- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- ricsi99: 6. Genes alaplap tündöklése kontra MS/Zintel korlátozásai
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Lalikiraly: Macbook NEO 2
- Lalikiraly: Mercis kalandok - Huszonkilencedik rész
- koxx: Bloons TD5 - Tower Defense játék
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- Luck Dragon: Alza kuponok – aktuális kedvezmények, tippek és tapasztalatok (külön igényre)
Új hozzászólás Aktív témák
-
Steel Lord
csendes tag
..hát nem tudom.. mostanában szoktam böngészni a használtautó.hu-t és általában Swift2/Fiesta/Corsa/Sx4-eket nézegetek és jellemző, hogy a legtöbb jó fogás Swiftből van. Sok köztük a keveset futott, gondolom sokan hitelre veszik, nem bírják fizetni és még ideje korán visszaviszik, sokat nagypapa használt és valóban jól néznek ki. Biztos van, amelyiknél mahináltak, ha majd megyek venni úgy is autószerelő ismerősömmel megyek és csak akkor veszem meg, ha ő rábólint, hogy mehet... de ha van 6 jó vétel, abból kizárt, hogy mindegyik mahinált legyen szerintem.

-
Kornel
veterán
megnéztem párat, meg le is csúsztam párról, ami jónak tűnt.
ez se volt fent régen.
rozsdát nem találtam rajta, pedig megnéztem mindent.
persze később lehet.
de nem rohadnak ezek se jobban, mint egy régi swift, sőt. -
Kornel
veterán
megvettem egy fordot 3 suzuki után.
jó váltás
-
válasz
Steel Lord
#17077
üzenetére
Szerintem van....

Mire vagy kíváncsi?
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
tgeeb92
tag
Sziasztok!
Van egy 2007-es típusú Swift! Elemet cseréltem a kulcsban és valamiért nem mükszik most távvezérléssel! A pótkulccsal sem! Ugyanazt a típusú elemet raktam pedig bele, vigyáztam rá nagyon, nehogy letörjek valamit! Szervízkönyvben semmi nincs róla, hogy kéne újra programozni(csak az elemcseréről..)! Remélem nem kell új kulcsot venni!!
Youtube-os videoval is próbálkoztam! de semmiKérlek segítsetek!
Nagyon köszönöm! -
meroly
veterán
Igaz az enyém még csak egy éves és válságautónak lett véve, mert a lakás önerője fontosabb volt, viszont már most nem tudom mire cseréljem ami ennyire megbízható és olcsó fenntartású. Így abban maradtam magammal, hogy májusban még leműszakiztatom. Nincs 6-7-8k körül olyan autó ami tudná váltani.
-
t1
veterán
válasz
meroly
#17080
üzenetére
Az 1.3-nak hosszabb a váltója mint az 1.0-nak, 100km/h = 2500 rpm 1.0 váltóval ez 3000rpm, váltáskor nem ejt annyit vissza, mindig kicsivel nagyobb fordulaton pörög a nyomatékhoz közelebb, közben a fogyasztása nem nő meg drasztikusan ( már ha megnő ) nem erőlködik a motor. Én 7 éve Swiftel járok, nyilván rengeteg hiányossága van, meg a mai világban amikor évente jelennek meg az újabbnál újabb modellek én is váltanék, de egyrészt nincs olyanra pénzem amit szeretnék, másrészt meg a kopó dolgokon kívül semmi váratlan kiadásom nem volt az elmúlt 125.000km alatt ami marha jó
Aztán persze lassan jöhet a lakatolás mert rohad, de 14 év után bele fog férni . -
meroly
veterán
Az 1.0 váltó mit jelent?
Nem vezettem még 1.3-ast, de mondják hogy dinamikában jobb. Igazából amire nekem kell arra az ezres is jó.
De látom nem csak én gondolkozom így, örülök neki hogy más is autóként tekint rá.Bőven lehet használni főúton nem azt mondom, de én félve viszem pl gyereket már. Clio-ban volt légzsák, abs, stb, azzal kisebb esély volt a bajra, de mondjuk olyankor úgyis az ártatlan szívja meg, nem aki részegen, drogosan 170-el ment az X5-el pályán.
-
t1
veterán
válasz
meroly
#17078
üzenetére
Én évi szinten 15.000km-t használom ( 2000. 1.3 8V 3 ajtó + 1.0 váltó nem keveset hoz a dinamikában) , de bőven használható városon kívül is, napi szinten 30km főút + 6km várost nyomok le vele, igazából csak azért fogom lecserélni, mert született gyerek és nagyon macerás vele , van még egy 1.0 5 ajtósunk is, azzal szoktunk inkább menni ha gyerekkel kell, de ha az enyém el lesz adva akkor, az 1.0-val fogok dolgozni járni a nagyobb kocsi meg családi lesz.
-
meroly
veterán
Mintha nem is egy autóról beszélnénk

