Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42151) DeFranco válasza Narxis (#42150) üzenetére


DeFranco
nagyúr

világos, ha akarom, értem, hogy mit akartál a kezeddel kifejezni csak elég érdekesre sikerült a felütés meg a befejezés ;)

(#42152) Pötyi válasza Narxis (#42150) üzenetére


Pötyi
őstag

Elhangzott az "Ez javíthatatlan!" karakterlánc a szervizes szájából?

IF

"Yes"

Valószínűleg azért ajánl egy újat, mert már nem lehet alkatrészt kapni a régihez.

ELSE

Valószínűleg azért ajánl egy újat, mert aránytalanul sok munka lenne javítani, pld. nincs kedve púpos kondit kiforrasztani, amikor száz jobb, használt alaplapja van a polcon, vagy egyszerűen nem éri meg javítani, többe kerül a pótalkatrész, mint egy új gép, gazdasági totálkár.

QNX is cool!

(#42153) Narxis válasza DeFranco (#42151) üzenetére


Narxis
nagyúr

Elég érdekesen felhúzott a srác, gondoltam itt megkérdezem már, hogy a mi pálya. Én megértem, hogy egy ilyen kis számtech bolt nem él meg szervizelésből. Semmi bajom ha megkérdezik 1-2 mondattal, hogy nem-e vennék új gépet de itt a srác nem akart leakadni a témáról, sőt érezzem én magam szarul, hogy igénybe vettem egy szolgáltatásuk. Lehet, hogy én vagyok elszokva a rögvalóságtól mert amit csak lehet online rendelek és alap dolgokat, pasztázás, alkatrész csere, op. rendszer telepítés én is meg tudok csinálni a gépen, de olyan hiba volt aminek megkeresésére se kedvem se időm nem volt, ezért vittem be. Egyébként első alkalomkor amikor mentem a megjavított gépért akkor csak a szervizes srác volt ott, vele teljesen normálisan lehetett beszélgetni, elmondta mi volt a baja, mit csinált, nem próbált eladni egy új gépet mindenáron. Lehet kifogtam egy bunkót, de ez a magatartás szerintem nem vonzza be a vevőket, főleg ha egyszer majd vennének tényleg egy új gépet.

(#42152) Pötyi: van egy eladó aki csak átveszi a gépeket de nem szervizel, rá se néz csak megírja a papírt aztán ennyi. Ő próbált meg mindenáron lebeszélni a szervizelésről, addig erősködött amíg nem állíthatott össze nekem 2 konfigot, egy olcsóbbat és drágábbat, ezután átvette a gépet.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#42154) BlacKSouL válasza Narxis (#42153) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Pedig egyszerű az agresszív marketingre reagálni:
"Oké, van jelenleg tízezer forintom új számítógépre. Ha az olcsóbbik konfigurációt odaadod érte, akkor elviszem most...na jó, adj hozzá egy monitort is kétezerért.."

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#42155) Narxis válasza BlacKSouL (#42154) üzenetére


Narxis
nagyúr

:D Az a baj, hogy akkor már ott se merem hagyni a gépet ha belemegyek ezekbe a vitákba, de komolyan mintha az e-digitalnál elkezdenék fikázni a rendelésem, kb. úgy ért engem ez az egész szituáció.

Thanos was right.

(#42156) cbmfan válasza Narxis (#42153) üzenetére


cbmfan
senior tag

ez valami sufnibolt isten háta mögött? lehet, hogy beragadt készletet akarta rád tukmálni.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#42157) Narxis válasza cbmfan (#42156) üzenetére


Narxis
nagyúr

Igen az, egy társasház alján volt a bolt, neten találtam rájuk de javítással szerintem mások nem is foglalkoznak. Lehet az eladó nem alkalmazott volt hanem a tulaj, passz. Igazából ha azt mondja rá, hogy javíthatatlan az se baj de akkor mondja ki de nyilván ahhoz azért meg kellene nézni és akkor utána beszélhetünk új gépről de már ezt se nagyon akarta. Én szívem szerint vettem volna új gépet szüleimnek, szerintem 100-120 ezerből olyan irodai gépet lehet összerakni ami évekig jó de nekik a számítógép ugyanaz mint az autó vagy mosógép, 15-20 évig bírnia kell vagy amíg azt nem mondják rá, hogy javíthatatlan vagy javítható de annyiért amennyiért nem éri meg.

Thanos was right.

(#42158) cbmfan válasza Narxis (#42157) üzenetére


cbmfan
senior tag

persze, hogy az volt, egyszemélyes üzlet. valószínű, hogy a javítás csak dísznek van kiírva, ilyen helyre alapból nem kellett volna bemenned.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#42159) Veatta válasza cbmfan (#42158) üzenetére


Veatta
aktív tag

Ha minden vevő "okos" lenne miről olvasnánk ebben a topicban?

(#42160) cbmfan válasza Veatta (#42159) üzenetére


cbmfan
senior tag

ott a pont! :D

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#42161) Narxis válasza cbmfan (#42158) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nincs más. Amúgy a javítást korrektül megcsinálták és nem is volt drága.

