Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2501) butch3r válasza Hunpriest (#2500) üzenetére


butch3r
senior tag

Teljesen igazad van es az engem is zavart hogy a 900 evvel fejlettebb teljes foderacio nem tudta megfejteni mi az oka de a barbar 23ik szazadi Miklosné megfogja.
Ettol meg en korainak erzem leirni, de lehet hogy csak a remeny beszel belolem.

(Orulok s4nek mert meg mindig bizom es keves a scifi, de expanse s6 berendeles utan 1 napig vigyorogtam ez meg 1 dejo-s megallapitas utan ment a polcra...)

(#2502) Hunpriest válasza butch3r (#2501) üzenetére


Hunpriest
senior tag

Még a következő pár résznek adok esélyt, de az eddigi Disco és a Picard után nem várok ettől se semmit.

(#2503) OPiiPO


OPiiPO
addikt

Discovery S03E01: rendben lesz ez, végre egy nézhető sorozat az Expanse mellett.
Nekem mondjuk a Picard is tetszett.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#2504) Narxis válasza OPiiPO (#2503) üzenetére


Narxis
nagyúr

Neked minden tetszik. :D

Thanos was right.

(#2505) oriic válasza Narxis (#2504) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Na pont te mondod, aki sem a Picardot, sem a Discovery-t nem bírod, de azt a hulladék animációs sorozatra meg azt mondtad hogy egész jó. ;]

Live-Die-Respawn

(#2506) OPiiPO válasza Narxis (#2504) üzenetére


OPiiPO
addikt

:DDD

offtopic, de még a Raised by the Wolf-ot is szívesen néztem :K

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#2507) DS39 válasza OPiiPO (#2503) üzenetére


DS39
nagyúr

A Picard első évad jó volt. Arra lehet mondani, hogy ST, kicsit modernebb felfogásban készítve.
A Discovery-re ez nem mondható el sajnos. Egyszerű sci-fi sorozatnak jó lehetne, de engem zavar ez a PC-s túlkompenzálás.

[ Szerkesztve ]

(#2508) CPT.Pirk válasza DS39 (#2507) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ahh, rögtön kinyírták benne azt a két karaktert, akikkel tényleg érdekes lehetett volna a sorozat, hosszabb távon is... Hogy ez kinek az ötlete volt... Na meg leginkább mindenről szólt, kivéve Picardot magát. Oké, ez valamennyire érthető mert elve idős saját magát játssza akinek már nem is volt semmilyen aktív tisztsége, de egy kicsit több vele kapcsolatos dolgot is elbírt volna a sorozat.
Talán az S2 helyrehoz valamit ezen a téren most, hogy már nem készül meghalni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2509) DS39 válasza CPT.Pirk (#2508) üzenetére


DS39
nagyúr

Nehéz ügy, mert a főszereplő idős, ha ennél jobban rá épül a történet, és már nem tud játszani, vagy meghal, bukik a projekt, ezért lehetett ilyen az első évad, hogy látszólag a világ elvan nélküle, de mégis csak körülötte történnek a dolgok.

(#2510) Hunpriest válasza DS39 (#2507) üzenetére


Hunpriest
senior tag

A Picard-ban is valami önmagából kifordult Federation-t sikerült bemutatni. Olyan volt mintha a készítőknek fogalma se lenne az ST-ről, csak csinálták, ami szerintük vagányság volt. Értem én, hogy modernizálni akarják egy kicsit, ami őszintén rá is fér, de eddig nagyon bénán csinálják. A Picard szerintem merénylet volt az ST ellen, annyi égbekiáltó hülyeség volt benne.

(#2511) Narxis válasza oriic (#2505) üzenetére


Narxis
nagyúr

Azért mert az animációs sorozatban több ST volt mint a másik kettőben összesen. A humorára lehet mondani, hogy bugyuta de esküszöm "Star Trekesebbnek" éreztem és még néha röhögni is tudtam.

A Picard egy gyenge nosztalgiázás ahol 3 "erős" nő megbüfizteti és beadja a gyógyszereit a már fél lábbal sírban lévő Picard-nak, persze párszor még jól le is cseszik mert hát öreg meg idióta és örüljön, hogy eltámogatják a legközelebbi kifőzdéig. Ez volt az érzésem sajnos.

A Discovery meg egy techdemo ami követi az új filmek stílusát, kurva sok CGI és 5 percenként valami akció nehogy unatkozzon az ember.

Az egész franchise pedig nyakig van a PC, SJW ideológiában mert most állítólag ez a trendi. Mondanám, hogy öreg vagyok de akkor nem tetszhetne szerintem az animációs sorozat. :D

Thanos was right.

