Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17151) DeltaPower válasza Cucuska2 (#17149) üzenetére


DeltaPower
őstag

Grande nem tud írni :D Ha jól sejtem, krimpelőt szerettek volna kölcsönkérni, de kreppelőt mondtak helyette, Grande meg vesszőt írt a kérdőjel helyett.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#17152) szepi79 válasza Cucuska2 (#17149) üzenetére


szepi79
őstag

ha jól sejtem, az a basz, amivel a kábelek végire rányomod azt a kis műanyag fosot, már ah elég tudálékos módon fogalmaztam meg. vagy tévedhetek is :D

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#17153) poffsoft válasza szepi79 (#17152) üzenetére


poffsoft
addikt

ön nyert!
azért nem wikibe való definíció szaga van ... ;)

Deltapowa: NagyP nemcsak írni nem tud :D...

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#17154) cbmfan


cbmfan
senior tag

megvan a hónap keresett terméke: WC pumpa! :DDD hetvenes mamika benézte, ez nem háztartási bolt.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#17155) localhost


localhost
Közösségépítő

Népek, ez itt két szolgálati közlemény:

(1) Amit korábban írtam, hogy nejem cégénél selejtezés lesz - nos ez tárgytalan, úgy látszik valakinek belerondítottunk volna a "biznicébe".--- aki erre rámozdult sorry, én is meg lettem vezetve szépen.
(2) Emlékeztek írtam korábban hogy ez már nem az én topicom, mondván pályamódosító lettem, elhagyom a szakmát... MOST ELSEJÉTŐL (add a week) azonban újra visszalépek erre a számomra oly kedves útra!
ÜDVÖZLET A SZAKTÁRSAKNAK! Mit isztok ? :))

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#17156) ati012 válasza localhost (#17155) üzenetére


ati012
senior tag

Üdv újra az iparban. :)

(#17157) biker válasza localhost (#17155) üzenetére


biker
nagyúr

Hajrá! Mesélj!

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#17158) localhost válasza biker (#17157) üzenetére


localhost
Közösségépítő

A hídon majd akkor kell átmenni, amikor odaér az ember...

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#17159) LamerGyuri válasza localhost (#17155) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Te tényleg hittél benne, hogy meg tudsz szabadulni ettől a szakmától? :DDD ;]
Ez olyan, mint a maffia; soha nem tudsz kiszállni... :K

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#17160) MR_Joe válasza LamerGyuri (#17159) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Nekem sikerült és nem vágyom vissza :) Csak a legvégső esetben... :D

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#17161) Lenry válasza MR_Joe (#17160) üzenetére


Lenry
félisten

azt te csak hiszed. aztán majd egyszer kérünk tőled valamit Giovanni...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#17162) LamerGyuri válasza MR_Joe (#17160) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Tudod Giovanni, lenne itt ez a gép...egy egészen kis apróság helyrehozná a dolgokat...a család büszke lenne rád...mi nem felejtenénk el, hogy mivel tartozunk neked... ;]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#17163) poffsoft válasza localhost (#17158) üzenetére


poffsoft
addikt

forrásmegjelölés?
[Ősi dakota mondás, OV, 2007, .....] ;)

[ Szerkesztve ]

(#17164) tornas


tornas
őstag

Szeva mindenkinek!

Nekem egyszer régen (még 2004-ben) az Abit NF7-es alaplapomat kis facsavarokkal és műanyag távtartó gyűrűkkel rögzítették házban. Évekkel később bővítettem a DDR400-as RAM-mal és nem tudtam rögzíteni az istennek sem. Amikor kivettem az egész lapot, jól láthatóan (de nem túlzottan) hullámos volt. Nem voltak egyformák azok a műanyag gyűrűk. Nyilván, egy műanyag cső volt egyben és azokat vágták szét kézzel fűrészlappal vagy nem tudom mivel. Ezért nem lettek egyformák. Mondanom sem kell, hogy a régi RAM-okat sem tudtam utána visszatenni. Kénytelen voltam nyugdíjazni. Kész csoda, hogy kihúzott 6 évet. Azért a számtech. boltosok is tudnak ám gányolni! :W

Azóta csakis magam rakom össze a gépeimet.

Meg még a réz CPU lesarkazásvédőt is felírták a számlámra, de amikor szétkaptam a procit, azt sem találtam meg benne. Nem mintha olyan nagy érték lett volna, meg végül is működött a CPU anélkül is, és azóta is anélkül használom ma is egy másik lappal. DE MÉGIS EZT MIÉRT KELLETT? :F

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#17165) shteer válasza tornas (#17164) üzenetére


shteer
titán

de fognak ezert itt szeretni ;]

..szerintem jónak tűnik

(#17166) GrandeP válasza tornas (#17164) üzenetére


GrandeP
őstag

:F :U :F :U

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#17167) Ygg válasza shteer (#17165) üzenetére


Ygg
senior tag

Minden szakmának megvan a maga szemete.
Csak nem kell általánosítani.
A normális réteg meg különösképp utálja az ilyen kóklereket, mert ezek gerjesztik a rossz hírt.

