Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2201) TheReMiXeR


TheReMiXeR
senior tag

Máma :

>>> billentyűzet transzformátort kerestek <<<

Mindezt egy csaj szájából hallottam... a csávó majdnem elmondta mit akar, amikor a barátnője rávágta, hogy mit is keresnek tulajdonképpen...

DIN - PS/2 átalakító = billentyűzet transzformátor


Suta gyerek bejön, valami informatikai szökevény és kérdez :
-SATA3-as 600Gigás vinyót vennék...
Any@d :))

Miért van az, hogy valami kispöcsös elolvas egy cikket valahol és rögtön bemegy a környék összes boltjába és kapásból olyat akar venni ami még nem kapható kishazánkban? ...és látod rajta, hogy röhög a markába... pofán tudnám b@szni az ilyet...

[Szerkesztve]

(#2202) .:Vision:.


.:Vision:.
tag

csak hogy meglegyen !

Jókat mulatok a sztorikon...

Én is ''állatokkal'' foglalkozom

Tel:70/2579992 - 19 éve a Hardveraprón - 100% pozitív értékelés -

(#2203) bullseye válasza TheReMiXeR (#2201) üzenetére


bullseye
addikt

holnap beugrom hozzátok VGA-ért, nem vagyok válogatós, bármelyik R600-as alapú jöhet :)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#2204) TheReMiXeR válasza bullseye (#2203) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

hát sajnos tegnap adtam el az utolsót :))

(#2205) net84


net84
őstag

hét elején srác behozott egy Asus noteszbukeszt memóriabővítésre....1GB 533MHz DDR2 kellett bele. Specifikusan megnéztem a bele illő élettartam garos Kingstont, sokalta az árát, mondtam neki noname 1 év garosra árat, mondta, hogy ez jó lesz, majd hozzátatte: - - Egy memórián ugysincs nagyon semmi, ami elromolhat...
(Igazad van! meghajlok tudásod elött :R ) :W
- mi gondja lehet, ha nem a drágát, hanem a noname-et veszem meg?
- Hát pl. el sem indul
- mind1, jó lesz

tegnap megjött a memória, igaz a noname-ből PQI-lett, mert azonos árban volt, és nem volt noname - notiba bepakol, gép indít, asus logo beugrik, oszt utánna semmi...
bios még látta a 1,5gigát, de utánna már hibát jelzett rá és nem is votl hajlando megszámolni... noti megállít, azért próbálkozik még foglalat cserével, de semmi sem segített - noti lecsuk
- akkor most jó?
- nem! nem ismeri fel.
- mit lehet ilyenkor csinálni?
- egyetlen megoldás van, Kingston, ami biztosan elindul bent
mondtam neki friss árat, kicsit kedvezőbb volt, elfogadta

azért örülök, amikor sikerül bebizonyítanom az ügyfélnek, hogy nem lehúzásból mondogatom neki a drágább memóriát, hanem azért, mert az jó! :DDD

Read only...

(#2206) adik válasza net84 (#2205) üzenetére


adik
őstag

Ne is mond!
aprítanám a marhát, aki kitalálta a 11ezer forintos mp4 játszót, lehetőleg gigásat! Mindenki azt akarja venni, és másnap hozzák vissza, hogy szar, ez nem müxik, az nem müxik. Én nem árúsítanám, de persze nem rajtam múlik :( Mindegy is ,a vevő meg csúnyán néz rám, hog ymiért akarok neki márkásat adni, amikor az még csak nem is játsza le a videót és 18 K (Meizu) - azt még nem is sokat hoztak vissza...

Kettő, csipkebokor vessző!

(#2207) Shadows


Shadows
senior tag

Ficek bejön hogy neki pcmcia wlan kari kell mondom nesze belkin nesze gigabyte 1 k különbség volt közötte és kérdezni mi a különbség mondom neki hogy gigabyte márkás gyártó belkint meg hiába magyarázom ugy se fogo fel erre a kedves aranyos feleség (megjegyezném hogy a kapa a ladában maradt style) rávágja hogy nem ilyen wiresses van van otthon is az jó lesz mondja a gigybyta vagy 3* elmondta mire a pasi mondta neki hogy az nem márka hanem ''vezeték nélküli'' kapcsolat és a nő mondja ja akkor most ez nem jó. ezaz menyjé kapálni az való neked!!! a hapi végülis elvitte a belkint és örült én meg kis pimasz mosolyal adtam oda a blockot és a visszajárót

