Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) Bad Pritt válasza oriic (#1600) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nem egy rossz színész amúgy, a Hell on Wheels-t elvitte a hátán, az Inhumans sem rajta múlt szerintem, főleg, hogy kicsit limitálva volt a színészi repertoár számára. :D

Mindenesetre nem rossz döntés, ha a régi Pike-ot nézzük.


[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#1602) smc válasza Bad Pritt (#1601) üzenetére


smc
addikt

Elsőre azt hittem, hogy ugyanaz a színész, aztán rájöttem hogy ez fizikailag nem lehetséges. :D
De jó hogy mondjátok, én sem néztem még meg az utolsó két részt. :B

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#1603) gzbotii válasza oriic (#1600) üzenetére


gzbotii
veterán

Nem sírnam nedvesre a párnam. Továbbra se fogott meg. Ha nem 'ST' nem is néztem volna

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1604) butch3r válasza gzbotii (#1603) üzenetére


butch3r
senior tag

úgy tűnik "egyedül" vagyok vele, de nekem tetszett nagyon. Imádtam a régi ST-ket is de mai szemmel némelyik már nagyon bárgyú illetve személy szerint én jobban szeretem a hosszabb történet íveket (enterprise 2-3 évad vagy ds9-t ezért is topposok nálam) míg a kevésbé összefüggő kalandozásokat.

é nedves sírnám, de leginkább visszasírom azokat az éveket amikor 2-3-4 (űrhajós) scifi sorozat is ment párhuzamosan. (scifi fridays, sg1-,sga, bsg) most van a discovery meg az expanse. mindkettő kiváló de még messze van ezektől a régi szép időktől...

[ Szerkesztve ]

(#1605) oriic válasza butch3r (#1604) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nekem is bejott nagyon. Nem a regi sorozatokhoz hasonlitom. A latvany meg a legjobb amit valaha sorozatban lattunk.

Live-Die-Respawn

(#1606) gzbotii válasza oriic (#1605) üzenetére


gzbotii
veterán

"A latvany meg a legjobb amit valaha sorozatban lattunk."

Mivel közel 10 évvel később jött ki, mint a többi, gáz is lenne, ha nem így lenne :D
Nekem jobban bejön a régi, nem ennyire pörgős, elmelkedosebb, "tudományosabb" ST. Itt az akción van a hangsúly többnyire.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1607) oriic válasza gzbotii (#1606) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem ST sorozatokra gondoltam, hanem úgy összességében minden sorozatra evör. :D

Live-Die-Respawn

(#1608) Bad Pritt válasza oriic (#1607) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Altered Carbon disagrees. ;]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#1609) oriic válasza Bad Pritt (#1608) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hm, ebben van valami.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#1610) madgie válasza Bad Pritt (#1608) üzenetére


madgie
titán

Az azért másabb volt, inkább cyberpunk városképek, ha már űr, akkor az Expanse, ami néhol nagyon jól meg volt csinálva, de látványilag persze nem súrolta az Altered Carbon/Discovery szintjét. A mostani, harmadik évadnál már hátha erre is lesz lóvé, a Netflix csinálja :)

(#1611) oriic válasza madgie (#1610) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Expanse inkább a minimalista vonalra ment rá szerintem, én nagyon remélem hogy tartják a héten induló 3. évadban is minimum ezt a szintet.

Live-Die-Respawn

(#1612) madgie válasza oriic (#1611) üzenetére


madgie
titán

A Rocinante vs stealth ship harcon azért fogtam a karfát, ha annyi a minimál, jöhet még :))

(#1613) Bad Pritt válasza madgie (#1610) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ha űrös, akkor BSG. Ott csak annyi bajom volt, hogy nagyon sokszor használták újra ugyanazokat a jeleneteket.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#1614) oriic válasza Bad Pritt (#1613) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

+1 Bár mára azért kicsit megkopott az a CGI szerintem. (Cylon Basestar azért még mindig mocsok jól néz ki)

Elkezdtem most egyébként gondolkodni, hogy melyik űrhajós scifi sorozatokban voltak a leglátványosabb csaták. Nyilván Star Trek-ek, BSG, Stargate/Stargate Atlantis, The Expanse, de most így hirtelen több nem is jut az eszembe.

Live-Die-Respawn

(#1615) Plazmacucci válasza oriic (#1614) üzenetére


Plazmacucci
félisten

DS9, legalábbis azon nőttem fel, minden másnál látványosabbnak tűnt, az utód sorozatoknál is.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1616) Bad Pritt válasza oriic (#1614) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Megkopott valamennyire, de ha pl a vele egyidős SG Atlantist, sőt, a fiatalabb SG Universe-t nézzük, akkor még mindig tiptop.

Nálam a BSG-ből a Cylon Resurrection Ship elleni csata a top, azt nagyon odatették anno, emlékszem, hogy kb akkortájt láttam, amikor a SW III-at és csak kamilláztam, hogy lehet egy sorozatban majdhogynem látványosabb csatajelenet, mint egy Star Wars-ban.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#1617) oriic válasza Bad Pritt (#1616) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

++1

Sajnálom hogy manapság a minőségi, látványos űr-scifi ritka mint a fehér holló. :( Ezért is örülte a ST: Discovery-nek, meg ugye a The Expanse-nek.

