Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42201) Cucuska2 válasza Spet (#42199) üzenetére


Cucuska2
őstag

Hát de oda van írva, hogy r/Askreddit.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#42202) n4n3x


n4n3x
csendes tag

némi kommentárral:
belefolyt a narancslé, utána elejtették [Toshiba meg nem tud laptopzsanért gyártani :U ]

(#42203) FoxiestFox válasza n4n3x (#42202) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Veszélyes hulladékba elhelyez, ügyfelet használt üzletire rábeszél. :))

(#42204) SP4C3 válasza FoxiestFox (#42203) üzenetére


SP4C3
veterán

Én üzleti célra is hasonló kaliberű csodát kaptam. :O

@n4n3x - szép az a Win7 matrica, ráadásul a kód is olvashatóra sikerült. :N

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#42205) Out válasza SP4C3 (#42204) üzenetére


Out
addikt

Kinek kellene manapság Windows 7 kód? Ráadásul nem is látható teljesen szerintem :)
Neked megvan az a program amit a filmekben is használnak, hogy a pixeles képből jó minőségű kép lesz?

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#42206) dingdongkng válasza Out (#42205) üzenetére


dingdongkng
tag

Azért az finoman szólva sem fölösleges, lévén hogy a windows 10 telepítő a mai napig elfogadja mint a kisangyal...

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#42207) DJGABI válasza Out (#42205) üzenetére


DJGABI
addikt

w10 eszi még szerintem... de az olvashatótól tényleg elég messze van

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#42208) DeFranco válasza DJGABI (#42207) üzenetére


DeFranco
nagyúr

(#42209) DeltaPower válasza n4n3x (#42202) üzenetére


DeltaPower
őstag

Egyszer javítottam egy ilyet. Először az íróasztalról esett le pont a sarkára, akkor még csak lötyögött az egyik zsanér. Másodjára a wireless egeret a billentyűre tették és csak ráhajtották a kijelzőt, aztán sötétben ráléptek. Szétszedés után egy fél marék műanyag törmelék jött ki belőle, a zsanércsavarok anyáit úgy kellett kétkomponensű műgyantával visszaragasztani. Ritka hitvány anyagból van.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#42210) n4n3x


n4n3x
csendes tag

@SP4C3 - nem olvasható, mert az uccsó 2 szegmenst kisatíroztam :))
@FoxiestFox - Latitude e5440 ment a helyére, de a ram át lesz belőle mentve, mert meglepő módon az túlélte
@DeFranco - CSI New York <3 - a másik kedvencem a tömegspektrométer [nem az, amivel a nyomdában bekalibrálják a színeket, hanem amivel megmondják hogy molekula szinten mit tartalmaz 1-1 anyagminta :DD ]
@DeltaPower - szétszedés közben a másik oldalt is eltört a műanyag, és lepotyogott a kijelző a tetejéről.. :(

[ Szerkesztve ]

(#42211) opr


opr
veterán

Toshiba -> SajnalaToshiba. Egy vodor csavar, vagy meg az sem, egy raklap szemet az egesz. Meg a megboldogult Fujitsu Siemens is jobb laposokat gyartott, pedig ha valami, az aztan igazi ipari hulladek volt.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#42212) dingdongkng válasza DeltaPower (#42209) üzenetére


dingdongkng
tag

:D . Azért én az ördög ügyvédje akarok lenni, ez nem teljesen rendeltetésszerű használat. Főként az egeres.

[ Szerkesztve ]

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#42213) n4n3x


n4n3x
csendes tag

Samsung laptop
"Leejtettem a sarkára, úgy hogy töltőn volt, de azóta hiába dugom be a töltőjét, nem tölt."

