Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2751) CPT.Pirk válasza lezso6 (#2749) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Elsőre nem tűnt fel, de most újra megnézve igen. Rossz oldalon jött ki a penge. :)

#2750: amire vajon kíváncsi lesz valaki? Meg ami ott történik, az majd megint átírja a prime univerzum történelmét? Ha igen, akkor már mindennek meg kellett történnie, mire a Discovery elugrott a jövőbe.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2752) Narxis válasza CPT.Pirk (#2751) üzenetére


Narxis
nagyúr

Augusztus végén még tervben volt: [link]

Valószínűleg a Burn előtt valamennyivel, kérdés mennyivel, saját idejébe viszik vissza vagy akár Picard idejébe is mehet?

Érdekes lenne a téma ha kompetens írók kezébe kerülhetne a sorozat. Így igazából számomra mindegy, hogy lesz-e. Ez már rég nem arról szól, hogy igény van-e rá, gyártani kell a tartalmat a CBS streaming-nek, egész évben kell, hogy legyen valamilyen Star Trek sorozat, hogy ne csak néhány hónapra fizessenek elő. Amúgy ha igazi fan service-t akarnak akkor hozzák be Alexander Siddig-et mint magas rangú 31-es szekció tag, persze ha abba az időbe kerül a sztori.

Thanos was right.

(#2753) Lokids válasza Narxis (#2752) üzenetére


Lokids
addikt

Tulajdonképpen a Dominium háború idejére is rakhatják. Tudjuk, hogy Sloan csak végrehajtó volt.
Vajon ki lehetett annyira elvetemült náluk, hogy népirtáshoz folyamodjon? :D

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#2754) Narxis válasza Lokids (#2753) üzenetére


Narxis
nagyúr

Az durva lenne, de szerintem az ilyen régi dolgokat nem akarják piszkálni. Most is csak szemezgettek belőle mert gond nélkül megtehették.

Thanos was right.

(#2755) CPT.Pirk válasza Narxis (#2754) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Feltételezem, hogy oda kerülne vissza időben, ahonnan a Discovery elment. Különben az atomjait továbbra is zavarná az időeltolódás.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2756) oriic válasza CPT.Pirk (#2755) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem hiszem.

556
00:38:22,991 --> 00:38:25,116
I'm gonna send you back to a time

557
00:38:25,118 --> 00:38:27,119
when the mirror universe
and the prime universe

558
00:38:27,121 --> 00:38:28,690
were still aligned.

Tippre ez bőven az első szezon előtti időszakra utalhat, sőt akár jóval korábbra is.

Live-Die-Respawn

(#2757) Narxis válasza CPT.Pirk (#2755) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nem feltétlen, a Guardian elég érdekesen fogalmazott, még fel is tűnt, hogy mennyire nem konkrétan mondta, hogy oda hanem mintha valami olyasmit mondott kb. magyarul, hogy abba az időbe küldi vissza amikor MÉG szinkronban voltak az univerzumok? A szemüveges fickó is arra utalt, hogy az utóbbi néhány 100 évben nem volt átjárás a 2 univerzum között. Mondjuk én is a Discovery idejét tartom valószínűbbnek, esetleg mondjuk 10 évvel utána, hogy legyen egy kis újdonság. Amúgy full katyvasz az egész mert akkor tudniuk kellett, hogy mi történt vele, legkésőbb akkor mikor visszament. Burnham rákereshetett volna a Föderációs adatbázisban.

#2756

omg miért? Jóhogy már nem 2020-ba küldi vissza akkor, fejezzék már be ezt a prequelezést. :W

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#2758) CPT.Pirk válasza Narxis (#2757) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

És Georgeu se kérdezte meg, hogy hová fog érkezni miután közölte vele a krapek, hogy nem lesz egyszerű dolga... :U

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2759) DS39 válasza CPT.Pirk (#2758) üzenetére


DS39
nagyúr

Szimplán ki akarták írni a sorozatból. Ez neki egyfajta lezárás.
Egyszerűen ebben az évadban nem volt igazi helye a hajón, kívülálló volt.