Live-Die-Respawn

(#1618) butch3r válasza oriic (#1614) üzenetére


butch3r
senior tag

babylon 5 nagy csatája a vorlon, árny haderő ellen is eléggé ott volt a maga idejében. 91-92-ben, főleg ogy full cgi ami akkoriban azért elég egyedi dolog volt.
ma már elég gyenge de azért csak ~30 éves

(#1619) madgie válasza Plazmacucci (#1615) üzenetére


madgie
titán

A DS9 örök, nemrég megint végignéztem, sokadszorra, imádom :)

(#1620) CPT.Pirk válasza madgie (#1619) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Csak a hajók olyan könnyen hullottak benne... Mikor egy sima Galor osztályú kardi hajó egy lövésből kettélő egy Mirandát... Volt valami magyarázat erre, hogy drága volt animálni a pajzsot vagy mi, és azért voltak ezek ha jól emlékszem.

De most tényleg, te szolgálnál olyan hajón, amit gyakorlatilag bármi keresztüllő akár hosszában is? ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1621) madgie válasza CPT.Pirk (#1620) üzenetére


madgie
titán

Na és a Defiant? Tyutyutyu-tyutyutyu, egy Galor :))

Igazából a másik végleteg a TNG meg a többi, ahol fél óráig lövöldözik egymást, repkednek a pultnál az emberek, a szintek felén lyuk tátong, de simán kibírja a hajó :)

(#1622) gzbotii


gzbotii
veterán

Nagy a csend itt a DS vége szezonzáró óta :D

Én most TNG-t nézek újra + nekifogok a The animated serisnek.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1623) CPT.Pirk válasza gzbotii (#1622) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Pletykálnak TNG rebootról, meg Patrick Stuart érintettségéről a történetben, kíváncsi leszek mi alakul. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1624) butch3r válasza CPT.Pirk (#1623) üzenetére


butch3r
senior tag

remélem nem reboot...
előzmény vagy bármi más, csak ne reboolojunk már semmit (nálam a reboot = pókember szériák ahol már 3x kezdtük előről a storyt... bár legutolsó marvel verzió leglaább jó lett :) )

(#1625) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

https://index.hu/i2/#http://urszekerek.blog.hu/2018/06/28/star_trek_technologiak_a_megvalosulas_utjan

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1626) #48613632 válasza butch3r (#1624) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ha reboot is lesz, úgy is alternatív univerzum lesz belőle, ahogyan ezt már láthattuk néhányszor. ;] :DDD

(#1627) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

[link]

[link]

Live-Die-Respawn

(#1628) Plazmacucci válasza oriic (#1627) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ezt a szart még folytatják? :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1629) gzbotii válasza Plazmacucci (#1628) üzenetére


gzbotii
veterán

+1 :DD

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1630) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#1631) CPT.Pirk válasza oriic (#1630) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Na és ez nem is néz ki rossznak! Várjuk. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1632) #48613632 válasza Plazmacucci (#1628) üzenetére


#48613632
törölt tag

Remélem, még jó sokáig ;] :P

(#1633) oriic válasza CPT.Pirk (#1631) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem bizony. Viszont ugy tunik egy ideig Spock -ot nem kapunk.

Live-Die-Respawn

(#1634) Plazmacucci válasza #48613632 (#1632) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Engem nem zavar, mert a sorozat nézhető, izgalmas. De én öreg "régenmindenjobb" fasz vagyok, nekem ez nem Star Trek :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1635) #48613632 válasza Plazmacucci (#1634) üzenetére


#48613632
törölt tag

Sok dologban szakított a hagyományokkal, ezzel egyetértek, de nekem pl attól még Star Trek, méghozzá a jobbikból ;)

(#1636) gzbotii válasza #48613632 (#1635) üzenetére


gzbotii
veterán

Nekem csak névben ST.
Látvány ok, story so-so, történetvezetes meg egyáltalán nem.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1637) Plazmacucci válasza gzbotii (#1636) üzenetére


Plazmacucci
félisten

De legalább megfelel a social justice warrioroknak :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1638) gzbotii válasza Plazmacucci (#1637) üzenetére


gzbotii
veterán

Az a másik...
Értem én, hogy egyenlőség meg minden, de kicsit tultoltak. Meleg szerelmi szál van kiemelve (és csak az), női kapitányok, stb.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1639) CPT.Pirk válasza gzbotii (#1638) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Emlékezzetek arra, mikor leadták az első "néger csókot" tv-ben, mikor Kirk megcsókolta Uhurá-t. Ahhoz (és az akkori erősen kirekesztő "szabadság földje" világhoz) képest úgy érzem hihetetlen komolytalan dolgok zavarnak itt egyeseket. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1640) Plazmacucci válasza CPT.Pirk (#1639) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Egy darab nem gonosz "white male" szereplőre futotta a sorozatnak. Ciki már a fehéreket többségben mutatni? Szerinted ezt is csak belelátjuk?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1641) gzbotii válasza CPT.Pirk (#1639) üzenetére


gzbotii
veterán

Engem az zavar, hogy ezt nagyon tultoljak. De nyugaton most ez olyan menő, ennek tapsikolnak.
De ja, én ennél konzervatívabb vagyok, a engem zavar és vállalom.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1642) DS39 válasza Plazmacucci (#1640) üzenetére


