Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2451) ML320 válasza Shadows (#2450) üzenetére


ML320
aktív tag

Még mindig jobb, mint amikor az USB-Firewire kábelt keresik. Vagy ha van is készüléken mini USB a fotóknak, akkor azon miért nem lehet letölteni a videót?!?!? A Józsinak bezzeg sikerült!!!

Ember tervez, Isten perverz...

(#2452) Soja


Soja
aktív tag

Öregecske anyuka a fiával 10 óra körül behozza a gépet. Tegnap este még ment a gép, a vihar !! után !! kikapcsolta a gépet, hogy ne legyen baja, de aztán már többet el sem indult. Mondja nagyon kell a gép, legyen már kész. Ok, épp 6 gép van az övé előtt, de telefonáljon ide délután, hátha kész lesz addig. Épp hogy csak délután lett, du. 1 körül csörög a telefon, és érdeklődik a drága. :W :W :W
Erre mit lehet mondani, reagálni?
Érdekes módon a codegány szarság benne túlélte, szemben a k7-es lappal, ami nem bírta a kiképzést. :DD

(#2453) Shadows válasza Soja (#2452) üzenetére


Shadows
senior tag

azt kell mondani hogy hardver hiba kiszűrés több időt vesz igéybe és még 5 gép van az övé előtt!! :C

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#2454) adik


adik
őstag

Hali,
vidáman olvasom a történteket :)))

mai user, kolléga sorstársnál:
''- Szia, olvastam a weboldalatokon, hogy van ez a XYZ mp4 lejáccó UVW Forintért. Ez most van nektek?
- Igen, van.
- Rendben, akkor kérnék egyet!
- Milyen színű legyen? Fekete, vagy fehér?
- Őőő, nem tudom. Mi a különbség a kettő között?''
:DDD A mögötte álló pasas majdnem befejelte a vitrint, amit nézett.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#2455) Shadows


Shadows
senior tag

Milyen színű legyen? Fekete, vagy fehér?
- Őőő, nem tudom. Mi a különbség a kettő között?''


mé nem mondtad neki hogy a fehér jobban koszolódik a fekete meg karcolódik jobban
mondhattad volna hogy a fehér VIsta ready a fekete nem!!!!!!!!! :C :C

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#2456) adik válasza Shadows (#2455) üzenetére


adik
őstag

Arra gondoltam, hogy a mögénk, a polcok fölé, kellene szerelni egy hatalmas plazma tévét, ahol mittomén a termékeink mennének, de gomnyomásra bazi nagy hülye felírat jelenne meg, és sziréna hang harsanna fel.

Én azt mondtam volna - alapvetően fotósbolt vagyunk - hogy a fehér jobban alkalmazható derítésre, egy vakuhoz gumizva (olyan szar a cucc, hogy másra nem nagyon használnám)

De ez a Vista - szöveg tényleg nem rossz.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#2457) ML320 válasza Shadows (#2455) üzenetére


ML320
aktív tag

A feketét kómásan, félhomályban nehezebb megtalálni... Tapasztalat... :D

Ember tervez, Isten perverz...

(#2458) ML320


ML320
aktív tag

Most viszont a konkurencián kiakadtam!
A Sulinetes PC-k helyi aktuális szervizének főnöke utasította a dolgozókat, hogy nem vehetnek át illegális XP-vel rendelkező gépet garanciális ügyintézésre. Ezt még meg is értem. Kuncsaft le is gyalulta a hibás HDD-ről a partíciókat is, és bevitte. Erre meg azzal az indokkal nem veszik át, hogy nincs rajta oprencer. De ha egyszer hibás a vinyó, és még az eredetileg rajta lévő Linuxot sem lehet visszarakni, akkor mi a jó büdös °$ß÷×ß$-t csináljon szegény szerencsétlen júzer?!?! Nem veszik át, ha van rajta rendszer, és nem veszik át akkor sem, ha nincs rajta rajta semmi, mert a fizikai hiba miatt nem is lehet felrakni semmit!
1-0 a felhasználóknak, mert ez a fajta viselkedés tényleg elfogadhatatlan az ottani bolt és szervíz részéről... :(

Ember tervez, Isten perverz...

(#2459) finest válasza ML320 (#2458) üzenetére


finest
őstag

Mondja nekik, h tegyenek rá. :DDD Vagy vigyen be DOS-t egy floppin.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#2460) X@b3e válasza ML320 (#2458) üzenetére


X@b3e
addikt

Ez nem elfogadhatatlan, hanem egyszerűen ezt nem tehetik meg. Ennyi.

