Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2101) ML320 válasza szepi79 (#2099) üzenetére


ML320
aktív tag

Az említett gyár 6 hónap garit vállal a patronjaira, bár az intézése kissé körülményes. Ennek ellenére még ott van az is, hogy néhány disztribució 20%-kal drágábban adja, de ott meg hologrammos matricát is veszünk - Artijust 2...
A HP ráadásként fel is tünteti a garlapon, hogy az utántöltött patron használata nem megfelelő használatnak minősül, azaz a gar is ugorhat. Mellesleg volt már pár olyan eset, amikor csak annyit néztek meg az utángyártottat árusító boltban, hogy a papírzsepit összetintázza-e. Ha igen, az jó, a nyomtató a szar. Bár érdekes módon az ügyfél előtt be tudjuk mutatni, hogy a tesztpatronjainkkal tökéletes (persze azok gyáriak).
Ha egy olyan nyominger kerül be, amihez nincs tesztpatronunk, és utángyártott van benne, természetes, hogy elsődlegesen origgal próbálnám ki. De ilyenkor a vevő fel van háborodva, ha kiszámláznám neki, miután azzal jól működik a gép.

Ha a kocsidba valamilyen leszívott benzint nyomatsz, lehet, hogy semmi baja nem lesz, de én a sajátomba még tetkós-metrós löttyöt se raknék... Vitatkozhatunk ezen is :D

Ember tervez, Isten perverz...

(#2102) sasa311


sasa311
veterán

Ezen nem tudom hogy tudtok ennyit vitatkozni :U
[link] - akinek ilyen és ehez hasonló kategóriájú olcsó szara van, hogy néhanapján otthon kinyomtasson 2 cd borítót vagy 5 oldal szöveget, annak tök jó a 3ezres utántöltött patron, mert tök értelmetlen 15K-t költeni 2 gyári patronra.
Aki viszont egy drága, jó minőségű printert használ nap mint nap pl fotókat nyomtat vagy egyszerűen igényes az ilyesmire az meg vegye meg a gyárit a jó gépbe, mert ott számít. :)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#2103) szepi79 válasza Hequila (#2100) üzenetére


szepi79
őstag

Ez így igaz, azonban ezek a járulékos költségek az utángyártottnál is fellépnek...

1. az utángyártottat helyben állítják elő
2. garancia nem jár hozzá
3. ''nem teljesen originál'' patronon a gyártó nem kéri be a nyomtató árának egy részét.

Nem hinném, hogy a valóban jó minőségű, a gyárinál mégis jelentősen olcsóbb utángyártott festékek jobban károsítanák a nyomtatót, mint a gyári.

általában nem is, de ez téged nem fog vigasztalni, ha pont nálad szarik be. más kérdés, hogy valószínűleg jobban megéri bevállalni az esetleges kockázatot, és utána a javítás helyett új nyomtatót venni, csak akkor senki ne verje habzó nyállal az asztalt, hogy milyen szart vett és havíccsák meg. (nem rád gondoltam, hanem az egységnyi sugarú értelmi képességekkel rendelkező vásárlókra)

szerk:
sasa: nem olyan nehéz sokat vitatkozni, ha tudom, hogy nekem van igazam :DDD

[Szerkesztve]

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#2104) bullseye válasza Hequila (#2097) üzenetére


bullseye
addikt

Nem pont a Dura-brite esetében volt, hogy néha becsomósodott, és szétvitte a nyomtatófejet?

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#2105) Djuree válasza sasa311 (#2102) üzenetére


Djuree
félisten

ez így igaz :R

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2106) Hequila válasza szepi79 (#2103) üzenetére


Hequila
őstag

Lehet, hogy helyben ''rakják össze'', de a hozzávalókat _szerintem_ nem Magyarországon készítik. A 3. pontban vizont teljesen igazat adok.

bullseye:
Ha tudnám mi az a Dura-Brite, talán tudnék róla nyilatkozni. De fogalmam nincs róla... :U

[Szerkesztve]

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#2107) TheReMiXeR


TheReMiXeR
senior tag

Talán a hónap érdekessége (legalábbis nekem) :

Suta apuka suta lányával hozzák a sulinetes gépet.
-hát öcsém ement az internet
-jónapot
-hát garanciába hoztuk mer' ement az internet a gépről tegnap

Próba, bekapcs... hálókártya letiltva, engedélyezve és láss csodát működik.

