Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) madgie válasza CPT.Pirk (#3000) üzenetére


madgie
titán

Próbáltam anno, de most már évek óta csak Mac van itthon, a munka miatt (videóvágás H265 fájlokkal), azt meg nincs kedvem szétbuherálni, hogy játszani lehessen rajta :DDD

(#3002) CPT.Pirk válasza madgie (#3001) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az alap Armada2 gond nélkül futott Linux alatt nálam Wine-vel. A FleetOps sajnos pálya betöltésnél megállt, de ettől függetlenül megpróbálhatod, mert Mac-re is van Wine, hátha csak nálam volt valami gondja...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3003) madgie válasza CPT.Pirk (#3002) üzenetére


madgie
titán

Eleinte próbálkoztam ilyesmivel, aztán elengedtem, hogy hátha okkal nem fut rendesen, inkább dolgozzak :D

(#3004) ace05


ace05
senior tag

Van egy yt csatorna aminek a neve: Midnight's Edge
Most fedeztem fel. Aki már látta a videóikat, vajon mennyire lehetnek hitetőek? Azt állítják, hogy sok belsős forrásaik vannak, meg amit mondanak kezeljük pletykaként, mert értelemszerűen nem lehet megerősíteni az interneten található információkból.
Amiért kérdezem, mert rengeteg ST videóik vannak, amik lényegében magyarázatot adnak sok mindenre. Kelvin idővonal, miért nincs Discovery most Netflixen, meg, hogy miért nem volt sokáig új ST a tévében (spolier alert: céges szétválás, máshová került jogok, merchből befolyó összegek)

[ Szerkesztve ]

(#3005) stopperos válasza ace05 (#3004) üzenetére


stopperos
senior tag

Én régebb óta követem őket, hihetőek.
Akit még javaslok ilyen témában: DoomCock.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#3006) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Discovery S04E06

Na ez végre jó rész volt. Igaz volt 1-2 logikátlannak tűnő rész, de ettől még nem volt rossz.
Zora hangja pedig Liara T'Soni hangja a Mass Effect játékokból. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3007) butch3r válasza CPT.Pirk (#3006) üzenetére


butch3r
senior tag

Nekem egyre kevesbe tetszenek a reszek, pedig alacsonyak az elvarasaim.
Grey karakteret teljesen feleslegesnek erzem, egyelore nem latom hogy barmit hozzatett volna a sorozathoz (a woke pipan kivul). A kis baratja (nem irom higy baratno, de nevere nem emlekszem) is woke karakter de kevesbe erzem ures placeholdernek amjnek 1 celja van, higy szerepeljen a sorozatban.
De aztan lehet csak az iszonyatos affektalasa zavar (pedig The OA-ban anno egyaltalan nem volt ilyen...)

(#3008) butch3r válasza butch3r (#3007) üzenetére


butch3r
senior tag


Ha mar volt, bocsi a duplikacioert. (Nem spoiler 406ra :D)

(#3009) CPT.Pirk válasza butch3r (#3007) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Greytől és a "társától" én elvonatkoztatok. Az nekem olyan, mint a doki meg a Stemmets szerelme. Ugyan nincs ezzel bajom, de nem ezért nézem a sorozatot, én egy sci-fi technoblabla buzi vagyok... :D Olyankor mikor azok a szerelmi szálak zajlanak, akkor nem arra koncentrálok, ami a képernyőn történik. :N

De ettől függetlenül magának a résznek a története érdekesebb volt, mint úgy általában a Discovery részeké.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3010) oriic válasza CPT.Pirk (#3006) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Zora hangja pedig Liara T'Soni hangja a Mass Effect játékokból. :)"

Nekem tök másnak tűnt a két hang, szóval megnéztem:

Zora - Annabelle Wallis
Liara - Ali Hillis

Amúgy nem volt rossz rész, kíváncsi vagyok, hogy kik ezek akik a galaxison kívülről pofátlankodnak a történtekbe.