(#2512) butch3r


butch3r
senior tag

burn-re egy érdekes teória.
spoileres.

[link]

(#2513) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Novemberben már a Discovery 4. évadját fogják forgatni. Jön a Picard S2 és indul a Strange New Worlds forgatása is. [link] - van itt pénz lóvéra, de honnan? A csillagkapus hírek alapján egy mai sci-fi sorozat 7..10milla $ / epizód...

Btw, a Strange New Worlds-re kíváncsi leszek.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2514) butch3r válasza CPT.Pirk (#2513) üzenetére


butch3r
senior tag

hát, lehet nem olyan szar a nézettsége .netflix azt írja nálam hogy top 10 az első rész (301) magyarországon. persze ez nem egzakt szám

(#2515) lezso6 válasza CPT.Pirk (#2513) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"van itt pénz lóvéra, de honnan?"

Pont onnan, ahonnan anno volt pénz náci meg bolsevik propagandára. ;] ;] ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2516) oriic válasza butch3r (#2514) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"hát, lehet nem olyan szar a nézettsége"

Nyilván nem az, mert nem rendelnének be új évadokat egyik ST sorozatból sem.

Live-Die-Respawn

(#2517) CPT.Pirk válasza lezso6 (#2515) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem, ha arra gondolsz amire gondolok, akkor abból Uwe Boll csinálja a filmjeit. :D (a Postal mondjuk jó volt :K )

butch3r: ez azért érdekes, mert pont a Netflixtől jöttek olyan információk, hogy nem vevők az újabb ST sorozatokra...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2518) Lokids válasza butch3r (#2512) üzenetére


Lokids
addikt

Vagy Q már megint unatkozott. :P

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#2519) Narxis válasza CPT.Pirk (#2513) üzenetére


Narxis
nagyúr

Tavalyi interjú CBS vezérrel de szerintem lényegében azt látják, hogy streaming-en jók a számok és azért kell több sorozat, hogy egész évben legyen miért előfizetni, ne legyen szünet. [link]

Ha lényegében a több előfizető mellett a többség mondjuk fiatal akkor meg főleg úgy érzik, hogy nyeregben vannak. Azért még eshetnek pofára szerintem hiszen évadról évadra nőni fognak a költségek, főleg a színészek gázsija szóval az egy dolog, hogy ők évekre előre terveznek de bármi történhet.

Itt szerintem streaming harcról is szó van, a Netflix mellett ott van a Disney és az Amazon is, ja meg az Apple, ők se fognak tétlenkedni. Itt az fog szívni aki mindent nézni szeretne legálisan. :D

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#2520) Narxis


Narxis
nagyúr

Discovery S03E02

Ez érdekesebb volt mint az első rész.

Thanos was right.

(#2521) CPT.Pirk válasza Narxis (#2520) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mondjuk a történettel nem erőltették meg magukat ebben a részben. Mikor Kal megszólalt, már tudtam mi fog vele történni. Mikor bejött a helyi erő csávó, az is a szokásos módon zárult mert hát Dzsordzsó is csak Dzsordzsó módra viselkedett. Meg az epizód csodás vége is előre sejthető volt. :)

A Jenkins vagy mi a neve mérnök csaj viszont igen jót alakított, neki még több képernyő idő kell. :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2522) Narxis válasza CPT.Pirk (#2521) üzenetére


Narxis
nagyúr

Én már ilyen meglepő dolgokat nem is várok, örülök ha nem ásítozom végig az epizódot és nem tekerek bele.

Jett Reno, nekem inkább kínos mint vicces. Mondjuk lehet magát ezt a túlzottan szarkasztikus karaktertípust nem kedvelem vagy nagyon ritka amikor "bejön".

Thanos was right.

(#2523) DS39 válasza CPT.Pirk (#2521) üzenetére


DS39
nagyúr

elképesztően sablonos eddig az egész.
felpöröghetnének a történések, és jó lenne, ha készítők kihasználnák, hogy bármi is lehet 930 évvel később, el lehetne engedni a fantáziát.

(#2524) oriic válasza DS39 (#2523) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"felpöröghetnének a történések,"
2, azaz kettő darab rész jött ki eddig. Úgy írod, mintha már a szezon felénél lennénk. :D

Live-Die-Respawn

(#2525) CPT.Pirk válasza oriic (#2524) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hát, az Expanse-nak sikerült úgy írni a történetét, hogy az adott rész utolsó 5 percét is megnézve a falat kaparod, hogy egy hetet kell várni a folytatásra. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2526) oriic válasza CPT.Pirk (#2525) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Na jó de az Expanse jobb is mint a Discovery. :D (Mondom ezt úgy, hogy a topik többségétől eltérően a ST: D is tetszik, de meg sem közelíti Expanse-t.)

