Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:00:15

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7901) pcMANiac


pcMANiac
aktív tag

Nem tudja valaki, hogy kié a Grimsever nevezetű glass sword? Ott figyel nálam és nem tudom letenni, mert állítólag quest item, viszont elképzelésem nincs kinek kéne adnom. Barátom a google sem segített. A másik dráma ami SPOILER veszélyes: Valami arany nyakláncot kéne elvinnem egy alkesztól aki Whiterun-ban sétálgat, de hiába dumálok vele, nem ad semmi cuccot, csak kérdezhetem, hogy mindig alkoholista volt-e. Brenuin-nak hívják. :F

Az agy egy csodálatos szerv. Elkezd dolgozni amikor felkelünk, és meg sem áll addig, míg be nem érünk a munkahelyünkre.

(#7902) Valdez válasza pcMANiac (#7901) üzenetére


Valdez
őstag

(#7903) pcMANiac válasza Valdez (#7902) üzenetére


pcMANiac
aktív tag

Hogy nem találtam én ezt meg... :U Köszönöm! :R

Az agy egy csodálatos szerv. Elkezd dolgozni amikor felkelünk, és meg sem áll addig, míg be nem érünk a munkahelyünkre.

(#7904) sith7 válasza S e t h (#7899) üzenetére


sith7
nagyúr

ok :R

(#7905) mpierre válasza GypsFulvus2 (#7897) üzenetére


mpierre
veterán

Melyik ini-ben kell ilyen sort keresni?

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#7906) Lui04 válasza GypsFulvus2 (#7897) üzenetére


Lui04
aktív tag

Alapból nincs benne, de belerakva működik -> [link]

(#7907) GypsFulvus2 válasza mpierre (#7905) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Sajnos nem tudok pontos választ adni, mivel a két játék kissé eltér, és a steamwork is megkavarta az eredeti rendszert. Lehet a Users\Felhasználónév\Dokumentumok\My Games\Skyrim valamint a Steam Directory\steamapps\common\skyrim\Skyrim mappában egyaránt. Ráadásul mindkét folderben két ini van, agy "sima" és egy "Prefs" Tehát összesen négy lehetőség van.

Szerk:Luigi04: Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#7908) Sonja válasza GypsFulvus2 (#7897) üzenetére


Sonja
veterán

Mindegy. :B

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#7909) S e t h


S e t h
nagyúr

Kérnék egy kis segítséget a Diplomatic Immunity küldetés elkezdése előtt, mivel azt olvastam enyhén bugos.
Annak az embernek, akinek át kell adni pár cuccunkat amiket becsempész a thalmor követségbe, át lehet adni az összes cuccunkat vagy felesleges?
Ha csak néhányat adunk át, akkor mi csináljunk a többivel, rámoljuk bele valamelyik házunkban lévő ládába?
Nem lenne jó ha eltűnne a sok "drágaszág" amit megszereztem. :)

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#7910) Mackósajt válasza Valdez (#7889) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Ez egy ismert bug, semmi oka nincs. Menj haza, aludj egyet, és menj vissza, elvileg elmúlik. Legalábbis nálam elmúlt.

SPOILER

(#7909) S e t h: Én lepakoltam a legközelebbi házamban, de ha még van nálad valami amikor beszélsz Delphine-vel a becsempészendő cucc átadása után, azt oda lehet adni a leányzónak, és elvileg ott lesz a riwerwoodi fogadó titkos helységében.

Ez utóbbi volt nálam bugos. Semmi mást nem volt nálam, csak a solitudei házam kulcsa, az aztán el is tűnt, csak azokon az ajtókon tudtam utána bemenni, amit már kinyitottam.

[ Szerkesztve ]

(#7911) S e t h válasza Mackósajt (#7910) üzenetére


S e t h
nagyúr

Oké, akkor lepakolok a házban, kulcsot magamnál tartom, köszi!

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#7912) ALYRA válasza S e t h (#7911) üzenetére


ALYRA
tag

szia

nálam semmi gond nem volt vele :C

"Taníts minket úgy számlálni napjainkat , hogy bölcs szívhez jussunk."

(#7913) Mackósajt válasza S e t h (#7911) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Nem tarthatod magadnál. Nem próbáltam ki mi van, ha bármi saját felszereléssel megyek, de erős a gyanúm, hogy nem jutnék be. Pakold le a kulcsot is előre vagy add oda az elfnek.

+ mások megtalálták a cuccukat Riverwoodban, szal ez lehet egyedi bug. De ha lepakolsz Solitude-ban, akkor legalább nem kell messzire menned majd (OK, gyorsutazás, de akkor is).

