Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2351) Qwarc


Qwarc
csendes tag

néhány hete vettem egy 4000es szandit amire ráoperáltam a régi jol bevált hütömet, maradt egy 3000es winchesterem meg még egy rakat cumo külön. mondom összeoperálok egy gepet pluszba de ugye nem volt hütöm. nofene usgyi botba. beviharzok...

Én: adj isten, egymagos 939es procira kéne hütö, nemérdekes milyen gagyi csak hüccsön
Pofa: kicsit konkrétabban?
Én: (???) szokket 939es ÁEMDÉ winchesterre kéne vmi hütö alkalmatosság!
Pofa: OK. pill...
(hátraviharik, majd pár mp mulva robog kifelé, kezében egy mobilrackel)
Pofa: Ime itt van, ebböl még ki is lehet venni ha el akarom vinni vhová
Én: (WTF???) ÁÁÁ értem ez uj technika... :U :U :U
Pofa: igen igen és csak 2800 FT van feketében is.
Én (lelkes arccal, könnyeim visszaszoritásával küszködve): Nagyszerű akkor majd visszajövök!

sokszor szokam boltban vásárolni igaz nem nagy tételben és nem drága cuccot, volt már amikor nem értettük meg egymást az eladóval de rövid kuncogás és egymás ugratása után kiegyeztünk a bótban... ez a pofa meg komolyan gondolta... :W

The real legends never die... =[RZ]= @p3hOC P0w4

(#2352) TBC válasza Qwarc (#2351) üzenetére


TBC
tag

Valószinüleg benne csak a winchester maradt meg. Nem szabad így összezavarni szegény eladókat... :)

(#2353) Veatta válasza Qwarc (#2351) üzenetére


Veatta
aktív tag

Lehet a tulaj volt...

(#2354) TheReMiXeR válasza Qwarc (#2351) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

Ez most mi?
''szokket 939es ÁEMDÉ winchesterre kéne vmi hütö alkalmatosság!''
''maradt egy 3000es winchesterem''

Ez amolyan Gálvölgyi-féle humor... vagy rossz topikban jársz :))

Kellene már csinálni olyat is aminek az lenne a cím :
''hülye kérdéssel fordultam az eladóhoz...''

Sokszor van amikor bejön egy suta tag és nem érteni mit akar, lehet, hogy nem hallotta rendesen a kérdésed... Pl. én is félig süket vagyok a sok hangosítástól...

[Szerkesztve]

(#2355) zsiga667 válasza TheReMiXeR (#2354) üzenetére


zsiga667
addikt

Mit nem értesz? Egy Socket939-be való winchester magos AMD A64 3000+-ra keresett hűtőt.

(#2356) Daweee válasza zsiga667 (#2355) üzenetére


Daweee
őstag

a winchester őt is megzavarta :))

(#2357) TheReMiXeR válasza zsiga667 (#2355) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

olvass és értelmezd amit írtam

''Sokszor van amikor bejön egy suta tag és nem érteni mit akar, lehet, hogy nem hallotta rendesen a kérdésed... Pl. én is félig süket vagyok a sok hangosítástól...''

(#2358) ML320 válasza Daweee (#2356) üzenetére


ML320
aktív tag

Engem is...

A vevők tudatalanságáról meg nagyon régi sztoriként:
- Behoztam a vinyómat! - ezzel a felkiáltással lerakott a srác egy kontroller kártyát az asztalra.
- És a vinyó? - kérdém.
- Hát ez az!
Utánna egy kis HW oktatás...

Utánna pár héttel meg egy kellemetlenebb történés:
Srác Tseng ET6000-et keresett. Miután lehoztuk, és megkapta, nem akarta elvinni, mert az ISA-s volt. Én meg mondom: PCI-os. Erre ő: ISA. Mondom PCI v***e!!! A végén kiderült, hogy ő az ISA-ra hitte, hogy PCI. A PCI-t meg ISA-nak gondolta. Persze azt meg nézte meg, hogy ténylegesen milyen kellene neik.. De a koleszban, ahol voltam, ott elhíresztelte hogy mennyire gyökér vagyok, meg hogy nem értek hozzá, átverjük a vevőket... Éljen a korrekt vevő!!!

