Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#1551) bigdady válasza vargalex (#1550) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ja értem.
És a gyári szoftver ddns részébe nem lehet beallokálni a syno ddns-t?

(#1552) vargalex válasza bigdady (#1551) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem. Ezért is ajánljuk az OpenWrt-t.

Alex

(#1553) bigdady válasza vargalex (#1552) üzenetére


bigdady
nagyúr

De abban még nincs hardveres NAT ami még a gyorsabb nethez kell, legalábbis én így olvastam vissza

(#1554) vargalex válasza bigdady (#1553) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Valóban nincs hardware-os NAT, ezért van szó egy olcsó OpenWrt kompatibilis routerről kiegészítő egységként a DDNS miatt.

Alex

(#1555) pajanko


pajanko
csendes tag

Sziasztok!
Melyik router lenne a jobb választás szerintetek?
http://compker.hu/termek/18923 2 antennás
http://compker.hu/termek/39679 3antennás
Kösz a választ előre is.

(#1556) Doki16 válasza pajanko (#1555) üzenetére


Doki16
addikt

A két antennás. A másik nem Archer C5, hanem sima AC1200 ami nem ajánlott.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#1557) fil válasza Doki16 (#1556) üzenetére


fil
őstag

Az viszont már a V2. Azzal meg más gondok lehetnek ,ha valaki mókolni akarja.

(#1558) fil válasza pajanko (#1555) üzenetére


fil
őstag

Ez
http://compker.hu/termek/16773

(#1559) Doki16 válasza fil (#1557) üzenetére


Doki16
addikt

Tudom, de kolléga csak a kettő közül kérdezett. Nekem is V2 van. Jelenleg nagyon jól muzsikál az 500-as digivel. [link]

(#1560) woodworm: Megéri felrakni rá, hozz valami pluszt magával?

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#1560) woodworm válasza fil (#1557) üzenetére


woodworm
veterán

Van rá openwrt! Nem említik a részleges támogatást.

(#1561) tomboy84 válasza vargalex (#1540) üzenetére


tomboy84
tag

Hát sajnos most is ugyanaz. Soros konzolon látom, hogy bootloopba került, de hiába próbálom a tpl+Enterrel nem sikerül megszakítanom a boot folyamatot. 2 USB-TTL-t is próbáltam (FTDI és CH340 chipes) de mindkettővel ugyanaz a helyzet.

Az jutott még eszembe, hogy a TFTP-s feltöltés megy, de emiatt nem megy végig:

original_product_id = ffffffff
original_product_ver = ffffffff
recovery_product_id = c5000001
recovery_product_ver = 01

Nem lehetne valahogy átírni a fw fájlben ffffffff-ra azt a két adatot? Neten találtam programot amivel lehet módosítani, de csak számokat fogad el.

(#1562) vargalex válasza tomboy84 (#1561) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem fogod tudni átírni a file-ban, mert akkor az ellenőrző összeg nem lenne jó...

A tpl-nek meg kell állítania a boot-ot, hacsak nem forrasztottál le véletlenül az RX-nél le egy ellenállást az alaplapról...

Alex

(#1563) tomboy84 válasza vargalex (#1562) üzenetére


tomboy84
tag

Nem forrasztottam semmit, csak beleállítottam a lyukba egy ilyen kábelt.
Próbáltam más programot (Terminate), abban van edit sor és kétszer is be tudom írni, hogy tpl [ENTER], de csak megy tovább a loop.
Próbáltam azt is, hogy vágólapra tettem és puttyban jobb egérgomba beküldtem, de semmi.

(#1564) SztiviVander válasza tomboy84 (#1563) üzenetére


SztiviVander
őstag

szerintem az rx erintkezese nincs a helyzet magaslatan es kuldhetsz barmit barmivel ha nem jut el a celba :) bele kell forrasztani az a biztos.

(#1565) farkas-j válasza bigdady (#1546) üzenetére


farkas-j
őstag

Nem tudom milyen kamerákat használsz? Mi önálló IP kamerákat használunk. Nálunk 6db, a lányomnál 3db van, és a 9 kamera 6 féle típusú. Mindegyik kamerában van DyNDNS beállítási lehetőség. Nálad nincs ilyen a kamerákban?

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#1566) SztiviVander válasza farkas-j (#1565) üzenetére


SztiviVander
őstag

es ezek szerint kiengeded oket netre. bator vagy. foleg a szuperbiztonsagos kinai linuxukkal :) en inkabb vpn-ezek es intezze csak a router a ddns elerhetoseget. de persze en nem szeretem se azt ha mas nezegeti a kameram se azt ha ddos-hoz hasznalja valaki.

