Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2994) gforce9


gforce9
csendes tag

ismét üdv
hétvégén történt

Kisvárosban van a boltom.. papa biciklit tol be az udvarba 2 nagy szatyorral. Én épp kinn dohányzok. mindez szombat du záráskor.
É - Szépjónapot, miben segíthetek?
P - Hát van nekem egy dvd lemezjátszóm és nem megy bele az áram.
É - Hmm, asztali készülékről van szó? (gondoltam egyszerűbb lesz, ha kiderítjük mi az mert asztalival nem foglalkozunk )
Nah itt jött a csavar:
P - Háát én azt nem is tudom, kétfajta lemez is jár bele az egyik kocka a másik meg kerek, meg van rajta rádió is.
(erős gondolkodás vajon mi a fene lehet az :F akár számítógép is lehet ) Gondoltam egyszerűsítem tovább:
É - Amikor filmet néz rajta a TV-n van a kép?
P - Filmet? ÁÁÁ nem játszik az filmet csak muzsikát.
(nah kezdünk már alakulni a dvd-ből cd lett....bár a kocka lemezt nem tudtam micsoda még ekkor se - később se tudtam rájönni :) )
É - Értem. (értette a fene, csak megértően bólogattam :DDD ) Akkor zenelejátszó készülékről van szó.
P - Igen igen olyasmi, csak rádiót is tud.
É - Sajnos mi csak számítástechnikával foglalkozunk, de itt meg itt tudni fognak segíteni.
P - Tudom én azt, csak zárva vannak. Ide meg ki van írva hogy szervíz.
(persze, hogy ki van írva de ugyanakkora betűkkel mellé az is, hogy: SZÁMÍTÓGÉP)
É - Hát igen szombaton csak délig vannak, hétfőn próbálja meg.
P - De ha holnap behoznám megnézné?
É - Ahogy elmondtam nem foglakozuk szórakoztató elektronikával. (pesze bammeg a vasárapom arra van :W )
P - De csak meg kellene nézni mi a baja.
É - Hát tölem behozhatja, de én max annyit tudok rá mondani, hogy igen ez tényleg rossz. A kapcsolóit nézegette már? Nem lett véletlenül kikapcsolva?
P - Ó nyomtam én mán' azon mindent. (ajjaj lehet ez a baj? :DDD )
É - Hát akkor nincs jobb ötletem, mivel mi nem foglalkozunk csak számítógépekkel ide és ide kell vinni a készüléket hétfőn.
P - Biztos nem tudom elvállalni?
É - Hát nagyon sajnálom, de ilyen készülékek javításához nincs megfelelő felszerelésem se. Ez olyan mintha a mosógépet az autószerelőhöz vinné - vagy majdnem.
Na erre végre megértette mi a tényállás.
P - Jajj akkor elnézést. Hétfőn viszem oda amit mondott.
:D


Mondjuk nem csöszte fel az agyam, mert nem volt bunkó, csak jót mosolyogtam rajta :) Igazából aranyos volt a Tata :)

Minden problémára legalább 2 megoldás létezik. Ezek közül az egyiket én mindig tudom! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.