Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#1901) Gabis válasza Tomikapc (#1900) üzenetére


Gabis
őstag

Attól még lehet, hogy másoknál normálisan működik. Pl. itt is csak páran jelezték ha jól láttam, árukeresőn sem olvastam panaszt erre, vagy ipon-on sem stb.
A vezeték nélküli kapcsolat sajna elég lutri. :U
Gyenge jelerősséggel még tudok mit kezdeni - megfelelő csatorna és a router fizikai helyének módosítása. Túlzsúfolt 2,4 GHz (instabil, lassú kapcsolat) esetén 5GHz-es eszköz beszerzése.
Ráadásul a V4-et eléggé megkurtították pl. a V2-höz képest. Vagy nézz meg egy Asus AC57U specifikációt.
Na mind1, nem szaporítom a szót... megy vissza. :K

(#1902) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

Na egyelőre bedobozoltam.
Ugyanitt c5v4 eladó.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#1903) mycso


mycso
veterán
LOGOUT blog

Hali, de jó, hogy megtaláltalak titeket.
Egy jó fél éve vettem én is egy C5 v4-et, mert utána olvasva, ebben az ársávban ez volt a nagyon ajánlott router.

Aztán azt hittem, nálam van valami hiba emiatt az 5GHz wifi szakadással kapcsolatban, de látom, hogy ez ilyen...

Előtte egy TL-WDR3600 volt, nem is volt vele semmi bajom, remek jószág volt, csak feladta a harcot (állandó restart, amolyan bootloop szerűség kínja van).

Akkor lassan én is kereshetek másik routert, mert ez így kiábrándító és látom nincs rá megoldás, nem egyedi eset. :(

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1904) bigdady válasza mycso (#1903) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nemrég jött rá frissítés az sem javított?

(#1905) mycso válasza bigdady (#1904) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Bár az itteni vélemények alapján azzal sem változik, tegnap frissítettem én is.
Majd elválik, hogy nálam javul-e.
Pár nap-hét múlva írok, hogy mi a történés.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1906) mycso válasza bigdady (#1904) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Nos, ugyan az a szitu a friss firmware-el is.
A helyzet változatlan. :(

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1907) Tomikapc válasza mycso (#1906) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

Én bedobozoltam és vettem ugyanannyiért egy asus-t. Ég és föld a különbség.

Tomikapc

(#1908) Gabis válasza Tomikapc (#1907) üzenetére


Gabis
őstag

Szia!
Csak nem AC57U?

(#1909) Tomikapc válasza Gabis (#1908) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

De :)

Tomikapc

(#1910) Gabis válasza Tomikapc (#1909) üzenetére


Gabis
őstag

Jó választás. :K
Nekem is az volt eredetileg a kiszemelt. Szerencsére én időben meg tudtam szabadulni ettől a C5-től.

(#1911) Tomikapc válasza Gabis (#1910) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

Én még nem tudom mit kezdek vele.

Tomikapc

(#1912) Máté337


Máté337
csendes tag

Sziasztok!
Vettem 1 hete egy TP Link Archer C1200-as routert. Gyakran eldobják az eszközök a wifi jelet. 2,4Gh és 5Gh-et is. Ez mellett kétszer előfordult, hogy a rá csatlakoztatott HDD-t csak a router újraindítása után értem el. Az lenne a kérdésem, hogyha megválnék ettől a routertől, akkor mit ajánlanátok? Fontos lenne, hogy végre stabil legyen. Kicsit csalódás ez a router, mert rengeteg jó véleményt olvastam róla, mellesleg a specifikációi is meggyőzőek. Ha esetleg 20.000-25.000Ft-os ára lenne az ajánlott routernek, az se probléma. Inkább legyen egy kicsit drágább, de működjön rendesen. :)

(#1913) Tomikapc válasza Máté337 (#1912) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

Szia. C5 AC1200 vagy C1200?

[ Szerkesztve ]

Tomikapc

(#1914) Gabis válasza Máté337 (#1912) üzenetére


Gabis
őstag

Ár szerint lépkedve:
Xiaomi 3G (padavan, kinti beszerzés)
Asus AC57U (viszonylag friss még)
ASUS AC66U B1

De ez csak az én véleményem.

(#1915) Máté337


Máté337
csendes tag

Elvileg AC1200
Ez van a számlára és dobozra írva: TP-Link Archer C1200 AC1200

[ Szerkesztve ]

(#1916) Máté337


Máté337
csendes tag

Érdekesség, hogy elvileg csak az Androidos eszközökkel kéne, hogy baja legyen. Van egy iPad, egy Acer laptop, egy Oneplus 6 és egy Xiaomi MI A1. Az Acernek, iPadnek, Oneplus 6-nak semmi baja, míg a Xiaomit ledobja, illetve egy PC-t, TP linkes USB adapterrel szintén ledobja.

(#1917) Kicsirics77 válasza Máté337 (#1916) üzenetére


Kicsirics77
veterán

iPhone XR-t is eldobálja rendszeresen,feleségem SE-je is leszakad.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#1918) Tomikapc


Tomikapc
aktív tag

Én úgy veszem észre hogy rengeteg probléma van az új TPLINK routerekkel... Viszont van olyan barátom is, akivel egy időben vettünk archer c5 v4et és neki semmi baja...

