Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42051) salaud válasza Darkness (#42050) üzenetére


salaud
aktív tag

Ha EZ az, akkor érdekelne hol vette, hogy ott soha ne vásároljak. Ez egy 2014-es tablet, Android 4.4-el jött ki.

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#42052) dingdongkng válasza Darkness (#42050) üzenetére


dingdongkng
tag

Azért egy gyári flashtoolal mégiscsak illik raflashelni a legfrissebb tuti gyári fw-t. Stock recoveryval mindennel. Tud serulni a recovery partíció is, főként a verpistikek nemmegyasanandreas tevékenysége kapcsán. Ha úgy is szar, akkor jó eséllyel ajtokitamaszto, vagodeszka stb.

[ Szerkesztve ]

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#42053) dingdongkng válasza salaud (#42051) üzenetére


dingdongkng
tag

Nem gondolom, hogy szalonból 0 km-el vette volna. Ha így lenne, nem szarozna harmadik felekkel, simán visszaviszi oda ahol vette, aztán odaadja, hogy oldják meg, vagy adjanak egy másikat, van pont egy hetük :D.

[ Szerkesztve ]

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#42054) dingdongkng


dingdongkng
tag

Ha már úgyis idetrollkodtam, akkor én is tolok némi kontentet. Láttatok már valaha ennyire igényes videokárya hűtésmod beépítést?





U.I elnézést a szíves egybegyűltektől, a képek beágyazásával mindig megszenvedek. Egyszer majd talán megtanulom...

[ Szerkesztve ]

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#42055) ViZion válasza dingdongkng (#42054) üzenetére


ViZion
félisten

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#42056) -=RelakS=- válasza dingdongkng (#42054) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Megmutathatom a csavargyűjteményem? ;]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#42057) dingdongkng válasza -=RelakS=- (#42056) üzenetére


dingdongkng
tag

Mert hogy ez egy relativ standard megoldásnak számít?

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#42058) MBazsee válasza dingdongkng (#42054) üzenetére


MBazsee
tag

Jelentem láttam, illetve nekem is kellett csinálnom -ennél valamivel kulturáltabb módon- ilyent, akkor csak csavarokat használtam fel és a venti csatlakozóját az alaplapra dugtam. Erre csak azt tudom mondani, hogy fiatal voltam és kellett a pénz! :)

(#42059) dingdongkng válasza MBazsee (#42058) üzenetére


dingdongkng
tag

És ez egyébként okoz észrevehető teljesítménynövekményt? Vagy küldjem meg a doom3-al aztán megtudom?

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#42060) -=RelakS=- válasza dingdongkng (#42057) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nem, csak a változatos csavartípusokról ez jutott eszembe :))

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#42061) MBazsee válasza dingdongkng (#42059) üzenetére


MBazsee
tag

Ha azt teljesítménynövekménynek lehet nevezni, hogy egy gyári ventillátorral szerelt kártya nem visít annyira, mint korábban, vagy hogy egy passzív hűtéssel szerelt kártyát, a bekapcsolás után néhány perccel is meg lehet tapogatni és nem ég rá a kezed. :D

[ Szerkesztve ]

(#42062) Spet válasza dingdongkng (#42059) üzenetére


Spet
addikt

Csak, akkor, ha áttolod a csavart még a nyákon, és utána szépen körbeszilózod a borát, hogy nem szökjön el a levegő ;]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#42063) Darkness válasza salaud (#42051) üzenetére


Darkness
aktív tag

nem tudom hol vette v. kapta, de nem ígérek nagy jövőt neki. holnap talizok vele és mondom, hogy mi van. :(

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#42064) Darkness válasza dingdongkng (#42052) üzenetére


Darkness
aktív tag

ezeket a varázsigéket én nem ismerem. :) másik iskolába jártam. ezért is keresek egy Android varázskönyvből tanultat. :)
addig eljutottam, hogy gyári FW nem áll rendelkezésre földi halandónak, varázslónak. talán vannak tanultabbak, mint én. :)

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#42065) pycur válasza Darkness (#42064) üzenetére


pycur
tag

Ezek az Andruidák. :D

Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

(#42066) inferno88 válasza dingdongkng (#42054) üzenetére


inferno88
őstag

Volt egy Ati 9600-am passzív hűtéssel. Arra applikáltam fel kb. ugyanígy egy ventit, utána már mehetett a hardcore OC. #gyóazígy.