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#2208) pulcsi


pulcsi
tag

na retkes ügyfél

vesz egy gépet elviszi minden ok , winfos letölt egy új vagy 2ö új frissítést ami tönkre vágja az alaplapi hangot ac97est visszahozta h mi szarul csináltuk (aha én csinálom a picipuha frissítéseit), rájövünk megcsináljuk visszakapja. 2 hét után jön vissza h eddig nem volt ideje rá de mikor ö elvitte (állítólag)akkor se volt hang, és a neten nem tud freemailozni meg isten tudja mit csinálni, gép bekapcs most előtte hang lemutézva (minek ennek multimédiás bill)
- jaj én biztos nem nyomtam meg (aha mutezo vírus csak neked)
kukik ful letiltva ezért nem ment egy csomo lap (persze azt is mi tiltottuk le, de 2 hétig nem hozta vissza)
egy hiba tényleg volt mert biosban a hd audio volt beállítva és nem ac97 hdaudioval meg nem ment elől a hangszóró (de ezt is megtanultam)

az első hang megérteve mert a biost nem kell ismernie, de a többi nem garis probléma ez meg elvárta h ingyen (utoljára megkapta ingyen, de....)

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

''A cmabrigde-i etegyemen kéüszlt eikgy tnuamálny áítllsáa sznreit a szvkaaon bleül nincs jlneestőgée annak, mkénit rdeeőzndenk el a btűek'' " Ezért a megrendelése teljesítése legkésőbb a hétfői (január 06) napon 15:00 - 18:00 óra között"

(#2209) blunt válasza adik (#2197) üzenetére


blunt
aktív tag

bocsánat, hogy belevauzok, de egy valamit nem értek. Miért van az, hogy ha magyarországon valaki meg akar nézni egy árut, vagy ne adj isten infót kér róla az eladótól, akkor ha nem veszi meg a végén a terméket, miért kell, hogy szarul érezze magát?
MO-tól nyugatra elindulsz, ez teljesen normális, hogy tájékozódom, vagy meggondolom magam a terméket illetően. Nektek az a dolgotok, hogy kiszolgáljátok a vevőt, a péknek pedig az, hogy minden nap hajnalban felkel és kenyeret süt.

meg ja, megszagolja megtapicskolja. És? El fogod tudni adni másnak ha ő a végén még sem veszi meg. Értem a postod lényegét, nem veled akarok kötekedni, csak pont egy jó alkalom volt a Te írásod, hogy rákérdezzek azokra a dolgokra, amik engem mindig is érdekeltek.

Nálunk az USA-ban nem csinálnak sehol problémát abból, hogy ha a vevő nem veszi meg mondjuk azt a 20 farmert, amit próbálgatott az elmúlt 2 órában feltartva az eladót. Az eladó tudja, hogy őt ezért fizetik és nem azért, hogy a neten lógjon egész nap, pl...

Hozzáteszem, jelenleg MO-n vagyok (nem sokáig) és marhára cseszi a szememet ez a mentalitás mindenhol.

:R

(#2210) pulcsi


pulcsi
tag

hozzánk ha jön valaki még a csomagoltat is felbontjuk neki majd valhogy megoldjuk a vissza csonagolást ha több info kell kinyomtatjuk a netről a hivatalos oldalról és elmondjuk neki a saját tapasztalatot ez álltalában így kell csinálnunk de amikor kicssávó bejön 50. alkalom végigkérdez mindent, (feltartja a mögötte lévőket akik vesznek is valamit( nem vesz semmit már vagy 2-3 éve akkor kiakad a merő és elhajtjuk h nincs nem is lesz

[Szerkesztve]

''A cmabrigde-i etegyemen kéüszlt eikgy tnuamálny áítllsáa sznreit a szvkaaon bleül nincs jlneestőgée annak, mkénit rdeeőzndenk el a btűek'' " Ezért a megrendelése teljesítése legkésőbb a hétfői (január 06) napon 15:00 - 18:00 óra között"

(#2211) blunt válasza pulcsi (#2210) üzenetére


blunt
aktív tag

ebben a formában ez tökéletesen érthető! :R

(#2212) TheReMiXeR válasza blunt (#2211) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

Pulcsi jól írta...