(#1567) suste válasza SztiviVander (#1566) üzenetére


suste
veterán

ilyesmi jutott nekem is eszembe....."kinai kamera DDNS" :U nem egy bizalomgerjesztő szókapcsolat

(#1568) bigdady válasza SztiviVander (#1566) üzenetére


bigdady
nagyúr

Vpn-t hogy oldottad meg?

(#1569) SztiviVander válasza bigdady (#1568) üzenetére


SztiviVander
őstag

asus + gyárilag beépített openvpn :)
az archer korszakban egy ideig (amíg nagyon vacak volt az openwrt AC-je és inkább a gyári fw-el használtam a c5-öt) addig be volt fogva a régi wr841 is ami csak erre volt használva, és amin openwrt + openconnect futott (ami kisebb, egyszerűbb mint az openvpn, van windóz és android kliens is hozzá és a célnak pont megfelelt), aztán mikor kijött a CC akkor már az archeren ment az openconnect szerver. de az újabbakban (C1200 és talán a C5v2 meg C7v4) amiknek az admin felülete már világoskék, azokban azt hiszem benne is van az openvpn a gyári fw-ben.

(#1570) bigdady válasza SztiviVander (#1569) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nekem v 1.2 van

(#1571) tomboy84


tomboy84
tag

Végül megpróbáltam, hogy HEX editorral átírtam egy stripped firmware-ben a product_id-t és a product_ver-t FF FF FF FF-re, ami miatt a TFTP-s recovery nem ment le. Így már megette a firmware-t ééés fel is rakta, a téglából újra router lett :)

(#1572) vargalex válasza tomboy84 (#1571) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Akkor mégsem ellenőriz hash-t a bootloader, csak a webes felület.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#1573) tomboy84 válasza vargalex (#1572) üzenetére


tomboy84
tag

Igen, valószínűleg ez lehetett a szerencsém. Kicsit még téglaporos a dolog, mert bár tökéletesen működik, továbbra is FFFFFFFF szerepel mindkét értéknél, így jelenleg más firmware-t nem tudok a rá tenni. Az megoldás lehet, hogy egy teljes C5 (vagy esetleg C7) firmware-rel megcsinálom az átírást és azt teszem fel TFTP-vel? Akkor felülírná az FFFFFFFF-eket?

Szerk: közben rájöttem, hogy ez így nem lesz jó, mert ha átírom, akkor pont hogy elveszik az az adat amire át kellene írni. Esetleg DDWRT, majd ssh-n keresztül?

[ Szerkesztve ]

(#1574) vargalex válasza tomboy84 (#1573) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Azt gondolom, hogy soros port nélkül csak az hozhat megoldást, ha felraksz tftp-n egy módosított product id-jű OpenWrt-t (továbbra is azt gondolom, hogy a webes felület checksum miatt nem enné meg), majd onnan ssh-n mtd-vel egy módosítatlan vágott gyári firmware-t.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#1575) farkas-j válasza SztiviVander (#1566) üzenetére


farkas-j
őstag

Kiengedem őket, mert így tudom csak távolról használni őket. Nem kínai DNS-t használok, hanem előfizetésem van a DynDNS-nél (30 alias jár vele, így jutott a barátoknak is). Kompromisszumot muszáj kötni. Az LG Smart TV-m talán nagyobb veszélyforrás mint a kamerák, mert ott semmilyen védelmi dologba nem tudok belenyúlni. Amit el tudtam követni, hogy a kameráknál és a routereknél is töröltem az admin felhasználónevet, helyette egyedi név lett admin jogos, és hosszú "bonyolult" jelszavakat használok. MAC cím szűrés mellett nem a szabványos portokat engedélyeztem hanem 8000 felettieket osztottam ki. WPA2-es WiFi titkosítást használok 26 jegyű kóddal. A routerekben maximális szintre állítottam a tűzfalakat. Minden számítógépünkön az ESET Smart Security és a Webroot Secure Anywhere van telepítve. Ennél többet nem tudok elkövetni. Használni meg muszáj a rendszert.

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#1576) tomboy84 válasza vargalex (#1574) üzenetére


tomboy84
tag

Sikerült, most már nincs FFFFFFFF. Kicsit tovább tartott ez a C7-é alakítás, de végül csak összejött. Köszönöm a segítséget :R

(#1577) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Bekötötték a Telekom pppoe netet, sagecom modem, wifijét kilőttem így csak modem jelszó benne gyárilag állítólag. Szerelő szerint nem.lehet belenyúlni.
A c5-ömön a noip ddns success de nem jutok be az eszközeimre. Miért? Pár órával korábban a másik szolgáltató modemjén keresztül bejutottam :U

