Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2551) Narxis


Narxis
nagyúr

Amúgy durva, hogy csak abba tudok belekötni, hogy a Tilly-s párbeszédek még mindig kellemetlenek meg, hogy eléggé gyorsan megoldották a konfliktust, lehetett volna mondjuk a Titan-on valami érc ami kell a Földnek vagy kicsit részletesebben foglalkozni ezzel mert viharos gyorsasággal zárték le ezt a részét sztorinak(az, hogy valami kutatást adnak mert kutatóbázis volt ott valamikor régen eléggé röhejesen hangzott hacsak nem azt kutatták hogyan lehet mesterségesen dilithium-ot előállítani).

Dzsordzsunak nem találják a helyét és néha kicsit idegesítő is, Saru vagy ki meg valahogy még nagyon nem tűnik kapitánynak de gyanítom nem véletlen van ez így, majd az évad végére jobban elfogadják, határozottabb lesz stb. bár elég nehéz lesz mikor Burnham az aki bármit megtehet.

Talán ez az évad jobbnak tűnik de a spore drive szerintem túl könnyűvé teszi nekik majd az utazást, egyelőre a legnagyobb rejtély, hogy mi történt a nagyobb birodalmakkal, romulán, vulkán, klingon stb. ez az ami fenntartja az érdeklődésem. Szerintem emiatt érzem jobbnak az évadot, félek ha kiderül akkor nem marad meg az érdeklődésem az új epizódok iránt. Amúgy talán itt a probléma, hogy a karakterek továbbra is huszadrangúaknak érződnek, nincs kötődés irántuk.

Az az érdekes még, hogy elkezdtem nézni a Firefly-t és bár a stílus nem nagyon tetszik de a karakterek sokkal kidolgozottabbnak tűnnek, pedig asszem még csak 3 vagy 4 részt néztem meg.

Thanos was right.

(#2552) Hunpriest


Hunpriest
senior tag

Ez továbbra se az igazi... valami magyarázat lehetne rá, hogy hogyan lesz a Federation-ből (ami egy fullos utópia) Mad Max szerű anti-utópia, ahol maskarás emberek ölik egymást a dilítiumért.

(#2553) oriic válasza Hunpriest (#2552) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Valszeg lesz, de még csak a 3. résznél vagyunk.

Live-Die-Respawn

(#2554) Locutus


Locutus
veterán

Discovery azért most nagy lépést tett az elfogadhatóság irányába ezzel a jövőbe ugrással. Igy már hirtelen nem azon vakarózik az ember, hogy miért taposnak két lábbal az eddig felépített univerzumon. Talán előbb utóbb visszavesznek abból is, hogy érzelmileg mindent túl kell reagálniuk. Meg persze az egész erőltetett PC-séget is visszább kéne hozniuk a hányhatnék kategóriából valami reálisabba. Nem azt mondom, hogy a 2 homárt el kell tüntetni, engem ők nem zavarnak. Inkább az, hogy rajtuk kívül semmi sincs, csak ők vannak kihangsúlyozva ebben az ügyben. Persze ha épp nem Burnham reagál túl valamit, vagy Tilly bénaságát kell reklámozni. Hol van ez a DS9 karakterfejlődéseihez képest...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#2555) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

3D nyomtatott "mini" Voyager:

[link]

Narxis: igen, csak ideiglenes megoldás volt. Simán el tudom képzelni, hogy az eltelt 900 év alatt volt annyi trill-ember házasság, hogy gének cserélődtek és már ember is képes valamilyen szinten trill szimbionta hordozására.

Dzsordzsónak meg majd biztos lesz valami feladata, de most az ő "skilljeire" éppen nincs szükség. Saru-t viszont jó kapitánynak tartom. A karaktere eléggé messze jutott a korábbi, mindentől rettegő verziótól.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2556) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Holnap új, 8 percnél is hosszabb Axanar trailer érkezik! [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2557) Narxis


Narxis
nagyúr

Review: ‘Star Trek: Discovery’ Returns To Common Ground In “People Of Earth” [link]

Kommentek valid és érdekes problémákat vetnek fel az epizóddal.