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#2461) Shadows válasza ML320 (#2458) üzenetére


Shadows
senior tag

LOL freedost kell neki oszt ha ugat leverem rajta ilyen nincs a ha a hardver nem külső behatástól vagy nem megfelelő haasználattól ment tönkre azon lehet 15 illegális xp akkor is át kell vennie ha meg nem akkor fogyasszunk védelmet mert 1 randi 50 papír velük és majd mikor a 10. cuccra írnak be a NAGYKÖNYVBE .....500k ahelyett hogy legariztatta volna... vagy ha ez sem elég APEH majd ők odabasznak 1 nagyot

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#2462) ML320 válasza X@b3e (#2460) üzenetére


ML320
aktív tag

De megtették...
A vevő meg behozta hozzánk, mi intézzük neki. Ja, és az ottaniak küldték át ide, mert itt vette... Javasoltuk, hogy menjen vissza, és kérjen egy irásos nyilatkozatot, hogy miért nem veszik át. Van rá egy ezresem, hogy még ettől is el fognak zárkózni. De a fogyvédet és az újsághirdetést is javasoltam.

[Szerkesztve]

Ember tervez, Isten perverz...

(#2463) .:Vision:.


.:Vision:.
tag

- Jónagyot Kívánok, Lehet maguknál orrszőrnyírót kapni ?

(khmm , mi az anyád van , ez számtekbót ... ) - magamban

- Persze de csak USB-set de most az is elfogyott ...

- Viszlát !

Tel:70/2579992 - 19 éve a Hardveraprón - 100% pozitív értékelés -

(#2464) ML320


ML320
aktív tag

Legyen egy kis hálózatos cucc:
Nem jó a háló, jött a telefon. A kábelről a srác levágta a dugót, hogy a kivánt irányokba át tudja fűzögetni, majd rárakott egy natúr csatlakozót. A fogóról persze nem hallott, de hát minek is, az FTP kábel jól beszorul az UTP-be. És a színsorrendet már meg sem említem. :W
Egy másik helyen figyelmeztettek, hogy óvatos legyek a telefonnal, mert házilagos a bekötés (ügyfélként voltam kint). A telefonban lévő csati két érintkezőjét két visszahajtott drótocska tartotta életben. Kiszedtem, rányomtam egy dugót. Tulaj elsápad, mennyibe fog ez a cégnek kerülni? Szivassuk egy kicsit: ''Egy huszas lesz!'' Enyhe szívinfarktus... De hát ő ennyit most nem fizethet ki! Mondom jó, azt a húsz forintos dugó költséget lenyelem... :DDD

Ember tervez, Isten perverz...

(#2465) HEMP


HEMP
aktív tag

Srácok, ASUS 8800gts 640MB hol a legolcsóbb és mennyibe fájna?
Még mielőtt nekem esnétek, elmondom, hogy idevágó téma, mert egyik konkurenciánk olyan árat tett közzé, amely szerintem lehetetlen, ergo kamu. A tisztességtelen piaci magatartástól, ügyeskedéstől meg már hányingerem van....Hülye egy ország ez. :O

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#2466) Jorus válasza HEMP (#2465) üzenetére


Jorus
nagyúr

Gyártótól függően 90 és 105k között vannak a legtöbb boltban. Bazárosoktól 80-85-ért is megkapod számlával, garival term.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2467) pulcsi


pulcsi
tag

110.635 de nem is nagyon reklámozzuk asus 8800 gts/hdps/640mb
mondjuk a 320 kb 35tel kevesebb

[Szerkesztve]

''A cmabrigde-i etegyemen kéüszlt eikgy tnuamálny áítllsáa sznreit a szvkaaon bleül nincs jlneestőgée annak, mkénit rdeeőzndenk el a btűek'' " Ezért a megrendelése teljesítése legkésőbb a hétfői (január 06) napon 15:00 - 18:00 óra között"

(#2468) szepi79 válasza HEMP (#2465) üzenetére


szepi79
őstag

nem kamu szokott lenni az ilyen, hanem külföldről, nem nagykeren keresztül behozott áru. persze a gariztatás az ritkán működik az ilyen esetekben...

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#2469) ML320 válasza szepi79 (#2468) üzenetére


ML320
aktív tag

De legalább olcsó... A legtöbb júzer meg büszkén mutogatja, hogy némmá millen occsón vetttem... Aztán az első hibánál jön, hogy mennyi pénz a bevizsgálás.
Vannak dolgok, amit érdemes a netről rendelni, és van, amit nem...

Ember tervez, Isten perverz...