Tomikapc

(#1919) Máté337 válasza Tomikapc (#1918) üzenetére


Máté337
csendes tag

A régi TP-Link routerem jól működik, csak lassú már, illetve kell USB, viszont az jóval olcsóbb volt, gondoltam egy drágább, jobb specifikációkkal rendelkező eszköz majd megteszi. Kicsit tartok attól, hogy az Asus se lesz stabil. Valaki tudna osztani bővebb tapasztalatot róluk?

[ Szerkesztve ]

(#1920) Tomikapc válasza Máté337 (#1919) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

Nekem az Asus RT-AC57U megy lassan egy hete, egyszer sem kellett újrainditani, tökéletes a sebesség is.

Tomikapc

(#1921) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

Érdekes módon tegnap dél óta most a c5v4 is rendben van,elég hektikus a hibajelenség.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#1922) mycso válasza Kicsirics77 (#1921) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Nálam leginkább 5GHz + android, amivel baj van.
Lóg egy tv is 5GHz-en, ott nem tapasztalok hibát.
Illetve mint kiderült a 2.4GHz + android is szétkapcsolgat.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1923) Máté337 válasza Tomikapc (#1920) üzenetére


Máté337
csendes tag

Holnap kicserélem arra, ami neked van. Remélem ez már nem okoz csalódást. Köszi a tippet :)

(#1924) Fagyi


Fagyi
aktív tag

Sziasztok!

A következő probléma ált elő.
Rejected request from RFC1918 IP to public server address
Az ac1200 routerem lóg egy Zyxel326-os nas. Nem Én állítottam be a routert, de az upnp a virtual server és még a triggering is be vannak állítva rajta.
A NAS gui-ját (graphical user interface) nem lehet elérni külső hálózatról. A nasban jól be vannak állítva a portok. A routeren is ki van engedve a port.Gyári rom.
De a gui elérése helyett a fenti hibaüzenet fogad.
Mit kell tenni vele?

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#1925) Bucsek


Bucsek
tag

Sziasztok, kellene egy kis segítség.

Van egy ilyen routerem: TP-Link Archer C1200 AC1200 kétsávos gigabites wifi router.
Az a problémám, hogy kb 10 méter után valahogy gyengül a jel, néha van, néha nincs. Panel lakásban lakunk, a router a bejárati ajtó fölött van, szemben egyenesen a routerrel kb 10 méterre van az erkély, köztük 1 szoba. A szobában még a leghátsó sarokban is semmi gond, azonban, ha kimegyek az erkélyre már gyengül a jel kicsit.

A lakás felújítás alatt áll, a routernek az antennáin még ott a "csomagolócelofán", az lehet zavaró tényező? Valamint ez 3 antennás cucc. Van valami lényege milyen irányban és hogyan állnak az antennák?

Jelenleg egyébként "fejjel lefelé" van a router, még csak föl van "dobva", magyarul az antennák lefelé néznek. Mellékelek egy képet, hogy nagyjából mi hol merre (piros kocka a router :D )

3g vagy 5g-t használjak? Automatikus csatornát, vagy válasszak egyet? Vagy milyen ötleteitek vannak még?

Az is lehet, hogy a telefonomon rossz a wifi (iphone, és azt olvastam, hogy az új frissítéssel néha szarakszik a wifi), de nem emlékszem, hogy előtte is rossz volt-e vagy nem...
Persze lehetne berakni a szobába is a routert, viszont nem szeretném. biztos van más megoldás is.

Köszönöm,

Zoli

Bucsek közlegény északi futár jelentkezik, uram!

(#1926) Gabis válasza Bucsek (#1925) üzenetére


Gabis
őstag

Szia!
Szerintem itt is kérdezz rá -> WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

(#1927) files32 válasza Bucsek (#1925) üzenetére


files32
tag

Androidos telólhoz van egy pár wifi jelerősség mérő app, próbáld ki.

(#1928) VIBO


VIBO
őstag

Hali

Ma vettem egy C5-öt.

Falból jön ki Digi kábel. Bele router e. Beállítottam mindent alapra. Net ikon világít.

Wifin nincs net.

Mit rontok el?

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#1929) Máté337 válasza VIBO (#1928) üzenetére


Máté337
csendes tag

Szia! Nekem ilyenkor azt kellett csinálni(pppoe csatlakozást beállítottam, beléptem), hogy a szolgáltatót fel kellett hívnom, hogy beengedje az eszközt a hálózatba.

(#1930) VIBO válasza Máté337 (#1929) üzenetére


VIBO
őstag

Azt mondják, hogy mivel itt nincs modem, csak a falól jön ki a kábel ezért nem kell beengedni, csak simán mennie kellene.

Milyen beállítások vannak neked a routeren?

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#1931) Gabis válasza VIBO (#1930) üzenetére


Gabis
őstag

Szerintem nézd át a beállításokat újra és haladj lépésről lépésre.
Wifi kapcsolat van csak internet nincs, tehát a router felületét eléred?
Kábelen próbáltad?
2,4 és 5 GHz-et tedd külön SSID-re speciális és ékezetes karakterek nélkül.