-hát de a start menü se láccik
-sajnos azzal nem tudok mit kezdeni, mert újra kellene telepíteni a rendszert
-akkor kérnénk a javítást
-no, de ez nem tartozik bele a garanciális körbe
-???

hosszú percek alatt ecseteltem nekik, hogy megcsinálhatjuk ha hoz cd-t és fizet érte, hiszen az, hogy tele rakják sz@rral a windót az nem tartozik bele a garanciába.
...és ez már menthetelen állagú volt...

Felfogták... no de most jött a hónap csattanója :

-kaptunk egy számlát az internetre és nem értyük mijé???
-nos, ezt a szolgáltatóval kellene megbeszélniük
-de azt is itt vettük!!!
-az kizárt, mi nem foglalkozunk ezzel a tevékenységgel
-de van számlánk is róla :Y

Számla elővét, minden sz@r papír előugrik...
Kiderül, hogy té kábeles előfizuja van, csak ő azt gondolta, ha a számlák között ott van a ''milyénk'' is akkor az azt jelenti, hogy van közünk a té-s problémához. (mondom hogy suta)

Ekkor elkezdi ecsetelni, hogy ők mindig annyit neteznek ami elő van írva. No, mondom ez hogy is van??? Ekkor mondja a krapek, hogy 3900-et fizetnek havonta és hogy napi 2 órát neteznek. Hogy esetleg ez átvihető másnapra-e??? No ekkor elvesztettem a fonalat egy picit...

Mit akarsz te átvinni??? Gondolataim cikáztak ezerrel...
...és akkor csapott belém a menkő! Mutatja a té-s szórólapot, hogy rajta van a lényeg.
1gigás korlátos csomag és a szórólapon van egy példa, hogy hogyan jön össze például az 1GB adatforgalom...
A sor így kezdődött :
-2 óra internetezés naponta...
-100 e-mail küldése és fogadása...
-...stb...

Ezek a népek, 2006. augusztusa óta csak napi 2 órát neteztek!!! Mert az levagyon írva hogy csak annyit lehet!!! Amikor az csak egy példa...

Én belegondoltam, hogy ez most mi és miért meg hogyan és kész lettem...
:W :W :W :W



[Szerkesztve]

(#2108) szepi79 válasza TheReMiXeR (#2107) üzenetére


szepi79
őstag

ne légy kisstílű, ez lazán a befér a negyedév érdekessége, sőt az év sztorija címért is mehetne (elvégre most már nincs többé sulinet, egyre nehezebben kerülnek elő a fél agysejttel megáldott őstermelők)

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#2109) Jorus válasza TheReMiXeR (#2107) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ez kész. :DDD Illetve végülis persze szomorú.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2110) lorcsi válasza TheReMiXeR (#2107) üzenetére


lorcsi
veterán

nem semmi sztori. szégyen, hogy a té így magyarázza el a saját csomagját :O

(#2111) Peter789 válasza szepi79 (#2099) üzenetére


Peter789
senior tag

akkor nekem már csak az a furcsa, hogy a haver hogyan tudta 3e-ért hozni nagykerből a gyári HP 56-os patront, amikor minden kiskerben 6-8e-ért láttam... :F a nagykeres árlistákat nézegetve kicsit úgy tűnik, hogy nem a gyártó a pofátlan, hanem a kiskerek adják 100-200%-os haszonnal a patronokat... :(

[Szerkesztve]

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#2112) szepi79 válasza Peter789 (#2111) üzenetére


szepi79
őstag

nekem is furcsa, ugyanis nálunk az általad említett patron 3400 nettó (~4e bruttó), rákerestem netren, és speciel a kékhal-ban 4,7e HUF az ára. ez mennyi is, 10-15% árrés? nem tűnik olyan borzasztónak. esetleg azt el tudom képzelni (bár nem követem nyomon a nem konkrétan hozzám tartozó gyártók termékeit), hogy lement a termék ára és/vagy erősödött a forint, így a nagykerben már olcsóbban volt meg a cucc. de a 100-200% nagyon erős túlzásnak tűnik. nem nagyon van olyan kisker (vagy akár nagyker), aki ilyen horribilis árréssel dolgozna, mivel annak az árnak nagyon könnyen alámennek a többiek...

