Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-17 09:07:23

LOGOUT.hu

Subaru topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13401) Bandiahegyro válasza Lacerta (#13395) üzenetére


Bandiahegyro
tag

5-ös vagy 6-os váltókat?

(#13402) Lacerta válasza Bandiahegyro (#13401) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Szerintem is-is, nem kérdeztem rá a részletekre.
Most talán 6-os van benne.

(#13403) Bandiahegyro válasza Lacerta (#13402) üzenetére


Bandiahegyro
tag

Mekkora nyomaték, ami kinyírja a 6-ost is??

(#13404) Lacerta válasza Bandiahegyro (#13403) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Tudja a halál, nem kérdeztem tőle, de azt tudom, hogy turbós, és járt vele pályázni, ezzel összefügghet. :)

(#13405) Qru válasza Lacerta (#13404) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Havereban a hatso diffi koszont el. Kiderult, hogy nem belevalo olajat kapott cserekor. Par kort azert igy is kibirt Kakucson. :D

#nincsbennetarcsi

(#13406) Bandiahegyro válasza Qru (#13405) üzenetére


Bandiahegyro
tag

Melyik szervizben? :)

(#13407) Qru válasza Bandiahegyro (#13406) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem tudom de nem szakosodd szerviz vt hanem vmi mezei sarki szerelo.

#nincsbennetarcsi

(#13408) Qru válasza Parci (#13399) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Na mi van a TGV-s dologgal?

#nincsbennetarcsi

(#13409) Parci válasza Qru (#13408) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a szekunder levegő motorra gondolsz? nem hívtak nyírőék a héten.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13410) Qru válasza Parci (#13409) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen. Probalom kideriteni, hogy az enyemben van-e... Addig is keszulok a legrosszabbra. :D

#nincsbennetarcsi

(#13411) Parci válasza Qru (#13410) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hidegindításnál eléggé jól hallhatóan ordít egy jó 15 mp-ig biztos (nem számoltam). nem lehet eltéveszteni...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13412) Qru válasza Parci (#13411) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor nincs. Vagy suket vagyok. :D

A tied az Euro5 ugye?

#nincsbennetarcsi

(#13413) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

akciós 3,6-os tribecát valakinek? egy időben hogy akartam egy ilyet..! :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13414) MasterMark válasza Parci (#13413) üzenetére


MasterMark
titán

Ez már nem annyira csúnya tribeca mint az előző nem kell. :DDD A motortérről azért rakhattak volna képet.

Switch Tax

(#13415) Parci válasza MasterMark (#13414) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

pazar és biztonságos családi csapatszállító, de azért a városi 20 litert nem tudnám megszokni. ezzel együtt, ha nem találtam volna forestert és most keresnék családi subarut, megnézném komoly szándékkal.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13416) Qru válasza Parci (#13413) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Patent! Ez fl-es nekem is jobban adja. De Obk-ban eleg lenne nekem ez a motor. Vagy Foresterben (ha letezne). :D

#nincsbennetarcsi

(#13417) Petester válasza Parci (#13413) üzenetére


Petester
senior tag

Hát elég nagyot zuhant az ára. Néhány hónapja is volt fennt a hahun, de jóval drágábban. Most nem akarok hülyeséget írni, de mintha 4 millió körül lett volna az ára. Vajon mi miatt kerül most ennyibe? Hengerfejes? Pedig jó gazdája lehetett, a fék is EBC (legalább is a betét biztosan).

#13416 Qru:
"Vagy Foresterben (ha letezne)." Létezik! A minap voltam a Proex műhelyben és ott mondták, hogy csináltak egy H6-os Foresterre rendszert! :K Hogy hogyan van papírozva, nem tudom, de van. :D

[ Szerkesztve ]

(ó\_!_/ó)

(#13418) Qru válasza Petester (#13417) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nincs ezekre kereslet. Ha nem csak arulja hanem eladni is szeretne akkor...

Jo de az nem gyari setup. De azert kene. :K
Vagy ha nyerek a lotton hozatok egy 2.4 turbo Forestert vagy OBK-t.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#13419) MasterMark válasza Parci (#13415) üzenetére


MasterMark
titán

Nincs az 20 liter szerintem.

Switch Tax

(#13420) Acheron válasza MasterMark (#13419) üzenetére


Acheron
őstag

20 lehet nincs, de túl messze sem lehet tőle. Az OBK ugyanezzel a motorral tisztán városban 15 körül mozog (ami lehet több is, hajtástól függően), de az "csak"1600 kg összsúlyú, a Tribecán van +300kg.

