Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) oriic válasza Narxis (#1950) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Viccnek is rossz. Emlékszem hogy majdnem leestem a székről az Enterprise sorozat utolsó jeleneténél. :D

Live-Die-Respawn

(#1952) #65675776 válasza oriic (#1951) üzenetére


#65675776
törölt tag

Utolsó jelenetnél? Inkább az egész utolsó résznél. Pedig addigra az a sorozat elég jól beindult. Kb ugyanannyira olcsó és méltatlan lezárása volt a sorozatnak, mint a Stargate: Universe esete.

Szakállas Spock = Mirror Universe Szóval szerintem itt kissé összekeveredtek a szereplők a két univerzumból. Bármikor, bárkiről kiderülhet, hogy odátról van.

(#1953) oriic válasza #65675776 (#1952) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Már nem emlékszem szerencsére pontosan a teljes utolsó részre, csak arra a jelenetre, amikor Riker leállítja a holo-szobát és kisétál a dokinővel az ajtón. Na ott dobtam egy facepalmot. :(

SG:U. Oh az a befejezés, szörnyű volt. Pedig szerettem azt a sorozatot a hibái ellenére.

Live-Die-Respawn

(#1954) volandy válasza oriic (#1951) üzenetére


volandy
senior tag

Húúúúú! Ne is mondd! Ez sok embernél kiverte a biztosítékot! Amikor néztem a pofám leesett. Másolt dvd-n néztem és nagyon kalóz felvétel volt sokszor váltott angolról magyarra, feliratról szövegre, nem volt hang. A részek sem sorba jöttek egymás után hanem össze vissza. Elkezdtem keresgélni, hogy ez biztos hogy az a rész. De hát az volt!
Nem is tudom, hogy volt e erre valami magyarázat utána, hogy miért így csinálták. Esetleg ezzel akarták menteni magukat a készítők, hogy az Enterprise nem is igazi Star Trek. Mert a Star Trekkes rajongók nem fogadták be az Enterprise-t úgy olvastam.

(#1955) volandy válasza #65675776 (#1952) üzenetére


volandy
senior tag

Stargate: Universe
Igen érthetetlen volt! Sokkal rosszabb sorozatokat nem kaszáltak el. Pedig jó lett volna tudni, hogy mit akartak a producerek.Volt potenciál a sorozatban. De nyilván akik szerették (én is) azok elfogultak.

[ Szerkesztve ]

(#1956) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Légyszi használjátok a spoiler taget a régebbi sorozatoknál is, mert én még csak az 1966-os Star Treket nézem a discoveryn kívül, és a többi is a listán van de azokat még nem láttam. :U

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1957) DS39 válasza Apollyon (#1956) üzenetére


DS39
nagyúr

én úgy látom használták. (az új mobilaréna felületről nézem)

(#1958) madgie válasza volandy (#1954) üzenetére


madgie
titán

A ST vérfanok egyik éppen futó sorozatot sem fogadnak el, úgyhogy nincs ebben semmi újdonság :D

#régenmindenjobbvót

(#1959) Narxis válasza volandy (#1955) üzenetére


Narxis
nagyúr

Én nem szerettem, nagyon nem jött át, hogy mit akarnak az írók. Valamiféle karakterközpontúságot talán de az korábban se ment nekik.

Thanos was right.

(#1960) CPT.Pirk válasza volandy (#1954) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez úgy van, hogyha valami nem hozza az elvárt számokat, akkor elkezdik átpakolgatni rosszabb nézettséggel kecsegtető időpontokba, ami után még annyira sem hozza a számokat, majd emiatt kap egy gyors kaszát a sorozat. Ha az alkotóknak van elég pénze, akkor még gyorsan forgatnak valami befejezést hozzá és akkor még szerencsések vagyunk, mert lehetne rosszabb is, értek már hirtelen véget sorozatok cliffhangerrel.

