Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32301) TaaT válasza gozso (#32300) üzenetére


TaaT
veterán

Most ezt használom, de a widget sokkal kényelmesebb volt. [link] :)

Give them hell Ukraine!

(#32302) MurdR válasza gozso (#32300) üzenetére


MurdR
veterán

Básszus rohadtul megnézném azt a HDD-t :DDD

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#32303) Mercutio_ válasza ViZion (#32298) üzenetére


Mercutio_
félisten

99%

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#32304) TA68 válasza ViZion (#32298) üzenetére


TA68
senior tag

Ha nem a lányáé akkor lehet, hogy felér egy vizuális környezetszennyezéssel, amit találsz rajta. :DDD Engem már ért ilyen csalódás. :D

(#32305) gozso válasza MurdR (#32302) üzenetére


gozso
senior tag

[link]

;]

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#32306) MurdR válasza gozso (#32305) üzenetére


MurdR
veterán

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#32307) -=RelakS=- válasza TaaT (#32301) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

google keresésbe: 1 eur in huf
És már váltja is :)
Kívánságnak megfelelő érték és pénznem behelyettesítendő :DD

Mondjuk a widget tényleg kényelmesebb volt

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#32308) VIPowER válasza *Ropi* (#32264) üzenetére


VIPowER
senior tag

Ezt valamelyik X-akták részben olyan jól megoldották, hogy le akartam ütni a nemlétező legyet a TV-n. :D

(#32309) Hequila válasza ViZion (#32298) üzenetére


Hequila
őstag

Régebben történt.

70 körüli hölgy, gépe újra lett telepítve.
Elviszi, 2 óra múlva csörög a telefonom:
- Jó napot! Nemrég hoztam el a gépemet javításból magától, és elfelejtette megmondani az új jelszavamat a fészbukhoz!
- ... a régi jelszóval tetszik tudni belépni, nem változtattam semmit.
- De azzal nem enged be, már sokszor próbáltam. Biztos letörölte a régi jelszavamat, mikor újratelepítette a gépet.
- A jelszó ugyan az, ami volt.
- De higgye már el, hogy azzal nem enged be!
- ... akkor tessék jelszó emlékeztetőt kérni.
- És azt hogy kell?
- ... (szúúúúszá) Ott van a felirat, hogy....

A végén természetesen a jelszó emlékeztetőt sem sikerült használni.

A végén persze én voltam a szemét, hogy nem mondom meg az új jelszavát. Ami egy bizonyos szinten jogos is lehetne - hisz a böngészőből valóban kitörlődött - HA! nem előző nap kérdeztem volna rá, hogy a faszbukos fríméles jelszavakat tudja-e? Természetesen magabiztos igen volt a válasz.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#32310) ViZion válasza Hequila (#32309) üzenetére


ViZion
félisten

magyarul: feltörted az ügyfél fiókját, és azóta is Joli néni @work néven lájkolgatsz...? :U

Ez tényleg csúnya dolog. :((

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#32311) Hequila válasza ViZion (#32310) üzenetére


Hequila
őstag

Jó látni, hogy ilyenkor még dolgozik(?) más is...

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#32312) gozso válasza Hequila (#32311) üzenetére


gozso
senior tag

ilyenkor kezdi más a munkát.... :K

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#32313) cbmfan válasza gozso (#32312) üzenetére


cbmfan
senior tag

így van. most mondta mozigépem egy reset után, hogy kakukk, és se kép, se hangot játszik. megvan a szórakozásom reggelig...

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#32314) shteer válasza cbmfan (#32313) üzenetére


shteer
titán

Ezek szerint mozigépész vagy.

..szerintem jónak tűnik

(#32315) E.Kaufmann válasza shteer (#32314) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

A felesége meg a Matiné :D

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#32316) KaiotEch válasza E.Kaufmann (#32315) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Jééézusom! :W :DD :C

(#32317) Syl válasza localhost (#32294) üzenetére


Syl
nagyúr

És is pontosan ezt tettem. Szerdán frissítettem 8.1-ről, csütörtök már nyomnom kellett egy teljes törlést, friss telepítéssel. Ma reggel meg backupból ment vissza a 8.1.
Na nem a kinézet végett (a nyóas is nyócker), hanem mert egy sor problémám volt vele (dolgozni szoktam a gépen, nem játszani). Majd jövőre ismét megpróbálom, hátha addigra kinövi gyerekbetegségeit (ha már egyszer nem lesz rá SP1).