(#2470) X@b3e válasza Jorus (#2466) üzenetére


X@b3e
addikt

Asus 8800 GTS gyártótól függően? :DDD :))

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#2471) AmunRa válasza X@b3e (#2470) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Dong mester dzsunkáján is gyártják. :)

(#2472) HEMP


HEMP
aktív tag

Köszi a válaszokat, utánajárok hogyisvanez... :R

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#2473) Shadows


Shadows
senior tag

kedves kolegina kérdezni hogy mi a különbség a vista home basic (ejtsd baszik) és a home prémium között

mondtuk neki mié... és hogy nem baszik hanem bézik

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#2474) Ygg válasza Shadows (#2473) üzenetére


Ygg
senior tag

Ilyen esetben baszik..a mezei felhasználóval ki...

(#2475) ML320 válasza Ygg (#2474) üzenetére


ML320
aktív tag

Jó magyarság... Mindig el szoktam magyarázni az ügyfeleknek az ípé címek beállítását. És amikor jött az telefon, hogy egy ájpí címet kellene átírányítani, hát csak néztem. Kellett fél perc, mire leesett, hogy mit is akarnak.
No meg emeszáj cuccok. A biztonsági őrünk meg ausznak hívja az egyik márkát...

Másik sztori, természetesen szőke kolléganővel ... :D
Lerakott elém egy papírlapot: Pan Cast
South Park után szabadon: ''Mi a pi***?''
- Hát innen kerestek!
- Innen? Kik?
- Valami polgármesteri hivatal...
Ahha! Azt viszont így irják: Pankasz... Angol szakos volt a kollegina... :DDD

[Szerkesztve]

Ember tervez, Isten perverz...

(#2476) Jégkokó


Jégkokó
veterán

A héten volt szerencsém régi P2 gépeket szétszedni ,amik mind mentek megsemmítisére, de felmerült bennem a kérdés ezeket nem lenne egyszerübb a rászoruló iskoláknak és embereknek adni?Mert azért egy 200-300 mhz es gép annyira nem rossz, elfut rajta a windows 98 meg egy csomó régebbi játék is.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#2477) ML320 válasza Jégkokó (#2476) üzenetére


ML320
aktív tag

Közgazdaságtan... A világválság idején is felmerült ez a kérdés. Ha átadod nekik, meggátolod a kereslet kialakulását. Lényegében ezek is potenciálisan abba a rétegbe tartoznak, akik venni fognak. Pályáznak, kunyiznak, a csóróbbja hitelt vesz fel...

Ember tervez, Isten perverz...

(#2478) Ygg válasza ML320 (#2477) üzenetére


Ygg
senior tag

Pankasz :D

Nem teljesen igaz, hozzájut olyanhoz, ami nem volt, meglesz rá az igénye ezentúl,
ami meg fog nőni, mert gyenge, amit kap, és jóra lesz szüksége.
Ezzel bekapcsolod a vérkeringésbe.
Persze aztán lehet, lesz ott egy olyan góré, aki azt mondja, hú idén kaptunk ajándékba számítógépet, PII300 meg a C2D ugyanúgy számítógép, akkor idén kuss, mit akartok.
Sajna sosem egyszerű.

(#2479) szepi79 válasza Ygg (#2478) üzenetére


szepi79
őstag

az igénye most is megvan rá... nehezen képzelek el olyan iskolát, ahol nincs igény...

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#2480) TheReMiXeR


TheReMiXeR
senior tag

Tulajdonos felesége elkapta ma a f@szt rendesen :))

-Jónapot
-Jónapot
-Tudok segíteni?
-Hát azé jöttem, ez gondolom nem önkiszolgáló... Akkor meg minek kérdezi meg, hogy tud-e segíteni? Még szép.

...és én is :

-sata mobilrekk kellene
-tessék
-ez biztos az? ön ért hozzá? mert sok helyen nem azt adnak amit kérek.
-ön szerint értek hozzá?
-nem tudhatom, hogy ön szakértő vagy nem...
5perc vacilálás után :
-igen, pont ilyet keresek...
-nos, kedves uram akkor ezekszerint érthetek hozzá?
-nem azért kérdeztem....
-nézze uram, lehet, hogy máshol az ön által alkalmazott hangnemet illetve kérdést sértőnek találták volna...
-nem sértésnek szántam
-nem is sértődtem meg, csak pusztán megjegyeztem, hogy az ön megnyilvánulása és az alkalmazott hangneme félreérthető...

szellőztetnek ma elég rendesen a diliházban, hiszen itt a hétvége...

az idióta monitor méregetőt már nem is írom le, mert szavakkal le nem írható az uriember megnyilvánulása... ez minimum 30perces mp3 lenne...

brutál egy nap

[Szerkesztve]

(#2481) adik válasza Ygg (#2478) üzenetére


adik
őstag

letöltésekhez pl teljesen ölég az is

Kettő, csipkebokor vessző!

