Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) Plazmacucci válasza #65675776 (#1150) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Jaja. Sisko nagyon feka stílusban tolja eredetileg, szerintem marha jó Sörös Sándor szinkronnal. Nagyon jók a szinkronok, talán az Enterprise az ahol már romlott a minőség.
Kedvencem: [link] :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1152) #65675776 válasza Plazmacucci (#1151) üzenetére


#65675776
törölt tag

Jól rémlik, hogy Kirk szinkronhangja is Sörös Sándor?

Na, a linkelt részlet pl egy totálisan rossz szinkron. Félelmetesen nem stimmelnek a hangok. Miles stílusából semmi sem jön át.

(#1153) Bad Pritt válasza Plazmacucci (#1151) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Én imádom eredetiben is, de a szinkron is jó.

Ez meg... paprikés csirke ftw. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#1154) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Magyar cikk az új ST sorozatról: http://www.origo.hu/teve/20160811-star-trek-discovery-bryan-fuller.html

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1155) Bad Pritt válasza CPT.Pirk (#1154) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ha Lee Pace benne lenne az hatalmas pluszt jelentene szerintem. Nagyon jó karakterszínész.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#1156) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

"A történetről még mindig nem árultak el konkrétumot, de annyi kiderült, hogy van egy esemény a Star Trek-ben, egy ‘incidens’ a Csillagflotta történetében, amiről már volt szó korábban (szóban), azonban komolyabban sosem foglalkoztak vele. Ezt a történetet mesélik majd el egy karakteren keresztül, aki “utazásának” köszönhetően megtanulja, hogy jöjjön ki másokkal a galaxisban."

Tippek?

"A sorozat az elsődleges univerzumban (Prime Universe) játszódik majd, tehát nem az új mozifilmekében."

Én szeretem az új érát is de: FUCK YEAAAH!!!

"Lesznek a sorozatban robotok."

Robotok. Hm, tehát nem androidok, és nem BORG ezek szerint. :(

Live-Die-Respawn

(#1157) DS39 válasza #65675776 (#1150) üzenetére


DS39
nagyúr

viszont a Voyager nem hadihajó volt, hanem kutatóhajó, és a személyzet is ennek megfelelő.
mintha éppen csak leugranának egy piknikre a vulkániakhoz. - szóval szerintem ez ennek is betudható.

menet közben kellett felkészülniük a hadi állapotokra.

(#1158) #65675776 válasza DS39 (#1157) üzenetére


#65675776
törölt tag

Annyira kutatóhajó volt, hogy éppen egy Maquis hajó elfogása volt a feladatuk, amikor átkerültek (a másik hajóval együtt) a Delta kvadránsba. Szóval nem menet közben kellett felkészülniük a hadi állapotra, hanem eleve harci bevetésen voltak, mikor megtörtént az incidens. Kutatóhajókat eleve nem készítettek fel kvantumtorpedók és trikobalt fegyverek bevetésére. A Voyager ezek mindegyikével rendelkezett. Az egyik legjobban felfegyverzett hajó volt a Csillagflottában.

14 phaser-sor (a Galaxy-osztály hajóin 10 vagy 12 volt) és még négy önálló phaser. Emellett 5 torpedóvetőcső. A torpedókhoz szinte minden létező harcirész volt készletezve. Mivel nem igazán számítottak a borggal való találkozásra, ezért kvantumtorpedókat az adott bevetésre nem vittek. (A DS9-on simán vehettek volna fel ha szükségét látják.)

[ Szerkesztve ]

(#1159) CPT.Pirk válasza #65675776 (#1158) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Személyi pajzsok, gránátok és egyéb kiegészítők igen csak hiányoztak a biztonsági csapatok repertoárjából. Egy kézi fézerrel visszaverni az átszálló ellenséget az derék. :)

Ebből a szempontból sokkal jobban meg voltak csinálva a harcok az Enterpriseon.

Jah amúgy a Voyager torpedó készlete olyan 15 alkalommal változott a sorozat alatt, mindenféle irányba. :DDD

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1160) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Star Trek Online - Konzolos fejlesztői videó.