Amúgy tetszett az előző (vagy az azt megelősző részben talán?), hogy felhozták Q-t, meg hogy évszázadok óta nem hallottak róluk.

Live-Die-Respawn

(#3011) CPT.Pirk válasza oriic (#3010) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hmm. Ugyanakkor most nem Anabelle Wallis volt Zora hangja az S04E06-ban, hanem Robinne Fanfair.
J. Frakes beszélt erről most: https://www.inverse.com/entertainment/star-trek-discovery-calypso-mystery-jonathan-frakes

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3012) #48613632


#48613632
törölt tag

Haha, Boldog Karácsonyt :)

(#3013) oriic válasza CPT.Pirk (#3011) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Amúgy ez a Zora téma a háttérben nagyon előtérbe lett hozva. Kíváncsi vagyok, hogy ebből mit hoznak kis, mert a sima Calypso-t ugye már nem tudják behozni az időutazás miatt.

Live-Die-Respawn

(#3014) Narxis válasza CPT.Pirk (#3006) üzenetére


Narxis
nagyúr

Na ne.. 1-2 logikátlannak tűnő rész 🤣 baszki ha éppen nem csetlettek-botlottak akkor egymást veregették hátba, hogy mennyire bátrak. Megnéztem egymás után a 4-5-6. részt de bár ne tettem volna... Most az komoly, hogy nincs ellenség? Sőt igazából negatív karakter sincs, mindenki meg nem értett snowflake. Abba már bele se megyek, hogy biztonsági szempontból milyen dolog egy folyton változó AI-ra bízni a hajó irányítását...de a lényeg, hogy vannak érzései. Azért ahhoz képest, hogy minden főszereplő teleportálva közlekedik, szegény red shirtöknek így se jutott.😁

Thanos was right.

(#3015) CPT.Pirk válasza Narxis (#3014) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jó, de ez a Discovery... Annak fényében tekints rá. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3016) ace05


ace05
senior tag

Én ódzkodtam eddig a Lower Deckstől. magam sem tudom miért, de ez hiba volt részemről. Most bepótoltam. Jó volt, egy huzamban lement.
Ez a sorozat lényegében, mi is tudunk Orville-t csinálni ha akarunk. A poénkodás nincs túltolva. Ha meg lehámozzuk róla azt, hogy ez egy animáció, vicceskedést, akkor lényegében kapunk egy sorozatot ami végre a Voyager után játszódik. Ami valljuk be, minden ST rajongó "nedves álma".
Ez a sorozat tipikus példája annak, hogy a készítő nagy rajongója a sorozatnak és tudja hogyan kell hozzá nyúlni az anyaghoz.

(#3017) Narxis válasza CPT.Pirk (#3015) üzenetére


Narxis
nagyúr

Igazából dicsérni akartam, hogy tök jó, hogy végre Burnham nem karatézza le az aktuális főellenséget így megoldva a problémákat, tényleg száműzték erre az évadra a közelharcot, de erre mit csináltak? Még több beszélgetés az érzéseinkről, még több te olyan bátor vagy kezdetű mondat, még több ölelkezés... :D Neeeeemár. Azt se tudtam, hogy a 6. részben Owosekun miért kér bocsánatot Saru-tól aki természetesen elmondta, hogy semmi szükség bocsánatot kérni hiszen nagyon bátor volt... Ez baszki vagy egy paródia vagy az élő példa, hogy igaza van azoknak akik szerint ez vár ránk ha ilyen SJW félék veszik át a hatalmat Hollywood-ban. Amúgy nagyon érdekes, hogy a vulkáni/romulán csaj aki kardélre hányt egy fickót, büntetésből meditálnia kell, az alien fickó aki szintén ölt meg megdögölhet az írók szerint(Ok Burnham őt is megmentette volna de ezzel az írók csak Burnhamat akarták jobb színben feltüntetni). Nehéz nem észrevenni, hogy a 2 gyilkos a Discovery írói szerint nem egy kategória, az egyetlen negatív szereplő pedig a fehér fickó aki a kolóniát irányította. Btw. mi lett a vulkáni kábító fogással? Csak mert éppen használhatta volna a kardozós amazon abban az ominózus részben...

