Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2601) Narxis


Narxis
nagyúr

Continuity problem between Discovery and DS9 [link]

Thanos was right.

(#2602) Locutus


Locutus
veterán

Nocsak mi bújt itt meg a DSC új részében :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#2603) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Meg kell mondjam, hogy ez a rész egész szokatlanul trekkes lett. Van még remény a Discovery számára?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2604) Narxis


Narxis
nagyúr

Én az ilyen sztori szempontjából semmit se jelentő utalásoktól nem esek hanyatt. Ez tipikusan a trekkieknek szól, hátha ők is előfizetnek a streaming-re. Amúgy meg senki sem volt veszélyben igazán, meg most csak én nem értettem a problémát a hajóval? Miért nem vitték a HQ-ba vagy a csávó bolygójára ahol kitehették volna őket? Aztán a hajót meg hozzáértő kezekbe adják? Mégis milyen "watch" -ról van szó ahol egy piknikező család őriz egy fontosnak tűnő űrhajót? Tényleg ennyire hülyének nézik az írók a közönséget?

Thanos was right.

(#2605) butch3r válasza CPT.Pirk (#2603) üzenetére


butch3r
senior tag

igen ez 1 kimondottan jó rész volt (discovery mércével).
tetszett hogy nem megint enterprise-t hozták be, hanem a voyagert (és persze a Nog- is szép fő hajtás volt. mondjuk egy defiant-ot még adtam volna :D)

ami nem tetszett egyedül az a végén hogy miért nem lehet kifejteni az elméleteket a burn-ről, miért kell hogy Micheal 0ról "fejtse" meg.

de szerintem azzal az altatódallal lesz valami összefüggésben...

[ Szerkesztve ]

(#2606) butch3r


butch3r
senior tag

btw, 306 előzetesben az ott 1 cardassia-i? csak nem ők is beléptek föderációba?

[ Szerkesztve ]

(#2607) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember


[link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2608) oriic válasza butch3r (#2606) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Mit is kell itt nézni? :D

Live-Die-Respawn

(#2609) Narxis válasza CPT.Pirk (#2607) üzenetére


Narxis
nagyúr

Van ami érdekes de 4-es és 5-ös szekunder szégyen, Szerintem olyan kézszárítót láttam már 7 évvel ezelőtt is pl. az Árkádban és akkor van akinek ez futurisztikus. A sörfőzdés meg.... nem volt pénz egy világító oszlopra meg néhány konzolra? Vagy lemásolhatták volna a TOS-t is néhány LED-füzérrel.

Thanos was right.

(#2610) butch3r válasza oriic (#2608) üzenetére


butch3r
senior tag

Sarutol balra allo tisztet

(#2611) oriic válasza butch3r (#2610) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Kardassziai ha jól látom.

Live-Die-Respawn

(#2612) DS39 válasza butch3r (#2606) üzenetére


DS39
nagyúr

már az S03E03-ban is feltűntek.
a Domínium mészárlása után, és hogy Garak lett az új vezetőjük, esélyes, hogy így maradtak fent, hogy csatlakoztak.

[ Szerkesztve ]

(#2613) DS39 válasza butch3r (#2605) üzenetére


DS39
nagyúr

nekem nagyon furcsa volt ebben a részben....

1. a "Burn"-ről nem beszélnek, pedig ez kb esélytelen, hogy ne tudnák mi volt.
2. a hadnagy, Willa, a dallam, altatódal kérdésre adott bullshit válasza.
3. Philippa folyosón bambulása, és reakciója Burnhamre a végén. Lehet "megtörték" a kihallgatáson érzelmileg, azzal, hogy nincs már Terrán birodalom, és nem tudna valószínűleg hazatérni?

Szóval titkolnak valamit, az egészen biztos.

(#2614) butch3r válasza DS39 (#2613) üzenetére


butch3r
senior tag

lehet a terránok / alt univerzumos lesz a burn megfejtése...

(#2615) CPT.Pirk válasza butch3r (#2614) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kizártnak tartom, azt mondta a szemüveges faszi, hogy már 500 éve nem volt átjárás a két világ között, az meg valahová 2400-ra datálódik, jóval a burn elé.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2616) oriic válasza DS39 (#2613) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Az altató miatt 100%, hogy lesz valami titok a háttérben, én az új "család'-ban sem nagyon bízom egyelőre. Amúgy meg Discovery-t feltuningolhatnák egy kis future tech-el, de gondolom marad úgy ahogy volt és mostantól a spore-drive lesz náluk használva. (Holott még van dilitiumok elvileg bőven)

Live-Die-Respawn

(#2617) DS39 válasza CPT.Pirk (#2615) üzenetére


DS39
nagyúr

3100-as évek végén járunk, szóval később volt az, de valóban nem annyira, mint a Burn.