Ember tervez, Isten perverz...

(#2359) zsiga667 válasza TheReMiXeR (#2357) üzenetére


zsiga667
addikt

Értem én amit írsz, csak azt nem értem hogy mi köze van ennek a mondatnak az előző háromhoz, amiben lehülyézed a vevőt mert ő tudja mi az a Winchester magos A64 meg a S939, az eladó meg nem... :U
Mellesleg ha valóban csak annyi lett volna a gond hogy félreértette / nem hallotta, akkor nem hozott volna ki egy racket. De tegyük fel hogy tényleg a vevő beszél hülyeségeket, és csak annyi értelmeset sikerül leszűrni a mondandójából hogy winchester meg hűtő. Ki az a majom aki mobilracket használ vinyóhűtésre? :U

(#2360) Ygg válasza TheReMiXeR (#2357) üzenetére


Ygg
senior tag

Szerintem is igazad van.

néhány hete vettem egy 4000es szandit amire ráoperáltam a régi jol bevált hütömet,
4000-es szandi? 4000-ért vettél a kínainál szandált, és mégis izzad a lábad, vagy mi?
maradt egy 3000es winchesterem meg még egy rakat cumo külön. mondom összeoperálok egy gepet pluszba de ugye nem volt hütöm. nofene usgyi botba. beviharzok...
3000-es vinyó? 3000-ért vetted a havertól, vagy 3000 rpm, vagy 3000 a fantázianeve
Én: adj isten, egymagos 939es procira kéne hütö, nemérdekes milyen gagyi csak hüccsön
Ez viszont már konkrét volt.
Itt igaza van, elég jól megmondta, mit akar.
Én itt értettem meg, hogy miről van szó.
Csak később szegény gyereket bekavarta a winchesterrel.
Ha hozzámondja, hogy ''magos procira'', akkor egyértelműbb.
S sajnos, én találkoztam már emberrel, aki a vinyót hitte a procinak.
Meg fordítva.
Bár a San Diego-t se hallottam még szandinak aposztrofálni, bár lehet, én vagyok elmaradott :).

ML320, mit szólnál, ha megkérdeném, mennyi egy 3500-as Velence:)?
Adok érte egypár 1000-es rézbányát.
De poénnak tök jó:).
:D :D :D :D :D



[Szerkesztve]

(#2361) ML320 válasza Ygg (#2360) üzenetére


ML320
aktív tag

Velencét nem tudom. De most 3500-ért vállalsz franciát?!?! :DDD :DDD :DDD

Ember tervez, Isten perverz...

(#2362) Ygg válasza ML320 (#2361) üzenetére


Ygg
senior tag

Attól függ, kinek, kivel:).

Különben meg egy porosz katonatiszt ilyenért nem fogad el pénzt :D .

(#2363) pink75 válasza Ygg (#2360) üzenetére


pink75
aktív tag

én nem vok boltos, sőt, amd-m csak tévedésből volt eddig, de számomra tiszta volt a mondandója szandistul-mindenestül
eszem azt az érzékeny lelketeket, bezzeg, ha a vevő basztatásáról van szó... :U

xxx

(#2364) Ygg válasza pink75 (#2363) üzenetére


Ygg
senior tag

Legalább itt hadd ''b*sztassa'' az ember vevőket/usereket.
Ez a fórum erre való. Itt kiírja magából az ember, és aztán újból képes egy Joker-t megsemmisítő vigyort produkálni újrA.
Van az ellenkező témájú fórum is, ott meg a másik fél adja ki a mérgét.
Amúgy a normális eladó tudja, hogy van, ahol ő a vevő, ill képes abból a szemszögből is nézni a dolgot.
Csak ha sok a kellemetlen vevő, aki direkt szopat, néha elszakad a cérna.

Amúgy, ha elolvastad, amit írtam kicsivel feljebb:
''Én: adj isten, egymagos 939es procira kéne hütö, nemérdekes milyen gagyi csak hüccsön
Ez viszont már konkrét volt.
Itt igaza van, elég jól megmondta, mit akar.''

