Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#501) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.

Csatlakoztattam egy külső HDD a routerhez. A routeren gyári FW van, itt be is állítottam,hogy a routeren létrehozható felhasználó hozzáférjen az adatokhoz, de azt szeretném, hogy legyen olan felhasználó, aki csak olvasásra tudja használni a HDD-t. Ezt meg tudom valahogy oldani? :R :R

[ Szerkesztve ]

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#502) chris-v


chris-v
senior tag

Sziasztok!

Van egy kis sebesség problémám.
Nemrég kértem a digitől az 500/200-as netet, viszont a router nem akarja a teljes sávszélt használni. Max 220-250 között van a letöltés. Ha kihagyom a routert, akkor a sebbés 370-ig felmegy, igaz így sincs meg az 500, de úgy gondolom azért routerrel is kellene ezt hoznia.
Routeren a Suste féle firmware van: suste/HeadLess@OpenWrt@0.7 Barrier Breaker 14.07

Mi lehet probléma? Lehet valahol valamit állítani ezzel kapcsolatban?

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#503) suste válasza chris-v (#502) üzenetére


suste
veterán

végre valaki ezt a routert is megmérte:)
nekem ez az érték jó hír, neked a rosszhír az, hogy openwrt-vel nem lesz jobb sajna....
1043/3600 -as topicokban millió HSZ van van a témában!

(#504) chris-v válasza suste (#503) üzenetére


chris-v
senior tag

Na akkor valami kis jó is van a rosszban :)
Azt elfelejtettem oda írni, hogy ez utp-n nem wifin, bár wifi ennek a közelébe sem ér, szóval egyértelmű. :DDD

Nem lesz jobb újabb openwrt-vel majd (pl: CC)?

[ Szerkesztve ]

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#505) suste válasza chris-v (#504) üzenetére


suste
veterán

Állítólag a CC valamennyivel jobb, de pontos infóm nincsen.
Nekem még sokáig (lehet soha:) ) nem lesz szükségem 200Mbit/s-nél többre....sőt elég lesz a 100 is

(#506) Multibit válasza chris-v (#504) üzenetére


Multibit
veterán

Csak hogy egyértelmű legyen számodra: CFW-vel nem fogod elérni az 500 Mbps-t! Ehhez gyári firmware kell. Más kérdés, hogy nálad router nélkül sincs meg a névleges sebesség, tehát - valószínűleg - a géped is gyenge a net előfizetésedhez (de ezt csak a konfiguráció ismeretében lehet biztosan kijelenteni).

(#507) chris-v válasza Multibit (#506) üzenetére


chris-v
senior tag

A gép több mint elég ;)
Alaplap: ASUS M5A99X EVO R2.0
Proci: AMD FX-8350 4GHz
VGA: Sapphire Radeon HD7850 OC 2GB 256bit DDR5
Memória: Patriot Viper 3 Intel Extreme Masters Memory Limited Edition DDR3 8GB 1866MHz Kit
SSD: Samsung SSD 850 EVO 120GB

Egyébként próbaképpen kértem az 500-as netet. Gyári fw kizárva, tehát ha CC-vel esetleg menni fog akkor marad az 500 amúgy nem. Ha nagyon őszinte akarok lenni, akkor bőven elég a 200/100-as is. :)

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#508) vargalex válasza chris-v (#507) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Az 500 Mbps nem fog menni CC-vel sem. Egy TL-WDR4900-al sokkal esélyesebb.

Alex

(#509) Multibit válasza chris-v (#507) üzenetére


Multibit
veterán

Ahogy nézem, nem látok benne hw NAT támogatást (hacsak nem valami "fedő rövidítést" használnak rá).

(#510) chris-v válasza vargalex (#508) üzenetére


chris-v
senior tag

Áááá annyira nem fontos, hogy routert cseréljek ezért, főleg hogy ez is csak "esélyesebb"!
De azért köszi! :)

Multibit: Szerintem azért mert abba sem került bele, úgy ahogy a BB-be se :(

[ Szerkesztve ]

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#511) vargalex válasza Multibit (#509) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

OpenWrt-ben nem is lesz HW NAT támogatás. Teljesen át kellene írni az egész tűzfalat, minden switch típust külön-külön támogatni kellene, ráadásul a switch tűzfala jóval butább is, mint a netfilter, úgyhogy rengeteg funkciót buknánk is vele.
Előbb-utóbb úgyis olyan SoC-okkal fogják szerelni a routereket, ami erőből megoldja a feladatot...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#512) Multibit válasza vargalex (#511) üzenetére


Multibit
veterán

Szia!
Kösz! Nem vagyok képben az OpenWrt lelkivilágát illetően. Tehát egy darabig kénytelenek lemondani az okosabb szoftverről a "nagy csomagos" Digisek.
A Broadcom alapú vasakra írt Toamto-val valamit alkottak, azzal már közelítik a hw NAT-os sebességet. Ezt is csak itt a fórumon olvastam, nekem gyári szoft van a routeremen.