Thanos was right.

(#3018) butch3r válasza Narxis (#3014) üzenetére


butch3r
senior tag

Abba már bele se megyek, hogy biztonsági szempontból milyen dolog egy folyton változó AI-ra bízni a hajó irányítását...

Folytassuk ezt a temat a hetedik resz utan :D (5pnel tartok)

(#3019) CPT.Pirk válasza Narxis (#3017) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Uhh mennyi részlet így egyszerre. :D Ott a gyilkosságnál politikáról volt szó, nem az írók értékrendjéről. A Föderáció átengedte a büntetést a Ni'Var-nak, így téve egy gesztust feléjük, hogy csatlakozzanak. Kb. pragmatikus döntés kifejezés illik az esetre rá.

Az AI dolog meg érdekes irányba ment el most a 7. epizódban. Kiv. leszek mit gondolsz erről.

ace05: Az LD 2. évadja kicsit normálisabb lett az elsőhöz képest, de valahogy így is megakadtam a felénél és nem annyira akarom folytatni...
Véleményem szerint egészen más az Orville, mert az LD-ben igazából csak szerencsétlen Boimler alázásáról szolt az egész évad egy szuper csajon keresztül. Valahogy ilyen, nem is ilyen fagyit akartam érzésem van tőle...
Meg az ilyen hülyeségek, mint h. a nem tiszti állomány egy folyosón alszik, miközben még egy olyan kis hajón mint a Defiant, ott is jutott kabin mindenkinek legalább 4 ágyas formában... Áhh. :N

Az Orville eközben képes volt klasszikus ST sorozattá válni, miközben csaknem vígjáték. Na ezt kellene példának venniük a CBS-nél.

A "The Drinker" jól összefoglalta mi a gond a modern Trek-el:
Star Trek - It's Dead, Jim

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3020) zeon.hu válasza CPT.Pirk (#3019) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Csak tudnám, az Orville miért lett kasza...?

#?*@&!

(#3021) CPT.Pirk válasza zeon.hu (#3020) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kasza? 2022 március 10-én adják az S3-at a Hulu-n.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3022) zeon.hu válasza CPT.Pirk (#3021) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Legalábbis a Fox kaszálta...
De kösz, ez jó hír!

#?*@&!

(#3023) Narxis válasza CPT.Pirk (#3019) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nem volt rossz rész de egyáltalán nem értek egyet az elhangzottakkal viszont nem is lepett meg, hogy ilyen irányba mentek, pont arra gondoltam, hogy Booker(így kell írni? :D ) látványosan szenved és muszáj lesz vele kezdeni valamit de azt már eljátszották, hogy Burnham pasija gonosz vagy azzá válik így maradt ez a kényszerű "ellentét". Amúgy nem értettem a vitát, ha ez a faj ennyire fejlett akkor mi akadályozza meg őket, hogy még egy anomáliát "küldjenek" tehát tök felesleges elpusztítani főleg olyan mellékhatásokkal mint amit felvázoltak. Az AI dolognál meg semmi megnyugtató nem volt, azon voltak, hogy önálló létformává minősítsék így más szabályok vonatkoznak rá, oké, és? Stamets kapizsgálta a dolgot de csak a jéghegy tetejét karcolgatta. Az itt a probléma, hogy emiatt a túlzottan optimista világnézet miatt paródiának hat az egész, olyan dolgokon morfondíroznak ami röhejes és sokkal jobban érdekli őket az, hogy senki ne legyen megbántva mint az, hogy érdekes legyen a sztori. Én kb. 15 évesen láttam így a világot mint ahogy ez az LMBTQ banda láttatni akarja a Star Trek-ben. De az utolsó Tilly-s résznél a szemüveges fickó még meg is jegyezte, hogy mennyire szüksége volt a kadétoknak erre a pozitív "minden lehetséges/bármit elérhetnek" felfogásra, már nem emlékszem pontosan, hogy mondta angolul de felröhögtem mert erről szól az egész Discovery majdnem az első résztől. Szerintem a legtöbb ember, beleértve a fiatalokat is tudja, hogy a világ nem fehér és fekete. Sokkal jobban tetszett az amit Q mondott Picard-nak az első Borg találkozás után.