Ne felejtsd el, hogy ne pakolj le a házban mindent, a követségen tényleg azzal indulsz, amit az elfnek adtál.

Megj.: én meztelenül mentem a csajjal találkozni ,csak a kulcs volt nálam, mert mindent, ami még nálam volt, odaadtam ez elfnek. :) De elvileg nem így kellene történnie, Delphine megőrzi a ruhádat.

(#7914) Xerxész


Xerxész
őstag

Visszarakták azt a modot, amiről korábban meséltem:

Skyrim Global Evolution

Durva jó lesz, ha megcsinálják, mert sajnos még béta stádiumban van. Ha kiadják a Creation Kitet és befejezik a munkát, ez lesz az egyik legjobb mod szerintem.

(#7915) Valdez válasza Mackósajt (#7910) üzenetére


Valdez
őstag

Sajnos alvás után is bántani akarnak :(

(#7916) mpierre válasza Valdez (#7915) üzenetére


mpierre
veterán

Esetleg nem vámpír fertőzés?

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#7917) S e t h válasza Mackósajt (#7913) üzenetére


S e t h
nagyúr

"én meztelenül mentem a csajjal találkozni" :DD :DD :DD

ALYRA:meglepődtem, de nálam sem, most csináltam meg, előtte bepakoltam szinte mindent a házban lévő ládába, csak az maradt nálam, ami kellett utána a kumitéhez és voálá, minden megvan a küldetés után. :)

Ha már a megtámadósdi van porondon, én pl. azt nem értem ,hogy miért jegyzik meg mindig az őrök ,hogy milyen szőr nő ki a fülemből.
Már nem vagyok farkasember sem, így nem értem ezzel mire akarnak utalni. :)

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#7918) Valdez válasza mpierre (#7916) üzenetére


Valdez
őstag

Nem, csak és kizárólag a dragonsreachben támadnak (meg a bannered mare-ben az a nő), nameg odafigyeltem, hogy ne legyek vámpír. Bár az egyik boltos mondta hogy szarul nézek ki, pedig semmilyen fertőzésem sincs :F Mondjuk ez a boltos mindig ezt mondta nekem, akár volt fertőzésem akár nem. És mindig ataxiára tippelt.

Ha vámpír lennék akkor mindenhol megtámadnának nem? :F

[ Szerkesztve ]

(#7919) pcMANiac válasza S e t h (#7911) üzenetére


pcMANiac
aktív tag

SPOILER

Én semmit nem pakoltam le. Kaptam egy szép ruhát, azt felvettem és egy ideig semmim nem volt meg. Mikor akcióra vált a történet, akkor hirtelen elérhető lett minden cuccom. Visszaöltöztem páncélba és indult a vérfürdő. :B

Az agy egy csodálatos szerv. Elkezd dolgozni amikor felkelünk, és meg sem áll addig, míg be nem érünk a munkahelyünkre.

(#7920) Dragbajnok


Dragbajnok
tag

Sziasztok!
Megint szükségem lenne egy kis segítségre .Elkaptam a vámpír fertőzést de nem vettem észre csak mikor már elég előrehaladott volt.Még kb.fél napom van éjfélig hátra amikoris lejár a három nap és már mindenki üldözni fog.Visszább tölteni csak idáig bírtam utána már csak sokkal korábbi mentésem van.Olvastam itt hogy annál a szobornál ami egy kardal szúrja le a kígyót ott lehet inni valamilyen kútból de én ott csak a patakot látom és abból sem tudok inni.Aztán egy másik megoldást is olvastam hogy van valahol egy varázsló aki megtudna gyógyítani csak nem írták hogy hol.Próbáltam vért inni hogy ne nézzek ki sz@rul.De tipikusan most egy embert nem találtam aludni.Igyhát nagyon megköszönném ha valaki pontosan leírná hogy hogyan tudnék kigyógyulni ebből a kórságból. :O

(#7921) bigga válasza Dragbajnok (#7920) üzenetére


bigga
aktív tag

Hát van ez a lehetőség, elmész Falionhoz, Morthalba, szerzel neki egy Black Soul gemet lélekkel, majd ő kigyógyít egy szertartás alkalmával. De ezt fél nap alatt nem lehet szerintem, már az utazás miatt se. Ha meg vámpírként mész oda, megtámad ő is. Többet nem tok én se, de biztos van valami megoldás.
[link]

[ Szerkesztve ]

" You know what capitalism is? Getting f*cked! "

(#7922) Akos96 válasza Dragbajnok (#7920) üzenetére


Akos96
senior tag

Én betörtem az egyik farmra Whiterun környékén, ott tudtam vért inni. De Winterholdban is lehet bőségesen találni alvó delikvenseket a varázslóképzőben. :)

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#7923) Dragbajnok válasza Akos96 (#7922) üzenetére


Dragbajnok
tag

Okés akkor megpróbálok valahol arra felé hörpinteni egy kis vért aztán megpróbálkozom azzal amit biga írt.

