Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42851) Adamis válasza salaud (#42845) üzenetére


Adamis
őstag

Köszi. Reméltem, hogy valakinek esetleg volt már tapasztalata ilyennel. :)

(#42852) tserrof77 válasza Adamis (#42851) üzenetére


tserrof77
senior tag

Az a GL40 az egyik legnagyobb @#&˘˘°° chipset volt, hogy finoman fogalmazzak. Amit papíron tudnia kell, sokszor vagy el se indul benne, vagy random kékhalált okoz. Hiába tud 800-as FSB procikat fogadni, jó eséllyel sem a CoreDuo sem a C2D nem fog benne menni. Emlékeim szerint viszonylag könnyű benne procit cserélni, ha van kéznél, érdemes próbálkozni. Ha venni akarnál bele nagyobbat, inkább engedd el :(

Más... Mi a fene történt, ma már a negyedik laptopot hozzák be, hogy win10 alatt vagy totál eltűnt a wifi, vagy random ledobál... És egyik se frissített az elmúlt napokban, és vírusmentes mind... :W :W

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#42853) LamerGyuri válasza tserrof77 (#42852) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Más... Mi a fene történt,...

Semmi. Win10.
Másfél-két hónapja is volt már ez, és csak a wifi-kkel win10 alatt. Oka ismeretlen, driver újratelepítés azonnal megoldja :K

[ Szerkesztve ]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#42854) tserrof77 válasza LamerGyuri (#42853) üzenetére


tserrof77
senior tag

Itt nem. Bármit csináltam, mindegyikből reinstall lett :((( :(((

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#42855) tope válasza tserrof77 (#42852) üzenetére


tope
addikt

Fogadjunk Telekomos net, mert azt pl telefonon én is tapasztaltam.
Kollégám is panaszkodott hogy 2 hete kb tapasztalta, előtte alig

(#42856) Vicoo válasza LamerGyuri (#42853) üzenetére


Vicoo
senior tag

Nekem két vezetéknélküli egerem van a laptophoz, egyik sem megy. Pár napja meg sem mozdul a kurzor. A vicces, hogy az egyik az billentyűzetes készlet része, most is azzzal a billentyűzettel írok. Dongle ki be, elemcsere, mimnden volt. Nem mennek, azóta vezetékes egeret használok....

(#42857) Silεncε válasza Vicoo (#42856) üzenetére


Silεncε
őstag

Lehet hülye kérdés, de elemet próbáltál már cserélni?.. Semmi, látom megvolt

[ Szerkesztve ]

(#42858) -=RelakS=- válasza Silεncε (#42857) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Én értem, hogy cserélt elemet, de új elemre? ;]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#42859) qnadam válasza Vicoo (#42856) üzenetére


qnadam
veterán

tegnap megdöglött a kékfogas pulzusmérőm. nem látják más eszközök, semmi életjel, elemcsere után se. rohaggyonmeg.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#42860) macilaci78 válasza -=RelakS=- (#42858) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Polaritásra odafigyelt? ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#42861) BlacKSouL válasza qnadam (#42859) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Csuklós vagy mellkasos?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#42862) qnadam válasza BlacKSouL (#42861) üzenetére


qnadam
veterán

mellkas, polar h7
szerk: most jött szembe egy yt videó a megfejtéssel: fel kell pattintani a pántra, bevizezni, és akkor próbálkozni :U elment aludni, és így kapcsolt be. az érdekes az, hogy ezt semmi leírás nem említi, és amikor korábban újrapárosítottam, akkor se volt erre szükség.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#42863) SunyaMacs


SunyaMacs
aktív tag

Windows / bármilyen op. rendszer telepítésekor ti milyen felhasználónevet (és jelszót) szoktatok megadni? Esetleg ezt előre megkérdezitek?

