Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) oriic válasza Lenry (#1399) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Igen, ez az amit még nem tudunk, hogy mit jelent. :D

Live-Die-Respawn

(#1402) ricsiv92 válasza Lenry (#1399) üzenetére


ricsiv92
tag

Nagyon creepy volt az a végén. Azért kíváncsi vagyok, hogy ilyen megoldások mellett hogyan zárják a sporedrive szálat. Pl. hogy miért nem kapta meg a 10 évvel később épülő enterprise.

Xbox Series S - Thrustmaster TX

(#1403) r4pt0r válasza ricsiv92 (#1402) üzenetére


r4pt0r
tag

Lásd a creepy végét a résznek. Lehetséges hogy köze lesz hozzá, és ezért nem fogják később alkalmazni.

(#1404) DS39


DS39
nagyúr

Elég állat rész volt, kifejezetten tetszett.

(#1405) CPT.Pirk válasza r4pt0r (#1403) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az igen, ez a rész is igen jó lett!

Kár volt sokak részéről előre temetni ezt a sorozatot.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1406) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Gondolom a monitoron feltűnő kapitányokat felismerte mindenki. :)

Live-Die-Respawn

(#1407) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Star Trek: Discovery

1x06

Átlagos rész volt, semmi extra. A látvány továbbra is nagyon odaver.

Live-Die-Respawn

(#1408) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Kicsit meglepo de orulunk neki:

Star Trek Discovery 2. evad berendelve.

Live-Die-Respawn

(#1409) gzbotii válasza oriic (#1408) üzenetére


gzbotii
veterán

Megnéztem három részt, de eddig nem fogott meg. Valahogy nem látok benne semmi ST-set :(

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1410) Lenry válasza gzbotii (#1409) üzenetére


Lenry
félisten

pontosan mit hiányolsz? mitől lesz Star Trek a Star Trek?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1411) nyunyu válasza gzbotii (#1409) üzenetére


nyunyu
félisten

Lorca eddig inkább Kirkre ütött, mint az elsődleges direktívát hájpoló többiekre.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1412) DS39 válasza oriic (#1407) üzenetére


DS39
nagyúr

igen, ez valóban egy átlagos rész volt, a vége eléggé kiszámítható volt.
mindenesetre most is várom a folytatást. :)

kérdés:
Ti melyik release-t szoktátok letölteni?
(a honnan-t NEM célom kitárgyalni, nehogy szabályba ütközzön.)
eddig ebből a sorozatból a 720p-TBS szedtem le, de ezúttal ebből csak 1080p-s volt, ami persze nem baj, viszont ebből most hiányzott egy néhány másodperces jelenet, emiatt a felirat, ami elérhető, kb. a 12. perctől használhatatlan volt. szerencsére találtam hozzá 720p-AJP69 verziót, ami a felirattal is kompatibilis volt.

[ Szerkesztve ]

(#1413) oriic válasza DS39 (#1412) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nézd netflixen, első hónap ingyenes.

Live-Die-Respawn

(#1414) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Star Trek Discovery

1x07

Nekem tetszett, de én oda vagyok az ilyen time-loop-os sorozat részekért. :C Mudd mondjuk azért megérdemelt volna egy jó kis kivégzést. ;]

Live-Die-Respawn

(#1415) Lenry válasza oriic (#1414) üzenetére


Lenry
félisten

Nah EZ az epizód szerintem kifejezetten ős-StarTrekesre sikerült.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1416) nyunyu


nyunyu
félisten

Navigátor arc jól begombázott :C

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1417) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jajj. :DDD http://nemkutya.com/like/116431 18+ ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1418) DS39 válasza CPT.Pirk (#1417) üzenetére


DS39
nagyúr

Nem mai poén. 😁

[ Szerkesztve ]

(#1419) Lenry


Lenry
félisten

Valahogy tényleg egyre jobb lesz minden epizód.
Ebben még a klingonok sem voltak olyan borzalmasak.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1420) gzbotii válasza Lenry (#1419) üzenetére


gzbotii
veterán

Lehet ideje lenne folytatni a 2. résztől? :DDD

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1421) Lenry válasza gzbotii (#1420) üzenetére


Lenry
félisten

Mindenképp

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1422) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Star Trek

1x08

Simán jó rész volt, bár kicsit olyan hangulata volt, mintha mindennek a közepébe csöppenünk volna. A CGI továbbra is fantasztikus, az előzetes alapján a félévad-finálé megint állat lesz.

