Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#1051) vargalex válasza SztiviVander (#1050) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ez igaz, viszont ha egyik leírás sem illik rá, akkor soha nem jön rá a megoldásra...

Alex

(#1052) Sinisi


Sinisi
senior tag

Az írásotok alapján közben kipróbáltam ezt:

TFTP Recovery (De-Bricking)

Állítottam egy statikus ipt-t, tftpdbe betallóztam az cfw-t (kipróbáltam itt a factory.bin-es változatot és innen ezt: Archer C7 V2

Előszőr úgy próbáltam, hogy az tftp meg volt nyitva, betallóztam a .bin-t, rááltam a server interfacenél a 192.168.0.66-ra, eközben a router be volt kapcsolva, lan1-el csatlakozva a géphez. Majd kikapcsoltam, innentől nyomtam a resetetet folyamatosan, bekapcsoltam vártam kb. 30mp-t (menet közben lan1 led kialudt majd ismét kivilágított és gyorasabban villogott mint szokott) elengedtem és azon kívül, hogy szépen leresetelte magát semmi nem történt.

Próbáltam úgy is, hogy router kikapcs, reset nyomva... majd csak ezután indítottam a tftpd-t...

Amit mindkettő esetben látam az az volt, hogy átállt az interface 192.168.0.66-ról 127.0.0.1-re...

Valamit rosszul csináltam? (próbáltam úgy is, hogy mindkettő .bin-nek rövid egytagú nevet adtam)

(#1053) SztiviVander válasza Sinisi (#1052) üzenetére


SztiviVander
őstag

elvileg jónak látszik. mindhárom névvel próbáltad? de ha a név nem is jó, a tftp szerverben kellene látsszon egy pillantra hogy becsatlakozik a router. ha meg jó a név akkor azt ahogy letölti a fw-t, onnantól viszont nem szabad piszkálni. a másik hogy ki kell kapcoslni a routert, nyomni a reset gombot, bekapcsolni és ahogy felvillan a wps lámpa elengedni a reset-et. nem egyszerű eltalálni, mert ha előbb elengeded mint kellene akkor nem lép be a tftp recovery-be, ha meg sokáig nyomod (pláne 30mp-ig) akkor meg reset-nek veszi. az ha összevissza nevezed el a fájloknak az szintén nem fog előrébb vinni :) vagy ha gondolod jöhet az Alex által ajánlott wireshark. ja és én első körben egy régebbi gyári c7 fw-t próbálnék meg felrakni tftp-vel (aztán abból webes felületen openwrt-t majd abból a gyári c5 fw-t, már ha ez a cél) nem rögtön openwrt-t. mert elvileg ugyan az is felmegy, de én azt sose próbáltam. gyárira viszont mindig vissza tudtam eddig állítani tftp-vel, akkor is ha full téglának látszott. ja gondolom a gépeden víruskereső/tűzfal ki van kapcsolva, vagy 100% biztos vagy benne hogy nem blokkkol semmit. az avg-t pl kapásból tiltani kell ilyenkor mert szerinte a tftp szerver egy roppant veszélyes kártevő :)

[ Szerkesztve ]

(#1054) Sinisi válasza SztiviVander (#1053) üzenetére


Sinisi
senior tag

Ezek szerint több sebből is vérzek!
A vírusirtó avira és futott a próbák alatt de a tűzfal ki volt kapcsolva.
Csináltam egy videót amin látszik, hogy kb. 32mp nél engedtem korábban is el a resetet. A videó szerint hanyadik mp-nél engedjem el, hogy jó legyen? (nem látok rá a monitorra a routertől)
A neveknél melyik 3 variációra gondolsz?
A végcél suste fw-je lenne.Korábban már volt fent és minden rendben is volt de a házigazda miatt vissza kellett rakni a gyárit, amire aztán rákerült a legujabb frissítés (Archer C7(EU)_V2_160616).
Nem értek a wiresharkhoz (sem).
Szóval előszőr inkább próbálkozzak egy korábbi gyári fw-el? innen pl ezt: Archer C7_V2_150304

[ Szerkesztve ]

(#1055) vargalex válasza SztiviVander (#1053) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Tovább nyugodtan lehet nyomni a resetet. Csak akkor lesz belőle factory reset, ha nincs a bootloaderben tftp lehetőség. Ugyanis a factory reset az már a firmware funkciója.