(#2618) Locutus válasza DS39 (#2613) üzenetére


Locutus
veterán

Remélem nem derül ki, hogy csak valami szimulációban vannak.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#2619) DS39 válasza Locutus (#2618) üzenetére


DS39
nagyúr

oriic válaszára is reagálva:

Az új föderáció is elég érdekes, közel ezer évvel újabb technikai fejlettség, és nekik kell megoldani az orvosi problémát. Nem lepne meg valami klón vagy holo móka sem.

De az nekem továbbra is hiteltelen, hogy ennyire könnyen tudják használni az új technológiát.
Szerintem a valóságban ezer év múlva egy akkori IT kütyüt nem tudnánk használni az tuti magunktól.

[ Szerkesztve ]

(#2620) CPT.Pirk válasza DS39 (#2617) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ahh, igaz. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2621) Narxis válasza Locutus (#2618) üzenetére


Narxis
nagyúr

Worf kilép a szonikus zuhanykabinból miközben Jadzia felébred...

Thanos was right.

(#2622) Locutus


Locutus
veterán

A Kardashev név mekkorát csattant már, pont miután az összes új technológiát bemutatták, meg a bolygót, ami egy napkitörés ellen védekezne pajzsokkal :)
Még a végén a kiderül, hogy próbálnak kitörni a felületes forgatókönyv, és semmirevaló sztori csapdájából? :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#2623) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Tetszett a rész. Azok a leváló gondolák meg az okos anyag eléggé jól néztek ki!

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2624) Narxis


Narxis
nagyúr

Lassan könnyekbe fullad a Star Trek-univerzum [link]

Thanos was right.

(#2625) lezso6 válasza Narxis (#2624) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az index cikkírója elfelejtette, hogy az első évad azért jó relatíve, mert nem megírták, hanem lopták a sztorit. :D A második évadtól látható, hogy mennyire bénák, ha dolgozni kell.

Meg láthatólag kevesebb fogalma van a Star Trekről mint nekem, aki csak az Enterprise-t meg a TNG elejét látta. Egyébként most kicsit meg is jött a kedvem folytatni az utóbbit, amíg nincs Orville.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2626) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Aki tud angolul, nézze meg az Omeletos short filmet amit Brent Spiner, meg Levar Burton (Data, Geordi) csinált, zseniális!

lezso6: szerintem akkor már ne hagyd ki a Voyagert és a DS9-et se.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2627) oriic válasza CPT.Pirk (#2623) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Pont miután felhoztam, hogy ezer évnyi fejlesztést azért rápakolhatnánka a hajóra. :C

Mondjuk a személyi teleporttal bénázó legénységi tag a végére azért unalmas lett. :D

Live-Die-Respawn

(#2628) lezso6 válasza oriic (#2627) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"Mondjuk a személyi teleporttal bénázó legénységi tag a végére azért unalmas lett."

Fú, Linus "vicceskedése" az szerintem nagyon kellemetlenül erőltetett, gyerekes humor.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2629) DS39 válasza lezso6 (#2628) üzenetére


DS39
nagyúr

ja, egyszer még ült volna, de később már kínos lett.

már nem emlékszem pontosan, de nem ez a figura tüsszentette el magát egy ilyen liftes jelenetben, mögötte meg a Tyler-Burnham páros?

(#2630) lezso6 válasza DS39 (#2629) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

De.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2631) CPT.Pirk válasza lezso6 (#2628) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szerintem poén volt. Lehet, hogy a "valóságban" is ilyen a karakter. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2632) Narxis válasza lezso6 (#2628) üzenetére


Narxis
nagyúr

+1

Főleg, hogy az össze-vissza teleportálás milyen veszélyes(nem biztos, hogy magára hanem a környezetére is), aki ennyire nem tudja kezelni az ne használja. Egyszer elég lett volna elsütni ezt a "poént" de sajnos ilyen írókkal van megáldva ez a sorozat. Sokatmondó, hogy ez a rész az érdekesebbek közé tartozott pedig fogtam a fejem amikor a 2 amazon hajóval kezdett lövöldözni.

Thanos was right.

