Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42601) solena válasza Spet (#42584) üzenetére


solena
tag

Szórakoztató:DDD Nekem legalábbis az:DDD

customer114: Tudom, lyuk-lyuk, csak egér ne jöjjön belőle:DDD

azbest:akár:DDD

Silεncε: szerintem először a fényt az alagút végén, majd már semmit:DDD

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#42602) -=RelakS=- válasza Armagedown (#42599) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Vajon lehet köze a SCART-hoz? Az kétirányú, csak legyen rendesen bekötve minden, ehhez szükséges ér. Aztán hogy kazettára akart-e felvenni róla a videó felvevő, az már másik téma (illetve, hogy két SCART esetén melyikről volt hajlandó felvenni és melyikre lejátszani)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#42603) *Ropi* válasza Armagedown (#42599) üzenetére


*Ropi*
félisten

"Mégis miért hiszik egyesek, hogy a hdmi csatlakozó az kétirányú?"

Ha jól tévedek azért, mert van benne bidirekcionális ethernet és CEC, meg audio return channel.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#42604) opr válasza *Ropi* (#42603) üzenetére


opr
veterán

Igen, aki radug egy blu-ray lejatszot a laptopja hdmi-jere, az biztosan ezert hiszi. ;]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#42605) *Ropi* válasza opr (#42604) üzenetére


*Ropi*
félisten

:DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#42606) wrongduke válasza *Ropi* (#42603) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Továbbá elmélyít egy második problémát, miszerint a HDMI kábelnek "iránya van". Az se mindegy.
Ha van ilyen dolog vagy ne írj rá, vagy óvatosan.

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#42607) *Ropi* válasza wrongduke (#42606) üzenetére


*Ropi*
félisten

Mondjuk igen: az, hogy mind a két felén egyformák a csatlakozók, sem könnyíti meg, hogy elhiggye az ember, hogy csak egyirányú, hiszen akárhogyan dugod be, mindkét irányból működik. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#42608) #09634560 válasza opr (#42604) üzenetére


#09634560
törölt tag

Vagy azt hiszi olyan mint az USB...

(#42609) qnadam válasza #09634560 (#42608) üzenetére


qnadam
veterán

azt se szokták érteni, hogy a laptopot miért nem elég a tévével összedugni usb-n. vagy a bármit bármivel.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#42610) opr válasza #09634560 (#42608) üzenetére


opr
veterán

Tulgondoljatok szerintem, az ilyen nem "hisz" semmit. Annyit lat, hogy be lehet dugni ezt ide, azt oda, aztan bedugja, de ha megkerdezned, ettol konkretan mit var el es hogyan, a kerdest se ertene. Ahhoz, hogy valamit "higgyen", hogy tortenni fog, ahhoz gondolkodni kene.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#42611) DeFranco válasza opr (#42610) üzenetére


DeFranco
nagyúr

egyébként nem kell ahhoz síkhülyének lenni csak laikusnak hogy ez ne legyen triviális.

miért kellene annak megszabva lenni hogy egy alapvetően I és O -ként is használt port ne lehessen akár kétirányú? miért ne merülhetne fel annak a lehetősége hogy talán így is lehet használni?

igény volna rá, nekem is volt már, hogy jól jött volna egy ilyen lehetőség (igaz még d-subbal amikor nem lehetett tudni hogy a monitor vagy a gép rossz, laptop meg volt otthon).

persze ettől még lehet megmosolyogtató valamennyire de nem érzem a visszatarthatatlan késztetést hogy tele szájjal röhögjek rajta, mert:

1: nagyon sok dolgot mi is így tanultunk meg hogy fogalom (+ eleinte internet) híján eszünkbe jutott valami állatság amit kipróbáltunk, aztán ha sikerült akkor rájöttünk valamire ha nem akkor meg tanultunk valamit

2: nem tudom akik most huhognak milyen érzés lenne ha rajta röhögne a fél autósklub az út szélén, hogy némáhülye hogy akarja visszafűzni a ledobott hosszbordás szíjat.

[ Szerkesztve ]

(#42612) opr válasza DeFranco (#42611) üzenetére


opr
veterán

Nem, ahhoz kell sikhulyenek lenni, hogy ha valamiben laikus vagyok, akkor elobb cselekdjek meg penzt koltsek es utana kerdezzek.
Tipikus az az eset, amikor valaki annyira hulye, hogy azt se tudja, hogy hulye.