Mondom én, hogy wireshark-al a legbiztosabb...

Alex

(#1056) Sinisi válasza vargalex (#1055) üzenetére


Sinisi
senior tag

Rápróbáltam a korábbi gyári fw-re de semmi, azaz ugyanúgy leresetelte magát. Közben figyelve volt a tftp-nél semmi sem történt változásként kivéve az áltállást 127.0.0.1-re.

Felraktam a wiresharkot rámentem az ethernetre.
Látok itt lenyitható füleket:
Frame1
Ethernet II
Internet protocol version 4 (úgy látom, hogy ez a belső hálózat)
User datagram protocol
Data

Látom, hogy lehet szűrni és van egy beépített segédlet is pl.: ipv4 only:ip

(#1057) SztiviVander válasza vargalex (#1055) üzenetére


SztiviVander
őstag

Hiszek neked, de én openwrt-éktől vettem anno az infot akik meg ezt írják:
"To activate TFTP Recovery press and hold WPS/Reset Button during powering on until WPS LED turns on"
Én nekik is elhittem hogy így kell :) De nekem se szokott elsőre összejönni, csak kb úgy a 3. ki-bekapcsolásnál sikerült úgy elkapni hogy bekonnektált a tftp-re a router, de onnantól viszont mindig rögtön letöltötte és felrakta magára a fw-t. Ha nyomtam folyamatosan akkor előbb utóbb jött a reset, ha nem jókor engedtem el akkor meg bebootolt (volna, ha ezek nem tégla állapotok lettek volna). A wireshark meg biztos hogy biztos.

(#1058) SztiviVander válasza Sinisi (#1054) üzenetére


SztiviVander
őstag

mint látod Alex szerint nyomhatod folyamatosan a reset-et. Openwrt leírásban (amit mellesleg te linkeltél) meg az van hogy wps led kigyulladásáig kell nyomni a reset-et. a videon a bal szélső led az. vagy kezdj el gugli segítségével összebarátkozni a wireshark-al és abban látni fogod mi történik. vagy mi nem.
a fájl nevek szintén az openwrt-s leírásban vannak, de wireshark-al ezt is ki lehet deríteni.
amúgy neked most mid is van? c5 v1.2 amire c7 v2 fw lett rakva, vagy valódi c7-ed? merthogy eddig nekem itt ez se derült ki.

(#1059) Sinisi válasza SztiviVander (#1058) üzenetére


Sinisi
senior tag

Rendben köszönöm, akkor próbálkozok még és olvasgatok is. A router C7 v2.

(#1060) Lizmel


Lizmel
újonc

Szép napot!

Router csere panel lakás miatt!

Holnap Blackfridy kapóra jön, ma kell döntenem tipusban. Mobilok támogatják az ac-t, 100as digi net, sok-sok zavaró wifi.

Visszaolvasva tp-link c5 elég lenne?

(#1061) Sinisi válasza Lizmel (#1060) üzenetére


Sinisi
senior tag

A napokban világosítottak föl, hogy a C5 v1 megegyezik a C7 v2-vel.
Gondolom ez azt jelenti, hogy mindazt meg lehet a C5-el csinálni mint a C7-el (talán némi sebességbeli különdbséggel). A jelenlegi digis csomagodhoz bőven elégnek kell lennie. A panel miatt a lefedettség kérdése merülhet fel, de ha neten rendeled meg kapsz 14 napot hogy visszavidd ha nem vagy megelégedve (amit azért erősen kétlek).
De majd biztos megerősít még más is.

(#1062) suste válasza Sinisi (#1061) üzenetére


suste
veterán

talán némi sebességbeli különdbséggel
semmi különbség, hiszen a 2 router egy és ua a hardver!!!
csak sajnos már nem nagyon kapni C5v1-et, vagy ha igen, akkor ugyan azon az áron, mint a C7v2

az meg hogy kinél hogy teljesít a wifi, azt nem lehet előre megmondani, de nem csak ennél a routernél nem, hanem másiknál sem, mert nagyon függ a környezettől és a használt kliensektől...