(#42864) tserrof77 válasza SunyaMacs (#42863) üzenetére


tserrof77
senior tag

Általában megkérdezem, amúgy sima "Felhasználó". Jelszót sose adok meg(ezért is telepítem internet kapcsolat nélkül), a frissítések egyéb telepítések miatt úgyis csomószor újra kell indítani. Ha akar, majd rak rá a gazdája.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#42865) #09634560 válasza SunyaMacs (#42863) üzenetére


#09634560
törölt tag

Azt meg lehet adni utólag is, max szőke nőknek írom be kérésre, természetbeni opcióval. :D

(#42866) Josi válasza SunyaMacs (#42863) üzenetére


Josi
aktív tag

User, jelszó nincs.
Nem szivatom magam feleslegesen. :)

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#42867) Habib[HUN]


Habib[HUN]
senior tag

Pc-hez sose rakok jelszót. Ha google fiókot kell gyártani, mert meglepően gyakran kell. Akkor a jelszó majdnem mindig a személyi igazolvány száma. Az le van írva, és nem dobja ki a cetlit.

(#42868) macilaci78 válasza SunyaMacs (#42863) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Jelszónak semmit, felhasználónévnek, ha mást nem mond, a számlázási nevet, elvégre vélelmezem, hogy egybeesik a gép tulajával.
Majd átírja.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#42869) sza.sa


sza.sa
tag

Sziasztok!
Eddig főleg csak olvasgattam, de a mostani történetet meg kell osztanom veletek:
Adott az ügyfél asztali gépe, pár hónapja volt bent azzal, hogy nem kapcsol be, bizonytalan. Kollégám cserélt benne alaplapi elemet, jó is lett, de megjegyezte, hogy víznyomok találhatók a gépben, oxidációs nyomok is látszottak. Én adtam át az ügyfélnek, meg is jegyeztem, hogy vizet kaphatott. Nem lepődött meg, mondta, hogy ő időnként a zuhany alatt ki szokta csapatni a gépet… azt hittem rosszul hallok. De nem, sima zuhannyal mossa ki a port. Eddig 3-4x bevált, most valamiért bizonytalan lett a gép…
Ma megint be hozta, hogy nem kapcsol be, előtte random újraindult. Most a mosás se segített neki… Mondom, hogy ezzel nem tudunk mit csinálni, új gép kell, mivel vizet kapott. De nem értette, szerinte a mosás tök normális dolog, előtte se volt jó a gép...

sza.sa

(#42870) Silεncε válasza sza.sa (#42869) üzenetére


Silεncε
őstag

Mondhattad volna neki, hogy legközelebb több szappant használjon mert az szigetel... :W

(#42871) Top cat válasza sza.sa (#42869) üzenetére


Top cat
őstag

A hülyeség határtalan. :D

(#42872) Zolás válasza sza.sa (#42869) üzenetére


Zolás
addikt

Vegyen egy nagynyomású mosót, és csapassa ki azzal. Leszakad pár kondi, meg pár alaktrész innen-onnan, és vehet egy vadonatúj, tiszta gépet. Garantáltan pormentes lesz. Aztán ha bekoszolódott, kezdheti előlről.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#42873) BlacKSouL válasza sza.sa (#42869) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Mondd neki hogy azért van mert nem jól csinálja. A gépnek mennie kell miközben mossa, hogy a h2o.dll-t tudja installálni, különben anélkül hibákat produkál. ;] A vízhűtős tunerek is ezt használják.
Sőt ha lehet futtasson prime-ot is, hogy a berakódott füst is biztosan kimenjen.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#42874) macilaci78 válasza sza.sa (#42869) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A vízműveknél reklamáljon, elvégre a gépnek mosás előtt nem volt semmi baja. Sajnálod, de számtekbótként te csak új gép vásárlását tudod javasolni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#42875) sza.sa válasza macilaci78 (#42874) üzenetére


sza.sa
tag

gondolom meg kellene küzdenünk vele a 2-3 éves garancia alatt... Bezzeg egy laptop egy pohár víztől majdnem kuka, ő meg havi rendszerességgel mossa... Lehet egy műgyantával kiöntött, vízhűtéses gépet kellene vennie :D

sza.sa

(#42876) qnadam válasza sza.sa (#42875) üzenetére


qnadam
veterán

desztvízzel kellene mosnia, attól nem lesz vízköves a gépe.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#42877) Top cat válasza qnadam (#42876) üzenetére


Top cat
őstag

Vagy Novec 1230-al, persze ez kicsit drágább mint a csapvíz. :DDD

(#42878) Cingáriusz válasza sza.sa (#42869) üzenetére


Cingáriusz
őstag

MIAFASZ???? :Y :Y :Y

(#42879) macilaci78 válasza sza.sa (#42875) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem kell. Kezébe kell adni magyarul a használati útmutatót, amiben le van írva, hogy vízkár esetén ugrik a gari. A számla úgyis legalább kétpéldányos, a ti példányotokat aláírni, és legyen rajta a számlaképen, hogy a géppel együtt a dokumentációt is átvette.
Innentől kezdve a probléma ugyan fennáll, de a felelősség már csakis az övé.