(#2633) CPT.Pirk válasza Narxis (#2632) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem értem, hogy ez nektek miért ekkora probléma. Tényleg nem. Vicces lett, ahogy csinálták. Kicsit úgy érzem, hogy valamin mindig kell károgni. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2634) Narxis válasza CPT.Pirk (#2633) üzenetére


Narxis
nagyúr

Mondjuk ez volt a legkisebb probléma az epizóddal, Tilly a macskával jelenet volt nekem poénos és eszembe juttatta Spot-ot a TNG-ben. Kicsit úgy érzem, hogy mindenáron Star Trek kell nektek és ezért hajlandók vagytok bármit elnézni a sorozatnak.

Thanos was right.

(#2635) butch3r


butch3r
senior tag

kár, hogy ez a topic 2005 márciusban indult, így csak az enterprise negyedik évad utolsó részei ami élőben volt kibeszélve.
hát, ugyan ez a negatívkodás ment.
(annak ellenére hogy a discovery harmadik évad számomra is a legellentmondásosabb. bár engem a legjobban a grey meg a másik akinek a neve se jut eszembe szerelme izéje idegesít / affektáló nyávogása greynek... )

(#2636) Narxis válasza butch3r (#2635) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ehhez képest az Enterprise egy mestermű amúgy jól látni a stílusbeli különbséget. Az Enterprise-nál simán csak Star Trek-et akartak csinálni, itt meg ideológiai iránymutatást, trendi dolgokat kapunk Star Trek köntösben. Talán a legegyszerűbben úgy lehet mondani, hogy mások voltak az arányok, az Enterprise 80% sci-fi 20% akármi más, itt meg a diszkónál pont fordítva érzem. Én amúgy se akkor se azóta nem szidtam az Enterprise-t, mikor utólag olvastam véleményeket, hogy így rossz úgy rossz nem is értettem, hogy miről zagyválnak(2004-től volt netem de 2006-tól kezdtem aktívabban sorozatokat, filmeket nézni, előtte max. azt amit TV-ben leadtak Star Trek-et). Nem TNG volt de mindenképp Star Trek. Egyszerűen nem értem, hogy nem látjátok a minőségbeli különbséget. Kurva jól jön ki mert a Disco után megnézem a Mandalorian-t és esküszöm mintha Trabantból Ferrariba ülnék át, a hajamat teszem le nem csak a sztori hanem a minőség miatt is. Mindig is inkább a Star Trek-hez húzott a szívem, szerettem a Star Wars-t is de az csak olyan űrlövöldözős scifi volt nekem, a Star Trek volt az űrlövöldözés+intelligencia és sajnos 2010 óta az utóbbit kiölték belőle, viszont a Mandalorian nézése közben azt érzem mintha az eredeti Star Wars trilógiát nézném. Tehát nem mindent utálok ami új, nem erről van szó de látszik, hogy hol mik a prioritások. Úgy látszik soha nem lesz már itt egyetértés, a többség kajálja ezt a trendy star trek-et mert nagyon edgy, én már csak hírmondónak maradtam... :(

Thanos was right.

(#2637) DS39 válasza Narxis (#2636) üzenetére


DS39
nagyúr

az Enterprise-nak a főcím zenéje volt zseniális.
Maga a sorozat sem volt rossz, gyengébb, mint az elődei, de a Discoveryvel tényleg nem hasonlítható össze.

(#2638) butch3r válasza Narxis (#2636) üzenetére


butch3r
senior tag

a 80-20%-ban egyetértünk. én úgy érzem te 1 kicsit sötétebben látod mint a többség itt, de abban egyetértek veled, hogy ez az eddigi leggyengébb st széria.
az lmbtq vonalat szerintem is túltolják, ok, hogy roddenberry alkotása az elfogadás stb ről szólt, de lehet ezt ennél finomabban, kevésbé tolakodóan tenni (lásd fekete kapitány ds9, női kapitány voyager) (nálam mondjuk tényleg a grey szál az ami már sok, előtte se rajongtam a stammets szerelmi szálért (egyszerűen mert túlzásba volt víve, nem mindig tett hozzá a cselekményhez hogy mutatták hogy ők együtt vannak)
(én mióta kijött a discovery s2 újra néztem ds9-t, most épp voyager s6nál tartok, lehet ez is helyre billenti kicsit nálam az egyenleget :D)

ds39: én nagyon szerettem enterpriseban hogy a harmadik évad részei olyan szorosan egybefüggtek.
a negyed évad pedig amolyan antológia sorozat volt, minden 2-3-4 rész egy egy nagyobb story volt. azt is szerettem nagyon

[ Szerkesztve ]

(#2639) Narxis válasza DS39 (#2637) üzenetére


Narxis
nagyúr

Így van, ha sorrendet állítanék fel akkor természetesen a TNG és a DS9 is sokkal jobb volt, de úgy érzem még a Voyager is köröket vert rá. A TOS pedig egy más éra volt, ahhoz ne is próbáljuk hasonlítani.

