Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-17 09:07:23

LOGOUT.hu

Subaru topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14082) Downsampling válasza Qru (#14081) üzenetére


Downsampling
senior tag

Anno a MOL felkérésére készítettünk egy összehasonlítást 95-ös és az akkori legprémiumabb MOl benya között (már nem emlékszem, hogy milyen oktánszámú volt, lehet, hogy még nem 100-as - viszont mindkettő még csak E5-ös volt). Lövésünk nem volt, hogy álljunk neki egy ilyen tesztnek. A veszprémi egyetemen egy proftól kértünk tanácsot, ők ugyanis folyamatosan tesztelik a magyar üzemanyagokat, és eléggé képben voltak, mit mivel érdemes. A tanácsukra egy magas kompresszió viszonyú autót választottunk, ugyanis valóban ezeknél a motoroknál tud kijönni a magasabb oktánszám előnye - a többinél kb. tök mindegy. Az alany egy Honda Accord 2.4 volt valami 11,5:1 kompresszió viszonnyal. A mérést mérőpadon végeztük 5-5 liter üzemanyaggal, a teljes kifogyásig. A prémiumbenzinnel a 2-3 % teljesítménynövekedést "mértünk" (nyilván kb ugyanennyi lehet a fogyasztáscsökkenés is), viszont ez a mérőpad hibahatárán belül volt, ami kb. 5 %. Tehát ezzel nem lehet sokra menni. Egy közel 200 lóerős autónál mértünk plusz 2-3 százalékot. Ugyanmár... Végeztünk menetdinamikai teszteket is (pl. gyorsulást 0-100, 60-100, 80-120), ahol semmiféle értékehető különbséget nem tudtunk kimutatni.

A Subaruk szerintem nem a magas kompresszióról híresek, bezzeg a Hondák... Szóval szerintem ez van nálatok is. Az én több 300 ezer kilométert futott Imprezám meg pláne nem fog kompresszió rekordokat dönteni. Így anno a cikkbe is csak az került, hogy plusz adalékok miatt érdemes egyedül a prémiumbenzint választani. Azt meg döntse el mindenki, neki megéri-e...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.