Egy Prescott magos 2.8-as Celeron D-vel dolgozott együtt, télen nem kellett fűteni, főleg miután a CPU-t is 3.2-n járattam.

[ Szerkesztve ]

Semper fi!

(#42067) SP4C3 válasza inferno88 (#42066) üzenetére


SP4C3
veterán

A környezet beperelhetett volna érte. :D
P D820 ment 3.9 felett is, p5pl2 lapban, nagy disznó hűtő is maxon ment, mint valami turbina. Váltotta egy e4200 vagy e4400.. a hűtő marad, ami teljesen másképp dolgozott felette. #RégiSzépIdők

Ja és a gpu egy xt550 vagy mi a lóhere vót'. Vista-t szerette, meg a Linuxot is, Lindows aka linspire

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#42068) dingdongkng válasza SP4C3 (#42067) üzenetére


dingdongkng
tag

Fx8350-em ugyanilyen. Akkora hűtő van rajta hogy rálóg a ramslotokra. Így nyáron nem nagy buli. Inkább használom a laptopomat.

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#42069) inferno88 válasza SP4C3 (#42067) üzenetére


inferno88
őstag

Talán 15 éves voltam, tovább pedig inkább nem próbáltam húzni, mert megesett, hogy Underground 2 közben elkezdett vészriadózni az alaplap a melegedés miatt :C

Semper fi!

(#42070) cbmfan


cbmfan
senior tag

tuningolni jó dolog :) eddigiek amikre emlékszem:

valami 486 DX4-100, de lehet, hogy az is húzott volt
Cyrix 166 - 233 MHz
Celeron 333 - 504 MHz (dupla magas, kétoldalas, ónlábas, 64 Megás rammal, amiről oldman azt írta, hogy ne vedd meeeeg!!! :D nem vettem, kaptam :) )
PIII 600 - 675 MHz (150 MHz FSB-t bírta a P3B-F és a noname ramok is :) )
TuaCerka 1300 - 1716 MHz (132 MHz FSB, 133 MHz-en se kép, se hang Asus TUSL2-C lapban)
S754 A64 3000+ - inkább hagyjuk... meg is bántam.
Cel 420 1.6 - 3.6 GHz
C2D E8200 2.66 - 4 GHz (4.78 GHz-en volt POST egyszer 1200 MHz-es kölcsönkapott DDR2 rammal)
C2Q Q9400 2.66 - 4 GHz (4.33 GHz-en még ment durva feszültségemeléssel)
C2Q QX9770 3.2 - 3.8 GHz (lassabb volt mint a Q9400 4 GHz-en. megérte megvenni horror pénzért...)
i5 4670k 3.4 GHz - 5 GHz

és még jó pár száz ami volt közel 20 év alatt a kezeim között. ritkább/jobb cuccnál nem hagytam ki :)

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#42071) n4n3x válasza cbmfan (#42070) üzenetére


n4n3x
csendes tag

Pentium 3 coppermine 1 Ghz -> @1,1 Ghz [használtan vette apám még amikor gyerek voltam, mondtam neki hogy a gép bisznizt innentől átveszem]
C2D e7200 2,53 -> 3,04 Ghz [alapfesszel, egy Freezer xtreme rev 2-es hűtővel]
i5 2500k 3,3 -> 4,5 [szintén freezer xtreme rev 2-vel, később H80i GT-vel 5 Ghz-en]
i7 3770k 3,5 -> 4,5 [mai napig, H80i GT-vel]

(#42072) cbmfan válasza n4n3x (#42071) üzenetére


cbmfan
senior tag

SL52R-t lehetett húzni, 150 MHz FSB-t bírta az is. C2D-n Asus Silent Square, majd Mugen 3 ment Q9400-tól procikra.