DS39
nagyúr

a sorozat szerintem jó, bár nem klasszikus ST , de várom a folytatást!

viszont ez egyértelmű, hogy túlkompenzálnak a szereplőgárdával. ma már nem "gond" egyik sem (nők, feketék, melegek) a médiában/filmekben, nem úgy mint akkoriban. szóval az a gond, hogy nem találták meg a helyes egyensúlyt a készítők.

[ Szerkesztve ]

(#1643) CPT.Pirk válasza Plazmacucci (#1640) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Itt az a gáz, hogy ezzel egyáltalán foglalkozunk. Ha egyszer eljutunk Roddenberry világába, ott az ilyen dolgoknak már nem lesz jelentősége.

De hogy pár számot mutassak, a klasszikus értelembe vett "fehér ember", azaz a pink bőrtípus az ensz 2010-es felmérése szerint 7.7%-át teszi ki a föld népességének. Ha hozzácsapjuk a határeseteket az egyértelműen ázsiai bőrtípusokig, akkor is csak 20% körül vagyunk fehérek. Szóval ha lenne egy csomó white guy a sorozatban, az nem igazán reprezentálná az egyenlőséget a jövőbeni világban.

A statisztikák szerint ráadásul a fekete bőrű népesség száma fog növekedni a többi rovására a jövőben (ahogy az történik jelenleg is a számok alapján), úgy hogy ezeken a dolgokon érdemes elgondolkodni és nem Hollywood népességét alapul venni a szereplők bőrszínének terén egy jövőben játszódó sorozatban. :)

gzbotii: ahogy Kínai karakter is kell a filmekben, ha Kínában sikert szeretne az ember... Minden kornak megvoltak a sajátos igényei.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1644) Plazmacucci válasza CPT.Pirk (#1643) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Oké de most Star Trekről beszélünk. Én visszatérnék oda, hogy nem húzhatjuk rá bármire, hogy Star Trek, ettől fogva nekem nem is lesz az. Nem mondom, hogy az én nézőpontom a helyes, csak próbáld megérteni. Ha 12 afroamerikai játszaná a főszerepet és az ezernyolcszázas években játszódna, és ST lenne a címe, neked akkor is biztos megfelelne, de nekem nem adná a ST hangulatot. Sarkítok de remélem érthető. Remélem már mindenki azt hiszi, hogy rasszista vagyok.

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1645) CPT.Pirk válasza Plazmacucci (#1644) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nyilván nekem se jönne be amit írsz, de sokaknak az Enterprise se volt ST, pedig igen jól csinálták.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1646) gzbotii válasza CPT.Pirk (#1643) üzenetére


gzbotii
veterán

Aztán vannak olyan szociális rétegek (gazdasági, értelmiségi) ahol mégis abbol a 7.7% kerül ki a többség. És még férfi is.
Ez is statisztika. :U
Na mindegy, nekem az a bajom, hogy ezen nagyobb a hangsúly mint bármelyik ST elemen. Ha csak ott lenne, és lenne utalva rá... bármi biztos nem zavarna.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1647) Narxis


Narxis
nagyúr

Picard kapitány visszatér!! Bejelentették a las vegas-i Star Trek találkozón!🤩

Thanos was right.

(#1648) oriic válasza Narxis (#1647) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Facebook link:

[link]

"I will always be very proud to have been a part of Star Trek: The Next Generation, but when we wrapped that final movie in the spring of 2002, I truly felt my time with Star Trek had run its natural course. It is, therefore, an unexpected but delightful surprise to find myself excited and invigorated to be returning to Jean-Luc Picard and to explore new dimensions within him. Seeking out new life for him, when I thought that life was over.

During these past years, it has been humbling to hear stories about how The Next Generation brought people comfort, saw them through difficult periods in their lives or how the example of Jean-Luc inspired so many to follow in his footsteps, pursuing science, exploration and leadership. I feel I'm ready to return to him for the same reason – to research and experience what comforting and reforming light he might shine on these often very dark times. I look forward to working with our brilliant creative team as we endeavor to bring a fresh, unexpected and pertinent story to life once more."

:C

Live-Die-Respawn

(#1649) Plazmacucci válasza oriic (#1648) üzenetére


Plazmacucci
félisten

az "új" sorozatba?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1650) CPT.Pirk válasza Narxis (#1647) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember


:C

Plazmacucci: te máris a hibát keresed? Inkább örülj végre valaminek! :P

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.