Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) Plazmacucci válasza wetomi (#1100) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nem erről volt szó, olvasd el még egyszer.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1102) gzbotii válasza #65675776 (#1097) üzenetére


gzbotii
veterán

Szerintem a legjobb kezdeni a TNG-vel. Esetleg VYG.
TOS majd akkor, ha szereti a sorozatot es ezeket látta.
Én minden filmet legalább haromszor láttam, sorozatot is minimum kétszer (TNG kb negyediknel tartok) de a TOS-s valahogy nem csúszik..

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1103) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szerintem meg simán lehet az Enterprise-al kezdeni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1104) oriic válasza CPT.Pirk (#1103) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hááát, utolsó rész végét nem fogja akkor érteni.

Live-Die-Respawn

(#1105) Plazmacucci válasza CPT.Pirk (#1103) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ha tehetném visszamennék az időben és még a megszületése előtt abortálnám az ENT sorozatot :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1106) CPT.Pirk válasza oriic (#1104) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hmm, az mondjuk igaz. A lezáró epizódot érdemes eltenni akkor a TNG kapcsolódó részéig.

Plazmacucci: de tőled eddig még csak negatív véleményt olvastam, így rád nem hallgatok ilyen témákban. :N

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1107) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Most jöttem a 2D angol vetítésről. Lehet csak mert a magyar szinkronnal láttam először, de a poénok egy kicsit jobban ütöttek úgy, de így sem volt rossz. Az a nyomkövetős poén, meg Scotty dumái, ahhh. ;]

Amúgy ezt most multiplexben néztem, de rosszabb volt a kép minősége, mint a filmszínházban az aktív 3D-vel. Szégyen.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1108) #65675776 válasza Plazmacucci (#1096) üzenetére


#65675776
törölt tag

Egyébként pl milyen kérdésekről van szó, ami ma már idejétmúlt?

(#1109) t256 válasza CPT.Pirk (#1103) üzenetére


t256
őstag

Én nem is olyan régen a filmekkel kezdtem. Utána kaptam kedvet a sorozatokhoz.
Jelenleg párhuzamosan nézem a TOS-t és a TNG-t.

A TOS hangulata nagyon jó, a látványvilág ahhoz képest, hogy 1966 és 1969 között vetítették teljesen jó. Számomra valahogy megnyugtató a sorozat. Nagyon érezhető a Gene Roddenberry által megálmodott világ, amikor is az emberek kinőtték a betegségeket és a pénzt.

A TNG ennél már komolyabb, valahogy érdekesebbek a részek.

Egy szó, mint száz én azt javaslom a kollégának, hogy kezdje az első 10 filmmel. Mondanom sem kell, hogy fel lehet fogni egy külön sorozatként, ugyanis összefüggnek.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#1110) DS39 válasza oriic (#1061) üzenetére


DS39
nagyúr

Valami "jövőben" játszódó új Star Trek sorozat jó lenne. Nekem már az Enterprise sem jött be igazán.
TNG, Voyager, DS9 - Ezek folytatása kellene.

(#1111) gzbotii válasza DS39 (#1110) üzenetére


gzbotii
veterán

DS9 folytatás ütős lenne.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1112) FireKeeper válasza gzbotii (#1111) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

hát arra valószínűleg várni kell még, úgy tudom Fuller féle ST sori elvileg a TNG előtt fog játszódni.

én mondjuk nagyon örültem volna, ha a DS9 féle, az egész kvadránsra/galaxisra kiterjedő nagypolitikás, kémkedős, háborúzós vonalat viszok tovább, de valszeg inkább felfedezgetés lesz, legalábbis a Discovery cím nagyon erre utal.

más: nekem is megvolt ma a Beyond, nagyon tetszett. angolra mentem, de magyar felirat volt alatta, hát jesszus, ha a szinkronosba is olyan volt a fordítás, mint a feliraton, akkor bizony kiheréltek jó pár poént.
kíváncsi leszek a kövi részre, főleg hogy hogy fogják kezelni Chekov kiesését :(

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1113) #65675776 válasza FireKeeper (#1112) üzenetére


#65675776
törölt tag

"hogy fogják kezelni Chekov kiesését"

Reméljük nem úgy, hogy ugranak egy jó nagyot az időben, és Wesley Crusher lesz helyette...

