Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2201) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

"A CBS All Access (premier előtt) berendelte a Star Trek: Picard 2. évadját. (A sorozat rekordnagyságú, 20 millió dolláros adókedvezményt kapott Kaliforniától – most hirdették ki az új “nyerteseket”.)"

Live-Die-Respawn

(#2202) Narxis válasza butch3r (#2199) üzenetére


Narxis
nagyúr

Jajj...már előre félek, nyilván "wokeabb" lett.

Thanos was right.

(#2203) butch3r válasza Narxis (#2202) üzenetére


butch3r
senior tag

wokeabb. az mi? :B

(#2204) Narxis válasza butch3r (#2203) üzenetére


Narxis
nagyúr

"The act of being very pretentious about how much you care about a social issue"

A mostani polkorrekt kultúrára szokták mondani.

Thanos was right.

(#2205) wetomi válasza oriic (#2201) üzenetére


wetomi
aktív tag

Pár napja már láttam a hír első felét, de emésztenem kellett. Akkor az merült fel bennem, hogy mit találtak ki, amitől ennyire magabiztosak a dolgukban?
Most így látva az adókedvezményt, már kerekebb a történet. Kevesebb pénzt buknak, ha nem jön be, több pénzt költhetnek CGI-ra és remélhetőleg jó írókra.

(#2206) Narxis válasza wetomi (#2205) üzenetére


Narxis
nagyúr

Semmilyen jobb író nem lesz, gyerekek nézzük már meg milyen trend van ma a film- és sorozat iparban. Nem kell messzire menni, a Star Wars filmeket tökéletesen szétcseszték, nem más mint Jar-Jar Abrams segítségével vagy ott a Doctor Who. Manapság a nézettségnél, szórakoztatásnál fontosabb a túltolt PC mondanivaló.

Thanos was right.

(#2207) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Új Picard trailer: [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2208) oriic válasza CPT.Pirk (#2207) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Továbbra is nagyon várós. :)

Live-Die-Respawn

(#2209) CPT.Pirk válasza oriic (#2208) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen!

Mikor 7-es a két fegyverrel lövöldözik, akkor mi van az optikai implantja elején? Van ott valami ami többi felvételen nincs rajta, de nem tudom kivenni mi lehet.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2210) DS39 válasza CPT.Pirk (#2209) üzenetére


DS39
nagyúr

én nem látok semmi extrát rajta, csak jobban kivehető az a lyuk a szélén, mint a korábbi felvételen oldalról nézve.
(egyébként elég gyér a videó minősége, 720p, de olyan mint egy 480p felkonvertálva...)

Nekem is várósabb amúgy, mint a DIS, bár lehet csak az ismerős szereplők és nosztalgia faktor miatt. Remélhetőleg jó is lesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#2211) oriic válasza CPT.Pirk (#2209) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Jó kérdés, de nekem is feltűnt.

Live-Die-Respawn

(#2212) butch3r


butch3r
senior tag

Star Trek: Discovery 4. évad berendelve.

(#2213) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

"We're just getting started ✨ #StarTrekPicard is officially renewed for a second season on @CBSAllAccess!"

Live-Die-Respawn

(#2214) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jó ég, a 90-es években majdnem megépítették Las Vegasban az eredeti Enterprise 1:1 arányú verzióját, hogy a városnak az a környéke újra felvirágozzon! Végül ez nem lett, de lett helyette a Hilton szállóban az Experience, ami ment 10 évig. Ezeknek a történetét veszi végig ez a videó, érdemes megnézni: [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2215) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Picard Blue Skys promo trailer: [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2216) oriic válasza CPT.Pirk (#2215) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Azt lehet tudni amúgy, hogy heti részeket kapunk, vagy együtt lesz elérhető az összes? (Vagy ez csak Netflix sajátosság?)

Live-Die-Respawn

(#2217) butch3r válasza oriic (#2216) üzenetére


butch3r
senior tag

cbs all accessen is hetiben jön mintha sima tv-ben lenne. így amazonon is így kerül majd ki
[link]

(#2218) oriic válasza butch3r (#2217) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

:R

Live-Die-Respawn

(#2219) butch3r


butch3r
senior tag

na kinek hogy tetszett?
nekem tetszett, egyedül talán az, hogy kicsit úgy érzem hogy ez is már amdoenr sorozatokat követi és mivel 1 folytonos szálon halad a story (ami jó, nagyon jó, én szeretem) ezért jobbat tesz neki ha lehet darálni
pl mikor az Expanse sorozatot ajánlom, mindig mondom, hoyg ne az első rész alapján itélkezzen bárki, hanem az első 4 rész után. tekintse azt egy ~3.5 órás bevezető filmnek. mert cska az első rész még nem elég.

