Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32951) MR_Joe válasza Jazzos (#32950) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Utána így nézel ki?

:DDD

[ Szerkesztve ]

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#32952) Intelligencs válasza Speed® (#32937) üzenetére

The Amiga, Born a Champion

(#32953) ViZion válasza Intelligencs (#32952) üzenetére


ViZion
félisten

uhhhh :W :o

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#32954) shteer


shteer
titán

ezt olvastátok már?

..szerintem jónak tűnik

(#32955) dobragab válasza shteer (#32954) üzenetére


dobragab
addikt

*insert double facepalm gif*

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#32956) Speed® válasza shteer (#32954) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Neeeee

(#32957) dobragab válasza Speed® (#32956) üzenetére


dobragab
addikt

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#32958) bullseye válasza shteer (#32954) üzenetére


bullseye
addikt

Hinnem kell benne, hogy csak troll.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#32959) Speed® válasza bullseye (#32958) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

10+ éves reg, összesen ennyi hozzászólás..mindenesetre érdekes.

(#32960) shteer válasza bullseye (#32958) üzenetére


shteer
titán

remélem talált valakit aki visszaforrasztottam mind az 1150 lábat a procira :DDD

Speed(R): és azóta se volt aktív

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#32961) LuckyL válasza shteer (#32954) üzenetére


LuckyL
őstag

bazzee ez nagyon kemény :D

cryptot minden termékemért elfogadom

(#32962) Zozzant válasza shteer (#32960) üzenetére


Zozzant
addikt

saját maga nekiállt...

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#32963) TheReMiXeR


TheReMiXeR
senior tag

Ez egy kasu :D

(#32964) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Gondolom vótmá' :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#32965) Silent77 válasza philoxenia (#32964) üzenetére


Silent77
veterán

Évekig kint volt a falamon. :DDD

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#32966) philoxenia válasza Silent77 (#32965) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Na és az infláció? Indexálni kell az árakat... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#32967) frescho


frescho
addikt

Ez viszont uj szamitasi modszer: [link] Sebessegre (frekvencia) mar lattam ilyet, de homersekletre nem.

https://frescho.hu

(#32968) #90933760 válasza frescho (#32967) üzenetére


#90933760
törölt tag

90Wx4 már kicsit reálisabb volna, de még az sem teljesen helyes. Ráadásul 4 Prescott mag 90 nanón el se férne a mai procikupakok alá valószínűleg.
Én elfogadnék egyet. :P

(#32969) Silent77 válasza philoxenia (#32966) üzenetére


Silent77
veterán

Most, hogy linkelted, csináltatok újat csak az árakat fentebb viszem. ;]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#32970) bullseye válasza Silent77 (#32969) üzenetére


bullseye
addikt

A végével teljesen egyetértek, de mondjuk a köszönés... nem inkább levonás kéne, ha az ügyfél üvöltözés vagy az eszköz pultrab*szása helyett köszön?

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#32971) cbmfan válasza shteer (#32954) üzenetére


cbmfan
senior tag

neee, mondjátok, hogy ez kamu, nem létezik, hogy ezt csinálja, ha tényleg ő rakta össze. ha ez mégis igaz, nagy esélye van az év balf*sza díjra...

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#32972) philoxenia válasza Silent77 (#32969) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Csináld meg eurós változatban is, angol felirattal... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#32973) ViZion válasza philoxenia (#32964) üzenetére


ViZion
félisten

ezt még nagyapám tette fészre a VH után... ;] :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#32974) Mercutio_ válasza bullseye (#32970) üzenetére


Mercutio_
félisten

A köszönés a szervizes részéről egy szolgáltatás és az ügyfél fizet, ha elvárja :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#32975) dobragab válasza philoxenia (#32964) üzenetére


dobragab
addikt

Nesze b*zdmeg: 50000 Ft
Nem tudom, mi baja, meg tudná csinálni: 30000 Ft
Tuti hardveres (büdös, füstöl, stb): 15000 Ft
Tuti szoftveres (elb*sztam, vírus, stb): 15000 Ft
Ki kéne cserélni a procit: 10000 Ft

Mondjuk ez se biztos, hogy jó: nekiállnak tippelni akkor is, ha gőzük sincs hozzá. Megoldás:
Tévedés az ügyfél részéről: 20000 Ft

