Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13851) Djuree válasza aDM|RaL^ (#13847) üzenetére


Djuree
félisten

sör....legjobb gyógyír :K :C igyál helyettem is :DD

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#13852) aDM|RaL^ válasza Djuree (#13851) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

: DD kimegyek ma az előszobába, és ott virít két sör a csizmámban... : )) Lehet tudta előre...

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#13853) Szab24


Szab24
tag

Basszus, tegnap telepítettem újra a laptopomon a windowst, ma felraktam rá pár játékot
sc1 gondoltam felrakom rá a magyar szinkront nem működik, sc2 kezdőképernyőn 2 óra patch után kezdőképernyőn nem tudom beírni a nevem majdnem újrakezdtem az egész szarakodást

föccer: én két hete fejeztem be brutálon (jól vissza is esett a játékom multiba) két pályára emlékszem amin nagyon szívtam a fogam (supernova meg az in utter darkness) de összességében nem is volt olyan nehéz, legalábbis az első végigjátszás után (hardon) nem hittem volna, hogy brutalon is megcsinálom

(#13854) DTG


DTG
csendes tag

Nekem most megy a bnet

(#13855) Flashback


Flashback
addikt

áááá ilyen nincs 6x próbáltam belépni. Elhiszem hogy itt a Wow meg minden én most akarok SC2zni. Holnap ZH lesz gondoltam gémelek most meg mehetek tanulni, pont most...

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#13856) föccer válasza rt06 (#13842) üzenetére


föccer
nagyúr

Nekem tegnap (vagy tegnap előtt) updatelt valamit. Aztat írta, hogy azzal javítottak a lassú profil betöltésen. De nem igazán tudtam hová tenni, mert olyan rövid volt, hogy nem is linkeltem ide...

üdv, föccer

mod: RE: (#13853) Szab24:

A supernova az easy win volt. Le kell hozni 18 bansfeet, és hátulról megkerülni az egész pályát. Kilőni a 3 cannont, és utánna cloac-ban befejezni a küldit :)

Az engine of destruction-ra valami használható tipp, vagy tutorial? Már lárom előre, hogy az lesz a mumusom :(

Üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#13857) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Ghoosty-val az előbb fejeztük be a 2v2-zést mára, semmi fennakadás, semmi lag nem volt.
Indulunk a bronz ligából:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13858) DTG válasza Winner_hun (#13857) üzenetére


DTG
csendes tag

Akkor van gáz ha kilépsz és újra be próbálsz lépni. :)

Amúgy a teamliquid-esek találtak fixet:
Solution:

Disconnect your network cable
Launch Starcraft 2
Reconnect the cable
Login

Beteg :D

Valaki jöjjön már jáccani mert nincs fent egy friend sem :P

[ Szerkesztve ]

(#13859) aDM|RaL^ válasza DTG (#13858) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

na ezt most kipróba

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#13860) föccer válasza DTG (#13858) üzenetére


föccer
nagyúr

Jelentem működik a megoldás :DDD

Hatalmas lol :D

ÜDv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#13861) sith7 válasza DTG (#13858) üzenetére


sith7
nagyúr

Hihetetlen ... :(

(#13862) Flashback


Flashback
addikt

Na így megy! :) Frankó köszi!

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#13863) JNashville


JNashville
senior tag

Nekem így sem megy sajna ...

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#13864) föccer válasza JNashville (#13863) üzenetére


föccer
nagyúr

Nekem simán működött. Kihúztam a utp-t, indítottam az sc2-t, majd amikor felajánlotta, hogy offline-ban toljam, akkor visszadugtam a kábelt, majd rányomtam visszára. Erre vissazdja a connect ablakot, amire rnyomva már be is tudtam jelentkezni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#13865) Szab24


Szab24
tag

Tényleg működik. Gyorsan le is toltam két meccset Ez ellen mit lehet tenni mert lövésem nem volt mit csinálhatnék Cannon?

Az Engine of Destruction pályán be lehet zárni Odint az első bázis helyére (én négy tankkal csináltam így van idő felkészülni én próbáltam wraith+banshee kombóval de jobb volt a sima wraith berepülni meggyengíteni a védelmet majd vissza. Nekem még jól jött a bázisvédelemhez a tank mercenary is. Az utolsó pályáig egész könnyű volt, addig alig van detector

(#13866) föccer válasza Szab24 (#13865) üzenetére


föccer
nagyúr

Na ja, erre eddig nem gondoltam. Tycus milyen anyázást tolhatott amikor látta, hogy megszivattad :D