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#32318) Mercutio_ válasza Syl (#32317) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ezek az új Win-ek még mindig nem tudnak olyat, hogy felmásznak egymás mellé aztán multi-boot, és választhatok melyik induljon?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#32319) Syl válasza Mercutio_ (#32318) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem tudom, rühellem a dual-boot-ot. (a kilencvenes években még oké volt, de már kinőttem belőle ;] )

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#32320) Mercutio_ válasza Syl (#32319) üzenetére


Mercutio_
félisten

Csak mert egyszerűbb lenne az új rendszert "szabadidőben" úgy próbálgatni, hogy bármikor ott van a "rendes", mint image-ből visszatöltögetni egyiket/másikat, vagy 2 SSD aztán bios-ban állítgatni melyiken lévő rendszer induljon.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#32321) #90933760 válasza Mercutio_ (#32320) üzenetére


#90933760
törölt tag

Tudnak dual bootot természetesen, csak a francnak sincs kedve állandóan kilépegetni meg át a másikba. Akkor inkább virtualizáció.

(#32322) Syl válasza #90933760 (#32321) üzenetére


Syl
nagyúr

+1 :R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#32323) Hequila


Hequila
őstag

A héten hozták újratelepítésre. A tulajnak csak netezni kell, semmi komoly.
5 percig próbáltam vele megértetni, hogy nem fogja tudni használni, hiába.

A röhej az, hogy egyre több hasonló kaliberű gépet hoznak javításra...
Csak nálam van ilyen jelenség, vagy tényleg visszafelé haladunk? :W

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#32324) Speed® válasza Hequila (#32323) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Pff. Ez az a kategória, amibe csoda folytán talán tudsz tenni egy értelmesebb Bartont meg 1-1.5G RAMot jó esetben, munkadíjjal együtt pedig elsírja magát, de a végeredmény sem lesz sokkal jobb..van az a szitu, amikor már nem szabad vállalni.

(#32325) #90933760 válasza Hequila (#32323) üzenetére


#90933760
törölt tag

Az igen. Emlékszem még anno a P3-as 256, 128MB-os időkre, mikor 800x600 volt a felbontás. Akkor még lehetett netezni ilyenekkel frankón.

(#32326) tserrof77 válasza Hequila (#32323) üzenetére


tserrof77
senior tag

Háát, kezd szétszakadni a géppark szerintem is. Nálunk is sok régi, sulinetes idejű gép jön be. Teleszórom rammal (már amennyire lehet), aztán ennyi. 512-eseket 1500Ft-ért adom, gigiást 3k-ért... De az is fura, hogy az 1500+ amd méé 800-on ketyeg. Emlékeim szerint annak kb 1200-n kéne mennie. El lehet briósba állítódva az FSB-je.... Nem mintha azon a 400MHz-en sok múlna. Ja, meg ha figyel benne egy 64MB-os mx400, neadjisten jó kis téentékettőemmhatvannégy :B

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#32327) Hequila válasza tserrof77 (#32326) üzenetére


Hequila
őstag

Az órajelre nagyon prózai a magyarázat: laptop...
És S3 Savage... természetesen integrálva

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#32328) tserrof77 válasza Hequila (#32327) üzenetére


tserrof77
senior tag

Elnézéstbocsánat, arra nem is gondoltam. Akkor tényleg felejtős... :B

Egyébként ha ezek a mai weblapok nem lennének ennyire teleszórva csiricsáré mozgó meg animált vackokkal, simán lehetne mai is ilyen őskövületekkel netezni... :O

[ Szerkesztve ]

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#32329) Aramir válasza tserrof77 (#32326) üzenetére


Aramir
őstag

Vagy valami hamis Athlon XP, és az alaplap rosszul detektálta, annak idején nekem is volt egy hamis XP 2200+-om, és az alaplap nem jól állította be a sebességet. Ja, közben látom az egy laptop :)

[ Szerkesztve ]

http://retrocovers.uw.hu http://aramir.uw.hu

(#32330) Gézengúz válasza Mercutio_ (#32320) üzenetére


Gézengúz
addikt

Én pont ezt csináltam vettem aprón egy másik kis (60-as, Agility 3)SSD-t, két egyforma van így, egyikről W7, másikról W10 megy, amikor felesleges szabadidőm van indítom a másik rendszert ismerkedek vele, élesnek számomra még nem megfelelő...

