Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#1801) rooney8 válasza Kroni1 (#1797) üzenetére


rooney8
aktív tag

nekem ilyen sebességem van wifin (digi 1000-es net)

(#1802) filepmatyi válasza V.Stryker (#1799) üzenetére


filepmatyi
újonc

Köszi a válaszokat! :) Most tervezek venni egyet.

(#1803) #31418368


#31418368
törölt tag

Sziasztok. Ezen a routeren hol lehet beállítani a MAC szűrést? C2 AC1200
Köszönöm.

(#1804) doki83


doki83
csendes tag

Sziasztok!

V4-et sikerült vennem, a winyómat rádugtam, az o-play lejátszó látja is, de az asztali gépemről hogy tudok rámásolni fileokat? A hálózatban nem látja. Illetve médiaeszközként látja, de megnyitni sem tudom.

(#1805) istvankeresz válasza doki83 (#1804) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

SMB1-t kapcsold be a PC-den, ami nem ajánlott, de legalább működik. Restart kell utána a PC-nek, ha jól emlékszem.

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#1806) fgst


fgst
tag

Sziasztok!

Vettem egy ismerősömnek egy C5 v4-et, és meglepődve tapasztaltam a beállításoknál hogy nem enged beállítani a két sávon egyforma SSID-t. Eddigi tapasztalatom ilyen eszközökkel az volt, hogy simán megadható egyforma, és ilyenkor a router a háttérben megoldja a band steering-et...
Valamit elnéztem vagy nem tudja a jelenlegi gyári szoftver ezt?
Verzió: Firmware Version:3.16.0 0.9.1 v600c.0 Build 180124 Rel.28919n

(#1807) gyurigyerek


gyurigyerek
csendes tag

Sziasztok! A fenti képen szerplő kütyü nem a bevezetőben lévő. 4 antennás fehér. Akkor ez most milyen készülék. Én már elveszek a témában.

(#1808) Camper2006 válasza gyurigyerek (#1807) üzenetére


Camper2006
tag

Archer C5 Ver.4 AC 1200 [link]

𝐍𝐨𝐰 𝐥𝐨𝐚𝐝𝐢𝐧𝐠. . .42% ▓▓▓▓▓▓▓▓░░░░░░░░░░░░ 100%

(#1809) gyurigyerek válasza Camper2006 (#1808) üzenetére


gyurigyerek
csendes tag

S ennél a modelnél van valami tapasztalat, esetleg trükk a beállításoknál amire érdemes figyelni?

(#1810) slice14


slice14
veterán

Sziasztok! Kinéztem ezt a routert, mert kiesett alólam egy Linksys e3000, amit ddwrt-vel használtam, mert ddwrt-nél volt stabil az android hostpottal megosztot nett tovább osztása routerrel. Az lenne a kérdésem hogy ezt a routert használta már így valaki hogy a mobilnetét osztotta tovább routeren keresztül? A gyári szoftverre gondolok most elsősorban. Ha igen, mennyire stabil?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1811) batagy válasza dynax (#1665) üzenetére


batagy
őstag

Egyetértek!

Én is teljesen összekeveredtem. :(

Egy táblázatot lenne jó írni, hogy akkor melyik típus:
- milyen chipes
- ennek alapján van-e rá OpenWRT
- hány antennás
- az antenna csak 5GHz-es-e és a 2.4 GHz-re csak belső, vagy a külső mindkét sávra
- színe
- hány USB-s

A most aktuálisan kapható sorozat most akkor melyik?
A C1200-as sorozat milyen chipes?

[ Szerkesztve ]

(#1812) Imp0st0r


Imp0st0r
csendes tag

Sziasztok Most vettem egy ac1200 V2.1 verziót. Jól látom, hogy ennek nincs se OpenWrt se DN-wrt támogatása? Utánaolvastam pedig előtte, de nem voltam elég alapos.

Van valakinek ötlete, hogy mi megy fel erre a vasra? Vagy vihetem vissza, adhatom el?

Köszi!

(#1813) woodworm válasza Imp0st0r (#1812) üzenetére


woodworm
veterán

Most C5 vagy C1200-as? Az alján találod a kis fehér matricán, ha máshol nincs feltüntetve. A C5 v2-re van esetleg részleges openwrt támogatás, talán a wifié nem teljes körű. A C1200 felejtős minden szempontból, cfw sincs és a hardver is hardverhibás.

(#1814) Kicsirics77 válasza woodworm (#1813) üzenetére


Kicsirics77
veterán

a hardver is hardverhibás.

mit értessz azalatt, hogy hardverhibás?

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#1815) woodworm válasza Kicsirics77 (#1814) üzenetére


woodworm
veterán

A a c1200-asban lévő soc nem túl jól sikerült, hajlamos az újraindulásra. Pontosan melyik van neked?