(#1063) Sinisi válasza suste (#1062) üzenetére


Sinisi
senior tag

Wifin is ugyan olyan sebességet adnak?

Igen, korábban egy repeaterrel próbálkoztunk mert kettő szobában egy-egy ponton nem fogták a jelet a készülékek. Azátn az lett a vége, hogy beraktuk a lakás közepére a routert, de azért behúztuk a lnat is mindenhova.

(#1064) suste válasza Sinisi (#1063) üzenetére


suste
veterán

összefoglalóban is benne van ez a link: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1065) Sinisi válasza suste (#1064) üzenetére


Sinisi
senior tag

így már értem. :K

Ahogy böngésztem a webáruházakban nem látom, hogy fel lenne tüntetve az infoknál, hogy milyen verziószámú az adott router.

(#1066) Sinisi válasza Sinisi (#1065) üzenetére


Sinisi
senior tag

Felment Tfpt-n keresztül a gyári 3.14.2. Át kellett nevezni az eredetit ArcherC7v2_en_3_14_2_up_boot(150304).bin-ről ArcherC7v2_tp_recovery.bin.-re.

Akkor most elméletileg mehet a gyári felületről a systemváltás?

Tehát innen a factory-s változat a Firmware Upgrade-t választva?

Utána pedig frissítésként a legfrissebb basic vagy a repairt válasszam restore-nak? innen

(#1067) suste válasza Sinisi (#1066) üzenetére


suste
veterán

igen, gyárira factory kell, ahogy a readme-ben is van

frissítés-hez is van leírás: [link]

(#1068) Sinisi válasza suste (#1067) üzenetére


Sinisi
senior tag

Ok!
Felment az openwrt, majd legfrissebb basic majd ezután a legfriessebb repair.

Megy minden de úgy nézem speedtestel, hogy 100 Mbps-t alulról éri el a sebesség wifin meg 30mbps... a garantált szolgáltatói minimum 300 Mbps

[ Szerkesztve ]

(#1069) Sinisi válasza Sinisi (#1068) üzenetére


Sinisi
senior tag

wifin átállítottam a csatornát (ugye analyzerben a channel usage-nél minél kisebb a szám annál kevésbé foglalt a csatorna) most feljebb metn egy gyenge 10mbps-el.

Arra emlékszek, hogy openwrt alatt valamiért kevesebb az adatátviteli sebesség maximuma a gyári fw-hez képest (lanon) de gondolom nem 100Mbps a felső határ... mert olyan mintha ekörül valami megfogná.

[ Szerkesztve ]

(#1070) Sinisi válasza Sinisi (#1069) üzenetére


Sinisi
senior tag

Ránézek még majd holnap.

Köszönöm a türelmet és a segítségeteket!!!!! :R :R :R :R :R

(#1071) Sinisi


Sinisi
senior tag

Úgy néz ki, hogy az fw váltással eshetett egybe valamilyen szolgáltatói hálózati probléma.
Direktbe (kipróbáltuk az összes gépen) csatlakoztatva is ugyan olyan alacsony a sebesség. Pár tized eltéréssel szimmetrikus a le és feltöltés (100Mbps alatt).
Telefonáltam és majd értesítenek, vagy kijönnek... szóval úgy tűnik, hogy nem az én saram...

Azt azonban továbbra sem értem, hogy wifin miért ennyivel lasabb. Mert bár a laptop 802.11n-et tud de 40Mbps-nél úgy emlékszem, hogy többel jött.

[ Szerkesztve ]

(#1072) Sinisi válasza Sinisi (#1071) üzenetére


Sinisi
senior tag

Ööö... most telefonáltak a szolgáltatótól, hogy a routert és a hálókártyát is 100Mbps-esnek látják... akkor csak nálam lesz a hiba?!
Hálókártyánál ezt látom...
Routert hol tudom megnézni?
(biztos, hogy mindkettő eszköz gigabites portokkal rendelkezik... hol lehet a gond?)

