Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) oriic válasza oriic (#1050) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Szerk:

A 4. részben viszont az időutazás mellé (mert fix hogy az lesz szerintem) kérnék egy kis BORG-ot.

Live-Die-Respawn

(#1052) gzbotii válasza CPT.Pirk (#1049) üzenetére


gzbotii
veterán

Én szerettem az Into the darkness-t, csak tényleg jo lett volna kicsit több ST elem bele.
Es valószínű erről a filmről is lemaradok moziban :(

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1053) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Most jöttem meg a moziból. Maximálisan elégedett vagyok, a karakterek mostanra csiszolódtak igazán össze! Egyszerűen gyönyörűséges volt a film egésze!

Szerintem még megyek a moziba újra megnézni. :K

*szerk: az a hatalmas bolygó szerű valami az űrben ahová bedokkol az Enterprise, az valami nagyon látványos lett.
Meg ahogy küzd a hajó a sok kis döggel, igazán kemény lett!

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1054) gzbotii válasza CPT.Pirk (#1053) üzenetére


gzbotii
veterán

Ne sírass, akarom látni. Moziban. Nagyban. Angolul -es nem nemet szinkronnal ami sooooookal gazabb mint a magyar

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1055) CPT.Pirk válasza gzbotii (#1054) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Melyik bolygón laksz? ;]

Amúgy Scotty dumái, Spock - McCoy párbeszédei, nagyon adták a hangulatot!

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1056) oriic válasza CPT.Pirk (#1053) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

:C

Live-Die-Respawn

(#1057) wetomi válasza CPT.Pirk (#1053) üzenetére


wetomi
aktív tag

Nálam még ülepedik az élmény, de én is elégedett vagyok vele. Nem hibátlan, de azokat sokszorosan kompenzálják a pozitív apróságok.

A fizikát és azon belül a gravitációt még mindig kicsit furcsán kezelik, ahogy a dülöngélő hajón csúszkálnak az emberek :D A Yorktown kinézete és nekem kicsit öncélúnak tűnik, de azért belefér. Ettől eltekintve nem volt benne túl sok "hihetetlen" részlet.

(#1058) CPT.Pirk válasza wetomi (#1057) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mit értesz az öncélú alatt?

Amúgy a gravitáció a hajón érdekes kérdés, mert áramot befektetve hozzák létre. Vagyis mikor amúgy is alig van energia, akkor valószínűleg elég nagy gondokkal küzd a gravitációs padlózat, meg a tehetetlenség csillapító így akár hihető is a dolog.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1059) wetomi válasza CPT.Pirk (#1058) üzenetére


wetomi
aktív tag

Öncélú, mert túlságosan látványorientált az állomás kinézete, túl bonyolultnak látszó megoldásokkal próbálja a látványt fokozni. Szerintem.

A gravitáció érdekes kérdés. Ha a mélyűrben vannak, ahol elvileg nincsen (jelentős) külső gravitációs mező, gyakorlatilag súlytalanság van, akkor a hajó padlózata adja a többé kevésbé homogén gravitációs terek. Ha a padló elfordul, agravitációs mező is fordul vele, tehát nem fogsz csúszkálni.

Ha van külső gravitációs mező, pl egy bolygó, akkor standard orbitális pályán súlytalanság lenne a hajón, amit megint csak a saját gravitációs tér kompenzál, ha fordul a hajótest, megy vele a saját maga által generált mező is.

A filmben látott csúszkálás akkor lenne valós, ha a hajón nem lenne saját maga által generált gravitációs tér, csak akülső forrásé, ami mondjuk felszín közelében lehet olyan erős, hogy a filmben látott csúszkálás legyen belőle.

Ha esetleg mozog a hajó, vagyis inkább gyorsul, akkor kell valami a tehetetlenségi csillapító, hogy ne kenődjenek fel a kabin falára az emberek, de a filmben látott jelenség nem túl szabályos.

De ez legyen a legnagyobb baj.

(#1060) gzbotii válasza CPT.Pirk (#1055) üzenetére


gzbotii
veterán

Niderbayern, ott is vidék.
Elég baj ez

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1061) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

És az új sorozat neve:

Star Trek Discovery

A hajó pedig USS Discovery NCC-1031, szóval nagyon úgy tűnik, hogy valamikor TOS környékén játszódik majd a sztori.