És mostmár talán végre a 11. részben rátérhetünk a Burn rejtélyére jobban is.

[ Szerkesztve ]

(#2760) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez a kis aranyos egy item a Cyberpunk 2077 egyik szexshopjában.

Realisztikus fény és hanghatásokkal. :D PickHard :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2761) Locutus


Locutus
veterán

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#2762) DS39


DS39
nagyúr

Ez a Discovery rész (11.) érdekes volt.

Ha jól értem a sztorit, akkor a Kelpien kutatók találtak egy bolygót full dilítiumból, ami egyben radioaktív sugárzású volt. Ennek ellenére megpróbálták kiaknázni a forrást, mert fogyóban volt a föderáció készlete. Nem élték túl a sugárzást, de a gyerek valahogy adaptálódott környezethez, és a holo programok nevelték fel, és tartották életben, viszont alkottak egy holo szörnyet is, hogy ne akarjon elmenni innen, de 125 éve a kölyök megijedt tőle, és ez keltett egy "hullámot", ami a galaxisban a dilítiumok robbanását okozta.

(#2763) CPT.Pirk válasza DS39 (#2762) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, valahogy így. A rész maga érdekes volt, de Tilly mint kapitány annyi hibát követett el, hogy az már fáj.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2764) Lokids válasza CPT.Pirk (#2763) üzenetére


Lokids
addikt

Erre csak annyit, hogy ki az az állat, aki egy helyben álló hajót álcáz?

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#2765) CPT.Pirk válasza Lokids (#2764) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Valójában géniusz, mert erre nem számít az ellenség! :DDD

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2766) Lokids válasza CPT.Pirk (#2765) üzenetére


Lokids
addikt

Úgy meglepődtek, hogy egyből leutánozták. :D

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#2767) DS39 válasza CPT.Pirk (#2763) üzenetére


DS39
nagyúr

na nem mintha a többi "statiszta" a hídon alkalmas lenne bármi ilyenre, de ja, valóban kínos volt. mondjuk az ő jelenetei mindig azok. :D

(#2768) Narxis


Narxis
nagyúr

Szegény Tilly, azért ezen felröhögtem de full nem értettem azokat a csápokat se. Van egy sokkal nagyobb és erősebb hajó de nem sokkal jobb a pajzsa, fegyverzete stb. és vonósugár helyett köteleket használ, lol.

Izgi volt a rész de értelmetlen számomra.

Meg most mitől kellett védeni a bolygót? Miért nem teleportált a hajó távol a gonoszoktól? A bolygót úgy se tudják ők se elérni.

Thanos was right.

(#2769) Narxis válasza Narxis (#2768) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ja meg mi értelme volt annak, hogy amikor lesugároztak akkor a 2 emberből idegent, Saruból aki a saját fajtája a srácnak meg embert csináltak? Ez akkor f.szság, hogy valami hihetetlen...

Thanos was right.

(#2770) CPT.Pirk válasza Narxis (#2768) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen. A miért nem... kérdésre a válasz: történet szempontjából fontos okból, mert különben a smaragd lánc nem jut semmire. :D

Azoknak a csápoknak mondjuk valszeg a spóra hajtómű miatt volt létjogosultsága, kellett a fizikai kapcsolat a hajóval az ugráshoz. Viszont az egész jelenet a hajó teljes védelmi rendszerének totális csődjét mutatta. Még egy behatolás jelző se szólalt meg, mikor már tucatjával voltak a hajón...

Kíváncsi leszek a köv részre, hogy mennyire lesz felkészületlen a flotta az ellenség odaugrására... ugye ha hirtelen tüzet nyitna a búrán belül lévő pár flottás hajó, akkor gyorsan véget lehetne vetni a problémának, de a trailer alapján nem ez történik, hanem majd megint Burnham fogja megmenteni az egész bandát...