(#2220) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

1x01

Na ez jó kezdés volt, túl sok mindent még nem tudunk, szóval bárhova kifuthat a szezon. Azt már a trailerekből tudtuk hogy lesz itt borg megint, akik a kedvenceim, szóval jöhet a következő rész. :)

Live-Die-Respawn

(#2221) Narxis válasza butch3r (#2219) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nem lett olyan rossz mint vártam bár már nagyon alacsonyan van a léc nálam. Mindenképp kell még 1-2 rész, hogy komolyabb véleményt tudjak írni.

Thanos was right.

(#2222) Locutus válasza Narxis (#2221) üzenetére


Locutus
veterán

Pontosan, nosztalgia faktor megvolt, de annál több még nem nagyon. Tetszett, de ennyi.
Mondjuk mikor a csaj repülni kezdett verekedés közben, elég rossz érzés fogott el, hogy itt valami szuperhősös comic fasság jön Picard "'másik életéből" :) De talán csak nem fogják röhejesre a későbbiekben sem. Hisz ennyit még Data is tudott kb :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#2223) butch3r


butch3r
senior tag

[link] https://www.youtube.com/watch?v=MyA_Etw30mM

Star Trek: PICARD- Every Easter Egg in Episode One

[ Szerkesztve ]

(#2224) oriic válasza butch3r (#2223) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Legtöbb az feltűnt, de a Ferengi logo pl nem, meg ahogy a bajori nő sem a sminkelős résznél. Meg az is újdonság volt, hog Maddox szerepelt már korábban. [link] :C

Live-Die-Respawn

(#2225) butch3r válasza oriic (#2224) üzenetére


butch3r
senior tag

én egyeüdl az enterprise D modellt nem látom...
sf portálos cikkben is említik direkt megnéztme még 1x és egyszerűen azt nem látom :D
[link] https://lightspeed.blog.hu/2020/01/25/mit_tudhattunk_meg_a_star_trek_picard_elso_reszebol?fbclid=IwAR0ek6F5aukw3Y_9rH9H8bc_rxLyiw3HARumrgN8Rn4cCY_qsOpcJF5WLuY

ellenben cassidy yates freights is jó kis kikacsintás :)

(#2226) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

https://index.hu/mindekozben/poszt/2020/01/26/valamire_hatarozottan_emlekeztet_trump_urparancsnoksaganak_logoja/

Na igen, kissé hasonló :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2227) DS39 válasza butch3r (#2225) üzenetére


DS39
nagyúr

köszi a cikket, több részlet világos lett. :)

Kérdés:
Az alábbi a mondatban ez elírás (és 2390 akart lenni) vagy a Discovery távoli jövőben játszódó kalandjára gondolt?
"Az Enterprise E sorsa
Azt ugyan még nem tudni, hogy a 3290-es évek végén mi a helyzet az Enterprise E-vel, de a Picardból legalább annyi kiderült, hogy 2387-ben szolgált egy Enterprise a Csillagflottában, aminek Picard volt a kapitánya."

Ami az első részt illeti, valóban sok a nosztalgia faktor, ami vonzza a rajongókat, remélhetőleg a történetet nem csak e köré építik fel, hanem egy olyan ST folytatást csinálnak, mely önmagában is érdekes lesz. (és nem szükséges a CGI orgia, amit a DIS-ben megkapunk, egy gyorsabb történetvezetés mellett)

szerk: furcsa, hogy a spoiler rész soronként lesz látható, ha ráviszem az egeret, pedig egyben jelöltem ki. sorry...

[ Szerkesztve ]

(#2228) oriic válasza DS39 (#2227) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

A dátum fix hogy elírás lesz.

Live-Die-Respawn

(#2229) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Na mi is megnéztük az első részt. Patrick Stuart még mindig pokolian jó színész, kíváncsian várom a folytatást.

Nem tudom ki vette észre, de az elején a neveknél ott volt Gene Roddenberry fia is. Ez azért nagyon jó, mert ő sokáig elutasította az apja munkásságát. Aztán történt valami és azóta teljesen megváltozott ezen a téren.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2230) butch3r válasza butch3r (#2225) üzenetére


butch3r
senior tag

véégre látom :D (FB picard csoportból)

(#2231) oriic válasza butch3r (#2230) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Amúgy nem néztem utána, de a kés amive leszúrták a csaj barátját, az nem ugyanolyan volt mint a Nemesis-ben Shinzon kése?

Live-Die-Respawn

(#2232) Locutus válasza butch3r (#2230) üzenetére


Locutus
veterán

Mondjuk a bekarikázott pont nem a D, hanem az E :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#2233) CPT.Pirk válasza Locutus (#2232) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ne vedd el az örömét! :N :DDD

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2234) butch3r válasza Locutus (#2232) üzenetére


butch3r
senior tag

tudom, de a másik a falon már a D :D (a jobb oldali képen pont a karika felett)

(#2235) Locutus válasza butch3r (#2234) üzenetére


Locutus
veterán

És azt tudtad, hogy annak az Enterprisenak nem is volt D jele a farpoint küldetés feléig?