A használt autó mindig is rizikós, más típusból ennyi idősen szintén lehet 10-ből 9 elhasznált.
Számomra városban kb egyezik tempóban az előző 1,5dci cliohoz, csak ezt egyedül nézve, azt meg tele kb.
Persze kényelem szempontjából jóval alatta van, de nem is került annyiba.Én a biztonsági felszerelések hiányában nem szívesen megyek városon kívül, városban viszont napi szinten többször is. És én a clio-val is felváltottam 4-be 55-60-ig, ahogy a swift-el is.
A kpi zár meg a szervo az ami egyedül hiányzik kicsit, de izmos legény vagyok, úgyhogy nincs vele gond.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
50 alatt nem gyorsul? Szerintem meg tökéletes, lehet én vezetek kicsit sportosabban, de úgy hogy egyáltalán nem figyelek rá, mindig én vagyok az első zöldnél, sokszor hátranézek hogy jönnek-e a többiek vagy én néztem el a színt. Azt bírom hogy lámpánál inkább nem mögém állnak, aztán mikor látják hol tartok persze követnek. És félreértés ne essék ez nem a vezetési stílusom miatt, hanem a többiek suzukis előítélete miatt van így.
Ezeket a hosszú fokozat meg hosszú váltó nem igazán értem, nemrég találkoztam a fogalommal először és még nem állt össze a kép, de biztos úgy van, ahogy mondod.
-
Steel Lord
csendes tag
válasz
Mercutio_
#17052
üzenetére
Remélem ebben is szívó motor lesz.
Amúgy valakinek van itt SX4 S-Crossa? Érdekelne a véleménye.. sok tesztben leszólták, hogy mennyire maradi a belseje.. na nekem pont az tetszik, hogy kevés benne az ultramodern szarság, így talán nincs annyi minden, ami elromoljon...