DS39: jaja. :D

Lokids: igen, azok is ilyen bénák voltak. :DDD

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2771) Narxis válasza DS39 (#2762) üzenetére


Narxis
nagyúr

Az a szörny a végső próba volt, hogy nézzen szembe a srác a félelmeivel. Még a holoprogram is fel volt rá készítve, hogy jöhetnek megmentők hiszen még meg is kérdezte Saru-ékat, hogy akkor ti most ellenség vagytok? LOL

Egyszerűen nem tudok dűlőre jutni azon, hogy az írók fogyatékosnak tartják a nézőket vagy tényleg nem tudnak olyan sztorit írni ami legalább egy kicsit értelmes legyen a sci-fi keretei között...

Thanos was right.

(#2772) DS39 válasza Narxis (#2769) üzenetére


DS39
nagyúr

a fajváltást én sem értettem, anélkül is kaphattak volna "szerepet" a holo történetben.

#2771: ha ezt a filmes technikát és pénzt megkapják mondjuk a DS9 vagy a TNG írói, sokkal jobban megoldják ezt a történetet.
a holoprogram fel volt készítve rá, hiszen vészjelzést is küldtek folyamatosan, számítottak rá, hogy lesznek föderációs mentőegységek egyszer. de az a kérdés vicces volt :D

[ Szerkesztve ]

(#2773) Narxis válasza DS39 (#2772) üzenetére


Narxis
nagyúr

Az tuti, de pont ezért újranézhető a TNG és a DS9 is mert a sztori "rendben" van, nem kell brutál CGI, hogy élvezhető legyen. Itt már rég nem a PC a probléma mert ebben a részben nem is volt hangsúlyos, egyszerűen nem tudnak vagy nem akarnak foglalkozni a sztorival. Ha megkérdeznénk az írókat, lehet nem is értenék, hogy mi a probléma. Amúgy tvtime-on az epizód kommentjeinél már több a negatív komment, eltűnt a kezdeti lelkesedés.

Thanos was right.

(#2774) butch3r


butch3r
senior tag

Hat ez a resz szornyu volt. :W
es tenyleg, ez lesz a burn megfejtese. Egy megijedt gyerek. Milliardok halala, foderacio oaszeomlasa mert 1 gyerek megijedt. Es mi ebbol a tanulsag? Fontosak a gyerekek vagy mi. 5.7/10es ertekelese a resznek idmbn meg magas is...

(#2775) Pikkolo^^ válasza CPT.Pirk (#2770) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Na igen, szánalmas volt, hogy csak úgy odasugározták magukat mikor a pajzsok fent voltak. Esetleg az eltelt évszázadok alatt ez már megoldották ezt a "problémát" :D

(#2776) Locutus


Locutus
veterán

Scotty a Nemzetközi Űrállomás falában nyugszik

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#2777) Locutus válasza Locutus (#2776) üzenetére


Locutus
veterán

Ehhez kapcsolódóan nemtom megvolt-e ez az easteregg? :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#2778) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Discovery S03E12

Az a currier network nagyon cheese módja volt, hogy még időben utolérjék a Discoveryt és így Burnham meg tudja menteni a föderációt... Ettől függetlenül a rész érdekes volt, Osarya viszont kicsit pofára esett, mikor a bűnei elszámoltatására nem gondolt, ez tetszett.

A túszul ejtett legénység meg khm. Azt mondták, hogy a tisztek ott vannak külön fogva tartva, a legénység többi tagja meg a fogdában. Mekkora fogda van azon a hajón? 17 fedélzete van és 180 fős a legénysége a Discoverynek... Ennyi embert egyszerre maximum a hangárban lehet felügyelet alatt tartani, vagy egyenként a kabinjaikba zárva. Meg mennyi katona kellene hozzá, hogy ennyit elfogjanak? Oké, Osarya hajója nagy, bőven voltak rajta elegen, de erre mégis üres folyosókat látunk mikor Burnham kommandózik, meg a tisztek kiszabadulnak.
No meg siklókkal átszállították az embereket a tárgyalások megkezdéséhez... Mennyi sikló kellene ehhez?

