Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32201) Syl válasza gozso (#32198) üzenetére


Syl
nagyúr

Windows 95-öt floppy-ról? ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#32202) ollie válasza Syl (#32201) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

5.25-ösről

***

(#32203) r4z válasza Syl (#32201) üzenetére


r4z
nagyúr

Tudom, hogy vótmá, de ezt a képet nem tudtam kihagyni :D

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#32204) Syl válasza ollie (#32202) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem tudok róla, hogy lett volna 5,25" verzió belőle. Nekem viszont volt "szerencsém" a 3,5"-höz :B Az első kettő sima 1,44 MB, de a többi valami spéci formázás volt (1,6-1,7 MB).

(#32203) RazorGTR1

:C
Kár hogy fake...

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#32205) r4z válasza Syl (#32204) üzenetére


r4z
nagyúr

Persze, de egyszer azért én megcsinálnám a telepítést így a poén kedvéért :)) Aztán az utolsó előtti floppynál elmenne az áram :D

Oké, jöhet a fehér kabát, felveszem magamtól is :DDD

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#32206) -=RelakS=- válasza DeFranco (#32183) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ezek szerint tényleg nem értetted a helyzetet.

Nem az volt a gondja Intelligencsnek, hogy a figura nem konfigurálta rá a teljes hálózatot az új wifis modemre, hanem az, hogy kihajította a hálózatból a routert, ami már be volt konfigurálva rendesen.

Tehát a figura feladata az lett volna, hogy rossz modem ki, jó modem be, modemből wifi és router funkciók kiiktat, router bedug a modembe, mehet Isten áldásával.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#32207) Syl válasza -=RelakS=- (#32206) üzenetére


Syl
nagyúr

Te nem érted. A droid feladata, hogy a modemet beszerelje, bekonfigurálja az alapértelmezett funkciókkal (tűzfal, wifi alapban ON) és aláírassa veled a munkalapját, elköszön.
Minden ami ettől több, már nem az ő dolga.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#32208) -=RelakS=- válasza Syl (#32207) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Attól még a router maradhat a körben, nem? Az gondolom nem felada, hogy eltávolítsa a routert, mert a modemben már van wifi.

Be is idézem az ominózus részt:
Fateréknál az UPC-s arc a modemet cserélte ki egy újabbra, ami már wifis. Mikor meglátta, hogy az előző modemen egy router lóg, azt ki is iktatta, mondván erre már nem lesz szükség, hiszen az új modem már wifis is.

Így már érthető a legnagyobb probléma?
Az alapján, amit írsz, a fenti _pláne_ nem a droid feladata

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#32209) Syl válasza -=RelakS=- (#32208) üzenetére


Syl
nagyúr

És igaza volt. Az új modem már wifis, nem kell mellé külön router. Az hogy emberünknél más célt (is) szolgált a router, nem az ő dolga. Ahogy az sem, ha valahol beszerel modemet, nem fogja beállítani a tévécsatornákat, a telefonod wifijét stb. Azokat majd a tulaj intézi.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#32210) -=RelakS=- válasza Syl (#32209) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Még 1-szer:
A router nem a UPC tulajdona, a szerelő nem babrálja.
Pont.
Akkor sem, ha a modemben van wifi, router, netkávézó, és még meg is ágyaz.

Ha meg elbontja, akkor állítsa be a számítógépet, mind a hármat, az okostelefonokat, az okostévéket, mindent. Mivel ez aztán pláne nem a feladata, visszajutottunk az elejére: a routert nem bántja csak a saját modemüket! Pont.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#32211) gozso válasza Syl (#32201) üzenetére


gozso
senior tag

parancsolj, a gyűjteményem. az office-hoz kicsi az asztal :)

takarítottam, találtam ezt azt ;]

Crytec210 ezzel nem viccelek... :(

[ Szerkesztve ]

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#32212) Mercutio_ válasza gozso (#32211) üzenetére


Mercutio_
félisten

H, mennyi ilyet dobáltam ki, amikor 1-2 éve rendet raktam a dobozaimban :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#32213) Syl válasza -=RelakS=- (#32210) üzenetére


Syl
nagyúr

Még 1-szer:
Volt a lakásban egy modem, ami a szolgáltató tulajdona. Azt a szerelő cserélte.
Pont.
Ami a modem mögött van, az nem az ő dolga.