Thanos was right.

(#42162) ViZion válasza Narxis (#42161) üzenetére


ViZion
félisten

Az a baj a nagyon régi vassal, h megjavítják, műXik, hazaviszed és kuka. Volt már ilyen velem is, a fantasztikus Merury lapok olyan mikrorepedéseket produkáltak, h a néha nem indul gépet hazavittem, kifújattam, kipucoltam... és a büdös életbe nem indult el többet. A vevő annyit lát, h szarabb lett, mint volt. Én meg azt, h inkább egy gagyi újat vett volna...
Mai világbn egy kiselejtezett Dell kis vas 30k alatt már pengén elég netezni, meg kb. minden átlagos otthoni dologra. Nyilván nem PS vagy videóvágás, pláne nem játékra.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#42163) Narxis válasza ViZion (#42162) üzenetére


Narxis
nagyúr

Szüleim gépe volt mindkettő(tesómtól örökölt gaming pc-k), ők tényleg csak netezésre használták éppen ezért nem tudtam rábeszélni őket újra. Amúgy mondom ha azt mondják a bevizsgálás után, hogy ők ezt nem javítják akkor megmondom szüleimnek aztán vesznek újat. Csak akkor legalább jussunk el odáig, hogy ránéznek vagy kerekperec küldjön el, hogy bocs nem. Lényeg, hogy mondja ki, ne engem próbáljon rávenni, hogy mondjam azt, hogy na jó vegyünk egy új gépet, ja és akkor írják ki a honlapjukra is, hogy fenntartják a jogot a túl régi gépek javításának elutasítására. Lehet akkor be se viszem, de gondolom így lehet a legtöbb embert beterelni a boltba, hogy aztán eladjanak nekik egy új gépet, de asszem használtakat is árultak. Amúgy pörög ez a javítási biznisz mert legutóbb mikor ott voltam, volt vagy 20 javításra váró gép. Szóval én megértek mindent de a stílus, sunyiság, taplóság rendesen felcseszte az agyam. Nyilván nem várok olyat se, hogy egy 10 éves gép, 3 ezer forintos javítására adjon fél év garanciát.

Thanos was right.

(#42164) Balinov válasza Narxis (#42150) üzenetére


Balinov
félisten

Nyilván ebből élnek, de szvsz kifogtal egy agresszív, pioca stílusú eladót. Minden kereskedelmi ágban vannak ilyen nyomulósok, de ez legalább nem MLM :))

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#42165) ollie válasza Narxis (#42163) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mondjuk olyan javításban nem bíznék, ahol pár ezer forintból "javítanak".

***

(#42166) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Na, kinek lesz szerencséje;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#42167) cbmfan válasza Mercutio_ (#42166) üzenetére


cbmfan
senior tag

és mikor látjuk csalósban mert nem akarja visszavenni a rossz procit? :D

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#42168) patomi válasza Mercutio_ (#42166) üzenetére


patomi
őstag

Jó nagy paraszt ez is, van itt fórumon még egy pár. Múltkor valami vga kapcsán olvastam ugyan ezt.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#42169) dingdongkng válasza patomi (#42168) üzenetére


dingdongkng
tag

Amúgy ebben szerintem az a jó, ha megkérne valakit akinek van egy ilyen cpuja, hadd updatelje a biost, valszeg valaki benne lenne.

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#42170) patomi válasza dingdongkng (#42169) üzenetére


patomi
őstag

Ipon pl 1500,- ért megcsinálja (lehet ha csak ott veszed a lapot) de aprón is vannak olcsó procik, amit kvázi bukta nélkül lehet tovább adni. De egyébként igen, biztos segítene valaki.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#42171) Narxis válasza ollie (#42165) üzenetére


Narxis
nagyúr

Mert? Lehet valami apróság volt, nem kellett komplett alkatrészt cserélni. Mondjuk vezetéket cserélt vagy mittomén. Egyébként proci hűtő nem működött, én rendeltem volna kapásból újat de elvittem, most működik.

Thanos was right.

(#42172) Enzolord


Enzolord
addikt

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#42173) cbmfan válasza Enzolord (#42172) üzenetére


cbmfan
senior tag

régi, meg amúgy is volt már ;]

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#42174) -=RelakS=- válasza cbmfan (#42173) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Azóta már vettél nagyobb házat? ;]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#42175) Gyuri27 válasza -=RelakS=- (#42174) üzenetére


Gyuri27
félisten

Lefürészelt a vga-ból. :DD

Amd - Radeon - Ryzen

(#42176) azbest válasza Enzolord (#42172) üzenetére


azbest
félisten

amatőőőr ;]

(#42177) wolfman válasza azbest (#42176) üzenetére


wolfman
veterán

Végre egy értelmes mod. Annyi szutykot látni.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#42178) -=RelakS=- válasza azbest (#42176) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Az egyedi számítógépházak elkötelezett híve? :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#42179) azbest válasza -=RelakS=- (#42178) üzenetére


azbest
félisten

Határozottan. Például az én számítógépházam 50 négyzetméteres. És bármelyik sarokba pakolhatom az alkatrészeket, akkor is eszétikus marad a csukott bejárati ajtón kívülről nézve :D

(#42180) -=RelakS=- válasza azbest (#42179) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Hülye szóvicc akart lenni, mert azon a házon kötél is van :))

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#42181) Mercutio_ válasza -=RelakS=- (#42180) üzenetére


Mercutio_
félisten

Köteles példány :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#42182) pycur


pycur
tag

Üdv néktek!