Sajnos vannak ''visszatérő soha nem vásárlók'' akik szeretik lepakoltatni a polcokat.
Mi is szívesen kicsomagoljuk, megmutatjuk, infót nyomtatunk még akkor is, ha tudom előre, hogy pölö az ''osanban'' fogja megvenni mert ott éppen olcsóbb egy picit az áru.
...de hogy éljek a pékes hasonlattal én is...
A pékségben sem kapja meg a kezébe az illető a terméket, nem tapogathatja meg, nem nyálazhatja össze... Tudom, ez durva hasonlat, de egy 500Ft-os vackon mit kell ennyire felizgulnia sok tagnak? Tiszta sor, hogy egy negyvenezres asus deluxe lapot kibontok, megmutatok, de egy géniusz vagy kolink egérrel mit lehet órákig csámcsogni?
Az olyan és kész. Kimondottan örülök, hogy legalább a vinyók csomagolva vannak (kivéve Samu) mert még mikroszkóp alá is tudná rakni 1-2 mandró, hogy megnézze hány mikron rézzel van futtatva az érintkező, mert ''nem mindegy''.

Szvsz, azokkal van a probléma, akik évek óta ezt csinálják. Egy boltos már ismeri ezt a tipust. Ráadásul sokkal jobban megy az idő, ha eladok vagy szervizelek, mint ha a neten lógnék. Akinek nem ez a véleménye az tényleg nem jól látja a dolgokat.

[Szerkesztve]

(#2213) sasa311 válasza blunt (#2209) üzenetére


sasa311
veterán

Tök jó isteníteni azt a szánalmas szenny országot :)

Szerintem a farmergatya és a PC termék nagyon külön dolog.
Mert a gatyát rád szabják, ott van a polcon, fel kell próbálnod, hogy jó-e rád.
De egy [insert random PC part] mit néz? Oké, tiszta sor ha feltett szándékom, hogy megveszem a [insert random PC part]ot akkor megnézem, nem törött / repedt / szar-e. Oszt annyi. És ha nem az megveszem. De aki az alapján dönti el egy PC alkatrészről, hogy megveszi-e, hogy ránézésre jó-e az egyrészt nem ért hozzá (akkor meg mit néz rajta? :U ) másrészt arra nem gondol, hogyha meggondolja magát, akkor azért mégsem olyan könnyű eladni a cuccot...
Te megvennél egy [insert random PC part]ot úgy, hogy az eladó előhozza a raktárból és bontott a doboza, fel van tépve a matrica az ántiszátikus zsacseszon, stb..? Mert a vevők 95%-a biztos nem.. Ezen gondolkozz el mielőtt az USA vásárlási szokásokat isteníted, ahol a legnagyobb divat, hogy 3 naponta úgy öltözködnek a fiatalok, hogy elhozza a ruhát a boltból és 2 nap múlva visszacserélteti mert meggondolta magát ^^ :(

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#2214) ML320 válasza TheReMiXeR (#2212) üzenetére


ML320
aktív tag

Na ja... Meg már kitárgyaltuk, hogy ha kibontjuk, akkor a következő emberke már nem hajlandó elvinni a cuccot, mert az HASZNÁLT!!!
És ma megint bejött régi kedvencünk! Memóriakártyaolvasót keresett, beépíthetőt.
És képzeljétek, megint csak olyat tudtam volna adni, amin rajta van gyártó logója, van még plusz egy USB aljzat. És ugyanilyenem volt egy hónapja. Meg fél éve. Meg akkor is ilyen volt, amikor a kollégát kérdezte...
Valamint az utolsó pillanatban kitalálja, hogy hoppá, ez nem piros nyák, hanem kék, ezért nem viszem el!!! TheReMiXeR tökéletesen rátapintott a lényegre: Mi boltosok már nagyon jól ismerjük ezt a kötekedő/szarrágó/csóringer fajtát, aki érdeklődik/okoskodik/leszól/stb... Igen, utáljuk őket! És fikázzuk őket itt, mert megérdemlik! És nem érzek emiatt lelkiismeretfurdalást, mert tudom, hogy tudálékosan osztják az észt a haveri körükben, miszerint ez a boltos hülye, az gyökér, amaz meg homokos... Egyikünk se jobb, tény és való... Én korrekten viselkedem a vevőkkel, de azért elvárom, hogy seggnyalatásra jöjjön be. Túl nagy kérés, hogy a vevő ne legyen gyökér?!?!? Vagy hogy egy kicsit EMBERILEG is gondoljon bele a helyzetünkbe?
Legalább a gőzt had engedjük ki! :DDD
:R

Ember tervez, Isten perverz...