(#13421) Qru válasza Acheron (#13420) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem veszes, 15-t az enyemmel is meg lehet etetni varosban. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#13422) Acheron válasza Qru (#13421) üzenetére


Acheron
őstag

Háát, megetetni ezzel is meg lehetne többet is :DDD

(#13423) Qru válasza Acheron (#13422) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az enyem ott tetozik ahol a tied kezd. Viszont a tied megy is... :))

#nincsbennetarcsi

(#13424) Acheron válasza Qru (#13423) üzenetére


Acheron
őstag

Városban nincs sok jelentősége az erőkülönbségnek - lámpától lámpáig gyorsulni felesleges, semmivel nincs előrébb az ember. :N
Ha meg forgalom / dugó is van, pláne mindegy :)
Még a pályán sem nagyon érezni a különbségeket - nagy egyenes szakaszon mindenki felgyorsul 130 - 150 -re, csak esetleges belassulások után lehet előnye.
Igazán csak országúti közlekedésben, előzéseknél jön ki a különbség - de ott nagyon :D

(#13425) Qru válasza Acheron (#13424) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem szoktam, csak ha a megszunobol akarnak bepofatlankodni. De az atlag hazai auto nem fer be elem allobol. Legutobb egy IS300h maradt hoppon, pedig ott a villanyhajtas miatt nem fogadtam volna magamra...

Sokat orszagutazom, azert nekem kell a lendulet meg nem art 2-t visszavaltani elotte. :D

#nincsbennetarcsi

(#13426) Parci válasza MasterMark (#13419) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

városban (tehát amikor sok a piros lámpa, dugó stb.) az ls400-am is megevett 17 litert. országúton 100-zal meg 8 alatt. ez a tribeca az ls400-nál is nehezebb 100 kilóval és egy magas krumpli. jó, picit tudok engedni a 20-ból, de 18 liter a minimum :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13427) Petester válasza Parci (#13413) üzenetére


Petester
senior tag

Elmentem megnézni... Kár volt... Élőben egy lefingott darab volt. Leélt kívül is, belül is. A kipuff valahol kifúj, zörög hátul valami, de nagyon, a váltónak elég nagy slippje volt, fix fokozatban először felpörög a motor, majd utána indul meg. Elvileg frissen szervizelt, de az olaj szint nem éri el a minimum szintet. Amúgy a váltó és difi olaj színre, szaga egészségesnek tűnt. Olyan kopás nyomok vannak a műanyagokon, amit nem értek. A csomagtér ajtó belső műanyag burkolatának az elé végig simára van kopva... :F Totál rozsdás volt az gyári emelő, mint amit 2 télen át kint hagytak a szabadban. Szörnyű lehangolô volt. A mi autónk majdnem 4 évvel öregebb és 260k km van benne, de még újszerű ehhez a szerencsétlen Tribecahoz képest.
Amúgy az tetszett, hogy manualban ahogy válogattam vissza, 2-ből 1-be gázfröccsöt ad. Az OBK csak parasztosan ráengedi a motorra az 1-et. :D

Szerk.: ja és szörnyen lomhának is tűnt az OBK után. Nincs összehasonlítási alapom, de szerintem jobban kellene mennie.

[ Szerkesztve ]

(ó\_!_/ó)

(#13428) Acheron válasza Petester (#13427) üzenetére


Acheron
őstag

300 kg plusz azért nem kevés :(
Anno amikor a Volverről váltottam ama átkos tébetűsre, az Avensis csak 13 lóerővel volt gyengébb, de 150 kg -al nehezebb is volt. Kb ég -és föld. Mintha reggel 10 köbméter fa felhasogatása után kelnél - lassú vagy, minden mozdulatod vontatott, fáj az élet...
Sokat jelent a súly.

(#13429) Parci válasza Petester (#13427) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

csodák nincsenek... ámde, ilyenre gyúrsz?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13430) Qru válasza Petester (#13427) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Emelo rozsdas? Akkor beazik/beazott hatul es a potkerekdobban allt a viz. Nem tul biztato...

#nincsbennetarcsi

(#13431) CB válasza Qru (#13430) üzenetére


CB
senior tag

Az szokott még lenni a beázás oka, hogy a hátsó ajtó ablakmosó csöve megtörik a sok hajlítàstól és a csö öregedésétől. A víz ablakmosáskor a hátsó ajtó és a kasztni belsejébe folyik, onnét pedig a pótkeréknél köt ki a csomagtartó aljában. Mivel ritkán mosunk hátsó ablakot, ezért egy eső után megnézve a pótkeréknél tök száraz lehet a csomagtartó alja, lehet gondolkodni mi a felületi rozsda oka.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#13432) Petester válasza Acheron (#13428) üzenetére


Petester
senior tag

Ez nem csak a 300-as súly többlet miatt volt szerintem. Fura volt az egész autó. Gázadás után gondolkodva indult meg annak ellenére, hogy manuális módban volt, 3000-es fordulat fölött indítva. De igaz, nincs összehasonlítási alapom, most ültem először Tribecaban. Viszont nem igazán tudom elképzelni, hogy a vezetési élményt direkt elronották volna a japán mérnökök.