Stammets kilövése a hajóról mondjuk érdekes volt. Ha a Discovery elugrik, akkor Osarya ott marad a flotta bázisán gondolom fogolyként, a nagy hajóját meg egyszerűen szétlövik és a Chain magától összeomlik nélküle.

Mindenesetre a kis robotokkal a végén érdekes záróepizódnak nézünk elébe.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2779) DS39 válasza CPT.Pirk (#2778) üzenetére


DS39
nagyúr

hanyagul volt megírva megint ez a rész, mert Burnham szájába egy egyszerű magyarázatot adhattak volna amit Paulnak mondana. azért nem engedhette az ugrást, mert a föderációs pajzson belülről azt nem lehet, eddig mindig ki kell menniük a hajóval, és szabad űrből csinálni.
na ezt most nem tudták volna megtenni, mert még nem ők irányítják a hajót, másrészt ha megnyitják nekik, ahhoz szólni kell a föderációs bázisnak, és úgy be is tudtak volna menni a pajzson / szétlőni a föderációs bázist a kinti hajóval.
szóval az eddigiek alapján ez logikus döntés volt, de megint csak a sírás, zokogás maradt, ennyit tud ez a nő eljátszani.

és a másik:
currier network -> ez nem ugyanaz, mint amit a Borg is használt transztérjáratok, mellyel a Voyager végül sokkal gyorsabban haza tudott menni?
mert ha igen, akkor nem akkor mutatvány, hogy utolérték őket, inkább csak az, hogy pont volt egy ilyen transztérjárat arra, amikor épp kellett

[ Szerkesztve ]

(#2780) CPT.Pirk válasza DS39 (#2779) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

1: Emlékszem egy részre, mikor ugrottak a kupolán belülről.

2: passz, nem tudunk róla semmit. De nem zöld, tehát nem Borg. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2781) DS39 válasza CPT.Pirk (#2780) üzenetére


DS39
nagyúr

nem rémlik, hogy azok a járatok zöldek voltak belülről. (a 8472-es folyadékűr volt zöldes asszem)

[ Szerkesztve ]

(#2782) CPT.Pirk válasza DS39 (#2781) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Volt többféle is, de pl. a Dark Frontier epizódban "Borg színű" volt. :)

A folyadék űr meg ilyen zöldes-narancssárgás.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2783) DS39 válasza CPT.Pirk (#2782) üzenetére


DS39
nagyúr

Akkor nem jól rémlett. :)

(#2784) oriic válasza DS39 (#2779) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"currier network"

Látottak alapján ez más lesz. Egy két résszel korábban volt róla szó, hogy van egy használaton kívüli transztér járat, de nagyon stabil, innen gondolom, hogy két különböző dologról van szó. Amúgy ez megint ilyen a semmiből elővett dolog, ami kicsit furán jön ki.

Gondolkodtam amúgy. A Callypso című Short Trek epizód szerintetek sem a kánon része, vagy van erről valami hivatalos infó? MOst minap újra megnéztem, és ott még az átalakítás előtti formája van a hajónak, miközben én anno folyamatosan arra gondoltam, hogy Zora tudata lényegében a gömbből fejlődhetett ki. (Esetleg alternavít univerzum?)