-
Hego
tag
válasz
meroly
#17074
üzenetére
Mondanám, hogy igazad van, de sajnos nem pont így van.. A konstrukció az jó, csak sajnos 10-ből 9 el van használva. A jobb állapotú példányoknak meg kitartják az árát.. Persze eladni szinte lehetetlen annyiért, mert akkor már vesz valaki egy 'autót'.
Az meg hogy városban használni a legjobb? Háát, az én kocsim országúton érzi magát elemében.. Hármasban bőven 100 fölé lehet pörgetni szóval előzni nem nehéz.. A negyedik és ötödik sebességi fokozat pedig olyan hosszú, hogy 2-3 literrel kevesebbet eszik országúton mint városban. Más kérdés hogy 90 fölött olyan zaj van, hogy hosszú útra nem indulsz vele.. Viszont városba meg a hosszú negyedik miatt kényelmetlen használni.. 50 alatt szinte semmit se gyorsul, úgyhogy egy négysávos úton 40-60 közt haladni azt jelenti, hogy állandóan váltogatnod kell.. Vagy bevágnak eléd. És nem csak azért mert lassú vagy, hanem mer 'ó a fos szuzukit megelőzöm'Szóval én inkább azoknak ajánlanám akiknek kell egy autó, de nem akarnak sokat közlekedni vele. Azt viszont olcsón és úgy hogy ne kelljen attól félni, hogy nem indul..
-
meroly
veterán
válasz
Kornel
#17072
üzenetére
Ez nem csak a suzukira érvényes. Régebben a golfok voltak ilyen kategóriában.
Nem kell általánosítani, csak gondolom a többség ebből a típusból választ ilyen célra.Szerintem aki kicsit is értelmesebb, az a következő okok miatt vesz régi swift-et:
1. olcsó, megbízható;
2. fenntartása is minimális;
3. ha mégis baja van, könnyen javítható és nem kell sokat áldozni rá;
4. lazán meg tud venni akár egy másikat is vész esetén;
5. kizárólag városban használja, nagyon ritkán megy főútra, pályát meg messziről kerüli;
6. nem fogja félteni a csodálatos magyar utakon.Nekem ezek voltak a szempontjaim válás után úgy, hogy a clio2 asszonynál maradt.
Persze ez sem lesz örök, pár év múlva majd újítok valamit hasonló kritériumok szerint.
-
Pancsermeste
őstag
Sziasztok!
Régi suzuki swift-ben nincs hátul hangszóró, ám kábelt se találok. Lehet, hogy ott lesz valahol, csak a burkolatok alatt elrejtve? Ha igen, merre keressem?
Elől a rádiónál az ISO átalakító előtti eredeti csatlakozóba be vannak kötve a hátsó vezetékek is, de ez a kábelköteg ugye eltűnik a műszerfal alatt és nem tudom hova, merre, meddig megy. -
Kornel
veterán
válasz
meroly
#17069
üzenetére
pedig ezek vannak többségben.
van 150, esetleg maximum 180 ezer ft-ja, és még válogatni akar.
miből írja át?
miből szervizeli?
tekintve ennyiért egy rozsdaboglyát vesz csak.
gumira hol telik már?
aztán jönnek azzal, hogy műszakira kellene egy bontott fék, meg stb.
ilyen postokkal van tele a suzuki fb csoport, meg az utakon is ez látszik. -
Doze
aktív tag
válasz
meroly
#17066
üzenetére
Alapvetően nem Merci-BMW-Audi háromszöggel van a baj, mert valójában tényleg azok igazából a nagybetűs AUTÓ-k