"Picard, you are about to move into areas of the galaxy filled with wonders you cannot possibly imagine. And terrors to freeze your soul!"
- Q, to Picard

Thanos was right.

(#3024) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Év végi poszt: And that's why you don't f**k with Starfleet. https://9gag.com/gag/ayo2roq

Narxis: jah, de Picard színpadi színészként kezdte és akkor még élt Roddenberry. Azok az idők egész mások voltak, érdekes módon nem is érdekelt különösebben senkit, hogy az Enterprise-D fedélzetén élő kb. 1000 lény kivel és hogyan kavar, meg sírás sem volt.

Egyébként mikor Wesley kísérletéből nanit fertőzés elárasztotta a hajót, az se volt nagyon máshogy kezelve, mint Zora esetében. Vagy mikor a kompjuter spontán továbbfejlődött és létrehozott valami színes életformát a csillagfény városos epizódban.

Viszont jah, a Discoveryben nem merült most fel, hogy mit tesznek, ha jön egy újabb ilyen izé...

zeon.hu: azt hiszem rezget a léc egy ideig a kasza miatt, de aztán mégis megy tovább.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3025) #48613632


#48613632
törölt tag

Én úgy tudtam, hogy az S3 lesz az utolsó Orville évad. De aztán gyorsan gugliztam egyet, és a találtam ezt.

más
LMBTQ/SJW .... stb

Az világos számomra, hogy nem ettől lesz jó, vagy rossz egy sorozat, de az vajon világos számotokra, hogy a nyugati világban az LMBTQ társadalmon belüli megosztása nagyjából reprezentálja a Discovery fedélzetén lévő LMBTQ arányokat?

Picard idejében talán tényleg nem volt ilyesmi, mivel akkortájt a nők és a feketék jártak hasonló cipőben.

Én egyébként azt szoktam mondani, ha előkerül az LMBTQ propagandázás, hogy ez voltaképp egy intelligenciateszt, és Te épp most buktál meg ...

No offense, de azt hiszem, sokunkra ráférne kis időt eltölteni Európa nyugati felén, ahol ez nyilvánvaló, és nem szúrja senkinek a szemét. És egyelőre még az a világ szebbik szebbik fele.
Legalábbis innen én így látom.

[ Szerkesztve ]

(#3026) lezso6 válasza #48613632 (#3025) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szerintem egyszerű a képlet. Attól lesz akármilyen propaganda a film / sorozat, hogy ha a készítők azt hiszik, hogy a karakterek nemi, szexuális, faji, stb megoszlása alapján (sok, kevés, pont annyi mint nyugaton, stb) lesz jó vagy rossz az adott film. Nyilván nem, ahogy te is leírtad.

A STD meg hát elég látványosan gyúr erre, legalábbis a 3 évad egyik része előtt sajtó kitörő örömmel ünnepelte, hogy végre lesz transz meg non-binary karakter. Amikor ugye nem ettől lesz jó a sorozat. Mert amúgy szerintem iszonyat gyenge, egyedül ezt a woke témát sikerül jó csinálniuk.

Szóval a lényeg, hogy a woke kritikája az közel sem feltétlenül LMBT-fóbia vagy bármi hasonló. Legalábbis nekem nem azzal van a bajom, hogy belerakják ezeket a karaktereket, hanem hogy a készítők azt hiszik, hogy ettől lesz jó, miközben az eredmény gagyi.