Előbb-utóbb úgyis olyan SoC-okkal fogják szerelni a routereket, ami erőből megoldja a feladatot...
Ahogy pl. a drágább Mikrotik eszközök.

[ Szerkesztve ]

(#513) vargalex válasza Multibit (#512) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A Tomato szerintem a gyári kernelre épül, így a gyári kernel csomagokat tudják használni, valamint a Tomato tűzfal beállítása sokkal butább (legalábbis régen az volt).

Alex

(#514) zarew


zarew
senior tag

Ezek a görények persze,hogy v2 est küldtek! Nekem jó az eredeti szoft,csak azért vettem itt meg drágábban, mert látni szeretném melyik porton megy a forgalom,magyarul a gyerekek mikor hagyják abba az emeleten a netezést..Tiszta röhej,egy ilyen alap funkcióért küzdeni kell.Most jól megszívtam.Úgy kell nekem.De ha tudom,nincs már v1 veszek másikat.

[ Szerkesztve ]

(#515) suste válasza zarew (#514) üzenetére


suste
veterán

szerintem simán visszaküldheted több dolog miatt is
1: netes rendelésnél sokáig visszaküldheted, hiszen vakon vásároltál
2: a weboldaluk teljesen mást mutat, mint amit kaptál

(#516) zarew válasza suste (#515) üzenetére


zarew
senior tag

Igen tudom,de akkor csak jövő héten lesz routerem. Azt hiszem benyelem a békát.Úgyis kell még egy switch,majd abba dugom a gyerekeket.

(#517) zarew


zarew
senior tag

Még annyit áruljatok el .Melyiket használjam a 2,4 vagy 5 wifit,vagy mire melyiket, egy linket is megköszönnék! Ez az első ilyen routerem.

(#518) suste válasza zarew (#517) üzenetére


suste
veterán

azt amelyikhez van kliensed:))
ez ugye 2 külön szabvány, és nem mindegyik wifis eszköz tudja az 5Ghz-et
de egyébként mehet mindkettő is, ha kell (van csak 2,4es, és van 5ghz-es eszközöd is)
ideális esetben a 2,4ghz messzebbre visz, az 5ghz pedig gyorsabb tempora képes

(#519) chris-v válasza suste (#515) üzenetére


chris-v
senior tag

14 naptári nap az elálás joga, tehát ennyi ideig visszaküldheted mindenféle indoklás vagy egyéb nélkül!
Ez a jogszabály! :)

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#520) suste válasza chris-v (#519) üzenetére


suste
veterán

ez volt az 1-es pont:)

(#521) chris-v válasza suste (#520) üzenetére


chris-v
senior tag

Gondoltam pontosítom a "sokáig" fogalmát. :)

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#522) zarew válasza chris-v (#521) üzenetére


zarew
senior tag

Na rendeződött a dolog. Kapok olcsóbban egy switch et,úgy is kell.
Még egy kérdés : ddns-t hol érdemes regelni? Merthogy a routerban csak 3 féle cím van beírva.Be lehet írni mást is? Vagy melyik a jó? (ingyenes?)

(#523) vargalex válasza zarew (#522) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A gyári firmware-ban felajánlottak közül a no-ip-t többen is használják (én is használtam régebben), ingyenes és jól működik. Gyári firmware alatt nincs lehetőséged más dyndns szolgáltatót használni, csak amit felajánl.

Alex

(#524) chros


chros
őstag

No, ilyen sem tortent meg, mint tegnap este (Openwrt CC RC3 r46822 sajat build, Alex es sute nyomdokain haladva):
- eldobta a LAN-t, a vezeteken logo 2 laptopot nem lehetett elerni, wifi jol mukodott (! :) ) es net (WAN) is volt.
Mivel nem volt idom vele vacakolni, es logok sincsenek, nem tudom mi tortent (a tulterhelesen kivul: a 75/20 -as net full-on muxik 5 napja (a routeren semmilyen mas daemon nem fut, csak samba, de nincs hasznalva)), egy reboot megoldotta a problemat.