Lehet az eladó srác tényleg nem volt képben.
De az is lehet, hogy pillanatnyi elmezavarában összeszikrázott az agya.
Mindenkivel megeshet.

(#2365) TheReMiXeR válasza zsiga667 (#2359) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

Óóóó... hidd el sok olyan f@sza gyerek van aki 512megabájtos ddr3-as vincsesztert akar venni, mert olvasta hogy az jó... és váltig állítja, hogy az újságban benne vót.

Áttételesen ha nagyon levezetjük, a három ventis mobilrekk miért is nem tud lehűteni egy vinyót? :C

peace

(#2366) TheReMiXeR válasza pink75 (#2363) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

vazze, ez is olyan mint a tájszólás... Bp-n terjed az ige, az nem biztos, hogy Debrecenben uazzal a névvel fut...

volt már itt kislexikonozás, ki mit hogyan szólit meg...
nem azért mert intel-párti vagyok, de a szandi nekem se esett le...

(#2367) Ygg válasza TheReMiXeR (#2366) üzenetére


Ygg
senior tag

A ventis mobilracket én is akartam írni.
:R :R :R

De peace mindenkinek.
S pihenjétek ki magatokat a hosszú hétvégén.
Nekem egy ügyfél a ma délutáni menetet már áttette holnapra.
De nem baj, megoldjuk.

(#2368) FehérHolló válasza szepi79 (#2349) üzenetére


FehérHolló
veterán

Nem mintha nem lennék olyan emberekkel körülvéve, akiknek egyenesen nagykerből van a gépük. ;]
Teljesen igazad van, de ha odaállít, hogy neki márpedig kell 200db 1gigás SD, akkor szerinted elhajtanák? :)

Skynet is real. It's called Google.

(#2369) george11


george11
senior tag

Hát emberek ... már sajnálom, hogy nem mentem inkább péknek :W

Ma hoztak be egy gépet(apuka, és kisfia), hogy valszeg meghalt a táp, mert durrant egyet, és azóta nem megy.
- ok, megnézzük.

Gép oldala leszed, és a feltárt hibák sorban:
-A táp 4 pines floppy csatlakozója rádugva az alaplap USB tüskéire. :C
-A vinyó, és a CD rom UDMA tüskéje benyomva(fodítva dugta rá a kábelt), és a vinyó jobb szélső-alsó tüskéje kitörve, a csatlakozó háza szétrepedve.
-A VGA karin egykét dolog porrá égve
-A 2 ramból az egyik fordítva betéve

Kis idő múlva, mikor már kaptam levegőt, megkérdeztem, hogy ki szerelte a gépet?
Erre a válasz az volt, hogy utoljára én szereltem(mármint én :DDD ).
Mondtam a srácnak, hogy ugye ez most vicc?
De pedig én szereltem.
Ok, mondom, a múlthéten valóban szereltem a géped, mert a gyári(LGA) hűtőt letört lapáttal hoztad be, és a lefogató pöckeit is összetörted.
Na ekkor elvörösödött a sárc, az apja meg kezdte ráncolni a homlokát.

Ok, volt nálam egy haverom, és ő is szerelte.
Jó, mondom ez a szerelés belekerült neked egy lap+ram+hdd+vga+táp kombóba, és még nem tuti, hogy a proci él, vagy hal.

Erre mit szóla a faterja ???? : '' Enyje Bence fiam ''

Majd hozzám fordul, és megkérdezi, hogy mikorra lesz kész a gép?
Ennyi, semmi anyázás, vagy két füles, hogy ''büdöskölökmicsinátááá'' semmi :F
Nekem végülis nem baj, mert ugyan azt a gépet 2X adom el, de azért az valami extradurva, amit a géppel csináltak :(((

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#2370) FehérHolló válasza george11 (#2369) üzenetére


FehérHolló
veterán

Esetleg kis plussz pénzért adjatok felvilágosítást a gyereknek, hogy mit hova NEM szabad dugni, és hogyan nem. :)

A többit el tudom képzelni, de a RAM-ot hogy sikerült fordítva berakni?