Live-Die-Respawn

(#1161) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Gyerekkorban kell kezdeni!

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1162) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Némi új infó az új sorozatról magyarul: [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1163) Plazmacucci válasza CPT.Pirk (#1162) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Castingról van infó? Ezt sajnos nem követtem.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1164) CPT.Pirk válasza Plazmacucci (#1163) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem tudok róla, szerintem a linkeltnél több infó még nincs.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1165) #65675776 válasza CPT.Pirk (#1162) üzenetére


#65675776
törölt tag

"Alacsonyabb rangú" és "Number One" egy mondatban... Mondjuk az elsőtiszt valóban alacsonyabb beosztás, mint a kapitány.

(#1166) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

50 éves az ST!

[CBS videó montázs]

[eleg_sok_minden_megvalosult_mar_a_star_trek_otleteibol]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1167) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Rohadt jól kezdődik a reggelem:

Májusra halasztották a Star Trek Discovery premierjét

Live-Die-Respawn

(#1168) gzbotii válasza oriic (#1167) üzenetére


gzbotii
veterán

Aaaaaaa :W

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1169) CPT.Pirk válasza oriic (#1167) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Lekéstem a buszt reggel, a pót busz meg idő előtt ment el, én is éreztem, hogy ez egy rossz nap lesz. :U

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1170) gzbotii válasza oriic (#1167) üzenetére


gzbotii
veterán

Ősszel ezek szerint mégis neki fogok fogni a TOS-nak. Most, hogy belegondoltam, hogy milyen közel is volt a premier, még jobban elszomorít :(

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1171) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

[link]

Jajj. Egyik honfitársunk alkotott! :DDD

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1172) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Elkészült az Auroratrek második része: https://www.youtube.com/watch?v=bkEm0btAgBI

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1173) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Shattner az ARC ;] http://www.treknews.net/2016/10/08/william-shatner-awkward-good-morning-britain-interview/

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1174) Kotomicuki válasza CPT.Pirk (#1147) üzenetére


Kotomicuki
senior tag

Sisko-val kapcsolatban nekem pontosan az a megmozdulása (vegyifegyver bevetése) nem tetszett (még a főtisztjei is majd szembefordultak vele ezért, hiszen ellenkezett a szent szabályzattal és a józan ésszel egyaránt - beismerve ezzel a tehetetlenségét és azt, hogy ilyen helyzetbe kerülve semmilyen szabály, vagy egyezség nem számít neki a továbbiakban, azaz: egy mezei senkiházi), ill. az egész Maquis-val szembeni hozzáállása: azokat az embereket eladták rabszolgának (aztán, hogy ez csupán pár nacsalnyik "tévedése", vagy egy háború tudatos előkészítése volt-e, pl. a 31-es szekcióé...) és nemhogy a segítségükre nem sietett, hanem még a gonoszt szolgálva, üldözte is őket. Majd, amikor a Domínium betörésével "megoldódik" a maqui probléma, (mosolyogva) beismeri, hogy mégiscsak azoknak a "terroristáknak" volt igazuk...

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#1175) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

[link] elrejtett hajók a Beyound végén, amiket valszeg senki nem szúrt ki a filmet nézve.

Kotomuki: öhh, hát ahhoz már régen láttam DS9-et, hogy ennyire belemenjek. Amúgy Siskot játszó színész egyébként egy mélyen isten hívő ember. Csak mint érdekesség.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1176) Kotomicuki válasza CPT.Pirk (#1175) üzenetére