(#1073) Headless válasza Sinisi (#1072) üzenetére


Headless
őstag

kábel csere, lehet elszakadt egy ér, vagy alapból nem képes gigabites sebességre cat5e vagy felette.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1074) vargalex válasza Sinisi (#1072) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Azért az fura lenne, ha a routered mögötti eszköz kapcsolati sebességét kívülről látnák...

Alex

(#1075) Sinisi válasza Headless (#1073) üzenetére


Sinisi
senior tag

A kábel cat5e és ránéztem kábel teszterrel, nincs szakadás, az eszközök is képesek a gigabitre. A router biztos, a hálókártya is (hacsak nem ment tönkre). Speciális fülön is átállítottam a Speed&Duplex-et 1.0 Gbps full duplex-re de továbbra sem megy 100Mbps fölé.

(#1076) Sinisi válasza vargalex (#1074) üzenetére


Sinisi
senior tag

Telón kereszül mondhták, hogy csatlakoztassam a gépre, mondtam, hogy most azon van. Mondták, hogy látják, hogy akkor ez csak egy 100Mbps-es készülék. Mondtam, hogy ok. tönkremehetett de a router gigabites, kérték, hogy kössem át, de így is csak 100Mbps-es készüléket láttak... Azt is mondták, hogy azt is látják, hogy pár órája átcsatlakoztam a korábban használt eszközről...

(#1077) szaboi6512 válasza Sinisi (#1075) üzenetére


szaboi6512
őstag

Én megnézném router nélkül direktbe a gépbe csatlakoztatva, Ha ott sem oké akkor szolgáltatói vagy hálókártya a hiba oka

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#1078) vargalex válasza Sinisi (#1076) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Akkor inkább azt mondanám, hogy a szolgáltatói eszköz, vagy az abba bekötött kábel a hibás. Ha 2 gigabites eszköz is 100 Mbps-el kapcsolódik, akkor más nem lehet.

Alex

(#1079) Sinisi válasza szaboi6512 (#1077) üzenetére


Sinisi
senior tag

Ez a rész is megvolt de ugyanaz a sebesség jön.

Alex: Felhívtam őket még egyszer, hogy küldjenek valakit mert attól, hogy ők azt látják, hogy 100Mbps-esesek az itteni készülékek a hiba valószínűleg - ahogy mondod - nem itt van (hacsak nem fogott össze az univerzum ellenem és behalt minden eszköz...) . Kiszállíási költség stb... szlogen után adtak is egy extra gyors (13h!) körüli időpontot! Bárcsak minden ügyintézés ilyen gyorsan menne :)

(#1080) Sinisi válasza Sinisi (#1079) üzenetére


Sinisi
senior tag

Végeztek. Hmmm "ont"vagy "onk" vagy valami ilyesmi elnevezésű csatlakozó(van ilyen), szerintem valami optikai dolog?! volt a ludas (a szaki szerint elfáradt :D) és cserélni kellett...

Most routeren keresztül egy pár Mbps-el több mint 200Mbps. Direktbe, gépre csatlakoztatva 930Mbps.
Ennyi openwrt alatt a sebesség? vagy fel lehet tornászni még egy kicsit?

Ja maúgy a szakmai véleménye az, hogy az Openwr nem annyira stabil a gyári betonstabil fw-hez képest, szóval egy idő után összeomlik és akkor kezdhetem előről az állítgatás(az igaz, hogy nem nagyon nem értek a dolgokhoz de egy backup/restore azért még megy:) ).
Továbbá ajánlott egy ilyet , hogy ne vacakoljak az cfw-el. + ilyen és révbe érek.

(#1081) SztiviVander válasza Sinisi (#1080) üzenetére


SztiviVander
őstag

openwrt alatt ennyi a max és ez valószínűleg a közeljövőben nem is fog változni. a szaki meg maradjon inkább a roppant nagy szakértelmet igénylő csatlakozócserénél :) összeomlik persze... az a synology router meg a nas is amúgy nagyon jó cuccok, csak az a fránya darabonkénti 56e ft-os áruk, az nem annyira szimpatikus. de valami rózsadombi villába laksz hogy ilyen olcsóságokat ajánlgatott a szaki vagy csak nincs tisztában az árakkal? amúgy a gyári c5/c7 fw-el is lehet fájlokat megosztani (ftp, smb) meg még hálózati médialejátszó (dlna) is van benne és a gyári fw-en átmegy kb ugyanannyi mint amit közvetlenül a gépeddel mértél. attól függ mi a fontos, ha a gigabit net akkor csak a gyári fw, de ha a sokkal több lehetőség (amiket nem tudom kihasználsz-e) meg a jobb testreszabhatóság akkor meg openwrt. de az biztos hogy ha HÁrpi, RTóni vagy AndyV anyagi helyzetében lennék akkor én se tp-linket használnék :)