Test fotage (nem végleges, lényeges effektetk nincsenek benne még)

A zene engem valamiért Klingonokra emlékeztet.

Live-Die-Respawn

(#1062) gzbotii válasza oriic (#1061) üzenetére


gzbotii
veterán

Csak jöjjön mar :D

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1063) Plazmacucci válasza oriic (#1061) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nemááá

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1064) gzbotii válasza Plazmacucci (#1063) üzenetére


gzbotii
veterán

Akkor nem csak szerintem gaz az a hajó?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1065) Plazmacucci válasza gzbotii (#1064) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Oké a cgi nincs kész, de miért kell megint a "múltban" játszódnia? Már most látszik, hogy egy csomó mindent fel fognak használni a régi sorozatokból csak hogy ne keljen tiszta újat kitalálni.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1066) oriic válasza oriic (#1061) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Jól emlékeztem a zenére akkor. :)

Ez talán utalás Klingonokra?

Live-Die-Respawn

(#1067) #65675776 válasza gzbotii (#1064) üzenetére


#65675776
törölt tag

Szerintem nem. Egyébként erősen hasonlít az egyik Phase II Enterprise concept art-ra.

A Beyondban az utalás arra, hogy Edison résztvett a Xindi-háborúban meg érdekes. Ez kb csak akkor lehetséges ha az Enterprise-ra telepített MACO osztag tagja volt, esetleg az Enterprise személyzetéhez tartozott. Közvetlen harcban cska ők vettek részt.

(#1068) oriic válasza #65675776 (#1067) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

+1

Meg ahogy írtam a sorozatos topikba TNG 5x07-ben is volt ehhez hasonló hajó.

[link]

Spoilerhez:

Ezen gondolkoztam én is, de nem biztos hogy az dátumok megegyeznek.Xindi incidens ugye 2153-54-ben volt, de nem emlékszem hogy USS Franklin mikor is tűnt el. (pedig mintha említenék is a filmben)

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#1069) #65675776 válasza oriic (#1068) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nyilván valami meg lett keverve akkor a korábbi időszakokkal is. Elvégre a névtábláján United Federation of Planets szerepel. Márpedig mikor az NX-01-et építették, amely az első Warp 5 hajó volt, még nem létezett ez a szervezet. Viszont a Franklin korábbi konstrukció kell legyen, mert az volt az első Warp 4 hajó. Vagy Warp 2? Mert a filmben az utóbbit mondják, legalábbis a magyar szinkronban. Nekem legalábbis kettes fokozat rémlik, hogy említve lenne. De az megint módisítést jelent, mert a Warp 2-t már A. G. Robinson átlépte 2143-ban.

(#1070) oriic válasza #65675776 (#1069) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Warp 2-ről volt szó. Gondolom néhány régi dolgot megváltoztattak ezek szerint.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#1071) CPT.Pirk válasza #65675776 (#1069) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, 2-t mondták. Viszont korábbi hírekben meg 4-es volt. Szerdán megnézem eredeti hanggal a moziban, majd figyelek erre mit mondanak. Valami kavarnak kell ott lennie, mert ezek még nem UFP hajók voltak, hacsak nem álltak szolgálatban még hosszú évekig. Ha Archer beszédét az Archer arénában 10? évvel a Xindi háború után tekintik a föderáció megalapításának, akkor még simán lehetnek már UFP hajók.

Mondjuk az ST Gods of night novellában ahol az NX-02 gamma kvadránsbeli megtalálásával kezdődik a történet, ott a hajóra mint "technikailag nem is föderációs hajó" hivatkoznak, pedig az már a Xindi harcok után zajlott Romulán harcok során veszett el, ami időben kb. Archer beszéde körül lehetett.

wetomi: jah, hogy az állomás. Félreolvastam, azt hittem a Franklin kinézete az öncélú. Az állomás nekem speciel tetszett, azok a méretek igazán lenyűgözőek voltak.

A gravitációra meg egyetértek. Mondjuk abban az állapotban a tehetetlenség csillapító valszeg már bajosan működött, de ettől még igazad van szerintem.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1072) #65675776 válasza CPT.Pirk (#1071) üzenetére


#65675776
törölt tag

Pont erre próbáltam utalni, hogy mindenhol Warp 4 volt eddig. Bár ismerve a magyar szinkron színvonalát nem lepődök meg semmin.