Thanos was right.

(#2558) Ventur@


Ventur@
senior tag

Tilly-vel mi a bánat lett, hogy így megcsúnyúlt? Jó, eddig sem volt egy matyóhímzés :D . Amúgy csak nekem olyan, mikor nevet, vagy mosolyog, mintha a Jack Nicholson féle Jokert látnám benne :D ?

Eddig az egyetlen jó dolog, amit láttam, hogy Saru közlekedése még mindig bszó :D . Nagyon tetszik mikor sétál és lóbálja a kezét ide-oda :D .

Az eddigi három részről inkább nem mondok semmit...de mégis és csak ennyit: látványos volt....és ennyi :U .

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#2559) Locutus válasza Ventur@ (#2558) üzenetére


Locutus
veterán

Azért a végén a nagy fás jelenet rettentő szar minőségű lett.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#2560) MichaelSD válasza Hunpriest (#2552) üzenetére


MichaelSD
őstag

Nekem pont ezért nagyon nem tetszik. Ez a világ vége szitú már uncsi. Ilyet már láttunk sokszor sokhelyen. Pont nem ez a ST erőssége szerintem. Amúgy megcsinálhatták volna kisebb méretben. Miért kell mindig az egész univerzumot átalakítani a rendezőknek? (ld. SW is).

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#2561) Ventur@ válasza Locutus (#2559) üzenetére


Ventur@
senior tag

Hjaaj...ott mélyen az arcomat a tenyerembe temettem a fájdalomtól :D . Az a CGI, az a legalja volt. Supergirl - The Flash és társai sorozatoknál még oké, de itt azért olyan költségvetés van, hogy ezt így nem tudom, hogy engedték ki. Meg az egész jelenet gagyi volt, na.

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#2562) DS39 válasza CPT.Pirk (#2543) üzenetére


DS39
nagyúr

Az angol és a magyar felirat szerint ezt mondta Burnham:
"700 évvel a távozásuk után", vagyis 2950 körül fogyott ki a dilítium.
Ez még simán hihető, hiszen ez is egy érc, melynek a készletei végesek, a Föderáció rengeteg háborúban vett részt, sok hajóval, nem spóroltak vele.

Ez volt az első rész, amit kicsit tényleg ST-es volt, és azt lehet mondani tetszett.
De még sok mindent meg kell magyarázzon az író a történet előrehaladtával.

(#2563) DS39 válasza Locutus (#2554) üzenetére


DS39
nagyúr

a DS9 talán a legjobb ST sorozat volt (legalábbis számomra).

ehhez kapcsolódóan ebben a részben (DIS: S03E03) feltűnt:


Mintha itt 2 kardassziait látnánk.

A DS9 végén eléggé romokban hevert a világuk, és a számuk is megcsappant, ezek szerint nem haltak ki. Makacs egy népség. :D

[ Szerkesztve ]

(#2564) CPT.Pirk válasza DS39 (#2562) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ahha, akkor erre rosszul emlékeztem. Mondjuk akkor is furcsa ez a fogyás, amilyen sok bolygó van a galaxisunkban. No de majd meglátjuk.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2565) oriic válasza DS39 (#2562) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Amúgy nekem van egy gyanúm, hogy az a kimerültek a készletek nem ilyen egyszerű, hanem valami/valaki áll az egész mögött.

Live-Die-Respawn

(#2566) Locutus válasza CPT.Pirk (#2564) üzenetére


Locutus
veterán

Most lehet én keveredtem bele a dolgokba, de amikor azt mondták, hogy "went boom", az nem azt jelenti, hogy felrobbant az összes? Én leginkább azért következtettem erre, mert egy törmelékmezőt mutattak akkor. Meg hát ha csak simán elfogy, és nem felrobban, akkor mibe halt bele több millió ember?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#2567) CPT.Pirk válasza Locutus (#2566) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az elején azt mondja, hogy a távozásuk után 700 évvel kezdtek fogyni a készletek. Aztán a flotta próbálkozott alternatív meghajtások kifejlesztésével, de egyik se bizonyult megbízhatónak. Ezek után jött a "burn", aminek során a dilitium "inert", azaz kb. reakció képtelenné vált, aminek okán a működő reaktorok felrobbantak.
Igyekeztem pontosan fordítani, amit mondott Burnham.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2568) madgie válasza CPT.Pirk (#2567) üzenetére


madgie
titán

És a flotta képtelen volt a romulán singularity-core megoldást alkalmazni, vagy mi?