[ Szerkesztve ]

(#1082) suste válasza Sinisi (#1080) üzenetére


suste
veterán

biztos nagyon sok openwrt-s routert üzemeltetett az ember
az openwrt a behalós a gyárihoz képest :Y :C :F
én mindeig csak azbellenkezőjét hallottam
én sokat nyúztam a C5-öt, sokkal többmindent elvégzett, mint amit a gyári fw-vel tud, de sosem kellett azért újraindítani, mert belassult vagy elérhetetlen lett (fejlécben az akkor uptime, de családban van 120 napos is jelenleg)

az árról és a NAT sebességről már leírtak mindent :))
aki gigabit netet akar KIHASZNÁLNI, az nyúljon is zsebbe...

(#1083) Sinisi válasza SztiviVander (#1081) üzenetére


Sinisi
senior tag

Azért ajánlotta mert ezekben (is) utazik (kiegészítésként), persze ő telepítené, állítaná be (mert az a nem egyszerű része)...
Nem fontos a gigabit, azt vettem észre, hogy valamiért a gyári fw alatt érezhetően lasabban töltődnek be a böngészőben az oldalak, és a hálózati nyomtatásnál többszörösére nő a várakozási idő... Végül is ezeknek a gyorsítására lett felreakva a cfw.

(#1084) Sinisi válasza suste (#1082) üzenetére


Sinisi
senior tag

Korábban már fent volt ez a cfw. Folyamat ment a transmission egy ráakasztott külső hdd-vel egyetemben. Azt be kellett látnunk, hogy mindannyiunk adott esetbe egyszerre keletkező igényét jelentős lassulás és időnkénti összeomlás nélkül nem képes kiszolgálni a router (nem is erre lett tervezve).

Azért lett visszaállíva a gyári fw-re mert az elképzelés az volt, hogy úgy majd gyorsul a böngészés és a torrentezés is. (az utóbbi valóban nagyon kényelmessé vált, de szerintem ki lehet bírni, hogy 200Mbps-el jöjjenek le az adatok). Szóval gyári alatt valamiért nem tudtuk a böngészést "felgyorsítani", és a nyomatási sebességet sem (itt arra gondolok, hogy 5 oldal nyomtatás legalább 30p volt wifn, Lan-on csatlakozva az oldalak között kb 20-30mp szünet!!!)...

Szerk: Ha nem volt kismillió file a transmissionba betárazva, és jól vissza volt véve a sebesség, akkor nem volt összeomlás, de ha többen filmeztünk egyszerre a külső hdd-ről akkor lagolt, különösen full hd-s nagy kiterjedésű filéknél, és a csúszkával való "tekerést" sem szerette.

[ Szerkesztve ]

(#1085) Headless válasza Sinisi (#1084) üzenetére


Headless
őstag

Az nem valószínű, hogy a hdd miatt laggolt, inkább a tv/router közötti kapcsolat eredménye volt. 10 mbyte/s -> 100 mbit/s,
Egy BD50-es film ~30 mbit/s. Vagyis durván 3 filmet tudsz lejátszani egyszerre, plusz ha torrent megy felfelé nagyon akkor 2-őt mondjuk. De nem hinném hogy bd50 lett volna, hanem ilyen 4-8 gb-os gondolom. Persze lehet tévedek. Az szokott a legnagyobb gond lenni, hogy a tv-t saját beépített wifiével csatlakoztatják az emberek. Ráadásul a gyári dlna szervert használva ahol még a bufferelés méretét sem tudod beállítani.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1086) Sinisi válasza Headless (#1085) üzenetére


