Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42351) #33253120 válasza -=RelakS=- (#42349) üzenetére


#33253120
törölt tag

Pár esetben elég háttérképnek berakni az asztalt. Olyan régi poén, hogy ma már újra alkalmazható. :)

(#42352) bendess7891 válasza SityiSXT (#42338) üzenetére


bendess7891
csendes tag

Nálunk a Facebook születésnap átírása másnapra a menő, mert azt nem lehet egyből visszaállítani. Egyik kollégának az anyja is boldog szülinapot kívánt meglepetésében.

A másik pedig egy Chrome kieg ami minden, böngészőben megjelenő képet kicserél Nicolas Cage-re. :D Ez addig volt igazán vicces amíg nem tudta mindenki a környékünkön, hogy hogyan is lehet eltávolítani...

(#42353) -=RelakS=- válasza #33253120 (#42351) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Doom-hoz van valami Wad fájl, amibe az összes textúra le van cserélve egy figura arcára. Hirtelen nem jut eszembe a neve, de szerintem vígjátékokban szerepelt a 80-as években.

Rossz gomb, (#42352) bendess7891-nek ment válaszként :D

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#42354) cbmfan válasza #33253120 (#42351) üzenetére


cbmfan
senior tag

én a repedezett monitor képernyőkímélőt állítottam be 1 percre, kihúztam tasztatúrát és egeret, majd kikapcsoltam monitort. volt sipákolás utána :D

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#42355) thesound válasza bendess7891 (#42352) üzenetére


thesound
őstag

Nicolas Cage. Ez jó, erre rákeresek :DDD
Thx a tippet.

Mi David Hasselhoff felsőtestét tettük be jelszavas képernyővédőnek, ahol még Hoff uraság énekel is.

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#42356) macilaci78 válasza #33253120 (#42351) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ezt én is eljátszottam kollégával. Print screen arról az állapotról, ahogy otthagyta, a fájlokat elmentettem az asztalra, az ikonokat és a tálcát elrejtettem, a háttérképet beállítottam a print screenre.
Annyira elvolt magával, mert ő OKJ-s szoftverüzemeltető, hogy a segítségemmel együtt is 20 percbe tellett neki mindent visszaállítani, 2 resetelés után. ;] Utána már akkor is zárolta a gépet, ha a nyomtatóhoz ment. :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#42357) #21346560 válasza #33253120 (#42351) üzenetére


#21346560
törölt tag

A mai napig a legjobb! :DDD

(#42358) -=RelakS=- válasza bendess7891 (#42352) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Vigyázat, felkavaró link következik!
Tim Allen: DOOM

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#42359) salaud válasza SityiSXT (#42338) üzenetére


salaud
aktív tag

Baromi egyszerű, a filces pendrive-on megváltoztatni a jelszót, az újat odaadni a főnökének, a pendrive-ra egy Post-it hogy kinél találja az új jelszót. A lezárással trükközőknél ugyanez, jelszó megváltoztat, új a főnöknél.

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#42360) wrongduke válasza -=RelakS=- (#42349) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Arról már leszoktunk. Levelekben volt bikinis kocsimosás (ha nő, ha férfi), szerelmi vallomás a főnöknek (főleg ha férfi), a felmondás is...stb. Nem csak megírva, elküldve is. Ez sokkal idegesítőbb. Legmagasabbhoz meg nem küldünk semmit, mert nem olvassa el, vagy ha igen, akkor is az aszisztense... :)

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#42361) Mercutio_ válasza wrongduke (#42360) üzenetére


Mercutio_
félisten

Eszerint valami magyar KKV? ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#42362) shteer válasza SityiSXT (#42338) üzenetére


shteer
titán

Nálunk az egyik csoportban ment/megy az a játék, ha lezáratlan gépet találsz akkor írsz róla egy mailt “kiestem” tárggyal a csoportcímre