(#1114) oriic válasza #65675776 (#1113) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

:DDD

Gondolom valami olyasmi lesz hogy offscreen áthelyezik egy másik hajóra, vagy állomásra.

Live-Die-Respawn

(#1115) #65675776 válasza oriic (#1114) üzenetére


#65675776
törölt tag

Még azt is elképzelhetőnek tartom, hogy a következő film egy megemlékezéssel kezdődik az utolsó away team elesett tagjának tiszteletére. Vagy hasonló.

Nem tudom egyébként ki hogy van vele, de engem zavar, hogy a híd személyzete kb 100% + 1 fő ember. Elvégre a Föderációt több, mint 150 faj alkotja. Akiket a legénységben egy egész vulkáni képvisel. Kerüljön a navigátori székbe valamilyen más faj tagja(, akár Jaylah).

(#1116) oriic válasza #65675776 (#1115) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Igen ez érdekes, mert ugye USS Kelvinen, meg talán a 2. részben is az Enterprise-on volt a hídon idegen életforma.

szerk:

Chekovnál az az infó, hogy nem ölik meg állítólag. Mármint a karakterét.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#1117) gzbotii válasza FireKeeper (#1112) üzenetére


gzbotii
veterán

Azt is lehet, hogy lesz egy új színész, tessék, ez itt Chekov oszt' kalap

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1118) #65675776 válasza gzbotii (#1117) üzenetére


#65675776
törölt tag

Igazából vissza lehet nyúlni a múltba, szóval lehetne akár:

Arex (ma már nem probléma CGI-vel akár sima filmben sem)
Ilia
Saavik

Persze az Into Darkness-beli váltója, Darwin is lehet fix tag utána.

A kinevezünk valakit Csekovnak az nagyon olcsó lenne.

orichalcos: Az Into Darknessben csak Spock volt a hídon, mint nem ember.

Illetve nem, ott volt Madeline is.

[ Szerkesztve ]

(#1119) oriic válasza #65675776 (#1118) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Kevertem a fél-cyborg (vagyis inkább implantátumos) kopasz ürgével... De első részben tuti voltak idegenek a hídon, talán még orioni nőkre is emlékszem. (pár hete néztem újra, de ilyen apróságokra nem emlékszem már, utánanézni meg lusta dög vagyok. :D )

Live-Die-Respawn

(#1120) #65675776 válasza oriic (#1119) üzenetére


#65675776
törölt tag

Rá elsőre mindenki azt hitte, hogy android, márcsak a hangja miatt is. Ehhez képest inkább a Dentonok vagy Jensen leszármazottja. (Érdekes lenne összekötni a DX-et a ST-kel... Mondjuk ami a Mankind Diveded-ben következik, az már hasonlít a Eugenics War-hoz.)

Az orion nő nem a hídon szolgált. Egy zöld fejet csak nehéz lett volna elrejteni.

Egyébként nem tudom figyeltétek-e, de az egyik idegen, aki az Altamid-on megtámadja Scotty-t, gyakorlatilag egy Jem 'Hadar.

(#1121) oriic válasza #65675776 (#1120) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Akár Unas is lehetne. :D

Live-Die-Respawn

(#1122) FireKeeper válasza #65675776 (#1120) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

a smink nagyon hasonló, de tuti nem az. hiányzik a fehér ketracel cső :D

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1123) #65675776 válasza FireKeeper (#1122) üzenetére


#65675776
törölt tag

Még 100 évvel a DS9 előtt vagyunk.

(#1124) FireKeeper válasza #65675776 (#1123) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

és? ki tudja, mióta van Jem Hadar, lehet már több száz, vagy több ezer éve.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1125) #65675776 válasza FireKeeper (#1124) üzenetére


#65675776
törölt tag

Fejlődhettek azóta. A vortakkal ellentétben az ő eredetükről nem sok szó esett a sorozatban. Mivel a vorta eredetileg egy önálló faj volt, csak éppen genetikailag módosították őket a founderek, jelentősen megnövelve a képességeiket, ezért nem kizárható, hogy ugyanez történt a jem'hadar esetén is. Szóval a filmben láthattuk a jem'hadar eredeti formáját akár. A hasonlóság túlzottan nagy ahhoz, hogy csak úgy elvessük a lehetőségét.