(#1816) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

archer c5 ac 1200 v4
de nem tapasztaltam ilyesmit eddig.

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#1817) woodworm válasza Kicsirics77 (#1816) üzenetére


woodworm
veterán

Mindkét hozzászólásomban leírtam, hogy a C1200-asra jellemző. Nem tehetek róla, hogy árva gyerek módjára az is ehhez a topikhoz csapódott és a tp-link fontosabbnak tartja a sebességjelölést a dobozon, mint a router típusát. Így szinte minden router említésénél nyomozni kell, hogy pontosan miről van szó.

(#1818) kenwood3


kenwood3
őstag

Sziasztok!
Vettem 1 c5v4-et mert emelni fogjak a netem es ahhoz keves lett volna a regi routerem! Most az lenne a problemam higy az 5ghz -es reszenek harmaadannyi a jelerossege mint a 2,4 ghz-esnek. Ez normalis ? Lehet valahogy ezen vamit allitani, hogy jobb legyen a vetel?
Koszi!

Mi az az ekezet dragasag??

(#1819) Kicsirics77 válasza kenwood3 (#1818) üzenetére


Kicsirics77
veterán

a régiónál állítsd át usa-régióra és nézd meg engedi állítani a teljesítményt,de ha jól emlékszem akkor csak alacsony meg magas lehetőség van benne.egyébként normális jelenség.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#1820) Batyops válasza woodworm (#1813) üzenetére


Batyops
aktív tag

Lassan 1 hónapja van meg egyszer sem indult újra C1200 V2.1 . Vagy csak egy jó darabot fogtam ki?

(#1821) agyhalal


agyhalal
aktív tag

Sziasztok!

Hátha tudtok segíteni... Ikerházban lakunk és emiatt a netet és a hálózatot úgy oldottam (oldanám) meg, hogy a kábelmodemből kijövő netet egy Archer C1200 LAN portjára dugott kábel viszi tovább egy TL-WR1043ND-be, így csinálva két külön hálózatot. A WiFi és a kábeles hálózat is tökéletes, semmi gond vele.
Viszont próbálok portokat nyitni a TL-WR1043ND-n lévő Synology NAS-ra, de már az Archer C1200-nál megbukik a mutatvány. Konkrétan a NAS-on futó Transmission-t szeretném elérni távolról.

Archer C1200 v2.0 FW: 2.0.2
Virtual servers-nél a 9091-es port TCP/UDP továbbítva a második routerre, de természetesen arra az IP-re amit az első router osztott neki. Az elsődleges routeren lévő összes eszköz IP-je 192.168.0-val kezdödik, a második roter és annak eszközei pedig 192.168.1-gyel kezdődnek. A második routeren pedig már a NAS IP-jére irányítottam a 9091-et. Port triggering, DMZ használaton kívűl, az UPnP aktív, nem látok benne semmit.
Teszteltem a portokat mindkét hálózatra csatlakozva, de mindegyiken zártnak látja minden olyan oldal, ahol le lehetne ellenőrizni.

Egyszer már működött tökéletesen, de az első router le lett cserélve anélkül, hogy lett volna bármi beleszólásom, így még csak print screent sem tudtam nyomni az akkori beállításokról sajnos.

Bár úgy gondolom, hogy ezzel is mennie kellene, de mintha a router gyari FW-jével nem menne a port forwarding.

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#1822) noorbertt


noorbertt
őstag

Sziasztok,

Kicsit off, de nem találtam témát róla és itt sem volt sikeres a kereső.
Van egy C9 routerem amit Angliában vettem, nos az angol fw két éves és ha us oldalon nézem ott van 2honapos is. Elvileg a garancia bukik egy ilyen régió cserés megoldásnál, de más probléma nem lesz szerintetek? Nem akarom téglázni
Köszönöm

(#1823) Methionyl


Methionyl
senior tag

Sziasztok

Van egy TP-LINK Archer C5 v4 (fehér 4 antennás) routerem ami kb 3 hónapos viszont már 1 hónapja azt csinálja hogy miután felcsatlakozik rá bármi, legyen az tablet, telefon, laptop, kis idő után elkezdi ledobálni a készüléket és onnantól fogva kb. használhatatlan a wifi. Miután újra indítom, pár óráig vagy akár 1 napig semmi baja. Mind2 sávval ezt csinálja sajnos

Az lenne a kérdésem, hogy valaki tapasztalt e hasonlót illetve van hozzá újabb firmware? Mert lehet én vagyok a béna de a hivatalos oldalukon nem látom..

