Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32601) Out válasza TESCO-Zsömle (#32599) üzenetére


Out
addikt

Elmehetsz irodába is dolgozni közmunkásként havi 66-ért. Miért keverik össze az emberek a közmunkásokat az utcaseprőkkel?

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#32602) TESCO-Zsömle válasza Out (#32601) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Mert nálunk ezt csinálják. Nemrég így találkoztam egy volt osztálytársammal. Épp a szemetet vittem le...

(#32603) Mercutio_: Tolom is az angolt, ahogy tőlem kitelik, meg egy B-kat jogsit is összeszedtem ezidő alatt.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#32603) Mercutio_ válasza TESCO-Zsömle (#32599) üzenetére


Mercutio_
félisten

2 év alatt egy nyelvet meg lehet olyan szinten tanulni, hogy ne csak a mosogatós melót kapd meg külföldön, vagy ha olyan a szakmád abban elhelyezkedhess...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#32604) Out válasza TESCO-Zsömle (#32602) üzenetére


Out
addikt

Nem a munkaügyi központban kell közmunkásnak jelentkezni, mert akkor tényleg az utcán végezheted. Ha tudod milyen munkakörben szeretnél dolgozni, akkor nyugodtan küldd el az életrajzodat állami cégeknek és ha van olyan munkakörben közmunkás állás, akkor lesz munkád hipp-hopp. Tapasztalatból beszélek, nem csak úgy hallottam :P

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#32605) DeFranco válasza TESCO-Zsömle (#32602) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mi a szakmád? mi a végzettséged?

(#32606) TESCO-Zsömle válasza DeFranco (#32605) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Épületgépész technikus. Már amire még emlékszem belőle 4 év után.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#32607) opr válasza TESCO-Zsömle (#32606) üzenetére


opr
veterán

Hát, ha jó életet akarsz itthon, ez alapján (szerintem) két út áll előtted:
- megtanulsz nem egy, hanem három idegen nyelvet folyékony szintre, amiből minimum egy olyan, amit európában nem sokan beszélnek (japán, kínai, stb), az egyik az angol, a harmadik meg német/spanyol/francia. Így mehetsz tolmácsnak kis cégekhez, startupokhoz, akik be szeretnének törni a kínai piacra. Van most ilyen annyi, mint a szemét, kezdőfizu kb 250 nettó.
- megtanulsz nagyon jól angolul, elvégzel egy láttam-már-excelt okj-t, meg valami pénzügyes fost (kb megtanít 4 hét alatt, mi az a kamatos kamat, aztán leírhatod a cv-be, hogy pénzügyi nagyonszakember) és elmész valami multihoz reporting állásba. Kezdőfizu: kb 180-200k nettó plusz általában havi 30-40k cafeteria.

Előbbiben jó, hogy fasza melód lesz, emberekkel ismerkedsz, kapcsolatot éptesz folyamatosan, ráadásul nagyon megbecsülnek, de igazából amíg saját céget nem csinálsz, mindig is kb ennyi marad a fizud.
Másodikban rossz, hogy gyűlölni fogod, unalmas robotmelót végzel excelben igazi vadbarmoknak napi 10 órában, túlórapénz persze nyista, de ha jókor vagy jó helyen, 3-4 év múlva elkezdenek előléptetgetni, 10-15 év alatt lehet középmanager céges kocsival, havi 800k-1,5milla közötti nettóval.

Szóval nem kell itt feladni, lehet menni előre, csak rohadt nehéz. Ha megnyugtat, Én család és teljes állás mellett tanultam napi 4-6 órát 1,5 évig. Nagyon nehéz volt, nagyon megérte, most arcátlanul jó melóhelyem van, az előző is az volt, a következő is az lesz. :)

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#32608) tserrof77 válasza Sanyi.mTs (#32594) üzenetére


tserrof77
senior tag

...valahogy meg se lepődök. Már hívott két ismerős, hogy beleestek a hibába.... Erre én: -Én szóltam, hogy még NE váltsatok rá... :W

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#32609) TESCO-Zsömle válasza opr (#32607) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Úgy nézek én ki, mint aki feladta? Ha minden jól megy, még idén megyek ki unokahúgom után Angliába. :P Ott aztán droidmunka, még több nyelvtanulás majd remélhetőleg odakint már a szakmámban is tudok dolgozni. Mint mondottam volt, szeretem én azt, csak...