Kanonikusan egyébként a 4. században hozták létre őket a founderek "jelen formájukban".

[ Szerkesztve ]

(#1126) gzbotii válasza #65675776 (#1125) üzenetére


gzbotii
veterán

Nekem olyan rémlik, hogy őket teljes mértékben klonztak az Alapítók. Egyik DS9 részben nem ezt mondja Weyoun?
Bár mérget nem vennék rá

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1127) #65675776 válasza gzbotii (#1126) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez elmondható a vortakról is. Az ő eredetükről is Weyoun beszél, méghozzá a hatodik, aki egy hibás klón, aki nem akarja szolgálni a Dominion háborúját az alfa kvadráns ellen.

Szóval szinte biztos, hogy a jem'hadar esetén sem a nulláról indultak.

(#1128) gzbotii válasza #65675776 (#1127) üzenetére


gzbotii
veterán

Azt mondom, hogy nekem az rémlik, hogy őket, mind a tökéletes harcos nulláról kezdték.
Nekem ilyen info rémlik

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1129) gzbotii válasza #65675776 (#1127) üzenetére


gzbotii
veterán

The Jem'Hadar were a genetically engineered humanoid race from the Gamma Quadrant

Jem'Hadar were generated in "birthing chambers."

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1130) #65675776 válasza gzbotii (#1129) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ugyanez elmondható a vortaról is. Ők is genetikailag módosítottak, és ők is "birthing chamber" útján születnek. Utóbbi alap dolog klónoknál. Márpedig a jem'hadar és a vorta is klónozással jön létre. A különbség, hogy vortak esetén a klónok kb tökéletes másolatok, míg a jem'hadar esetén minden klón eltér egy kicsit (pont úgy, hogy a SW-ban a klónok). Eleve ugyan abban az alfa kvadránsbeli klónozó létesítményben születtek a jem'hadarok és vortak, miután a féreglyuk le lett zárva a Dominion előtt. Ezért is fostak attól, amikor Damar mondta, hogy legyakják azt a létesítményt. Onnantól kezdve ugyanis nem volt utánpótlásuk.

Bashir is genetikai módosítások után tett szert azokra a képességeire, amitől kiemelkedő tudós és orvos lehetett. "These treatments, known as "accelerated critical neural pathway formation," were a method of genetic engineering that involved the resequencing of his DNA." Tehát az, hogy "genetically engineered" nem azt jelenti, hogy a nulláról hozták létre.

(#1131) gzbotii válasza #65675776 (#1130) üzenetére


gzbotii
veterán

"Jem'Hadar were a humanoid race that stood somewhat taller than an average Human, with a wider build. "

Ezt írja a Memory-Beta - bár ezt az oldalt most látom először, nem tudom mennyire lehet hiteles forrásként kezelni.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1132) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

No, az első "lawsuite kompatibilis" rövid fan film, JJ stílusban [link].

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1133) Plazmacucci válasza CPT.Pirk (#1132) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ez jobb volt mint a harmadik mozi.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1134) wetomi


wetomi
aktív tag

Maradva az eredeti idővonalon folytattam a bütykölést az eredmény egy Akira osztályú hajó. Sajnos a nyomtatás előtt nem is figyeltem, hogy nincsen neve...

Szaporodik a flotta is:

(#1135) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Hírek a Discovery-ről: 10-én lesz róla valamilyen anyag, a TOS előtt fog játszódni (valószínűleg, ahogy a fanok is gondolták), lehetségesek cameo-k, de jelenleg nem túl valószínű.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#1136) gzbotii válasza wetomi (#1134) üzenetére


gzbotii
veterán

Gratulálok :R
Biztos sok türelem es idő kell hozza, sajnos nekem mindegyikbol kevés van, pedig az en szobámban is jól mutatna egy ilyen

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1137) oriic válasza wetomi (#1134) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Papercraft? Jól néznek ki, grat. :R

Live-Die-Respawn

(#1138) wetomi


wetomi
aktív tag

(#1136) gzbotii és (#1137) orichalcos: Köszönöm szépen! Igyekszek.
A napokban összerakom már egy mappába és megosztom az eddig összeszedett néhány tervet, ha valakit érdekel ne kelljen a neten vadásznia utánuk.A forrásokat sajnos nem minden esetben mentettem el, mert nem saját tervezésről van szó.