Az Enterprise amúgy kifejezetten jó lett, mondom ezt mint régi ST fan.

szerk:
A Universe amúgy legalább comic book formában folytatódik és lehet ingyen olvasni a neten. Ha érdekel, az SG topicban megtalálod a linket hozzá.
Én azt a sorozatot is szerettem.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1961) Narxis válasza CPT.Pirk (#1960) üzenetére


Narxis
nagyúr

Így igaz, az Enterprise jó volt, azt kellett volna folytatni.

Thanos was right.

(#1962) volandy válasza CPT.Pirk (#1960) üzenetére


volandy
senior tag

Szuper! Érdekel! Nagyon is!
Hol tudnám elérni az SG topicot?
Mert én nem találtam első nekifutásra!
Előre is köszi!

(#1963) #65675776 válasza volandy (#1962) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nemtudom, én csak beírtam, hogy Stargate, és ezt kaptam a találatok között elsőként: [link]

(#1964) volandy válasza #65675776 (#1963) üzenetére


volandy
senior tag

Igen! Köszi!
Ez lehet az! Én csak annyit írtam be hogy SG topic. Azzal nem sikerült!

(#1965) DS39 válasza CPT.Pirk (#1960) üzenetére


DS39
nagyúr

az sokkal közelebb volt a klasszikus Star Trekhez, mint a Discovery.

(#1966) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

S02E13

Nagyon hatásos rész volt. Legalábbis ennyi szekunder-szégyennel vegyes dühöt film / sorozat nézése közben még sosem éreztem, és ennyi elnyújtott nyálat és pátoszt egy rakáson még szintén nem nagyon láttam.

Az STD-vel kapcsolatban úgy érzek, mint Peter a saját életével szemben az Office Space-ben. Minden egyes Star Trek Discovery rész egyre rosszabb, szóval az aktuális rész épp a legrosszabb. Erre a mostani részre ez hatványozottan igaz. Rém gyenge ez a forgatókönyv, még egy B sci-fi kategóriába is kevés; erre pont az egyik legjobb sci-fi sorozatba, a ST-be erőszakolják bele. Mikor bukik már meg végre ez a sorozat?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#1967) CPT.Pirk válasza lezso6 (#1966) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Te hogy készülnél arra, hogy kvázi itt hagysz mindenkit, akit ismersz? "Kapd be gyíkok, leléptem" Ahogy Cartman csinálná? :D

Őszintén szólva nehezen értem a gondolataidat a sorozattal kapcsolatban, mintha teljesen más sorozatot néznénk. Nem a kedvenc sorozatom a Discovery, az Enterprise folytatását is szívesebben nézném, de vannak jó pillanatai és ez a rész is ilyen. Ráadásul ennek az évadnak a története a vörös angyallal és a jelekkel így eddig nem is rossz.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1968) lezso6 válasza CPT.Pirk (#1967) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát nem így, de nem is úgy, mint Cartman, az a ló túlsó oldala. :D

Nem attól lesz nyálas valami, hogy sok a dráma, hanem pont ellenkezőleg. Nem érezni a dráma súlyát, miközben a film minden eszközzel azon van, hogy te most bizony nagyon sírjál. Pedig tényleg drámai szituációnak kéne lennie ennek a búcsúzkodásnak, de egyszerűen semmit nem érzek, csak azt, hogy erőltetett. A Transformers első részében többet éreztem, amikor az Űrdongót elfogták. :D Túl van nyújtva, túl van lihegve.

És nincs tétje, mert tudjuk, hogy Burnham nem halhat meg (akármennyire is szeretném, mert utálom :D), hiszen rá van kihegyezve az egész sorozat (ami szintén egy probléma szvsz, mert egy csapatra kéne). S ha valaminek nincs tétje, akkor nincs drámája. Kb olyasmi érzésem volt, mint az Avengers: Infinity War végén, amikor meghal a szuperhősök fele, ugye annak sincs súlya, hisz tudjuk, hogy ez nem történhet meg, valahogy úgyis visszacsinálják. Így a lépés legfeljebb meglepő, de semmiképp sem drámai.

