Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17851) Ygg válasza cbmfan (#17850) üzenetére


Ygg
senior tag

Inkább játék lesz, .jar formátumban :D.

(#17852) macilaci78 válasza cbmfan (#17850) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Gondolom, 15 évig megint nem akarnak hardverre költeni. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#17853) shteer válasza cbmfan (#17850) üzenetére


shteer
titán

Zugloban is ugyanez :)
A beszallito jo ajanlatot adott :D

..szerintem jónak tűnik

(#17854) localhost válasza cbmfan (#17850) üzenetére


localhost
Közösségépítő

egy tizenéves dosos programhoz minek win7, i5?
Ez most komoly kérdés?! Azért mert ez van, ezt ajánlotta be a szállító.
Nem tud már pénégyet adni 1 giga rammal és 4.3 Gn winyával.
Mert nincs.
Ha neked kellene a postának szállítanod 2000 (kétezer) gépet, te mit ajánlanál ?
Komolyan, nem kötözködöm, tényleg mit ajánlanál ?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#17855) draco31 válasza localhost (#17854) üzenetére


draco31
veterán

Egyik haverom postánál rendszer karbantartó, és ő is ki van akadva, hogy mekkora pazarlás megy ott. i5-ös gépeket szerelt befelé egész nyáron a dosos programokhoz szintén win7-el.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#17856) Varoz válasza localhost (#17854) üzenetére


Varoz
őstag

Semmit, csak jól esett neki belekötni. :D

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#17857) bullseye válasza localhost (#17854) üzenetére


bullseye
addikt

celeront?

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#17858) Josi válasza localhost (#17854) üzenetére


Josi
aktív tag

G540 Celeront, i7 áron. :D

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#17859) Lenry válasza localhost (#17854) üzenetére


Lenry
félisten

G540-es Cerkát, 1GB RAMmal és FreeDOS-szal

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#17860) cbmfan válasza Lenry (#17859) üzenetére


cbmfan
senior tag

ott a pont, valami hasonló lenne. de tuti forgott pár Nokiás doboz kézről kézre, hogy ez lett...

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#17861) Archer válasza draco31 (#17855) üzenetére


Archer
őstag

Az egész posta át akar állni elektronikus/netes rendszerre, gondolom ahhoz kell majd a komolyabb vas. Más kérdés, hogy az épületek elektromos hálózata sok hivatalban egy 60W-os izzót sem bírna már el plusszban, úgyhogy ez szerintem még odébb van :)

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#17862) localhost válasza cbmfan (#17860) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Oszt' ebben mennyire volna benne az UPGRADE lehetőség ?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#17863) Lenry válasza localhost (#17862) üzenetére


Lenry
félisten

jó, akkor Windows-zal, meg még 1GB RAM-mal és akkor megvan az upgrade lehetősége, mert ez a vas már bőven elvisz bármilyen olyan szoftvert, amire egy átlagpostásnak szüksége van, de még mindig kevesebbe került, mint egy i5-ös vas

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#17864) GrandeP válasza Lenry (#17863) üzenetére


GrandeP
őstag

Úgy látom egyesek télleg nem értik! :)

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#17865) macilaci78 válasza draco31 (#17855) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én a posta helyében kiadnám bérbe a PC-k számítási kapacitását.
Az SZTE TIK-ben lévő gépek nyitvatartási időn kívül automatikusan felbootolnak Linux-szal és ilyen-olyan számításokat végeznek. 2000db i5 is számottevő segítség lenne ilyenekben postai nyitva tartáson kívül. A beruházás is hamarabb térülne meg, nem mellesleg PR-osok is meglovagolhatnák a témát.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#17866) poffsoft válasza macilaci78 (#17865) üzenetére


poffsoft
addikt

Én meg Schwarzi helyében tojásos lecsót ennék, kolbásszal :U

[ Szerkesztve ]

(#17867) sasa311 válasza macilaci78 (#17865) üzenetére


sasa311
veterán

A közbeszerzés nem igazán így működik, hanem kb. így:

- Te Józsi, van itt 1 mrd pengő új számítógépekre, kéne 5000 db
- Te figyelj má' Béla milyen masina kőne?
- Mindegy Józsikám, csak járjunk jól mindketten.
- Na akkor figyeljé' van itt nekem elfekvőbe ócsóér' ilyen ijötös masina tuti világító házban. 80-ért veszem szürkén darabját, akkor 5000 kijönne saccperkábé 400 milkából. Leszámlázom neked a milliárdot, te visszakapsz 200 milkát, én is megtartok 200 milkát a maradékot meg szétosszuk a taggyűlésen a szavazók között, hogy senki ne okoskodjon, jó lesz így?
- Te figyelj mán' ide Józsi, nagyon kéne az asszonynak egy új villa az Adrián, érted ugye?
- Na jól van Bélám, akkor legyen 250-150, így kóser?
- Kezet rá Józsim! Kérsz egy italt?
....