(#17168) DeFranco válasza tornas (#17164) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Mert ezek az emberek gonoszok. Direkt elrontják a gépedet. Jól tetted, hogy leírtad ide, most majd legalább mindenki tanul belőle. ;]

Viccen kívül rossz a topic. Sajnálom, hogy kóklereket találtál, sajnos ez egy olyan terület, ahol vagy tudsz megbízható szakembert, vagy kitanulod valamennyire magad. Mindenesetre biztos, hogy rossz helyre írtad.

[ Szerkesztve ]

(#17169) tornas válasza DeFranco (#17168) üzenetére


tornas
őstag

Csak ez az egy eset történt velem anno. Ez volt sem túl vészes eset, de mégis megtörtént. És nem hallottam más esetről sem másoktól. Ezért nem általánosítok, mert nyilván többen vannak azok akik lelkesen és rendesen végzik a munkájukat. Elég az is ha az ember szereti azt amit csinál, és akkor egy kicsit háttérbe szorul a zseton és előtérbe kerül az elhivatottság a szakmája iránt. Én is szívesen csinálnám ezt, mert egyébként is számtech. szakmám van nekem is, csak nehéz ilyen helyekre bejutni, így marad a háztáji.

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#17170) cbmfan válasza tornas (#17169) üzenetére


cbmfan
senior tag

számtech szakma=ECDL vizsga? :DDD

gondolom mindannyian láttunk már hasonlóan összetákolt gépeket nagy kedvenc a távtartó kihagyása, utólag sírás a füstjelek miatt... persze jön a magyarázkodás, hogy hozzáértő/programozó/rendszergizda/másik boltos/sarki vérpistike rakta össze, ő ártatlan, adjunk másikat most.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#17171) DeltaPower válasza cbmfan (#17170) üzenetére


DeltaPower
őstag

Láttam már távtartó-túltengést is, olyan helyre is betekerte, ahol a lapon nem volt lyuk, hogy legalább támasztja a lapot alulról. A füst persze kijött :D

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#17172) tornas válasza cbmfan (#17170) üzenetére


tornas
őstag

OKJ-s, de ez lényegtelen, mert már vagy 12 éve foglalkozom vele. Találkoztam már olyan számtech. diplomás hülye-gyerekkel is, aki azt sem tudta, hogy hogyan mentsük el a drivereket olyan gépről, amihez semmilyen CD-n / DVD-n levő driver-program nincs meg. Váltig állította, hogy nincs olyan progi, amivel ezt meg lehet csinálni. Szerinte erre nincs semmilyen mód. Használjam helyette az internetet és töltsem a drivereket! :W Ennyit arról, hogy kinek mi a végzettsége. Ilyen erővel egy pék is lehet penge ebben a témában, és fordítva is.

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#17173) proof88 válasza tornas (#17172) üzenetére


proof88
addikt

azért tegyük hozzá, hogy számtech diploma nincs, informatika van, azon belül meg programtervező és ehhez hasonló szakok vannak, nem kötelező hozzá gép összerakást meg ilyeneket tudni ...

(#17174) SP!T


SP!T
addikt

Mai egyik vásárlónk Pákárd Bill laptopot vett. Nem tudtam, hogy van ilyen. Köszönöm a figyelmet! ( ;] )

There's a device that I've been using called a whoop.

(#17175) bullseye válasza SP!T (#17174) üzenetére


bullseye
addikt

Pedig baromi régi márka, annyira, hogy a hazai számtech. ipar le is másolta még a hősidőkben Deák Bill néven...
És milyen jól szól!

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#17176) tornas válasza SP!T (#17174) üzenetére


tornas
őstag

Pedig régóta van ilyen laptop. :U

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#17177) SP!T válasza bullseye (#17175) üzenetére


SP!T
addikt

Csak a kiejtést nem hallottam még így, az volt a lényeg. Természetesen alap a márka ismerete. :) Minden nap visznek szinte ilyet.

"pl Ázusz, Ásus, Écör, Aspír, Lájdidűd" :)

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#17178) GrandeP válasza tornas (#17172) üzenetére


GrandeP
őstag

Azt ugye tudod h ez nagyon dúrván szánalmas beszólás volt?

Vagy csak én érzem úgy?! ;]

Ez tipikus:

"Én ösmerem a drájverdzsiniuszt, oszt az főll rakja ja ja a drájvert, hhh hülye topa láma , te meg keresni akartad, hőőő , kalózöbölből szedd le oszt törd meg hülye gyerek..
Na ezé vagyok én az agyoniskolázott rendszergazda" .