Kotomicuki
senior tag

A sorozatban az egész lénye ellentéte volt a maquis-val szembeni hozzáállásának, épp ezért volt szerethető, tisztelhető, pozitív hős. De az a kilengés a jellemében..., valahogy nem illett őhozzá: a cél szentesíti az eszközt ilyen mértékben sohasem vett erőt rajta, ráadásul egy ennyire egyszerű szituációban - minden értelmes a maquis mellett állt, mert megértették és elfogadták az indítékaikat, még a barátnője is, akit fél év börtönnel "jutalmazott" ezért. Ahogy az összes hasonló helyzetben szemet hunyt, vagy akár tevőlegesen is fedezte a szent szabályzattal szembemenő beosztottjait, a jó ügy érdekében, úgy érthetetlen az ezzel 180 fokos ellentétben lévő hozzáállása a maquis-hoz -> itt is szemet hunyhatott volna - ahogy sokan tették - , hiszen a maqui csupán a telepesek, amúgy jogos fennmaradásáért küzdött, miután a föderáció hátba szúrta és odadobta őket az ellenségnek.
Ráadásul mindezt úgy, hogy a börtönből - ahová ő juttatta - szabaduló barátnőjének bevallja, hogy a maquis-nak volt igaza, ...miután több ezren, hiába halnak meg és az ő tevőleges közreműködése miatt sem állhatott helyre az igazság rendje - aminek, amúgy egész életében elkötelezett és tántoríthatatlan híve - és azért sem győzhetett a maquis.

Sajnos, a sorozatból nem derül ki, hogy tulajdonképpen ki, vagy mi is áll a telepeseket eláruló döntés mögött - ezt hibának tartom - , de a 31-es szekció közreműködése nem zárható ki, mert ők operálnak a hagyományos, "az én összeugrasztom őket - többnyire elhibázott és csupán vélelmezett okokból - , majd profitálok belőle, mint álszent és önjelölt békecsináló" módszerekkel, azaz: ha nem lennének, akkor nem is kellenének...
Az események kezdetekor még nem lehetett kalkulálni a domíniummal, aki majd az egész (helyzetnek a) haszonélvezője lesz -> ez is alátámasztaná a 31-esek önelégült elbizakodottságát és hazug hitét az álságos "küldetéseikben", ahogy az az összes többi, velük kapcsolatos részben megmutatkozik: ők csak azt a pár morzsát látják, ami az akciójuk végén, mint "haszon" realizálódik, azt nem, hogy mindezért egy egész kenyérgyárral, annak elpusztításával kellett fizetni.

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#1177) jbauer05


jbauer05
tag

Erősen gondolkozok egy ilyenen. A festés részétől félek egy kicsit. Valaki rakott már össze egy ilyet vagy egy másik hajót ?

(#1178) DS39


DS39
nagyúr

tegnap néztem meg a Beyond-ot, de van amit nem értek teljesen.

ez a film a TOS előtti időben játszódik, igaz?
akkor a Spocknak küldött képen hogy voltak rajta a későbbi arcok? időutazás?

a másik hogy Edison miért változott vissza a film vége felé? azért mert az emberek életerejét vette el és nem gemhadar-szerű lényekét?

inkább spoilerezem.
ne hurrogjatok le, ha hülyeséget kérdeztem, csak szeretném megérteni a sztorit egészében. :B

[ Szerkesztve ]

(#1179) oriic válasza DS39 (#1178) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Első spoilerhez.

Lásd első film sztorija. Azzal hogy az idős Spock visszautazott az időben létrehozott egy alternatív világot, ahol a film sztorija miatt másképp történtek meg dolgok. Lényegében egy párhuzamos világról van szó. A Beyond-ban a kép az öreg Spock személyes tárgyai között volt (valszeg az eredeti idősíkból hozta el) de túl sok jelentősége nincs, ez csak inkább kikacsintás a régi szériára.

Live-Die-Respawn

(#1180) DS39 válasza oriic (#1179) üzenetére


DS39
nagyúr

köszönöm. :)

(#1181) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Tök jó Brian Fuller dobbantott, nem lesz showrunner... Tudom nem mai hír de akkor is. A szereplőkről meg még semmi hír, szerintem ciki.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1182) oriic válasza Plazmacucci (#1181) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Remélem ez nem egy újabb halasztást jelent. :(

Live-Die-Respawn

(#1183) Plazmacucci válasza oriic (#1182) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Pedig várom mint a messiást :D Gyakorlatilag 4 hónapja nem találok friss infókat.
Elméletileg egyébként max 13 részes lesz az első szezon. A májusi megjelenés érdekes lesz.
Itt van összefoglalva kb amit tudunk: [link]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1184) wetomi válasza Plazmacucci (#1183) üzenetére


wetomi
aktív tag

Szerintem nevetséges, hogy egy ilyen márkanévhez, mint a Star Trek, képtelen normálisan hozzányúlni. Mintha nem lenne egy épkézláb ember, aki tudja hogy mit akar egy Star Trek sorozat címén kezdeni.