(#2215) venember83 válasza sasa311 (#2213) üzenetére


venember83
nagyúr

Ezt a temat mar kitargyaltuk/tak parszor itt, bizonyos esetekben igenis fontos, h lassam a termeket amit megveszek. Klasszikus pelda a memoria, h milyen modulok vannak rajta, vagy hdd-knel megnezni sorozatszamot, h milyen motorral szereltek.
Ezen kivul egyetertek veled ;)
Elnezest az off-ert, h nem boltoskent bele-hsz-eltem :(((

(#2216) ML320 válasza ML320 (#2214) üzenetére


ML320
aktív tag

Szombat esti láz...
''azért elvárom, hogy ne seggnyalatásra jöjjön be''
Egy szócska kimaradt. Még mielőtt rosszra gondolnátok... :D

Ember tervez, Isten perverz...

(#2217) FehérHolló válasza ML320 (#2216) üzenetére


FehérHolló
veterán

Azt is elvárhatnád, hogy a te segged nyalására jöjjön be. ;)

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#2218) ML320 válasza FehérHolló (#2217) üzenetére


ML320
aktív tag

Ennyire nem vagyok perverz :DDD :DDD :DDD

És a vásárló közönségünk még nem a fotómodell hölgyekből áll... :O

Ember tervez, Isten perverz...

(#2219) sasa311 válasza venember83 (#2215) üzenetére


sasa311
veterán

Tudod, hogy a szarrágóra értettem, aki nem azt nézi meg, hogy lássa milyen chip van a ramon, hanem arra, aki csak úgy nézegetné aztán nem veszi meg mer' ződ a nyák és azt olvasta a PH... öö ( :DDD ) Blikkbe hogy az szar... Mert aki ezt nézi, az utána tudja mondani, hogy bocsi én ilyen csippeset keresek. :)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#2220) g@bo


g@bo
nagyúr

ember bejön,
- cd-t keresek
- 145 ft
- az nagyon drága...., 1 db kéne, áfás számlát kaphatok?
- persze :Y
- á, inkább nem kell, nem tud a környéken, ahol olcsóbb?
..........

másik,
- monitort keresek
- milyet
- hát olyan tft-set
- mekkorát?
- aszzem 17 v 19-es
- mégis?
- legyen 19-es
- van samsung, lg, belinea, acer, asus.... melyik?
- fekete van?
- az nincs, mind ezüst kávás, hátulfekete
............
- az nem jó, neki fekete teszkós kell 3 év garival, olyan 35000-ért.
- olyan nincs nekünk, de ezt nem tudja elmondani az elején 1 mondatban? :O
........

(#2221) g@bo válasza blunt (#2209) üzenetére


g@bo
nagyúr

usa-ban más a vásárlói közönség, a kúltúra.

nálam bejön ember, kibontatja monitor, megnézi, pixelhiba nincs, tesztelgetteti, visszacsomi, majd kér egy másikat, ami nem bontott. kérdem miért? mert neki új kell... de ezt néztük meg hogy hibátlan....

ember, vincsi kell, van, beszereljük? aha. kidobja gép, berakom. meg is formázom? ám legyen... esetleg egy windóz rá? persze, 26k az oem xp...... nem, nem olyan... olyan nincs. :((( oké, fizetek. 10290 ft. ad 10300 és a 10 forinttért is tartja a markát.

egyre több a gagyizós, alkudozós vásárló, aki nem vásárol, viszont egy órát tátja a száját, és feltart másokat.

az emberek nagytöbbsége nálunk megkapja tapira a terméket, nem jelent gondot, de a visszajáró ''csak érdeklődök'' vevőket - ha állnak mögötte - igyekszem szimplán árlistával vagy nézd meg a weben dumával lerázni.

sajnos a főnök a forgalom után fizet, nem a fullextrás tájékoztatásért, ami után a vevő elbattyog, és megveszi ott, ahol 15 forinttal olcsóbb / de ott ép goromba az eladó, de olcsób... nálunk viszont megkapta az infót/

***** nép a magyar, nem csak vásárlásban, összességében. nem lehet összehasonlítani az államokkal, persze ott több ember van, alkalmasint ott is akad bőven gyökér... de nem kell úgy gagyizni a cég fentmaradásáért, mint itt.

/Moderálva. - Race/

(#2222) szepi79 válasza g@bo (#2221) üzenetére


szepi79
őstag

oké, fizetek. 10290 ft. ad 10300 és a 10 forinttért is tartja a markát.

már bocs, de ebben totál igaza van a vevőnek. én is marhára ki tudok akadni, ha a benzinkútnál 125 forint helyett 120at kapok. ha akarok adni borravalót, akkor mondom, hogy köszi, csak 1 százast kérek vissza. ha meg nem mondom, akkor minden forint jár. de a többiben igazad van.