(#2569) DS39 válasza oriic (#2565) üzenetére


DS39
nagyúr

igen, gyanús a dolog. valószínűleg van itt egy újabb nagyhatalom a háttérben, mint a Domínium, de lehet csak egy Romulán szabotázs volt.

(#2570) oriic válasza DS39 (#2569) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Q

;]

Live-Die-Respawn

(#2571) Lokids válasza madgie (#2568) üzenetére


Lokids
addikt

Ez mondjuk valahogy engem is zavar, hogy a dilithium miatt mondják azt, hogy megcsappant a lehetőség az utazásra. De már a romulánok se abból nyerték az energiát. És szerintem a Borg sem.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#2572) CPT.Pirk válasza madgie (#2568) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hehe, ez jó kérdés. Igaz arról nem tudunk érdemben semmit, hogy végül is mivel ment a mikro szingularitás. :D
Plusz már a Voyager idején volt működő quantum-örvény hajtómű meg transztér technológia a Borgtól.
Arról nem is beszélve, hogy már az Excelsior is egy kísérleti meghajtás tesztelésére épült, amit végül elvetettek (még valszeg fel is robbant volna, ha Scotty nem szabotálja el :) ), ekkor szerelték fel hagyományos térhajtóművel.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2573) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Star Trek Discovery - The Gift That Keeps On Giving

A "The Critical Drinker" összefoglalja a dolgokat. Jók a meglátásai és a szövege is fasza. "Burnham: diverse female jesus" :DDD

Discovery S03E04:
A trill részen picit klisés, sejthető kimenetelű, de egyébként érdekes rész volt. Viszont nem derült ki, hogy végül is mi baja van Detmernek. :U Szegény Dzsordzsu meg már csak díszlet. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2574) Locutus válasza CPT.Pirk (#2573) üzenetére


Locutus
veterán

Úgy hiányoltam már egy ilyen részt, ami csak arról szól hogy ki hogy érez, meg mitől szenved annyira :) Hiánypótló! (ja, nem)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#2575) joshua7 válasza Locutus (#2574) üzenetére


joshua7
veterán

A rövid hajú izé meg a kék hajú élőlény jelenetei... ez egy okádék rész volt számomra.

Semper Fi

(#2576) DS39 válasza joshua7 (#2575) üzenetére


DS39
nagyúr

Valószínűleg, aki készíti ennek a sorozatnak a képi világát, ő is ilyen "irányvonalat" képvisel. Sikerült egy férfi és egy nő kapcsolatát úgy bemutatni, hogy az egyiket egy meleg srác, a másikat egy leszbikus lány játssza. 😂

[ Szerkesztve ]

(#2577) CPT.Pirk válasza DS39 (#2576) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Megmondom őszintén, hogy nem voltam biztos a trill nemében. :N

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2578) oriic válasza CPT.Pirk (#2577) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ok, akkor nem csak én voltam vele így. :D Nem is értettem hogy miért "boyfriend"-nek hívta. :D

Amúgy semmi extra nem volt a rész, amikor azonban a Gömb átvette pillanatokra a számítógép irányítását na ott azért néztem.

Amúgy nem tudom hogy ki hogy van vele, de én még mindig várom hogy magyarázatot kapjunk Zora történetére. (Lehet hogy a Gömb miatt lesz saját tudata a jövőben?)

Live-Die-Respawn

(#2579) Locutus válasza CPT.Pirk (#2577) üzenetére


Locutus
veterán

Érdekes módon elég egyértekmű "he" és "she" megszólítások mentek végig :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#2580) CPT.Pirk válasza oriic (#2578) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jah, azt a gömbös dolgot néztem én is. Én arra tippelek, hogy majd az évad végére alakul vele valami, hogy felvezesse az S4-et.