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#2527) DS39 válasza oriic (#2524) üzenetére


DS39
nagyúr

tény. bár viszonylag kevés rész van egy évadban. (ebben 13 lesz, imdb-s infók szerint)

(#2528) butch3r


butch3r
senior tag

(#2529) CPT.Pirk válasza oriic (#2526) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez igaz, de úgy pontos, hogy az Expanse jobb, mint bármi scifi sorozat az utóbbi évekből. :)

butch3r: már csak több Picard kellene bele.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2530) butch3r válasza CPT.Pirk (#2529) üzenetére


butch3r
senior tag

kb BSG óta a legjobb (szerintem)

amúgy igen, több picard. meg én örülnék ha többet megtudnánk a borgról, meg az erőviszonyokról a Voyager hazatérte után (pl az ablative páncélzat azért eléggé át kéne hogy írja az erőviszonyokat, de ugye s1 végén nem nagyon láttuk hogy van e a hajóknak vagy sem)

(#2531) CPT.Pirk válasza butch3r (#2530) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A könyvekben, amikben a Voyager történetét folytatják (bár nem számítanak canon-nak), ott a hajóról leszerelték az összes olyan módosítást, amit az öreg Janeway kapitány hozott nekik a jövőből, mindössze néhány belső, borg-tól származó módosítást hagytak meg ami nem időutazásból eredt.
Konkrétan kibelezték a hajót és újra összerakták, így a "retrofit" után szinte semmiben sem tért el a többi korabeli Intrepid osztályú hajótól. Komolyan vették a temporális irányelvet.

*BSG az jó volt.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2532) butch3r válasza CPT.Pirk (#2531) üzenetére


butch3r
senior tag

hát plot szempontból érthető, meg valahol föderáció szempontjából is. de közben meg fura lenne ha tényleg érintetlenül tudnak hatni ilyen techet.
meg azzal hogy visszakerült az időben, már azzal lehet megváltozott annyira, hogy így ha nem nyúlnak hozzá sem fogja valaki feltálni.
na mind1, lássuk meg mi lett ennek a canon-os megfelelője :)

(#2533) Narxis válasza butch3r (#2528) üzenetére


Narxis
nagyúr

Vicc kategória. 99%, hogy azért nem dobják az egész Star Trek-et a francba mert mint hùzònév jó a streaming szolgáltatásuknak. Kb. erre kell. Teljesen más lenne ha ténylegesen nèzettségért kellene harcolni idősàvokban a hagyományos csatornàn.

Thanos was right.

(#2534) butch3r válasza Narxis (#2533) üzenetére


butch3r
senior tag

biztosan, de hagyományos csatornán 10 éve nem volt star trek. (sőt expanse-ig kb semmi értelmes scifi)
és a legutóbbi hagyományos csatornás scifi, legyen akármilyen jó, elhasalt (expanse) és csak a streamingnek köszönhető hogy még él.
és úgy általában a scifi, globálisan van csak annyi néző úgy tűnik, hogy megérje

[ Szerkesztve ]

(#2535) OPiiPO válasza butch3r (#2528) üzenetére


OPiiPO
addikt

Végre egy rendes sci-fi, több évadban :R

persze ezért megint meg leszek szólva, mert nem a 20+ éves műanyagbábos Star Trek-et sírom vissza mivel hogy régen minden jobb volt ;] :P ;]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#2536) butch3r válasza OPiiPO (#2535) üzenetére


butch3r
senior tag

én nem rég néztem újra ds9-t, most meg voyagert.
azért ez sem tökéletes, mindegyik tolta a maga idején releváns pc-t.
de tény, hogy nem ennyire durván mint ez a 2. de más nincs.
(én sem vagyok 100%ig elégedett vele, főleg mert a canont azért csűrik csavarják, de azért nem is utálom, de discovery-t nem hiszem hogy újra nézem, inkább enterprise-t újra -pedig anno azt is "mindenki" utálta)

(#2537) CPT.Pirk válasza butch3r (#2536) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Amit egyébként nem értem, hogy miért. Azon túl, hogy azt a hajót is Enterprise néven hívták és ez rókabőr gyanús dolognak ígérkezett, jó sorozat lett, jól megcsinálták a föld korai űrhajózási történetét a Warp-5 programtól kezdve, vulkániakkal meg a töbiekkel.
Még 1-2 évadot meg kellett volna érnie, és akkor megkaptuk volna a háborút a romulánokkal, és láttuk volna az NX refit-et is, egy tisztességes gépház szekcióval.