..szerintem jónak tűnik

(#42363) FatCutter


FatCutter
kezdő

Még annó a "bankban" A DOS-os "hősi időkben" volt vagy 25-30 vírusdemóm. Egyszer felhergeltek a a finanszírozó hölgyek, másnap a hálózati bejelentkezéskor 6-8 vírusdemót rájuk uszítottam. (Betűpotyogtató, képernyő fejreállító, szirénázó mentőautó, stb...) 2 nap után megkönyörültem rajtuk - addig papíron dolgoztak, mint a "régi szép időkben"- , majd a "login scriptből" kiREMeltem a vonatkozó sorokat.
Soha többé nem mertek floppy-t behozni az ellenőrzésem nélkül. :D

Bár a fizetésem nem emelkedett. B..ssza meg a ló!

-------
(#42362) shteer :

"homár vagyok, ingyen szopok" címmel a vállalati levlistára?
Egyszer akarták velem a kollégáim velem eljátszani, időben közbeléptem. 3 hónapig megkeserítettem az életüket. Roppant találékony ember vagyok. :D

[ Szerkesztve ]

(#42364) cbmfan válasza FatCutter (#42363) üzenetére


cbmfan
senior tag

ha már a DOS vírusokat felhoztad nemrég riasztott be NOD Michelangelo vírus miatt lomizáskor talált lemezen. igazi retro, a legfelső polcon lévő lexikonból kellett előszednie infót róla az tuti :D

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#42365) FatCutter válasza cbmfan (#42364) üzenetére


FatCutter
kezdő

A Cluster-Buster se volt semmi. A "One half" után pedig mindenki várta a "Second Half"-ot. Persze sosem jött meg. :D

(#42366) Mercutio_ válasza FatCutter (#42363) üzenetére


Mercutio_
félisten

Így már érthető miért voltál 5 évig munkanélküli ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#42367) Hintalow válasza FatCutter (#42363) üzenetére


Hintalow
senior tag

Mostanra ezt már megoldották a bankszektorban, csak egy router méretű vékonykliens van mindenkinek (legalábbis ahol én dolgozom) a rajta lévő usb meg max töltésre jó, semmi más nem engedélyezett rajta :D

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#42368) SP4C3 válasza Hintalow (#42367) üzenetére


SP4C3
veterán

Soha nem is dolgoznék ilyen thinclient sz@rságon. :D
Persze Jucikának én is ilyet adnék. :D

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#42369) FatCutter válasza Mercutio_ (#42366) üzenetére


FatCutter
kezdő

Multi cég IT divízióból tettek ki, mert elfelejtettem, hogy éjszakás műszakba kell mennem. A többit boritsa örök homály...

(#42370) SP4C3 válasza FatCutter (#42369) üzenetére


SP4C3
veterán

Multis cégtől nem is vártunk mást. Azoknak rabszolga kell.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#42371) TESCO-Zsömle válasza SP4C3 (#42368) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én se, de muszáj. Távoli asztal, konstans 1mp laggal, ami időnként el is dobja a kapcsolatot a szerver felé, mert bár lehetne DIGI, vagy Telekom, mi Antenna Hungárián vagyunk. SAP még istenes, de egy PDF-katalógus megnyitása akár egy perc is lehet, átgörgetni rajta meg negyed-fél óra. Akik nem kliensen vannak, azoknak se rózsás, mert megatatott, hogy WinXP-n dolgozzanak S478-as vasakon.

Volt pár éve egy ilyen céges rendezvény, hogy levittek munkaidő után -kötelező jelleggel- a vidéki központba, ott -kiírás szerint- megvitathattuk volna az ottani dolgozókkal, felsővezetőkkel ,hogy mi, a tápláléklánc vége, akik mégiscsak használjuk azt, amit ők csinálnak, mit gondolunk, hogy lenne nekünk jobb. Ehelyett 3 órán át mosták a fejünket, hogy úgy is az lesz, amit ők kitalálnak, ha nem tudjuk eredménnyel alkalmazni, akkor a mi bérünk lesz kevesebb.