Asus most mozigépben van Q9500-on ami 2.83 helyett 3.4 GHz-en megy mozigépben.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#42073) FoxiestFox válasza cbmfan (#42072) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ilyen áramtemetőket tartani mozira kicsit overkill, nem? :D

(#42074) Kicsirics77 válasza FoxiestFox (#42073) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Haggyad’máá, Pakson lakik biztos :DDD

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#42075) n4n3x válasza cbmfan (#42072) üzenetére


n4n3x
csendes tag

mozigép tud-e 4K filmet lejátszani, és ha igen milyen kártya lakik benne? :B

[ Szerkesztve ]

(#42076) FoxiestFox válasza n4n3x (#42075) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ha a gpu dekódol, akkor ráadásul fölös is az oc. :D Sőt uc kellene alulfeszeléssel, downclockkal :D

(#42077) -=RelakS=- válasza FoxiestFox (#42076) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Attól függ.
Ha UHD BD, akkor csak Intel CPU jöhet szóba, és annak a videókimenetét kell használni :(((

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#42078) FoxiestFox válasza -=RelakS=- (#42077) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Hmmm, nem hallottam még erről. Mi az oka?

(#42079) -=RelakS=- válasza FoxiestFox (#42078) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Az hogy ellopod a tartalmat! :D

Cyberlink ajánlások

Kutakodtam nVidia felé is, de nem támogatnak valami DRM-et, ezért nem használhatóak a kártyáik UHD BD lejátszásra.

Szóval vegyél legális forrásból legális tartalmat, de ha meg akarod nézni, akkor vagy vegyél hozzá külön lejátszót, vagy upgradeld a frankó gépedet a legutolsó divatra, és még ekkor is szopatnak.
Aztán sírnak, ha a Bosszúállók fake4K UHD blablabla kiadványt nem lemezen nézi a tömeg, hanem virágboltból.
Netflix és társai nem tudom, milyen követelményeket támasztanak ez ügyben, de a fizikai adathordozó elmebeteg. Meg még drága is :DD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#42080) FoxiestFox válasza -=RelakS=- (#42079) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nice. Mintha csak szándékosan ki akarnák véreztetni a formátumot.

(#42081) -=RelakS=- válasza FoxiestFox (#42080) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Aki számítógépen nézni, az sajna így járt. Vegyé asztali lejátszót jó pénzért, és problem solved :D
Már legalábbis addig, amíg tudod frissítgetni a firmware-t.

Ohh, még egy bónusz: az UHD-BD lejátszás kezelésénél az egér tiltott, és mintha ezt a lejátszó már a formátum érzékelésekor jelezné. Sima BD-nél gyakorlatilag a lemezre írt program döntötte el, hogy lehet-e egerészni.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#42082) cbmfan válasza n4n3x (#42075) üzenetére


cbmfan
senior tag

tud. R7 250 van benne böhöm nagy Zalman hűtővel, 6 Giga 1066 MHz-es RAM, valami Giga lap, 120 Gigás SSD és Corsair 450 Wattos táp aminek ventije 5 Voltról megy, hogy kussolva játszódjon a sarokban. csak összelapátoltam egybe ami itthon volt :)

lemezről 6-7 éve nem néztem semmit. erre van gy 320 Gigás HDD USB 3.0-s házban.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#42083) cbmfan


cbmfan
senior tag

ez ám az adatbiztonság...

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#42084) aprokaroka87 válasza cbmfan (#42083) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Hát na...
igy kell eztet csinálni:D

(#42085) Josi válasza aprokaroka87 (#42084) üzenetére


Josi
aktív tag

Sulinetben vásárolt gépeket linuxszal kellett átadni.
Tudtatok volna jobb megoldást, hogy az átlaguser ne felejtse el a
belépési jelszavakat?
És itt nem 1-2 gépről volt szó.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#42086) shteer válasza Josi (#42085) üzenetére


shteer
titán

tükörtetoválás a homlokra :K

..szerintem jónak tűnik

(#42087) dingdongkng válasza Josi (#42085) üzenetére


dingdongkng
tag

Hát mondjuk a leírásban közölni, az lehet jobb lett volna. Amúgy bárki használta ezeket a gépeket Linux-al?