Skynet is real. It's called Google.

(#2371) george11 válasza FehérHolló (#2370) üzenetére


george11
senior tag

Egy ilyen gyereket hogyan világosítsak fel? :F
Majd leheggesztem a ház oldalát :DDD
A ramot meg megoldotta erőből ...

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#2372) Shadows


Shadows
senior tag

igen megrendelte az előleget letette és várja a cuccot :R

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#2373) Shadows válasza FehérHolló (#2370) üzenetére


Shadows
senior tag

ramot valszeg féloldalasan

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#2374) Csyppa válasza george11 (#2371) üzenetére


Csyppa
senior tag

Ram fordítva berakva :Y Sose értettem hogy lehet valaki ekkora marha...
A letolással kapcsolatban: az is lehet hogy nem akarta a szemed előtt letolni a gyereket hanem inkább otthon még ''nevelt rajta'' egy kicsit. :U

(#2370) FehérHolló: ''mit hova NEM szabad dugni, és hogyan nem'' :DD :DD

"Basically, a computer is a very fast moron."

(#2375) FehérHolló válasza Csyppa (#2374) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ööö izé... Nem nemi felvilágosításra gondoltam. :)

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#2376) AmunRa válasza Csyppa (#2374) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Pont a RAM-on vagy kiakadva?
A tápok eldugásán nem? Szerintem durvább. :D
A gyári ventit hogy lehet eltörni?

Én a rokonsának és haverságnak szereletm gépeket, ott is volt olyan, hogy kölök az egész gépet rongyá égette.
Kérdeztem, hogy nem nyultál hozzá?
Azt mondja: nem.
Kérdzem biztos?
Erre sejtelmes mosoly.
Raktam össze új gépet.

De legjobban az ismerősök ismerősei zavartak. Összerakok egy képet szarért hugyért, mert nincs másra pénz. Közli, neki a millenium kell. Mondom jó.
Na meg itt van egy valami speckó zenekártya, mert ő zenész akar lenni.
Persze driverel vacakolás,meg windows-al mert nem szeretik egymást.
Néhány hét után telefon, hogy nem működik. Ujratelepítés és a családja meg úgy nézett rám, hogy biztos átvágtam a kölköt. Még 2x menten ingyen szerelni.
Aztán mondtam, hogy most már nem vállalom. Kb. 1,5év múlva mondta, hogy kellene új gép.
Mondtam, hogy nekem ez nem éri meg.
De volt olyan, hogy mivel soha nem kértem pénzt, több rekesz gyümölcsöt kaptam.
Ránk is rohadt. :D

(#2377) Thrawn


Thrawn
félisten

Bocs hogy idepofátlankodok, de létezik még ilyen lap valamelyik nagykerben?
ASUS A8R32-MVP Deluxe
Az info jöhet privátba is ha nem publikus :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2378) adik


adik
őstag

15-16 éves fiú:
- Csókolom!
(A kutyám valagát, azt!)

Kettő, csipkebokor vessző!

(#2379) TheReMiXeR


TheReMiXeR
senior tag

Ma érzésem szerint brutál napunk lesz...

Gondoljátok el, 3 napig nem lesz nyitva szinte semmi számtekkbót.
9-12 között az összes ''információra éhes'' megabájt-huszár mozgásba lesz, hogy kielégítse az informatikai alkatrészekkel kapcsolatos ismerethiányukat.

Hajrááááááááááááá :Y :C :Y

(#2380) ML320 válasza TheReMiXeR (#2379) üzenetére


ML320
aktív tag

És a ma reggel az utolsó alakalom, hogy gyorsan szerezzenek valamit! 8-kor már telefon :O
És persze a szokásos... ''Ha fel van tüntetve az árlistán, akkor miért nincs?!?''
És délig még hosszú az idő...

Ember tervez, Isten perverz...

