Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2801) lezso6 válasza madgie (#2800) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez a sorozat habár az identitáspolitika állatorvosi lova, bárcsak mindössze ez lenne vele a baj. Vagy azzal, hogy nem Star Trek. Nem, az a baj, hogy ezektől eltekintve is úgy szar ahogy van, gagyi fos. De legalább drága, valami 10+ millió dollár epizódonként. Biztos meg kell fizetni azt a diverzitásért felelős managert. ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2802) butch3r válasza Narxis (#2798) üzenetére


butch3r
senior tag

amikor indult s3, akkor rendelték be.
[link]

sokáig próbáltam védeni ezt a sorozatot, de ez az s3 iszonyat mélypont.

én azokat a droidokat se értettem, eddig 1 korábbi st szériában nem volt róla szó, hogy lennének ilyen karbantartó droidok, most meg honnan...
a turbo lifteknél lévő gigantikus terek úgyszintén rém furák, hol van ennyi hely a hajóban. korábbi sorozatokban miért nem volt erről szó, hogy több 10 méteres csarnokok vannak kb a válaszfalak mögött..
a sta trek világa miatt nézem tovább, már csak azért is mert -sajnos- canon, de nagyon örülnék ha elpatkolnának a szereplők és újak jönnének. @2799: ha olvassák a topikot a készítők ebben a sorrendben pls: Az új fiúlánykányfiú karakter (nevére sem emlékszem), stemmets, dr culbert (akár egyszerre is), tilly, micheal. köszi

(#2803) CPT.Pirk válasza butch3r (#2802) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem csak több 10 méter, most az utolsó epizódban valami gigantikus üres belső teret mutattak, ami ebben a formájában nevetséges.

Minden haditengerészeti hajót üres belső terekkel terveznek, hogy később legyen hely az érkező modern fejlesztéseknek, új rendszereknek, stb. Na de az nem olyan, hogy konkrétan üreges belsejű űrhajót építünk... :U

Ettől függetlenül mondjuk ha saját magához mérjük a sorozatot, akkor még mindig a 3. évad lett eddig a legjobb.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2804) oriic válasza butch3r (#2802) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"én azokat a droidokat se értettem, eddig 1 korábbi st szériában nem volt róla szó, hogy lennének ilyen karbantartó droidok, most meg honnan..."

Onscreen nem láttuk még őket, de mintha régi canon képregényekben szerepeltek volna mint engineering droid. Bár lehet rosszúl emlékszem. Egyébként engem nem zavarnak, kis extrának okésak. A turbo liftes rész a hatalmas térrel, az viszont epic fail. :D

Live-Die-Respawn

(#2805) Narxis válasza lezso6 (#2801) üzenetére


Narxis
nagyúr

Igen, sokan elnéznénk itt ezt a propagandát ha a sztori jó lenne de nem ez az elsődleges szempont. Ehhez jön az, hogy nem tudni semmit a nézettségről, se arról, hogy van-e valami szint ami alatt kaszálnák a sorozatot. Ilyen körülmények között szerintem az Enterprise lehúzott volna 6 évadot simán.

Egyébként belső térrel kapcsolatban azt olvastam, hogy a hajó mérete van elcseszve, hogy sokkal nagyobb mint amilyennek látszik. Legalábbis trekmovie.com -on ezen megy a vita, csak tudnám, hogy az miért kevésbé gáz, hogy ennyi pénzből rendes CGI-ra se futja... én valószínűbbnek tartom, hogy csak egyszerűen lesz.rják a dolgokat, nincs kedvük az íróknak ezzel foglalkozni, kellett valami látványos jelenet az utolsó részre oszt kész.

Thanos was right.

(#2806) DS39 válasza butch3r (#2793) üzenetére


DS39
nagyúr

érdekes. én itt befejeztem volna a történetet.
mi lesz a 4. évadban? föderáció újraegyesítéses küldetések, dilítium szétosztás?
ha már folytatják, kell egy új főellenség. de nem ilyen smaragd lánc bénaság, hanem borg vagy domínium-szintű.