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#2113) Peter789 válasza szepi79 (#2112) üzenetére


Peter789
senior tag

3-4 hónapja vettem, akkor az aqua-ban lett volna 5.5e, de nem volt nekik, több másik helyen 6e-ért adtak volna polcról, hipermarketekben meg 7-8e-ért láttam... erre inkább hozattam a haverral 3e-ért... :)

lehet éppen egy peches együttállás volt, és azért volt ilyen látványos a különbség... :R

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#2114) net84 válasza Peter789 (#2111) üzenetére


net84
őstag

kiskere válogatja! nálunk pl. nincs rajt 100-200% haszon...bárcsak lehetne :(

Read only...

(#2115) szepi79 válasza Peter789 (#2113) üzenetére


szepi79
őstag

hát b+, hipermarketeket ne említs egy napon kiskerekkel... :DDD

3-4 hónapja meg 200-210 volt a dollár árfolyama, most meg 185. teljesen reális volt akkor 5,5k egy olyan patronért. viszont a 3k-s patron nagyon kevésnek tűnik. nem lehet, hogy te a kicsi, 4,5ml-est vetted a ''normál'' 19ml-es helyett?

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#2116) Peter789 válasza szepi79 (#2115) üzenetére


Peter789
senior tag

19ml-es, azthiszem a demand-ból jött...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#2117) Shadows


Shadows
senior tag

sárga csodás G&G-t a népnek

nekem mostanában olxan szerencsém van hogy az epsonok a speed nevezetű utángyártott csodát a t07 szériát basznak felismernmi hol jó hol nem dx 5000

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#2118) Vangelis válasza Shadows (#2117) üzenetére


Vangelis
nagyúr

vegyél egy restelőt:)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#2119) Shadows válasza Vangelis (#2118) üzenetére


Shadows
senior tag

hogy resetlejem ha má itt vagyunk??

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#2120) Vangelis válasza Shadows (#2119) üzenetére


Vangelis
nagyúr

lehet venni hozzá resetelőt.... ócsó pénzé.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#2121) TheReMiXeR válasza Peter789 (#2113) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

nálam 4620.- / Xerox gyártmány 3600.-

nem keressük magunkat halára rajtuk...

(#2122) eastsider


eastsider
nagyúr

kicsit OFF

sztetek az milyen, ha egy számtekboltba nem tartanak hővezetőpasztát?
egyáltalán nem, pedig honlapjukon fennvan, igaz ramirises árlista...

(#2123) Antimatrix válasza Hequila (#2106) üzenetére


Antimatrix
tag

Nagyobb rugalmasság az új Epson DURABrite™ Ultra tintával

Kifogástalan nyomtatás szinte minden papírra
Az egyedülálló Epson DURABrite™ Ultra tintával szinte bármilyen papíron kiváló minőségű nyomtatás lehetséges.

Szokványos nyomtatás és magas fényű fotók a legjobb formában
Az Epson DURABrite Ultra™ segítségével fényes fotópapírokon is kiváló eredmények érhetők el.

Praktikus nyomtatás nem kenődő tintákkal
Az Epson DURABrite Ultra tinták ráivódnak a papír felületére. Ily módon tiszta, nem kenődő nyomtatás érhető el azonnal. Ennek köszönhetően nyomtatványaira azonnal ráírhat, pl. szövegkiemelővel.

Az életen át tartó fotók
Az Epson DURABrite Ultra tinta egyedülálló gyantarétegének köszönhetően fényálló fotók nyomtathatók. Így Ön szinte korlátlan ideig megőrizheti emlékeit.

Nem reklám

PH+BIZHATÓSÁG TOP69 -helyén vagyok - innen kezdve exelhetek a PH!-n is :-)))) Hiába mondják Csernobilnak mégis van következménye.- by Slepy- Degenerált Userekről vélemény! -- Az internetem van/nincs az örök bitmezőkön!

(#2124) Antimatrix válasza Djuree (#2098) üzenetére


Antimatrix
tag

Na azért a tinta nem 10Ft/liter de közelebb jársz az igazsághoz

5-10% ''festék-szinezőanyag-koromféleség''
5% ''homegnizáló-tartosító -nem összecsomósodó'' anyag
80-90% ipari desztillált ''tiszta'' víz

nem a hp ''nagy dobása'' az olcsó patron

mindenkinél olcsóbb a patron bele
marketinges kitalálta HP 21 22 fekete/színes kell a népnek olcsóért az olcsó nyomihoz
de hogy olcsó legyen össz 5ml!!!!!!! :((( - töltet van csak benne ami max 200oldalra elég!!!