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#2223) Rover623 válasza ML320 (#2214) üzenetére


Rover623
félisten

mert tudom, hogy tudálékosan osztják az észt a haveri körükben, miszerint ez a boltos hülye, az gyökér, amaz meg homokos... Egyikünk se jobb, tény és való...
Nekem elegem is lett az egészből...:DDD
12 év után úgy döntöttem hogy más területen keresem meg a kenyeremet...még kevesebbet érintkezve a ''kedves'' vásárlókkal...:C

primus inter pares

(#2224) ML320 válasza Rover623 (#2223) üzenetére


ML320
aktív tag

Akkor nekem még van 5 évem? :O

Ember tervez, Isten perverz...

(#2225) TheReMiXeR válasza Rover623 (#2223) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

Na akkor ezé vótá eltűnve :C

Hajrá hajrá... ejjj dejó neked!

(#2226) he7edik. válasza BITBOYS (#2188) üzenetére


he7edik.
addikt

Nekem az Abit AW9D-MAX-hoz adtak

Égő szöveg a flém vázon

(#2227) gorlin válasza g@bo (#2221) üzenetére


gorlin
őstag

A monitorhoz egy szót:
Én is voltam úgy hogy a boltban kibontattam egy tft monitort,hogy megnézzem pixelhibás e?
Tesztelés közben megláttam egy kis piszkot ami odaragadt a monitorhoz.
Az eladónak mutatom erre ő elkezd közelíteni a körmével hogy lekaparja :Y :W
Mondom neki :Ne a körmével!!!,azt a cilittel(ott volt a pulton) megkaphatnám egy kicsit?
Egy kicsit ráfujtam egy papírtörlőre és elkezdtem letörölni a koszt.Viszont hiába töröltem akkor is ott maradt egy minimális,amit én láttam ő viszont azt mondta hogy semmi sincs már ott .
Akkor mondtam hogy inkább elviszek egy másik bontatlant,aztán megnézem otthon van e rajta pixelhiba.


Lehet hogy csak nem akart neked szólni,mert látott valami hibát
Vagy ha tényleg a másikat vitte el az általa tesztelt helyett akkor tényleg nem normális.

(#2228) adik válasza blunt (#2209) üzenetére


adik
őstag

Hálistennek jó forgalmú (kopp-kopp-kopp) üzletben dolgozok, úgy, hogy szinte mindig van legalább 2 vevő a boltban. Ha úgy látom, hogy van idő, akkor én ajánlom fel,h ogy kihozom, megnézzük, mutogatom, ha nincs idő, akkor csak ha a vevő kéri. Egy majd 300 Khuf terméket - akárhányszor is volt már a kezemben - nekem is egyfajta élmény megmutatni, mert jó cucc, jó érzés kézbe venni, megnézni, látni hogy igen, manapság is készülnek igazi gépek, nem csak termékek.
A post végére azt felejtettem el ráheggeszteni, hogy jutalékot kapok minden eladott hw után, és sajnos nem minden nap termelek 400 KHuf számlát, konkrétan nekem ez lett volna a legnagyobb, eddig, számomra egyértelmű volt, hogy viszi, beleéltem magam. De hát még az első számtekbótos fizumat sem kaptam meg :DDD
Egyébbiránt teljesen igazad van, egy ilyen eszközt, de olcsóbbat is, meg kell nézni, meg kell fogni, meg kell tudni róla mindent. Meg kell tudni, hogy érdemes-e váltani, stb-stb... Én is úgy megyek be egy boltba, hogyha _akármit, több nagyságrenddel olcsóbbat is_ látni akarok, akkor hozzák ki, mutassák meg, meséljék el. Alapvetően megpróbálok úgy viselkedni a felhasználóval, ahogy elvárnám, hogy velem viselkedjenek.
Bocsi, hogy félreérthetően írtam, és köszönöm, hogy felhoztad ezt a kérdést, mert fontosnak tarom azt tisztázni, hogy igenis lényeges, hogy eladjunk valamit, amiről a véglény is tudja mi is az. Igen, tudom, ovlastam, hogy ez már itt többször előkerült, de csak elmondom én is, mintegy demonstrálva, nekem is fontos az: ha nem vagyok korrekt a vevővel, akkor átbaszom, emberként seggluk vagyok, ő meg nem jön vissza még több pénzt költeni, és valszeg a haverjai sem. :R

bocsi a hosszért.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#2229) Ygg válasza g@bo (#2221) üzenetére


Ygg
senior tag

köcsög nép a magyar, nem csak vásárlásban, összességében. nem lehet összehasonlítani az államokkal, persze ott több ember van, alkalmasint ott is akad bőven gyökér... de nem kell úgy gagyizni a cég fentmaradásáért, mint itt.
Hadd ne mondjam, más népek milyenek.
Minden népben van köcsög, meg rendes is.
Mint ahogy van kóró vevő, meg tapló eladó is.
Néha meg sajna ördögi kör, mint amikor a rendes nő megszívja a tapló faszival, és utána a rendes csávónak adja vissza, mint annak a rendje...