S ha már a képregény-adaptációknál vagyunk, ez a sorozat sajnos leginkább ezekhez hasonlítható, ami nem méltó a Star Trekhez. A Star Trek nem egy szuperhősös sorozat, mégis úgy kezelik. A vörösangyal az egy konkrét szuperhős, az időkristály olyan, mint az infinity stone az Avengersből. A sci-fi technoblablák pedig nagyon gyengék, kidolgozatlanok, szintén mint egy Marvel filmben. Az Star Trek technológiai része ezelőtt ennél sokkal szofisztikáltabb volt, miközben nem volt egyáltalán hangsúlyozva, hogy mennyire "so fucking cool", simán hétköznapi volt. S ezekkel a dolgokkal nem az probléma, hogy léteznek, hiszen megvan a helyük. Az a baj, hogy egy rohadt Star Trekbe vannak beleerőszakolva, ami eddig pont nem erről szólt, sőt szembe ment ezzel.

Nyilván a látványvilág és az akciók nagyon rendben vannak, végre van pénz és technológia hozzá. Meg igazából az új sötét hangulattal se lenne különösebb bajom. Csak a fenéért ilyen gyenge az atmoszféra és a sztori. A karakterekről nem is beszélve, a legtöbbjük kb szociopata, és rohadtul nincs csapatmunka, aminek egyik fő oka szerintem az a bizonyos SJW irány, amit már sokszor kifejtettem.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#1969) CPT.Pirk válasza lezso6 (#1968) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A technoblabla kicsit lehetne több, a távolságok és utazási idők érzékeltetése is lehetne jobb. A 12-ben egyszer csak odakerült az egész 31-es flotta, amik addig szét voltak szórva a kvadránsban...

Amúgy az én kedvencem a sorozatban az a fanyar humorú gépész nő, aki mindenkinek beszól. Ő nagyon nagy arc. ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1970) lezso6 válasza CPT.Pirk (#1969) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ő nem gépésznő, hanem nőtestű Tom Cruise. Amúgy én is nagyon bírom, ő a harmadik kedvencem Stamets és Tilly után.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#1971) CPT.Pirk válasza lezso6 (#1970) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hehe, pont azon gondolkodtam tegnap a film alatt, hogy kire írtátok a hasonlóságát. :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1972) lezso6 válasza CPT.Pirk (#1971) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Najó, én most beszartam. Rákerestem poénból google-n hogy másnak feltűnt-e, erre meg ezt dobta ki:

Tig Notaro Wants To Play Tom Cruise’s Sister :C

Itt egy kép, hogy ez tényleg a leszbikus nőtestű Tom Cruise (9gagről):

Amúgy Jett Reno az STD-ben a neve, csak hogy meglegyen. :) És a való életben is leszbikus, mert ugye az identitáspolitika megköveteli, hogy homoszexuálist csak homoszexuális játszhasson és heterot csak hetero. :D Csak kíváncsiságból megnéztem, és bazz, ugyanígy Stamets és Culber is meleg a valós életben. Yay.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#1973) Apollyon válasza lezso6 (#1972) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"Csak kíváncsiságból megnéztem, és bazz, ugyanígy Stamets és Culber is meleg a valós életben. Yay."

Jó reggelt. Akkor most finoman hozzáteszem, hogy a Stamets-et alakító színész az, aki kirobbantotta a #meetoo botrányt, és egyben tönkretette Kevin Spacey karrierjét. :U Ezért is néztem kikerekedett szemekkel hogy neked ez a kedvenc karaktered...

A technoblablához: nekem ezzel az a bajom, hogy oké, hogy sci-fi, csak annyira túl van már magyarázva 1-1 dolog hogy már masszívan átesik a bullshit kategóriába és nem lesz hiteles. Nyilván egy Star Trek nem lesz atom és kvantumfizikai szempontból sem hiteles, és nem is kell, csak a sok magyarázkodással már átesnek a lovon, vagyis nem kellene konkrétan dokumentálni a kamerának amúgy sem létező technológiákat, mert röhejes lesz, és ezáltal elveszik a misztikum, ami ide kaland és sci-fi lévén kötelező lenne...