(#2807) oriic válasza DS39 (#2806) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

BORG pls. :B :P

Live-Die-Respawn

(#2808) CPT.Pirk válasza oriic (#2807) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Inkább ne, mert újraalkotják őket is mint a Klingonokat az S1-ben... :N

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2809) oriic válasza CPT.Pirk (#2808) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ha nem csinálták meg a Controlt BORG originnek, akkor ettől nem félek. :D

Live-Die-Respawn

(#2810) CPT.Pirk válasza oriic (#2809) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Bruhh na az még lenne valami! :DDD

Amúgy, igazi jó Borg originnek azt a Destiny 3 könyves szériát venném be a kánonba, kerek és értelmes történet David Mack tollából. https://memory-beta.fandom.com/wiki/Star_Trek:_Destiny

Érdemes elolvasni, ha éppen nincs mit.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2811) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

How Star Trek Discovery Ship Is Bigger on the Inside Than Outside - Explained in Enterprise

A kommentek a videó alatt... :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2812) butch3r válasza CPT.Pirk (#2811) üzenetére


butch3r
senior tag

meglep, hogy mindenhol ennyi negatív komment és még így is 7.2 imdb-n. enterprise 7.5
enterprise a 10es skálán 12-es discoveryhez képest...

2810: még nem olvastam, de így hogy nem kánon, nem tudom mennyire akarom. pedig nagyon szeretnék már 1 jó sorozatot ami újra sokat foglalkozik (értelmesen) a borg-al és az eredetükkel.

(#2813) CPT.Pirk válasza butch3r (#2812) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha rám hallgatsz, nyugodtan olvasd el, 1:1-ben beillik a kánonba, a megszokott szereplőink vannak benne szép számmal. A könyvben bemutatott hajót amit Ezri Dax kapott meg, azt pl. átvette a Star Trek Online. :)

Amit még tudok ajánlani Borg témában, az szintén nem kánon, a Voyager könyvek amik a hazaérkezésük utáni időkben játszódnak. Főleg az első könyv lehet neked érdekes a Borg téma miatt, az még egy filmet is megérdemelt volna szerintem.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2814) lezso6 válasza Narxis (#2805) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szerintem alapvetően az van, hogy hiába fos a sztori, egyszerűen manapság nem ez számít, hanem az hogy 21. századi vörös farok mennyire jól van beleépítve a filmbe. Azaz a hivatásos kritikusok ma már csesznek rendesen elvégezni a munkájukat, ehelyett inkább azt nézik, hogy az adott film beleillik az ő politikai narratívájukba.

S a problémát csak tetézi, hogy a kritikusok nagy része egy oldalt képvisel, legalábbis a Rotten Tomatoes alapján. Ott a Discovery az még mindig 80-90% körül van a kritikusok szerint, ami azért elég vicc. Lásd még a Batwoman meg a Dr Who új évadait, ahol szintén hasonló a helyzet, állítólag még rosszabbak, mint a DIS, a nézők pontszáma legalábbis hasonlóan a béka segge alatt van. Ha meg ránézel valami olyasmire, mint a Joker, akkor meg pont fordítva van.

Az Discovery-re visszatérve: szerintem a fentit szolgálják ki vele, meg egyszerűen nem értenek hozzá. Számomra úgy tűnik, mintha úgy készülne a sorozat, hogy adott egy csomó (nem feltétlenül eredeti vagy értelmes) ötlet, aztán ezek igazítják a sztorit, hogy mind benne legyen, s végül ezért néz ki egy kontár, se füle se farka tákolmánynak az egész.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2815) butch3r válasza lezso6 (#2814) üzenetére


butch3r
senior tag

mondjuk ha egy-egy kritikus le merné írni hogy túl sok a PC stb akkor a hangos kisebbség olyan balhét csapna ellene hogy genderrasszista stb hogy vége lenne karrierjének. így ha így is érzik sem merik szerintem leírni...