Ez jó ötlet, ki is próbálom :D

Egyébként megcsináltam a belly of the beast-et is. Ez volt az a pálya, amir azt mondtam, hogy nem tudom, hogy hogyan lesz meg a vége. Ahoz képes egész könnyen megnt. Igaz ügyeltem arra,hogy minnél több mariskát vigyek be a queen-hez. Már csak az all in, az engine of destruction, és az in utter darkness van hátra. Holnap (azaz ma) letolom az engine-t. Ezzel a trükkel szerintem nem lesz gond. az all in is menni fog. A utterre vagyok még kíváncsi. Hardon mass dark teplarral csináltam meg, mellette annyi phonex amennyit csak gázból venni tudtam. Amikor jött a massza, kiszedtem a detektort, a többit már megcsinálták a templarok. Brutálon még nem volt merszem megpróbálni :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#13867) Szab24 válasza föccer (#13866) üzenetére


Szab24
tag

Az utter az nehéz volt, én ezt a videót próbáltam követni. A dark templar + colossus az nagyon jól működött egy csapat repülős osztaggal az archive megvédéséig utána inkább voidokat vettem és folyamatosan cannon, de így is sokszor visszatöltöttem nem szabad hogy nagyon meggyengüljön a sereged.

+ engine én elég sokáig vártam tychus kiengedésére, de egy idő után már nagyon megerősödnek a támadások és szükségem volt a 2. base gázra is szóval nem kell olyan sokáig bezárni t.f.-t

[ Szerkesztve ]

(#13868) föccer válasza Szab24 (#13867) üzenetére


föccer
nagyúr

Lebaszok 6-7 tankot egy sor bunker mögé, osztán jöjjön rajta be, aki meg akar halni :D Ha az all int ki lehet helyes build-el védekezni, akkor ez sem lehet nagyobb ba :)

Egyébként szerintem be lehet zárni a második bázisra is. A saját bázisod vonalában kell lefalazni, és akkor nincs átjáró a 3. höz. Csak azt nem tudom, hogy akkor hogy védekezek 2 fronton :F

No, majd meglátjuk :)

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#13869) Szab24 válasza föccer (#13868) üzenetére


Szab24
tag

Inkább az a baj, hogy elfogy a gáz és már nem tudod javítani meg növelni a sereget meg ha jól emlékszem több oldalról jön és légi egységekkel is. A falazást meg lehet próbálni a második bázisnál is de nem biztos hogy megy az elején amikor supplyval falaztam le azon simán átgyalogolt lehet, hogy ott is ezt csinálná

(#13870) föccer válasza Szab24 (#13869) üzenetére


föccer
nagyúr

No, majd este kiderül.

Elkezdtem nézni ezt a videót. Hát, azért ettől a szinttől még eléggé messze vagyok :) Simán 100 feletti apm-mel tolta a srác a pályát, amire én egyenlőre zerggel sem vagyok képes, nemhogy protpssal :)

Üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#13871) holydragon válasza föccer (#13827) üzenetére


holydragon
csendes tag

Enginenél én nem nagyon problémáztam: marine, banshee, viking és mass scv vel javítottam Odint... kétszer futottam talán neki mert oda kellett figyelnem gép mikor támadja meg bázisom de 2-3 bunker meg pár tank simán meg védi csak erre oda kellett figyelnem, mindent ne vigyek el otthonról amikor jön a "sereg" !
Uttert meg nem szabad túl bonyolítani, próbálkoztam ezzel a DT trükkel nekem nem jött be...
Én végül fogtam és lazára vettem a szitut gw kell meg pylonnal zártam eleinte colo/stlaker mass... majd ahonnan lehet mass air phoenix bc és amikor már nem tudtam tartani talajon magam kirepültem a map jobb alsó sarkába és onnan vígan megcsináltam a pályát mothershipre kell nagyon vigyázni és ha overseer jön nagyon gyorsan kinukeolni !

---SC2: holy#164--- ---D3: holy#2141--- ---"Sweet Mother of Mercy"--- ---ASUS/N53JQ-ASUS/904HA-Samsung/SGS4---

(#13872) P00By


P00By
nagyúr

Foxer kiesett, MC(P) helyretette! ;]

(#13873) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Sziasztok!
Bocs, ha már 20 milliószor kérdezték, de vettem egy használt SC2 - t és már be van regelve. A Battle.net - en sikerült megváltoztatnom az e-mail címet és a jelszót, viszont az előző tulaj nevét nem. Illetve a játékba is az ő neve és elért szintjei vannak. E helyett szeretnék egy teljesen újat nyitni.
Hogyan tudom megváltoztatni a nevet?
Köszi!
Üdv: Tamás

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#13874) föccer válasza HUNNIA1920 (#13873) üzenetére


föccer
nagyúr

Az elért eredményeket nem lehet nullázni. A carakter nevét elvileg egyszer lehet változtatni. Erről volt valami hír, de most nem tudom megnézni neked a potos menetét.