Megengedhetetlen, hogy lemaradjak vele :U

Aztán ha meg kikötök végül a 10-nél, felfűzöm a két SSD-t RAID0-ba... ;) Ilyenem még úgyse volt (SSD-ből) :B

(#32331) -=RelakS=- válasza Gézengúz (#32330) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

0-ba? Szóval, ha bármelyik eldobja a csontot, akkor telepíthesd újra a renCert? :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#32332) #90933760 válasza -=RelakS=- (#32331) üzenetére


#90933760
törölt tag

Több értelme van mint 1-be kötni.

(#32333) Gézengúz válasza -=RelakS=- (#32331) üzenetére


Gézengúz
addikt

Anno régen mikor kis winyók voltak 160-320-500, sokat használtam RAID0-át, fene érti sose dobta el, nagyon elégedett voltam vele...

(#32334) totron válasza santaclaus (#15354) üzenetére


totron
addikt

Codegen hibaarány 50%-hoz konvergál, a meghibásodások másik felén meg együtt osztozik az összes többi, de megvéded a brandet, mert azt veszik (vették)? Ez csak nekem logikai bukfenc? (ne feledjük, a táp, mint komponens jóságáról volt szó, nem rövidtávú profitról). Bírom, mikor rá van cuppanva a nép az aktuális slágerre, ami bár szar, de jó, mert össznépileg az a mondás, hogy jó, a számok pedig hazudnak.

(#32335) Heeken válasza totron (#32334) üzenetére


Heeken
tag

Napi régész level over nine thousand.

(#32336) ViZion válasza Mercutio_ (#32318) üzenetére


ViZion
félisten

Símán van dual-boot, vagy akár multi-boot. Annyi, h widóz szerint csakawindóz van, tehát linuxot nem rakja a boot managerbe... :W

Én meg ilyenkor aljas módon símán várok egy évet, h mik a visszajelzések. Ilyen alapon XP után kimaradt a Vista, Mert mire nem kezdték szidni, már jött a win7. A 8 és a 8.1 is kimaradt, egyszerűen nem tetszik, nem ad annyi plusszt, ami megérne mittomén 28k Ft-ot... jó a win7 még. Most a Win10 és a DX12 nagyon tuti lesz, annak kell lennie. Legalábbis ha a dx12 hype fele igaz, akkor itt baCCottul jó lesz ez játékok alá. Ezzel el is értünk oda, h beletolják az embert a váltásba: jönnek majd a DX12 only játékok és váltunk.

Heq: az ilyen régi gépeket Wolfmannak küldjed, ő szinte kííívánja... ;] :D Amúgy jah, nehezen értik meg, h az 5 éve vett csúcsgémer (-ként megvásárolt) Celeron ma már filmnézésre is kevés. Persze az agyunk szelektív, van, aki nem látja az fHD videókban, hogy a képkockák felét eldobja a gép, nem tudja kiszámolni... irigylem őket. Én buta vagyok, nekem kell minden képkocka, az agyam nem tudja kitölteni a szüneteket... :DDD

Ilyenkor sztem az autós hasonlatok a legjobbak, ezek is vannak legközelebb a PC-hez. Új autó forgalmiba bekerül a neved, még be sem ültél de már 15%-al kevesebbet ér. 5 évesen már a felét éri, 10 évesen meg fizetni kell, h elvigyék... Ha ezt nem érti, akkor hagyni kell, esetleg mutatni egy okostelót, ami keresztbe lenyeli és kisz..ja a régi vasat...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#32337) TA68 válasza Hequila (#32323) üzenetére


TA68
senior tag

Hozzám is egyre több ilyen gépet hoznak, de ezeken már a telepítést sem szoktam vállalni. Úgyis csak nekem lenne szívás vele, mert állandóan visszahoznák. Képtelenek megérteni, hogy már netezni sem jók.

(#32338) tope válasza ViZion (#32336) üzenetére


tope
addikt

Ingyen van most a WinTen, szóval próbát megér, ha nem a munkagépeden használod.