Én még nem néztem meg a 4. évadot, és nem is tudom, hogy meg fogom-e.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#3027) #48613632 válasza lezso6 (#3026) üzenetére


#48613632
törölt tag

Igen, a STD nálam sem hozza azt a szintet, ami az elvárt volna. Viszont ennek nem az LMBTQ megjelenítése az oka. Egyáltalán nem. Így amit mondasz, az voltaképp igaz, viszont a visszájáról is igaz, tehát nálam nem befolyásolja a végeredményt semmilyen értelemben.

Azt viszont nem tudom, hogy a készítők azt gondolják e, ettől lesz jó egy film, vagy sorozat, de ezt hagyjuk is. Szerintem ez szubjektív vélemény marad mindkettőnk részéről, amíg maguk a készítők nem nyilatkoznak erről.

Most nézem, ezt az előbb elfelejtettem belinkelni, sry, ezzel talán érthetőbb, amit akartam.
Demographics of sexual orientation

4. évadból 2 részt láttam. Azt hiszem megvárom, míg kijönnek a részek, aztán vagy ledarálom, vagy nem, majd ahogy adja. Különösebben nem von, kismillió sokkal jobb sori van ennél, de adni fogok egy esélyt neki, ahogyan mindig is adtam.
Más kérdés, hogy voltaképp végigszenvedtem az előzőeket is, de inkább a puszta tisztelet, mintsem valódi érdeklődés motivált.

[ Szerkesztve ]

(#3028) butch3r válasza #48613632 (#3025) üzenetére


butch3r
senior tag

Az világos számomra, hogy nem ettől lesz jó, vagy rossz egy sorozat, de az vajon világos számotokra, hogy a nyugati világban az LMBTQ társadalmon belüli megosztása nagyjából reprezentálja a Discovery fedélzetén lévő LMBTQ arányokat?

megfordultam már pár helyen nyugat európában is, amerikában és ázsiában is de én nem így láttam. a discoveryben egy darab fehér férfi fő(bb) szereplő sincs - vagy ha mégis javítsatok ki de akkor is feltűnő, hogy nem is emlékszem rá annyira súlytalan a szerepe.
imádtam siskot, janewayt sőt még std első évadja is tetszett, de utána úgy érzem a sorozat elment a woke propaganda irányába.

maga idejében az hogy egy fekete férfi volt 1 állomás parancsnoka is nagy dolog volt, mégse tolták a képedbe hogy "ő most fekete és kapitány, érted"? nem is kell, vélemény szerint pont ez segítené elő az érzékenyítést stb hogy ha nem toljuk az arcodba hogy ő "más" hisz nem más, ő is ember, ennyi.

3027: tény, hogy ha egyébként trekkiesebb lenne a történet, több tisztelettel nyúltak volna a lore-hoz és maguk a történetek is jobbak lettek volna, lehet kevésbé zavarnának ezek,de mikor s3-ban kiderült hogy egy gyerek félelme, érzései okozták a dilithium pusztulását akkor azért fogtam a fejem

[ Szerkesztve ]

(#3029) Narxis válasza #48613632 (#3025) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ezt én lebontanám érzésekre, az LMBTQ-zást mint megnevezést ők találták ki és már a TNG-ben is előkerült a téma, Worf kényelmetlenül is érezte magát attól a bizonyos fajtól. Úgy érzem akkor kiskanállal adagolták az embereknek ezeket az eszméket, most pedig tolólapátos nehézgépkezelővel nyomják az arcodba, nem ez kellene, hogy a lényeg legyen de erről szól minden epizód. Úgy érzem nem olyan akciódúsak a részek mint korábban aminek én örültem viszont ezt még több ideológiával helyettesítették. Igazából olyanoktól olvasom, hogy unalmasak a mostani epizódok akik a korábbi évadoknál foggal-körömmel védték a sorozatot. Ez nekem mindennél többet mond. Szóval no offense de lássuk már a fától az erdőt, senkit nem zavar, hogy erről IS szól a sorozat de baszki CSAK erről szól a sorozat. Most ez komoly, hogy csak én látom így? Persze nem konkrétan az LMBTQ csak a téma hanem amikor 5 perces jeleneteket raknak be arról, hogy ki milyen bátor és milyen egyedi és mennyire jó, hogy erről beszélünk, full úgy érzem mintha nők írnák nőknek a sorozatot pedig én nézem a Batwoman-t is csessze meg.