(#7924) pcMANiac


pcMANiac
aktív tag

Használja valaki a nexus mod manager-t? Nekem épp most teszi tönkre a vasárnapomat az a szar. :((( Azt írja rossz a felhasználó nevem vagy jelszavam a bejelentkezéskor, pedig az oldalon beenged vele, szóval jó. Van erre valami megoldás? :U Regeltem egy új felhasználót, azzal is ezt csinálja.

Megoldás: 0.14.1 letöltése.... :U

[ Szerkesztve ]

Az agy egy csodálatos szerv. Elkezd dolgozni amikor felkelünk, és meg sem áll addig, míg be nem érünk a munkahelyünkre.

(#7925) bigga válasza pcMANiac (#7924) üzenetére


bigga
aktív tag

Nem vagy egyedül, nekem sokat ki is fagy - bár még csak beta asszem. Vagy csak az enyém az ? :U

[ Szerkesztve ]

" You know what capitalism is? Getting f*cked! "

(#7926) WonderCSabo válasza bigga (#7925) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mindegyik béta. Nekem a legújabb beenged.

Xerxész: Megnéztem a modot, jelenleg 0, azaz 0 funkciót tud abból, amit az oldalon írnak... Nagyon ambiciózus, de eddig nem mutattak fel semmit.

[ Szerkesztve ]

(#7927) Mackósajt válasza Valdez (#7918) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Mennyit aludtál? Lehet át kell aludni egy egész éjszakát, és másnap reggel visszamenni. Legalábbis az az oldal, amit korábban linkeltem itt így fogalmaz.

A dunmer alkimista nővel nem kell törődni, az mindenkinek ezt mondja.

(#7928) Valdez válasza Mackósajt (#7927) üzenetére


Valdez
őstag

Nem aludtam olyan sokat, de már eljöttem onnan, ha megint ott járok, akkor megnézem őket majd.

(#7929) 3RROR


3RROR
aktív tag

Hello.Lenne egy "kis" problémám...Megcsináltam a Frobidden Legend questet és amikor megkaptam az amulettet vagy mit akkor nem tudok kimenni a helyről mert nem nyílik fel a "kapu".Hogy nyissam ki vagy jussak ki innen?

(#7930) mpierre válasza Valdez (#7918) üzenetére


mpierre
veterán

Akkor aktív effekteknél nincs semmi pirossal felsorolva, gondolom. Akkor érdekes... :F

3RROR: Nincs valahol egy lánc, vagy egy kar? A baj az, hogy az utolsó résznél elakadtam, mert nincs kulcsom az ásatási helyszínhez. Ha tudsz angolul..., hátha.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#7931) gyurczy válasza 3RROR (#7929) üzenetére


gyurczy
őstag

Vedd fel az amulettet! Lehet, hogy varázsolni is kell, már nem emlékszem.

(#7932) 3RROR válasza gyurczy (#7931) üzenetére


3RROR
aktív tag

Teleportáltam egyet és így kijutottam:D

(#7933) Valdez válasza mpierre (#7930) üzenetére


Valdez
őstag

Nincs semmi pirossal, rendszeresen figyelem...

(#7934) #56230144 válasza 3RROR (#7929) üzenetére


#56230144
törölt tag

Szia,fel kell venni az amulettet és 1 destruction spellel berobbantani a falat.

(#7935) ALYRA válasza S e t h (#7917) üzenetére


ALYRA
tag

szia

akkor most mükxik volt nálad is :C

én szintén egyszál semmibe érkeztem a küdire

kérésem volna ha valakinek meg vannak az eredeti haj fájlok akkor megköszönném ha elküldené alyra@freestart.hu .-ra

vagy linkelne egyet valahonnan

thx :R

[ Szerkesztve ]

"Taníts minket úgy számlálni napjainkat , hogy bölcs szívhez jussunk."

(#7936) mikew válasza #56230144 (#7872) üzenetére


mikew
csendes tag

Rögtön nekiesnek a környéken lévők...