(#1578) SztiviVander válasza farkas-j (#1575) üzenetére


SztiviVander
őstag

én nem kínai ddns-ról beszéltem. hanem arról hogy ha ki tud menni bárhova ddns-ezni akkor mindenhova ki tud menni. és gondolom onvif-et is tudnak (van hozzá pl androidos kliens ami mindenféle ddns nélkül megtalálja a kamerádat mert a drága kamera feljelentkezik valami "szuperbiztonságos" kínai médiaszerverre, a kliens pedig azon keresztül csatlakozik a kamerához a net felől) és ez az ami veszélyes. az hogy a webes felületét vagy az rtsp-t milyen portra teszed és hogy azt a portot beforwardolod-e a routeren, meg a mac szűrés, a wifi jelszó és a klienseken a víruskereső teljesen mellékes abból a szempontból amire céloztam. használni meg lehet biztonságosan úgy ahogy sokan tesszük, nevesen kamerák fix ip-n, azok az ip-k a routerben kifelé tiltva, vpn szervert beüzemel, arra csatlakozni kliensekről vpn klienssel és a kemrák belső IP-it használni rtsp-vel vagy a webfelületét. na de mindegy, ez itt eléggé off.

(#1579) SztiviVander válasza bigdady (#1577) üzenetére


SztiviVander
őstag

mi a c5 külső ip-je az admin felületen? ugyanaz mint amit a whatismyip.com mutat? ha nem akkor az a baj. vagy mert nem bridge módban van a sagecom, vagy mert nat-olt ip-t kaptál alapból.

(#1580) bigdady válasza SztiviVander (#1579) üzenetére


bigdady
nagyúr

C5 ben nem látok csak belső ip-t.(ennek ellenére ddns success?)
Beléptem a Telekom modemtouterbe és ott is beállítottam a ddnst de így sem jutok be kívülről. Miért?

[ Szerkesztve ]

(#1581) bigdady válasza bigdady (#1580) üzenetére


bigdady
nagyúr

A tplink-em akarom használni vagyis bridge módba kéne állítani a Telekom modemet? Hogyan ? Jól értem?

(#1582) farkas-j válasza SztiviVander (#1578) üzenetére


farkas-j
őstag

"én nem kínai ddns-ról beszéltem. hanem arról hogy ha ki tud menni bárhova ddns-ezni akkor mindenhova ki tud menni. és gondolom onvif-et is tudnak (van hozzá pl androidos kliens ami mindenféle ddns nélkül megtalálja a kamerádat mert a drága kamera feljelentkezik valami "szuperbiztonságos" kínai médiaszerverre, a kliens pedig azon keresztül csatlakozik a kamerához a net felől) és ez az ami veszélyes."
A 9 kamerából 2 tudna kínai ddns-hez csatlakozni, de ez ugyan úgy le van tiltva mint az onvif. Remélhetőleg nincs kiskapu. Távoli port scennelésnél sem mutat más portokat. Az univerzális Androidos Net Eye appot vettem meg, azt használjuk, ami a megadott 8000 feletti portokon kommunikál az adott kamerákkal. Az RTSP tiltott mert nem is használjuk. Tudom ez nem éri el a VPN biztonsági szintjét, de ezt tudtam összehozni. Egy jó VPN szerver előfizetés sajnos nem olcsó, elég a DynDNS-t meg a víruskeresőket kifizetni a PC-kre és a mobilokra.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#1583) vargalex válasza farkas-j (#1582) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ha a kamera feljelentkezik egy szerverre és azon keresztül lesz elérhető (azonos elven működik a teamviewer/logmein), attól még kívülről egyetlen portja sem lesz nyitva. Pont ez a lényege, hogy NAT mögött is elérhető legyen mindenféle port forward nélkül...

Alex

(#1584) SztiviVander válasza farkas-j (#1582) üzenetére


SztiviVander
őstag

nem tudom milyen kameraid vannak, nekem 5db van 4 kulonbozo fajta (2 vstarcam, 1 qqzm es ket istentudja mianeve tipusu) de a kozos bennuk hogy egyikben sem lehet az onvif funkciot kikapcsolni. mivel az az alap funkciojuk, a webes felulet (van amelyiknek nincs is olyanja) es az rtsp pedig csak adalek. vpn-t pedig ingyen lehet csinalni az otthoni routeren, vagy mert eleve be van epitve a vpn szerver mint az asus-okban vagy az ujabb tplink-ekben vagy regebbi routereken openwrt-vel kb ezer eve...

(#1585) farkas-j válasza SztiviVander (#1584) üzenetére


farkas-j
őstag

Néhány példafotó:
onvif, RTSP, DDNS.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#1586) adler741


adler741
tag

Szeretnék egy uj routert,átállították 120Mb-re a netet,most csak 80-90 el megy ennyit bir a mostani.
Csak lan portok lennének használva,wifi teljesítmény nem érdekes ill. ki is lenne kapcsolva.
Melyik routert ajálnátok?,maradnék a tp-link márkánál de jöhet más típus is :R

(#1587) bigdady válasza adler741 (#1586) üzenetére


bigdady
nagyúr

Kb ennyit is fog látni minden n-es 2.4 ghzes wifi 120-ból.
De kb ac-s router is ugyanennyi lesz már egy falon keresztül.
Ja hogy lan? Most lanon mérsz a 120-ból ennyit?

