Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42701) customer114


customer114
senior tag

Csak nem globális munkaszüneti nap volt ma a szakmában?

(#42702) macilaci78 válasza solena (#42674) üzenetére


macilaci78
nagyúr

én meg nem találkoztam olyan olyan autóval, ahol külön kulcs az indítókulcs és az ajtókulcsok - nem vagyok őskövület, de a Wartburg, Lada Samara pont ilyenek.
Én csak azt láttam, ahogy apám kollégája az út egyik szélén, az osztálytársam (fia) a másik szélén bandukol lehorgasztott orral tankolás után. Kiderült, hogy a tankoláskora a kocsi tetején felejtett tanksapkát keresték. :D

A gyűrű témához pedig annyit, hogy nős vagyok, nem hordom a gyűrűt, csak családi eseményeken, feleségem viszont ha véletlenül elfelejti felvenni, rámtelefonál, hogy ugye itthon felejtette? :D

wrongduke: amúgy simán lehet, hogy valaki lábbal beleakadt egy kábelbe és húzta magával a laptopot...

Pötyi: Dehát én nem is solenának válaszoltam, hanem SityiSXT fényképére reagáltam! - Ó, igen, sokkal tapintatosabb valaki jelenlétében szellenteni, mint direkt az orra alá dörrenteni. Megint elkaptad a lényeget. :C

salaud: nekem úgy jön le, hogy a hölgy edzésben van már, csak szemöldökfelhúzós szmájli nincs a fórumon.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#42703) qnadam


qnadam
veterán

üdv, egy kis féloff: mondjatok nekem plíz észak-pesten olyan szervizt, ami meggyógyítaná egy xps 9360 egyik gombját az egész billentyűzet cseréje nélkül :) a gomb megvan, a mechanika törött.
meg esetleg valakit, aki összerak nekem egy jól működő wireguard "szervert" windowsra, természetesen nem ingyen.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#42704) SP4C3


SP4C3
veterán

Nagyon OFF
Ennek jobb helyet nem találtam, próbálom minél rövidebben.
Tehát törmören, Netszolgáltatónál vagyok Rendszergazdi, hétfőtől jönnek gyakorlatozni az ifjú padavanok a szomszéd város középiskolásai, akik szintén a rendszergazdák röges, sötét és hideg pályájára léptek.
Volt már ilyen 2x7 napot boldogítottuk egymást, ami nagyrészt találjam fel magam (szokás szerint) zajlott, nagyrészt hálózatokról (DOCSIS, fttx, WiFi, és kevéske DSL+GSM/LTE) volt még szó oprendszerekről, weboldalakról stb...
Most kicsit határozottabb a témakör, oprendszerek/Linux. ISO file-ok, telepítés ésatöbbi.
Az előző osztagot olyan szinten képzetlenül küldték, hogy egy alap user feladatot nem tudtak megoldani nyolcan együtt. :B (ami egy egyszerű router duplanatos bekötése volt, meg még a wifit is be kellett volna állítani, a portforwardig el sem jutottunk, inkább megcsináltam helyettük és próbáltam elmagyarázni, meh, mindegy)

Arra kérném a szives tagokat, hogy adjatok ötletet, hogy lehet gyorstalpalót adni a lurkóknak?
Egyszerűen képtelenségnek érzem több évTIZED tapasztalatát (pontosabban annak csak azt a bizonyos 10-20%-át, ami a legfontosabb, azt is leegyszerűsítve) átadni kétszer 1 hét alatt?
Hogy csinálnátok?!

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#42705) *Ropi* válasza SP4C3 (#42704) üzenetére


*Ropi*
félisten

Valami egyszerű motivációval lehetne kezdeni, pl. feldobni egy nekik dedikált honeypotot, aztán letenni eléjük egy Nokia N900-at vagy valami lapost Metasploittal és megmondani nekik, hogy ha feltörik, akkor jutalmul 10 percig nézhetik az iskola női öltözőjét a belső kamerahálózatukon (természetesen előbb azt is fel kell törni, bár az könnyű, mert szinte minden második Kínai IP kamerán van backdoor). ;] 1 órán belül hátradőlve élveznék a női esztétikát. :DDD

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#42706) Silεncε válasza *Ropi* (#42705) üzenetére


Silεncε
őstag

Nekem.most.van hasonló kurzusom az egyetemen. Ott bezzeg nem mondanának ilyeneket (valszeg abban a pillanatban repulne a gyakvez/eloado) pedig mindjart erdekesebb lenne a targy :P ;]

(#42707) SP4C3 válasza *Ropi* (#42705) üzenetére


SP4C3
veterán

az a baj, hogy ezeket a modern kölyköket már nem érdekli az ilyesmi, olyan felnőtt site-okat ismernek, ahol erőfeszítés nélkül gyönyörködhetnek az esztétikában. :N
Az meg más, hogy genderelméletes pózer kis takony némelyik. Arra hogy hatna az ilyen ösztönzés?