"Thats because Commander Riker brought the D"

:DDD

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#2236) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Amugy meg tippelgessunk:

Az a kocka vajon honnan szarmazhat? Ellenseges hajo ami megbenult a kiralyno pusztulasaval, esetleg az Unimatrix Zerobol valamelyik lazado hajo?

Azt azert remelem hogy nem az lesz a sztori h a borgot iranyitva akarjak a Romulanok leigazni a Foderaciot vagy barmi mast.

Live-Die-Respawn

(#2237) madgie válasza oriic (#2236) üzenetére


madgie
titán

Mármint bukósisakos szuperromulánok, akiknek a köpésétől felrobban egy android? :D

(#2238) oriic válasza madgie (#2237) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Savas assasinok na. Most azzal mi bajod volt?;]

Live-Die-Respawn

(#2239) butch3r válasza Locutus (#2235) üzenetére


butch3r
senior tag

nem tudtam de ma is tanultam valami :DDD

@2237: alien-romulán hibrid :DDD

(#2240) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Star Trek: Picard

1x02

Nyugis rész, tetszett nagyon. Körvonalazódik már, hogy mi áll a háttérben, a kérdés már csak az, hogy a Borg-nak lesz-e nagyobb szerepe végül a szezonban.

Live-Die-Respawn

(#2241) Narxis


Narxis
nagyúr

Ez a véleményem a Star Trek : Picard sorozatról [link]

Thanos was right.

(#2242) oriic válasza Narxis (#2241) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ebből nem jön le, hogy pozitív, vagy negatív. ;]

Live-Die-Respawn

(#2243) Narxis válasza oriic (#2242) üzenetére


Narxis
nagyúr

Hehe akkor jó. ;]

Amúgy erős közepes de jobban tetszik mint a Discovery. Köv. részben gondolom megismerkednek a hajóval és a legénységével akik zsoldosok vagy csempészek de a szívük mélyén "jók" és mehetnek az űrbe. Az lesz itt a probléma, hogy az újdonsült rajongóknak akiket a Discovery vonzott be( van ilyen? hehehe) azoknak túl klasszikus, a régi trekiknek meg túl modern ez a sorozat. Ezért gond lesz majd a nézettséggel. Ja meg a fuckozásról gyorsan le kéne szokni, ez nem az a sorozat, így nem egyedi lesz hanem pont, hogy középszerűbb.

Thanos was right.

(#2244) Aljasvip válasza oriic (#2240) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Nekem tetszett ez a kis nyugis epizód. Szépen lassan körvonalazódik az összes fontos karakter motivációja, és kis dráma is jött mellé.
Volt egy táblára írt szöveg amin felsírtam: "This facility has gone 5843 days without an assimilation"

[ Szerkesztve ]

(#2245) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Star Trek: Picard

1x03

Kezd összeállni a banda, a rész végi TNG theme-nél meg elkezdtem vigyorogni. :)

Live-Die-Respawn

(#2246) Narxis


Narxis
nagyúr

Star Trek: Picard

1x03

Rossz volt nézni azt a harci jelenetet, szegény öreg embert lökdösték ide-oda, annyira nem illik hozzá az akciózás de ha már tudja, hogy vékony jégre lépett az első csajjal akkor miért nincs nála phaser kábító fokozaton? Sehogy nem tudok jobbat adni 10-ből 5 pontnál erre a sorozatra. Persze bizakodó vagyok mert most már legalább az űrben vannak...

Thanos was right.

(#2247) OPiiPO válasza Narxis (#2246) üzenetére


OPiiPO
addikt

Ugye megvan hány éves a főszereplő? ;]
Meg nyilván van oka miért nincs nála phaser, csak ahhoz esetleg látni kellene a maradék részeket is,amit mi még nem annyira :P

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#2248) Narxis válasza OPiiPO (#2247) üzenetére


Narxis
nagyúr

Az Enterprise D kapitányaként se láttuk sokat verekedni, nem is volt azzal baj de most már a kora miatt se illik hozzá arra meg végképp nem fogsz választ kapni, hogy miért nem volt eddig nála semmilyen védelmi eszköz a sétabotján kívül, lol. Azt nem zárom ki, hogy mondjuk 1-1 részben fegyvert fogjon de lehet, hogy állandó jelleggel nem lesz nála semmi ami megint baromság lesz. Persze ott lesznek vele a "harcias" karakterek akik majd kisegítik.

Thanos was right.

(#2249) DS39 válasza Narxis (#2248) üzenetére


DS39
nagyúr

a phaser csillagflotta felszerelés, mivel leszerelt, az nem várható, hogy lesz nála, sem komolyabb cucc, mint a TNG küldetéseken, de majd más fajok fegyvereivel fognak felszerelkezni a csapatával.

[ Szerkesztve ]

(#2250) OPiiPO válasza Narxis (#2248) üzenetére


OPiiPO
addikt

ok, majd kiderül :K

ezt pedig a sorozatos topicból loptam: Patrick Stewart Invites Whoopi Goldberg to Return to 'Star Trek'

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.