Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#51) suste válasza chros (#50) üzenetére


suste
veterán

a router logjában nekem sem írt hibát
de az ipdns.hu -ról kaptam a hibaüzenetes e-mail-eleket, hogy rossz a név.....
csak akkor szünt meg a hibajelzés, amikor visszaírtam a wget linket a routerben

majd ha lesz időd, akkor nézd már meg pontosan, hogy nálad alapbeállítással (beépített wget csomaggal) megy-e az ipdns.hu

(#52) chros válasza suste (#51) üzenetére


chros
őstag

oksi, hetvegen letesztelem.

Mas: no, felraktam az rtorrent-et [link] , es eg-es-fold a kulonbseg a transmissionhoz kepest!!!
Ez 2MB/s download-dal (egyidoben csak 1 letoltes) produkal 07-09 load-ot, tartja a sebesseget! 7GB 1 ora alatt!!! A transmission 750KB/s-al 13GB tobb mint masfel nap alatt izzadott le! :)

Regota hasznalok ilyen routert, de soha sem gondoltam volna, hogy ekkora a kulonbseg a 2 kliens kozott!
Igy, csak azt tudom tanacsolni, aki kicsit undorodik csak az ssh hasznalatatol, az cserelje le a transmission-t rtorrentre! :)

(#53) suste válasza chros (#52) üzenetére


suste
veterán

már mások is mondták, hogy az rtorrent egyenletesebben tölt, de mondom, nekem a TM-mel sincsen semmi bajom
akár 1,6 -1,7MB -tal is tudok vele tölteni a 20Mbites netemmel, és normál időre lejön minden
nem értem, hogy nálad miért nem megy rendesen:(

kb mennyi helyet foglalt kompletten az rtorrent?

(#54) chros válasza suste (#53) üzenetére


chros
őstag

En sem, de az rtorrent megbizhatobban muxik :)
Pl a transmission a peer-eket is dobalta, biztos, hogy emiatt tartott sokaig! Es ez volt a helyzet a feltoltesnel is.
Lehet, hogy ez a verzio nem jo ami a Barrier Breaker-ben van. Te is ezzel probaltad? (vagy regebbivel)

rtorrent kicsivel tobb mint 1MB-ot foglal (light-httpd nelkul es php nelkul) , df szerint kb 1070 block.
Annyi, hogy ehhez nincs gui, de igazabol nincs is ra szukseg: ha a watch dir be van allitva, akkor ftp-vel konnyen fel lehet tolteni a watch-dir-be a torrent file-t, es mar indul is.
Megmondom oszinten, nekem az ssh-s felulet jobban tetszik.

Amit meg nem tudok, hogy lehet a default konyvtaron kivul mashova helyezni alapbol (vagy kesobb) a faljokat.

Most epp a torrenteket pakolom at transmission alol rtorrentbe, csak hash-ckeck-eli az osszeset, igy eltart majd egy darabig :)

(#55) chros válasza suste (#51) üzenetére


chros
őstag

Kiprobaltam az ipdns-t: autentikacios hibat kaptam vissza.

(#56) exchanger


exchanger
tag

Beállítható, hogy x-y ip tartományig szereplő címek csak "low" prioritást élvezzenek a z-zs tartományhoz képest?

(#57) suste válasza chros (#55) üzenetére


suste
veterán

ok,köszi!
akkor utólag teszem be a wget-et, hogy ne bántsa a wget linket, és akkor menni fog alapból is az ipdns.hu is

(#56) exchanger
qos -sel biztos megoldható
gyári fw-ben talán még IP-qos beállítási lehetőség is van....de ez csak tipp

(#58) Lamberd


Lamberd
tag

Sziasztok!

Segítséget kérnek 5 tagú családnak keresek megbizható routert 500 megabitet digis nethez, 5 telo, 5 tablet, 5 laptop, 5 tv es egy asztali gép. Az olvasottak alapján 20000 Ft alatt nincs értelme próbálkozom. Viszont nem szeretnek buheralni tegye a dolgát fagyas nélkül. Erről jókat olvastam.

Előre is köszi.