Live-Die-Respawn

(#1423) DS39 válasza oriic (#1422) üzenetére


DS39
nagyúr

De jó hogy mobil nézetben nem működik a spoiler....

[ Szerkesztve ]

(#1424) DS39 válasza DS39 (#1423) üzenetére


DS39
nagyúr

Na akkor újra:

Nekem az nem világos, hogy most mi lett az admirálissal? Úgy tűnt meghalt, de a klingon azt mondta Kol-nak megszökött?!

(#1425) oriic válasza DS39 (#1424) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Direkt nem mutatták, de szerintem túlélte, annyira azért nem vágta neki a falnak.

Live-Die-Respawn

(#1426) Lenry válasza DS39 (#1424) üzenetére


Lenry
félisten

félreérted: azt magyarázta, hogy megszökött és ezért kellett megölnie.
szerintem egyébként valóban meghalt.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1427) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Uhhhh :Y http://index.hu/kultur/2017/11/11/a_star_trek_egykori_sztarjat_is_zaklatassal_vadoljak/

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1428) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Star Trek Discovery teóriák. Vannak közöttük kicsit WTF leírások, de az utazós ötlet pl mekkora. :C

[link]

Live-Die-Respawn

(#1429) DS39 válasza oriic (#1428) üzenetére


DS39
nagyúr

Érdekes elméletek, van egy-két igen meredek. :))

(#1430) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Star Trek Discovery

1x09

Hajaj, de jó rész volt, bár talán kicsit hamar intézték el a Klingon nagy hajót. Az meg külön érdekesség, hogy talán egyre esélyesebb a minap belinkelt Tyler-es és "Utazó"-s elmélet a rész vége alapján. o.O :Y

És most várhatunk januárig.

Live-Die-Respawn

(#1431) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ahh, már 17 éves az egyik legjobb ST játék, ami valaha készült. http://www.treknews.net/2017/11/04/star-trek-elite-force-video-game/ Én imádtam. Kellene hozzá keresni valami high res modot. ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1432) Plazmacucci válasza CPT.Pirk (#1431) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Valóban a legjobb. A második része trágya volt.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1433) DS39 válasza oriic (#1430) üzenetére


DS39
nagyúr

Innentől lehet kicsit Voyager-es lesz a sztori? Bár kérdés hova kerültek vagy inkább mikorra?

(#1434) oriic válasza DS39 (#1433) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Trailer sokat nem árul el, de igen, innentől akár lehet Voyagere-s is, de talán nem lépik meg még egyszer ugyanazt a sztorit.

Live-Die-Respawn

(#1435) ricsiv92 válasza oriic (#1434) üzenetére


ricsiv92
tag

Szerintem nem véletlen, hogy szó volt az alternatív univerzumról, lehet pont oda kerültek. Innen kissé érdekesnek tartanám, ha innen jönne a section 31 origin sztorija (ha az az elmélet valós). Bár be kell vallani, hogy tényleg nagyon voyageres lett.
Ám csak nekem nem volt meglepi a Voq szál? Szerintem ezt érdekesebbé szerették volna tenni, de eléggé egyértelműnek tűnt.

Xbox Series S - Thrustmaster TX

(#1436) Lenry válasza ricsiv92 (#1435) üzenetére


Lenry
félisten

nekem annyiban volt meglepő, hogy eszembe se jutott.
legszívesebben az egész klingonosdit hanyagolnám, így fel se tűnt, hogy mi lett Voq-kal :DDD

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1437) oriic válasza ricsiv92 (#1435) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Az a jó, hogy innen még mindig bármi lehet az egészből. Jöhet egyfajta Voyageres stílus, de akár az Enterprise-os tüköruniverzumos téma is. Főleg utóbbinál lenne érdekes, a gonosz-ellentétes énüket látni. ;]

Live-Die-Respawn

(#1438) ricsiv92 válasza oriic (#1437) üzenetére


ricsiv92
tag

Gonosz? Szerintem Lorca tükrös énje, egy jámbor felfedező :D

Xbox Series S - Thrustmaster TX

(#1439) oriic válasza ricsiv92 (#1438) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Touché. :DDD Es mellette megrogzott Tribli tenyeszto is. :D