Programozási vagy hasonló segítséget szeretnék kérni:
Adott egy link:
view-source:https://player.mediaklikk.hu/playernew/player.php?video=mtv2live

Ennek a 121. sorában van egy link, ami minden újratöltésnél változik, de a kiadott link kb 48 óráig működik.
Erre szeretnék valami batch szerűséget kreálni, ami magától kiszedi nekem a link elejét eddig:
c401-node61-cdn.connectmedia.hu\1001\154ecd7513d61353da79dbb7b4b4be0b/5d3572d8/

és beírja egy paraméterbe a bat fájlban, hogy az ffmpeg le tudjon onnan tölteni.
Ne kelljen mindig 1 naponta(tuti ami tuti) kézzel kikeresnem/kimásolnom ezt a linket.

Tud valaki segítséget adni hogyan kezdjek neki?
Arra találtam okosságot hogy a mentett fájl neve a pillanatnyi dátum+idő legyen, így nem fog sose felülírási kérdés miatt megállni a folyamat vagy felülíródni a korábbi anyag.

Köszi!

Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

(#42183) F.E.K.. válasza pycur (#42182) üzenetére


F.E.K..
senior tag

curl + grep + awk?

[ Szerkesztve ]

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#42184) Silεncε válasza F.E.K.. (#42183) üzenetére


Silεncε
őstag

+ cron job, és akkor még csak naponta se kell vele szórakozni, csinálja magától

(#42185) azbest válasza pycur (#42182) üzenetére


azbest
félisten

nézz körül a kodi topicban, szinte biztos, hogy valami addonban használják az mtva streameket tévézéshez és ott valami python script szedi ki amit kell [link]

(#42186) pycur válasza Silεncε (#42184) üzenetére


pycur
tag

Kösz! Az időzítést szerencsére a windóz feladatütemező meg tudja csinálni, meglepően jól és pontosan megy.
A kérdésem meg bemásolom az említett topicba nekik is.
Gugliztam én ilyesmiket de www linkre specializált progit nem találtam, csak szavakat, adatokat szedett ki az oldal szövegéből és azokat számolta meg.

Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

(#42187) pycur válasza pycur (#42186) üzenetére


pycur
tag

Köszi a kodisok tippet, sikerült megírni, ott is hagytam a forrását, hátha másnak is jól jön.

Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

(#42188) cbmfan


cbmfan
senior tag

ezt egy lepukkant 486 házáról szedtem le nemrég:

egyszerűen gyönyörű :D

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#42189) SP4C3 válasza cbmfan (#42188) üzenetére


SP4C3
veterán

Jó film :D

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#42190) pikszel válasza SP4C3 (#42189) üzenetére


pikszel
őstag

Jó játék :DDD

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#42191) Mercutio_ válasza SP4C3 (#42189) üzenetére


Mercutio_
félisten

E ! :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#42192) cbmfan válasza Mercutio_ (#42191) üzenetére


cbmfan
senior tag

E, a f*szt! :DDD

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#42193) Mercutio_


Mercutio_
félisten

E-pic :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#42194) SP4C3 válasza Mercutio_ (#42191) üzenetére


SP4C3
veterán

Nem úúúgy jó film... FFS, apósjelöltpajtás is ezzel jött, amúgy szerinte is jó film ígyis, meg úúúgy is. Szerintem csak így.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#42195) Littoral válasza cbmfan (#42192) üzenetére


Littoral
aktív tag

Az amerikai vidéken (hol máshol?) a szakmák optimalizálása céljából kísérlet történik az ügyvédi és a szippantós foglalkozás összevonására. Jelmondatuk már van: "Hívjon, ha szarban van!"

(#42196) ace05


ace05
senior tag

Behalt a topik. így ezt itt hagyom estére.

(#42197) Silεncε válasza ace05 (#42196) üzenetére


Silεncε
őstag

Szép. Semmi pénzért nem csinálnám szgépek javítását, egyszerűen elképesztő, hogy az emberek mennyire nem foglalkoznak a saját dolgaikkal (de ez nem csak a szgépekre igaz, bármire).

(#42198) SP4C3 válasza Silεncε (#42197) üzenetére


SP4C3
veterán

Ezek szerint te semmit sem csinálnál, semmi pénzért sem. :))

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#42199) Spet válasza ace05 (#42196) üzenetére


Spet
addikt

Inkább a subreddit kellene, ahonnan veszik ezeket a storykat :DDD

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#42200) Silεncε válasza SP4C3 (#42198) üzenetére


Silεncε
őstag

Azért ez így nem teljesen igaz, de ezt speciel semmi pénzért se csinálnám :P

Egyébként meg így jár, aki éjjel kommentelget félálomban... :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.