DE OLCSÓ - és a sóhereknek ez kell!!!

a vitatott HP 56 fekete 19ml!!!!! :C - kb 3,5-4x töltet és max 1,5-1,8x ár

Igen sok ember ''tudna'' számolni csak aztán még sem tud - mert a multi cégek jobban tudnak számolni és főleg a nagyon árérzékeny piacokon hamar megragadják a magukat ''naénmegveszenkibaszottolcsóértésazösszestöbbinéljobbat nyomtató'' okoskodó emberek meg igy járnak
Mindekinek elmondom legjobban főlag ha sokat nyomtatsz a XXX Ft/ml ár számít és ebben most a C@non jár az élen 230-280Ft/ml a fekete - nem utángyártottról van szó
a szines az több :(

PH+BIZHATÓSÁG TOP69 -helyén vagyok - innen kezdve exelhetek a PH!-n is :-)))) Hiába mondják Csernobilnak mégis van következménye.- by Slepy- Degenerált Userekről vélemény! -- Az internetem van/nincs az örök bitmezőkön!

(#2125) szepi79


szepi79
őstag

nap sztorija.

rendelnek szoftvert (licenszt, nem dobozost). nem keveset. ~30db-ot. mondom mivel régebben volt hasonló szoftver, ezért nem kell újat venni darabonként 15ért, elég upgrade-et 7ért.

nem, köszönik, nekik a full verzió kell. duplaannyiért. :W
mondom jólvan, ti tudjátok. telepítőkészlet kell hozzá?
mennyi?
2k.
akkor azt nem kérünk, köszi.

WTF??? :W :W :W

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#2126) Shadows


Shadows
senior tag

mai up

digit tollat kerestek és pen drivnak hívták aztán azt vittek

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#2127) TheReMiXeR


TheReMiXeR
senior tag

-Helló! Fejhallgatót keresek!
-Milyet szeretnél?
-Olyan Dzsémsz Bondosat...
- :Y

(#2128) Djuree válasza TheReMiXeR (#2107) üzenetére


Djuree
félisten

ez a kib@szott té hibája sztem...

talán el kéne normálisan magyarázniuk...

de azért jó a sztori :D

[Szerkesztve]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2129) TheReMiXeR válasza Djuree (#2128) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

Az összes Bondot láttam és fújom kívülről, de b@zze felröhögtem :C
Talán amiatt is, hogy ránéztem az arcra, nem volt egy Roger Moore tipus :))
Alig tudtam leplezni magam, kínosan megjegyeztem, hogy ezek ''az állatok'' már megint milyen viccet küldtek nekem ímélen...

(#2130) TheReMiXeR


TheReMiXeR
senior tag

Idősebb hölgy azaz nagymama telefonált az előbb :

-mennyibe kerül egy beprogramozott gép?
-???
-olyan amit ha hazaviszünk és működik és zakkpakk minden van hozzá...
-200k
-köszönöm, kűldöm a kisunokámat!

:C

(#2131) erdey_a válasza TheReMiXeR (#2130) üzenetére


erdey_a
őstag

öröm az ilyen vevő mi?

Vérboci

(#2132) TheReMiXeR válasza erdey_a (#2131) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

Ritka, mint a jó Vargánés táp :))

(#2133) eziskamu válasza TheReMiXeR (#2132) üzenetére


eziskamu
addikt

Nana, nem szídni. 10-ből 9 terrorista ezt ajálnja ;] .
Más! Multkor is tanultam egy szakszót egyik kollégátoktól:
Slot 1-es lap = múmia



[Szerkesztve]

(#2134) biga válasza ML320 (#2101) üzenetére


biga
senior tag

A HP feltüntetheti a garlapján, de az európai (és így a magyar is) szerint természetesen ehhez nincs joga, ha az utángyártott festék egyébként megfelel a specifikációnak. A HP maximum ajánlhatja, hogy a sajátját használd!

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#2135) TheReMiXeR válasza eziskamu (#2133) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

B@zze, korán reggel ilyet olvasni....rögtön magam alá repesztettem egyet kínomban...
Az a felismerés :))

M Ú M I A

Lolka & Bolka --- ez valóban ütős :C :C :C

kérdezz má rá, hogy a socket 7 az mi :D mert én meg most egy pé1es gépet istápolok a jóféle (by Borat) mmx233as procival :))

[Szerkesztve]

(#2136) net84 válasza biga (#2134) üzenetére


net84
őstag

milyen európai? a jog vagy az importőr szerint?