Így működik nagy vonalakban a dolog.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#17868) nyunyu válasza Archer (#17861) üzenetére


nyunyu
félisten

Az egész posta át akar állni elektronikus/netes rendszerre, gondolom ahhoz kell majd a komolyabb vas

Meg nem alltak at?

~5 eve azt hasznaljak a Bazilika mogotti fopostan, nalunk az I. kerben tavaly januarban vezettek be.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#17869) Ringman válasza nyunyu (#17868) üzenetére


Ringman
nagyúr

múltkor voltam postán, ki volt rakva egy A4-es papír, hogy elnézést a kellemetlenségért és köszönjük a türelmet, de új rendszerre álltunk át, ami lassabb, mint a régi.

Múzeum körúti posta.

(#17870) shteer válasza nyunyu (#17868) üzenetére


shteer
titán

a kicsi postákon most folyik az átállás

..szerintem jónak tűnik

(#17871) Traxx válasza shteer (#17870) üzenetére


Traxx
őstag

Tanúsíthatom, szomszédos szabolcsi kisvárosban ~1 hónapja van új rendszer és gépek. És tudtommal mindig igazgatnak rajta valamit. Azóta a postás ismerősöm nem délután 4kor végez, hanem fél 6 körül :U Pedig nem PC-analfabéta...

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#17872) GrandeP válasza Traxx (#17871) üzenetére


GrandeP
őstag

Postás az nem biciklivel dolgozik? Biztos nehéz lehet egy tower pc-vel tekerni! ;] :P

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#17873) Traxx válasza GrandeP (#17872) üzenetére


Traxx
őstag

Gonosz vagy :P Amúgy van egy másik postás ismerősöm is, na ő tényleg a bringáspostás típus...és tőle tudom, hogy ő hivatalosan postai kézbesítő. Aki az ablak mögött lapít, az is postás, legalábbis nekem :) Vagyis postás-postás, csak éppen vannak alfajok :DD

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#17874) biker válasza shteer (#17870) üzenetére


biker
nagyúr

Maglódra meghozták az új gépeket, nyomtató, minden.
4 ablakkal mentek reggel, bent 35-40 ember sorban áll, kb 20nm a posta!
30 perc alatt végeztem is

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#17875) ati012 válasza biker (#17874) üzenetére


ati012
senior tag

Elvégre este nem lehet kivitelezni...

(#17876) biker válasza ati012 (#17875) üzenetére


biker
nagyúr

nem, nem most hozták, már működnek! Működnek????

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#17877) Jorus válasza biker (#17874) üzenetére


Jorus
nagyúr

És ezt most örömmel vagy bosszúsan újságolod? :) Én ritkán végzek 30 perc alatt Újpesten.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#17878) cbmfan


cbmfan
senior tag

imádom, mikor három ablakra egy postás jut. elsőnél csomag, másodiknál csak csekk, harmadiknál csak levél. csórikám meg szaladgál, mert egy helyen nem lehet legalább levelet és csekket feladni...

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#17879) nyunyu válasza cbmfan (#17878) üzenetére


nyunyu
félisten

Uj rendszerben mar minden ablaknal lehet mindenfelet ugyintezni, igy csak egyszer kell sorban allnod.

Ja, mi postank se nagy, van vagy 5 ablak.
Viszont kuldemenyt atvenni meg mindig csak az elso ablaknal lehet.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#17880) SityiSXT


SityiSXT
őstag

Ezt nem hiszem el... Mit gondoltok, ma mi döglött meg? Úgy van: HDD egy Macben, csak ezúttal az áldozat egy 27 hüvelykes iMac. :DDD

(#17881) PH 5.5


PH 5.5
aktív tag

cmos date/time not set

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#17882) poffsoft válasza PH 5.5 (#17881) üzenetére


poffsoft
addikt

tényleg, ez a rengeteg kábel, kötegelő nélkül, borzasztó :D :D

[ Szerkesztve ]

(#17883) Cucuska2 válasza SityiSXT (#17880) üzenetére


Cucuska2
őstag

Rossz build? :DDD

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#17884) LamerGyuri válasza PH 5.5 (#17881) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Ööömm...a leesett Sata power kábelt kellene észrevenni? :U :DDD

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#17885) Varoz válasza PH 5.5 (#17881) üzenetére


Varoz
őstag

Ennél az jobb amikor a ramot teszik be fordítva. :W
A múltkor meg volt. :( 2 láb égett le a ramról. :DDD
Persze a gép az úgy került ide, hogy a ram helyesen volt benne. Gondolom az illető rögtön rájött a hülyeségére, a bekapcsolás után. :U

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#17886) Balinov válasza LamerGyuri (#17884) üzenetére


Balinov
félisten

elem forditva belerakva?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#17887) ati012 válasza Balinov (#17886) üzenetére


ati012
senior tag

Nekem is az tűnt fel elsőre.