Thanos was right.

(#3030) butch3r válasza Narxis (#3029) üzenetére


butch3r
senior tag

nem csak te látod így, sose gondotlam volna hogy star treket háttér tv-zek...
megnézem minden héten és pitepeti írta le a legjobban miért: inkább a st világa, tisztelete motivál mintsem ezek a részek iránti érdeklődésem... (és mert imádom az SF-t és ezen kívül nincs sok másik)

(#3031) lezso6 válasza #48613632 (#3027) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"Viszont ennek nem az LMBTQ megjelenítése az oka."

Persze, hogy nem. Csak ugye amíg a LMBTQ, pontosabban woke témát nagyon "igényesen" sikerült kivitelezni, addig a sorozat többi (jóval fontosabb) részét meg nem igazán sikerült jó színvonalon abszolválni. Najó, a látvány az még jó. De a sztori, karakterek, színészi játék az végtelenül gagyi. Ebből következik az, hogy a woke volt a legfontosabb a készítők számára.

Meg azért itt az is fontos ám, hogy a woke arról szól hogy essünk át a ló túlsó oldalára, ezért van idézőjelben az "igényesen". Mert azért az mókás, hogy a heteroszexuális fehér férfi látványosan alulreprezentált, konkrétan nem jut eszembe egy ilyen pozitív főkarakter sem.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#3032) CPT.Pirk válasza #48613632 (#3025) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Értem, csak nem értem. Anno olvastam egy könyvet, Joe Haldeman-tól az Örök háborút. Kb. 1000 évet ölelt fel benne a csatározás egy idegen fajjal, mert mikor az űrhajók egyik bolygóról a másikra ugrottak számukra látszólag 1 másodperc alatt, addig eltelt mondjuk 120 év körülöttük.

Ez érdekes helyzeteket teremtett, hogy pl. a következő találkozásnál éppen kinek volt lemaradva a technikája, mert lehet, hogy az ellenség hajója még le sem gyártódott, mikor 120 évvel korábban hőseink elindultak a következő naprendszerbe.

Na és emellett bemutatták a társadalom változását. 2600 környékére már a homo lett az elfogadott (és teljesen természetes), azért hogy megállítsák a bolygó túlnépesedését ezt nevelték bele már a gyerekekbe, így a heteró főhősünk aki ekkora már parancsnok lett, őt emiatt "vén buzi" névvel illették a beosztottjai. :) Aztán tovább csavarodott ez is, ahogy mentek előre az időben.

Egy Star Trek-et valami hasonlóan érdekfeszítő történet miatt néznénk, pl. a Discovery 800 éves időugrása pont bemutathatna ilyen dolgokat (is), ahelyett, hogy Burnham sír.
Meg ahelyett, hogy szépen megölik az előző sorozatokban felépített, érdekes karaktereket a Picard-ban, aztán lezárják az évadot egy totál szükségtelen leszbi jelenettel 7-es meg Rafi között.
Egyébként semmi bajom a bi jelenetekkel, meg a nonbinary karakter megjelenésével se, de inkább a történetre kellene helyezniük a hangsúlyt, ha már egyszer sci-fi a műfaj.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3033) #48613632 válasza butch3r (#3028) üzenetére


#48613632
törölt tag

"a discoveryben egy darab fehér férfi fő(bb) szereplő sincs"

Jó, ezt értem. De miért kellene, hogy legyen? Ezt viszont nem értem.

