Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) Narxis válasza oriic (#1836) üzenetére


Narxis
nagyúr

Michael Burnham

Thanos was right.

(#1852) butch3r válasza Narxis (#1851) üzenetére


butch3r
senior tag

pár érdekes teória a vörös angyal kilétéről itt is:)

[link]

(#1853) #65675776 válasza butch3r (#1852) üzenetére


#65675776
törölt tag

Pár teória rossz. Alkat alapján nő (nézd meg a csípőjét). Alkatilag leginkább Tiily-re hasonlít.

Egyébként miért azonosítja mindenki a tachionokat az időutazással? A ST-ben erre sokkal inkább a kronitonok szolgálnak.

(#1854) butch3r válasza #65675776 (#1853) üzenetére


butch3r
senior tag

igen alkat alapján én is abszolút nőre számítok (+ a sokat emlegetett (túl)erős női vonal is ilyen irányba mutat)

(#1855) Locutus válasza #65675776 (#1840) üzenetére


Locutus
veterán

Nem kell tudni, a kasza ettől még belendült a hírre. Teljesen logikus.
A Picardos sorozat amit mindenki vár, a Discovery meg amit senki se akart.
Hogy melyikből mi lesz később tényleges, az egy másik ügy.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1856) CPT.Pirk válasza #65675776 (#1850) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hehehe :D

wetomi: :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1857) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát, ez a mostani STD rész eléggé fos lett. Szerencsére van Orville. ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#1858) Narxis válasza lezso6 (#1857) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ennyi a lényeg. :C

Thanos was right.

(#1859) lezso6 válasza Narxis (#1858) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ehh, most olvasom vissza mit írtam, ez bármelyik rész után elsüthető. :DDD

Szóval azt akartam mondani, hogy a mostani STD kifejezetten érdektelen lett, s a sorozat saját átlagához képest is több womansplaining van benne. Továbbá ez a sírós, érzelmes Burnham még mindig egy szürreális jelenség. S nem a színész tehetségtelen, hisz a Walking Deadben is játszott, s ott nem volt vele semmi gond.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#1860) madgie válasza lezso6 (#1859) üzenetére


madgie
titán

Dehogynem, a Walking Dead-ben (is) borzalmas volt.

STD-t nem tudom megnézni, a Netflixem lejárt, nem akarok újra fizetni érte, virágbótban az öcsém miatt pihenőre tettek... sebaj, legalább nézek valami jó sorit is (Billions).

[ Szerkesztve ]

(#1861) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ohbazz :D https://nemkutya.com/wtf/ne-kerdezz-semmit/

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1862) lezso6 válasza madgie (#1860) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát, most visszanéztem YT-n. Tényleg nem egy jó színész ez a nő, de azért a WD-ben jóval természetszerűbben, hihetőbben játszott. Az STD-ben egyszerűen rossz a karaktere vagy nem tudom, de ami biztos, hogy borzalmas, tényleg.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#1863) butch3r válasza lezso6 (#1857) üzenetére


butch3r
senior tag

én pont most akartam írni, hogy mennyire tetszett ez a rész.
bár nekem tetszik az std egészében is így ez nem meglepő.

(#1864) DS39 válasza butch3r (#1863) üzenetére


DS39
nagyúr

szerintem sem volt rossz rész, bár kicsit rövid lett. (16 perccel rövidebb, mint a 6. rész)

[ Szerkesztve ]

(#1865) butch3r


butch3r
senior tag

tetszett ez a rész (is), különösen az elején a tos pilotból a bevágás.
nyilván ezzel is sulykolva, hogy tsd canon, de nem baj :)

(#1866) oriic válasza butch3r (#1865) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

TOS kezdés jópofa volt, főleg látni a régi és az új Spock-ot. :DDD

Live-Die-Respawn

(#1867) butch3r válasza oriic (#1866) üzenetére


butch3r
senior tag

meg a régi virágok és az új virágok :D (és díszlet stb )

(#1868) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát, ebben a részben is volt pár wtf moment. A legdurvább most az volt, hogy Burnham egy hajszálra van a testvére meggyógyításától, erre jön a "jaaa... hát úgy inkább nem!". De végül sikerül rávenni, hisz különben nem tudna hova folytatódni a sorozat. :DDD

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#1869) #65675776


#65675776
törölt tag

(#1870) CPT.Pirk válasza #65675776 (#1869) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jó cucc, elég jól megfogja az 50-es kaliberű lövedéket! :Y

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1871) lezso6 válasza #65675776 (#1869) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nafene, én is pont a napokban láttam ezt. :D Én a replikátort várom már. ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#1872) oriic válasza lezso6 (#1871) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Én is.