Az lehet még esetleg a tábla szövege mögött, hogy azokat az UFP megalakítása után minden hajón lecserélték, ami még szolgálatban volt. Mondjuk a USS (United States Ship) is érdekes úgy egyáltalában a ST-ben. Inkább UFS-nek, azaz United Federations Ship-nek kellene lennie. Mindig is oda nem illőnek tűnt nekem a USS.

Ami azt illeti a Xindi-háború is érdekes elnevezés. Eddig csak incidensnek nevezték mindig. Egyébként hét évvel az alapítás előtt zárult le. (De jó lenne egy normális befejezés az Enterprise-nak. Többet érdemelt volna az a sorozat.)

Valaki látott már andoriait az új filmekben? Nekem hiányoznak.

[ Szerkesztve ]

(#1073) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Baszki hozzám csak most jutott el az infó hogy az új sorozat Brian Fuller. Hannibal a legjobb sorozat ami valaha készült.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1074) Sweet Lou 6 válasza #65675776 (#1072) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Tegnap este néztem eredeti nyelven, felirattal, ott warp 4-es hajó volt a Franklin :)

sweetlou6.wordpress.com

(#1075) oriic válasza Sweet Lou 6 (#1074) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Gratulálok akkor megint a jó magyar fordításhoz. :W

Live-Die-Respawn

(#1076) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Érdekes műsor Axanar és ST fan film ügyben, Alec Peeters is beszél benne a lawsuite dolgokról elég hosszan. [link] Azt hiszem ez az első ilyen, hogy ő is megszólal ebben a témában.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1077) #65675776 válasza Sweet Lou 6 (#1074) üzenetére


#65675776
törölt tag

Akkor ez majdnem olyan jól sikerült fordítás, mint a Mythbustersben az MP5 (empífájv) lefordítása üres ötösre (empti fájv). Komolyan nem tudom miért hülyékre bízzák az ilyesmit.

(#1078) CPT.Pirk válasza #65675776 (#1077) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Na és a partikula ágyúk az ENT-ben? :DDD

Amúgy az első új ST filmben is volt egy jókora fordítási hiba, ami miatt a romulus napjának felrobbanása okozta lökéshullám jött át totál értelmetlen módon a magyar szinkronban.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1079) #65675776 válasza CPT.Pirk (#1078) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azt a sorozatot és a 2009-es filmet is csak eredeti hanggal láttam. Szerencsére.

(#1080) CPT.Pirk válasza #65675776 (#1079) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Érdemes letöltened egy szinkronos ENT részt, az után már érzéketlen leszel a kisebb szinkron hibákra. :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1081) oriic válasza CPT.Pirk (#1080) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Te most miért is akarsz rosszat neki? :DDD

Live-Die-Respawn

(#1082) #65675776 válasza CPT.Pirk (#1080) üzenetére


#65675776
törölt tag

Szeretem a kihívásokat, de mazoichista nem vagyok. Bár anno láttam a Kobrát és a Terminátort is (meg még egy halom egyéb filmet) hangalámondással.

Az ENT esetén azért valamilyen szinten mentség lehet, hogy románok szinkronizálták. Náluk az teljesen rendben is lett volna (mármint a partikula). Gondolom egyébknt, hogy a phased cannon lett partikulaágyúra fordítva. Lenne erre egyébként értelmes magyar fordítás?

A Warp 4 -> kettes fokozat ennél szerintem messze nagyobb hiba.

(#1083) CPT.Pirk válasza #65675776 (#1082) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A phase (d nélkül) cannon - fázis ágyú fordítása azt hiszem stimmelt és ez így meg is felel a technikai leírásnak, viszont a részecske fegyverekkel támadó ellenséges űrhajókra mondták, hogy partikula ágyúkkal lőnek. :D Azért a partikula - részecske nem egy olyan űrbéli fogalom, na. :)

Most a filmben is fázis ágyút mondtak a Franklinen, helyesen.