Lambi

(#59) kali válasza Lamberd (#58) üzenetére


kali
legenda

szia,

ennyi eszköz már nem otthoni felhasználási kategória, kell alá hardver rendesen, de még akkor is, ha csak a fele eszköz használja egyszerre.
itt a router ajánlós téma; link, szélesebb körben kaphatsz tájékoztatást, viszont leírhatnád, hogy kell dual band, esetleg az ac is elvárás - bár akkor adott összeg környékén más lehetőség nem nagyon van, mint a c5 -, viszont ha elég csak a dual band, netán beéritek csak 2.4 GHz wifi szórással, akkor adott összeg ellenében más, akár erősebb router is van, ami jobban bírná a húzós terhelést is.
ac képes is van hardveresen erősebb, csak az már 30 e ft környékén indul.

[ Szerkesztve ]

(#60) Lamberd


Lamberd
tag

Sziasztok!

Nem gond ha a Router 30-40 k esetleg. Az elvárásom az, hogy fagyás nélkül és buhera nélkül működő eszközöm legyen. Amin az egész család akár egyszerre nyúzva, kényelmesen tudjon netezni, Youtubozni, nettezni, és mellette gond nélkül tudjak dolgozni elérni a vékony klienst, terveket fel és letölteni.

Lambi

(#61) suste válasza Lamberd (#60) üzenetére


suste
veterán

már linkelték a kérdésednek megfelelő fórumot!!!
egyébként ha pénz nem számít, akkor vegyél ASUS-t....

(#62) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, routerre kötött hdd-vel kb milyen írás/olvasás sebességet lehet elérni?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#63) suste válasza Zirowe (#62) üzenetére


suste
veterán

nálam a hálózat sosem volt a toppon (latop: wifi=N-144Mbit/s -> 3-5MB/s), de nem is hiányzik a nagy sebességű másolás
viszont most cseréltem HDD-t, és a routerrel végeztettem el az átmásolást (kb 600GB)
egyik USB-n az egyik HDD, másik USB-n a másik HDD, és az MC-ben a sebesség 15-20MB/s között változott

az még hozzátartozik, hogy régebben ugyan ezt játszottam el a 3600-as tplink-kel is, és ott is ugyan ezzel a sebességgel végezte el a feladatot a router

hálózati másolásban talán majd más segít...

(#64) SaGa59 válasza Zirowe (#62) üzenetére


SaGa59
őstag

USB 2-es port, 16-20 kbyte/sec a gigás porton és kábelen a másolás oda-vissza. Sok kis fájl esetén visszaesik 12-re.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#65) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Köszönöm a válaszokat, az sajnos nem túl izmos.

Asusra cseréltem a tplinkem, főleg, mert lassú volt a másolás, asusban egyetlen jó van, hogy 30MB/s körül másol, viszont az fw-i számomra nagyon nem megfelelőek, hiányzik az openwrt és ezért próbáltam alternatívákat keresni..

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#66) vargalex válasza Zirowe (#65) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Az Asus gondolom 2 magos, másrészt USB3.0-ás port van rajta (ha nem tévedek).

Alex

(#67) Zirowe válasza vargalex (#66) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Szia, igen, a vas jó lenne, bár szerintem kicsit túl meleg alapjáraton, csak az fw-kkel van bajom. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#68) chros válasza Zirowe (#62) üzenetére


chros
őstag

En epp tegnap masoltam 1db 500MB-os fajlt ugyanazon a HDD-n: 10MB/s korul masolta az egyik konyvtarbol a masikba (2.5" , 5400 rpm, USB2).
En is ezen toprengtem, hogy ez lassu-e vagy nem :)

(#69) suste válasza SaGa59 (#64) üzenetére


suste
veterán

16-20 kbyte/sec
itt valami elírás azért van, ugye???

(#68) chros
ugyan azon a HDD-n való átmásolás azért nem ugyan az a helyzet szerintem....

(#70) SaGa59 válasza suste (#69) üzenetére


SaGa59
őstag

Jogos, 16-20 MByte/sec.

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#71) vargalex válasza chros (#68) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ez teljesen normális, hiszen ugyan azon az USB porton osztozik mindkét irányú forgalom (az olvasás és az írás).
Az az igazság, hogy akinek a 16—20 MB/s olvasási sebesség kevés, az USB3-as,vagy még inkább natív SATA porttal rendelkező eszközök között nézelődjön (ahogy egyébként én is tettem...)