(#7937) pcMANiac


pcMANiac
aktív tag

A rutinos Elder társadalomtól kérdezem, mivel én csak most, a Skyrim-nél kapcsolódtam be. Várható a későbbiekben olyan modok érkezése, amik új kalandokat, küldetéseket hoznak? Már alig találok elintézni valót, céltalanul járkálok és olyan barlangokat keresek, amik kimaradtak, de egyre kevesebb van. Küldiket sem kapok már senkitől, csak a companionnál van pár "nyírj ki két medvét" tipusú. :U Életformámmá vált a játék és nehezen dolgozom fel, hogy vége. Új karaktert meg valahogy nincs kedvem indítani, de ha nincs más, lehet azt kell tennem.

Az agy egy csodálatos szerv. Elkezd dolgozni amikor felkelünk, és meg sem áll addig, míg be nem érünk a munkahelyünkre.

(#7938) WonderCSabo válasza pcMANiac (#7937) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Biztos, vagy benne, hogy minden küldetést megcsináltál? Előbb linkelt a kolléga egy modot, ami ígéretesnek hangzik, egyelőre semmi se valósult meg belőle. Egyébként én előző elder scrolls játékoknál sem emlékszem komoly quest modokra, DLC viszont lesz.

(#7939) pcMANiac válasza WonderCSabo (#7938) üzenetére


pcMANiac
aktív tag

Hát...a nagy részét biztos. Ki emlékszik ennyi küldetésre már. Egy olyan mod kellene, ami listázná a kimaradt questeket és egy rövid ismertetőt dobna, hogy kinél vegyem fel és hol. Ezt így egyesével visszakeresni elég reménytelen. :( Olyan hülyeségekhez, hogy vigyek egy mamut agyart valakinek, vagy 10 medvebőrt, ehhez sok kedvem nincs.

[ Szerkesztve ]

Az agy egy csodálatos szerv. Elkezd dolgozni amikor felkelünk, és meg sem áll addig, míg be nem érünk a munkahelyünkre.

(#7940) Cucuska2 válasza pcMANiac (#7937) üzenetére


Cucuska2
őstag

Elder Scrolls világ, és még azért nincsenek modok, mert nincs Creation Kit.
Kezdj el addig Oblivionozni, az is nagy élvezet.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#7941) pcMANiac válasza Cucuska2 (#7940) üzenetére


pcMANiac
aktív tag

Skyrim-hez szokott szemnek nem nagyon lesz gagyi a grafikája? :F

Az agy egy csodálatos szerv. Elkezd dolgozni amikor felkelünk, és meg sem áll addig, míg be nem érünk a munkahelyünkre.

(#7942) WonderCSabo válasza pcMANiac (#7941) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Kit érdekel a grafika?...

(#7943) pcMANiac válasza WonderCSabo (#7942) üzenetére


pcMANiac
aktív tag

Engem... 386-os S3 trio korszaknak vége :DDD (Kérdezed ezt Te, aki oldalakon keresztül kűzdöttél pár fps javulás reményében) :DDD Engem meg az fps nem érdekel.

[ Szerkesztve ]

Az agy egy csodálatos szerv. Elkezd dolgozni amikor felkelünk, és meg sem áll addig, míg be nem érünk a munkahelyünkre.

(#7944) Cucuska2 válasza pcMANiac (#7941) üzenetére


Cucuska2
őstag

Oblivion topik -> első hsz -> kapcsolódó cikk -> örömködés

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#7945) WonderCSabo válasza pcMANiac (#7943) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem érdekel? Azért megnézném hogy játszol 20fps-el. ;) Engem az idegesített fel, hogy a baromi drága hardveremet nem használja ki a szarul megírt játék.

(#7946) Brent


Brent
aktív tag

[Wars in Skyrim IV - New version]

Ezt a modot próbálta már valaki ?!
Érdemes feltenni, vagy csak egy nagy katyvaszt csinál a játékból ?

(#7947) zotyi8 válasza Brent (#7946) üzenetére


zotyi8
tag

Tegnap a Dark Rainbow-t használtam...eddig tetszik, több benne az élet /sárkány vs. óriás csaták, az erődök nem csak dísznek vannak hanem támadják is őket /legutóbb egy óriás vs orc erőd csatát láttam :)/
Ha sétálsz vagy lovagolsz egyik helyről a másikra tui valaki rádtámad /medve, nagymacsek, mágus, sárkány/. Féltem hogy nyomasztóan sok lesz a támadás de pont jó, egyébként van light-osabb verzió is /Rainbow/

(#7948) pcMANiac válasza Brent (#7946) üzenetére


pcMANiac
aktív tag

Én használom és semmi baja. Random harcoló csoportokat hoz létre, amibe be lehet kapcsolódni. Vannak különböző erősségű új ellenfelek is. Csak néztem, mikor a összefutottam egy giant-tal, akit simán leverek, erre alig úsztam meg a harcot, olyan erős volt. Méretileg is nagyobbak. Több verzió van belőlük.