Persze nyitott vagyok más szakmákra is, majd elválik hogy alakul. A lényeg az, hogy valami legyen. ;)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#32610) opr válasza TESCO-Zsömle (#32609) üzenetére


opr
veterán

Nem mondtad, csak végiggondoltam, és leírtam, hátha segít valamit, hogy látod, ilyen utak is vannak.
Egyébként ha nem akarsz itthon maradni, akkor igen, a határ a csillagos ég, gyakorlatilag mindegy mi a szamkád, a tiedre meg asszem még igény is van kint. :K

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#32611) TESCO-Zsömle válasza opr (#32610) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A legnehezebb a mértékegység-átállás lesz, de valahogy csak megszokom. Illetve kérdés, hogy mire kijutok kapok-e engedélyt az eszkalálódó menekültügy végett... De ez már más téma.

Örülök annak amit írtál, jó látni, hogy vannak más utak is. Egyik rögösebb, mint a másik, de messzebbre is visz.

Megsúgom, de a végcél egy Új-Zélandi letelepedés lenne, csak az nagyon nagyon húzós. Egyelőre inkább csak álom.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#32612) opr válasza TESCO-Zsömle (#32611) üzenetére


opr
veterán

Elvileg eu-s állampolgárként semmilyen engedélyre nincs szükséged, de azért Én sietnék a helyedben, sose lehet tudni mit hoz a (közel)jövő. :(

Új-Zéland: hát igen, meg tudom érteni. Nekem California vagy London a távlati cél (előbbi jobban vonz, utóbbi meg rendelkezik gyakorlatilag a gyerekkori baráti köröm 70%-val :DDD), most úgy állok, hogy szakmailag kb 1-2 év múlva leszek olyan szinten, hogy magabiztosan be merjem vállalni, de amint megvan a no mostmár mehet érzés, meg ehhez egy állás, azonnal indulunk mi is.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#32613) TESCO-Zsömle válasza opr (#32612) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Egyik cimbi mondta, hogy ha Angliában lehúzol saját céggel 3 évet, utána "CEO-ként" gond nélkül kapod a zöldkártyát usákoktól. Két lépcsőben vállalkozóként céggel együtt ki is jutnál Kaliforniába. Az említett jóember Kanadába készül.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#32614) opr válasza TESCO-Zsömle (#32613) üzenetére


opr
veterán

Hoppá, erről még nem is hallottam, ez jól hangzik, utánanézek, köszi! :R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#32615) SityiSXT


SityiSXT
őstag

Új munkahely, új "érdekes" kívánságok, kérdések...

- Melyik a legjobb router?
- Sokmindentől függ... Szimultán userek száma, hol lesz, ilyesmi...
- Na de mégis, csak tud egyet mondani!
- Nem igazán, mert tényleg sok mindentől függ. Nézze, a Ferrari Enzo is egy igen kiváló autó nem?
- De.
- Csak nem Izlandon, a tél közepén kint Bárðarbunga mellett...

- Szeretnék egy fél New Yorknyi területet lefedni wifivel, mekkora antenna kell hozzá?
- Sok sikert hozzá, de nem egy fog kelleni...
- Na jó, lehet 2-3 darab is, mekkora kell?
- Nézze, az egy dolog, hogy a maga antennája nem csak szabad szemmel lesz látható, de az okostelefonja is érzékelni fogja. De belegondolt abba az aprócska problémába, hogy az okostelefonja nem fog tudni visszapofázni annak az antennának, mert az ő hatótávja nagyon nem ugyanakkora? Az internet meg nem tévé, hogy csak vétel van...