(#1932) VIBO válasza Gabis (#1931) üzenetére


VIBO
őstag

Egy régii gagyi routerrel megy a net.

Az új routert elérem. Net nem jön ki belőle. Érzékeli a netet a router, mármint világít a net led rajta.

Ssid-ket próbálom.

[ Szerkesztve ]

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#1933) VIBO


VIBO
őstag

Nem segített az se....

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#1934) Gabis válasza VIBO (#1933) üzenetére


Gabis
őstag

A PPoE kapcsolat adatait a Quick Setup segítségével adtad meg?

(#1935) VIBO válasza Gabis (#1934) üzenetére


VIBO
őstag

yes :R

Bár nekem nem volt ennyi field, mint ebben a szimulátorban...

[ Szerkesztve ]

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#1936) Gabis válasza VIBO (#1935) üzenetére


Gabis
őstag

Mi volt a gond?

(#1937) VIBO válasza Gabis (#1936) üzenetére


VIBO
őstag

A gond még mindig fenn áll....SZtem viszem vissza és cserélem valami más routerre...

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#1938) Gabis válasza VIBO (#1937) üzenetére


Gabis
őstag

Jah, akkor félreértettem. :B
ASUS RT-AC57U ha belefér. ;)

(#1939) seniman


seniman
addikt

Sziasztok!Access pointként használható ez a router?

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#1940) Kicsirics77 válasza Gabis (#1938) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Mennyi memória van benne meg milyen proci mert nem találtam infót vagy pedig én vagyok a vak.Erősen gondolkodom egyébként a cserén mert ezzel a c5v4-el nagyon megrendült a bizalmam a tp-link routerekben.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#1941) Gabis válasza Kicsirics77 (#1940) üzenetére


Gabis
őstag

(#1942) Kicsirics77 válasza Gabis (#1941) üzenetére


Kicsirics77
veterán

:R
Csak én voltam a vak akkor.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#1943) Kicsirics77 válasza Gabis (#1941) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Megrendeltem mert ma a c5v4-et már másodjára kellett újraindítani mert a wifi lehalt,remélem ezzel az asus-al nem lesz ilyen gond mert megy akkor kapukitámasztónak.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#1944) Gabis válasza Kicsirics77 (#1943) üzenetére


Gabis
őstag

Majd írj, hogy neked bevált e. :K

(#1945) Kicsirics77 válasza Gabis (#1944) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Elméletileg jövőhéten kapom meg majd valamikor,ha beüzemeltem biztos kell 2-3 nap a tesztelésre,ha addig nem szakad meg akkor már jó😂

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#1946) Gaabe


Gaabe
tag

Adott egy AC1200 as router, androidos telefonokkal előfordul olyan, hogy bár a telefon kiváló jelerősséget ír, az oldalak nem töltődnek be csak bizonyos idő után. aztán ha működik már megy rendesen. Főleg a 2 Xiaominél jelentkezik Note5a és A2 Lite. Az én S9+-omon nem sűrün de előfordul ugyanez. Pubgvel ha játszok a Samsungon, néha iszonyat laggos holott alul zöld a ping. Van, hogy 3szor kell bemenjek egy szobába a bejutáshoz. Ha mindent leveszek minimálisra a settingsbe akkor talán elfogadható. Mobilneten ha játszok nem laggol. Régi Tenda routeremmel nem volt ilyen, azért vettem ezt a tplinket, hogy újabb gyorsabb jobb hálózat legyen itthon, de a tenda antenna nélküli routerjén jobb volt a lefedettség lag sem volt, kicsit el vagyok bizonytalanodva, esetleg valami beállítás gond? A vezetékes csatlakozású dolgok rendben mennek. Digis net van.

(#1947) VIBO


VIBO
őstag

Na kiderült az igazság...

Visszavittem a cuccot.

"Tisztelt Vásárlónk!

Az Ön által garanciális ügyintézésre leadott Tp-Link Archer C5

terméket szervizünk bevizsgálta, megállapította, hogy hibás. A termék vételára levásárolható webáruházunkon keresztül, amennyiben nem kívánja levásárolni banki átutalással tudjuk visszatéríteni."

Nem tudom, hogy akarjak e ezek után még 1 ilyet....

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#1948) VIBO válasza Gabis (#1938) üzenetére


VIBO
őstag

Berendeltem egy ilyet. Másik hibás volt, mint kiderült a szervízben....

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#1949) Gabis válasza VIBO (#1947) üzenetére


Gabis
őstag

Legalább kiderült, hogy kifogtál egy rossz darabot. Sajnos ez is benne van a pakliban. Bízom benne, hogy az Asus-al elégedett leszel. :K

(#1950) Kicsirics77 válasza Gabis (#1949) üzenetére


Kicsirics77
veterán

ja,elégedett, tegnap beüzemeltem,frissítette magát majd fél óra múlva lehalt az 5GHz wifi annak rendje-módja szerint :DDD

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.