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#42708) *Ropi* válasza SP4C3 (#42707) üzenetére


*Ropi*
félisten

Van az a vicc, hogy

- Elbeszélgettél már a lányoddal a szexuális felvilágosításról?
- Igen, elég sokat tanultam tőle. :Y

Azon a generáción valóban elég nehéz kiigazodni így, hogy még nem döntötték el, mik akarnak lenni (természetesen nem a továbbtanulásra gondolva). :N

Szerk.: (#42706) Silεncε: :D

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#42709) DJGABI válasza SP4C3 (#42704) üzenetére


DJGABI
addikt

Szerintem messzebbről kell kezdeni, vagy hát beszélgess velük mennyire vannak képbe. De akkor az előző csapat alapján kb semennyire. Te persze kened vágod, mert ebben dolgozol évek óta, nekik a GSM-es tudásra lehet hogy pl életükben egyszer se lesz szükség... Hálózatos résztől mondjuk nekem ezzel az OSI modellel, meg a száraz, papíron IP subnet számolgatással rendesen elvették a kedvem, de ha esetleg gyakorlatban/érdekesen prezentálni tudod nekik az hasznos lehet.

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#42710) wrongduke válasza SP4C3 (#42704) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Ismerős a helyzet. Íme én hogy szaktam csinálni és engem, hogyan tanítottak.

Az első 1-2 órában nincs gyakorlat, csak beszélgetünk az elméleti dolgokról. Ott nagy vonalakban kirajzolódik mi az amit tudnak.
Ha belőtted mi az amit tudnak, akkor jöhet a gyakorlat azzal kezdve, így relatív sikerélménnyel kezdenek. Éreztetni kell velük, hogy tanulni jöttek és ha kontrollált környezetben is, de dolgozzanak úgy, mintha valódi meló lenne és merjenek hibázni. Aki nem dolgozik az nem is hibázik, ha mégis hibázott, akkor meg ne söpörje a szőnyeg alá, kérjen segítséget ha máshogy nem tudja megoldani.

Ez volt az első nap.

A maradék az meg minden csapatnál változó. Javaslom egy általános oktatási terv elkészítését, arra koncentrálva, hogy a legalapabb dolgokat megtudják csinálni a túléléshez. Az idő kevés, hogy profikat faragj belőle, de később legalább egy profinak be tudnak segíteni és közben tanulnak majd. Abból meríts mi az amit átadnál, tudnál átadni a melódból.
Ennek fényében látod mivel kell többet foglalkozni, mivel kevesebbet.

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#42711) SP4C3 válasza wrongduke (#42710) üzenetére


SP4C3
veterán

Köszönöm a hasznos tanácsokat. felkészülés már folyamatban van, csak a tanterv nem készült el.
Vannak kirajzolódóban terveim, az osi modelles papíron számolásos baromságot már az első perctől elvetettem, másnap be sem jönnének, mindenki beteget jelentene. :N
Ha még valakinek van tippje, azt szívesen olvasom.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#42712) Pötyi válasza SP4C3 (#42711) üzenetére


Pötyi
őstag

Hááát, ha már gyakorlat, akkor talán krimpeltethetnél velük hálókábelt olyan útmutató alapján, amitől megjön a kedvük a munkához:

:DDD

QNX is cool!

(#42713) opr válasza Pötyi (#42712) üzenetére


opr
veterán

:DDD:DDD:DDD

Na jo, ez hatalmas, ezen most rendesen felrohogtem.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#42714) tope válasza Pötyi (#42712) üzenetére


tope
addikt

Ó, ezt én is használtam néha :D

(#42715) SP4C3 válasza Pötyi (#42712) üzenetére


SP4C3
veterán

Na ezt használni fogom. :D

Cégben nincs színes nyomtatóm :O
Nembaj, kinyomtatom lézeressel és majd kiszínezik! :Y

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#42716) Top cat válasza Pötyi (#42712) üzenetére


Top cat
őstag

De ez csak a B verzió, van A is. :D

(#42717) Kicsirics77 válasza Pötyi (#42712) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Pingelni is lehetne,hogy jó lett-e a kiosztás :DDD

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#42718) wolfman


wolfman
veterán

Hölgyek és urak!
Kérdésem lenne, hogy laptopokba szerelhető másodlagos HDDkeretből hány féle létezik? Eddig mindig úgy vettem Ebay-ről, hogy rákerestem az adott típusra, aztán ahhoz rendeltem, de igazából nagyon különböznek ezek vagy univerzális? Vagy csak 1-2 féle van és ha igen, ezek melyek?