Amúgy jah, boyfriend dolgot én se értettem. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2581) DS39 válasza CPT.Pirk (#2577) üzenetére


DS39
nagyúr

Ha nem a pasimnak hívja, én sem. Simán elfogadtam volna hogy egy újabb fiús lány karakter, ebbe a sorozatba belefért volna.
A klasszikus tini szerelem sztorit így nem sikerült hitelesen átadni a nézőnek. Szvsz.

(#2582) Narxis


Narxis
nagyúr

Gyerekek a rész végére nekem petefészkem nőtt, annyit beszéltünk az érzéseinkről, egyszerűen nem hiszem el, hogy az írók 5-10 percnél többet foglalkoznának az ötleteléssel mikor kitalálják ezeket és arra nem tudok mit mondani, hogy a Burn-re fogják a trillek, hogy megcsappant a számuk, emlékszünk DS9-ban fordított volt az arány, komoly kiváltság volt, hogyha valaki szimbiótát kapott amit itt kényszeresen másnak neveztek mert jajj de trendi edgy menő. Tényleg nehéz lett volna annyit beleírni a részbe, hogy mondjuk a bolygót fosztogatók támadták meg? Vagy egy ismeretlen faj amivel fel lehett volna vezetni egy rejtélyes szálat? A tehetségtelenség vagy a trehányság jellemzi az írást továbbra is, Detmern-nek meg szerintem simán PTSD-je van mert ugye "ő irányította és szállt le a hajóval". Ott a vacsoránál nekem ez jött át, persze olvastam más elméleteket is de elég gáz lenne ha azok lennének.

Rájöttem miért rendelik meg orrba-szájba az évadokat, egyszerűen azért mert kell a content a streaming-nek, hogy egész évben legyen előfizetőjük, teljesen mindegy a minőség csak jöjjenek az előfizetők, amíg a streaming egészének jól megy addig lesz Star Trek is.

Amúgy utána megnéztem a Mandalorian-t és ég és föld a különbség...nem a Star Trek javára. Pedig nem hiszem, hogy más lenne a célközönség.

Thanos was right.

(#2583) DS39 válasza Narxis (#2582) üzenetére


DS39
nagyúr

szerintem arra gondoltak, hogy sok kiváló trill, akik pl. tudósok, mint Jadzia volt, föderációs tisztként vagy más hajókon (akár trill) szolgáltak, és a Burn miatt meghaltak. velük a szimbióták is. arra már nem emlékszem a DS9-ból, hogy ezek a lények, hogy születnek a trillen, de arra igen, hogy mikor voltak ilyen barlangban, akkor ezek a medencék tele voltak szimbiótával, most üresek voltak.

[ Szerkesztve ]

(#2584) Narxis válasza DS39 (#2583) üzenetére


Narxis
nagyúr

Akkor tegyék bele a sztoriba ahelyett, hogy végig rohanunk az egészen de szerintem akkor is fura lenne, hogy fél bolygónyi trill föderációs hajókon szolgált. Én úgy láttam nem üresek a medencék és arról volt szó, hogy összeomlik a társadalmuk mert kevés a "host" ezért volt nagy dolog, hogy ember be tudta fogadni de akkor ezek szerint mindig is be tudta fogadni más faj csak nem tartották normálisnak és ezért nem engedték. Furcsa az egész, azért utaztak annyira előre, hogy ne legyenek korlátok és bármit írhatnak de úgy látom nem megy nekik a világ felépítése, nem figyelnek a részletekre.

Thanos was right.

(#2585) DS39 válasza Narxis (#2584) üzenetére


DS39
nagyúr

hát az biztos, hogy gyakorlatilag BÁRMIT ki lehetett volna találni, én is több fantáziát vártam volna történetileg erre a 3. évadra, mint a rejtélyes "Burn" és a föderáció széthullása.