Mert ha valamihez sik hulye vagyok, de meg kell oldani, akkor:
a) Utanaolvasok a temanak, ami amugy tok ingyen van, gyorsan es magyarul is elerheto az informacio az esetek 90%-ban, ha mas nem, legalabb annyi, hogy ertelmeset tudjak kerdezni.
b) Felmegyek az altalam ismert legjobb forumra, ami a celnak megfelel es kerdezek.

A peldad azert rossz, mert nem akarnam visszafuzni a ledobott hosszbordas szijat, nem vagyok hulye, hivnek szakembert. Ha meg olyan hulye vagyok hozza, hogy elso ranezesre nem tudok megkulonboztetni egymastol egy tubus fogkremet meg egy franciakulcsot, ennek ellenere megis megprobalom a mutetet, akkor meg nyilvan az egesz vilag rajtam fog rohogni, ha egyszer felkerul errol egy video a netre. Mint ahogy rohog is mindenki, amikor ilyen van.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#42613) DeFranco válasza opr (#42612) üzenetére


DeFranco
nagyúr

milyen pénzt költött? ott volt megpróbálta, nem ment, kérdezett. nem hülye.

ha hülye lett volna akkor elkezd anyázni, vagy okosítani másokat hogy milyen szar a kábel a bluray a lapos.

a példám meg addig rossz amíg egyszer nem vagy magadra utalva az út szélén, esetleg családdal meg egy szakadt hosszbordással.

olyankor gudlakk ha valamiért nem jön az asszisztansz.

értem hogy vicces hogy megpróbálta, kunc kunc. de az idióta nem itt kezdődik.

(#42614) opr válasza DeFranco (#42613) üzenetére


opr
veterán

"a példám meg addig rossz amíg egyszer nem vagy magadra utalva az út szélén, esetleg családdal meg egy szakadt hosszbordással."
Nyugi, nem BMW-vel jarok. :DDD

Amugy volt mar ra pelda, csak epp amiatt, hogy valami barom ledobott az utra valami eles, fekete fost, amit nem lattam a vizes uton es szetvagta a bal oldali elso es hatso kereket is.
Barmilyen meglepo, a megoldas nem az volt, hogy nekialltam egy darab csavarhuzoval megprobalni lecserelni a gumikat a felnin, hanem hivtam egy gumist. Ok, 1,5 ora mulva ert ki, de kiert, megcsinalta mind a negy kereket, mentunk tovabb. Elkestunk, meg a tervezettnel bo fel evvel hamarabb lett uj gumi a kocsin, na bumm. Es akkor ez meg siman a kerek, nem a motor. Ha ezt se kezdtem el basztatni, majd szerinted a motort fogom?

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#42615) DeFranco válasza opr (#42614) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Egy hos vagy.

Probald majd meg osszetett szovegkent ertelmezni amit irtam.

[ Szerkesztve ]

(#42616) opr válasza DeFranco (#42615) üzenetére


opr
veterán

Tudom. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#42617) opr válasza DeFranco (#42615) üzenetére


opr
veterán

Neked realisnak tunik az a forgatovkonyv, hogy eleve ott volt a valszeg blu-ray lejatszoja, radugva a TV-re, de azt mondta, hogy "ejj, f@szom a nagy kijelzobe meg a jobb hangba, ugy elmeny a film, ha 14"-on nezem, laptophangszoroval!".
Nekem valahogy nem tunik annyira realisnak ez a forgatokonyv. De lehet bennem van a hiba. Ha szerinted ez realis, akkor valoban csak laikus, aki csak atdugott egy kabelt, mert miert ne. Ezt a forgatokonyvet latod realisnak?
Mert En azt, hogy blu-ray filmet akart nezni a laptopjan, ugyhogy vett blu-ray lejatszot, aztan osszedugta a lapossal, es nezett, hogy nem megy.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#42618) DeFranco válasza opr (#42617) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ez netto feltetelezes. Lehet hogy pl. tonkrement a tv-je, es potolni akarta ideiglenesen valamivel. Szerintem ez pl. valoszinubb annal mint hogy valaki br lejatszot vegyen 2019/20-ban laptopon nezes reszirul.

(#42619) opr válasza DeFranco (#42618) üzenetére


opr
veterán

Ez mondjuk jogos, ez akar lehet is.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#42620) Jester01


Jester01
veterán

Vannak (voltak) laptopok HDMI bemenettel. Nem volt hülyeség megpróbálni/megkérdezni.