[ Szerkesztve ]

(#42214) DeltaPower válasza n4n3x (#42210) üzenetére


DeltaPower
őstag

Ennél is, a burkolat tartotta bent a zsanérokat, ahogy szétszedtem, csak a kábel tartotta a kijelzőt.

dingdongkng: nem egy strapanoti vagy egy magnézium házas elitbook amivel focizni is lehet, de azért kicsit silány érzetet kelt, hogy az összes csavar fészkestől kiszakadt a helyéről :D

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#42215) Spet


Spet
addikt

Na, lassan annyi törött laptop lesz itt, hogy 3-ból összeraktok egy felet :DDD

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#42216) DeFranco válasza Spet (#42215) üzenetére


DeFranco
nagyúr

aztán mehet fel az apróra nullkilométeres (ebben a konfigban még egy percet nem ment) kikímélt kihasználcság miatt játszós csajozósnak

nemlopót

(#42217) macilaci78 válasza DeFranco (#42216) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ajándék Win-nel Vistától 8.1-ig kulcsokkal. :))

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#42218) azbest


azbest
félisten

ezek amatőrök... egyik ismerősöm kiesett a vonatajtón, rá a thinkpad t60-asára. Kicsit megkarcolódott a gumírozás.... a vonaton ;]

(#42219) pikszel válasza macilaci78 (#42217) üzenetére


pikszel
őstag

+ ajándék külső floppymeghajtóval és rendszerindító lemezzel :D

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#42220) MBazsee


MBazsee
tag

A napokban nálam is volt egy Medion laptop ami olyan hibával került hozzám, hogy kék halálozik. Aztán amikor kezembe fogtam rájöttem, hogy nem az a legnagyobb baja, hanem, hogy az egyik oldalán az összes zsanér csavar ki van szakadva a helyéről. Azt megragasztottam valami ilyesmi nyállal: [link]
Eddig tart rendben, de ki tudja meddig.

A kékhalál (HD Sentinel szerint) a 6%-os merevlemez miatt volt, kapott helyette egy olcsó Kingston SSD-t, amivel szépen megy.

Zsanér csavar ragasztáshoz ki milyen ragasztót használ vagy mit tudtok ilyenre ajánlani?

(#42221) DeltaPower válasza MBazsee (#42220) üzenetére


DeltaPower
őstag

Nehéz ügy, igazából a burkolat anyagától és a kialakítástól függ, 2 féle módszer vált be:
- ha csak simán kitört a helyéről a fészek, de pontosan visszailleszthető, és van is elegendő felület, akkor próbaképp acetonnal (tiszta aceton, nem körömlakklemosó) be kell kenni mind a két oldalt, pontosan összeilleszteni és összeszorítani. a legtöbb burkolat ABS műanyagból van, az aceton jól oldja.
- ha szilánkosan tört, hiányoznak darabok, kicsi a felület, vagy nem fogja az aceton, akkor minimális mennyiségű pillanatragasztóval a helyére rögzíteni, aztán kétkomponensű epoxigyantával vastagon körbekenni. a felületeket, amire az epoxi megy, durva (100-as) smirglivel kicsit meg kell csiszolni vagy hegyes eszközzel rácsosan bekarcolni, hogy jobban tapadjon az epoxi.

Persze vannak esetek amikor romokban hever minden, ilyenkor a precízebb műanyagmunka elkerülhetetlen (többéves makettező tapasztalat előny :D), illetve a burkolat cseréje is megfontolandó.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#42222) Aramir válasza DeltaPower (#42221) üzenetére


Aramir
őstag

Low-budget megoldásnak a pillanatragasztó+szódabikarbóna kombó is egy lehetőség szerintem, bár még laptop burkolatot nem ragasztottam így, de ez kb azonnal megköt, nincs lehetőség kenegetni a helyére, meg ilyesmi, max leköszörülöd vagy reszeled, szóval csak óvatosan :D
https://www.youtube.com/watch?v=b-HoXLQvwMY

[ Szerkesztve ]

http://retrocovers.uw.hu http://aramir.uw.hu

(#42223) ollie válasza Aramir (#42222) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mi értelme az angol címnek, ha magyarul beszél?