Thanos was right.

(#2640) CPT.Pirk válasza DS39 (#2637) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az Enterprise esetén egy dolog ami nagyon rossz, az a magyar szinkron szövege. Valami katasztrofálisan gagyi fordításokat alkalmaztak, mint pl. a partikula fegyverek részecske fegyverek helyett. :W

Magát a sorozatot én szeretem, szerintem jó volt, jól ragadta meg a korai föld dolgait. Még 1-2 évadot megérdemelt volna, meg is kaptuk volna a romulán háborút.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2641) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

TL DR: a teljes ST idővonal: [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2642) OPiiPO válasza Narxis (#2636) üzenetére


OPiiPO
addikt

"a többség kajálja ezt a trendy star trek-et mert nagyon edgy, én már csak hírmondónak maradtam" - ne add fel, neked van igazad, a többiek mind szembehajtanak az autópályán :DDD :P :D
Komolyra fordítva: szerintem túl kajakra veszed, ahelyett hogy elfogadnád ilyennek, és élveznéd amennyire tudod. Szerintem :R

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#2643) Narxis válasza OPiiPO (#2642) üzenetére


Narxis
nagyúr

Azért sorozatjunkie-n ahol többen kommentelik ezt a sorozatot több az elégedetlenkedő, itt csak kevesen vagyunk, ennyi a lényege. Amúgy ez nem csak a star trek-re vonatkozik de egy általános minőségbeli romlást látok újabban a sorozatokban és ennek részben az oka a politizálás, ideológia megmondás, az írók bőrszín és nem alapján való válogatása, nem véletlen van az a mondás, hogy Get woke, get broke. Sajnálom, hogy a Star Trek ennek áldozatául esett bár egyelőre még nem "broke" mert streamingen mások a játékszabályok és megengedőbb a stúdió. Vehetném félvállról az egészet de az én szórakozásom is elrontják azzal, hogy sokan mennyire lejjebb tették a lécet minőségi szórakoztatás tekintetében.

Thanos was right.

(#2644) lezso6 válasza butch3r (#2638) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"az lmbtq vonalat szerintem is túltolják, ok, hogy roddenberry alkotása az elfogadás stb ről szólt"

Ez az egész sorozat koncepcionális alapja ugye, hogy megvalósult kommunizmus, multikulti, stb. De amúgy sincs semmi baj nincs ha behozzák az LMBTQ karaktereket, sőt szerintem akár még a non-binary is belefér, amíg nem használnak nem létező személyes névmásokat.

A probléma ott kezdődik, hogy pl nincs egyetlen fehér, heteroszexuális férfi karakter sincs, amikor ugye a többség ilyen, szóval olyan mintha valami fóbiájuk lenne tőle. De ne legyen igazam, mondjatok karaktert, aki fehér heteroszexuális férfi! Lorca meg a föderációs admirális a píszí szabályai szerint nem fehér, hanem zsidó.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2645) lezso6 válasza OPiiPO (#2642) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Rotten tomatoest meg az IMDB-n lévő a review-kat érdemes megnézni, aszerint az emberek elsöprő többsége kifejezetten utálja az STD-t.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2646) Locutus válasza lezso6 (#2644) üzenetére


Locutus
veterán

Ezt írtam én is az elején, hogy nem az zavar, hogy vannak benne ilyen LMBTQ dolgok, hanem az, hogy semmi más nincs benne. Mintha az írói gárda ebben a szivárványszínű buborékban élne, amiből semmi másra nincs rálátása. Ennél az orville is sokkal szebben oldotta meg a feladatot :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#2647) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Worf's Sexism in Star Trek TNG / DS9 :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2648) madgie válasza lezso6 (#2644) üzenetére


madgie
titán

"mondjatok karaktert, aki fehér heteroszexuális férfi"

Jett Reno :DDD

(#2649) CPT.Pirk válasza madgie (#2648) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ennyi. Topik zárható! :DDD

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2650) lezso6 válasza madgie (#2648) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

:C

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.