"mert ugye az identitáspolitika megköveteli, hogy homoszexuálist csak homoszexuális játszhasson és heterot csak hetero."

Erre még megjegyzem, hogy a HIMYM sorozatban a Barney-t alakító színész is meleg, és ő a legnagyobb csajozós nőfaló nem csak abban sorozatban, hanem szerintem az összes sorozatban együttvéve. :D Akiről ráadásul több igen jó (legendary :D ) mém is született, és többek között az egyik kedvenc karakterem a filmművészetben. :D

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1974) OPiiPO válasza CPT.Pirk (#1967) üzenetére


OPiiPO
addikt

+1, kisebb baklövéseket leszámítva rendben van a Discovery

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#1975) lezso6 válasza Apollyon (#1973) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Jó tudni. :D De ettől még nem fogom kevésbé szeretni a játszott karaktert. A magánéletet a karriertől el kéne tudni választani. Ahogy Kevin Spacey-nél is, akiről mondjuk most hirtelen nem tudom hogy bebizonyosodtak-e a dolgok. De ott van Michael Jackson is, csak hogy valami aktuális legyen, az ő esetében biztos a pedofília, de attól még a zenéje nem lesz kevesebb.

Szerintem az a gond a legtöbb technoblablával, hogy amit hozzátesznek a meglévő ST univerzumhoz, azok nagy része olyan, mintha az MCU-ból vették volna. Nagyon gáz.

Nyilván nem azzal van a baj, hogy homo játszik homot, hanem ha csak így lehet, s az STD-nél ez tutibiztos. De amúgy azt én is progresszívnek tartom, hogy egy nyíltan meleg pár van az STD-ben. Az tényleg egy star trekes újdonság. De hát hiába, ha a többi dolog az pfff... :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#1976) Apollyon válasza lezso6 (#1975) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"De ettől még nem fogom kevésbé szeretni a játszott karaktert. A magánéletet a karriertől el kéne tudni választani."

Igen, ebben maximálisan igazad is van, és egyetértek. Michael Jackson esetében én nem tudom hogy pedofil volt-e vagy sem, az viszont biztos, hogy a magánéletét nem is népszerűsítette a zenéjében. Viszont a Stamets-et alakító tagról ugyanez nem mondható el. Egyrészt ez a karakter igenis a színész magánéletét reklámozza bele a sorozatba, másrészt elég valószínű hogy csak azért került ő bele ebbe az egészbe, mert kellett valaki a mai elborult trendet nyomja, nem azért, mert egy Star Trekbe valóban erre volt olyan nagy szükség. :U Remélem azért legalább a klingonoknál nem üt ez be...

Szóval nekem Stamets a színész miatt sem szimpatikus, és nem is tudok tőle elvonatkoztatni. A technoblabla mondjuk legalább egy időre elvonja róla a figyelmem. :D

Egyébként túl sok probléma nincs szerintem se a sorozattal, csak ki kellene vágni belőle pár dolgot. Pl. majdnem a teljes 13. részt. :D De az első évad történetileg nekem jobban tetszett azzal a kapitányos csavarral. Illetve lehetne egy kicsit több klingon, Voq karaktere szerintem tök jó volt. A CGI is elég jó, nem vettem észre hibát benne (nem is keresem), illetve ez a második évados Leland-es vonal is abszolút jó, mondjuk én különösen kedvelem az AI ellen harcolást. :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1977) #65675776 válasza lezso6 (#1975) üzenetére


#65675776
törölt tag

"De amúgy azt én is progresszívnek tartom, hogy egy nyíltan meleg pár van az STD-ben. Az tényleg egy star trekes újdonság."

Dehogy újdonság. A ST: Beyond-ban is ott volt Sulu és a párja. De igazából meg lett már pedzegetve a dolog a TNG-ben is. (4. évad 23. rész, The Host) Csak ott Beverly nem tudott túllépni a változáson.