Más kérdés, hogy nálunk sajna nagyon rossz irányba mennek a dolgok, és a taplóság irányába tartunk.

(#2230) finest válasza szepi79 (#2222) üzenetére


finest
őstag

Persze, csak nála elvárják, h megformázza, meg beszerelje a vinyót. A benzinkúton meg csak lehúznak. Én már régen csak önkiszolgálós kutaknál tankolok emiatt.
Amikor a kipróbált cucc után valaki bontatlant kér, pl. pixelhibára tesztelia moncsit, aztán kér másikat, az elég gáz. Viszont fell ehetne számítani pár ezer forintot a pixelhiba tesztért és akkor nem lenne ez a probléma...

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#2231) szepi79 válasza finest (#2230) üzenetére


szepi79
őstag

hát ezzel kapcsolatban jókat lehetne vitázni. amúgy meg az a nem normális ember, aki új, bontatlant visz el, mikor egy másiknál már meggyőződött róla, hogy jó lesz az... :W

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#2232) Ygg válasza szepi79 (#2231) üzenetére


Ygg
senior tag

Na az tényleg az.
Én többször is bosszúságtól kíméltem meg magam, hogy kibontottuk, megnéztem, hiányzott valami a csomagból, és korrekten orvosolták.
Múltkor pl. mikrosütőnél a grillrács.

(#2233) BITBOYS válasza he7edik. (#2226) üzenetére


BITBOYS
addikt

Végül megoldódott. Megy mindenféle kötözgetés nélkül crossfire-ben. :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#2234) szepi79 válasza Ygg (#2232) üzenetére


szepi79
őstag

nekem nem azzal van bajom, hogy ki kell bontani, mert az OK. de csak akkor bontasson ki bárki is egy terméket, ha komolyan el akarja vinni, és ha szemmel láthatólag nincs baja, benne van minden, akkor vigye is el, ne az legyen, hogy ''áh kösz, csak érdeklődtem'' aztán megy át a madaras teszkóba jól átkúratni az agyát.

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#2235) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Míg sonyban dolgoztam azt csinálták egyes érdeklődők, hogy bejöttek hozzánk, kikérdeztek minket a kamerákról vagy más termékről amiről nem tudtak semmit, majd miután mindent megtudtak és kicsomagoltatták az árut, átmentek a mediába és ott vették meg, mert ott olcsóbb volt az adott termék... :(

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#2236) Shadows


Shadows
senior tag

Had szólja bele én is pls!

a vásárlón lehet látni ha akar valamit vagy csak az időmet bassza, az ok hogy én érte vagyok de én nem cigánykodok vele mint ahogy ő(k) velünk KEDVES eladóval

a másik kedvencem mikor a borszagú büdös (BÜDÖS HUGYSZAGÚ) paraszt bejön és szeretne e6400-at és az xft ő az sok!!( bazz akkor kapáljá 2 nappal többet oszt megsze)

A MAGYAR NÉP TÉNYLEG ROSSZ IRÁNYBA HAJTJA A SZEKERÉT DE EZEN NEM KELL CSODÁLKOZNI MAGUNK CSINÁLTUK AMIBEN VAGYUNK :C :C (ÉS EZT NEM SZERETNÉM RÉSZLETEZNI)

[Szerkesztve]

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#2237) E(L)MO


E(L)MO
csendes tag

Egy dolog, amiben egyetértek a főnökömmel: NEM BONTUNK KI SEMMIT. Meg lehet nézni a mediában, meg a mit tudom én hol, azt tessék átjönni és megvenni.

If you can't beat your computer at chass, try kickboxing.

(#2238) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Pl egy TFT monitort nem vennék megy úgy hogy nem nézhetem meg a képét....
Ja hogy nem lehet megnézni,viszontlátásra van n+1 számtech bolt még. :U
Nem rég vettem egy monitort, és még a nagykerben is ki lehetett próbálni,megnézni.