***

(#42225) qnadam válasza #20749568 (#42224) üzenetére


qnadam
veterán

nem :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#42226) Adamis válasza qnadam (#42225) üzenetére


Adamis
őstag

Márpedig magyarul van.. ;)

(#42227) qnadam válasza Adamis (#42226) üzenetére


qnadam
veterán

pászmek, és tényleg. ez valami új hülyeség lehet, remélem nem jön divatba :(((

szerk: azt írják valahol, hogy YouTube allows the video uploader to provide alternative language translations for their titles and descriptions. ez alapján nem automata fordítás, csak ha van angol alternatív cím, akkor angol nyelvre állított yt azt fogja mutatni.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#42229) Cucuska2 válasza qnadam (#42227) üzenetére


Cucuska2
őstag

Ez már egy legalább 2-3 éves fícsör, csodálkozom, hogy még csak most éri el a mainstreamet.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#42230) pycur


pycur
tag

Nekem a 8 bit guy videó címeit fordította le. Csak lestem hogy mivan? Mióta tud ő magyarul? Aztán hamar rájöttem hogy a yutub baxott át és csak magától átírta a címet...de csak azt... :D
Bár van sok videójához jó magyar felirat, az hasznos. Így szépen lehet érteni miket mutat be.

Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

(#42231) n4n3x válasza MBazsee (#42220) üzenetére


n4n3x
csendes tag

Kolléga 2 komponensű ragasztóval szokta ragasztani

mindeközben:
cbmfan az előbb csuklott szerintem..
Behoztak egy laptopot 3 zacskóba becsomagolva, hogy valaki belehányt, nem kapcsol be, de kellenének az adatok róla.
Főnököm azt mondta rá hogy "Vigye innen a 3,17csába"
Remélem nem jön vissza.

[ Szerkesztve ]

(#42232) TESCO-Zsömle válasza n4n3x (#42231) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Trombita Zrt tuti vállalja, náluk van hazmat ruha.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#42233) Speed® válasza n4n3x (#42231) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

3.14' lesz az.

(#42234) Enzolord válasza Speed® (#42233) üzenetére


Enzolord
addikt

:C :C :C

Lehet, a 3.17 az F. A. SZ. ( Fenébe A SZeméttel) Matematikai állandója.. 😁😁😁

[ Szerkesztve ]

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#42235) qnadam válasza Cucuska2 (#42229) üzenetére


qnadam
veterán

eddig nem futottam bele, gondolom magyar nyelvű videónál kevesen adnak meg angol címet, angoloknál meg ugye eleve angol.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#42236) -=RelakS=- válasza Enzolord (#42234) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Akkora az infláció, hogy már a PI értéke is megy fel :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#42237) *Ropi* válasza n4n3x (#42231) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem lehetetlen csak siessenek vele, mert a gyomortartalom több olyan maró & korrodáló anyagot tartalmaz, ami az elektronikára nézve fokozottan veszélyes. Múltkor egy olyan laptopról mentettem adatot, amibe beleborítottak egy csésze teát, majd hagyták állni 1+ hétig...Amikor lebontottam a HDD-ről a nyákot, még volt benne a panel és a fém ház közt. Végül elektronika és fej cserével sikerült róla mindent lemasszírozni.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#42238) pycur


pycur
tag

A téma HÁNYtorgatása megállította a topicot?
Kár.
Most mondok én érdekességet:
Az iskolákba a tanároknak adtak új laptopokat. Nyáron küldtek az iskolákba új okos táblát kiváltó samsung tv-ket, tv funkció nélkül, helyette érintőképre fejlesztett tábla opcióval, de van benne lan/wifi lehet netezni, van böngészője, játszik le pendriveról videót, pdfet. Lehet menteni a táblán történt rajzolmányokat is a belső memóriába, de hdmi-n lehet nézni laptopot is benne és akkor minden van.
Aham.
Na eljött az első belövés ideje, használjuk a drágaszágot.
Kötném be az új laptopot a tvbe, de nincs rajta hdmi csatlakozó, csak vga meg displayport.
Hát jó, mentsük meg a napot, netezzünk a tv-n. Wifi meg minden modernság van benne... Hát a wifibe nem lehet belépni vele mert az új net amit kiépítettek kér nevet és jelszót is, de a tv csak jelszót kér rajta, így nem tudunk hitelesíteni.
De van LAN kábelünk,dugjuk bele azt. JEE van internet.
Izzítom a böngészőt. Google. Nagyonjó.
Megyek a címre: www.wordwall.net
Elvárás:
[kép]

Valóság:
[kép]

Egyebet nem tudok kéem kaccsojja' ki!

Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

(#42239) Silεncε válasza pycur (#42238) üzenetére


Silεncε
őstag

Szerintem a legjobban egy DP->HDMI átalakítóval jársz (eBay-en 500Ft-os tétel) :D De azért szép, hogy mennyire szar a szoftvere

[ Szerkesztve ]

(#42240) -=RelakS=- válasza Silεncε (#42239) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ami persze csak akkor működik, ha a laptopon DP++ (DisplayPort Dual Mode) van, azaz tud magából HDMI jelet is kiadni.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#42241) Silεncε válasza -=RelakS=- (#42240) üzenetére


Silεncε
őstag

A DP+VGA csatlakozóból én arra következtettem, hogy valami felsőbb kategóriás gép (esetleg ThinkPad?) lehet, nekik szokásuk lehagyni a HDMI-t. Ha meg az, akkor tudni kéne neki

(#42242) -=RelakS=- válasza Silεncε (#42241) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Már nem látok annyi új laptopot a mostani munkahelyemen, de nem pont a DP-t szokták újabban lespórolni az akár félmilliós laposokról is? Kivezetik a processzor HDMI 1.4 kimenetét, azt jónapot. Hogy a processzorban van DP kimenet is, az érdektelen.
A júzer meg csodálkozik, hogy az UHD monitoros laptopja csak 30Hz-en hajtja meg az UHD külső monitort :W (másfél éve ilyen Dell laptopom volt)

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#42243) Silεncε válasza -=RelakS=- (#42242) üzenetére


Silεncε
őstag

Őszintén szólva fogalmam sincs. Most megnéztem, az újabb TP-ken már tényleg HDMI van. Én abból indultam ki, hogy itthon mindkét TP-m (X230, T450s) VGA+DP (szívtam is egy időben miatta, mert a monitoromon csak HDMI van, szóval maradt a VGA), de lehetséges, hogy ma már a HDMI a menő (az olcsóbb gépeken biztos, a felsőkategória meg ezek szerint kezdi átvenni)

(#42244) -=RelakS=- válasza Silεncε (#42243) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Én akkor kaptam agyfaszt, mikor az optikai meghajtók eltűntek a rendelendő gépekből. Persze, a telepítendő szoftvereket CD-n / DVD-n kaptuk.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#42245) Silεncε válasza -=RelakS=- (#42244) üzenetére


Silεncε
őstag

Én annak kifejezetten örültem. Sose használtam amikor volt, azóta meg nem is hiányzik, legalább nem foglalja a helyet. Nyilván ha szükség van rá, akkor szop@s, de arra meg jó egy külső DVD író USB-vel.

(#42246) pycur


pycur
tag

Hirtelen a pontos típusát nem tudom a gépeknek, de egy halovány emlékem szerint hp g 250 valamelyik alfaja.
A szóban szidott nem tv pedig 1,8 millió ftos áron készült, személyesen a klik rendelésére a samsung amerikai gyárában. Nincs belőle forgalomban máshol.
Holnap megnézem a pontos típust. Rendeltem DP-HDMI adapter kábelt, azt az 500 ftosat, de 2-3 hét ugye mire megjön, és mint mondtátok nem is biztos hogy működik a dolog. Bár már máshová kötöttem be DP-HDMI kábelt, az működött. Na majd meglássuk, addig meg falidísz... jó drága falidísz :D

Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

(#42247) -=RelakS=- válasza pycur (#42246) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Laposon megnézed, hogy a DisplayPort mellett milyen ábra van.

Ha ez, akkor nem biztos, hogy működni fog:

Ha ez, akkor valószínűleg fog működni:

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#42248) TaaT válasza pycur (#42246) üzenetére


TaaT
veterán

"A szóban szidott nem tv pedig 1,8 millió ftos áron készült, személyesen a klik rendelésére a samsung amerikai gyárában. Nincs belőle forgalomban máshol."

Nekem egy ilyen van itthon [link] (igaz kicsit kevesebbért vettem) de hogy azon a reklám biz-basz funkción kívül semmi pluszt nem tud mint egy sima samu TV. :U

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#42249) rushty válasza Silεncε (#42243) üzenetére


rushty
senior tag

HDMI utáni csatlakozás van már újabban. Mi a neve?

Revolut meghívó pü-ben

(#42250) cbmfan


cbmfan
senior tag

ezt tegnap találtam. focibuzi kockák tuti fellázadnának miatta :D

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.