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#42088) macilaci78 válasza Josi (#42085) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A CD tálcára írtam volna filccel a lemez alá. :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#42089) wolfman válasza -=RelakS=- (#42079) üzenetére


wolfman
veterán

Mármint az nVidia kártyák nem jók a fizikai UHD BD lemezek lejátszására? De ha nekem ISO-ban van az úgy ok?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#42090) -=RelakS=- válasza wolfman (#42089) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Hááááát .... passz, nem találkoztam még UHD BD ISO-val. Van az a gyanúm, hogy egy sima lemez image-be rippeléssel nem lehet megkerüni a DRM-et, át kell még előtte kódolni "okos" szoftverrrel.

Rippeljem le valamivel, és nézzem meg, mi? XD

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#42091) wolfman válasza -=RelakS=- (#42090) üzenetére


wolfman
veterán

Egyébként BD filmeken kívül is én úgy érzékelem, hogy PC-n a képminőség nem igazán olyan jó mint egy erre kitalált médialejátszón. Igaz, benne lehet az is, hoy én nem csinálok jól valamit, de eddig akármilyne VGAm volt, nem tudtam úgy beállítami, hogy igazán jó legyen. A képpel nincs is gond, de az LCD háttérvilágítása valahogy mindig magas, mintha a kontrasztot nem engedné magas értékre.
Anyámnak vettem régebben egy (most nem tudom a márkát és típust) média lejátszót
+
exemnek az apja is vetetett velem egy előbb említett lejátszónak egy alternatíváját, Egreat R6S-t
+
Nekem van egy WDTV Live komolyabb lejátszóm, bár ez se mai.
Ezekkel van tapasztalatom, de mindegyiknek szebb képe van, kontrasztosabb, mélyebb feketékkel, szebb színekkel mint PCn. Nem sokkal, de érezhető és élvezhetőbb.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#42092) #33253120 válasza dingdongkng (#42087) üzenetére


#33253120
törölt tag

Igen. A korszak lecsengése után tudtam meg, hogy pár házzal arréb UHU-zott az egyik csaj. Azon szociallizálódott sok évig el is volt, és azért jött segítségèrt, mert nem ért az Xp-hez, de az egyetem meg azt kéri.

(#42093) #33253120 válasza wolfman (#42091) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ez nem az amit úgy különböztetünk meg hogy sw/hw kodec?

(#42094) -=RelakS=- válasza wolfman (#42091) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nem lehet, hogy a kikódolásnál nincs beállítva valami?
Tudtommal a filmek nem a teljes RGB tartományt használják, hanem valami szűkítettet, így ha a pontos értékeket nyered ki a filmből, akkor a fekete szürke lesz. Ez alacsonyabb kontrasztként jelentkezik.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#42095) *Ropi* válasza -=RelakS=- (#42094) üzenetére


*Ropi*
félisten

Be lehet állítani a VGA-k menüjében, hogy teljes (0-255) vagy korlátozott (16-235, amit a filmek használnak).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#42096) HoaryFox válasza *Ropi* (#42095) üzenetére


HoaryFox
őstag

Erről sokáig nem is tudtam, NV kártyáknál ha HDMI-vel van összekötve a megjelenítővel a videókártya, akkor alapértelmezetten a korlátozott van kiválasztva, merthogy ő azt hiszi, ha HDMI, akkor TV-t kötöttél be.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#42097) wolfman válasza HoaryFox (#42096) üzenetére


wolfman
veterán

DVI-HDMI-nél ugyan ez a helyzet.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#42098) *Ropi* válasza wolfman (#42097) üzenetére


*Ropi*
félisten

Persze, mert a digitális DVI és a HDMI videojele ugyanaz (ezért nem kell aktív átalakító hozzájuk, elég csak a kábelezést átkötni), annyi a különbség, hogy a HDMI-n már a hang is átmegy (meg az ethernet, de az más kérdés).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#42099) Gézengúz válasza *Ropi* (#42098) üzenetére


Gézengúz
addikt

A hang a DVI-on is átmegy.

(#42100) -=RelakS=- válasza *Ropi* (#42098) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Az volt nagy flash, mikor a Display port-ot átalakítottam DVI-ra, azt meg HDMI-re, és a hang a tévéből jött :D

Tuti a dolog, mert nagyon meglepett :DD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.