(#526) zsolt008


zsolt008
tag

sziasztok,
vettem egy ilyet a doglodo 1043nd helyett, persze a webshopban v1.2 kep volt, a boltba erve mar v2 lett belole. Kellett, igy megvettem.
Utolso gyari fw-t feltettem. Egesz jol mukodik, az 5ghz-n hasznalom a wifit, ennek lehetrne a hatotavolsaga jobb is.
A furcsasag: idonkent az internet kapcsolat ledje naracssarga lesz (eleg gyakran, akar 2-3 percenkent), ami azt jelentene, hogy nincs inet kapcsolat. Ugyanakkor ping, nslookup,letoltes, bongeszes mukodik.
Tapasztalt mas is ilyet? Esetleg tudja vki, hogy ellenorzi a netkapcsolatot ez a router?
UPC-s vagyok, es kicsit gyanus az upc router-modeme is, neha csinalt fura dolgokat masik routerrel is...

(#527) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Suste alatt hogy tudnek priorizalasban leghatra sorolni egy eszkozt (nas) hogy ne vegye el a savszelesseget ha a tobbi eszkoz pl netezne?

(#528) zarew válasza zsolt008 (#526) üzenetére


zarew
senior tag

Engem is azzal fogadtak itthon a minap,hogy nem megy a net! Digi 100/200 Persze a narancssárga kis ufó világított nekem is. Fogalmam sem volt mi lehetett a baj,mert a "modemről" ONT direktben ment. Kínomban ki is kellett resetelnem a routert. Végül is kicseréltem egy kábelt és egyszer csak megjavult.Azóta megy. De nem hinném hogy a kábel volt az.

(#529) krealon válasza bigdady (#527) üzenetére


krealon
veterán

Ugyan ez nem Suste firmware specifikus, de hatha segit neked.
a_nagy_openwrt_topic hsz_5871

(#530) suste válasza krealon (#529) üzenetére


suste
veterán

Qos alapbol bent van az fw-ben, csak be kell allitani, barmelyik openwrt leiras jo.
A Tied legalabb magyar is.....:)

(#531) bigdady válasza krealon (#529) üzenetére


bigdady
nagyúr

Kösz

(#532) SaGa59


SaGa59
őstag

Sziasztok!

Rég jártam erre, két kérdésem lenne.

A C5-ömön egy februári suste@openwrt@0.4.5-archer-c5-squashfs-sysupgrade.bin-ből töltött firmware működik nagy megelégedésemre, de úgy látom van frissítés.
Az első kérdés ehhez kapcsolódik. Melyiket tegyem rá?
suste-OpenWRT-BB-0.4.5-archer-c5-v1-squashfs-sysupgrade.bin
suste-OpenWRT-BB-0.7-archer-c5-squashfs-sysupgrade.bin
Pontosabban melyiket lehet rá tenni, normál úton, külön trükközések nélkül?

A másik kérdés: emlékeim szerint valahol volt/van a webes konzolján egy olyan felület, ahol néhány shell parancsot használhatnék. Konkrétan egy du és egy df érdekelne, hogy tudjam, mennyi szabad hely van még a felcsatolt diszken. Van ilyen, csak én vagyok vak, vagy nincs is? Ha van, hol?

Köszi...

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#533) suste válasza SaGa59 (#532) üzenetére


suste
veterán

Fw: varj egy kicsit meg, lesz nemsokara 0.8.1.

Shell: van "runcommand" resz a luciban is, meg a 8081/9092-n is.
Bar mar nem emlekszem hogy 0.4.5 pontosan miket tartalmazott :)

A lucis butabb mint a 9092-s, szert is megeri kicsit varni.

Change-logot nezd at, hogy ne erjen meglepetes....

(#534) SaGa59 válasza suste (#533) üzenetére


SaGa59
őstag

OK, akkor várok még... Köszi.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#535) lorcsi


lorcsi
veterán

sajna C9 topikot nem találtam így ide jövök kérdezni..1043nd 1.8-ról váltok

gondolom alapjaiban valamenynire megegyezik a szoft

wireless securitynál mit érdemes választani? és miért ?
WPA/WPA2 - Enterprise
WPA/WPA2 - Personal

[ Szerkesztve ]

(#536) SaGa59 válasza lorcsi (#535) üzenetére


SaGa59
őstag

A Personalt. Az Enterprise feltételezi, hogy van valahol egy olyan szervered, ami elvégzi a hitelesítést. A Personal-nál meg te írod be a routerbe, mi legyen a jelszava az SSID-nek és azt adod meg az eszközeidnek is.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#537) suste válasza SaGa59 (#536) üzenetére


suste
veterán

Kint van a 0.8.1!
Beallitasokat ne tartsd meg, es majd meselj...