Sinisi
senior tag

Igen a kb. 4-8Gb-sekre gondoltam. A jelenség akkor is fennállt amikor nem a Tv wifijén hanem desktop-ról Lan-on ment a film. Gondolom az általad leírt sebességiény miatt ilyenkor az sokat segített ha transmissionban leállítottuk a folyamatokat, ez kb meg is oldotta. Végeredményként az láttuk, hogy ha tm-ben sok file de limitáltabb a sebesség az valamiért ugyanúgy problémát okoz mintha kevés a listán a file de kisebb a korlátozás. Az előbbinél volt az jellemzőbb, hogy összeomlott, az utóbbinál inkább csak belassult. Egyébként alapjáraton mint ahogy Suste is írta nagyon stabil volt a rendszer!

(#1087) suste válasza Sinisi (#1086) üzenetére


suste
veterán

azt kell elfogadni, hogy ez nem egy NAS
jól beállítva szépen kiszolgálja az embert, akár 2 TV-n is egyszerre
napi 1 HD film lazán lejön amíg alszik vagy dolgozik az ember (5Mbit/s-nél nem kell több), többet meg úgysem lehet megnézni

ha meg valakinek ez nem elég, akkor NAS-t vesz

(#1088) Ravasz


Ravasz
újonc

Sziasztok! Nincs valakinél véletlenül egy eladó TP-Link Archer C5 - AC1200 as?! :))

(#1089) SztiviVander válasza Ravasz (#1088) üzenetére


SztiviVander
őstag

ha v1.2-est keresel olyat ritkán találsz eladót. mégpedig azért mert akinek van és jól működik (mint én) az nem fogja eladni 16-18e-ért, pláne hogy én valami 25e körül vettem. 16ezrekért milyen normális AC-s dupla usb-s routert lehet kapni? pláne olyat amire akár openwrt (vagy más cfw) is felmegy. arról nem is beszélve hogy az új v2-es c5-ök is 28-30e Ft körül vannak és azok ugyanzt tudják mint a v1.2 kivéve hogy semmi cfw nem megy fel rájuk.

(#1090) suste válasza SztiviVander (#1089) üzenetére


suste
veterán

Ajánlom az openwrt topicot.
Én nemrég eladtam 16-ért :)

(#1091) Ravasz válasza SztiviVander (#1089) üzenetére


Ravasz
újonc

Gondolom, hogy sokan ragaszkodnak hozzá, de biztos akadnak olyanok is akik beújítottak valami nagyobb routerbe és hátha éppen benéz valaki :) persze ha itt nem találok akkor muszáj lesz egy újat rendelnem, mekkora teljesítmény különbség van a v1.2 és a v2 között?! Nagyon nem éri meg a v2?

(#1092) SztiviVander válasza suste (#1090) üzenetére


SztiviVander
őstag

jaja láttam hwaprón. de én nem cserélném el dilinkre :)

(#1093) suste válasza SztiviVander (#1092) üzenetére


suste
veterán

Ne legyenek előítéleteid!
Sokan pont a tp-link -et szidják, de mindegyik márkának vannak jó és rossz eszközei.
Dlink 35MB/s-sel masol usb2 hdd-ről, és 90+MB/s -sel usb3-ról. Ehhez képest a C5 egy csiga, pedig az is jó router.....

(#1094) SztiviVander válasza suste (#1093) üzenetére


SztiviVander
őstag

az nem rossz, de nekem a wifi rész sokkal fontosabb. nas-ra/torrentre/ftp-re/dlna-ra itt a banán, az azért nem csiga :) usb3-as cuccom sincs (nem is lesz), e-sata -s hdd rack-em viszont van. nincsenek előítéleteim, csak azt nézem hogy nekem mi a fontos. ezért sem azt mondtam hogy de nagy hülyeséget csináltál, hanem hogy nekem az a router nem lenne opció. akkor már inkább egy c9...
felraktam a c5-re kíváncsiságból ezt az új eu-s c7 fw-t (egyelőre rajta is hagyom), jópofa hogy belerakták az usb 3g/4g stickek támogatását.