Annyiban igazad van, hogy modemcsere után minden tyúkbelet vissza kellett volna dugni, ahol korábban is voltak. Ezt elbacta. De hogy nem köteles konfigurálgatni az otthoni hálózatot, az tuti.

(#32211) gozso

:C :R

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#32214) gozso válasza Mercutio_ (#32212) üzenetére


gozso
senior tag

én is nagytakarítottam, összeszedtem egy csomó dolgot, hátha kellene valakinek, de senkit nem érdekel :( ingyen is odaadnám akár :(

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#32215) Tim82


Tim82
nagyúr

További mókák a hétről:

- egy júzer, aki nem ismeri a könyvjelző funkciót a böngészőkben, ezért [júzernév]_linkek_2015_[sorszám].txt elnevezésű fájlok vannak lementve a Windows Asztalra.

- a Dellnél vicces fiúk dolgoznak - Dell Latitude E6410, ujjlenyomatolvasó nélküli palmresttel, de azért az Eszközkezelőben megjelenik az FPR, sárga felkiáltójellel. Driver telepítése után persze az eltűnik, csak a logikáját nem értem a dolognak.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#32216) #21346560 válasza gozso (#32211) üzenetére


#21346560
törölt tag

Adok hozzá egy ilyet :)

(#32217) wolfman válasza Tim82 (#32215) üzenetére


wolfman
veterán

Nagyon sok ilyen laptop van de már alaplap is ahol a cuccot fel kell installálni mert addig hiányolja, annak ellenère hogy nem rendelkezik a megfelelő hardverrel vagy chippel. Nagybátyámnak laposában wifi volt ilyen. Megörült mikor látta hogy lehet benne az is driver után, csakhogy utána eltünt a hardverváltozás keresèse ès nem is volt wifi. HP lapos.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#32218) -=RelakS=- válasza gozso (#32211) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Vajon mekkora öröm volt ilyenen 0. bad sectort találni? :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#32219) -=RelakS=- válasza Syl (#32213) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

:C
Erről van szó :D

Új modem bekonfigurál, saját (UPC-s) vackával demonstrálja, hogy UPC.hu, Index.hu, wetpussy.com működik, ami a régi modembe volt dugva, azt bedugja az újba, alászógája.
Ha ezek után az ügyfélnek nincs netje, az meg ne a szerelő gondja legyen.

Ez utóbbit mondjuk a kedves felhasználónak is fel kell fognia. Mikor visszamondtam az Inviteles betárcsázóst, volt egy kis köpgyűlés, ahol kérdezgettek, hogy miért. Az egyik válasz az volt, hogy Mertazinvitelnemszűriavírusokat, meg hasonló stílus. Próbáltam a figurára nem szánalommal telve nézni, mert ugye nem érthet mindenki az internethez.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#32220) ViZion válasza -=RelakS=- (#32219) üzenetére


ViZion
félisten

:R a nedvescicás linkért nagy UP! :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#32221) Tim82 válasza wolfman (#32217) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nézd, hardveresen az ujjlenyomatolvasó csak akkor van meg, ha adott az azzal felszerelt palmrest. Jónéhány laptop ment át a kezeim között, nem egynél magam cseréltem palmrestet ujjlenyomatolvasós változatra, csak a fizikai megléte esetén jelezte az Eszközkezelő, hogy van ilyen eszköz.