[ Szerkesztve ]

(#538) SaGa59 válasza suste (#537) üzenetére


SaGa59
őstag

Köszi, leszedem, de csak a jövő hét végén teszem fel. Most készenlétes vagyok és nem lenne jó, ha valami miatt széthullana a netem pár órára...

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#539) lorcsi válasza SaGa59 (#536) üzenetére


lorcsi
veterán

Köszi, így csináltam az összes eszközzel

Biztonsági beállításokkal miket érdemes beállítani ?

(#540) Delfi


Delfi
tag

Sziasztok!

Tegnap sikerült vennem egy v1.2-est, és mivel többen keresték még, ezért itt a cím: https://www.pcland.hu/tp-link-archer-c5-ac1200
Nagyon segítőkész a személyzet, megnézték, hogy valóban azt kapom-e, biztosítottak róla, hogy ha mégis 2.0-át küldene a raktár akkor nem kell átvennem, de szerencsére semmi gond sem volt.
A Media Marktban is volt a polcon, alig másfélszeres áron. :DDD

(#541) SaGa59 válasza lorcsi (#539) üzenetére


SaGa59
őstag

Rajtad áll, mennyire akarod védeni magad. Nálam a MAC filter is be van kapcsolva és csak azokat engedi föl, akiket kézzel felvettem. 4 telefon egy tablet, két notebook, amikor valamelyiket vseréljük, a MAC is megy vele és felveszem az újat. Évi 1-2 alkalommal kell piszkálni csak Az SSID "elrejtése" csak kozmetikai beállítás, mert az AP ugyan nem fogja hirdetni, de a windowsos kliensek mindig visszaböfögik, így a legprimitívebb WiFi "felderítő" is megtalálja. A külső (internet felőli) management lehetősége nálam mindig alapértelmezetten blokkolva, nem kell kívülről mókolni. Ha állítgatni kell távolról, akkor SSH a megfelelő gépre és onnan megy a piszkálás.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#542) bigdady válasza suste (#537) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ez új szoft a c5-re? Honnan is kell szedni? Mivel jobb?

(#543) suste válasza bigdady (#542) üzenetére


suste
veterán

Csak c5v1 -re!
Logoutomon olvasgass....
Mivel jobb -> mihez kepest? :)

(#544) bigdady válasza suste (#543) üzenetére


bigdady
nagyúr

Az elozohoz kepest :)
:R

(#545) MrPetya19


MrPetya19
addikt

Nem pontosan kapcsolódó kérdésem lenne.
Van egy C7-es routerem és nagyon jó, de néha nagyon lassú rajta a net, és van hogy újraindítás után nem csatlakozik fel a netre.
Van valakinek ötlete?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#546) lorcsi válasza SaGa59 (#541) üzenetére


lorcsi
veterán

mac filterrel kezdtem én is :)

A külső (internet felőli) management lehetősége nálam mindig alapértelmezetten blokkolva, nem kell kívülről mókolni. Ha állítgatni kell távolról, akkor SSH a megfelelő gépre és onnan megy a piszkálás.

melyik menürészben van ennek a külső hozzáférhetőségnek a beállítása ?
sosem fogom külső helyről babrálni a routert..az tuti

(#547) lorcsi válasza lorcsi (#535) üzenetére


lorcsi
veterán

megszivattam magam :(

full beállítottam mindent a C9-ben..
amikor eszembe jutott, hogy a tp-link oldalán talán van frissebb fw..

ha felteszem az új gyári fw-t akkor a beállításokat is újra kell kezdenem ?

(#548) suste válasza lorcsi (#547) üzenetére


suste
veterán

általában írják a changelog-ban, hogy ha nem szabad visszatenni az előző mentést...

(#549) SaGa59 válasza lorcsi (#546) üzenetére


SaGa59
őstag

Általában a biztonságnál, de routere válogatja.

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#550) chros válasza chros (#524) üzenetére


chros
őstag

Valami nagyon komoly baj van ezzel a CC-vel (Openwrt CC RC3 r46822 sajat build), ugye a multkor emlitettem hogy eldobta a vezetekes interface-t. Most pedig eszrevettem, hogy indokolatlanul lassu a letoltes (nem fut torrnet a routeren), s htop-ot inditva latom, hogy a cpu 80-90%-on porog folyamatosan es ebbol 1-2 csik a zold, a tobbi piros (kernel).
Ujrainditas megoldja a problemat, egy ideig.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.