1 HDMI output (version 1.4)
1 HDMI input (version 1.3)
Watch, Play, Connect: Hook up any compatible device with an HDMI output to your Alienware M18x

[ Szerkesztve ]

Jester

(#42621) *Ropi* válasza Jester01 (#42620) üzenetére


*Ropi*
félisten

Akkor mégis jól emlékeztem, hogy egyik ismerősöm Z97-es MSI lapján volt HDMI bemenet, csak nem akartam hülyeséget írni.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#42622) Enzolord válasza macilaci78 (#42579) üzenetére


Enzolord
addikt

Illetve a moslékkal is lehet tüzet oltani, ha már egyszer.. :C :C

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#42623) dingdongkng válasza Armagedown (#42599) üzenetére


dingdongkng
tag

Ez a legnagyobb ostobaság? Akkor még nem sok hülyét láttál. Annak idején ezt én is megprobáltam egy x360-al és egy Dell notebookal 14 évesen. Igazából egy számítógépen minden egyes csatlakozó ezt az egyet leszamitva kétirányú. Még 3.5mm Jack is mert az összes már Headset combo. Szerintem elég logikus hogy a HDMI is az legyen. A másik meg hogy az igény is elég triviális, hogyha annak a nyomorult laptopnak van saját kijelzője, van egy videovezerloje ami meg tudja hajtani, elég logikus volna hogy egy csatlakozóval külső forrásból is tudjon megjeleniteni képet. Pont mint egy monitor. Nem is értem hogy ez miért nem terjedt el a mai napig...

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#42624) DJGABI válasza dingdongkng (#42623) üzenetére


DJGABI
addikt

persze, "szegény" capture card gyártók meg menjenek csődbe? :O

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#42625) qnadam válasza dingdongkng (#42623) üzenetére


qnadam
veterán

sőt régen nem volt olyan ritka a kompozit bemenet se.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#42626) -=RelakS=- válasza dingdongkng (#42623) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Mert ha csak úgy nézegethetsz HDMI forrásról filmet a laposon, mi akadályoz meg, hogy azt rögzítsed? :))
Örülj neki, meg vagy mentve attól, hogy ellopd a tartalmat. Akkor is, ha az egy olyan BD, amit előtte vettél a bódban :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#42627) qnadam válasza -=RelakS=- (#42626) üzenetére


qnadam
veterán

Mert ha csak úgy nézegethetsz HDMI forrásról filmet a laposon, mi akadályoz meg, hogy azt rögzítsed? :))

a hdcp :P

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#42628) -=RelakS=- válasza qnadam (#42627) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ne is mondd! Amíg nem egy HDMI splitteren vezettem a "tunerbe" a jelet a UPC box-ból, addig közölte a lejátszó, hogy ha két monitort használok egyszerre, akkor a HDMI-ről jövő jelet nem hajlandó megjeleníteni. A splitter óta nem izgatja :C

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#42629) qnadam válasza -=RelakS=- (#42628) üzenetére


qnadam
veterán

ez a hdcp is csak arra jó, hogy szívjon vele, aki rendesen játszik, aki meg ki akarja kerülni a védelmet, az fillérekből meg tudja oldani.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#42630) -=RelakS=- válasza qnadam (#42629) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Jaja, egy ideig valami olyasmi volt az aláírásom, hogy a HDCP csak még egy módja annak, hogy két dolog ne működjön egymással.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#42631) Mercutio_ válasza dingdongkng (#42623) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hehe, a csajok is kreatívak :C

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#42632) dingdongkng válasza Mercutio_ (#42631) üzenetére


dingdongkng
tag

Ebben az a jó hogy ez megint az xbox360-os élményeiket hozzá elő. Anno ezt én is megcsináltam mert LAN nem volt az x360 WiFi adapter meg egy vagyon. Lehet laptopot így kvázi WiFi adapternek konfiguralni. Meg a household hacker nevű ősi YouTube csatornán találtam a tutorialt.