Kb csak piszkálgatják bottal, pedig ha lenne néhány normális ember és ötlet, akkor bármit el lehetne adni a meglévő rajongóknak és az újaknak is, ha kicsivel is több "klasszikus" ST érzés van benne, mint az új filmekben.

Nincsen a régi csapatból néhány öreg motoros, aki szeretné csinálni és érti is? Vagy ennyire megunták? Nincsen a vezetőségben néhány ember, aki tudná, hogy mit szakíthatnának a sorozattal, ha tudatosan és jól felépítik?

(#1185) #65675776 válasza wetomi (#1184) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha csak az a szempont, hogy szakítsanak, akkor annak nem sok ST lesz a vége. A Beyond forgatókönyvét is azért kellett átírni, mert túlzottan ST volt.

(#1186) Plazmacucci válasza wetomi (#1184) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Sajnálom, hogy Fuller nem akar teljes munkaidőben foglalkozni vele. Csomó jó sorozaton dolgozott, ő csinálta a Hannibbal-t is.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1187) CPT.Pirk válasza wetomi (#1184) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Vannak ilyenek, kapnak is a nyakukba lawsuite-ot...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1188) CPT.Pirk válasza #65675776 (#1185) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Tudsz erről az átírásról konkrét dolgokat?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1189) #65675776 válasza CPT.Pirk (#1188) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az a baj, hogy csak ennyit mondanak róla. Az eredeti forgatókönyvből még csak morzsákat sem sikerült találnom. [link]

(#1190) CPT.Pirk válasza #65675776 (#1189) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szóval az volt a gond, hogy nem hoz annyi pénzt egy ST film, mint az Avangers vagy a Galaxis őrzői...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1191) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Most láttam két friss videót, miszerint a CBS és a Paramount mégsem hagy fel az Axanar elleni lawsuite-tel, valamint rögtön ki is nyilvánították, hogy JJ Abramsnak nem volt jogalapja olyat nyilatkozni, hogy megszűnik az eljárás. :U

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1192) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

"BREAKING: #StarTrekDiscovery beams up first three cast members: @ActorDougJones, #MichelleYeoh, and
@albinokid."

[link]

Live-Die-Respawn

(#1193) Plazmacucci válasza oriic (#1192) üzenetére


Plazmacucci
félisten

U micsoda femnáci karakter lesz már látom.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1194) gzbotii válasza oriic (#1192) üzenetére


gzbotii
veterán

Csak jönne már... El sem hiszem, hogy már itt lenne egy karnyújtásnyira, ha nem halasztják el :O

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1195) Tertius válasza CPT.Pirk (#1191) üzenetére


Tertius
tag

Szvsz ez jó hír. Azok után, amit le akartak vágni a fanmade dolgokkal (trekes színészek, trekes bárki kitiltása belőlük), cserébe az ilyen-olyan legalizálásért, ez szerintem jó hír. Így legalább még játékban van a józan ész is.

(#1196) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

És a főszereplő: Sonequa Martin-Green. Sasha a Walking Deadből, ha valaki nézi, úgyhogy rögtön elkezdett spoiler halált kiáltani az internet gyík fele. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#1197) .LnB válasza Bad Pritt (#1196) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Szerintem nem is véletlen. Így tuti "kampeca" neki.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1198) Plazmacucci válasza Bad Pritt (#1196) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Omfg

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1199) oriic válasza Bad Pritt (#1196) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Csinálnak egy női Siskót?

Live-Die-Respawn

(#1200) CPT.Pirk válasza Bad Pritt (#1196) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem nézek ilyen zombis dolgokat, szóval nem ismerem a csajt, de valahogy nem szimpi. :U

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.