Nálunk felfogásbeli bajok vannak, ezek a 10+ éves használt prémium autók amik 3000-4000euro közt vannak kinn, szó szerint bontószökevények. Persze a beltere/külseje csilivili mindnek, de műszaki állapota konvergál nullához. 300,200+ fölötti futásnál olyan hibák jönnek ami nem filléres. Eszi az olajat/kompresszió már nem tökéletes, futómű bajos.... még sikítva de elmegy 50e km-t, de onnantól kb milliós tétel rendbe hozni műszakilag, kinn nem véletlen adnak már rajtuk túl. Anyagilag nem érdemes fenn tartani...
2 hete hétvégén voltam kinn olaszban... faterom munkatársa vett autót. E-mercédes, használtan 30.000 euro 2 éves, na azt megéri megvenni... de magyar hol fogja már megvenni?
, rokonom 6 ezret futott a3 kombit vett 25e euróért.... na azok normális kategória, de áruk van.A másik, hogy mind fapados, lefutott amit behoznak, 316-318 stb, a baj az, hogy a reális autó 1,5 millióért, 3-6 éves közép kategóriás autó lenne (vagy alatta), ezerszer rosszabb vétel a prémium 10+ éves autók, műszakilag csak egy pont (és annak költsége), de nincs benne semmi extra, de alap dolgokra kell gondolni: pl légkondi
Egyszerűen irreális az egész, pusztán azért mert a vérpistikének logó kell...
A suzukisokkal is ez baj, csak ők meg mind1 milyen áron autót akar, van 200e forintja és kell.... mikor rohadtul nem férne bele az autó fenntartása.
-
lacy86
addikt
Jovo tavasszal ha cserelem a nyari gumi szettet akkor lehet vennek uj alufelnit is! ( valtanek a gyarirol
)Az lenne a kerdesem hogy ami most nekem van az 4x100-as "osztasu" ?! SwiftII-es van 2008-as kiadasu kocsi ( nem kell rohogni nem vagom ezeket
) -
pjen
félisten
válasz
Kornel
#17058
üzenetére
Tudod,én sem veled akarok vitatkozni.Mindíg azt mondtam jobb lenne ha királyság lenne,egyszer ellopná ami neki kell aztán hagyná élni és gazdagodni a népet.Itt sajna szinte mindenki a nulláról indult és az igazi VAD kapitalizmus dul.Ahhoz hogy konszolidált viszonyok alakuljanak min 500 év kell.Egyébként:állandóan sír,nincs jövő képe:megpróbált spórolni a nyugdíjra:einstandolták,alkotmányban van ,az állam adóságnak csökkenni kell nem csökken,tehát eladom a MOL nak majd vissza veszem...stb.De biztos van erre is fórum.
-
Kornel
veterán
tényleg nem veled akarok vitatkozni, de a jobb életet mindenkinek magának kell megteremtenie.
a magyar mit csinál? állandóan csak sír. pesszimista, nincs jövőképe, és inkább panaszkodik, ahelyett hogy tenne valamit a saját érdekében.
persze nyilván mások a lehetőségek, mint kicsivel nyugatra, de hosszú távon ezt is mindenki magának köszönheti.
tessenek az ikszet olyan helyre húzni, ahol van rá esély, hogy a jobb lehetőségek által könnyebb legyen boldogulni. -
Mercutio_
félisten
válasz
meroly
#17053
üzenetére
Az utolsó bekezdés azért eléggé reális.
"Mindez rejtett válságtünet Magyarországon, nem csak a szegénység bizonyítéka, de egyúttal azt is jelenti, hogy a magyar autósok nem számolnak bizonyos kockázatokkal.
Mennek míg beindul az autó, nem íratják át, mivel nem tartanak a következményektől, és nem a legegyszerűbb típusokat választják, hanem amiben ott a jobb élet illúziója, és megakad rajta a szomszédok szeme.
A magyar használtautó-vásárlók a pillanatnak élnek, nem tervezik a jövőt, mert nem hiszik, hogy egyszer jobb lesz." -
meroly
veterán
Szóval a régi Swift a szegények autója?