Jelenlegi: 3.16.0 0.9.1 v600c.0 Build 180124 Rel.28919n

Kábelesen semmi gond nincs vele, Digi1000-em van, 910Mb/s kiprésel magából.

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#1824) Kicsirics77 válasza Methionyl (#1823) üzenetére


Kicsirics77
veterán

UPC 500-as nettel nekem nem csinál ilyeneket,egyelőre nincs hozzá újabb firmware legalábbi a gyártó hivatalos oldalán.
Én lassan másfél hónapja használom de nem tapasztaltam ilyen problémát.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#1825) Methionyl válasza Kicsirics77 (#1824) üzenetére


Methionyl
senior tag

Rendben, köszi :R

Igazából ahogy írtam kábellel nincs gond, ha pedig szakadozik akkor szimplán át megyek mobilnetre de amint megunom inkább kicserélem ha nincs rá más megoldás..

[ Szerkesztve ]

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#1826) Kicsirics77 válasza Methionyl (#1825) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Nálam beton stabil az biztos mert én meg csak wifin használom.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#1827) rooney8 válasza Methionyl (#1823) üzenetére


rooney8
aktív tag

Nalam azt csinalja, hogy bizonyos idokozonkent megszakad a wifi 1-2 masodpercre, de utana megy rendesen tovabb minden. En eszre sem vettem volna, csak lakotarsam panaszkodik, hogy mikor telorol tukrozi a kepet tv-re, akkor csomoszor megszakad neki, de kb azonnal vissza is csatlakozik. En is lattam mar egyszer-ketszer, hogy mikor telorol neteztem, akkor par masodpercre eltunt a wifi jel, majd egybol vissza is jott. Ugyhogy valami biztos nem kossr. En 5ghz-n hasznalom csak amugy.

(#1828) philips20 válasza rooney8 (#1827) üzenetére


philips20
aktív tag

Nálam ugyan ez, már reseteltem, de így is csinálja :(
Kábelen jó.
Ha valakinek van ötlete, jelezzen :)

(#1829) #31418368 válasza philips20 (#1828) üzenetére


#31418368
törölt tag

Az nem lehet, hogy túl sokan vagytok ugyanazon a csatornán a környéken? :))

(#1830) Gezakekazeg válasza philips20 (#1828) üzenetére


Gezakekazeg
csendes tag

Állítottál be multi SSID-t ? (én most kapcsoltam ki, még tesztelés alatt áll a változtatás, hogy segít e rajta...)

(#1831) kenwood3


kenwood3
őstag

Sracok!
Lehet lama kerdes de, ha kikapcsolnam a 2,4 -es reszet a routernek azzal novelhetnem az 5ghz-es jelet, vagy ez nem lenne hatassal ra?
Koszi a valaszokat

Mi az az ekezet dragasag??

(#1832) farkas-j válasza kenwood3 (#1831) üzenetére


farkas-j
őstag

Egy normálisan működő routernél nincs ráhatása.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#1833) wmati


wmati
addikt

Archer C1200 v2.1 OpenWrt akkor teljesen felejtős ?

(#1834) HanG_más


HanG_más
csendes tag

Hallo Mindenkinek!

Talán így karácsony előtt is kapok infót/segítséget.

1) kaptam 300M-es kapcsolatot a Telekomtól - üvegszál, Segem router
2) hogy ne kelljen szigetelést bontani (alatta van bevakolva a régi rezes kábel) új helyre került a házban.
3) wifin működik minden - aminek van wifi csatlakozója
4) arra gondoltam, hogy a PC-met - nincs wifije - bridge módú routerrel, amin esetleg torrent is futhat, csatlakoztatom.
5) Archer AC1200 kínált - a papírokon - WDS-t, valamint filemegosztást
6) egyelőre nem találom a WDS engedélyezését a menüben.
7) gugli a barátod: 3. Survey the SSID to be bridged:
1 ) Go to Advanced > System Tools > System Parameters and focus on the 2.4GHz
WDS section, click Enable WDS Bridging.

8) na ezt nem látom :((

van valakinek ötlete?

TP-Link communityt próbáltam, de rettetően nehéz benne keresni, pedig gugli emlékszik hasonló kérdésre, csak új helyre költözés miatt nem található.

[ Szerkesztve ]

(#1835) woodworm válasza HanG_más (#1834) üzenetére


woodworm
veterán

Ha rákeresel, akkor többen is panaszkodtak, hogy a C1200-asból hiányzik, a C5 széria elméletileg tudja.