(#1978) lezso6 válasza #65675776 (#1977) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A JJ-féle ST-t hagyjuk már, ráadásul ott csak futólag volt csak látható. A TNG-nek csak az első 1-2 évadát néztem (nem tudom hol hagytam abba), de gondolom ott sem fixen volt egy meleg pár, mint főszereplő. Mert az STD-nél ott voltak végig, mintha mi sem lett volna természetesebb.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#1979) lezso6 válasza Apollyon (#1976) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mit reklámoz a magánéletéből Stamets? Nem vagyok otthon benne. De azt én simán elképzelhetőnek tartom, hogy a #metoo miatt került be.

Az első évad nekem is jobban tetszett. Akkor még 6/10 volt nálam, de ez azóta leromlott 3/10-re.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#1980) #65675776 válasza lezso6 (#1978) üzenetére


#65675776
törölt tag

A Discovery ugyan azzal a licenccel készül, mint a JJverse filmek. Szóval nem kell hagyni.

(#1981) nyunyu


nyunyu
félisten

Ezzel a 13-as résszel tényleg az volt a baj, hogy egy egész részen át ment a csöpögés, nyáltenger, ahelyett, hogy hagyták volna a storyt jobban kibontakozni.

Így viszont megint az lesz, mint az első évad végén, amikor hosszas előjáték után épphogy kirobbant háborút fél rész alatt lezavartak, kész, vége, magára az akcióra már nem jut energia, idő előtti ejakuláció után nem áll fel, jöhet a következő évad.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1982) madgie válasza lezso6 (#1978) üzenetére


madgie
titán

Futólag megragadt azért a kamera rajtuk, nekem már ott megszaladt kicsit a szemöldököm. Tudom, nem vagyok elég huszonegyedikszázadi.

(#1983) nyunyu válasza nyunyu (#1981) üzenetére


nyunyu
félisten

Bezzeg a régi szép időkben, amikor még az évad végi akcióorgia egy ordas nagy cliffhangerrel zárult, aztán a két világ legjavát csak a következő évad első részében kaptuk meg.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1984) DS39 válasza lezso6 (#1979) üzenetére


DS39
nagyúr

igen az első évad jobb volt + Lorca karaktere sokat hozzátett szerintem.

(#1985) lezso6 válasza #65675776 (#1980) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

És ezzel most mit szeretnél mondani? Az előbbi hsz-em utolsó mondata a lényeg kb, ilyen még nem volt.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#1986) lezso6 válasza madgie (#1982) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja ez tipikusan az a PC baromság, hogy jól megmutatjuk a parasztoknak, hogy "nézzétek csak, ott egy buzi!". Ez pont az szöges ellentéte annak az hülyeségnek, hogy csak akkor lehessenek melegek egy filmben / sorozatban, hogy ha a szexuális irányultságuknak van szerepe. Wat? És akkor heterók is csak így lehessenek, amúgy legyen mindenki aszexuális? Ja várjunk, az sem jó, mert az LMBTQIA-nál az A betű az őket reprezentálja. Akkor legyenek bizonytalanok... ...jade az sem jó, mert az meg a Q betű. A büdös francba, akkor most mi legyen? :DDD

Szerintem az STD ezt a homoszexuális kérdést kifejezetten jól kezelte. Csak ott voltak, mint ahogy egy hetero pár szokott, se több, se kevesebb.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#1987) CPT.Pirk válasza lezso6 (#1986) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kíváncsi vagyok mit szólnál a Life is Strange játékhoz. Teljesen a játékoson múlik, hogy semmilyen, leszbi vagy heteró kapcsolata lesz a főhős csajnak, mégis a rajongó tábor úgy 70%-a a leszbi vonalat favorizálja. Mindezt úgy, hogy igen tekintélyes rajongótábora van annak a játéknak és csal úgy említés szintjén, "túlnyomóan pozitív" értékelése van a steamen. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1988) lezso6 válasza CPT.Pirk (#1987) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Gondolom a játékostábor nagy része férfi, mert ugye a legtöbb férfi pedig szívesebben néz egy nyalakodó leszbikus párt, mint egy heterót. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#1989) CPT.Pirk válasza lezso6 (#1988) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem, legalább annyi csaj van ott, mint srác. Amúgy nincs benne szex jelenet, eleve nem a szexről szól a játék. Viszont olyan döntések elé állít, amitől felnőtt férfiak is simán elbőgik magukat, a bejező epizód után meg kell pár nap, mire az érzelmi állapotod stabilizálódik. Azután meg újra el akarod kezdeni és újra átélni az egészet. :D