(#2381) _Gomba_ válasza AmunRa (#2376) üzenetére


_Gomba_
tag

''De volt olyan, hogy mivel soha nem kértem pénzt, több rekesz gyümölcsöt kaptam.
Ránk is rohadt.''

Miért nem főztél belőle pálinkát ? :P :DDD

(#2382) Antimatrix


Antimatrix
tag

Srác bejön szatyor a kezében és hoz billenytyűt.
doboz kinyit DANA csoda erre kéne végére csati ''ps2''
nézem a fémhenger kitörve a lila foglaltból a lábak össze vissza állnak

ki csinálta ezt? Reménytelem ezt nem forrasszák meg neked..
öcsém dugta be de csak csatlakozót adjak a végére ő ''ráteszi'' - ez igen bátor cselekdet
de nincs
azt hittem lehet kapni
figyu 1,5k van új billentyűzetem inkább vegyél azt
jó +nézem - remény szikjára gyulladt a sötétségben ez már valami megérte felkellni
megmutat 4 tipus 1k-2,1k-ig
jó ha érdekel visszajövök - újra sötét homály
bill nélkül nem megy a gép tudod..?
tudom lehet hogy vissazjövök - igen a 4 napos szünetbe hogy kéne a gép de sajnálták 1,5k 1 új bill-ért

inkább elviszi megforrasztani a haverjához
ezek még az áramot is belevezetnék a bill POWER gombjába annyira lámák

PH+BIZHATÓSÁG TOP69 -helyén vagyok - innen kezdve exelhetek a PH!-n is :-)))) Hiába mondják Csernobilnak mégis van következménye.- by Slepy- Degenerált Userekről vélemény! -- Az internetem van/nincs az örök bitmezőkön!

(#2383) szepi79 válasza FehérHolló (#2368) üzenetére


szepi79
őstag

Teljesen igazad van, de ha odaállít, hogy neki márpedig kell 200db 1gigás SD, akkor szerinted elhajtanák?

el bizony, mint a pinty. legalábbis mi tuti, a nagykereket sokkal szigorúbban ellenőrzik, nem éri meg a kockázat.

csak mi valszeg nem úgy hajtanánk el, hogy ''takaroggyá anyádba kisköcsög'', hanem felhivjuk az egyik nagyon jó partnerünket a Computer Paradise for People Who Want To Buy from Distributers Directly Ltd.-t, és lezsirozzuk velük, hogy mi 3000 helyett 2700ért adjuk az SDket, ők meg adják a véglénynek 3100ért, aztán ha ez megvan, szólunk a véglénynek, hogy másnap fáradjon el ide és ide, ott megkapja a cuccát.

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#2384) Vangelis válasza Csyppa (#2374) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Tanusítom vannak ilyenek:).. párat én is láttam elfüstölve:), behozák, hogy nem megy:).. mondom nekünk se menne így, de informatikus rakta pedig össze:D

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#2385) AmunRa válasza _Gomba_ (#2381) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Mert nem volt pálinkafőzőm és időm se.

(#2386) Shadows válasza Vangelis (#2384) üzenetére


Shadows
senior tag

az a baj hogy mostanában kezd megint szaporodni a kókler ''informatikus'' de ez valahol jó mert van nekünk is munkánk :C

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#2387) Ygg válasza Shadows (#2386) üzenetére


Ygg
senior tag

Meg egy rakat ''informatikus'' van,
aki mondjuk nagyon jó programozó, webdesigner, de hótt hülye a harverhez.
Nincs is ezzel semmi gond, senki sem mindentudó, de sajna van egy hányad, amelyik meg van győződve róla, és belepiszkál.

A kókler, önjelölt fajta meg tényleg a legrosszabb.

(#2388) Shadows válasza Ygg (#2387) üzenetére


Shadows
senior tag

mindenkinek megvan a szakterülete de az ingatlankereskedő ne menjen má kombájnal aratni ha még nem csinálta

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#2389) FehérHolló válasza szepi79 (#2383) üzenetére


FehérHolló
veterán

;]

Skynet is real. It's called Google.