Read only...

(#2137) Antimatrix


Antimatrix
tag

10 perce történt

1 jó csajszi bejön
''1 fekete patront kérnék''
Tipuszám? patron tipusa, nyomtató tipusa?
'' nem tudom így +mondani, de ha látnám a patront akkor felismerem''
ez pech mert a patron dobozba van csomagolna most ezér nem bontjuk ki mindent
'' Akkor hazamegyek és megnézem''
az lesz a jó +oldás

PH+BIZHATÓSÁG TOP69 -helyén vagyok - innen kezdve exelhetek a PH!-n is :-)))) Hiába mondják Csernobilnak mégis van következménye.- by Slepy- Degenerált Userekről vélemény! -- Az internetem van/nincs az örök bitmezőkön!

(#2138) biga válasza net84 (#2136) üzenetére


biga
senior tag

Bocs, rájöttem mit hagytam ki:

Szóval az európai (és így a magyar) jog szerint... :B

[Szerkesztve]

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#2139) net84 válasza biga (#2138) üzenetére


net84
őstag

így már ok :)
de! erre kitér a magyar fogyasztóvédelmi törvény bármelyike is? ugyanis (és sajnos) nagyon sok esetben hiába vagyunk uniós tagok, és van egy frankó unnijós törvény, a magyar szabályozás homlok egyenest más :(

Read only...

(#2140) Daweee válasza TheReMiXeR (#2135) üzenetére


Daweee
őstag

Ez a múmia nekem nem esett le :F

(#2141) Calibos


Calibos
addikt

Kicsit off lesz de ha már ennyi boltos egybe gyűlt akkor ez a legalkalmasabb hely a kérdésemre!

1. Ha eladtok alaplapot és a vevő(meghibásodás miatt) úgy hozza vissza hogy a doboza nincs meg mert az asszony ki dobta, akkor kötelességetek garanciába vissza venni?
2. Ugyan ez a kérdés csak VGA a meghibásodott termék
3. Ramot, alaplapot, vgá-t leadnak garanciába akkor meddig tart ennek általában az ügyintézése? Nem kell statisztika csak úgy kb ;)

(#2142) szepi79 válasza Calibos (#2141) üzenetére


szepi79
őstag

1&2: őrizd meg mindig a dobozt. boltja válogatja, ha a dobozra raknak speckó matricát (pl. kékhal), akkor bebuktad. olvasd el a garancialevelet, amit kaptál a számla mellé, ha nem mondja egyértelműen, hogy kell a doboz is, akkor elvileg el kell fogadják.

3: attól függ, van-e a nagykerben az adott HW-ból.

a, az a legegyszerűbb eset, hogy van, ilyenkor nem túl hosszú, kb. 1 hét (persze ez függ attól, hogy milyen gyakran jár a kisker a nagykerbe.)

b, ha nincs a nagykerben és még elérhető a termék, akkor ez 2-3 héttel kitolódik.

c, ha nincs a nagykerben, és már kifutott termék, az elég gáz, 1 hónap+ a folyamat, és a végén az is lehet, hogy csak pénzt kapsz/levásárolhatod az árát. (legjobban akkor jársz, ha egy új terméket hozzádvágnak.)

a garanciával senki sem siet túlzottan, ez a legg@cibb dolog az egész értékesítési folyamatban... :(

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#2143) Rover623 válasza Calibos (#2141) üzenetére


Rover623
félisten

1. csomagolás hiánya nem lehet garanciavesztő tényező...:U
Sajnos...
A törvények csak a vásárlót (végfelhasználót) védik...a kereskedelmi lánc többi részében farkastörvények uralkodnak...vagyis sok nagyker/disztributor/importőr előírja a kiskereskedőnek a csomagolás prezentálását a garanciális ügyintézés kapcsán.
Szerencse, kapcsolatok, forgalmi viszonyok, stb. kérdése hogy mennyire veszik komolyan...:(
A lényeg: a garancia feléd mindenképpen áll...de a bolt esetenként bebukhatja...:O
2. lásd 1. pont...;)
3. üzlettől függ...ha helyben is van komoly szervízháttér és a cég elég tőkeerős ahhoz hogy legyen sok mindenből raktáron, akkor elképzelhető hogy pár napon belül megkaphatja a vevő a cseredarabot...a kisker aztán majd leveri a nagykeren a dolgot.
De az általános gyakorlat az, hogy a cuccos megy vissza a nagykerbe...kicsi cégeknél időnként ellenőrizetlenül...persze erről hamar leszoknak, mert elég ciki módon be lehet égni egy működő alkatrész visszaküldése esetén...;]
Innentől a nagykernél a labda...nagyon jó esetben egy, maximum két hét...rossz esetben (pl. a cuccost vissza kell küldeni a gyártónak vizsgálatra mert felmerült az ''idegenkezüség'' gyanúja:C) hónapokig elhúzodhat a dolog...:U