launch trailer

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1990) #48613632 válasza CPT.Pirk (#1989) üzenetére


#48613632
törölt tag

Hmmm, egész jó lehet. Kicsit a Detroit Become Humansra hajaz. Olyannyira, hogy a trailer után be is dobta a YT a következő videónak.
Gyorsan megnéztem, az első epizód ingyenes, és meg is van Steamen. A második is filléres tétel, meg van még valami Before the Storm is. Gondolom az általad linkelt trailerben látottakhoz lehet köze. Köszi az ajánlót.

[ Szerkesztve ]

(#1991) CPT.Pirk válasza #48613632 (#1990) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Meg merem kockáztatni, hogy erősebb érzelmi töltése van mint a Detroitnak, de amúgy valóban. A BtS pedig az előzmény történet a LiS-hez és szintén nagyon jó lett. Időben előtte játszódik, de utána jött ki.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1992) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Star Trek Discovery

2x14 - Évadzáró

A sorozat talán leglátványosabb része szerintem. Az űrcsata, a féreglyuk megjelenítése...WOW. Kaptunk magyarázatot a vörös jelekre is és a Discovery is megérkezett a céljához. Úgy tűnik, hogy megpróbálják a prime timeline-on titkolni a teljes Discovery létezését, végül is ez is egy megoldás. (Már amennyiben megfogadják Spock javaslatát) Hja és Spock: Maradt az Enterprise-on, szakáll off. :D Vicces volt így látni ennyi idő után.

Azt sajnálom hogy valami minimális cliffhangert sem kaptunk, holott tudjuk, hogy jön a 3. évad. Ez pedig már a jövőben játszódik, szóval a korábbi szériáktól független sztorikat, fajokat, technológiákat hozhatnak be. Végül is kapunk egy jövőben játszódó Star Treket így :DDD

+1 dolog: Örülök hogy nem jött be sokak találgatása és nem hozták be a BORG-ot Leland akciójának következményeként. (Az jöhet majd a következő évadban. :) )

szerk: Jól rémlik, hogy most láthattunk először phaser beam-et akcióban?

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#1993) Apollyon válasza oriic (#1992) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Discovery S02E14

Nos nekem kevésbé tetszett, szerintem egyes évadközepi részek izgalmasabbak voltak. Bár az űrcsata valóban feszültségteljes volt, inkább CGI orgiának éltem meg. Ami hiányzott az epizódból az a történés, mert akárhogy is nézzük, nem sok cselekményt raktak bele.
Az admiral halála hát... nyilván ki kellett valakit nyírni, mert nem úszhatták meg veszteség nélkül, de elég bután oldották meg. Lehúzott egy kapcsolót, ha nagyon akarja az ajtón túlról is le tudta volna húzni, vagy megkérhettek volna egy droidot vagy forrasztanak egy távkapcsolót gyorsan vagy valami. De nem, inkább meghalt, lol.

Leland bőrébe bújt Control karakterének jobb kidolgozását is hiányoltam. Lőtt párat a fézerrel, meg kung-fuzott egyet Georgiou-val azt heló. Azért elég ciki szerintem, hogy egy szuperintelligens, puszta kézzel sérthetetlen AI-t így elkalapálnak. Miközben egyértelmű, hogy anatómiailag szerkezetileg is felsőbbrendű.