(#2390) Ygg válasza Shadows (#2388) üzenetére


Ygg
senior tag

Ya, csak ez is olyan, mint a foci meg a szex.
Mindenki ért hozzá -legalábbis azt hiszi magáról-
de kevesen csinálják gazán jól:).

(#2391) Chaser válasza Ygg (#2360) üzenetére


Chaser
titán

Nem akarok kötekenni:) Nézz be az a64 totyikba, elég sűrűn említik az SD procit sandinak/szandinak

''Én: adj isten, egymagos 939es procira kéne hütö, nemérdekes milyen gagyi csak hüccsön'' - innentől kezdve + 1értelmű a dolog sztem.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#2392) Shadows


Shadows
senior tag

én ajánlottam volna neki a zalman 9500-asát :U :B :B :B

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#2393) Overlocker válasza Shadows (#2392) üzenetére


Overlocker
veterán

idézés volt.. az ÉN /= jelen esetben Chaser-rel, sztem..

[Szerkesztve]

(#2394) #21346560


#21346560
törölt tag

Minap beugrottam egy haverhoz helyettesíteni, mer dóga volt, eccercsak betéved egy 60-as fickó, namondom ezmeg mit szeretne..

Szépen köszön ahogy azt kell, és rátér a lényegre: -used agp videocards?
Nabazze gondoltam, amennyit én angolul beszélek.. én végülis megértettem mit akart, hogy ő értett-e, azt nemtom,de végülis nem vett semmit :))

Egyébként megmutattam neki a használt agp-s vga-kat, de amelyik teccett neki, annak sokalta az árát /asszem ati 9600pro 5900ft , bár lehet rosszul emléxem/, ráadásul nem hitte el, hogy azok agp-sek,amiket mutattam, mert a csatik nem voltak egyformák /ugyebár van bevágás némelyiken ott is, ahol a másikon nincs/ :W
Éshát köztudott, hogy a gef3 és az ati 9600 közti kártyák készültek pci-os, és pci-e -s
kivitelben is :DDD
Gyengébbek kedvéért : [link] , [link]

(#2395) Shadows válasza Overlocker (#2393) üzenetére


Shadows
senior tag

:F

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#2396) Superman


Superman
nagyúr

Már régóta olvasgatom itt a ''vevőből hülyét csinálok'', meg a ''vevő mindig hülye'' típusú hozzászólásokat, de engedjetek meg egy szösszenetet nekem is. Tudom, hogy nagyon elterjedt lett az informatikus-mérnökök lenézése, meg hogy kóklerek hozzátok képest. Abban egyetértek, hogy egy tudományterület (márha az informatikát annak vesszük) szerteágazó és nem tudhat mindenki mindent. De akkor ez rátok is igaz.

Például a hardver-szoftver bolt eladója nem akarjon már rámtukmálni egy alap delphi szoftvert, amikor világosan megmondom neki, hogy olyan kell, amelyikben az adatbázis kezelés is benne van, ez pedig csak az Enterprise verzióban van benne.

Azt érzem, mintha ez a dolog, hogy ott ültök egész nap a boltban és be mer tévedni egy vevő, nektek óriási nyűg lenne és még ő kérjen elnézést, vagy legyen megtisztelve, hogy foglalkoztok vele. Sok boltban - tisztelet a kivételnek - még szervízvezetőnek is olyan 18 éves suhancokat alkalmaznak, akik csak a falat támasztják és ha bemegyek és köszönök, akkor csak bámulnak, mint a borjú arra a bizonyosra....

Ha az informatikusi szakma felhígult - ez bizonyos értelemben igaz - akkor mit mondjunk a számtek boltosok, eladók seregéról? Itt már 8 általánossal is szervízvezető lehet valaki, ha családi, vagy haveri vállalkozásról van szó....
Tényleg vannak gázos figurák, de vannak olyan jóhiszemű emberek, akik tényleg csak számítógépet szeretnének, de nem értenek hozzá. Én nem hülyézném le ezeket.