(#2816) lezso6 válasza butch3r (#2815) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

De nem is azt kéne leírnia, hanem azt hogy egy szar. Mint film. PC-től függetlenül. Ezért gondolom azt, hogy a kritikusoknak pont hogy tetszik ez a "progresszív" píszískedés a sorozatban, és ezért értékelik túl. Ha nem így van, akkor meg szimplán hülyék, mint a segg, hogy nem veszik észre milyen gagyi, szita sztorija van a sorozatnak. De ezt erősen kétlem, még annak is nagyobb valószínűségét látom, hogy a CBS egyszerűen lefizette a kritikusokat.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2817) OPiiPO válasza madgie (#2800) üzenetére


OPiiPO
addikt

:R

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#2818) Narxis válasza lezso6 (#2814) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ezért kell bojkottálni, senki ne menjen moziba vagy fizessen elő CBS streaming-re mert csak ebből értenek.

Thanos was right.

(#2819) butch3r válasza Narxis (#2818) üzenetére


butch3r
senior tag

ennek sajna nem az lenne szerintem az üzenete, hogy szart csináltok, hanem hogy nem érdekel már senkit manapság a star trek, csináljatok mást.

(#2820) Narxis válasza butch3r (#2819) üzenetére


Narxis
nagyúr

Jelen pillanatban nekik nagyobb szükségük van a Star Trek-re mint a Star Trek-nek rájuk, mivel nincs exkluzív tartalmuk úgy mint a Disney-nek, Amazon Prime-nak, Netflixnek, HBO Max-nak. Esetleg egy olyan szarkeverő van a CBS-nél pozicíóban mint a Disney-nél a Kathleen Kennedy. Persze ott van Kurtzman de felette kell, hogy legyen aki ezt az egész hányingert támogatja és nem küldi el az egész kreatív csapatot a fenébe.

Thanos was right.

(#2821) lezso6 válasza Narxis (#2820) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Érdekes, hogy a JJ-féle, szintén Kurzman által (is) írt Star Trek filmek azért közel sem ennyire mocsok szarok, sőt. Persze, nem sok közük van a Star Trekhez meg relatíve bugyuta sci-fi akciófilmek, de önmagukban szerintem tök jól működnek.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2822) Narxis válasza lezso6 (#2821) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ja hát szódával elmegy de azért ott 2 órára kell alkotni valamit itt meg 13x45 perc per évad.

Amúgy ami ott leginkább zavart az a dizájn, ami viszont itt a sorozatban elviselhetőbb, nincs lensflare és nem használnak annyi fehéret, valahogy nézhetőbb de továbbra is gáz, hogy nincs rendes gépház mint a Voyager-ben vagy TNG-ben. Mondjuk ez lenne a legkisebb baj a sorozattal kapcsolatosan. :D

Thanos was right.

(#2823) Locutus


Locutus
veterán

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#2824) oriic válasza Locutus (#2823) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Na bazz... :W ;]

Live-Die-Respawn

(#2825) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ööö, LOL. :DD

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2826) CPT.Pirk válasza lezso6 (#2825) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Atya ég! :DDD

Ez gázabb, mint bármi amit eddig felhoztak a sorozat kapcsán problémát. :C :C :C

*Bár mondjuk Dzsordzsu feneke hmmm :DDD

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2827) OPiiPO válasza CPT.Pirk (#2826) üzenetére


OPiiPO
addikt

59 éves, ahhoz képest nagyon rendben van Georgiou :K

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#2828) Narxis válasza OPiiPO (#2827) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ázsiaiak, egyik napról a másikra öregszenek meg. :D

Amúgy nekem annyira nem poén ez a plakátos dolog mert ebből is látszik, hogy akkor ez a woke PC dolog csak azért kell mert azt hiszik így lehet a fiatalokat CBS All Access előfizetésre bírni, meg gondolom a csajnak is szarul eshetett. Eddig legalább azt hittem, hogy a cégnél valaki szentül hisz ebben az ideológiában de akkor nem, csak azt hiszik muszáj ezt tolni. A Nielsen felmérésénél a top 10 streaming sorozatban 1 CBS-es sincs: [link]

Thanos was right.