Alex

(#72) chros válasza vargalex (#71) üzenetére


chros
őstag

"Ez teljesen normális, hiszen ugyan azon az USB porton osztozik mindkét irányú forgalom (az olvasás és az írás)."
En arra gondoltam, hogy van-e valami Ultra-DMA-s beallitashoz (IDE HDD-knel lehetett beallitani talan a hdtune-al) hasonlo lehetoseg az USB-s HDD-khez is?

"(ahogy egyébként én is tettem...)"
:D

(#73) Pozitron


Pozitron
tag

Sziasztok. Sajnos a C2-nek nincs kulon Topikja ezert ide irok, talan ez all a legkozelebb hozza, es hatha van itt valaki aki tudja a megoldast.

Olyan gondom van vele, hogy bizonyos oldalak (Facebook, illetve egy ket weboldal) iszonyatosan lassan megy/tölt be, illetve néha igen néha nem, vagy mondjuk Facebook nem is tölti be a képeket néha. Ez a hiba jelenség csak Androidon jelentkezik, windowsos gépen nem, illetve Windows Phone-on sem. Ugyanakkor az emlitett androidos eszköz másik routerrel tokeletesen megy.

Fura még hogy mióta ezt a routert használom, az androidos eszköz wifi kijelzése néha atmegy szürkébe mintha inaktív lenne.

Legujabb firmware van fenn, es mar szinte mindent kipróbáltam.

Ha valakinek van valami ötlete irja meg légyszives, köszönöm.

(#74) adika4444 válasza Pozitron (#73) üzenetére


adika4444
addikt

Hát, így elsőre nem nagyon van biztos ötletem, de hátha beválik.
Wi-fi csatornát válts (10-1), mert a 11 és fentebb már nem szeretik egyes telók. eztán nézz be a DHCP részre, és a DNS-eket töltsd ki:
primary: 8.8.8.8
secondary: 8.8.4.4
hogy a Google DNS-t használd, hátha segít.
Ja a wirelessnél ugye Mixed van, és a channel width auto?
Amúgy ilyesmivel legköözelebb router gondok topikba fáradj, inkább oda illik, meg az aktívabb is..

üdv, adika4444

(#75) SztiviVander


SztiviVander
őstag

Bár gondolom nem sokan használják gyári fw-el, de ha mégis azoknak jó hír lehet hogy a 140929-es (bugos) fw-t törölték a letöltések közül és helyette egy 141126-os build került fel a napokban.

(#76) aicon


aicon
senior tag

Nálam a gyári firmware-val az 5GHz wifi-t csak akkor látom ha az országot átállítom magyarországra, ha usa van akkor egyik készülek sem érzékeli.
Ennek így kell működni?

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#77) SztiviVander válasza aicon (#76) üzenetére


SztiviVander
őstag

és a csatorna mire van állítva? nekem bármilyen országra állítom (usa, canada, új zéland, stb) akkor is látja a telefon és a noti is a 36-os csatornán.

(#78) chros


chros
őstag

Ahogy latom, a letszamunk gyarakszik szep lassan :)

(#79) suste válasza chros (#78) üzenetére


suste
veterán

tényleg lassan:)
bár én mostani fejjel lehet inkább 100 dollárért rendelnék banana-pi routert (lap+ház+antenna+táp)
jóval erősebb, jóval több lehetőséggel (dual proci, 1GB ram, hdmi, audio out, sata, stb)
igaz szoftveres téren lenne mit dolgozni vele:)

(#80) aicon válasza SztiviVander (#77) üzenetére


aicon
senior tag

Auto-n van, de a 36-s csatornát válassza ki magának.
USA-t választva semmi nem látja, tel, laptop, tp-link archer usb wifi stick se.
érdekes....

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#81) SztiviVander válasza aicon (#80) üzenetére


SztiviVander
őstag

mármint USA-t választva áll rá a 36-ra? mert lehet hogy USA-t választva másik csatornát választ, a 149-165 csatronákat nekem se látja semmi EU szabványos eszköz. állítsd statikusan 36-ra vagy 48 (amelyik szipmatikusabb) és nézd meg úgy. amúgy sem ajánlott az auto ch beállítás semmilyen sávon semmilyen routernél.