Majd este, ha addig nem jönne válasz.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#13875) oxox válasza HUNNIA1920 (#13873) üzenetére


oxox
addikt

legalabb gyemant ligas? :P

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#13876) kovsol válasza HUNNIA1920 (#13873) üzenetére


kovsol
titán

belépsz webes account managementbe és az SC2 re kattintasz a játék listán utána találsz egy olyan opciót hogy: Free Character Name Change, ha már egyszer használta az előző tulaj akkor nem lesz free

May the Force be with you!

(#13877) sith7 válasza oxox (#13875) üzenetére


sith7
nagyúr

Grandmaster :DDD

(#13878) föccer


föccer
nagyúr

Valaki egy pár gyors 2v2? Kb 1 órát ráérek :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#13879) oxox


oxox
addikt

Aztakur.a!.....Gondoltam játszok egy kis 3v3 randomot, főleg, hogy mostanában nagyon szerencsétlen társakat kapok (nem is ment a game, és vesztettem is rendesen),és gondoltam hátha ez most változni fog....az ellenfélt adta favored-nak (természetesen), de protoss-t sorsolt nekem (ennyi szerencsém volt), az első társam 1,5perc körül lépett ki, de a második perctől tök egyedül voltam (ezt igedességebben észre sem vettem)....kb rá egy percre el is kezdték szedegetni a társaimat....gondoltam a tetves "+!"/=!%(THÍ€~ˇˇ|^[]-kat akkor sem lépek ki.....leraktam vagy, mennyi?...sok gate-et nyomtam a core-t, addig is gyártottam ezerrel....A roham meg is érkeztt kb 1 perc múlva.
Külön voltunk és gondoltam, hogy rush lesz (3 protoss volt az ellenfél), ezért két cannon még segítette a munkámat. a feljáró tetején...próbálkoztam forcef-el (több kevesebb sikerrel), és nagy nehezen visszavertem a rohamot.....bevérzett az agyam lehoztam még egy sor zeát/stalkert és nekilódultam...Kicsit váratlanul érte őket, mert könnyen bejutottam az első bázisára (kb 5 zea védte) de természetesen támadás közben kaptam egy attakot a bázisomra. Számítottam rá, és elég is volt a védelem, de a végére pont odaért a fősereg, és a védelemből maradtakkal már akkora sereget hoztam össze, hogy átgyalogoltam a másik kettőn (az egyik próbálkozott immo-val, meg voidal, de csak ideiglenesen tudtak megállitani :DDD )

Baromira izgultam, és helyenként nagyon béna volt a mikrom, és össze-vissza nyomkodtam, de végül behúztam, és több pontom lett mint az ellenfélnek összesen :DD (78k, 39k, 14k...stb) 44pontot kaptam érte :) (bronz ligások voltak úgy látom, ami némiképpen csökkenti a dolgot, de legalább tudom, hogy mégha szerencsével is képes vagyok 3 bronzost megverni....legalább 1x :)) ) Mondjuk nem értem, hogy lehettek favored-ok (gondolom az előző vereségeim miatt....pedig arany első vagyok, vagy 300 pont előnnyel)

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#13880) Alg


Alg
veterán

STREAM:

Van valakinek valami konkrét ötlete, amit ki szeretne próbálni úgy, hogy mások is lássák és tudják véleményezni? Akár két jelentkező esetén 1v1 taktikák...

Ha van, kérem jelezzék itt, és egy rövidített "adást" tudunk csinálni.(~ 1 óra)

Ha nincs, akkor a mai stream elmarad - most értem haza kissé fáradtan (gyűjtöm a túlórát) és nem igazán van most energiám ladderezni...

Lehet majd egy másik nap bepótolom még, bár ugye ezen a héten Szombat is melónap

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#13881) kovsol válasza Alg (#13880) üzenetére


kovsol
titán

most jöttem haza én is edzésről és egyenlőre ülni is alig bírok, de nézni mennék szívesen :B

May the Force be with you!

(#13882) Alg válasza kovsol (#13881) üzenetére


Alg
veterán

Ha ezt a noob elolvassa, majd megkapod miért nem tudsz ülni ;]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#13883) föccer válasza kovsol (#13881) üzenetére


föccer
nagyúr

De azért a bort kéred? :DDD

üdv, föccer

mod:

alg:

Ha összejövünk 4-5en, akkor olyan costum-ozás, mint múlt héten?

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#13884) Alg válasza föccer (#13883) üzenetére


Alg
veterán

Akár az is, ha más nincs

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#13885) föccer válasza Alg (#13884) üzenetére


föccer
nagyúr

Lassan jöhetne a nép, de egyenlőre síri csend és hulla szag. TS-be se jelentkezett be még senki, és bneten se nagyon vannak arcok :(

naa, népség, mi van veletek?