Legalábbis tisztára ez jött le nekem, ilyenek szoktak volt bejönni hozzánk is...
Persze, ez a nettó 12-20-as években járó, ecdlt végzett programozó srácok voltak, amig ki nem trollkodtam őket...

[ Szerkesztve ]

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#17179) adax01


adax01
tag

Na most kifakadok miért kell mindig nekem a hozzá nem értők által össze kóklerkedett dolgokat rendbe raknom ezt már unom?
Ezt azért írom mert be esett egykét olyan táp meg egyéb amivel futottak egykét kőrt mielőtt hozzám került volna.
Jön az illető hogy csináljam meg de közben már mondja hogy ismerőse kicserélt egykét alkatrész benne de ez ebben a hónapban már a második vagy harmadik ilyen eset.
Miért nem egyből hozzák ha ledöglik a cucc pedig akkor még nagyobb esély van a javításra?
Mert talán arra gondol hogy olcsóbban meg ússza.? :W
De így meg szívja a fogát hogy milyen sok lesz a balesete.
Bocs hogy kifakadtam. :O

[ Szerkesztve ]

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#17180) GrandeP válasza adax01 (#17179) üzenetére


GrandeP
őstag

Mindennapos...

A szomszéd/haver/ismerős rendszergazda Veer Steven megnézte, de nem lett jobb....

Szoktunk volt bevenni hasznát motyót is... volt olyan noti ami "csak lemerült" egy hónapon belül 3szor vizsgáltuk be, ugyanazt, de már a második után be is jelöltük...
Mindig másik ember hozta be, és mindgi az volt h "csak lemerült", de nézd már meg van -e más baja is?! :DDD

Amúgy ez ilyen tipikus Magyar szokás, ha valamit meglehet oldani olcsóbban, még ha szar is és utána 4szer annyit kell rákölteni h jó legyen, akkor is elsőnek az olcsóbbat... :DDD

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#17181) maláj válasza adax01 (#17179) üzenetére


maláj
őstag

semmibaj - itt megértő fülekre találsz ;] :DDD

(#17182) LamerGyuri válasza adax01 (#17179) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Ne mérgelődj. Vagyis de, mérgelődj! Ez pont az a fórum! :D
Én ilyen mondat elhangzása esetén rezzenéstelen arccal, még a cucc megérintése előtt szoktam közölni, hogy akkor 2x szorzó lép életbe a végösszegnél, és fényképekkel dokumentálom a javítást. A következő alkalommal érdekes módon mindig nálam kopogtatnak először... :U

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#17183) LamerGyuri válasza tornas (#17172) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

"...mert egyébként is számtech. szakmám van nekem is,...OKJ-s, de ez lényegtelen,...
Jajj,...ilyenkor szokott végigfutni a hideg a hátamon, mert tudom, hogy jön az a történet, hogy...és jött is... :U
Elolvastál néhány száz hozzászólást már a topikban? Ha nem, akkor sürgősen tedd meg, mert az eddigi be-, izé, hozzászólásaid alapján erős támadások elé nézel. Meg úgy látom, ott hátul már kihúzták a fiókot, hogy megkeressék a névtábládat: Vér István. ;]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#17184) Hequila válasza LamerGyuri (#17183) üzenetére


Hequila
őstag

Ne bántsátok már, hiszen Ő el tudja menteni a drivereket olyan gépről is, amiben nincs CD/DVD meghajtó... ;]
BOCSÁNAT!

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#17185) adax01


adax01
tag

Na és akkor elkezdtek be potyogni a villám által agyon vágott termékek.
Miért nem tudják ezek kihúzni a konnektor ból meg egyéb helyekről a dolgokat??? :W

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#17186) #21346560 válasza adax01 (#17185) üzenetére


#21346560
törölt tag

Pl.: Nincs otthon a vihar idején, vagy nem kihúzható a dugvilla, vagy csak simán leszarják, mint én is :P

(#17187) sasa311 válasza adax01 (#17185) üzenetére


sasa311
veterán

Örülj neki, legalább van meló :DDD

Nekünk volt ma 6.000 ft bevételünk :W

Cserébe volt egy pár "AZ ILYEN DRÁGA?!" jellegű vevőnk... ;]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#17188) cbmfan válasza sasa311 (#17187) üzenetére


cbmfan
senior tag

az volt itt is.

jelenleg egy régi haveromnál vagyok, áthívott némi gyümölcslé ivásra :DDD mellékesen nézzem meg notit, mert wifi megszűnt létezni. ez igaz is volt, miniPCI kártya ki volt csúszva, ami egy leejtésnek az eredménye... de ez mellékes. működik, öröm és bódottá, lássuk, hogy milyen hálózat van a környéken:

most keressem meg?