(#82) chros válasza SztiviVander (#81) üzenetére


chros
őstag

Mi openwrt-t hasznalunk suste-vel, ott meg nem tokeletes az 5GHz :) Pl az S5 telom elhagyja a jelet rendszeresen, s ujracsatlakozik ra, S3 is ezt produkalta. Erdekes, hogy egy HP laptopnak nincs gondja ezzel (baratome, o nem panaszkodik ra). A 2.4 muxik jol :)

(#79) suste: :)

[ Szerkesztve ]

(#83) SztiviVander válasza chros (#82) üzenetére


SztiviVander
őstag

nekem is suste openwrt van fent egy ideje és teljesen jó az 5Ghz AC (is). igaz azt csak az LG G2 használja, (többi telefon/tablet nem 5Ghz képes) de nem vettem észre hogy újracsatlakozgatna amikor használom. illetve 2 notival is szoktuk néha az 5Ghz N-t használni, azok sem csatlakozgatnak le/fel.

(#84) SztiviVander válasza chros (#82) üzenetére


SztiviVander
őstag

btw, a kapcsolódó wifi klienseknél (állapot/áttekintés vagy hálózat/wifi), legelől a térerő szerű ikon a 2.4Ghz-es klienseknél kék, az 5GHz-esnél szürke. ez eddig nem tűnt fel nekem, vagy az 5Ghz-nek is kéknek kellene lennie és most azért szürke mert valami nem oké?
illetve a wifi ledekre van már valami egzakt megoldás hogy reboot után maguktól kigyulladjanak és ne kelljen letiltani és újra engedélyezni a wifi interfészeket?

(#85) suste válasza SztiviVander (#84) üzenetére


suste
veterán

led: luci/rendszer/ledkonfig/ alapértelmezetthez pipa a wlan2g-nél és a wlan5g-nél

(#86) SztiviVander válasza suste (#85) üzenetére


SztiviVander
őstag

ezt ugyan nem tudftam mire való, de kipróbáltam már korábban csak azért nem hagytam úgy mert amikor bepipa mindkettőt majd save&apply akkor kikapcsolt mindkét led :) de most bepipa és reboot után tényleg világít. köszi!
szerk: és most az 5GHz-es kliens térerő ikonja is kék lett. akkor a szürke valszeg mégse normális állapot.

[ Szerkesztve ]

(#87) chros válasza SztiviVander (#84) üzenetére


chros
őstag

Ha szurke, akkor asszem nem csatlakozik hozza kliens (bar lehet, hogy tevedek: es el sem indult). Mindegy is: a kek a jo allapot! :)

(#88) SztiviVander válasza chros (#87) üzenetére


SztiviVander
őstag

nem az interfész szürke, hanem a csatlakozott kliensnél bal oldalon a térerő szerű ikonja (olyan mint a telefonokon a gsm térerő jelzője). ha nem lenne a kliens csatlakozva akkor nem lenne ikonja se, se szürke se kék. azért volt fura mert a telefon (ő volt az 5Ghz-re csatlakozott kliens akinek szürke volt a térerő ikonja) ugyanúgy működott lan és wan felé mint amikor kék. mindegy, valami elmezavara volt gondolom. azért mint minden sw, az openwrt se egy abszolút bugmentes cucc :)

(#89) vargalex válasza SztiviVander (#88) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A LuCI nem szinezi, csak a jel erősségétől függően más-más képet rak ki. 0 jelerősség mellet teljesen szürke lesz. Persze, ha éppen nincs forgalom, akkor nyilván a kliens kapcsolhat energiatakarékos módba és azért lesz 0 a jelszint.

Alex

(#90) SztiviVander válasza vargalex (#89) üzenetére


SztiviVander
őstag

szia,
ez így logikus is lenne ha a kliens nem netezne vígan eközben (433Mbit portsebesség, -40 -60dBm közötti jelerősség), illetve ugyanazon sorban a kliensnél a luci a jel / zajra -56 és -101dBm-et mutat. az érdekes hogy reggel csatornát váltottam amitől megint beszürkült a kliens (reboot is volt utána, de most az nem segített rajta). suste mentéseit (amiket sorban felraktam) átnéztem de nem találtam a luci ezen részére vonatkozó fájlt bennük szóval nem hiszem hogy az befolyásolná. mindegy, végülis a működést nem zavarja maximum csak a szemet.