Ezért nem értem a logikát - eddig ez a Dell noti a kivétel, nem pedig a szabály.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#32222) pycur válasza Syl (#32201) üzenetére


pycur
tag

és gozso:
Nekem is van :)
Iskolából szereztem, kirakták a számtech hulladékok közé egy szatyorkában. Még nem próbáltam ki, hogy működik e :)
USB floppym is van, csak kérdés hogy a célhardver tud e mit kezdeni az usb floppyval :D

Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

(#32223) Melack


Melack
veterán

Van itt olyan, aki suliban dolgozik, Pest/Érd, és KMS aktiválásban tudna segíteni? Jogtiszta, semmi buhera, csak a win8.1 sajnos igényli (pedagógus licence)

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#32224) MasterMark válasza Melack (#32223) üzenetére


MasterMark
titán

Miért nem a KIR-eset töltöd le?

Vagy igényeltetek ilyen külön lapon saját licenszt?

Switch Tax

(#32225) gozso válasza Melack (#32223) üzenetére


gozso
senior tag

pü.

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#32226) MR_Joe válasza Melack (#32223) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Én copptam egy sort vele, aztán ráuntam és megoldottam másképp... :DDD aztán rájöttem miért nem települt a másik licenc (cégtől kapott gépen 8.1 volt mindenféle telepítő média nélkül, én meg kipróbáltam kb az összes 8.1 verziót, de nem fogadta el a kulcsot...mikor is rájöttem, hogy a kulcs 8-ashoz szól, ami frissült 8.1-re. :W )

win 98/3.11 téma: én nem olyan régen androidos telóra húztam fel 3.11-et, teljesen f@xán működött :DDD mi ezzel a baj :D :D

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#32227) Syl válasza MR_Joe (#32226) üzenetére


Syl
nagyúr

Milyen androidos telefon volt az, amibe bele tudtad tuszkolni a floppykat? ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#32228) -=RelakS=- válasza MR_Joe (#32226) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

" én nem olyan régen androidos telóra húztam fel 3.11-et, teljesen f@xán működött "

Láttam már elég marhaságot, hogy ezt simán elhiggyem, de képet, vagy meg sem történt! :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#32229) macilaci78 válasza Syl (#32227) üzenetére


macilaci78
nagyúr

OTG kábel és USB-s floppy drive. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#32230) Syl válasza macilaci78 (#32229) üzenetére


Syl
nagyúr

Na jó, de floppy drive nélkül az igazi ;] :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#32231) MR_Joe válasza -=RelakS=- (#32228) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Mondok jobbat... Lumia 630-on win 3.1... áruházból felpakoltam a DOS-t és gyárilag benne van a win 3.1 végül is wp így is úgy is :D A képet a korábbi művemről majd előkeresem. (Alcatel 995-ön dosbox, alatta futott a win :) )

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#32232) frescho válasza -=RelakS=- (#32228) üzenetére


frescho
addikt

Win 2000-et is fel lehet lapatolni, ha eleg kitarto az ember.

https://frescho.hu

(#32233) E.Kaufmann válasza frescho (#32232) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Azt még én P3 Celeron-ra (667 MHz) pakoltam 64 mega rammal. Az se volt egy Forma1-es kör. Mondta is viccesen valaki nekem, hogy 64 megával egyvalamit biztosaan fog tudni csinálni a win2k, swappolni :D

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#32234) Syl válasza E.Kaufmann (#32233) üzenetére


Syl
nagyúr

2000-2001-ben dolgoztam egy cégnél, ahol celeron 600, 32 MB RAM és win2k volt a gépem (win98-at adtak, de inkább bevittem a saját 2000-esemet). Volt vagy 10 perc mire bebootolt és lenyugodott a gép (a reggeli kávét simán letudtuk közben) de utána meglepően használható és stabil volt. Akkor szerettem meg nagyon a win2k-t.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#32235) MurdR válasza Syl (#32234) üzenetére


MurdR
veterán

Semmi túlzás nélkül mondom: ha a hw-sw támogatása meglenne a Win2k-nak, a mai napig az lenne fent a gépemen.
Sokáig lázadtam az XP ellen, csak amikor már se DX, se játék nem ment rajta új, akkor kénytelen voltam váltani az XP-re. (Cel600-64(majd128)mb)