Szerintem a tudatos vásárlóké inkább. -
Mercutio_
félisten
Azt hittem bejelentettek valami új modellt, hogy ekkora pörgés van

-
Matthisa
tag
Bocsi srácok nem akartam háborút kirobbantani a kérdésemmel!!!
Még olyat szeretnék kérdezni hogy látom hogy sok kijelzőn látom h van átlagfogyasztás AVG ez az újabbakban van csak? -
wolf033
senior tag
Nekem nem váratlan kiadás volt mert tudtam, hogy gumit kell vennem és ráadásul a nyárit megvettem előző télen de nekem teljesen elég egy Kingstar. Mivel van gyerek is a kocsiban így a tempó sem olyan mint régen. Tisztában kell lenni az autó állapotával és ennek tükrében kell közlekedni.
-
dnelb
veterán
Ha már téligumi a téma, most elgondolkoztam ezen.. Szerintetek megéri a Michelin a pl a Hankook-al szemben a dupla árát ? (56k vs 100k) Nagyon rossz a Hankook?

-
Doze
aktív tag
válasz
wolf033
#17042
üzenetére
Az is jobb, mint egy tükörsima slick gumival menni, nem is ez probléma... de mikor fillérbaszás átmegy a másik irányba, és még valaki bizonygatja is hülye vagy mert miért veszel ilyen drágán gumit... azért az meredek. Igen 107e jó magyar a forint egy normális garnitúra, és akkor még nem csapongtunk mert vannak drágább gumik is.
Ha valakinek nincs pénze akkor mondja meg írja le, de ettől független hót más gumit rakni az autóra azért érdekes.(a te esetedben még nem gáz)
De az esztelen költekezés nem itt, és nem így kezdődik. Mert van egy másik nézőpont is, azért van Suzuki, mert nem drága autó fenntartani. Amikor meg lett vásárolva az autó, akkor nem az volt a szempont hogy fillére ki lesz centizve, és ha valamit meg kell venni akkor állandóan azt nézem megint költeni kell rá...
Nem sértés, de aki mondjuk új autót vet, és 6 év után sincs arra pénz, hogy gyári gumit vegyen rá, azért az gáz... kicsit olyan mint a fukszos lurkó a bémvébe.. Ha beszarik valami akkor 6 hónapot áll a garázsba...
Csak azért nevetséges, hogy egy 5w30 olajat drágaságnak tartanak, vagy egy 100e forintos garnitúrát... mondjuk 5 évre számolva összesen nincs 1600 forintod havonta rá?... pláne akkor ha tudod mondjuk jövőre gumi kell... (persze lehet nem várt anyagi kiadás stb nem is erre értem), csak az egész egy olyan irányt vesz mintha ez "helyes" lenne...
Persze gazsi elmegy autót venni, aztán elvárja 10 évesen "új" legyen, mikor jó maga meg az előző autójában 50 ezrenként cserélt olajat, fék olajat meg hűtővizet sose...
Azért kicsit ki vannak itt fordulva egy páran, nem kell sokat elkúrni rá, jó ha 3-4 évente bele kell locsolni pár 10e forintot, aki erre nem képes annak bicikli, vagy lábbusz, esetleg tömegközlekedés.
Ha veszel egy 17 colos, kerekű Skoda Octáviát, mire 40-50e forint per gumma akkor mit csinálsz?, teszel rá 14 colos felnit meg /90-es gumit hogy jó legyen?... vicc azért ez valahol
-
wolf033
senior tag
Szerintem is mindenki azt tesz a saját autójára amit akar és főleg amit a pénztárcája enged. Én sem a gyári mérettel járok. Az SX4 gyári mérete 205/60 R16 Én meg 205/55 R16-ot tettem rá Kingstart. Lehet nyugodtan szidni a gumit de most, hogy beszélgettétek ezt a vizen kicsikázást ma reggel direkt kipróbáltam nagyobb tempóval a kátyúban megállt vízen és nem szálltam el de még csak meg sem csúsztam. Kb 50 ezerből gumiztam fel a komplett autót. Ez a gumizás ha valami márkásabbat nézek és ha a gyári méretet akkor lehet 100 ezer nem állította volna meg. Nem kell eszetlenül közlekedni.
-
PRDZsolesz
aktív tag
Szerintem ennek vessünk véget, mindenki azt tesz fel, és/vagy rak bele a kocsijába amit gondol. Ha valaki ide jön, és tanácsot kér, számoljon azzal, hogy hülyeséget mondanak neki. Majd jön 3-4-5 másik ember aki meg korrekt infót szolgáltat. Ennyi. Egy ember véleményére egy fórumon alapozni elég lutri. Ezzel nem védeni akarom pjen-t, de én sem egy, vagy kettő fórumtárs ajánlása után döntök, hanem inkább kivárom, hogy többen válaszoljanak.
-
Doze
aktív tag
válasz
Kornel
#17035
üzenetére
Hagyjad, én az olaj témában futottam bele ebbe nála, kicsit elvan tévedve emberünk.... megveszi a fost utána önigazolást keres, és szerinte neki van igaza...
Jut eszembe most rendelte meg a 4db dunlop bluresponse-t, hezitáltam a conti premimumcontact 5 és e közt, de conti volt előtte is majd kiadja milyen lesz a Dunlop