(#2586) Hunpriest válasza Narxis (#2584) üzenetére


Hunpriest
senior tag

Több dologból is úgy tűnik a Disco és a Picard-ban, hogy az íróknak fingjuk sincs a korábbi ST-kben felépített világról. Az időutazós húzás meg tényleg azt a célt szolgálja, hogy még kevésbé kelljen a hagyományos ST-re építeni.

(#2587) Narxis válasza Hunpriest (#2586) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nem érdekli őket szerintem, az akarat is hiányzik. Amúgy 2 írónak megnéztem az IMDb oldalát és csak a Reign-en dolgoztak korábban, többiek nem tudom mennyi tapasztalattal rendelkeznek.

Thanos was right.

(#2588) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A negyedik részben lévő rövidhajú meg kékhajú szereplőknél nekem rögtön leesett hogy itt valami gender-diszfória van dologban. :D Szóval röviden:

Rövidhajú izé: ő egyik nembe se sorolja be magát, ún. non-binary, a they / them személyes névmásokat preferálja.

Kékhajú izé: transzgender férfi, a he / him személyes névmásokat preferálja.

További infó: Star Trek: Discovery Introduces First Transgender and Non-Binary Characters

Szóval nem meleg srác meg leszbikus nő. Ez ennél sokkal bonyolultabb. :D Kész csoda, hogy idáig vártak ezzel.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2589) CPT.Pirk válasza lezso6 (#2588) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hehe és tényleg. Amúgy már így is elég diverse lett a dolog, a hídon sincs két azonos "kategóriába" tartozó lény. :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2590) DS39 válasza lezso6 (#2588) üzenetére


DS39
nagyúr

Én kérek elnézést...
(nincs megfelelő smiley a PH-n)

(#2591) OPiiPO válasza lezso6 (#2588) üzenetére


OPiiPO
addikt

hát, nem egyszerű :Y

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#2592) Narxis válasza lezso6 (#2588) üzenetére


Narxis
nagyúr

Kövezzetek meg de én nem lepődtem meg, teljesen jól beleillik az "újkori" Star Trek-be, meg aztán nem is érdekelne ha legalább érdekes lenne a sztori.

Thanos was right.

(#2593) joshua7 válasza lezso6 (#2588) üzenetére


joshua7
veterán

Igen, én is megnéztem azóta. Beteg egy világ ez...
Mindenáron ezt a témát kell erőltetni. De amit DS39 is írt, teljesen hiteltelen volt a ,kapcsolatuk'.

Hányóssmiley nincs a Ph-n, mint látom most. :)

Semper Fi

(#2594) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Star Trek - Acid Party

41 perc nem tudom mi. De a drog az rossz, értem? :DDD

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2595) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát ez minimum transzfóbia, hogy ennyien nem értettétek. Kanadában ezért már börtönben is ülhetnétek, szóval óvatosan a névelőkkel! Utóbbi nem vicc, ha nem a transz által preferált névelőt használod, akkor az Kanadában gyűlöletbeszédnek minősül. :DDD

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2596) Locutus válasza CPT.Pirk (#2594) üzenetére


Locutus
veterán

Ez egy kibaszott mestermű :DDD

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#2597) madgie válasza lezso6 (#2595) üzenetére


madgie
titán

"it" jó lesz? :D

(#2598) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

(Episode 145) Truth OR Myth? Can WE Remaster Deep Space 9 and Voyager?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2599) lezso6 válasza madgie (#2597) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az végképp nem jó, mert az "it" személyes névmással kirekeszted az emberiségből, hisz azt tárgyakra, állatokra szokás használni. :D

Elvileg bemutatkozáskor kéne mondania, kb úgy, hogy "Hello, Vegyestüzelésű Apacshelikopter vagyok és a Ze személyes névmást használom". Azonban ha nem mondja meg, akkor rácsesztél, mert pl lehet nem is feltétlenül akarja felfedni, hogy ő non-binary, mert hogy az az ő magánügye; szóval ha direktben rákérdezel, akkor meg az a baj. :DDD

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2600) Locutus


Locutus
veterán

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.