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#42633) cbmfan válasza dingdongkng (#42632) üzenetére


cbmfan
senior tag

dettó, csak Wii-hez. USB-s, de belső b-s Gigabyte wifi, hídkapcsolattal osztva net. akkor egy gépet használtam csak, nem kellett router.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#42634) qnadam


qnadam
veterán

anyámnál amikor upc boxot cseréltek, az újban már nem volt modem (fejlődünk), így kellett neki külön internet is a dvb-c mellé az első setuphoz (vagy csak kipróbálni? már nem emlékszem). utp nem nagyon volt kéznél, router viszont igen, bridge mód, gyia. utána meg évekig ment a box net nélkül.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#42635) pycur válasza qnadam (#42634) üzenetére


pycur
tag

Ennek az az oka, hogy az új horizon upc boxnak kell külön lan net a videótár és a műsor visszajátszó eléréséhez. Az előző nagy lapos ciscos a koaxból megoldja ugyanezt a mai napig. Nem engedtem hogy kicseréljék az újra. Annak a menürendszere ehhez képest használhatatlan. De hallottam egy olyan pletykát pár hónapja, hogy most hogy a vodkafon megette a upc-t így áprilisban lesz valami komolyabb user eszköz frissítés is. Hát kiváncsian várom mi jobbat tudnak kitalálni a horizon helyett....

Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

(#42636) Balinov válasza pycur (#42635) üzenetére


Balinov
félisten

Azt az upc (virgin) horizon boxot ne is akarjad. Nekünk 6-7 éve az van, új korában is laggolt a menüje, GB lan az elment, de buta az admin felület, hiába tudja a HW az 5ghzt, évekig fwbol tiltva volt, szetszedhetetlen, pororoszlanok ezáltal nem tisztítható, tulmelegszik, olyankor dobálja az artifactokat, ütemezett felvetelt csak beallitani engedi, megszuntetni nem, egy fos, bárkit akit kérdezek róla, szidja mint a bokrot.

Halistennek, tavalytol, kaptuk az új virgin media hub 3.0t, hálózatra az egy fokkal jobb, de a horizon meg így is kell a tvhez.

Ja, Bridge módot hivatalosan tiltja fwbol

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#42637) qnadam válasza pycur (#42635) üzenetére


qnadam
veterán

tiszta az ok, de sajnos a 42" tévén az analóg sd kép vállalhatatlanul nézett ki, még anyámnak is feltűnt a különbség, az pedig nagy szó. viszont tévénéző eszközként nála teljesen stabil volt a horizon box.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#42638) DeltaPower válasza Balinov (#42636) üzenetére


DeltaPower
őstag

ne is mondd, agyamra megy ez a hűdemodern retek. a menüje egy katasztrófa. az ócska inviteles albion stb-nek elég volt egy utp, és a menüje is kezelhető volt, nem ilyen parasztvakítós laggoló szemét.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#42639) Out válasza pycur (#42635) üzenetére


Out
addikt

Kedden kaptunk a céghez új UPC-s modemet, Hitron márkájú. Az 500 Mbps-hez képest stabilan hozza a 80-at :DDD

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#42640) macilaci78 válasza DeltaPower (#42638) üzenetére


macilaci78
nagyúr

PCMCIA kártyát kértem, mikor UPC-re váltottam. Direkt úgy adtam le a rendelést, hogy a hagyományos STB-ot ki se hozzák.
Persze kihozták... A TV meg még nem volt meg. :D Szóval a srác jöhetett vissza egy kis TV-vel tesztelni a bekötést, hogy le tudja zárni a munkalapot.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#42641) qnadam válasza macilaci78 (#42640) üzenetére


qnadam
veterán

anno volt egy igen kiváló cisco modemem, a 250-es net még elment rajta, és atomstabil volt. párévente meghalt a tápja, olyankor cseréltettem, viszont egy idő után elkezdtek piszkálni, hogy akarjak már wifis modemet. de nem. de wifis! nem baj, nem. de gyorsabb. nem gyorsabb. jó, akkor nem gyorsabb, de wifis!
aztán amikor boxcsere volt, akkor suttyomban küldtek egy új modemet, hogy használjam azt, a régivel meg csináljak amit akarok. visszavittem :DDD nem értették, mondták hogy de ez wifis! nem baj, van otthon wifi. de gyorsabb. de nem. jó, akkor nem, de wifis! meg wi-free! mondtam neki, hogy anélkül is van wi-freem, és azt se használom. hát az hogy lehet? hát így, nézd meg. jé, tényleg... de wifis! hagyjál... nagy nehezen átvette a modemet, szerintem azóta is azt hiszi, hogy itt volt életem lehetősége, amit eltaszítottam magamtól.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#42642) macilaci78 válasza qnadam (#42641) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Már háromszor járt le a hűségidőm, mindig hivogattak 6-10 hónappal korábban, hogy izé, lassan ideje váltani. Mindig elmondtam, hogy a jelenlegi szolgáltatással a jelenlegi áron elégedett vagyok. De az gyorsabb és csak 800 Ft plusz. Nem érdekel. De az háromszor annyi csatorna és csak 1200 Ft. Nem érdekel. De abban ingyen telefonálhatok a vezetékesről. De készülékem sincs. De a 30 Mbit-es csomagmegszűnik. De nekem elég, nem ér pénzt a gyorsabb...
Ezt monden évben, két évben eljátszuk, mindig a legalapabb netes csomagban és a közepes TV-s csomagban vagyok a szükséges, de semmire sem használt vezetékes telefonnal.
Azóta a Vodafone is beszállt a képbe: de ehhez van mobil is. Köszi, de nem érdekel. De ez olcsóbb... Mondtam, az a drága, amit én fizetek. Na, a mobilt a főnököm fizeti... ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#42643) qnadam válasza macilaci78 (#42642) üzenetére