És már elnézéseteket kérem, de én többre tartom, ha valaki több hónap kemény munkával megír, letesztel és beüzemel egy szoftvert, mintha kábeleket dugdos egy boltban. Erre ugyanis mindenki képes, csak bizonyos tapasztalat kell hozzá és ha nem antitálentum valaki, akkor csak tájékozódnia kell az új technikákról és a gyakorlatból mindent elsajátíthat. De programozni, szoftvert fejleszteni, tesztelni és egyebeket, amelyek a szűkebben vett informatikai munka részét képezik, már nem mindenki alkalmas.

Ezzel nem azt mondom, hogy nem értékelem a számtek boltosok munkáját, hanem azt, hogy ez is egy munka, de ti folyton panaszkodtok, tisztelet a kivételnek. Ez is egy munka, amit el kell végezni. ha nem tetszik, vagy ennyire nem tudjátok kezelni a ''hülye vevőket'', akkor érdemes lenne megfontolni, hogy másik szakma után nézzetek...

(#2397) #21346560 válasza Superman (#2396) üzenetére


#21346560
törölt tag

Szerintem félreértetted a helyzetet, vagy csak pont rossz hozzászólásokat olvastál, esetleg neked is pont egy olyannal volt kalandod, ''aki''.
Minden tiszteletem a ''programozók, szoftverfejlesztők, tesztelők'' iránt, viszont nem is őket szólták le az ''informatikus''-t fikázók.

Pl. amikor a szőke bombázó unokahúgom informatikusnak kezdett tanulni, na az betette a kiskaput :DD
[link]

(#2398) szepi79 válasza Superman (#2396) üzenetére


szepi79
őstag

minden olyan munkavállaló, aki kinn van a frontvonalon, találkozik egy rakat hülye emberrel. ezeket ki fogja figurázni, lehetőségeihez képest megszopatni, valamilyen formában kibeszéli magából a stresszt. ez nem számtekbótos jelenség, a pincér szőrszálat tesz a kajába, stb. ez ellen nem tudsz tenni.

amit viszont félreértesz: nem minden vevő van itt kiröhögve, csak a hülye fajta. a legtöbb bótos még csak nem is naponta kommentel be ide, fejenként 2-3 napra jut egy ''ezt hallgassátok meg sztori''.

köszönjük mélyen szántó soraidat, hogy akartak átb@szni delphivel, csak sajnos ez nem az a topik, van erre másik. ez had maradjon mág a hülyevevős-anyázósnak. vagy szokjunk át mi is a bót-anyázósba? minek? hogy flame legyen?

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#2399) Ygg válasza Chaser (#2391) üzenetére


Ygg
senior tag


''Én: adj isten, egymagos 939es procira kéne hütö, nemérdekes milyen gagyi csak hüccsön'' - innentől kezdve + 1értelmű a dolog sztem.


Én sem akarok kötekedni, de feljebb kb 2x-szer leírtam, hogy innentől kezdve nekem is egyértelmű volt.

Nem akarok kötekenni Nézz be az a64 totyikba, elég sűrűn említik az SD procit sandinak/szandinak

Bocsáss meg, de nekem meg a hivatalos megnevezés az egyértelmű, nem a PH!-s topik szlengje. Miután kifejtette, megértettem.
Ez olyan,
ha az irodalmi nem értem meg, az gáz.
De minden tájszót nem kötelező, nem?

(#2400) Ygg válasza Superman (#2396) üzenetére


Ygg
senior tag

Bocsáss meg, de a szűken vett informatikai munka messzemenőkig nem egyenlő a szoftverfejlesztéssel.

S mielőtt leszednétek rólama keresztvizet, mérnök-informatikus diplomám van.
S programozom.
S csak félig vagyok boltosnak mondható.

A szoftveres meg hardveres banda meg már régóta kölcsönösen lenézi egymást:).

Ya, és megnyugtatalak, rengeteg olyan apró szopás is van, ami legalább annyi idő kikeresni, mitha a kódban van gond.
A kókler boltost pont ez különbözteti meg a hardverszakembertől.

Még húszmillió aspektust tudnék írni, de már így is sokat írogattam ide.

Peace midenkinek.-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.