Az agy egy csodálatos szerv. Elkezd dolgozni amikor felkelünk, és meg sem áll addig, míg be nem érünk a munkahelyünkre.

(#7949) GypsFulvus2 válasza pcMANiac (#7937) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

A korábbi TES játékokhoz rengeteg komoly quest mod született. Elegendő pl. az Oblivionból említeni MSyd modjait, pl. a Blood & Mud -ot, vagy Simyaz nagyon színvonalas modjait ( pl. Malevolent, Butcher of Armindale, Tears of The Fiend), vagy nézd meg pl. a Lost Spires -t. Ezek mind sok tucat órás, komoly és igényes küldetéssorozatok. Legtöbbjükről elmondható, hogy az alapjáték és a kiegészítők sztorijainál összetettebbek, jobbak. Ezen az oldalon a föntieken kívül milliót lehet még találni, változó minőségben. Az Oblivionnál és a Morrowindnél hamar kiderült, mely szerzők azok, akik komoly és jó minőségű munkát végeznek, érdemes volt utána rájuk koncentrálni, mert a mennyiségben itt is elveszett a minőség.
A Skyrim esetében is halálbiztosan lesz rengeteg ilyen, de a minőségi munkák előfeltétele, hogy végre kiadják a Creation Kit -et. Annak hiányában a komoly moddolás nem kezdődhet meg. Nem tudom mi hír róla, eredetileg januárban ki kellett volna adniuk.

7941-es kérdésedre meg az a válasz, hogy nemhogy az Oblivionból, de még a TES III. Morrowindből is igen komoly megjelenést lehet elővarázsolni, ha rászánja az időt az ember. A három játék gyakorlatilag u. azon a motoron alapszik, ez a Skyrim "Creation Engine" gyakorlatilag csak parasztvakítás volt. A jó öreg Gamebryo ez is, csak kicsit felpolírozva.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#7950) John Fowler válasza pcMANiac (#7941) üzenetére


John Fowler
tag

Én speciel most párhuzamosan játszok a Skyrim-mel és az Oblivionnal.

Obli-ból anno csak barnaboltos verzióm volt, nem is moddoltam, DLC-ket sem próbáltam semmit. A Morrowind után kicsit csalódott voltam, ezért túl sok órát nem öltem bele.

A Skyrim megjelenése előtt erősen le volt árazva az Obli a steam-en, ráadásul minden hivatalos DLC-t adtak hozzá, így nem tudtam otthagyni.

100 óra Skyrim után pedig kedvet kaptam hozzá, így Oblival indítottam egy új karaktert. A Skyrim kicsit túlságosan is leegyszerűsjtett mechanikája után hiányzott az Obli összetettsége (icsit jobban hasonlít egy szerepjátékra.)
Eddig kb 40 órát Oblivionoltam; sok szempontból jobb, mint a Skyrim.

Grafika alapból sem rossz még a Skyrim után sem; meg merem kockáztatni, hogy nem csúnyább, csak más. A modellek kicsit bénábbak, és a textúrák is egy hajszállal kisebb felbontásúka; az egyetlen szembeötlő a víz, ami Skyrimban azért tényleg egyértelműen szebb. Oblivionban viszont a napszakok váltakozása, és az árnyékkezelés sokkal igényesebb, mint Skyrimban.

De ami még az Obli mellett szól, hogy rengeteg mod van hozzá, a grafikát seperc alatt szénné lehet tuningolni, és úgy már nemigen venni észre, hogy épp melyik játékkal játszol.
Annyi csak még, hogy a kezdő dungeon (kb a játék első 15 perce) az Obliban rém gagyi, de ez ne riasszon el; a tutorial után nagyságrendekkel szebb/jobb lesz minden)

Szóval szerintem mindenképpen érdemes elkezdeni.
Remekül elüthető vele az idő, amíg a Skyrimhez meg nem jellennek az első official DLC-k, meg nagyobb lélegzetvételű rajongói expansionok.

ui:
A Morrowindet is érdemes megfontolni, bár moddolás nélkül annak a grafikája azért mai szemmel már valóban nem olyan bombasztikus (nem vészes, de persze ne legyenek irreális elvárásaid). Ettől függetlenül mindenképpen érdemes lehet adni neki egy esélyt.

''A kocsmáros ért ehez, mert itt már öltek orvost is -régi étterem'' Rejtő: Piszkos Fred, a kapitány

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.