(#1095) suste válasza SztiviVander (#1094) üzenetére


suste
veterán

tapasztalataim alapján sajnos a wifi az mindig egy nagy lutri:(
szerencsére nekem nincsenek nagy wifis igényeim, nem kell hogy átmenjen rajta 300+Mbit/s
C5-nél az 5Ghz volt problémás, mos meg pont az a jó :) ....(+ 1 ap nem a világ, switch úgyis kell)
ha egy router jó valakinél, akkor az sajnos csak annyit jelent, hogy az ő környezetében az ő klienseivel jó, máshol és más eszközökkel tuti szidja azt is valaki

BpiM1-em nekem is van, sata HDD-vel még mindig lassabb, mint a Dlink USB3-on, a sata HDD-hez meg pár dollár egy sata-usb3 átalakító....

(#1096) SztiviVander válasza suste (#1095) üzenetére


SztiviVander
őstag

de c5-nél is csak openwrt-vel szar az 5g, gyárival teljesen jó. nekem jó volt itt a 841 is, sőt az asus se volt rossz, csak a hülye kombinált antennái miatt (pont ahogy a 3600-as is) mégis gyengébb volt mint a c5. na de sok sikert a d-hez :) ha netán lesz valahol feketepénteki akcióban c9 30 körül akkor majd lehet hogy lesz egy eladó c5 (akár c7-ként :P). de erre kicsi az esély, 40-et meg nem adok érte. az két 860-as ára :)

(#1097) vargalex válasza SztiviVander (#1096) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Gyárival D-Link esetén is jó a wifi mindkét sávon. És ott is tud a gyári firmware samba-t, dlna-t, nyomtató megosztást, IPv6-ot, stb.
Sőt, legutóbb nekem LEDE alatt is ment a 2,4 GHz is stabilan 120 Mbps fölött...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#1098) Joemedve


Joemedve
csendes tag

Kedves Hozzáértők!

Ma vásároltam egy Archer V5 AC1200 V2 routert. A régi TP-Link 1043V1-et váltotta, mivel az 5 év után végleg leállt...

A következőkben kérném a segítségeteket.

Szeretném a helyi NAS-t távolról is elérni.
A következőket eddig beállítottam.

1. A routertől a NAS fix IP címet kap. A router Address Reservation funkciónál kiosztva a 192.168.0.103
A NASban beállítva a dinamikus IP. Így mindig a router által kiosztott címet kapja.

2. A router Forwarding menüben a DMZ beállítva a 192.168.0.103 NAS IP címére.

3. A NAS-ban beállítva a NoIP.com DynDNS. Látja is a külső Ip címet. 178.164.224.xxx
A DynDNS-be belépve is ezt az IP címet látom is.

4. A Routerben beállítottam egy másik NoIP.com DynDNS címet. Ez majd a NAS távoli bekapcsolásához fog kelleni.
Állandóan ezt írja ki: "DDNS not launching!" Ugyanakkor a DynDNS honlapján látom, hogy beazonosítja ugyanazt az IP címet mint a NAS.
Miért nem kapcsolódik a router a NiIp-hez. Ha a NASban kikapcsolom a DNS-t akkor sem oldodik meg a probléma.

Mit állítsak be még, hogy távolról is elérjem a NAS-t?
A böngészőbe írt NAS DynDNS címnél kiírja, hogy a webhely nem elérhető.

A régi routerrel ezt meg tudtam oldani, de mivel már nem működik, nem tudom megnézni a beállításokat. Már nem emlékszem pontosan, hogyan volt beállítva.

Kérem, hogy ne tippeket írjatok, hanem a konkrét beállításban segítsetek. Egyelőre maradok a gyári firmware-nél.

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv Joe

(A válaszokat csak holnap tudom megnézni.)

(#1099) #41133696 válasza suste (#1093) üzenetére


#41133696
törölt tag

Milyen D-Linkre váltottál, és mi volt az oka a váltásnak?

(#1100) suste válasza #41133696 (#1099) üzenetére


suste
veterán

Olvass vissza itt a ph-n az openwrt topicban!
Röviden: Dlink-dir860l-b1, olcsóbb, 2+2 *880mhz proci, usb3, +nekem az álló ház is jobban bejön, mert kisebb helyet foglal.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.