(#2829) OPiiPO válasza Narxis (#2828) üzenetére


OPiiPO
addikt

nincs azzal semmi gond, amíg az a pillanat valahol a 97. és a 98- születésnap közt van :))

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#2830) Ra3


Ra3
őstag

Sziasztok, újra idetaláltam, annó az indexes trek topicot olvastam mikor először ment a DS9 a viasaton, visszakeresve 12 éve kommenteltem ide, csak akkor ez eléggé elhagyott volt és teljesen elfelejtettem.
Most a netflixen szembejött a Discovery, majd elkezdem, utoljára a ST:Ent-et néztem meg az új filmeket, de lassan neki kéne ugrani a DS9-t újranézni, az mindig meg tud lepni hogy mennyire jó :DDD .

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#2831) #48613632 válasza Ra3 (#2830) üzenetére


#48613632
törölt tag

Hát, a Discovery is meg fog lepni, ebben biztos vagyok. :DDD

(#2832) DS39 válasza Ra3 (#2830) üzenetére


DS39
nagyúr

Azért készülj fel lélekben, hogy a DS9-hoz, de még az ENT-hez képest is, a DIS egy másfajta szemléletű ST sorozat.

(#2833) Narxis


Narxis
nagyúr

Gyerekek, se a Picard-ban se a Discovery-ben nincs meg ez a technológia?

Ezt miért nem fejlesztették tovább?

Thanos was right.

(#2834) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

7.-én lesz a premierje ennek a fan filmnek: SQUADRON - A Star Trek Fan Production

Ha jól értem, ez az első fan film, ami az Ares studios (Axanar) -nál készült.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2835) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Most TNG-t nézek ez alapján: [link] Volt egy borgos rész eddig, most a 3. évadnál tartok, remélem lesz még sok borg. Ahogy rágugliztam, TNG-ben nem éppen. :DDD
Ha végeztem majd vele, utána Voyager => Picarddal folytatom. DS9-ról és Enterprise-ról elég rosszakat olvastam, gondolom nem vész, ha skippelem őket.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#2836) Sweet Lou 6 válasza Apollyon (#2835) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

DS9 pedig szvsz az egyik legjobb, bár tény, hogy vannak sajátos vonásai pl. a TNG-hez képest. De egy próbát mindenképp megér. :K
Az ENT meg ennyi idő távlatából szintén nem egy rossz sorozat, persze a TNG-hez nem ér fel.
De nálam meg speciel a Voyager a legtúlértékeltebb :)

sweetlou6.wordpress.com

(#2837) CPT.Pirk válasza Apollyon (#2835) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

DS9 az egyik legjobb ST sorozat, ebben közmegegyezés van. Az Enterprise meg az utolsó klasszikus "trek" sorozat volt, mielőtt a Discovery meg a Picard "új-hullámos" dolgok jöttek.

*Voyager első része éppen a DS9-en kezdődik, azok a sorozatok nagyrészt egyszerre voltak képernyőn és az idővonalon is együtt futnak. Voyagerben vannak nagyon jó borg-os részek ugyanakkor a vége felé olyan is akad, ami kicsit kasztrálja a borgot.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2838) DS39 válasza Apollyon (#2835) üzenetére


DS39
nagyúr

A Deep Space Nine-t ki ne hagyd, a legkomplexebb ST sorozat. :K

(#2839) Apollyon válasza DS39 (#2838) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Upsz, akkor valamit benéztem, sorry! :D
Beszerzem akkor azokat is. Látom összefoglalóban is, hogy akkor ez is maximum SD minőség. Régi szép idők feeling beüt akkor. :D Még a '60-as évek beli TOS-t is HD-ban láttam.)))

De akkor melyiket nézzem majd előbb, DS9 vagy Voyager, vagy nézzek neten valami mixelt leírást?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#2840) Ra3 válasza DS39 (#2838) üzenetére


Ra3
őstag

+1 a DS9-ra, engem a Voyager húzott be a ST világába, de egykét jól sikerült részen kívül biztos hogy nem fogom újranézni, a DS9 viszont sokadszorra nézve is brutál jó, az egyik legnagyobb hiba lenne kihagyni.

#2839:szerintem DS9-al kezdd, időben is előbb kezdődik, meg amúgy is teljesen külön fut a kettő, ugye a delta kvadránsban egy teljesen másik sztorivonal mentén megy a Voyager, nem nagyon van átfedés a kettő közt.