Vagy valamilyen IP-védett katonai cuccot kell eladni neki. :))

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#42880) tope válasza macilaci78 (#42874) üzenetére


tope
addikt

Biztos a keményvíz, túl kemény vót, elbánt az alkatrésszel...
Legközelebb tegyen bele C@lg°n-t

C@lg°n-nal a számítógép is tovább él... :DDD

(#42881) -=RelakS=- válasza BlacKSouL (#42873) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Vajon a h2o.dll kompatibilis a nosmoke.com-al, vagy azonnal tönkrevágja, és kijön a gépből a füst?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#42882) Pötyi válasza sza.sa (#42869) üzenetére


Pötyi
őstag

A városi legenda jutott eszembe az amerikai nőről, aki a mikrosütőben szárította fürdetés után a macskáját. Aztán amikor a macska élve felrobbant, beperelte a mikrosütő gyártó cégét, hogy nem volt figyelmeztető/tiltó matrica az eszközön arra, hogy élő macskát nem lehet szárítani benne. Csak hát az eszköznek nincs akkora felülete, hogy felsorolják azt a rengeteg dolgot, piktogrammokkal, tiltó matricákkal, hogy mi mindent NEM lehet szárítani egy mikrosütőben.

Végül is volt már cikk pár éve arról, hogy egy iskolában tűz volt, a számítógépterem mellett. A gépek nem égtek ki, nem lett semmi bajuk, csak kurva sok füstöt kaptak. Mintha arról szólt volna a sztori, hogy műanyag, vagy gumi égett és ettől zsíros, ragacsos korom rakódótt le a gépekre. Szétszedték őket és bővítőkártyákkként finoman elmosták deszt vízzel, a végén pedig gondosan szárították ezeket meleg levegővel, három napig. Amikor összerakták a gépeket, negyven gépből 39 gond nélkül elindult. Szóval lehet ilyet, de pld. az alaplapból vegyük ki a gombelemet, a vinyót hagyjuk ki, a táp is érdekes, de összességében nem lehetetlen. Nade az _egész_ gépet, egyben, úgy ahogy van, berakni a tusolóba?!?

:Y

QNX is cool!

(#42883) ollie válasza qnadam (#42876) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Attól még fog oxidálódni, és ugye ahogy a víz rákerül bármelyik alkatrészre, onnantól kezdve nem desztillált víz lesz, hacsak az az alkatrész nem patyolattiszta.

***

(#42884) oriic válasza Cingáriusz (#42878) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Végül is a manualban nincs ott szerintem hogy nem érheti dihidrogén-monoxid a masinát. :DDD

Live-Die-Respawn

(#42885) BlacKSouL válasza oriic (#42884) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Pedig a dihidrogén-monoxid nagyon veszélyes anyag. A tüdőre is káros lehet, belélegzése halált is okozhat. ;]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#42886) azbest válasza Pötyi (#42882) üzenetére


azbest
félisten

Profi körülmények közt persze. Ha nincs elázó alkatrésze. Ha jól tudom az ultrahangos tisztítás is (deszt) víz alapú, max adalék van benne. De ugye az nem annyi, hogy megzuhanyoztatják, hanem utána további kezelés is történik. :D

Persze lehet még alkoholt is alkalmazott tisztítás után, belsőleg ;]

(#42887) oriic válasza BlacKSouL (#42885) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Pontosan. Tíccsuk be.