qnadam
veterán

amikor anyám meghalt, bementem hozzájuk a halotti anyakönyvi kivonattal meg a boxszal, hogy szeretnék szerződést bontani, mondták, ha én nem akarom átvenni a szolgáltatást (nem ott laktam, nem akartam), akkor küldenek majd lezáró számlát, azt fizessem be, és búcsúzunk egymástól. néhány hét után szóltam, hogy várom a záró számlát, szerintük küldtek, de küldenek újat és bocs. másnap sms, hogy azonnal hívjam fel a behajtási osztályt, mert ez az utolsó lehetőségem, mielőtt jogi útra viszik a tartozást. én általában kedves és türelmes szoktam lenni az ügyintézőkkel, mert többnyire nem ők tehetnek a dolgokról, de ezen a ponton felhívtam a behajtási részleget, nagyon hangosan és hosszan voltam a telefon túloldalán ülővel nagyon barátságtalan (és akkor finoman írtam körbe a dolgot). nem indítottak végrehajtási eljárást.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#42644) Littoral válasza macilaci78 (#42642) üzenetére


Littoral
aktív tag

Nálam kb. 3 hete jelentkezett egy fogalmatlan telefonos operátor tőlük. Nemsokára lejárt volna a hűségidőm, amelynek folyamán ~12e ft/hó számlát fizettem nekik, mindenből a legnagyobb van benne, ami csak lehetséges. Hív az operátor, hogy lejár a hűség, hosszabbítanék-e.
Én: igen, mert alapvetően elégedett vagyok a szolgáltatással, de valami kis kedvezményt szívesen fogadnék.
Ő: Akkor tud ajánlani olyat, hogy (és itt felsorolja azt, ami nekem van), mindezt kedvezményes, 14e néhányszáz forintért.
Sajnos nem jó napon hívott, ő volt már az n+1-edik hülye aznap, és a toleráns énem megkopott ekkorra. Kissé kiakadtam ezen, és megkértem arra, hogy ismételje már el, hátha csak én értettem félre az ajánlatot. Megtette, másodszorra is ezt mondta. Nálam akkor elszakadt a cérna, és kissé emelt hangon kérdeztem meg tőle, hogy ugyan, mondja már el akkor nekem, hogy mi ebben a kedvezmény, amikor kicsivel több, mint 2e forinttal fizetnék többet semmilyen plusz szolgáltatásért, mint eddig?!
Ő, visszafogottabb hangon: elnézést kér, de ezt neki el kellett mondani.
Én: De miért? Hülyének nézik az ügyfeleket?
Ő: ... (rövid csend) Akkor esetleg ugyanez az ajánlat, de 10e ft-ért?
Én (ezt mondtam): Ez már így sokkal jobban hangzik, tehát a 10e-s ajánlatot kérem, a másikat nem (mert látszott, hogy hendikeppes szálra keveredtem, és hasznos lesz, ha szerepel a hangfelvételen, hogy mit kértem tulajdonképpen).
Én (ezt gondoltam): a jólneveltség és a jó ízlés másodjára már nem engedi meg, hogy írásba is adjam itt...
Tudom én, hogy bizonyos IQ alatt így fognak madarat, de... na. UPC, b+.
És igen, most jár le néhány - másnak fizetett - mobiltelefon előfizetés hűségideje, és már egy ideje figyelgettem a Vodafone ajánlatát, viszont e közjáték miatt azonnal letettem a váltásról. V+UPC, b+, hát ez van.