[link]

Hja bocs, másik sorozat. ;]

Live-Die-Respawn

(#1873) #65675776 válasza lezso6 (#1871) üzenetére


#65675776
törölt tag

Tessék: [link]

oriic: Akkor már inkább Replicator Keller.

CPT.Pirk: Az összes ilyen kerámiánál az a kérdés, hogy mennyire zárt a felülete, mennyire porózus. HA porózus, akkor lehet akármilyen kemény, a víz elég ahhoz, hogy tönkretegye. Lásd, a bevonatolatlan keményfém esztergakéslapkák hűthetősége.

[ Szerkesztve ]

(#1874) lezso6 válasza #65675776 (#1873) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Már vártam. :DDD

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#1875) OPiiPO válasza oriic (#1872) üzenetére


OPiiPO
addikt

jó volt az is, jó régen ;)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#1876) #48613632


#48613632
törölt tag

EZT csak úgy itt hagyom. (És gyorsan térsebességre váltok, mielőtt valaki lefézerez)

(#1877) DS39 válasza #48613632 (#1876) üzenetére


DS39
nagyúr

elég beteg. 😆

(#1878) madgie válasza #48613632 (#1876) üzenetére


madgie
titán

Old but gold :))

(#1879) DS39 válasza butch3r (#1865) üzenetére


DS39
nagyúr

nekem picit zavaró hogy ha a Discovery a TOS előtt játszódik, akkor ezt hogy?

Ha pedig nem, és az egy múltbeli esemény, akkor rosszul oldották meg hogy a jövőbeni Spock fiatalabbnak látszik.

(#1880) Bad Pritt válasza butch3r (#1865) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nem csak a kezdés, az egész rész oldschool volt, nekem nagyon bejött.
Továbbra is hihetetlen, hogy Anson Mount mennyire hasonlít az eredeti Pike-ra. :D

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#1881) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Aktuális rész antifaszista gyöngyszeme, már a második percben:

Pike épp jelenti a helyzetet:
- Whatever Section 31 said, it's not prudent to trust them. You may think we're all on the same team...
Cornwell sértődötted félbeszakítja:
- YOU HAVE NO IDEA WHAT I'M THINKING YOU PARTIARCH SCUM! I'M A FEMALE, DON'T TELL ME WHAT I'M THINKING, YOU MANSPLAINING IDIOT! I'M THE PRIVILEGED GENDER NOW! WMUHAHAHAAAAA! :P

Politikailag korrekt nyelvezet:

Nem "half robot", hanem "cybernetically augmented". :DDD

Egyébként tök jó, hogy az MRI hangú csajnak (Airiam) most kifejtik a sztoriját, már alig vártam, mert legtöbb hajót irányító nőről semmit nem tudunk, csak ott vannak kilóra. szerk: a lónak a f@szát fejtik ki. :W Egyrészt nem tudunk meg szinte semmivel többet sem, másrészt csak azért ismertettek a sztorijából egy kicsit, mert rész végén meghal. Hát persze. De egy sorozatnál jóval több kell ehhez, hogy a néző együttérezzen. Volt másfél évad hogy megszerettessék velünk, de hát nem tudtunk meg róla semmit, csak ott volt kilóra... :(

Szegény Pike-ből meg tök hülyét csinálnak. :( Ő a kapitány, de mindig valami nő utasítgatja vagy igazítja ki, stb.

A Burnhamet játszó színész most már olyan szinten nulla a játékával, hogy le kellett gyártanom a Sonequa Martin-Green emotion chart képét:

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#1882) nyunyu válasza lezso6 (#1881) üzenetére


nyunyu
félisten

csak ott vannak kilóra.

Tényleg, a 7/9 implantos kormányos csajt hogy hívják?
Másfél évad alatt róla sem tudtunk meg semmit.