-
Kornel
veterán
akkor visszafele.
hidd el van, megállít a kmp, és helyben leműszakizik a kocsid. persze nem okosba.
sok suzuki vizsgázott már /70 -es gumival, mivel 165/70 r14 a gyári mérete, így nem is értem, hogy miért hozod ezt fel ellenérvnek.
gondolom azzal nem vagy tisztában, hogy a /70 mit is jelent.
kezdjük az elején.
az első (általában 3 jegyű szám) a futófelület szélességét jelöli mm-ben.
a második szám, tehát a /70 és a /65 pedig a falmagasságot jelöli a futófelület arányában.
ergo nem egy fix érték, hanem a futófelület szélességével változik.
tehát egy 165/70 r14 nem egyenlő oldalfal magasságú pl. egy 185/70 r14-el.
de ha ez nem lenne elég, ez csak az oldalfalmagasság kiszámítása volt, te konzekvensen r14-es kereket hozol fel példának, pedig neki az r15-ös az érdekes.
és a lényeg, hogy a kerék külső átmérője ne, vagy csak minimálisan változzon a gyári előírt mérethez képest.
tehát ha átmérőben egy colt feljebb megyünk, és a futófelület szélessége közel azonos, akkor "peresebb" gumi kell a kocsira, hogy a kerék külső átmérője ne változzon.
de nem kell autógépésznek lenni, keresni kell egy kalkulátort, az mindent kiszamol helyetted.
ahogy itt is írják, +/- 2,5%-nál nagyobb eltérés nem ajánlott.(a kalkulátor szerint is) a165/70 r14 és a 185/65 r15 között 6% eltérés van átmérőben, ezt egy normális gumis fel se rakná arra az autóra, mivel balesetveszélyes is lehet.
még egyszer kérlek, ne ajánlgass butaságokat másoknak.
-
Kornel
veterán
mondom mégegyszer.
a 165/70 r14 váltómérete a 185/55 r15
ugye már a gyár is az egyel nagyobbat írja, azért, mert olcsóbb méret, ez a 185/60 r15
ennek ellenére te javaslod neki a 185/65 r15-öt?
kérlek adj majd neki egy igazolást, hogy ha megállítja a kpm, akkor ne vegyék le a rendszámát azonnal.
bár kétlem, hogy ilyen igazolást ki tudnál állítani, amiben az szerepel, hogy a nem gyári homológ kerékméret ellenére nem változik a gépkocsi vezethetősége, és egyéb paraméterei.
többet nem vitatkozok ezen, mert ilyet még nem is hallottam...
-
-
Kornel
veterán
légyszíves ne terjessz már hülyeségeket.
a gyári méret default 165/70 r14
ennek váltója a 175/65 r14, de ezért is fszolhatsz a kpm előtt, mert hiába váltóméret, nincs benne a gyári adatok között.
a suzuki szerint a 15-ös felnire 185/60 r15 való, ami nem váltója a 14-es méretnek, hanem nagyobb annál, a 185/55 r15 lenne a váltóméret, de az nagyon ritka, és drága méret, valószínű ezért választották a 185/60 r15-öt, mint pl. a yarisnál is ez a helyzet.
de a 185/65 r15 már akár bele is érne a sárvédőbe, ha 5-en ülnek benne, átmérőben 3,5 centivel nagyobb, mint a gyári méret... tudod mennyi az?
futóműgeometriával mi lesz?
vagy ha olcsóbb a 195/65 r15, akkor rakjunk alá azt, nembaj, hogy 5 cm-vel nagyobb átmérőben
lol -
Doze
aktív tag
-
Matthisa
tag
Wááááááááááá!Nem hiszem el!

Még olyat szeretnék kérdezni hogy látom hogy sok kijelzőn látom h van átlagfogyasztás AVG ez az újabbakban van csak? -
Matthisa
tag
Sziasztok! Kérlek mondjátok hogy jó a 185\65-ös gumi a gyári swift II 15ös felnijére!?Jó áron hozzá tudnék jutni egy szetthez!

-
lacy86
addikt
Ma voltam muszakiztatni a kocsit!
Hat nem is tudom mit mondjak!Bal oldali helyzetjelzo csere osszesen!