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#32236) #90933760 válasza Syl (#32234) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ja, én is használtam egy jó ideig még XP előtt. Rohadt sokáig töltött be, de mikor végzett utána abbahagyta és használható lett.
Régi emlékek mikor a W95 kikapcsolás után kiírta, hogy most már kikapcsolhatom a gépet. AT táp. :DDD

Én az XPvel voltam így, április1 előtt pár nappal cseréltem le. És nem azért mert érdekelt hogy lejár a támogatás, nagy ívben leszartam, hanem mert a Stalker egyik modja amivel tolni akartam megkövetelte a 64 bites rendszert és a DX9 feletti verziót. Azért. Nem bántam meg, de kb. olyan lett mintha Androidról váltana az ember iOS-re. Az XP-t fejből szarrátweakeltem saját megoldásokkal, a W7-et meg azóta gyárilag használom. Mondjuk jó így is.

[ Szerkesztve ]

(#32237) MurdR válasza #90933760 (#32236) üzenetére


MurdR
veterán

Most már kikapcsolhatja a számítógépet, tényleg :Y :C :C

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#32238) Syl válasza MurdR (#32235) üzenetére


Syl
nagyúr

Én már többször mondtam, hogy a win2k volt és ma is az MS legjobb operációs rendszere.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#32239) DeFranco válasza Syl (#32238) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hát azt nem tudom megmondani, hogy a legjobb volt-e, azért az xp a vista meg a 7 is tartalmaz jó pár újítást, fejlesztést, ami nagyon sokat tesz az oprendszerhez, de hogy a w2k érződött a legjobbnak, az egészen biztos.

de azt is megkockáztatom, hogy ha közös nevezőre hozzuk ezeket az oprendszereket, akkor is a w2k kerülne ki győztesen. nagyon szerettem én is.

(#32240) E.Kaufmann válasza DeFranco (#32239) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

A win2k azért volt jó, mert majdnem sallangmentesen tudta azt, amit egy normális operációs rendszertől elvárt az ember. Az XP jobb volt, de elkezdték eröltetni a hülye témákat, hogy "felhasználóbarátabb legyen", a komoly újdonságok meg pont elfértek volna egy win2k SP5-ben.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#32241) DeFranco válasza E.Kaufmann (#32240) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem csak témák szintjén volt felhasználóbarátabb, sok minden sokkal egyszerűbben megoldható volt egy r=1 user számára, mert az egész gui struktúrát átkonfigurálták.

meg tudtad csinálni pl. a felhasználói fiókokat meg a jogosultságokat w2k alatt is, csak ott bele kellett túrni rendesen a motorháztető alá, az xp meg az orrod alá tolta.

sok ilyen dolog volt, ami jobban kéz alá esett az xp-ben, és a 7 is ezzel dobott nagyot, plusz simán hozta az osx eye candyságát.

nagyon sajnálom, hogy a 8-8.1 már dobta a 7 glassy designját és rámentek erre a minimalista kubista vonalra. 10-es nem tudom milyen de gondolom ebben nem tértek vissza az előzményekhez.

(#32242) FoxiestFox válasza DeFranco (#32241) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nekem a 7 tetszett legjobban, pedig végigjártam mindent (3.1-95-98-2k-xp-vista-7).
Legstabilabbnak is a 7 bizonyult eddig, míg az összes addigival volt gondom, ezzel nem, kéket is csak akkor dobott, mikor unsigned driverekkel kísérleteztem.