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#2841) Locutus


Locutus
veterán

Lehet, hogy egy kép erről: 1 személy és , szöveg, amely így szól: „TO BE, OR NOT TO BE... RIP CHRISTOPHER PLUMMER 1929 2021”

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#2842) Narxis válasza Apollyon (#2839) üzenetére


Narxis
nagyúr

TNG után jöhet a DS9 aztán a Voyager, aztán az Enterprise és végül a Picard.

Thanos was right.

(#2843) Apollyon válasza Narxis (#2842) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Köszi mindenkinek, úgy lesz. :R

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#2844) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Pár érdekes TNG tény:
-eredetileg Troi és Tasha egymás szerepét játszották volna, és annak a Troi-nak 4 melle lett volna. :)
-Worf homloka azért változott meg a 2. évadban, mert valaki ellopta a homlok kelléket amit addig használtak. :DDD

[link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2845) butch3r válasza CPT.Pirk (#2844) üzenetére


butch3r
senior tag

érdekes volt, köszi!

(#2846) Locutus


Locutus
veterán

:DDD
Lehet, hogy egy kép erről: 1 személy és , szöveg, amely így szól: „WHEN I CATCH YOU POKEMON imgflp.com THEY WILL SING SONGS AOUT THIS DAY”

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#2847) butch3r


butch3r
senior tag

(voyager újranézés közben merült fel bennem) elhangzott valahol (könyv, sorozat, stb) hogy amikor a borggal csapnak össze, "közelharcban" (szóval nem űrhajók között) és a borg már adaptálódott (ergo a fézerek sz*rt se érnek) miért nem váltanak klasszik lőfegyverekre? a kapcsolatfelvételben Picard egész jól eltudta vele intézni őket.
+ kézitusánál kardok stb-nél nem volt szó arról hogy ott is adaptálódnak, szal egész kézenfekvőnek tűnne ilyen retro fegyverekkel harcolni velük...

(#2848) CPT.Pirk válasza butch3r (#2847) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ennyire sajnos nem konzekvens a borg pajzsok működése. Elvileg erőtér módjára sima szilárd dolog azon nem juthat át, de Worf mégis sikeresen kardozik velük...

De ez olyan kérdés, hogy pl. miért nem használnak személyi pajzsot meg gránátot az alapfelszerelés részeként. Fotongránátok elvileg léteznek, DS9-ben beszéltek róluk egy epizódban, személyi pajzs meg pl. a TNG könyveiben kerül elő, de képernyőn nem láttuk, valszeg budget okokból.

Egyébként ajánlom a Destiny trilógiát elolvasni, ott azzal irtják a borgot, amit mondtál. https://memory-alpha.fandom.com/wiki/Star_Trek:_Destiny

Ráadásul nagyon jól megírt történet, igazi canon lehetne.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2849) Ra3


Ra3
őstag

Netflix kapcsán egy lifehack amit véletlen fedeztem fel, nálunk a sorozatokból csak a DIS érhető el, viszont ha nem a play áruházas appot használom (nem kompatibilis eszköz miatt) hanem a netflixtől letölthető verziót akkor elérhető az összes sorozat, a TOS-tól kezdve DIS-ig bezárólag mind (animated is).
Magyar nyelv nincs hozzájuk, felirat sem, és valószínű hogy csak régebbi eszközökön megy, én egy 7-es androidot futtató Huawei M3-on használom. Erről a tabról okostévére át tudom lőni, rendesen a neflix appban indul el, tudok a tévén váltani az epizódok közt, meg hangsáv felirat választás is megy, ugyanakkora tévén nem marad semmi nyoma hogy néztem, nincs benne a nézd tovább-ban sem.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#2850) oriic válasza Ra3 (#2849) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Netflix kapcsán egy lifehack amit véletlen fedeztem fel, nálunk a sorozatokból csak a DIS érhető el, "

Hol laksz amúgy, mert itt ülök a gép előtt és látom hogy TNG, DS9, Animated, Enterprise és TOS is nézhető Netflix-en. (Meg ugye Discovery, de az alap)

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.