Összességében az Enterprise jobb sorozat volt, mint a Picard vagy a Discovery. Ha akkor lett volna Netflix meg streaming, akkor szerintem az is megy tovább. Jó példa erre a Terminator Sarah Connor Chronicles sorozat ami annak ellenére is kaszát kapott, hogy elég nagy kampány volt a megmentésére, de hát az is a streaming korszak előtt forgot...

Btw, a Discovery S3-ban valami elég kretén kinézetet kaptak az andoriaiak. Valahogy nem hasonlítanak az Enterprise-beli megjelenésükre. De mondjuk az Orioniak se igazán. :F

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2538) oriic válasza CPT.Pirk (#2537) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Összességében az Enterprise jobb sorozat volt, mint a Picard vagy a Discovery."

Kár volt a holofedélzetes témával elcseszni. :(

Live-Die-Respawn

(#2539) DS39 válasza CPT.Pirk (#2537) üzenetére


DS39
nagyúr

Egyetértek. Az Enterprise anno nekem sem tetszett annyira, de a Discoveryhez képest, az igazi ST volt.

[ Szerkesztve ]

(#2540) butch3r válasza oriic (#2538) üzenetére


butch3r
senior tag

én nem értem az miért fáj "mindenkinek" :F

én nagyon szerettem enterprise-t, főleg a harmadik évadot, hogy egy nagy kerek story volt. (és még 20+ rész nem 10en mint manapság)
de negyedik évad is tetszett...

(#2541) CPT.Pirk válasza oriic (#2538) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Legalább kapott valamilyen lezárást, lehetett volna rosszabb is. A TSSC és az SGU is úgy kapott kaszát, hogy elvágták.

Elvileg Trip se halt meg valójában, a dolog megrendezett volt, de már sosem fogjuk látni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2542) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jön egy új könyv, ami Riker és Troi dolgait követi a Titan fedélzetén, a Romulán szupernóva és a marsi támadás körül. [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2543) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Na, a Discovery S03E03 tetszett. Kíváncsi leszek, hogy hová viszik innen a történetet. Az E04 promója nem tűnt izgalmasnak.

Burnham azt mondta, hogy 700 éve, vagyis valamikor 2500 körül hirtelen kimerültek a dilitium készletek, amit nem értek miért, egy csomó bolygó volt tele dilitiummal.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2544) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szobrot emeltek Janeway kapitánynak! [link]

"Jövőbeni szülőhelye Kathryn Janeway kapitánynak, Bloomington Indiana, Föld, Május 20, 2336."

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2545) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

3x03

Érdekes rész volt, kicsit talán klasszikus ST epizódnak is mondhatnám. Egyre jobban izgat hogy mi is volt valóban a The Burn, főleg azok után, hogy említették, hogy legtöbb elpusztult hajó Föderációs volt.

Live-Die-Respawn

(#2546) Narxis


Narxis
nagyúr

Na ez a 3x03-as rész akkor már jó volt? :) Amúgy ezt a trill dolgot nem értem, nem az van, hogy emberben nem lehet a szimbióta? Vagy max ideiglenesen...

Thanos was right.

(#2547) oriic válasza Narxis (#2546) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Fene sem emlekszik mar erre, de Dax anno mintha magyarazott volna vmit a temaban.

Live-Die-Respawn

(#2548) oriic válasza butch3r (#2530) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Egyebkent mint aki imadja a Borg-ot mint ellenfeleket varnam h Discovery-ben valami utalas legyen roluk. (Bar eselyes hogy nem lesz semmi)

A galaxis egyik uralkodo faja voltak es emlekeim szerint bar nagy csapas ert oket nem haltak ki. Kozel 1000 ev alatt meg nem hiszem hogy egyaltalan nem szedtek ossze magukat.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#2549) CPT.Pirk válasza Narxis (#2546) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egy rövid ideig Rikerben is volt troll szombionta a TNG-ben.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2550) Narxis válasza oriic (#2548) üzenetére


Narxis
nagyúr

Majd a következő évadban... :)

#2549 igen de itt arról van szó, hogy annyi a problémája, hogy nem fér hozzá a korábbi gazdatestek emlékeihez amúgy meg semmi más baj nincs. Talán majd meg lesz magyarázva.

Thanos was right.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.