(#32243) Syl válasza DeFranco (#32241) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha win2k alatt beállítottam egy hálózati megosztást (mint írtam, cégben (is) használtam), akkor az szétszentség hogy ment. Az utána érkező windowsokban, pláne a win7 otthoni csoportjai óta, meg csak a szopás van.
Például: win8 alatt megosztok egy mappát, mindenkinek írási/olvasási jogot adok, leszedem a jelszókérést, és amikor rá akarom menni a gépre, kéri a jelszót. :W Két itthoni asztali gépen és egy laptopon van win 8.1, ugyanolyan hálózatos beállítások vannak mindegyiken, és mégis. Az egyik asztali gép teljes user mappája látszik a hálózaton, írható/olvasható mindenki számára (nincs megosztva a gépen a user mappa!), a másik kettőn csak a public folder. :W :W
Stb., stb....

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#32244) Out válasza Syl (#32243) üzenetére


Out
addikt

Az otthoni csoportnak (hálózatnak) adj meg egy jelszót, léptesd be oda a gépeket és akkor nem fog jelszót kérni gépenként, szerintem.

[ Szerkesztve ]

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#32245) DeFranco válasza Syl (#32243) üzenetére


DeFranco
nagyúr

én sem tudok rendesen megosztani XP és 7 alatt sem, de én betudom pebkac-nak, biztos megvan a módja, csak nem tudtam még ráerőszakolni a rendszert. valahogy összeeszkábálok egy valamilyen mappát amit lát mindkét gép és áttolom amit kell, eddig jutok.

tényleg nem egy világbajnok ez a része a winnek mostanában. valószínűleg tudja, csak nem vezet rá, hogy hogy is kell pontosan. szerintem rossz bemeneti paramétereket feltételeznek (loginos-jelszavas userek, használatban levő public mappa, ilyenek. moonman ilyenkor szokta elmagyarázni hogy rosszul fogjuk az ablakkilincset)

[ Szerkesztve ]

(#32246) Syl válasza Out (#32244) üzenetére


Syl
nagyúr

Otthoni csoporttal még Win7 korban próbálkoztam. Két gép, mindkettőn Win7 Ultimate (mielőtt valaki beszól, csekkolja ezt a képet :B ), egyiken otthoni csoport indít, jelszó felír, másik gépen csatlakozik, jelszó beír - nem fogadja el.... :W Jelszó pendrájvra kimásol, másig gépen paste, nem fogadja el :W Utána jött a fordított sorrend: másik gépen otthoni csoport indít, felszó felír, első gép csatlakozna, de nem lehet mert azzal már indítottam egy csoportot :W
Occam borotvája: jobb klikk a mappára, megosztás, jogosultság, kapjabeamicrosoft az otthoni csoportját!

DeFranco

Ez az eset után vettem egy NAS-t és azóta nyugodtság van :D

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#32247) Out válasza Syl (#32246) üzenetére


Out
addikt

Én Win7 alatt nem használtam, mert nem volt rá szükség, de Win 8.1 alatt nálam tökéletesen működik otthon minden gépen, ezért mertem ajánlani. Ahogy látom nincs is rá szükséged, azért majd egyszer tegyél egy próbát, ha megunod a NAS-t :D

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#32248) ViZion válasza FoxiestFox (#32242) üzenetére


ViZion
félisten

+1
w7 sok mindenben sokkal jobb, mint az elődei. Nem a csicsára értem, ha szépet akarok, akkor Linux... De nem rohasztotta szét magát, csak azért, mert bekapcsoltam. XP mérete és a registry bejegyzések száma még kikapcsolt állapotban is nőt!!! ;] :DDD

NAS-on én is agyalok, kikerülhetne a HDD is a gépemből, asszony elérné a zenéket a "nagy" gép nélkül, etc... De mindig másra kell a $$ :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#32249) Syl válasza Out (#32247) üzenetére


Syl
nagyúr

Nincs értelme próbálgatnom a home groupot. Merthogy van itt iPad, meg androidos telefon is, amivel néha szintén bogarászni szoktam a hálózatot.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#32250) -=RelakS=- válasza MurdR (#32237) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Fősuli, ugyanez a felirat. Balkezes kolléga frankón ki is kapcsolja a gépet, de a felirat csak ott marad a monitoron. A szomszédja meg kigúvadt szemekkel nézi a saját sötét monitorát. :C

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.