Na mindegy, itt hangott el az informatikai vezető felé, hogy az alkalmazott levelező keresője szar, kétszer ugyanarra keresve, nem ugyanaz a találati lista, amire az ő válasza az volt, hogy keressünk papír alapon.

Ugyanez az ember bármilyen felvetett (kár évek óta fennálló!) problémára csak kétféle válasszal tudott reagálni némi halandzsával megspékelve, összezavarandó azokat, akik nem értenek a gépekhez:
1 - Ezt nem lehet megcsinálni
2 - Őt erről a problémáról nem értesítették.

Az egyik "Nem lehet megcsinálni" egy olyan funkció volt, ami 2 éve még benne volt a rendszerbe és köszönte szépen működött rendesen.

Szóval itt vagyok most, nem infós, csak elgyszeri eladó, aki néha érti is, mekkora marhaságot mondogatnak neki hozzá nem értő, lusta, kapzsi emberek.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#42372) FatCutter válasza TESCO-Zsömle (#42371) üzenetére


FatCutter
kezdő

30 év IT után csak azt tudom neked mondani: "Welcome hellmate!" azaz "Isten hozott pokoltárs". :D
Tudod mennyi rémtörténetet írtam 2006 végéig? 2008-ban a gugli még 60.000 találatot adott ki a nevemre (+ rémtörténetek). Aztán törölték a gugli kest.

(#42373) TESCO-Zsömle válasza FatCutter (#42372) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az én problémám nem az IT, mert tudjuk milyenek az emberek, az én gondom az a tömérdek inkompetens ember, akik élnek és virulnak ebben az urambáttya rendszerben, mert valakinek a valakije. Céges fejlődési lehetőség:zéró. Évente van pár "gyárlátogatás" meg "tanulmányi kirándulás", ahova természetesen az megy a cégtől, akinek a legkevésbbé kellene, de ez amúgy se számít, mert ezek általában nem a továbbképzésről szólnak, hanem a korábbi csapatok fogyasztott alkoholmennyiségének übereléséről.

Kollégát megkérdeztük, milyen volt az XYZ gyártó 2 napos gyárlátogatása, csa kannyit tudott mondani, hogy fejenként 1 üveg vodka/nap. Mert ugyan mit lehetne tanulni erről-arról, amarról... Se városnézés, se helyi ínyencségek kóstolása, vagy valami helyi jellegzetesség, gyártörténet... Biztos én vagyok rosszul összerakva, vagy rossz korba, rossz országba születtem...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#42374) SP4C3 válasza TESCO-Zsömle (#42373) üzenetére


SP4C3
veterán

Ezt a "céget" miért nem engedted még el?

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#42375) TESCO-Zsömle válasza SP4C3 (#42374) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Mert egy gyáva pöcs vagyok. Azért. Be már érik a dolog így is.

Amúgy jó a társaság és elvileg kényelmes is, mert 9km-re lakom a helytől. Bár, ezt a 9km-t a busz kb 1 óra alatt teszi meg, úgyhogy ez relatív...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#42376) wolfman válasza SP4C3 (#42374) üzenetére


wolfman
veterán

Mert TESCO-Zsömle is kurvára szeret inni! :D

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#42377) FatCutter válasza TESCO-Zsömle (#42373) üzenetére


FatCutter
kezdő

Akkor látom, hogy te is utálod a "manágereket". Volt cégemnél a létszám 20%-a manáger volt. Utáltam is őket, mint akasztott ember a kötözött sonkát. A kb. 80 db manágerből csak egy volt igazán menedzser. Nagyon jó fej fickó volt.
Rég volt, tán igaz sem volt. ;)