[ Szerkesztve ]

(#1588) SztiviVander válasza adler741 (#1586) üzenetére


SztiviVander
őstag

Gondolom 100Mbit-es routered van, azokon igen 90-95 a max ami átmegy. Ha mind a 120 kell akkor venned kell egy gigabitest. Ha a wifi sem most sem később nem szempont akkor a legolcsóbb megoldás egy 1043ND. Aztán innen lehet persze felfelé menni árban és tudásban az 5Ghz wifis és az AC-s routerek felé, csak ugye minek pl AC-s archer c5 ha pont kikapcsolod rajta azt a tulajdonságát (wifi) amiért drágább...

(#1589) Darhness


Darhness
újonc

A tp-link es AC k illetve Routerek +- mennyi hostot képesek ellátni?
A kollégiumba ahol lakom a botrányos helyzeten próbálok javítani, miközben a költségvetésem erősen meg van kötve, ezért olyan ap-t keresek most melyek képesek ellátni +-30 hostot miközben nem omlanak össze.

(#1590) Multibit válasza Darhness (#1589) üzenetére


Multibit
veterán

"Olcsón, gyorsan és megbízhatóan dolgozom!

A fentiekből kettőt választhat."

;]

(#1591) shagy


shagy
tag

Üdv
PPPoE DIGI netem van. Most vettem a routert, állítanám be quicksetuppal és a csatolt kép fogad. Mit tolok el?

[ Szerkesztve ]

- shagy

(#1592) SztiviVander válasza shagy (#1591) üzenetére


SztiviVander
őstag

Esetleg próbáld meg nem a quick setuppal hanem a normál felületén beállítani. Gondolom a net maga működik vagy másik routerrel már működött.

(#1593) Fagyi


Fagyi
aktív tag

Sziasztok!

Most került egy v2 a birtokomba. NAS-al üzemelném be a portokat. A router elvben Upnp, ki is enged bizonyos portokat, de valami bibi van. UPC-s rettenet mögöt bridge-elve használom, de a kiengedett portok mintha nem lennének nyitva.
A transmission-nak engednék portot, de nem Upnp-ol a portra, a forwardba nem lehet hozzá adni, Virtual serverben és a port triggerig-ben is nyitom a portott, de passzív vagyok így is.

Megoldandó probléma, a transmission-nak portott kiengedni.
És elérhetővé tenni a nyitott portokat külső hálóról is.

Köszi a segítséget!

Üdv

fagyi

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#1594) woodworm válasza Fagyi (#1593) üzenetére


woodworm
veterán

Pontosan mire gondolsz a bridge-elve kifejezéssel?
A upc boxot raktad modem módba?

(#1595) Fagyi válasza woodworm (#1594) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Bridge módra állítottam át, csak átengedi a netet.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#1596) gahor72


gahor72
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Archer C1200 v1 routerem. Meg egy problémám: manuálisan nyitottam portokat a Nas-om hoz.

Port checker oldalon az összes port elérhető,nyitva CSAk a 80-as port nem.Pedig az is forwardolva van mint a többi.

Hogy lehetséges ez?

köszi a segítséget

(#1597) gnandii


gnandii
csendes tag

Sziasztok!

C5 v1.20-am van, jelenleg 15.05.1-es OpenWrt-vel, de most láttam, hogy már van 17.1.4-es verzó is, valakinek van már ezekkel a LEDE verziókkal tapasztalata?

Köszi

(#1598) gnandii válasza gahor72 (#1596) üzenetére


gnandii
csendes tag

Szolgáltató blokkolhatja pl, hogy ne üzemeltethess web szervert a sztenderd porton.. De máshova át tudod tenni, nem hiszem hogy végeznének protokoll-analízist.

(#1599) SztiviVander válasza gahor72 (#1596) üzenetére


SztiviVander
őstag

a 80as portot alapbol a router webadmin felulete hasznalja, azert nem tudod azt forwardolni. de sima http portot nem nagyon erdemes kintrol hasznalni mert mas is bemegy nem csak te... forwardold be a nasra a 443at es hasznald a nas webfelulelet https-el.

(#1600) SztiviVander válasza gnandii (#1597) üzenetére


SztiviVander
őstag

teljesen jo, erdemes felrakni. siman upgrade-el mehet a regebbi openwrt-re. kulcsinben nincs kb semmi valtozas, de belul azert sokmindenben ujabb/jobb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.