(#1836) HanG_más válasza woodworm (#1835) üzenetére


HanG_más
csendes tag

akkor vihetem vissza :((

(#1837) mQWeXgsf válasza Methionyl (#1823) üzenetére


mQWeXgsf
aktív tag

A c5v4 sajnos nekem is elkezdte a jeldobálást, most próbálgatom más csatornákkal is csinálja e. :(

[ Szerkesztve ]

(#1838) Tuvok85 válasza mQWeXgsf (#1837) üzenetére


Tuvok85
csendes tag

Akiknek eldobálja a jelet: bár további tesztelés szükséges, nekem az úgy tűnik megoldotta a dolgot hogy az Advanced wifi beállításoknál a Transmitting powert levettem max - ról middle-re. Remélem tudtam segíteni.

(#1839) HanG_más válasza HanG_más (#1836) üzenetére


HanG_más
csendes tag

1) a C1200-át nem veszik vissza, hiába panaszkodtam a félrevezető feliratozásra. :(
2) openwrt felejtős
3) van, akinek sikerült torrentezni vele? hogyan állítgassam?

(#1840) Fagyi


Fagyi
aktív tag

C5 V2 Zyxel NAS326-al nem akar együtt működni a szerkezet.
Van amikor upnp-nak látja a routert van amikor nem.
Az upnp portnyitás nem megy mintha nem érzékelné, hogy a nas melyik portot szeretné nyit.
NAS fix .ip-n van.
Másnak is van ilyen?

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#1841) Tomikapc


Tomikapc
aktív tag

Sziasztok!
Van egy Archer C5 V4-es routerem. Az a meglepő a wifi működésében (5GHz), hogy egy ideiug újrainditás után tökéletesen tudja a sebességet, amit elvárok, amikor a legújabb ubuntut töltöm le:

Viszont pár órával a reboot után fixen beáll erre a sebességre:

Több eszközzel is próbáltam, ott is ez a helyzet.

Van valami tipp esetleg, hogy mi okozhatja ezt?
2.4GHz-n ugye nem veszem észre mert ott alapból maximum 4-5 megabájt/s a sebességem.

Köszi.

Tomikapc

(#1842) Tuvok85


Tuvok85
csendes tag

Nah emberek.
Tök véletlenül belefutottam. A Román TP-Link support oldalon a C5 V4 routerhez fenn van a legfrisseb gyári firmware, ami nekem végleg megoldotta a wifi jeldobálás gondját.

Tess
https://www.tp-link.com/ro/download/Archer-C5-V4.html

Természetesen jó minden EU modellhez, és angol nyelvű, nem kell megtanulnotok Románul :D

(#1843) Kicsirics77 válasza Tuvok85 (#1842) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Na ha lesz időm akkor feldobom és megnézem milyen lett.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#1844) DrHouse válasza Tuvok85 (#1842) üzenetére


DrHouse
csendes tag

OMG.....
3 Napja ezt guglizom es sehol semmi. EN/US sehol semmi. Erre Román oldalon fenn van egy Update....
Nekem is az 5GHz-vel van bajom.
Frissíttem, megllátjuk.
Ezer kössz a megosztást. :R :R :R

u.i.:
Elméletileg ezeket javítja:
Modifications and Bug Fixes:

Fixed 5GHZ disconnection issue
Fixed devices connected via OpenVPN / PPTP can't access the Archer C5 v4 router interface
Fixed Device couldn’t permit to set the same SSID at 2.4G and 5G band.
Fixed The certificate of Open VPN will be loose after reboot the device.
Fixed VPN pass through issue—fixed

[ Szerkesztve ]

őőőőő Ki mint vet, úgy arat......

(#1845) Methionyl válasza Tuvok85 (#1842) üzenetére


Methionyl
senior tag

Ezer +1 köszönet :D felment, eddig működik minden. Pár nap múlva megírom én is mit tapasztalok :R

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#1846) Tuvok85


Tuvok85
csendes tag

Egészségetekre :) nekem egy napos tesztelés után nem volt disconnect. :)

(#1847) kenwood3


kenwood3
őstag

Sziasztok!

Lenne nekem 1 c5v4-es routerem!, amihez tegnap beszereztem 1 külső hdd-t! A pc(win10) és a smart tv látja ami a hdd-re lett korábban másolva pc-vel, le is tudom szedni róla , de rámásolni nem tudok wifin keresztül! Mit nem csinálok jól? :B

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#1848) rooney8 válasza Tuvok85 (#1842) üzenetére


rooney8
aktív tag

uuu, ha ez működik, akkor nagy császár vagy :R :D
a héten kipróbálom én is, köszi :R

(#1849) Kicsirics77 válasza rooney8 (#1848) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Eddig nálam is rendben van vele.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#1850) Tuvok85 válasza kenwood3 (#1847) üzenetére


Tuvok85
csendes tag

Advanced beállításoknál be lehet állítani hogy írhass, olvashass, törölhess róla.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.