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#32976) wolfman


wolfman
veterán

Került hozzám egy gép most, SSD-t kell benne cserélni. Egy 40Gb-os OCZ van benne, de egy 120Gb-os Mushkin-ra kell cserélni. Egy idősebb házaspáré a cucc.
Gépet elindít, windows beröffent, kb. 20 különböző program autostartban elindul, téma visszaállítva win 98 skin-re, nagyító alapból bekapcsolva. Korábban is én csináltam a gépet, raktam fel nekik CClenert, TuneUp-ot és Aidát is. Na ők emellé vagy legalábbis gyerekeük vagy nem tudom, de felpakoltak
- Advanced SystemCare-t
- Driver Booster-t
- Valami 3 szar képnézegetőt, mert nekik az ACDSee nem volt jó
- SpyBot Search & Destroy-t!
- Malware Fighter-t
- Smart Defrag-ot
- Sweeet Playert
- WinPatrol-t
diavetítős monitorvédő 1 perc után aktiválódik valami saját telepített programmal futtatva, mert az fontos volt.
stb.
A gép a böngészőt elindítva mindenáron valamit le akart tölteni, minden egyes mozzanat után. Most nagy nehezen mentem a fájljait és rakok neki egy új rendszert az új SSD-re. Peeeersze minden k..va fájl a C-re mentve, mikor ezerszer elpofáztam, hogy ne oda!
Ja igen, mondja hogy ha gondolom, akkor rakjak nekik egy windows10-et. Mondom megnézem hog a hardverek támogatottak-e. Igazából ahogy bevillant a 20 program egyszerre boot után, biztos voltam, hogy még az XP is sok lenne ide.

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#32977) ViZion válasza wolfman (#32976) üzenetére


ViZion
félisten

Ubuntut nekik és kész. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#32978) r4z válasza ViZion (#32977) üzenetére


r4z
nagyúr

Vagy a Pisti fiukat/unokát nem odaengedni.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#32979) Pttypang válasza #90933760 (#32810) üzenetére


Pttypang
veterán

Nem pc-bol van, hanem pc.

Everybody lies.

(#32980) MR_Joe válasza shteer (#32960) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Helkis ügyes srác, ismerem, megoldja azt is .DDD

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#32981) #64791808 válasza wolfman (#32976) üzenetére


#64791808
törölt tag

Ez a baj veletek. Elemezzük. "Került hozzám egy gép most, SSD-t kell benne cserélni."

Mi az ügyfél kérése? Hogy cseréld ki az SSD-t. Kérte, hogy nézd át a programokat? Kérte, hogy nézd át, mit hova ment? Kérte, hogy mentsd a fájljait? Kérte, hogy rakjál új rendszert?

NEM.

Azt kérte, hogy cseréld ki az SSD-t. Új SSD USB házba be, partíciókat leklónozni, a használt partíció méretét meglövelni, SSD csere, másik SSD-t aranyosan becsomagolni, próbaindítás, kész. Egy óra meló, 5k+áfa

Ehelyett te elbaszol vele egy napot, vagy kettőt, és ugyanazt a pénzt kapod meg. Ha meg többet kérsz, akkor az ügyfél sokallni fogja, mert ő csak annyit kért, hogy cserélj SSD-t. Egyikőtök biztosan elégedetlen lesz.

Ha csak annyit csináltál volna, amit az ügyfél kért, akkor a pénzednél vagy, az ügyfél is elégedett, aztán ha ezt is teleszemetelte, majd vesz másikat, de azt is hozzád hozza majd, mert a múltkor is elégedett volt. Az, hogy nem ért a géphez? Nem a te bajod. Az, hogy ezt nem ismeri fel, és/vagy nem kér tanácsot, segítséget, az sem a te bajod. Ez mind az ő baja. De te magadra veszed, és csodálkozol, hogy nem fizeti meg senki. Nem is fogja. Ezért te sosem leszel pénzednél, sosem leszel elégedett, és ezt az ügyfél is érzi. Ő odavitte hozzád, csak egy alkatrész cserét kért, és úgy érzi, te ezen akarsz meggazdagodni.

Mindkét fél számára vesztes helyzet. Az ügyfeleid felnőtt emberek, szavazhatnak, sorozhatóak, a saját életük kovácsai. Az ő problémáik nem a te problémáid.

(#32982) gozso válasza #64791808 (#32981) üzenetére


gozso
senior tag

van még sorozás? :Y :DDD

[ Szerkesztve ]

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#32983) TESCO-Zsömle válasza #64791808 (#32981) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

"Kérte, hogy rakjál új rendszert?"

"Ja igen, mondja hogy ha gondolom, akkor rakjak nekik egy windows10-et."

(#32982) gozso: Pillanatnyilag nincs, de bármikor visszahozhatják.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#32984) shteer válasza #64791808 (#32981) üzenetére


shteer
titán

De wolfman szeret copni :D

..szerintem jónak tűnik

(#32985) Mercutio_ válasza TESCO-Zsömle (#32983) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez magyarul annyit tesz, hogy: "jobb alul egy ideje kiirja, hogy ingyen frissíthetek, de az időt sajnálom rá + fosok is, hogy valamit elcseszek, de te úgy is ráérsz, pénzbe nem kerül ,ha akarsz sz*pjál vele" ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#32986) wolfman válasza #64791808 (#32981) üzenetére


wolfman
veterán

Alap hogy friss rendszert is kap. De nem volt baj, mert adatait lementettem másik partícióra, SSDt cseréltem, telepítettem, beállítottam, kikapcs. Amiket leírtam az azon ideig bosszankodás, amíg el nem mentem a dolgait, utána úgy is tiszta lappal kezdek.