Nagydarab vöröstől meg szabályosan tillytusom van, ahogy szexuálja a fülemet a hangja, inkább beletekerek az aktuális részbe, amikor már nem ő van a képen. :W

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1883) #65675776


#65675776
törölt tag

Számomra ami leginkább ellentmond az eddigi ST-eknek, az a Section 31 teljes nyílt tevékenykedése, és egyáltalán az, hogy köztudott a létezése.

(#1884) DS39 válasza #65675776 (#1883) üzenetére


DS39
nagyúr

az Enterprise (Pike miatt valószínűsíthető) és a Discovery, illetve a föderáció magas rangú tisztjei számára köztudott, de egyébként a föderáción belül nem biztos. (csak háttérsztorit keveset tudunk)

amúgy Burnham-et játszó színész tényleg elég irritáló, vagy a karakter amit játszik, nem tudom eldönteni, mert nem láttam még más szerepben őt.

egyébként ennyi volt a vörös angyal jóslatának megoldása, kész meg is oldva? így már az AI nem törli el az életet a galaxisban? kicsit csalódás.

a másik dolog tényleg furcsa, hogy eddig Ariam a többihez hasonlóan csak ott volt kilóra, és most hirtelen kiderül, hogy ember volt, és hogy mindenki kedvelte, csak azért, hogy Burnhnam-nek nehezére essen őt kinyírni a végén...

ami hiányzik ebből a sorozatból a többi ST-hez képest, (bár ez előny is lehetne), hogy nincsenek személyes beszélgetések az átlagos szereplők között, így nem ismerjük őket. túl akciódús próbál lenni a sorozat, ezért itt erre nincs idő.

[ Szerkesztve ]

(#1885) Ventur@ válasza DS39 (#1884) üzenetére


Ventur@
senior tag

Mert ezt a sorozatot valójában Star Trek: Burnham Story-nak kellett volna nevezni.
TNG, DS9, Voyager esetében volt létjogosúltsága a névenek és a kapitányoknak (Picard, Benjamin Sisko, Janeway) itt meg van egy bábu Pike és van BURNHAM! Direkt írtam nagybetűkkel. Mert a sorozat két évad óta róla szól. Csak hogy tisztről - mert még Egyesnek sem nevezném - soha nem szólt semmilyen Star Trek sorozat.

Látvány elad minden, de hogy ez nem fog 3-4 évadnál többet alkotni, az tuti.

[ Szerkesztve ]

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#1886) lezso6 válasza Ventur@ (#1885) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az nem lenne baj, hogy tisztről szól, de egy full azonosulhatatlan, semmilyen személyiségű, összességében szörnyű és rohadt idegesítő karakter a főszereplőnk, akit nem mellesleg egy szar színész játszik, mivel minden érzelmet olyan arcmimikával illusztrál, mintha erőspistás-üvegszilánkos hintőporral kapná éppen a triple penetrationt a hátsójába.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#1887) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Amúgy ha becsukom a szemem, hang alapján csak én érzem úgy, hogy Benedict Cumbertach játssza Spockot? Teljesen úgy beszél a csávó.

Számomra az érthetetlen, hogy ha már a Star Trekek, akár mozifilm, akár sorozat, hagyományosan gyengék kézitusák modellezésében, akkor miért kell erőltetni? Eddig ebben a sorozatban van szerintem arányaiban a legtöbb, de szekunder szégyenem támad néha tőle, olyan gagyi.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#1888) #65675776 válasza DS39 (#1884) üzenetére


#65675776
törölt tag

Sisko nem tudott róla, Picard nem tudott róla, Kirk nem tudott róla, Archer nem tudott róla, ahogy Forrest tengernagy sem. Szóval nem, egyáltalán nem tudott róla senki sem. A 24. században már hivatalosan nem is létezett, korábban úgymond felszámolták az osztályt. Soha nem lengettek semmiféle okmányt vagy kitűzőt magukról, nem ismerték el a saját létezésüket. A Tal Shiar illetve Obsidian Order teljes ellentétjei voltak ebből a szempontból, nem avatkoztak bele a napi életbe. Csak eseti feladatokat végeztek, nem általánosakat. Pont ezzel érték el azt, hogy ne tudjon róluk senki sem az érintetteket leszámítva. Szintén ezért nem voltak saját eszközeik, hajóik sem.