(#1136) gzbotii: Ahogy halad velük az ember, úgy jön bele.Türelem kell hozzá, de egyrészt korábban is maketteztem amikor még jobban volt időm, mostanság pedig pont az nyugtat meg a nap végén, ha van időm leülni egy kicsit szöszmötölni velük.

A következő a Defiant lesz.

[ Szerkesztve ]

(#1139) #65675776 válasza wetomi (#1138) üzenetére


#65675776
törölt tag

Év elején Miskolcon majdnem megvettem ezt. Nem igazán volt kedvem 8k-t otthagyni érte. A világítás hiányzott belőle, de az senkit sem érdekel. Bíztatott az eladó, hogy lehet alkudni, de végül csak 500-at engedett annak, aki elvitte.

(#1140) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Milyen komoly munkát végeztek az eredeti Enterprise makett helyreállításán, amit 74-ben adományoztak a Smithsonian múzeumnak. Most a Boeing 'repülés mérföldkövei' kiállítás része Washingtown DC-ben. http://www.treknews.net/2016/08/01/spacedock-restoration-enterprise-model/

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1141) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Na, még a Major Grin TNG Recut videóit is utolérte a CBS jogász csapata. :(((
Itt megmutatja a CBS levelét, meg elmagyarázza a dolgokat... [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1142) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Discovery: női keptön lesz ismét. (variety)

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#1143) Plazmacucci válasza Bad Pritt (#1142) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ez ma a trend. Remélem minden tiszt nő lesz.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1144) Bad Pritt válasza Plazmacucci (#1143) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nem baj az, Janeway is fasza volt, bár Siskót nem überelte szerintem egyikük sem. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#1145) Plazmacucci válasza Bad Pritt (#1144) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Már mint Picard-t, igaz? :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1146) Bad Pritt válasza Plazmacucci (#1145) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Picard nem volt számomra elég koherens karakter. Badass, jófej sokszor, Patrick Stewart meg abszolút a legjobb színész mind közül, de Siskót jobban csípem.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#1147) CPT.Pirk válasza Bad Pritt (#1146) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Sisko az a "most badass" kapitány. Egyedül ő vetett be biológiai fegyvert a flottakapitányok közül lakott bolygó ellen, mikor gond volt a maki-val. ;] Meg a romulán nagykövet Garak általi felrobbantása se volt egyszerű történet. :N

Janeway viszont nagyon jó választás volt a Voyager számára. A színésznő természetes karaktere nagyon passzolt abba a szerepbe.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1148) Plazmacucci válasza CPT.Pirk (#1147) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szerintem Janeway volt a leg elviselhetetlenebb és leg irracionálisabb kapitány mind közül. Sosem fogunk semmiben megegyezni :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1149) CPT.Pirk válasza Plazmacucci (#1148) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

"Nem vagyunk egyformák. Nem, hála a jó égnek!" https://www.youtube.com/watch?v=sIOj6k5WrU8 :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1150) #65675776 válasza Plazmacucci (#1148) üzenetére


#65675776
törölt tag

A leginkább elviselhetetlen Sisko (azaz inkább Avery Brooks) hanghordozása volt. A leginkább karakteres hangja meg Janeway-nek volt mind közül. Persze aki magyar szinkronnal nézte a sorozatokat, annak minderről fogalma sincs, mert a szinkron pl az ilyen finomságokat is kiirtja.

Ami a Voyager-ben még szerintem egyenesen nevetséges volt, hogy mennyiszer elveszítették a hajót. Az NX-01 esetén még megértem, az volt az első igazán mélyűri és hosszú időtartamú bevetés a Starfleet részéről, nem igazán voltak még kialakult biztonsági szabályok (amiket nagyrészt menet közben alakított ki Reed). De bakker, egy hajó teljesen idegen területen, ahol tisztában vannak vele, hogy temérdek ellenségük van és már régi (több évszázados) bejáratott biztonsági szabályrendszere volt a Starfleetnek is. És úgy viselkedtek, mintha éppen csak leugranának egy piknikre a vulkániakhoz. Gyakorlatilag csak az nem foglalta el azt a hajót, aki nem akarta.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.