(#42378) DJGABI válasza TESCO-Zsömle (#42373) üzenetére


DJGABI
addikt

állami cég, képzés pont ugyanez. több hetes kurzus lett volna, most voltak helyek bőven, sikerült pár hétre nekem is bejutnom... hát volt 1 csoport akinek ugyanezt, IHB bulit jelentett. de jövőre szerintem nem fognak engedni minket, mert kb arról szólt hogy megtudtuk hogy a másiknál mennyivel jobb/rosszabb a helyzet, iszonyat különbségek vannak még régión belül is.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#42379) TESCO-Zsömle válasza wolfman (#42376) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem mondanám, amennyit én életemben ittam, abból egy átlag magyar szomjandöglene.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#42380) TESCO-Zsömle válasza FatCutter (#42377) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nincs nekem bajom a "manágerekkel". Nekem az inkompetens emberekkel van bajom pozíciótól függetlenül.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#42381) TESCO-Zsömle válasza DJGABI (#42378) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Fogalmazzünk úgy, hogy a ~40 telephelyvezető fele abból a városból származik, ahol a központ is van, a maradék 20-ból 15 pedig abból a megyéből. A miénk is 110km-ről ingázik, mikor épp nincs barátnője a környéken. Volt pár kompetens vezető egyik-másik telephelyen a megyén kívülről, de azoknak 3 telephely forgalmát kellett volna hozni, így pár hónapon/éven belül kihullottak.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#42382) negyedes


negyedes
addikt

Nalunk ha nem lockolod a geped ezt a hatteret kapod meg: [link] mi csak ugy mondjuk: You got Hasselhoffed.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#42383) Szakbarbár válasza negyedes (#42382) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Szerencsére nekem nem kell foglalkoznom az ilyen felhasználókkal, megteszik helyettem a saját kollégái. :C
Egyébként az egy mozdulatos szivatás Win 10-en a ctrl+win+c. Bekapcsolja a szinszűrőt és minden szürkeárnyalatos lesz.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#42384) FatCutter válasza Szakbarbár (#42383) üzenetére


FatCutter
kezdő

Hülyegyerekek primitív szórakozásai. Minden kollégámat leszoktattam róla. Meglátták a halált a szememben.

(#42385) *Ropi* válasza FatCutter (#42384) üzenetére


*Ropi*
félisten

És milyen hal állt a szemedben? :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#42386) salaud válasza *Ropi* (#42385) üzenetére


salaud
aktív tag

Valószínű porcos, mert a szálkát a más szemében kell ugyebár keresni. Tehát cápa, rája lehet főképp... :DD :U

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#42387) FatCutter válasza salaud (#42386) üzenetére


FatCutter
kezdő

Cápa. Még a seggem partjára is lőporfüst van tetoválva. De ott is cápafogsor van. Kulabácsi nem tud egy darabban a világra jönni. :P

(#42388) wrongduke válasza FatCutter (#42387) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Akkor ezt most, hogy kell elképzelni?
1 - Uborkaszeletelő
2 - Húsdaráló
3 - Hasábkrumpli szeletelő

;]

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#42389) salaud válasza wrongduke (#42388) üzenetére


salaud
aktív tag

Egy pasi elmegy az orvoshoz:
- Doktor úr, nagy baj van, kényszerképzeteim vannak!
- ?
- Az a rögeszmém, hogy bele kell dugnom a péniszem az uborkaszeletelőbe!
- Ember, ne tegye! Felírok gyógyszert, jöjjön vissza egy hét múlva!
Egy hét múlva:
- Nos uram, hogy van?
- Köszönöm, prímán. De képzelje, a gyógyszer nem sokat ért, mégis beleraktam a péniszem az uborkaszeletelőbe!
- Szent ég! És mi történt?
- Kaptam egy fegyelmit. Az uborkaszeletelőt meg elbocsátották.

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#42390) FatCutter válasza salaud (#42389) üzenetére


FatCutter
kezdő

Én a taxidiszpécsert dugtam meg. Nem is egyszer. Szerencsémre jó alakú szőke csaj volt.
Mostanában már csak fenyegetőzni szoktam ezzel.
- És ha férfi? - taxisofőr
- Mostanában már az sem baj. - én.
Taxisofőr részéről lapos pislogás. :U Nem mernek velem tekervényeket csinálni. :D Hátha "(Zs)Anettnek" nézem őket. :P

[ Szerkesztve ]

(#42391) Pötyi válasza FatCutter (#42390) üzenetére


Pötyi
őstag

A "Van, aki forrón szereti" c. film utolsó mondata is ez, amikor a női ruhába öltözött zenész beismeri az őt feleségül venni akaró milliomosnak, hogy ő igazából férfi. A milliomos válasza mindössze ennyi: - Senki se tökéletes...