-
giigz
veterán
válasz
Kornel
#17002
üzenetére
Ez biztos, de azt te is tudod, h hamarabb el fog kopni, es tapadasban az elejen kozel azonosak, utana pedig km-rol km-re a jobban kopo lesz a jobb, legyen az barmilyen marka, persze a jobbak kozul.
A multkor itt is volt egy durva eso, nem siettem, de azert akartam haladni is, tiszta szar katyus nyomvajus ut, tempo 110-115 km/h korul, es belementem a jobb kerekekkel az ut szelen egy baszottnagy tocsaba, ami mar inkabb egy tora hasonlitott... Na ott majdnem kiment a kormany a kezembol... Azota sem foltoztak be termeszetesen azt a reszt, pedig egyreszt katyu, masreszt dol is, szepen egy nagy teruleten megmarad a viz. Egyebkent palyan mentunk multkor 140 koruli utazoval szakado esoben, hat az is "felelmetes" volt, az a Fokaval Michelin PS3-mal, az biztos h igy nem lehetne menni egy kopott kinaival... Mondjuk azzal uj koraban sem, de ez mar mas kerdes...
-
Kornel
veterán
splash-el felhőszakadásban M3 150-160 óra szerint, pc5 szépen tette a dolgát, bömösök mind húzódtak már le, mert annyira szakadt, de nekem sietnem kellett, időre mentünk egerbe.
ha akkor valami gagyi van fent, tuti elszállok érintő irányba egy kisebb kormánymozdulatnál is. -
giigz
veterán
válasz
Kornel
#16996
üzenetére
O jaj, Fokan egeszen veletlen PC5 volt... Majd te probald ki a Vredi Sportrac 5-hoz kepest, kopast is vedd figyelembe, utana nyilatkozz.
Igaz nem ugyanolyan auton volt, de nagyon hasonlo meretben, es en szarazon jobbnak ereztem a Vredestein-t, halkabb is volt, esoben vizes uton tok egyforma, kanyarban biztosan, mert vizes uton nem szoktam feszegetni a hatarokat, fekezeskor az ABS hamarabb kattogott PC5-nel, de az szerintem a nagyobb fek es nagyjabol ua. suly miatt volt. Nem tudnam megmondani, melyik tapad jobban, szarazon nekem a kormanyreakcio, kanyarkepessegek a Vredi fele billennek, esoben mindketto megall ahogy kell, vizfelfutasrol nincs tapasztalatom szerencsere. Ami miatt en kijelentem, hogy a Vredi jobb gumi, egyreszt olcsobb, masreszt kesobb kopik. Nagyon nem mindegy, hogy 3 ev mulva lesz a Contin 4mm a Vredin meg 5-6mm, esoben iszonyat nagy tud lenni a kulonseg. Nem kerdes szamomra, mar csak a kopas miatt is, kesobb megjobban a kevesbe kopo fele fog billenni a merleg.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Tomason TN16 Bright Silver 8x18/ET40 - Hankook Ventus Prime4 225/55 R18 DOT 0624 + TPMS+felni kupak
- NOLAN N91 EVO Louis Special bukósisak N-COM B601S kihangosítóval
- Bmw 640d F06/F12/F13 Hutoracs es Visszapilanto takaro szett
- ÚJ VEZETÉK NÉLKÜLI ROBOTFŰNYÍRÓ GOATBOT H1 RTK GPS AI VISION
- TETKÓS/KOZMETIKUS lámpa eladó
- HIBÁTLAN iPhone 12 Pro 256GB Graphite - 1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3283
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 Pro 128GB Sierra Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4511
- Lenovo ThinkPad 40AN Thunderbolt 3 Workstation Dock (Gen1)
- iPhone 13 128GB Red-2 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4593, 100% Akkumulátor
- Honor Magic V2 512GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest




![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)


Aztán persze lassan jöhet a lakatolás mert rohad, de 14 év után bele fog férni .