Összegezve az évadot, az eleje-közepe jó volt, a vége pedig egyre kevésbé, és igen, nincs az az érzésem sem, hogy hű de várom a következő évadot... A látvány jó volt, azonban a sztori kifulladt a végére. Forgatókönyvben eléggé erősíteniük kellene, mivel nincs az a látvány ami a jó sztorit pótolja.

Aki kihallgatta a legénységet, annak az arcát miért nem mutatták? Esetleg valami easter egg vagy jövőbeni karakter?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1994) oriic válasza Apollyon (#1993) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Aki kihallgatta a legénységet, annak az arcát miért nem mutatták? Esetleg valami easter egg vagy jövőbeni karakter?

Szerintem csak próbáltak titokzatosak lenni, semmi extra.

Live-Die-Respawn

(#1995) Narxis


Narxis
nagyúr

Discovery S02E14

Fú de rossz volt gyerekek. Többször is néztem, hogy hány percnél tartok, a felénél már azt hittem a vége felé járunk...jáj. Akkor nézzük:

Zavaros, követhetetlen CGI csata, értelmetlen admirális halál, Leland értelmetlen cselekedetei a Discovery-n, pl. amikor Burnham találkozott egy ilyen robot emberrel alig tudták elpusztítani, hány lövés is kellett neki?Még utána is támadott, átvette volna Burnham teste felett az irányítást itt meg Leland úgy tett mintha cukorból lett volna, rengeteg esélye volt, hogy Dzsordzsut 1 kézzel felemelje és elroppantsa a nyakát vagy pl. a lélegeztetőgépes csajnak letörje az arcáról azokat a cuccokat, hogy megfulladjon ahogy azt tette korábban a robot csaj az állomáson. Egyszerűen simán kinyírhatott volna bárkit.

Igazából nem történt semmi de az nagyon drámaian, nagyon jól jellemzi az egész évadot ez a rész. Zavaros, értelmetlen döntések sorozata, gyenge történetírás, unalmas történetszál. Nem várok semmit a 3. évadtól ha nem változtatnak radikálisan irányt, ehhez új írók és showrunner kellene, 99%, hogy nem lesz.

Thanos was right.

(#1996) OPiiPO válasza oriic (#1992) üzenetére


OPiiPO
addikt

+1, jó kis évadzáró rész volt!

(a mekibe sajtbureszt áruló bölcsészhordáknak szokás szerint ez sem tetszett, mint soha semmi más egyetlen más sorozatnál sem, de ezt már megszoktuk ;] )

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#1997) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

S02E14

Alex Kurtzman elmehet a #%@! anyjába most már. Ez a lezárás egy szánalmas fércmunka. Egyedül a CGI pornó volt jó ebben a részben, meg az, hogy nem Borg eredettörténetet csináltak.

De ami a leggusztustalanabb és felháborítóbb az egészben, hogy végül Burnhamet teszik azzá, aki összehozta Spock és Kirk barátságát. Hát igen, így szokott ez lenni, a politikai propaganda így működik. Beleerőszakolja a saját ideológiáját egy számunkra szent dologba, ha kell akár visszamenőlegesen. Mert ugye a femináci dogma szerint minden sikeres férfi mögött egy nő áll, illetve minden megnyomorított nő mögött egy férfi áll. S a sorozat ennek tökéletesen eleget tesz, olyannyira, hogy a politikai megfelelés olyan szintű hangsúlyt kap, hogy cselekményre már nem jut erőforrás. Ezért ilyen szemétre való fércmunka az STD.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#1998) Narxis válasza OPiiPO (#1996) üzenetére


Narxis
nagyúr

Zabáljad csak a szemetet aztán repetázz. Lényeg, hogy csillogjon.

Thanos was right.

(#1999) #65675776


#65675776
törölt tag

Azt nem értem, hogy akinek ennyire fáj a sorozat létének a tudata is, az miért nézi egyáltalán.

(#2000) CPT.Pirk válasza #65675776 (#1999) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Sokan szeretik, ha fáj. :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.