És van, aki még ezek után sem érti...

[ Szerkesztve ]

(#32616) qqcqqc válasza SityiSXT (#32615) üzenetére


qqcqqc
őstag

kár, hogy itt nem lehet "like"-olni. :)
Hülye kérdésekre.......

(#32617) ViZion válasza SityiSXT (#32615) üzenetére


ViZion
félisten

Fain...
exfőnököm régi Outlookot kiakasztotta, semmit nem törölt... Mikor mondtam neki, h ezek azért vannak, mert nem töröl vagy archivál levelet és 4 GB-nél feldobja a progi a pacskert:
- akkor majd veszek egy nagyobb gépet...
:U OK.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#32618) ollie válasza Syl (#32595) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nincs is azzal semmi baj, csak be kell építeni a windwosba, hogy ha nem megy fel egy frissítés, ne próbálja újratelepíteni végtelen számban.

(#32607) opr: nem sok céget ismerek, ahol ennyit keresne egy középmenedzser (800k-1,5 milla nettóban). Informatika területén elképzelhető, de ott először le kell tenni valamit az asztalra, és nem rendszergazdaként (értsd: software engineer, test automation engineer, business analyst és hasonló szakmákban).

[ Szerkesztve ]

***

(#32619) opr


opr
veterán

Ha már feljött ez munka téma, ez most jött szembe, hátha jól jön itt valakinek. :)

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#32620) Klaus Duran válasza opr (#32619) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Nem rossz. Bár csak találnék a szakmámban olyat ahol jár a "medvedisznóhuszár" "Megbecsülés".

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#32621) opr válasza Klaus Duran (#32620) üzenetére


opr
veterán

Jóhát marketing/hr-bullshit, de ez ilyen. Számomra egymás alatt ez a két sor:
- versenyképes jövedelem
- megbecsülés

A következőket szokta jelenteni: futhatsz a pénzed után, és elismerően hümmögnek, ha sikerül. :DDD

Ettől függetlenül ismerem a ramirist, gyakorlatilag ebből a munkából amit kívülről látok:
- általában ketten/hárman vannak, jó a hangulat, amikor nincs vevő se unalom van
- légkoni van
- le lehet ülni
- nem kell barom ügyfelekkel társalogni

Az alapján, amiket anno Én tapasztaltam a szakmában, meg amiket itt olvasok, úgy voltam vele, hogy simán lehet, hogy valaki vált, ha ugyan azt a lét megkapja. :)
Ki tudja, talán még pc-alkatrészt is kedvezményesen vehet, elvégre nagyker alkalmazottja.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#32622) TESCO-Zsömle válasza opr (#32621) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ez pont jó is lenne, ha nem kéne hozzá egy alhangon 160 ezres, 9 hónapos raktárosi tanfolyam. :DDD

Rühedjen meg, aki a modul-rendszert megszülte hazánkba...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#32623) TA68


TA68
senior tag

A heti termés, amit javítani hoztak, és még csak szerda van. Fodrász hajszárítót, műkörmös körömszárítót, és egy bombázó szőke kismama mellszívót. Merthogy maga úgy is olyan ügyes ember, biztosan megtudja javítani..... :U :W Már azt várom, mikor hoznak legközelebb vibrátort. :D

(#32624) LamerGyuri válasza TA68 (#32623) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Az elkészült javításokat átvételkor ugye szokás kipróbálni... :U ...ez még jól is elsülhet. ;]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#32625) tserrof77 válasza TA68 (#32623) üzenetére


tserrof77
senior tag

A mellszívó problémáját elő kellett volna idéztetni a kedves ügyféllel :DD

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#32626) TA68 válasza LamerGyuri (#32624) üzenetére


TA68
senior tag

Mondjuk ez igaz, kipróbálás nélkül nem vihetik el.... ;]