[Szerkesztve]

(#2239) Ygg


Ygg
senior tag

A nem kibontással sem értek egyet, azért megyek boltba,
és nem netről rendelgetek, hogy megnézzem élőben, mit veszek.
De cserében ha rendesen kiszolgálnak, megmutatnak, elmagyaráznak mindent,
és megfelel a termék, nem megyek el a Tecsóba, stb, hogy megvegyem ott.
Mivel, ha minden rendben ment, talán később is segítenek, ill. nem lesz gond pl. gariztatással.
De ez én vagyok.
Aki meg csak megnézni akarja, menjen tényleg az MM-be, vagy vhova, ami megengedheti magának a bemutatódarabokat, ne a kiskerest szopassa.
Mivel sajnos kettőn áll a vásár.
De tényleg látható, hogy ki a normális vevő, és ki az,
aki csak passzióból szopatja a másikat, és rabolja az idejét.
Ezt elsőre nehéz kiszűrni.

Én nem boltos vagyok, bár hardvert is szoktam eladni,
hanem inkább szolgáltató.

De ott is ugyanaz a sztori. Kérnek egy megoldást, én kidolgozok 5 órás munkával több alternatívát, adok árajánlatot, körüljárom a problémát, tényleg egyénileg legjobb megoldást próbálok keresni neki.
Tulajdonképpen mindent megtanítok neki, amire figyeljn.
Utána megcsináltatja valami balfékkel,
10 ezer forinttal olcsóbban, hulladék harverrel, monyák szoftveres résszel
tökéletesen alkalmatlanul az adott feladatra.
Kb tegyük rá a kamionra a személyautó gumit, nem baj, ha nem arra való, de olcsó.
Persze szar lesz, röhögök rajta, utána meg sírok, mert öt órát vagy akárhányat dolgoztam a semmibe. S be kell nyelni, mert kire terhelnéd ezeket az üresjáratokat rá?


Bocs az OFF-ért, de kikívánkozott.


(#2240) g@bo válasza szepi79 (#2222) üzenetére


g@bo
nagyúr

a beszereled, megformázod nem alapszolgáltatás, mondhattam volna, persze, 1500 ft szerviz ktg. nekem mint eladónak nem kutya kötelességem.

a 10 ft borravaló / pontosan annyi volt / az elvégzet + munkáért is röhej, nemhogy tartani érte a markot.

10 ruppót elvből visszaadok, ezzel teljesen mást sugalltam.

(#2241) g@bo válasza finest (#2230) üzenetére


g@bo
nagyúr

pixelhibákat én proggival megmutatom, akkor megnyugszik, és otthon nem keresi.

a pixelhibás cuccot meg elviszik a nagykerből a cégek, kicsit olcsóbban ugye, titkárnőnek jó lesz.

inkább az volt a röhej, kibontatja, megnézi, és kér egy újat. simán ostoba.



amúgy naponta 30 vevőböl 20 meg megkérdi, '' olcsóbb nincs '' :))

1000 forintos cmedia 4ch hangkari, olcsóbb nincs. imádom ezt a szakmát. :R

(#2242) Ygg válasza g@bo (#2241) üzenetére


Ygg
senior tag

Megérdemli, hogy a másik ''originál csomagolású'' meg pixelhibás legyen.
Vagy hiányozzon a talpa, és mondják neki elsőre, biztos otthon kilopta.
:D :D :D
Amúgy ha egy forint lenne, akkor is megkérdeznék, hogy ''olcsóbb nincs?''.
Ez már lassan olyan, mint a hogy vay, meg a jó napot kívánok.
Sajnos...

(#2243) BITBOYS válasza g@bo (#2241) üzenetére


BITBOYS
addikt

''1000 forintos cmedia 4ch hangkari, olcsóbb nincs'' vagy ezzel egyenértékű, de jobb. :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#2244) #54715584 válasza ToBeY (#2238) üzenetére


#54715584
törölt tag

en ugy vettem, az enyemet, hogy nem engedtek kiprobalni, meg kibontani sem lehetett
kerdeztem el-e a 3 napos cseregari, mondtak igen, mondom akkor kerem, elviszem :D
szoval ''kockaztattam'', de jol is jartam, mert hibatlan moncsit kaptam :)


[Szerkesztve]

(#2245) blunt válasza g@bo (#2221) üzenetére


blunt
aktív tag

Köszi a kimerítő választ :R Ebbe nem is gondoltam bele, hogy előfordulhat ilyen, mint amit pl. az első pár sorban írsz. Ez így tényleg vérlázító :(((