Legrosszabb esetben egymás ellen tolunk pár gémet :) Úgyis régen verettem már el magamat :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#13886) Alg


Alg
veterán

nah mindjárt elindítom, és meglátjuk...

hűűűű patch time

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#13887) DTG válasza föccer (#13885) üzenetére


DTG
csendes tag

Én bevállalok pár meccset szívesen. Muta-ling-el még mindig nem tudok mit kezdeni. Csak a 3gate + stargate-el tudtam úgy ahogy megfogni eddig.

(#13888) föccer válasza Alg (#13886) üzenetére


föccer
nagyúr

Csak most pach-elsz? :Y Akkor te se ma léptél be utoljára :D

Üdv, föccer

DTG: Gyere TS-re, és megdumáljuk.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#13889) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Ok, sikerült megváltoztatnom a karakter nevét, viszont még mindig ott van, hogy pl.: Kovács János, de engem nem így hívnak, hanem pl.: Jóska Pista. Ezt nem lehet változtatni?
Olyat találtam, hogy New Shipping Addres. Ott meg lehet adni nevet, címet, mindent. Az nem jó?

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#13890) P00By válasza HUNNIA1920 (#13889) üzenetére


P00By
nagyúr

Az EULA nem tiltja az acc eladását? Mert ha igen, akkor nem fogod tudni megváltoztatni a nevet!

(#13891) Alg válasza HUNNIA1920 (#13889) üzenetére


Alg
veterán

Bnet accot tudtommal nem lehet átírni...
És SC2 karaktert sem újrázni

Szerk: a mai DTG elleni ZvP-t is feltöltöm, ha érdekel valakit... semmi különleges, roach hydra vs gateway+főnix, a végén látszik hogy fáradt vagyok, se exp, se spawn larva, se T3...

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#13892) Alg


Alg
veterán

itten van

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#13893) föccer válasza Alg (#13891) üzenetére


föccer
nagyúr

Szerintem mind a 3-an fáradtak voltubnk :D Én konkrétan nem tudtam, hoigy mit csinálok :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#13894) Alg válasza föccer (#13893) üzenetére


Alg
veterán

Jah az is meglátszott ;]

De legalább kevesen látták :U

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#13895) St3venson válasza Alg (#13894) üzenetére


St3venson
tag

Én jegyzeteltem, majd kiadom könyvben :D

(#13896) kovsol válasza St3venson (#13895) üzenetére


kovsol
titán

nem lenne best seller :DDD
sry, hogy nem jelentem meg, de msn en lefoglaltak

May the Force be with you!

(#13897) h.adam.92


h.adam.92
őstag

üdv

erről a public test nevű exe-ről mit lehet tudni? :)

(#13898) Alg válasza h.adam.92 (#13897) üzenetére


Alg
veterán

A: When the PTR is available, a retail patch will add a new executable file named “StarCraft II Public Test.exe” to the StarCraft II game directory.

Azaz ha lesz PTR (EU-ban nem valószínű szerintem) akkor lesz egy patch ami majd hozzáadja neked a public test exe-t

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#13899) Szab24 válasza Alg (#13892) üzenetére


Szab24
tag

Én megnéztem és mint protoss azt kérdezném, hogy ilyen hydra+roach ellen stalkereknek kell lenni a derékhadnak? azt tudom hogy colo vagy templar nélkül esélytelen de én fast zelákat szoktam venni de nem nagy sikerrel

Valakinek esetleg ötlet pvz-ben gyors speedling baneling ellen (13867 hsz)? úgy éreztem semmi de semmi esély

[ Szerkesztve ]

(#13900) Alg válasza Szab24 (#13899) üzenetére


Alg
veterán

Elején sentry+stalker a roach-ok ellen, később ha kijönnek a hydrák akkor pedig ehhez kell hozzáadni 4-5 colo-t és okosan force fieldezni - legalábbis én így szoktam kikapni. Persze közben megfelelő macro és exp időzítés.
Másik lehetőség templar, ez ellen még mindig azt mondom hogy nyerő a zerg a roach+burrow taktikával(múlt heti replay), de ha nagyon hydra heavy, akkor nagy kárt tud okozni a storm.

Avagy, korai blink stalker a speed nélküli roach sereget elég egyoldalúan veri...

Igazából alapelv: roach+hydra nagyon jó bármilyen gateway összeállítás ellen, de ha sokáig ott ragad a zerg (mint én szoktam) akkor könnyen megszívhatja. (erről a témáról lásd Day9: Sen vs Incontrol ZvP )

speedling - baneling ellen: sentry+zealot, sok-sok force field

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.