(#32627) SityiSXT válasza ViZion (#32617) üzenetére


SityiSXT
őstag

Ha már a régi cucc problematikája előkerült:
Már nem tudom, sírjak vagy röhögjek-e, amikor olyan kérdés jön, hogy a cuccunk megy-e Linksys WRT54GL-lel. 10 éves a cucc, bőven lejárt mindennemű támogatása - ehhez képest csak ezen a héten 3-an kérdezték... A válasz mindig az volt, hogy megy, de ha nem csak kínlódni szeretne, akkor jobb lenne valami modernebb eszközre beruháznia. Dehát ez olcsó. Jah, csak feleannyiért kapsz mondjuk egy TP-Link TL-WR841N-et, ami már használható is, meg modernebb, meg még gyártói support is van még hozzá. Aztán lőn nagy csodálkozás... Mert a pénzt mindenki csinálni akarja, de hogy 20 dolcsit (vagy ezzel egyenértékű helyi petákot) befektessen, arra már nagyon kevesen gondolnak - inkább előveszik az elfekvőben lévő régi sz..rt.

[ Szerkesztve ]

(#32628) ViZion válasza SityiSXT (#32627) üzenetére


ViZion
félisten

jajj... a legjobb volt, mikor kihívnak, h "rövid a wifi", de van itt még router, üzemeljem be... mikor kimegyek, kiderül, h korábbi modem az a router... nem, nem lehet ezzel hatótávot növelni, ezt fel kell dolgozni... ;] azóta viszek magammal, mert volt hasonló, h X éves cuccal csináljak wifi bridge-t... logouton írtam is erről talán.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#32629) SityiSXT válasza ViZion (#32628) üzenetére


SityiSXT
őstag

Kellett nekem panaszkodni, az egyiknek megjött a jobbik esze, és hallgatott rám. Most írt, hogy míg a régi Linksysszel napokig kínlódott, ezt a TP-Linket 10 perc alatt beállította a rendszerünkbe, és működik. És megköszönte a tippet.

(#32630) TaaT válasza SityiSXT (#32627) üzenetére


TaaT
veterán

Én is olyan tp link routert vettem most nemrég. :)

Give them hell Ukraine!

(#32631) gozso válasza opr (#32621) üzenetére


gozso
senior tag

- versenyképes jövedelem
- megbecsülés
A következőket szokta jelenteni: futhatsz a pénzed után, és elismerően hümmögnek, ha sikerül.

ezt ellopom, ha nem gond :B

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#32632) MR_Joe válasza TA68 (#32626) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Próbáld ki valamely kiálló testrészeden, hátha... ;] :DDD

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#32633) TA68 válasza SityiSXT (#32627) üzenetére


TA68
senior tag

A TL-WR841N-t én is ajánlani szoktam, de van aki megveszi az ezer forintal olcsóbb a Tenda-t. :(

MR_joe Nem apatej szívó volt. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#32634) XtremLor válasza TA68 (#32633) üzenetére


XtremLor
őstag

Azok a tendak meg par honap utan hullanek elfele, de meg te vagy a hulye hogy miert ajanlod a dragabbat:) csak azt nem ertik hogy a tp a belepo ami alatta van hulladek!

"Legen...Wait for it...Dary"

(#32635) TA68 válasza XtremLor (#32634) üzenetére


TA68
senior tag

Ezekbe a olcsó szutyok Tendakba még tűzfal sincs.

(#32636) SityiSXT válasza TA68 (#32633) üzenetére


SityiSXT
őstag

:K Anyóséknél a héten pusztult meg a Linksys WRT150N (7-8 éves lehetett, megjárta velem fél Európát, mielőtt még ott kötött volna ki), a hétvégén egy ilyen megy a helyébe.

(#32637) Gyuri27 válasza gozso (#32631) üzenetére


Gyuri27
félisten

- versenyképes jövedelem : minimál bér felett picivel
- megbecsülés: anyádat nem szídják.

Ahány ilyen interjún voltam mind kaksi. Ha ezt a 2 dolgot látom leírva nem is olvasom tovább.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#32638) #90933760 válasza Gyuri27 (#32637) üzenetére


#90933760
törölt tag

Meg a hosszútávú munka, kib.sznak egy éven belül van helyetted másik száz. Ha nem tetszik valami akkor meg azonnal.
Juttatások. 500Ft-os kajajegy havonta.
Meg mikor a gyári melót fél oldalas nyálszövegben adják elő.