(#2482) Ygg válasza adik (#2481) üzenetére


Ygg
senior tag

Ahhoz lehet, de most egy iskoláról volt szó.

(#2483) sasa311 válasza Ygg (#2482) üzenetére


sasa311
veterán

internet, office, max valami szarabb rajzprogram mint a GIMp vagy ilyesmi.. ahoz is juszt elég. Csakhát sulik mostnak mostmár vindóz ixpéj dukál ahoz megnem.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#2484) adik válasza sasa311 (#2483) üzenetére


adik
őstag

internet, office, max valami szarabb rajzprogram mint a GIMp vagy ilyesmi.. ahoz is juszt elég. Csakhát sulik mostnak mostmár vindóz ixpéj dukál ahoz megnem.

Nem is tudom melyik ismerősöm hadarta éppen,h ogy a mittoménmelyik iskolában Vistás gépek vannak, persze csak szoftver-csere, gép maradt, természetesen csak nap végén kapcsolják ki a gépeket, mert mire bootolnak, lemegy a fél óra...

Kettő, csipkebokor vessző!

(#2485) Ygg válasza adik (#2484) üzenetére


Ygg
senior tag

Látod, egyről beszélünk.

(#2486) Djuree válasza adik (#2484) üzenetére


Djuree
félisten

a mi városunkban a művházban volt internet szakkör (akkor még mikor nem volt mindenkinek net-e, olyan 4 éve).10 kor nyitott mindennap, de már 9kor be kellett kapcsolni őket hogy 10-re bebootoljon. valami nagyon kaka gépek voltak, talán p133-as és xp volt rajtuk :Y

[Szerkesztve]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2487) TheReMiXeR


TheReMiXeR
senior tag

Elvileg xp mmx-es procit igényel minimum, de lehet, hogy tévedek...

Mai érdekesség ami megint csak azt bizonyítja, hogy az ember holtig tanul :D

-Plussz-minuszos kábel van?
-Mire is teccik gondóni?
-Hát az olyan az a kábel, amivel az internetes kábelt lehet hosszabítani!
Kollégával levágjuk mi az internetes kábel... vagy usb vagy utp...
Mutatjuk neki, hogy mi mire gondolunk...
Erre kiszalad és behozza az övét, mert hát neki vastagabb a csatlakozója...
Kiderül, hogy neki is utp-je van de azt akarja hosszabítani...

Egy kis gyors magyarázat :
-plusszos kábel ---> apa kábel ---> azaz utp dugós
-minuszos kábel ---> anya kábel ---> aljzat vagy toldó...

Szóval ha apádnak akarsz vinni egy apa-kábelt ami plusszos akkor jobb ha megjegyzed, hogy utp csatlakozós kábelre van szükséged... de ha anyádnak viszel, akkor az már spesziális téma, mert az már minuszos kábel... és ha ez így nem kóser akkor b@szhassuk az apa meg anya kábelünket.

:P :B :U :Y

(#2488) parandroid válasza TheReMiXeR (#2487) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Tévedsz. 486-on is megy. :DDD

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#2489) TheReMiXeR válasza parandroid (#2488) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

telepítve vagy elindítva...

(#2490) Ygg válasza TheReMiXeR (#2487) üzenetére


Ygg
senior tag

+ -
Ez nagyon jó!
Ezt még nem hallottam.
Pedig volt már pár érdekes megfogalmazáshoz szerencsém.
LOL

(#2491) parandroid válasza TheReMiXeR (#2489) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ne, művelőggyé': [link]. ;]

[kép]

''The boottime of this system is extremly long, 30 minutes!
After 13 minutes you can see the first icons, but there are 17 minutes more,
where you can do nothing, before you can start ''working''.''


p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#2492) Jégkokó válasza parandroid (#2491) üzenetére


Jégkokó
veterán

Létezett olyan, hogy intel pentium 20mhz? :Y Mert nekem 100mhz meg 166 os volt , igaz azon csak ME-ot futtatam, de kegyetlen lassú volt rajta

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#2493) parandroid válasza Jégkokó (#2492) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

75-ös volt a legkisebb, első Pentium, ha jól emlékszem. Ha pedig a cikket is olvastad volna, akkor kiderül, hogy jumperekkel vették lejjebb a sebességét a teszt kedvéért.

Szerk: Rosszul emlékeztem, a cikkben is 60-asat említenek, és Wiki szerint is ez volt a legkisebb modell [link].