(#2246) blunt válasza adik (#2228) üzenetére


blunt
aktív tag

Nem, nem ellened szólt, azt direkt kihangsúlyoztam :)
Nem tudtam, hogy jutalékot kaptok az eladásokból, azt hittem, hogy van egy fix havi béretek, mittomén mondjuk 150k (most csak hasraütöttem) és ennyi :)
Tudom, hogy teljesen más példa (de valahol mégsem), hogy ha teszem azt elmész autót venni, akkor szeretnéd te is megszagolni, nyitogatni, megnézni közelebbről esetleg kipróbálni.
Vannak emberek, akiknek nem számít néhány százezer forintos tétel, de nem ez a jellemző ma MO-n, ha jól tudom :)

A másik amit kérdezni szerettem volna, hamár a jó topicban vagyunk és kötődik a vásárláshoz: Miért van az, hogy pénzt nem kap vissza a vásárló magyarországon ha még aznap visszaviszi a terméket, hogy ''bocsi én voltam a hülye, AGPs kártyát tudok csak betenni az alaplapba, ez meg PCI'' ? Főleg ha nincs olyan termék, ami tetszene vagy helyette kellene neki? Nem akarom felhozni amerikát megint, teljesen másképp épül fel a customer service, de ott 30 napom van arra, hogy visszavigyem ha mégsem kell és szó nélkül kapom vissza a pénzt. Nem egyszer volt jó, hogy van ilyen lehetőségem. Természetesen nem voltam bunkó paraszt, és nem szakadt zacskóval meg széttépett dobozban vittem vissza, hanem 99% gyári állapotban.

Ez tudom, hogy nem a Ti hibátok, hanem a főnök határoz így gondolom, de miért? Valszeg oda a büdös életbe nem megyek vissza ha csak üres DVDket meg dvd írót tudok levásárolni a 70k-s kártya árából.

:R

[Szerkesztve]

(#2247) BITBOYS válasza blunt (#2246) üzenetére


BITBOYS
addikt

'' Miért van az, hogy pénzt nem kap vissza a vásárló magyarországon ha még aznap visszaviszi a terméket'' szerintem ilyen nem létezik, de mondjuk ha szétbelezte a csomagolást meg a terméket akkor van rá esély...

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#2248) bobsys válasza blunt (#2246) üzenetére


bobsys
addikt

azért mert asszem csak akkor köteles visszavenni ha hibás termékről van szó
sok helyen még a törvényi minimumot sem tartják be és neked kell üvöltözni meg fenyegetőzni stb...

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#2249) bLaCkDoGoNe válasza blunt (#2246) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Nem engem kérdeztél ugyan, de az én válaszom: itt azért nincs ilyen, mert akkor rövid úton kölcsönzőnek néznék a boltot. Van egy vásárlói réteg, aki amellett, hogy nagyon ''öntudatos'' (a szó rossz értelmében, azaz visszaél a nem is mindig jól értelmezett jogaival), ugyanakkor hihetetlen sóher és rosszindulatú. És ez a réteg sajnos nem is kevésszámú embert foglal magába. Szóval nálunk az ilyen figurák miatt nem lehet megcsinálni ezt a dolgot, és ezzel a (szintén nem kevésszámú) normális ember szív.

Ráadásul ez két oldalú, hadd ne mondjam, hogy mi az az ember, aki rossz cuccot vesz a gépébe, pláne, ha az sok 10ezer forintos kiadás. Igenis tessék megnézni, hogy biztosan jó lesz-e, ha pedig nem ért hozzá, csapja a hóna alá a gépét, majd a boltban beszerelik, és rögtön helyben közlik is, ha csak PCI-je van pl. AGP helyett.

Ez kizárólag az eladó jóindulatán múlik, hogy visszacseréli-e, és jóindulat sajnos nem lehet sok, mert visszaélnek vele.

(Nem vagyok boltos, csak a pult másik oldalán szoktam előfordulni.)

[Szerkesztve]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#2250) E(L)MO


E(L)MO
csendes tag

Ha minden ember olyan rendes és türelmes lenne, akkor én is mindig rendesen és türelmesen állnék hozzájuk. Minden terméket kicsomagolni és megmutogatni, sőt, beüzemelni? Ne vicceljetek! Külön embert kellene hozzá alkalmazni. Arról nem is beszélve, hogy rendkívül időigényes, és ahogy mondtátok, sok a visszaélés, sok az olyan rosszindulatú ember, aki fittyet hány más emberek lelkivilágára. Mert szerintem ez itt a lényeg: a MEGÉRTÉS. Ez az ami hiányzik. És amig mindenki szarik mindenkire, ez nem fog megváltozni. Főleg Magyarországon nem. És minden dolog amiről irunk, erre vezethető vissza.

If you can't beat your computer at chass, try kickboxing.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.