[ Szerkesztve ]

(#42645) Balinov válasza DeltaPower (#42638) üzenetére


Balinov
félisten

pedig ha jol remlik Samsung gyartmany, Intel CPU-val, Broadcom WIFI+GB Lan, csak mar vagy 8 eves hw, eljart felette az ido. (lehet hogy lesz az 10 eves is, asszem itt 2010 korul kezdte el az NTL/UPC (mosma' Virgin) tolni az egyebkent korrekt es porgosebb 100-as lanos Cisco 8685dvb helyett). Ez a Virgin Hub 3.0, amit most adnak, mar egy fokkal (tobbel) szerethetobb. Ha nem fizettem volna ki a januari tripleplay elofizut, mar mennek is a 360-as Naked netre, melle meg az IPTV

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#42646) Gyuri27 válasza Littoral (#42644) üzenetére


Gyuri27
félisten

Invitel se jobb.
10 azaz 10 megás net volt (+ teló).
Lejárt a hűség. Indönként valami okos hivott, hogy legyen 10 megás + hűség. Mindezt kicsivel többért (ezer ennyi mennyi). 3-4-ik alkalommal már elkezdtem elő venni a paraszti énem. De nem jutottam velük dülőre.
Aztán, hogy hogy nem mikor már nagyon eldurrant a fejem vonalba került egy írástudó.
Neki is levezettem, hogy eddig mit kaptunk és mennyiért. Meg amit a kollégák kináltak és az mennyibe kerül az nagyon nagyon nem kóser. És vazz megértette, majdnem leültem. Megértette hogy ugyanazért + hűség nem akarok többet fizetni. Hihetetlen produkció a kirgiz velő szopogató versenyzőtől.
No mondja, hogy engedni az árból nem tud csak minimálisat. De a 10 helyett lesz 15 mega mert hát a réz nem bír többet. Szóval ezeket tenyésztik. Vagy valami titkos társaság tagjai.

Amd - Radeon - Ryzen

(#42647) TESCO-Zsömle válasza Gyuri27 (#42646) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Mekkora élmény volt, mikor végre bekötötték a magentát anno, fiberoptik, 50/5 mega, nem is a legnagyobb csomag volt, az invitel meg elkezdett zaklatni, hogy hát lenne ugyanazért a pénzért 15/1, ami pont duplája volt a korábbi 8/0,5-nek, amiről váltottunk. Nem volt más szolgáltató addig a házban. Aztán mikor a digit bekötötték 500/200-on, jöttek a flip-esek, hogy 500ft-tal olcsóbban tudnak 40/4-est adni kevesebb csatornával és a legfőbb érvük az volt, hogy úgyse bírja a gépem az 500-as netet (WTF!?!)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#42648) Sethdobaloah válasza Gyuri27 (#42646) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

UPC-t mondtam fel, előtte megkérdeztem van -e valami versenyképes ajánlatuk, mert megyek a digihez.
Azt mondta, idézem: ő nem akarja minősíteni a konkurenciát, de nem csak az ár a szempont, hanem a minőség is :D
Volt képe :D
Kérdeztem azért pontosan hogy érti ezt, mert a másik szolgáltatónál a garantált sebességem lesz annyi mint náluk a maximális, olcsóbban... Miközben egy kerülettel arrébb 1 év alatt 1x volt a diginél szolgáltatás kiesés (az is csak DNS), náluk meg... +azzal szórakoznak, hogy a modemet factory reszetelik fél évente.
Válasz: ők nem versenyeznek.

...csak én vagyok helikopter?

(#42649) Gyuri27 válasza Sethdobaloah (#42648) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link]
Szóval ja. Az invitel annyira szar konkrétan vidéki falvakban (nem tudom máshol milyen) hogy a digi mai napig nem adja hozzá a nevét. Igaz már a számlás boriték az inviteles csekkel már digis. De gondolom azért, hogy ne kelljen két féle boriték.

Zsömle: az upc nálunk olyan szar, hogy egy héten kétszer-háromszor vagy a net vagy a tv kiesik hosszabb rövidebb időre. Annyi azért becsületükre legyen irva, hogy utolsó fos utcába is optika van. Nem réz.

Amd - Radeon - Ryzen

(#42650) qnadam válasza Sethdobaloah (#42648) üzenetére


qnadam
veterán

amikor a digire hivatkozva alkudtam, ezt a minőséggel versenyzünk, árral nem dolgot nekem is előadták, majd rögtön megpróbáltak versenyképes árat mondani. azt meg nem kell mindenkinek tudnia, hogy az egész környéken van digi, csak abban a házban nincs :)) (a telekom persze tudja, tehát valamiért az egész környéken van flip, csak abban a házban nincs)

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.