Live-Die-Respawn

(#1440) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az utolsó két rész eléggé tetszett a Discoveryből. A Muddos nem, de ezek jók voltak. Mondjuk azt totál sejtettem, hogy az lesz az epizód vége, ami lett. Köz ájm betmen! :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1441) wetomi


wetomi
aktív tag

Jobb híján kivártam hetekig a véleményformálással. Tudom, a vélemény az olyan mint a .... Vártam és figyeltem az újabb epizódokat, híreket, pletykákat és itt a topicban a hozzászólásokat is. Az Orville 10. része és egy üveg bor után le kell írnom: minden nyitottságom és halvány bizalmam ellenére nem győzött meg a Discovery. Pontosítok, Star Trek sorozatként nem győzött meg, mai átlag sci-fi sorozatként pedig egyszerűen csak elmegy az én ízlésem szerint.

Nehéz megfogalmazni az érzéseimet, nem megyek bele a részletekbe. CPT.Pirk is utalt rá, hogy mennyire a jogdíjak körül forognak egyes elemek, sőt, minden... Másrészt teljesen megváltozott az elmúlt X (kb 10) évben a sorozatos világ, gyakorlatilag feleződött az epizódok száma, ebből adódóan talán növekedett az epizódonkénti költségvetés, felgyorsultak a cselekmény. Pénzt akarnak keresni, a régi tempó manapság kevés. Ezt tökre elfogadom, változik a világ.

Borzasztó nehéz helyzetben vagyok, mert utólag tekintek vissza a korábbi sorozatokra és filmekre (kivétel a JJ Abrams féle reboot, arra nem pazarlok szót...), volt idő kidolgozni őket, még ha több spórolós töltelék epizód is volt. Amúgy is inkább klasszikus sci-fi párti vagyok.

És akkor jönnek a bullshittel, hogy miért kopaszok a klingonok? Mert csúcsragadozók... És nem egyszer összecsapnak az emberekkel... Odamegy a vézna keptön, meg Michael és csodálkoznak, hogy mi lett a vége... Aztán visszamegy a Michael megint összecsap a csúcsragadozó klingonnal, aki nem csapja agyon azonnal? Csak én érzem itt, hogy ennek semmi értelme?

Egyszerűen nem tudok azonosulni a karakterekkel. Egyik sem szimpatikus. Na jó, a kis pörgős vörös az külön kategória, de néha az is idegesít. Még talán Lorca belefér, de ő sem illik bele sehogy a klasszikus világba. Saru egyszerűen idegesít. A hídon lévő vágóképnek használt 3-4 arc rosszabb, mint bármelyik redshirt... Egy egész mondatuk nem volt. A spóra utazáskor a körbepörgőforgó effekt nevetséges. A Sarek/Spock/vulkáni vonal az eredeti világgal való erőltetett kapcsolat miatt szánalmasnak tartom.

Vannak benne jó ötletek, ki lehetnek kerekíteni sokkal jobban is a sztorit, de biztos, hogy nagyon sok lehetőséget megölnek a jogdíjak is. Tetszik a Stamets=utazó pletyka és a Tyler-klingon vonal is, meg a 31-es szekció lehetséges hatása is. De nekem valahogy mégsem áll össze. Nem sikerült egy hullámhosszra kerülni a sorozattal. Biztosan velem is baj van, de egyszerűen nem megy.

Félreértés ne essék, nézem, kíváncsi vagyok rá, maximális nyitottsággal állok hozzá, de már inkább csak reménykedek.

És akkor ott van az Orville, ami az első résszel megvett és azóta is elégedett vagyok vele. Lehet szeretni és utálni is Seth McFarlane-t és a stílusát, de az Orville nekem nagyon bejön. Tetszenek a karakterek is. Egyszerűen jók, bejönnek, szerethetőek.

Imádom a DS9 sötét hangulatát, főleg a későbbi háborús időszakban, a Discoveryben ezt mégsem találták el. Az Orville esetén pedig mégis felüdülés a tiszta, világos képi világ.