[ Szerkesztve ]

(#91) suste válasza SztiviVander (#90) üzenetére


suste
veterán

Biztos valami luci bug.
Eleve az 5ghz kezelés utólag van javítva, valszeg újabb luciban más módosítások is vannak.
De ez legyen a legnagyobb baja a rendszernek! Gondolom nem a lucit nézed egész nap:).
Majd CC-ben biztos jó lesz....persze más meg rossz :D

(#92) SztiviVander válasza suste (#91) üzenetére


SztiviVander
őstag

ja persze, ha ettől minden jól működik akkor pont nem érdekel az ikonja.
a káosznak meg már a neve is sok jót sejtet :) na meg ahoz képest hogy tavaly év vége előttre ígértek rilízt egy pötit mintha le lennének maradva. kíváncsi leszek mikor lesz abból valami használható verzió.

(#93) suste válasza SztiviVander (#92) üzenetére


suste
veterán

A CC tavalyi bejelentésére én csak felnevettem:). Mikor alig elötte lett hivatalos a BB...persze...
Szerintem az is jó lesz, ha a szokásos őszi/téli érkezés meg lesz.
Az biztos, hogy én nem fogok trunk-ból buildelni, mert nem akarok a csomagokkal foglalkozni (forgatás, tárolás), egyszerűbb az élet a BB sajátjaival:).

(#94) SaGa59


SaGa59
őstag

Ismerős most akar ilyen routert venni. Ha a 03-as suste firmware-t teszem fel hozzá, akkor a 02 után felrakott mentést már nem kell, mert benne van a 03-ban?

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#95) aicon válasza SztiviVander (#81) üzenetére


aicon
senior tag

Ez volt a magyarázat, mindig tanul valamit az ember....tx

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#96) suste válasza SaGa59 (#94) üzenetére


suste
veterán

van már 0.4 is, csak még nem raktam fel
ha kell, akkor feldobhatom
én még nem teszteltem, de egy másik fórumtársnál már működik

nagy változás, hogy sok extracsomag kikerült belőle, így több a szabad hely
de a 0.3-ban lévő csomagokat is bármikor fel lehet utólag tenni
changelog-ban benne van a pontos változás: [link]

(#97) SaGa59 válasza suste (#96) üzenetére


SaGa59
őstag

Ha jó, akkor jöhet. Talán a jövő hét végén lesz nála beélesítve.

Ha a magamét upgrade-lem, akkor gondolom mindent újra be kell lőni rajta. A megosztott diszket azért fel tudja csatolni utána is, nem kell inicializálni...

Ja igen: az, hogy az automatikus frissítés be van kapcsolva jelent valamit?

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#98) suste válasza SaGa59 (#97) üzenetére


suste
veterán

Majd felrakom, de lehet forgatok egy 0.4.5-öset a legújabb dolgokkal:).
Egyébként a helyedben nem fw-t frissítenék 0.3-ra, hanem csak a backup-ot tenném fel. A 0.4-nél viszont jobb az fw csere a sok alkalmazás kivétel miatt.

A frissítést én mindíg alapraállított fw-vel csinálom. Elötte csinálok mentést, és az újra visszapakolom ami kell (tehát nem a komplett mentést). Extroot esetén amúgy sem jó mentést visszapakolni.

"Automatikus frisítés": a webes felülete tetején lévőre gondolsz?
Mert az csak a weboldal frissítésére vonatkozik:).

[ Szerkesztve ]

(#99) SaGa59 válasza suste (#98) üzenetére


SaGa59
őstag

Az upgrade-t 04-re értettem (illetve akkor már 0.4.5-re, ha lesz).
Akkor mentés, reset, majd a legújabb sysupgrade-bin felrakása?

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#100) suste válasza SaGa59 (#99) üzenetére


suste
veterán

fent van a 0.4.5

egyik fórumtárs készített képet még a 0.4 alatt a csatolási pontokról
ezen látszik hogy mennyivel több hely marad:

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.