Live-Die-Respawn

(#42888) qnadam válasza ollie (#42883) üzenetére


qnadam
veterán

én csak annyit mondtam, hogy vízköves nem lesz :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#42889) hcl válasza Pötyi (#42882) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Elektronikai gyárakban a konzumer NYÁK-okat vízzel mossák. Desztvízzel, nem zuhannyal :D . De még azokon is látszik pár év után, hogy hol száradt meg rajta, és szerintem nem kevés hibáért is felelős. Alkoholos (izopropil) mosás lenne az igazi, csak hát az igen durván környezetszennyező, ahol én dolgoztam, ott mondták, hogy a gyártól kilométerekre is lehetett érezni a szagát, mielőtt betiltották.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#42890) daninet válasza sza.sa (#42869) üzenetére


daninet
veterán

egykori TV szerelő ismerősöm (kikopott ez a szakma is) a távirányítókat úgy javította, hogy volt egy lavór mosószeres vize egy szivaccsal a nyákot lemosta alaposan. Híre volt, mert, hogy ő meg tudta javítani a rossz távirányítókat is, amire a többség csak egy új univerzálisat ajánlott.
Mondjuk egy távirányító nyákon nincs semmi ami kiáll és a legtöbbnél még az az egy szem chip is műgyantával volt leöntve, így ez a művelet nagy hatékonysággal és biztonsággal volt végezhető.

Na de a lényeg, hogy ismerek embert aki elektronika mosásából élt :D

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#42891) Pötyi válasza daninet (#42890) üzenetére


Pötyi
őstag

Én például szívesen élnék arany mosásból. :DDD

QNX is cool!

(#42892) hcl válasza daninet (#42890) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem kopott ki, van több szerviz most is :)

A távirányítón valószínű a zsírt szedte le, ami belerakódott az évek alatt, de egy távirgán is bőven van, ami el tud korrodálni + ha gagyi érintkezőpadok vannak a NYÁK-on, akkor arról is le lehet mosni az érintkezőréteget :D (Mondjuk ezt alkohollal is, szóval a régebbi távirányítókkal óvatosnak kellett lenni.)

Mutogatni való hater díszpinty

(#42893) pycur válasza daninet (#42890) üzenetére


pycur
tag

Ha már távirányító meg mosás. Arra van e valami tipped, mi lelhette a távirányítót hétfőről keddre, hogy megnyúvadjon?
Szétbontottam, a panel van benne 1, azaz EGYETLEN chippel, kontakt hibát nem találtam. Így másikat kellett venni. Egyetlen gombra sem reagált, másik elemmel sem.
De korábban énis mostam le távirányítót egy lavorban, igaz abban csak a műanyag része volt pl gombsor, meg minden más. Az elektronikát kézzel, alkoholos zsepivel simogattam tisztára, és megtáltosodott tőle. :)

Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

(#42894) wrongduke válasza sza.sa (#42869) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Tudtam, hogy valhonnan ismerős a sztori. Ő volt az, tuti, csak módszert váltott. :DDD [link]

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#42895) azbest válasza pycur (#42893) üzenetére


azbest
félisten

Bármi... elfáradt a flash. Vagy jobb esetben csak lefagott és elem kivéttel talán újraindul. A bluetooth / wifi alapú távirányítók van, hogy kapnak szoftver updatet is a fő készüléktől. Esetleg az nem sikerült és téglásította.

(#42896) daninet válasza pycur (#42893) üzenetére


daninet
veterán

IR led nem engedte el?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#42897) hcl válasza pycur (#42893) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ha telefonnal nézed szemből, és nyomsz gombot, akkor villog...?

Mutogatni való hater díszpinty

(#42898) pycur


pycur
tag

Köszi a tippeket.
Elemcsere nem segített.
Nem hiszem hogy bármi wifi lenne abban az 1 chipben.
Néztem a forrasztást, nem engedett el.
És néztem azt is, hogy kamerába nyomkodom, ezt a trükköt ismerem, szoktam mutogatni is. De nem reagál egyetlen gombra sem.
Egy 3Ds LG TV lenne ez. Rendeltem másik távirkát 3000-ért, de mindenképp különös hogy estéről reggelre kinyúvad...

Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

(#42899) hcl válasza pycur (#42898) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akkor csak az este folyamán talált elengedni/elhalálozni a chip :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#42900) cbmfan


cbmfan
senior tag

csipogott a szkript... :DDD

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.