[ Szerkesztve ]

(#32639) opr válasza TESCO-Zsömle (#32622) üzenetére


opr
veterán

Már miért kéne? Követelmények között nem szerepel. Szerintem érdemes lehet rápróbálni minden olyanra, amit meg tudnál csinálni, függetlenül attól, hogy van-e papírod. Végülis Én is 5 éve vagyok a programozó szakmában úgy, hogy egy nyüves okj nem sok, annyim sincs róla, nemhogy diploma (leléptem az egyetemről, mikor rájöttem, hogy annyit se tanítanak meg, hogy hogy kell bekapcsolni egy számítógépet). :K

gozso: nyugodtan. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#32640) Malibutomi válasza TESCO-Zsömle (#32613) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Azert ez nem ennyire egyszeru.
Ahogy en tudom, csinalhatsz a cegednek ottani leanyvallalatot, es akkor azt hiszem 5 evre megvan a tartozkodasi engedelyed, de valoban tevekenyseget kell folytatni ha jol emlekszem.
Az sajna nem jarhato ut hogy csakugy csinalsz ott egy vallalkozast, mert ahhoz meg valami 500k$ befektetes kell + 10 munkahely teremtese vagy valahogy igy. Regebben neztem ennek utana.

[ Szerkesztve ]

(#32641) dvdbackuper válasza Mercutio_ (#32603) üzenetére


dvdbackuper
őstag

nem tudom, honnan szeditek a mosogatós melót... 2 éve vagyok kint, sose láttam olyat, h mosogatóst keresnek... max autómosóba...

(#32642) Gyuri27 válasza dvdbackuper (#32641) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ja mert konyhai kisegítőnek hivják. Ami a munka 50% meg minden más.

Amd - Radeon - Ryzen

(#32643) dvdbackuper válasza Gyuri27 (#32642) üzenetére


dvdbackuper
őstag

mosogatógép van elég sok helyen :) van pár pincér haverom, sehol sem mosogatnak a kisegítők sem... amúgy van 1000 más dolog, amit lehet csinálni, de valahogy mindig ez az első... mehetsz a mekibe mosogatni.. hehe.. nagyon nem így van...

(#32644) ViZion válasza dvdbackuper (#32643) üzenetére


ViZion
félisten

+1
én is voltam kint, reméltem, h egy csendes sarokba mosogathatok...
Bakker, kis fagyizóba is profi mosogatógép van :O

Aki kicsit beszél nyelvet, nem lop (aláhúzandó, sajnos hazánk fiait is zavarták el ez miatt. Lehet előleget kérni az amúgy normális fizuból, nem is értem miért lopott.), tiszta, dolgos, stb... az azért hamar talál kint is normális melót.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#32645) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Na, ki dolgozik közületek a reklámiparban? :DDD

Nagyítás

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#32646) Gyuri27 válasza dvdbackuper (#32643) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ott a mosogatás a géppbe bepakolás, kipakolás, ha nagyon retkes akkor a nagyja dzsuva leszedése. De ettől ez még mosogatás. Csak másként.

Amd - Radeon - Ryzen

(#32647) Mercutio_ válasza dvdbackuper (#32641) üzenetére


Mercutio_
félisten

A képzettség nélküli meló szinonimájaként írtam, remélem nem kell tovább magyaráznom...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#32648) Met válasza TESCO-Zsömle (#32645) üzenetére


Met
nagyúr

:DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#32649) thesound válasza TESCO-Zsömle (#32645) üzenetére


thesound
őstag

Ki más, mint hányatatott sorsú cbmfan :DDD

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#32650) Gézengúz válasza thesound (#32649) üzenetére


Gézengúz
addikt

Hagyjátok már békén, hányszor fog még ez előjönni? :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.