(#1889) Narxis


Narxis
nagyúr

Szóval Anson Mount nem lesz a 3. évadban. Hmm

Thanos was right.

(#1890) oriic válasza Narxis (#1889) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Varhato volt, Pike-nak ott az Enterprise.

Live-Die-Respawn

(#1891) Bad Pritt válasza Narxis (#1889) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Koncepciónak amúgy nem rossz, hogy a szereplők egy részét Burnham mellett cserélgetik.

Amúgy nekem Pike-ról az jutott eszembe, hogy megtartották a régi tulajdonságait kb és ez mennyire idejétmúlt karakter manapság.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#1892) #65675776 válasza oriic (#1890) üzenetére


#65675776
törölt tag

És ki lesz a következő? Meddig tologatják háttérbe Saru-t?

Olyan lesz a végén mint a Dr Who: a doktor folyamatosan változik, csak a dalekok állandóak.

Bad Pritt: Ez a koncepció akkor jó, ha látjuk, hogy hogyan hatnak rá a változó kollégák, mit tanul tőlük.

Egyébként mitől idejétmúlt Pike? (Eleve, egy klasszikus soha sem lesz idejétmúlt.)

[ Szerkesztve ]

(#1893) lezso6 válasza #65675776 (#1892) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"Egyébként mitől idejétmúlt Pike?"

Attól, hogy férfi.

;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#1894) #65675776 válasza lezso6 (#1893) üzenetére


#65675776
törölt tag

(#1895) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

No hát, a Red Angel találgatások nem jöttek be. :DDD

Live-Die-Respawn

(#1896) lezso6 válasza oriic (#1895) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én pedig jól tippeltem, csak ahogy nézem sehol nem írtam le. Akkor most hazudok? :D

Még csak 10 percnél tartok, de már 7 sornyi szöveget összeírtam, hogy mekkora szemét ez a sorozat. Majd írok még...

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#1897) oriic válasza lezso6 (#1896) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Még csak 10 percnél tartok, "

Muhahahaaa. Nézd végig. ;]

Live-Die-Respawn

(#1898) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

s02e10

Mi a fene ez a nagy nyálaskodás az elején, az előző végén nem volt elég? Azt hiszik, hogy most hogy így utólag elmondják, hogy ki volt, tudunk érzelmileg kötődni Airiamhoz, vagy mi? Szörnyen rosszul van megírva ez a forgatókönyv, semmi érzelmi súlya sincs szegény robocsaj halálának, de azért facsarják a könnyzacskóinkat.

Természetesen a fentebb általam említett robot-PC-t itt is felhozzák, egyszerűen bekakilás. :D Akik ezt írták azok nem ismerik a Borgokat? Azaz, hogy a transzhumanizmussal rohadtul vigyázni kell, mert egy bizonyos határ után már egyáltalán nem leszel önmagad? Meg TNG-ben ott a vak fekacsávó, aki a "látókájával" mindent is lát, de bármit megadna azért, hogy emberi szeme legyen.

"Don't be so binary!" - na elmehetnek a 3.14... Ez mi ez a jelenet baz? :DD Tillyvel tudok egyertérteni: "What the fuck just happened?" Legközelebb a pamutplafonról lesz szó vagy mi? :F

Na, a vörös vadangyal kiléte legalább jó. Csak kár hogy ez red angel koncepció ilyen szuperhősfilm szintre degradálja a sorozatot.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#1899) butch3r válasza lezso6 (#1898) üzenetére


butch3r
senior tag

hát eddig én voltam aki megvédte a részeket.
de ez. anyám. főleg az elején az a nyáladzás. lehet utána még tetszett is volna de megadta az alaphangulatom.
totál feleslegesen elpazarolni erre perceket az értékes játékidőből... anyám.
bízom a következőben... a red angel még jó is

bár hogy anya és lányának pont ugyan olyan legyen a bio lenyomata vagy mi az kicsit erős

(#1900) DS39 válasza butch3r (#1899) üzenetére


DS39
nagyúr

Burnham show...

Lehet azonos bio lenyomata, ha ő egy klón.
Lelanddel vajon ki "végzett"? Emperor, Burnham vagy a Red Angel?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.