Parci:
Elgondolkodtunk már Anyával, hogy lassan idő szerű lenne a csere. Azért 3 gyerekkel, a multimac ülés ellenére is, hamarosan kicsi lesz a PDF. Még 1-1,5 évig tudjuk használni, utána muszáj lesz a csere. Mindig is vágyott volt a Tribeca, ezen az áron meg ajándék lett volna, de ilyen állapotban pénz temető. Ja, azt nem is írtam, hogy a szélvédő is be volt repedve, és a vizsga is lejárt róla márciusban.
Amúgy egy 2015 utáni OBK a vágy, még az utolsó H6-tal. ;] Az ára viszont még messze van, az építkezést se fejeztük még be. Ezt az űrt tök jól be tudta volna tölteni egy Tribeca. :K
Viszont most van fent a hahun egy 2015-ös OBK, az is elég jó áron, 5,3-ért az is elgondolkodtató.

(ó\_!_/ó)

(#13433) Parci válasza Petester (#13432) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az nem lesz fent sokáig...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13434) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Qru, neked is van kocsi! :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13435) Qru válasza CB (#13431) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hatso ablakmosot nem szoktam hasznalni mert csak osszekeni a bodet. De azert jo tudni, thx. :R

#nincsbennetarcsi

(#13436) Qru válasza Parci (#13434) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:C

#nincsbennetarcsi

(#13437) Qru válasza Petester (#13432) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Majd eladas elott kerdezz megy hatha bevallalom. :K

#nincsbennetarcsi

(#13438) Acheron válasza Petester (#13432) üzenetére


Acheron
őstag

"Gázadás után gondolkodva indult meg annak ellenére, hogy manuális módban volt, 3000-es fordulat fölött indítva."
Nos, ez valóban nem jellemző, akkor ott tényleg lehetett valami más is.

(#13439) Qru


Qru
MODERÁTOR

Ekozben a hegyteton: [kép]

#nincsbennetarcsi

(#13440) Qru


Qru
MODERÁTOR

A Subaru kitalálta a családos ralibajnokok minden vágyát - Totalcar

Jó kis kedvcsináló a Forester SG-hez.

#nincsbennetarcsi

(#13441) CB válasza Qru (#13440) üzenetére


CB
senior tag

Ha ebből a szériából lehetne vadonat újat kapni, azonnal megvenném.
Még az sem érdekelne, ha mostani szériában található extrák nem lennének benne.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#13442) Qru válasza CB (#13441) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem a fl elotti 2.0 turbo kene.

Akkor extrak elegek lennenek nekem is. Esetleg egy holtterfigyelo jo lenne.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#13443) Parci válasza CB (#13441) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez volt a legvaddisznóbb fori, de... azért kicsi autó ez családinak mai szemmel.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13444) czanga válasza Qru (#13442) üzenetére


czanga
őstag

Ezek az first gen SF Forik nekem is nagyon bejönnek. Főleg a facelift modell azokból. Az S-Turbo mondjuk lehetett volna erősebb is, de így is elég jó volt akkoriban.

Picit nagyobb légbeömlővel (postaládával) meg esetleg morcosított elemekkel igazi varacskosdisznó, ahogy Parci is írta.

Rallyerádiós srácnak (azt hiszem valamilyen Gábor) van egy külföldi rendszámos Forestere, ami sötét szürke fóliázást kapott és amennyire jól tudom mindene IS STi már kb, plusz motorvezérléssel is foglalkoztak. Felénk itt a 22. - 11. ker környékén sokat látom, hát az valami döbbenetesen jól néz ki, és van egy kis hangorkán is. :)

(#13445) Qru válasza Parci (#13443) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem eleg lenne de nyilvan egy SH jobb valasztas lenne. Foleg azert mert az masszivabb, biztonsagosabb.

Jut eszembe, a telken megcsinaltak az utat igy kb 30 ev utan. Szoval lassan Forester/Obk helyett nezegethetem a Levorg-ot. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#13446) CB válasza Parci (#13443) üzenetére


CB
senior tag

Aaaaaa......! Mi már csak ketten vagyunk anyucival. :D

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#13447) sattak


sattak
csendes tag

Kaptatok már300 geart? Most láttam polcon 5 litert, 6800 ft/ liter.

(#13448) Qru válasza sattak (#13447) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mostanaban nem kerestem. Hol talaltad?

#nincsbennetarcsi

(#13449) sattak válasza Qru (#13448) üzenetére


sattak
csendes tag

Etyek, autósbolt.

(#13450) Qru válasza sattak (#13449) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kiraly, akkor lesz mar mashol is gondolom. Bar a csere meg odebb van nekem de jo elore tajekozodni.

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.