A román csapatot nem ismerem, de a Voyager 6. évadának kezdetére becsúszott egy román szinkron ami valami kegyetlen rossz lett, újra is szinkronizálta a régi csapat. :)

orichalcos: ;]

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1084) gzbotii válasza Sweet Lou 6 (#1074) üzenetére


gzbotii
veterán

Ha minden igaz szerdán megyek megnézni - nemet szinkronnal :DDD....ami a magyarnál sooookal szörnyűbb.
Sajnos a kocsim szervizben van, igy hétvégén nem értem el Münchenbe, ott lett volna angol :(

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1085) gzbotii válasza CPT.Pirk (#1083) üzenetére


gzbotii
veterán

Gondolom a román szinkron alatt az erdélyire gondolsz.
Jo eséllyel azert szerveztek ki valahova Erdélyben, mert spórolni akartak. A munka is ennek a jegyében folyt. :U
Másik dolog, hogy itt (azaz most ott) nincs szinkron-tapasztalat, nem létező dolog a szinkronizálás. Mindenhez van felirat, de eredeti nyelven megy, oszt' cső. De meg is lehet nézni, ritka az a 15-35 éves (átlag értelmi szinten rendelkező) fiatal aki nem tudna angolul.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1086) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Ja és több olyan elbaszott opening sem kéne mint az Ent-é volt.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1087) oriic válasza Plazmacucci (#1086) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Szerintem kifejezetten jó volt az openingje.

Live-Die-Respawn

(#1088) #65675776 válasza oriic (#1087) üzenetére


#65675776
törölt tag

Zeneileg nagyon elütött a ST openingektől. Emiatt nem volt jó. A szövege beszédes volt. Inkább az end theme (Archer's Theme) kellett volna, hogy az opening legyen.

CPT.Pirk: Malcolm emlékezetem szerint következetesen phased cannon-nek mondta.

(#1089) batai15


batai15
félisten

Üdv, melyik trekkel érdemes kezdeni a sorozatokat ? El kellene kezdeni sci fi hiányom van .

(#1090) Plazmacucci válasza batai15 (#1089) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Felujitott TNG. A TOS csak kiabranditana.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1091) batai15 válasza Plazmacucci (#1090) üzenetére


batai15
félisten

Tng ? Az melyik ?

(#1092) Plazmacucci válasza batai15 (#1091) üzenetére


Plazmacucci
félisten

The Next Generation. Picard kapitány és csapata. Nagyon szépen felújították az egészet.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1093) wetomi válasza Plazmacucci (#1092) üzenetére


wetomi
aktív tag

Ez a felújított TNG mikori kiadás?

(#1094) Plazmacucci válasza wetomi (#1093) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Pár éve kezdtek el kiadni, nem tudom kész van e már az összes. Nézz utána mikor jelent meg blue ray kiadásban.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1095) #65675776 válasza Plazmacucci (#1090) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha csak a látvány a lényeg, akkor valóban kiábrándítaná. Tartalmilag nem.

(#1096) Plazmacucci válasza #65675776 (#1095) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szerintem a TOS-ban feszegetett kérdések és arra a válaszok ma már nem állják meg a helyüket, sokszor megmosolyogtatja csak az embert. Ötven év alatt egy picit változott a világ :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1097) #65675776 válasza Plazmacucci (#1096) üzenetére


#65675776
törölt tag

Naés? Szerintem nem megmosolyogtató csak azért, mert régi a téma. Tudni kell helyén kezelni. A TNG óta is eltelt már majdcsak 30 év. Azóta megszűnt a vasfüggöny, hogy mást ne mondjak. Ennyi erővel II. vh-s filmeket se nézzen az ember, mert azóta meg főleg megváltozott a világ. A westernekről már ne is beszéljünk.

(#1098) Plazmacucci válasza #65675776 (#1097) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Naés, akkor se ezzel kezdje a Star Trek karrierjét ha meg akarja szeretni. Ennyi erővel orion űrhajó kalandjait is nézhetne. Nem hiszem, hogy ezzel a ténnyel bárki is vitatkozna rajtad kívül.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1099) #65675776 válasza Plazmacucci (#1098) üzenetére


#65675776
törölt tag

Honnan tudod? Öt éve én is a TOS-szal kezdtem, mégis megszerettem egyből.

Ha mindent összevetek, akkor azt mondom kezdje a DS9-nal, mert messze az a legösszeszedettebb, és legkerekebb sorozat mind közül. Aztán a sor végén a Voyager és a TAS.

(#1100) wetomi válasza Plazmacucci (#1096) üzenetére


wetomi
aktív tag

Ennyi erővel Asimov pozitron robotjai mellett a sokezer év után is megmaradt lyukkártyás számítógépek is elavultak és megmosolytatóak. Mégis a mai napig és a jövőben is legjobb sci-fi történetek között lesznek.

(#1099) daa-raa: +1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.