Egyébként az is furcsa, hogy vettem neki egy FSP ATX-400pnf tápot régebben, ami kellemesen sustorgott akkor, most meg mint egy felszálló MIG hajtómű. Kifújtam kompresszorral, de semmi javulás. Ezt nem tudom hogy érték el, de ilyet még nem tapasztaltam ilyen táppal.

ODDben találtam egy '77 magyar program' címkés PCWord lemezt! :D Meg van a felesleges programok forrása.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#32987) TA68 válasza wolfman (#32986) üzenetére


TA68
senior tag

Enyhén csapágyas lett a táp ventije.

Legközelebb mind a 77 progi rajta lesz. :D

(#32988) Tim82 válasza wolfman (#32986) üzenetére


Tim82
nagyúr

A 400PNR-ről emlékeim szerint pont azt írják a tápos topikban, hogy zajos. Nekem is van egy tartalék, még gondolkodom, hogy befogjam-e egy desktop gépbe napi használatra így.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#32989) wolfman válasza Tim82 (#32988) üzenetére


wolfman
veterán

Vettem már egy marék ilyen tápot, egyik se volt zajos. Bár viszonyítás kérdése, de egy Mercury/Codegen/Deer/ColorSit minőségtelensége és zaja után ez ezerszer jobb, viszont ennyire hangos még egyik se volt. Mondjuk a CPU hűtő gázabb. Náluk biztos valami speciális holdfelszíni finom por van a házban, aztán bekerül mindenhová. :)

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#32990) TA68 válasza wolfman (#32989) üzenetére


TA68
senior tag

"Náluk biztos valami speciális holdfelszíni finom por van a házban, aztán bekerül mindenhová."

Ahol padlószőnyeg van a lakásban, ott szokott ilyen finom por keletkezni. Ha nem az asztalon, hanem lenn a szőnyeg közelében van a gép, az még rá is tesz egy lapáttal. Volt nálam olyan gép, amiben az összes ventilátor beállt a portól, és megfőtt az alaplap a Mercury táppal együtt.

(#32991) wolfman válasza TA68 (#32990) üzenetére


wolfman
veterán

Nem is a padlószőnyeg a ludas, hanem a padlófűtés.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#32992) gozso válasza wolfman (#32991) üzenetére


gozso
senior tag

mindenhol van por, ahol nem takarítanak ;]

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#32993) Pickit3 válasza gozso (#32992) üzenetére


Pickit3
aktív tag

Ahol por van az még nem jelenti azt, hogy a gép is tömve van vele. :P

Szerk: OFF

[ Szerkesztve ]

(#32994) ViZion válasza wolfman (#32989) üzenetére


ViZion
félisten

EmléXem, mikor anno a fain LC power helyett bekerült az FSP... bakker. Azt hittem nem megy a venti, olyan halk volt... :K

Ilyen finom por mindenhol van sajnos, szeresd meg. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#32995) wolfman válasza ViZion (#32994) üzenetére


wolfman
veterán

Megvettem anno a CM Cosmos házamat, ugye abban volt porszűrő. 90%-ban megszűrte amit meg kellett, évente kellett kifújni és akkor se volt vészes. Most Fractal Desing Arc Midi van, ezt már 3 hónapban egyszer ki kell sajna.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#32996) Darkness


Darkness
aktív tag

Üdv!

Némi segítség kellene. Behoztak egy lenovo G570 -es csodát. A problémája, hogy a jobboldali zsanér elengedett. azaz mikor nyitod fel szétfeszíti a laposnak a házát a csücsöknél.
Van köztetek olyan aki meg tudja ezt javítani?

előre is köszönöm.

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#32997) TA68 válasza ViZion (#32994) üzenetére


TA68
senior tag

No az LC power az kajak táp. Nemrég raktam be az egyik ismerősnek SSD-t egy 10 éves Codegány mellé. Normális tápra nem lehetett rábeszélni.

(#32998) Josi válasza Darkness (#32996) üzenetére


Josi
aktív tag

Persze, csak lehet, hogy picit messze vagyok. :)

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#32999) Solad válasza TA68 (#32997) üzenetére


Solad
őstag

Ismerősömnek valami házhoz jövős szolgáltató ment ki helyrepofozni a gépet, kapott új rendszert, összes venti csere plusz táp csere, mindezt cirka 10K-ért. Itt már gyanús volt. Nem tudtam felomni az agyáig hogy tökmindegy, hány watt van ráírva, az NBase táp nem lesz neki mókás :(

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#33000) Darkness válasza Darkness (#32996) üzenetére


Darkness
aktív tag

az lemaradt, kimaradt, hogy Budapest területén. :) De még jobb lenne Pesten.

:R

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.