A ''cserekészülék'' intézménye megszűnt, mint ahogy az is hogy a kedves vásárló megelégeli a javítás elhúzódását és kéri vissza a pénzét...ezekre tehát már ne hivatkozz...;)
A kereskedőnek csak annyi a kötelessége hogy törekedjen a javítás/csere elfogadható időn belüli lebonyolítására...ez meg elég tág fogalom...


[Szerkesztve]

primus inter pares

(#2144) Rover623 válasza szepi79 (#2142) üzenetére


Rover623
félisten

és a végén az is lehet, hogy csak pénzt kapsz/levásárolhatod az árát. (legjobban akkor jársz, ha egy új terméket hozzádvágnak.)
Szerintem meg akkor jár a legjobban, ha visszakapja a termék árát...merthogy:
- a vásárló dönti el, hogy pénzt kér vagy másik terméket
- szó sincsen (kötelező) levásárlásról...ha visszakéri a pénzét, nem köteles ugyanott vásárolni
- a visszajáró összeg az eredeti, a vásárláskor kapott számlán szereplő összeg...kötelezően...mindenféle avulás, értékcsökkentés, stb. nélkül...az ilyesmi törvénytelen!

Tehát könnyen lehet hogy a két-három évvel ezelőtti vételáron jobb/erősebb/szebb/gyorsabb holmit vásárolhat...;)

primus inter pares

(#2145) Calibos


Calibos
addikt

Tehát ha a dobozon semmilyen matrica, akkor kötelességük a „jog” szerint elfogadniuk a „hibás” terméket?! Jog szerint doboz nélkül is kötelességük elfogadniuk..

Köszi a kielégítő felvilágosítást kicsi lelkem megnyugodott :R én is úgy tudtam, ahogy leírtátok, csak olyan valaki, aki nem ért hozzá, be akart szédíteni . de az a biztos hogy ha ti is megerősítitek a véleményemet!

(#2146) szepi79 válasza Rover623 (#2144) üzenetére


szepi79
őstag

maradjunk annyiban, hogy akkor jár a legjobban a véglény, ha nagyon hamar kiderül, hogy nem javítható a cucc :DDD

szerk:
Tehát ha a dobozon semmilyen matrica, akkor kötelességük a „jog” szerint elfogadniuk a „hibás” terméket?! Jog szerint doboz nélkül is kötelességük elfogadniuk..

ezt a részét nem vágom annyira, lévén én nagykerben vagyok. (pár éve, mikor még máshol dolgoztam, engem megvezettek kékhalék ezzel, 2 órát kerestem azt a kurva dobozt, mire meglett. persze a javítás is elhúzódott, és a végén kaptam cserét :D ) egyébként mi dobozostól szeretjük kapni a cuccokat

[Szerkesztve]

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#2147) Calibos válasza szepi79 (#2146) üzenetére


Calibos
addikt

Idézet Rover623-tól
csomagolás hiánya nem lehet garanciavesztő tényező

ezért kicsit ellentmondásos a dolog(kékhal) :U

(#2148) szepi79 válasza Calibos (#2147) üzenetére


szepi79
őstag

olvastam, ezért írtam, hogy engem megvezettek a kékhalban.

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#2149) Rover623 válasza szepi79 (#2146) üzenetére


Rover623
félisten

maradjunk annyiban, hogy akkor jár a legjobban a véglény, ha nagyon hamar kiderül, hogy nem javítható a cucc


Ez így igaz...:R

primus inter pares

(#2150) biga válasza net84 (#2139) üzenetére


biga
senior tag

Természetesen ki. Tavaly volt pont ebböl egy döntő állásfoglalás, és talán pont a HP ellen folyt, amit irányadóként a fogy. védelem is hangoztat azóta is. Mellesleg a magyar fogyasztóvédelmi tövény szigorúbb, mint az eu-s, tehát nálunk főleg érvényes a dolog :)

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.