Remélem érthető a felvetésem? :)

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#42719) *Ropi* válasza wolfman (#42718) üzenetére


*Ropi*
félisten

Eltérő magasságúak léteznek emlékeim szerint.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#42720) salaud válasza wolfman (#42718) üzenetére


salaud
aktív tag

Bekötési különbségek is vannak a csatlakozófelületnél, amit utoljára vettem, azon speciel volt egy piciny tolókapcsoló, amit Hp-hoz bal, Lenovo-hoz jobb oldali állásba kellett pöccinteni.
Van ahol nincs kapcsoló, hanem csak ilyen vagy olyan bekötésű, az fix-en géptípushoz való.

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#42721) qnadam válasza salaud (#42720) üzenetére


qnadam
veterán

az előlapok meg igen változatosak tudnak lenni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#42722) #33253120 válasza qnadam (#42721) üzenetére


#33253120
törölt tag

Én sok éve HA-n vettem egy snsv laptopba, akkor még a méret számított, a dummy előlap padig passzolt. Akkoriban gondolom szabványosabban mentek még a dolgok....

(#42723) qnadam válasza #33253120 (#42722) üzenetére


qnadam
veterán

vagy szerencséd volt :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#42724) #33253120 válasza qnadam (#42723) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ott szereltem be.

(#42725) #33253120 válasza #33253120 (#42724) üzenetére


#33253120
törölt tag

[link]
Ezt vettem meg úgy, hogy Helló, én vagyok a hülyegyerek, és kellene a cucc, ha beszerelem, és működik, akkor viszem.... :)
Na jó, ennél kicsit szofisztikáltabb voltam.... :)

(#42726) salaud válasza qnadam (#42721) üzenetére


salaud
aktív tag

Azt átrakom az optikáról, no problem.

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#42727) #33253120 válasza salaud (#42726) üzenetére


#33253120
törölt tag

Tényleg...
Nálam is az volt, hogy adtak vele egy lapos dummy-t, de át lehetett rakni az eredeti előlapot a caddy-re.

(#42728) tonyrulez válasza #33253120 (#42722) üzenetére


tonyrulez
őstag

Ha szerencsés az ember akkor a dummy előlapot le tudja cserélni a gyári előlapra. Igaz csak egy Lenovo G580-ban cseréltem, de csak a caddy magassága alapján rendeltem Aliról, és simán átpattintottam rá a gyárit. Nem tudom más gyártók hogy csinálják, de feltételezem van egy laptop ODD szabvány ami meghatározza az előlap rögzítését, vagy ha nincs is ilyen, akkor is mindenki ugyanazokat a meghajtókat pakolja minden gépbe.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#42729) #33253120 válasza tonyrulez (#42728) üzenetére


#33253120
törölt tag

Akkor még biztosan volt erre valami... :)

(#42730) Pötyi válasza #33253120 (#42729) üzenetére


Pötyi
őstag

Én is szereltem már be utólag slim dvd-t laptopba. Simán fel tudtam pattintani a fiók élére a dummy takaró lemezt. Azt hiszem, a felfogási pontok talán szabványosak. Szerintem akkor lehet gond egy utólag rendelt darabbal, ha a laptop szélén valami dizájnelem van a műanyag karosszérián. Bevágás, homorú-domború maratás, más színű betétcsík, ilyesmi. Akkor csak gyári pótalkatrészt rendelnék, nem valami általános bóvli szart az aliexpressről.

QNX is cool!

(#42731) wolfman


wolfman
veterán

Tehát akkor kb annyira értitek mint én. :D

- Állítólag szabvány, de nem biztos.
- Különbözű magasságúak vannak, de nem biztos.
- Az előlapok változatosak és talán, nem biztos, hogy rá fog menni a gyári a 2nd hand keretre.
- Régebben voltak méretbeli különbségek, de mindig passzolt vagy csak szerencse.

Szóval semmi se biztos, de az is csak talán. :)

Azért kérdeztem, mert itt Hardverapro-n úgy árulják ezeket, hogy caddy, semmi részlet, innen azt sejtem, hogy szabványos. Ebay-en meg a kiskínaiak laptop típusra írják ki specifikusan. Most akkor mi az igaz?
Csak mert ha Ebay-en 800Ft-ért tudok venni, akkor nem veszek 2000Ftért.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#42732) Top cat válasza wolfman (#42731) üzenetére


Top cat
őstag

Ha csak 800 pénz akkor ne parázz, vegyél az Ebay-en egyet.
De a magasságát mérd meg előtte. 7mm 9.5mm 12.7mm méretben vannak.