Könnyen emészthető, laza tálalású epizódok. Előkerülnek a klasszikus Star Trek-es felfogásnak megfelelő aktuális társadalmi és amúgy komoly témák, egyszerűen, de könnyeden. Ahol a Star Trekben hiányoltam egy-egy jó beszólást, itt az megvan, de mégsem komédiáról van szó, mert annál mégis komolyabb a történet.

Szóval az az igazság, hogy sokkal jobban várom a péntek estéket az Orville miatt, mint a hétfő estéket a Discovery (és a Walking dead) miatt.

Nehéz helyzetben vagyok, mert a konzervatívabb Star Trek rajongók közé sorolom magam, ezért nyilván kritikusabb vagyok a Discoveryvel szemben, mint más. De ha egyszerűen csak szórakozni és kikapcsolódni szeretnék, akkor az Orville-t választom, Discovery-t csak "kötelességből" nézem.

[ Szerkesztve ]

(#1442) gzbotii válasza wetomi (#1441) üzenetére


gzbotii
veterán

"nem győzött meg a Discovery. Pontosítok, Star Trek sorozatként nem győzött meg, mai átlag sci-fi sorozatként pedig egyszerűen csak elmegy az én ízlésem szerint."
- ugyan ez itt :U

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1443) Bad Pritt válasza gzbotii (#1442) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

És itt is. Ezerszer inkább VOY vagy DS9 újrázás, mint ez.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#1444) gzbotii válasza Bad Pritt (#1443) üzenetére


gzbotii
veterán

Én is jelenleg a DS9 és TNG-t nézek újra.
Nekem semmi ST nincs benne, három rész lement, de csak mert...lehet, hogy később újra próbálkozok.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1445) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Egy hete néztem meg sokadszorra a Nemezis-t :DDD Az is csak pont annyira Star Trek mint pl. az első JJ film :)

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1446) DS39 válasza wetomi (#1441) üzenetére


DS39
nagyúr

Odamegy a vézna keptön, meg Michael és csodálkoznak, hogy mi lett a vége... Aztán visszamegy a Michael megint összecsap a csúcsragadozó klingonnal, aki nem csapja agyon azonnal? Csak én érzem itt, hogy ennek semmi értelme?

Más volt az érzelmi töltete a két küzdelemnek. Michaelt a bosszúvágy fűtötte, és előtte kapott egy-két "pofont" az élettől, nem győzte le, csak tovább bírta a küzdelmet, ha nem sugározzák el, valószínű vége lett volna mint a botnak.

Egyszerűen nem tudok azonosulni a karakterekkel. Egyik sem szimpatikus.

ezzel mondjuk egyetértek, 9 rész után egyik karakter sem kifejezetten szimpatikus nekem sem, a sztori viszont engem érdekel azért nézem, még ha valóban a klasszikus star trektől távol áll a dolog, de a közönség is változik, nem a ős-trekkernek készült, mert ha így lett volna, valószínűleg kaszát kap a sorozat. a mai elvárásokhoz igazították az egészet. (és ezzel nincs is baj, csak ugye így hogy történetileg előzmény sorozat, hát kicsit furcsa ez)

[ Szerkesztve ]

(#1447) oriic válasza wetomi (#1441) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Egyszerűen nem tudok azonosulni a karakterekkel. Egyik sem szimpatikus."

Ez részben szerintem érthető is. Lévén az ismert Star Trek világban játszódik a sorozat, és soha nem hallottunk róluk semmit, így mikor a Discovery-nek vége lesz és végleg eltűnik a hajó a legénységgel, vagy mindenki meghal, akkor nem fogja őket senki hiányolni. ;]

Live-Die-Respawn

(#1448) Lenry válasza gzbotii (#1442) üzenetére


Lenry
félisten

érdekes, szerintem meg csomó epizód gyönyörűen hozta a ST érzést.
én szvsz elégedett vagyok

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1449) oriic válasza Lenry (#1448) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

+1 Simán élvezem a Discovery-t, holott szeretem a régi szériákat is.

Live-Die-Respawn

(#1450) CPT.Pirk válasza Lenry (#1448) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szerintem is. Nekem csak a Mudd-os rész nem jött át különösebben. A sztori meg most kezd igazán érdekes lenni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.