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#17189) DeFranco válasza cbmfan (#17188) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Szőke vagy? ;]

(#17190) LamerGyuri válasza cbmfan (#17188) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Nekem eddig a "Baszogatod - meghalsz" vitt mindent; de ez se rossz :D

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#17191) SP!T válasza sasa311 (#17187) üzenetére


SP!T
addikt

Uh, az komoly. Nálunk is van pangás rendesen...

There's a device that I've been using called a whoop.

(#17192) cbmfan válasza DeFranco (#17189) üzenetére


cbmfan
senior tag

nem nyert, sötétbarna.

körúton, legalább száz méterenként van egy nyitott wifi, nagy részüknek SSIDje vagy gyártó neve, vagy default. user/pass persze alap, hadd piszkálja a rosszakarója.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#17193) LamerGyuri válasza cbmfan (#17192) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Nagy többségben nem akarunk rosszat, csak ingyen netet :D

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#17194) DeFranco válasza cbmfan (#17192) üzenetére


DeFranco
nagyúr

és HÁNYadikon vagytok? ;]

(#17195) cbmfan válasza DeFranco (#17194) üzenetére


cbmfan
senior tag

hetediken... :DDD

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#17196) nyunyu válasza DeltaPower (#17171) üzenetére


nyunyu
félisten

Láttam már távtartó-túltengést is, olyan helyre is betekerte, ahol a lapon nem volt lyuk, hogy legalább támasztja a lapot alulról.

Egyes alaplapgyartok sem egysegesek az ATX szabvany ertelmezeseben, igy eleg konnyu benezni a tavtartot!

Pl. Giga P35-DS3 aljan kozepen levo lyuk NEM szabvanyos.
Mas kerdes, hogy a hazakon ott IS van csavarhely, mert a reg megszunt miniATX formatumhoz elo volt irva ez a rogzitesi pont.

En meg ugye betekertem ide egy tavtartot, aztan 2 evvel kesobb az Asrock A785GXH-ra valtasnal neztem, miert nem indul az uj alaplap.
Mert a rossz helyen levo tavtarto rovidrezarta az IDE portot, minusz egy alaplap, meg egy ram. :W

Szerencsemre mindegyiket kicsereltek a nagykerben.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#17197) MR_Joe válasza cbmfan (#17188) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Anyósoméknál egy nyitott "BUZI-E VAGY?" nevű volt eddig a legjobb...igaz nem szoktam nézegetni mire csatlakozik fel a teló. Megkeresi oszt kész.

#17162: Giovanni amúgy rendszeresen végez apró szívességeket a családnak, de itt legalább nem tevékenykedik Steve Blood. :DDD

Szerk.: heti gány: megelégeltem a tápom hangját. Burkolat lekap, 9 centis venti levág, +5v-ra rá egy 12 centis venti és gyorskötözővel felfogat. Mindezt én követtem el saját gépemben. :DDD Hozzáteszem nem szabvány méretű táp van a gépben és csendes 9 centis venti nem volt a környéken. Melegedni nem melegszik a hangerő durván csökkent. Öröm é bódottá..

[ Szerkesztve ]

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#17198) tornas válasza Hequila (#17184) üzenetére


tornas
őstag

Nem tudsz olvasni??? CD-n / DVD-n (értsd: CD / DVD lemezen) lévő driver-programról írtam, nem pedig a meghajtóról... :U

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#17199) LamerGyuri


LamerGyuri
senior tag

Hátha: tudna valaki ElektroTanyára meghívót küldeni? Elkövettem azt a bűnt, hogy fél évig nem léptem be, erre töröltek. És persze most kéne egy cucc szervízkönyve...

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#17200) tornas válasza GrandeP (#17178) üzenetére


tornas
őstag

Nem vagy egy kicsit beképzelt?? Nem értem az ilyen hozzáállást? Egy szakmabeli nem ilyen ember, szerintem! Esetleg Te is csak kokányolsz, mert nem tudsz felülkerekedni azokon az embereken akiket, te jóval gyengébbnek vélsz??? Egyébként meg ők is csak a pénzt viszik hozzátok! - Már ha számtech. boltos vagy egyáltalán?? :U Én is tudok feltételezni mindenfélét! - Tudni kell ezt a dolgot normálisan kezelni és az ügyfelekkel bánni! Sajnos ilyen ez a vadkapitalizmus és demokrácia. Te érdeked, hogy ne így viselkedj...

Csak zárójelben jegyzem meg, hogy freeware szoftverek milliói léteznek minden megoldásra. És nagyom nem támogatom a feltört, crack-elt progikat és a warez megoldásokat! EZ LOPÁSNAK MINŐSÜL. ÉS AKI KOKÁNYOL, AZ IS LOP ÉS / VAGY MEGKÁROSÍT! Hogy hőbörögnél ha téged is meglopnának...

Részemről a téma lezárva!! :R

OFF

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.