(#42733) azbest válasza wolfman (#42731) üzenetére


azbest
félisten

Én thinkpadhez a kifejezetten hozzá való, eleve rajta lévő / olyanra öntött előlaposakat vettem kínából. Az univerzálisokból volt amire mások panaszkodtak, hogy nem működik nekik. Van amelyik kapcsoló állítgatással működésre fogható, van ami nem. Meg az előlap átrakosgatás is necces néha. 1500 forint körül voltak régebben a direkt típushoz valók.

Szerintem, ha valami jót találsz itthon 2000ért, akkor érdemes lecsapni rá, mert kínából most 2 hónap vagy több is lehet, mire ideér, pláne hogy még lehet hetekig nem lesz feladva sem.
Meg ugye az is érdemes gyorsan végiggondolni, hogy ér e több óra gondolkodás, nyomozás annyit, hogy azzal töltsd az időt, vagy megveszed, ami épp kényelmes és legfeljebb nem jön be.

(#42734) cbmfan válasza azbest (#42733) üzenetére


cbmfan
senior tag

nekem megjött minden pár héten belül, nem kell parázni. csak nem Kínából hanem Mongóliából és Kazahsztánból :D

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#42735) LamerGyuri válasza cbmfan (#42734) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Litvánia is egy aranybánya ilyenkor, csomó cuccom onnan van :K

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#42736) opr válasza LamerGyuri (#42735) üzenetére


opr
veterán

Milyen oldalakrol vasaroltok, amikor ilyen helyekrol vesztek valamit? Siman ebay/ali, vagy van valami mas oldal, amire erdemes ranezni?

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#42737) LamerGyuri válasza opr (#42736) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Én ebay, egyszerűbb. Orosz nyelvű webáruházak elenyésző számban szállítanak "külföldre", ha igen, akkor még ott a nyelv is nehezítésnek... :D

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#42738) wolfman


wolfman
veterán

Na most megbizonyosodtam, hogy hdd caddy-k között annyi különbség van, hogy a 9.5" és 12.7"-osok elején máshol vannak a patentok lyukai és nem megy rá egyik előlapja a másikra. Mostmár tudom. 9.5"-osat tudtam szerezni hirtelen. Persze a nagyobb kellett. :)
(Meg talán hátul a pöcök amit be kell csavarozni, annak a lefogató lyukacskái távolsága is más, de egyel már megvan a siker)

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#42739) tonyrulez válasza wolfman (#42738) üzenetére


tonyrulez
őstag

Inch helyett inkább mm-ben vannak azok a méretek :)

4 8 15 16 23 42

(#42740) wolfman válasza tonyrulez (#42739) üzenetére


wolfman
veterán

Jaja, bocs. Igaz. :)

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#42741) cbmfan


cbmfan
senior tag

lapokat tesztelek, egyik ezt írja POST kártyán és leáll:

most borítsak rá két felest? :D

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#42742) Silεncε válasza cbmfan (#42741) üzenetére


Silεncε
őstag

Azt akarja közölni, hogy itt az idő megállni pihenni és inni két felest :D

(#42743) Mercutio_ válasza cbmfan (#42741) üzenetére


Mercutio_
félisten

(O1)dEcI :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#42744) wrongduke válasza cbmfan (#42741) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Máshogy nem tud kommunikálni veled, mikor egy szig-szalaggal leragasztottad a száját. Biztosan etanol üzemű, bármilyen megteszi. :C

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#42745) ollie válasza cbmfan (#42741) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Jobb, mintha G betűvel kezdődne. :DDD

***

(#42746) qnadam válasza wrongduke (#42744) üzenetére


qnadam
veterán

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#42747) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Üdv!

Igaz a hír, hogy liszt-cukor-olaj mellett már a laptopokat is felvásárolták? Tegnap jött a beszállítónktól az info, hogy se HP se Dell se Lenovo laptop nincs nagyon raktáron sehol.
Mondjuk nálunk is nagy a pörgés mert az összes laptopunkat elő kell készítenem home office-ra.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#42748) TESCO-Zsömle válasza Szakbarbár (#42747) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Inkább az lesz igaz, hogy nincs import belőlük, ami pótolhatná a fogyást.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#42749) solena válasza TESCO-Zsömle (#42748) üzenetére


solena
tag

Jaja, főni morog is miatta, hogy nem nagyon van cucc a nagykerekben.

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#42750) customer114 válasza Szakbarbár (#42747) üzenetére


customer114
senior tag

Mindenki küldi home office-ba a dolgozóit, szóval van alapja, igen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.