Egyébként magamat is helyesbítenem kell, 486-oson nem ment az XP, csak a Pentium Overdrive procin, amiben 486-ös mag van, de már 32 bites vezérlő.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#2494) Ygg válasza parandroid (#2493) üzenetére


Ygg
senior tag

Ez így korrekt.
Tényleg 60-as volt a legkisebb szerintem is.

(#2495) Tom5 válasza parandroid (#2491) üzenetére


Tom5
addikt

:Y :C
Nagyon tetszik...
Előveszem szekrényből a Pentium 100-asom... :U

(#2496) vtechun válasza szatocs (#87) üzenetére


vtechun
veterán

elkezdtem modemmel netezni es kellett vennem vagy 10 meter telefonzsinort, de mondom hogy biztos elérjen, legyen 23 méter :DD

(#2497) TheReMiXeR válasza parandroid (#2491) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

Fajin :))

Emlékeimben az él, hogy mmx és 64MB ram kellett mert ha ez nem volt meg nem ment tovább a telepítés...Szvsz mikor ilyen gépem volt max ME volt rajta a látható és érezhető működés miatt.

(#2498) net84


net84
őstag

pénteken 1,5 órán keresztül ajánlottam ki notebook-okat egy kedves és számítástechnikához analfabéta családnak. Annyi támpontot kaptam, hogy volt egy sms-ük, amit felolvasott:
- 1,6 ghz, 1024, hdd nagy, alaplap jó és nagy, esetlef infra, asus, acer, toshiba, fujitsu siemens
Ezekről nem tudta, hogy miről van szó, csak ezek kellenek bele neki. Gyorsan elmagyaráztam neki, hogy hogyan is néz ki egy noteszbukesz, alaplapot, vga-t és egyebeket nem úgy cserélgetünk bent, mint egy asztali gépben.
Ezután ajánlottam neki 6 külömböző gépet, az elsőn átfutottuk, hogy mi mire való, majd csinálhattam újra a 2., 3., 4. ... gépnél is, mert nem volt képes felfogni, hogy mi-mi...
A 6. típusnál is visszakérdezett, hogy mi a wlan, mire kell a nagyobb hdd...
Összehesonlítottam neki mindent minddel (melyik miért jobb, miért rosszabb)
Majd elémrakta a végén az összeset, hogy válasszak. Felállítottam neki egy sorrendet felszereltség és ár alapján. Két Asus-t hagytam a végére, és bejelöltem neki, hogy az egyikben bluetooth és nagyobb proci van, a másikban firewire csati és olcsóbb.
- nekünk ezek közül mire van szükségünk (ekkora már tisztáztuk, hogy mi mire való)?
- el kell dönteni, hogy kell-e a nagyobb teljesítmény, és akkor nincs firewire alapban bent, vagy olcsóbb noti kissebb teljesítmény kékfog nélkül, de firewire csatlakozóval.
- jó! majd a férjem megnézi.
- kedvezményt kapunk?
- ezek már kedvezményes árak.
- ebből nem kaphatink még kedvezményt?
- ebből már sajnos többet nem tudok adni.
- biztos?
- igen! biztos!
notit alapban ''kedvezményes'' áron (egy alacsonyabb százalékkal, mivel relative nincs vele dolgunk, csak átadjuk) szoktam kiajánlani...
- holnap jelentkezünk, hogy melyik típust választottuk, és akkor megrendelük.
Azóta nem jelentkeztek...valahogy éreztem.

Read only...

(#2499) Ygg válasza net84 (#2498) üzenetére


Ygg
senior tag

Azt sem tudja, mi az, de kell a notesz, mert a szomszédnak is az van.
S a notit leteszi otthon az asztalra, és onnan nem is mozdul, míg ki nem múlik.
Brrr....

(#2500) net84 válasza Ygg (#2499) üzenetére


net84
őstag

igen, ezt még hozzá akartam tenni...és mostanában mennyi ilyen van...

Szombat:
Az aznapi szép forgalmat egy notieladás hozta létre, külömben 2 CD és 4 DVD lett volna az egész napi forgalom.
Negyed egykor csörög a telefon. (még a zárást, meg a rendrakást csináltam)
- Hello! Meddig vagytok nyitva? (bemutatkozás semmi, de a hangjából egyből megismertem)
- Hello! Délig voltunk nyitva.
- és meddig vagy még bent?
- kb. 1 percig, amíg befejezem a zárást
- nem akarsz még egy darabig maradni?
- de nem ám!
- jó, hát akkor majd hétfőn

Ezt velem rendszeresen eljátsza, hogy zárás után telefonál, és maradjak bent még egy kicsit, mindjárt itt van...

Read only...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.