(#32339) ViZion válasza tope (#32338) üzenetére


ViZion
félisten

Nem motivál semmi a váltásra. Adobe cuccok nem futnak rajta talán.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#32340) TA68


TA68
senior tag

Ha időm engedi, barátkozom ezzel a Windows 10-el, sok gépen már úgy is ez lesz. (én fő rendszernek még egy darabig maradok a 7-nél :) ) A másodgépem vinyóját, amin Win7 van, klónoztam egy másikra és frissítettem 10-esre.
Most van két teljesen független oprendszerem, amit bármikor tudok cserélgetni egy ilyen mobil rack-ben:

Tudom, hogy kőkorszaki módszer, de ha van egy kis időm csak átdobom a másik vinyót a Win10-zel. :)

(#32341) LógaGéza válasza ViZion (#32339) üzenetére


LógaGéza
addikt

De, tökéletesen futnak ;)
Legalábbis a CC 2015ös verziók biztosan.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#32342) ViZion válasza LógaGéza (#32341) üzenetére


ViZion
félisten

Pedig a napokban volt valamelyik topikban, hogy CS akármelyik nem fut rajta... :U
Mindegy, amíg nincs DX12 játék, addig a biztosat nem cserélem le.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#32343) 426os válasza TA68 (#32340) üzenetére


426os
őstag

Én virtuális gépen dobtam fel és kb 1 órás próbálgatás után azt kell mondjam, hogy tetszik, nekem bejön. Mondjuk még várok az éles telepítéssel, egyrészt hogy legyenek tapasztalatok, másrészt kifejezetten rühellem az újratelepítésekkel járó több órás telepítgetést. Egyelőre a 8.1 tökéletesen muzsikál, majd ha valami baja lesz, akkor elgondolkozom rajta, hogy 10-es menjen fel helyette.

.

(#32344) LógaGéza válasza 426os (#32343) üzenetére


LógaGéza
addikt

Öcsém gépén belakott 8.1-re update-el ment fel, minden programja megmaradt, és tökéletesen fut :K

De azért a csináltam a rendszerről előtte egy képet True Image-el :D

ViZion
CS6-ból csak az Encore-t használom, mivel nincs újabb (ugyebár Adobe szerint senki nem használ már DVD-t :((( ), a többiből sürgettem a CC 2015-re frissítést, ugyanis elég jó funkciók kerültek bele az általam használt programokba :K

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#32345) 426os válasza LógaGéza (#32344) üzenetére


426os
őstag

Csak is tiszta telepítéssel dolgozom, nem kell, hogy minden program megmaradjon és a szemetet sem akarom megtartani. Meg azért is várok még, mert laptopnál a driverek miatt lehet némi gond.

.

(#32346) Syl válasza ViZion (#32342) üzenetére


Syl
nagyúr

Az én lehettem. De nem azt írtam, hogy nem fut rajta, hanem hogy problémás. A CS6 programok (Indesign, Illustrator, Photoshop) fájlkezelő ablakait (open, export, save as) csak nagyítani lehet, kicsinyíteni nem.

szerk.
És ugyanazok a hibák megvoltak 8.1->10 frissítésnél és a tiszta win10 telepítésnél is.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#32347) ViZion válasza Syl (#32346) üzenetére


ViZion
félisten

:R
Majd ha lesz dx12-es játékom (egy Quake 5, BF2143, vagy Unreal IV mondjuk :D ), akkor elgondolkodom majd a váltáson...

Tényleg, mivel hamarosan plattformváltás is lesz (DDR4 miatt), van olyan licenc ami nem csak egy gépre kötött? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#32348) LógaGéza válasza ViZion (#32347) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nálunk Creative Cloud licensz van, ezt 2 gépre lehet telepíteni. Ha harmadikra akarjuk felrakni (gépcsere, stb) akkor egyiket deaktiválni kell a Creative Cloud appban, és fel lehet rakni a harmadikra.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#32349) TA68 válasza 426os (#32343) üzenetére


TA68
senior tag

Most hogy pár órát masszíroztam, azt kell mondjam egyre jobban tetszik. Kompatibilitási probléma nekem se hardverrel, se programmal idáig nem volt. Ha kinövi a gyermekbetegségeit, egy nagyon jó oprendszer lesz. Most nincs meg az az érzésem, mint a Win8-nál, hogy egy óra után a francba kívántam.....

Így már az ablakok sem olyan rondák.

(#32350) #90933760 válasza TA68 (#32349) üzenetére


#90933760
törölt tag

Tényleg így néz ki a W10? Ez se lesz a rendszerem nagyon úgy látom.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.