Live-Die-Respawn

(#2785) butch3r válasza CPT.Pirk (#2782) üzenetére


butch3r
senior tag

Nem lehet az a jarat ami a dragon teeth epizodban volt? (Voyager 6 evad nem tudom hanyadik epizod)

(#2786) CPT.Pirk válasza butch3r (#2785) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

6. évad 7. része volt, mikor a Vaadvur-t felélesztették. Az valami helyi dolog volt, itt sanszos, hogy semmilyen magyarázatot nem fogunk kapni...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2787) oriic válasza butch3r (#2785) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Subspace corridor? Az ottani, helyi dolog volt, esélytelen hogy erre itt választ kapunk. (Én meg amúgy is várnám hogy a BORG szóba jöjjön ezer év eltelte után, de hát az is esélytelen lesz valszeg. :D)

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#2788) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2789) Narxis


Narxis
nagyúr

Kegyetlen egy rész volt ez gyerekek.

Thanos was right.

(#2790) lezso6 válasza Narxis (#2789) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A végére már nagyon Star Wars lett. :DDD

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2791) Pikkolo^^ válasza oriic (#2787) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Na ez lenne az igazi, de a borgokat valószínűleg nem fogják meglépni.

(#2792) DS39


DS39
nagyúr

DIS S03E13:
Ez a rész nagyon sorozat lezárónak tűnik nekem. Full happy end, Burnham akció film. Sphere data robotok cukik voltak. Így első megnézésre ennyi a véleményem.

(#2793) butch3r válasza DS39 (#2792) üzenetére


butch3r
senior tag

s4 berendelve, szal... (még nem láttam utolsó részt)

(#2794) Locutus válasza DS39 (#2792) üzenetére


Locutus
veterán

Méltó befejezése volt az évadnak. Szart szarral. Kell ennél többet mondani róla? :DDD

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#2795) CPT.Pirk válasza Locutus (#2794) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Viszonylag kevés sírás közepette Burnham megmentette a Föderációt... De legalább Tilly-t nem tartották meg kapitánynak. :N

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2796) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Na, tök jó, Sonequa Martin-Green színészi játéka nagyot fejlődött. :K A 13 részben már képes a PFFFTTTCHH meme arckifejezésre is:

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2797) lezso6 válasza lezso6 (#2796) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát ez a rész kurvajó volt, rég röhögtem ennyit, bele is fáradtam. Igazi trash sorozat lett ez. :)

Viszont a végén az a Gene Roddenberry idézet az nagyon felbaszott. :(((

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2798) Narxis válasza butch3r (#2793) üzenetére


Narxis
nagyúr

Már S3 forgatása alatt berendelték, nem? Lehet az S5-öt is, úgy emlékszem egyszerre több évadot rendeltek be.

Thanos was right.

(#2799) OPiiPO válasza Narxis (#2798) üzenetére


OPiiPO
addikt

mert már előre látták mekkora siker lesz a S3 a PH Star Trek topicjában :))

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#2800) madgie válasza OPiiPO (#2799) üzenetére


madgie
titán

Igazából nem PH-specifikus dolog ez, ha a DIS mintájára készítenénk most bármilyen sorozatot, arról szólna, hogy egy fiúnak született srác szomorú fűzfának hiszi magát és ezért elvárja, hogy mindenki semleges nemben, hajlongva köszönjön neki, majd felkerekedik és hasonszőrű társaival világszinten kérik ki maguknak, ha valaki még normális szeretne maradni, nem szokőévente nemet/identitást/akármit váltani. Út közben különböző kalandokba keverednek, például egyik benzinkúton sem találnak fűzfáknak felcimkézett vécét, vagy ha valaki véletlenül nem hajlongva szolgálja ki őket a boltban, akkor addig tüntikéznek a helyi LMBTQtyafüle társaság segítségével, míg szerencsétlen boltos rá nem bólint, hogy nem csak teljesen okés ez a szomorúfűzesdi, hanem bizony ő is szeretne közéjük tartozni. Majd örömmel telve hajlonganak együtt a déli szélben, mindenki boldog, aki nem, azt meg kiközösítjük a komplett társadalomból.

Ja és 12 évvel később a benzinkutas ellen pert indítanak, hogy letépkedte az ágaikat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.