Miért a büdösebb / fárasztó emberek maradnak a legtovább beszélgetni és érdeklődni? :W :U

[ Szerkesztve ]

(#17888) cbmfan válasza nyunyu (#17879) üzenetére


cbmfan
senior tag

ezt én is tudom, és valószínűleg ő is. de nem, valószínűleg ki van adva neki, hogy ott csak azt lehet...

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#17889) GrandeP válasza PH 5.5 (#17881) üzenetére


GrandeP
őstag

Erre az egyik konkurens bolt, azt mondta az ügyfélnek h ők így állítják factory-ra az alaplapot.... :DDD

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#17890) SityiSXT válasza Cucuska2 (#17883) üzenetére


SityiSXT
őstag

Ez most Snow Lopard egy Mid-2010-es gépen, szóval mást kell kitaláljanak. Amúgy az a gép végre visszajött, és a szervizes nagyon mondogatta, hogy abból az OS X-ből készítsünk image-et telepíteni, nem a mienkből. Nézem a verziószámot: 10.7.3. Mi 10.7.4.-et használunk. :U

(#17891) PH 5.5 válasza GrandeP (#17889) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Végül is, ha nagy a zsúfoltság, vagy éppen a 3 slotos vga alatt van a jumper, akkor én is az elemfoglalatot szoktam rövidre zárni. Ez az elemfordítgatásos módszer valóban kézenfekvő :)

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#17892) Varoz válasza PH 5.5 (#17891) üzenetére


Varoz
őstag

Lehet így is. Én is szoktam. De gondolom a képen az a hiba, hogy a gépet így is hagyták. :D

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#17893) poffsoft válasza Balinov (#17886) üzenetére


poffsoft
addikt

Ünneprontó :o
:DDD

[ Szerkesztve ]

(#17894) maláj válasza PH 5.5 (#17881) üzenetére


maláj
őstag

nézd a (+) oldalát a dolognak ==> legalább van benne gombelem :DDD

(#17895) mongi


mongi
senior tag

Mi van kollégák? Most sok a meló vagy ennyire pangás van ? :D

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#17896) cbmfan válasza mongi (#17895) üzenetére


cbmfan
senior tag

utóbbi... mai komoly forgalom: eladtunk két újraírható DVD-t. javítandó gép nincs, saját notimat pucolom ki meló híján.

kis olvasnivaló

"A vádirat szerint a kalózok 2310 sértettnek összesen 4 339 645 261 forintos kárt okoztak. "

szabad röhögni?

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#17897) Hequila


Hequila
őstag

Múltkori "húszdekás" süldő rétinigger be:

- Csókolom! Mennyibe kerül az ötvennyolcas videókártya?
- Ötvennyolcas?
- Igen!
- ... olyat sajnos nem tudok adni.
- :( És a kettővalahanyas?
- A kettővalahanyas nyolcezer-kilencszáz forint
- :Y Csókolom!

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#17898) Varoz válasza Hequila (#17897) üzenetére


Varoz
őstag

Te mindig elüldözöd a vevőket? :U :(

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#17899) Melack válasza Hequila (#17897) üzenetére


Melack
veterán

Ez erősen olyan, mint az egyik ügyfelem:

- iPhone 5 van?
- Nincs, itthon majd csak 28-án jelenik meg.
- és 5S?
- :Y Tiszteletem, az 4S, az az előző változat....
- (szavamba vág) Nem, nem, nem, nem, azt olvastam, hogy az a hologramos billentyűs. Ne mondja nekem, hogy nincs olyan, mert nem hiszem el....

És rámvágja a telefont. Kis kedves.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#17900) DeltaPower válasza Melack (#17899) üzenetére


DeltaPower
őstag

Ne is mondd, öcsém odajött hozzám pár hete hogy húúú figyeld jutúbon fent van milyen lesz az új iphone, hologrammos hájtek minden. Én csak néztem rá nagy szemekkel, hogy te ezt tényleg elhitted? :W ja, öcsém 26 és műszaki sulit végzett...

[ Szerkesztve ]

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.