QNX is cool!

(#42392) FatCutter válasza Pötyi (#42391) üzenetére


FatCutter
kezdő

Azt hiszem, hogy Tony Curtis volt a "hölgy". (Kertész Antal or WTF... )
Vagy Jack Lemmon?
Who the Fuck knows it that exactly...

[ Szerkesztve ]

(#42393) pycur


pycur
tag

Fatcutter hazavágta a topicot? Nincs semmi érdekesség? Akkor mondok én egy okosságot.

Adott egy kamerás térfigyelő rendszer. Online nézhető, minden okés, működik évekig.
Ám egyik nap azt venni észre, hogy a modem sokszor megáll, megáll a net, a modem lefagy, ipre nem válaszol, esetenként újraindul, stb.
Kértünk a upctől új modemet, de a hiba nem szűnt meg.
Jött a tesztelés:
Kamerát kihúzva a hiba megszűnik.
Visszadugva kb egyből meghal a modem, az új is.
Hol a hiba? Nem tudni.
Lett mögé rakva másik router, a mögül is simán kinyírta a upc modemet perceken belül.
Sok hétnyi tanakodás után jött egy ötlet egy szakitól:
a kamera a 80as porton lakik, költöztessük már át máshová, hátha ott kavar. És tényleg. Próbából máshol üzemel 88-as porton 1 hete megy hiba nélkül....
Hihetetlen hogy ez volt a hiba oka....de ez előtte évekig miért nem volt hiba?
Na mindegy, meggyógyult.

Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

(#42394) Di Natale válasza pycur (#42393) üzenetére


Di Natale
aktív tag

Érdekes történet.. :))

(#42395) Silεncε válasza pycur (#42393) üzenetére


Silεncε
őstag

Egy tipp: lehetséges, hogy fölpattintották a kamerát? 80-as porton annyit kommunikált, hogy emiatt megölte a modemet (az UPC-s modemek meghalnak nagyon nagy terhelés alatt). Lehet valami botnetbe lett bekötve vagy hasonló. Átpakolva másik portra meg lehet nem tud kommunikálni

(#42396) SP4C3 válasza pycur (#42393) üzenetére


SP4C3
veterán

Cisco epc3925-ös modem, vagy hasonló. Előfordul az ilyesmi, mercusys gyártmányú routerek is lerohasztják.

A megoldás, hogy a modem átkerül bridge mode-ba, a DVR meg a bridge modem közé bekerül egy router.

Talán javulást hozna a modem lan-ját átírnád 10.0.0.1/24-es tartományba, de azzal trükközés van.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#42397) negyedes válasza pycur (#42393) üzenetére


negyedes
addikt

Hasonlo esett: uj fortigate-et kaptunk a telephelyre es azota allandoan pufoli a kardex tarolokat.
Par perc alatt lefagy a micropc-je, annyi broadcastot kap. a WAN gurunknak(aki a fortigateeket konfiguralja) az volt a valasza hogy tegyuk kulon halozatba a tarolokat. :W

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#42398) pycur


pycur
tag

A másik portos módszer megoldotta a kérdést. De amúgy a jelenség az volt amit mondtál, Silεncε, meghalás előtt hihetetlen mennyiségű villogást produkáltak a visszajelző ledek a modemen, kb az összes.

Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

(#42399) TaaT


TaaT
veterán

Mindig tanul valami újat az ember. :U

Give them hell Ukraine!

(#42400) cbmfan


cbmfan
senior tag

ciripel szkript, hogy kéne ide egy up... :D

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.