Az ST mindig is egy országok, határok nélküli univerzumban játszódott, ahol a fajok és a genderek szabadon keveredtek.
Nem értem, hogy egy ilyen helyzetben, egy amúgy világviszonylatban kisebbségben lévő faj, vagy etnikum, vagy nevezzük bárminek, miért kellenbe többségben legyen?

edit:
Na ez így már sok lesz ... ennyi emberrel nem tudok konzekvensen beszélgetni. Sakkban sem megy a szimultán :D
Boldog Új Évet :)

[ Szerkesztve ]

(#3034) #48613632 válasza Narxis (#3029) üzenetére


#48613632
törölt tag

Az a Star Trek a 90-es évek sorozata, teljesen mást gondoltak az emberek erről akkoriban.
De nem kell ehhez ST, elég ha elővszed az Al Bundi féle Married with Childrenst. Az ma már nem menne át a szűrőn, ahogyan sok már sori sem.
Változunk, emberileg mások lettek az elvárások egymás irányában, és ez megmutatkozik a médiában is. Ezzel nincs gond (szerintem)
Az, hogy az STD egy értékelhetetlen, gagyi valami, az már nagyobb gond.

Na mindegy, peace

(#3035) CPT.Pirk válasza #48613632 (#3034) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ahh Al Bundy, azon nőttem fel. :K Btw, Marcy-t alakító színésznő pont nyíltan leszbikus volt, a sorozatban meg ő hordta a nadrágot, nem Jefferson. :N

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3036) #48613632 válasza CPT.Pirk (#3035) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nekem attól a nőtől végig állt a szőr a hátamon ... brrrr Valószínűleg ez is volt a célja az alkotóknak.
Amúgy azt nem tudtam, hogy leszbi a színésznő, kösz az infot.

(#3037) Lokids válasza CPT.Pirk (#3035) üzenetére


Lokids
addikt

És emiatt tökéletes volt rá a szerep. Bár Ed-el nem csípték egymást a valóságban.

STD baja, hogy nincs rendes story és karakterek. Legyen csőbuzi a kapitány, de LEGYEN KAPITÁNY. Ne valami cry baby. A flotta mégiscsak egy hadseregféle.

[ Szerkesztve ]

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#3038) CPT.Pirk válasza Lokids (#3037) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jeah. Kíváncsi leszek, hogy Pike mit alkot ezen a téren a Strange New Worlds-ben. Bár az a sorozat is ilyen igazából nem tudjuk ki kérte hátszéllel megy, mint a többi Alex Kurtzman ST sorozat, vele újabb 5 évre szerződtek le...

Valszeg amíg ő csinálja, addig nem fogunk rendes ST-t látni. Ahogy a drinker össze is foglalta.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3039) Narxis válasza #48613632 (#3034) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ez így van amúgy az az egyik kedvenc sorozatom, a készítők(írók, szereplők) beszéltek róla, hogy annak idején mennyire nehéz volt elkészíteni a sorozatot mert a Fox folyamatosan félt, hogy mit kapnak az "obszcén" poénok miatt. Már akkor basszus, 30 évvel ezelőtt, igaz teljesen más okból, a konzervatívizmus miatt féltek, ugyanis a túl nyílt beszéd a szexről egy televíziós sorozatban tabu volt. Még egy epizódot le is tiltottak bár köze nem volt az LMBTQ témához... szóval nem kell ezt bemutatni viszont most teljesen más irányból jön ugyanaz a cenzúra mint akkor. Ne poénkodjunk, mert megbántunk valakit. Szerintem egyik se jó, se a túlzott liberalizmus, se a túlzott konzervativizmus, az meg különösen nem jó, hogy egy franchise ideológia fegyverré válik és mindenki jól jár csak a néző nem. Semmi bajom a transz szereplőkkel, felőlem olyan nemű lehet amilyen csak akar de ne ez legyen a középpontban. Legyen egy jó sztori ami által megkedvelhetem a szereplőket, az összeset. Azzal sincs semmi baj ha Tilly félék kerülnek a csillagflottába, én úgy emlékszem a Voyager-ben és a TNG-ben sőt a DS9-ban is téma volt ez, olyan karaktereket változtattak meg, csiszoltak akár több rész során akikről az elején el se képzelted volna, hogy alkalmasak lehetnek a Csillagflottában valamire. Mindig visszaérünk oda, hogy egyszerűen sz.r az írás, nem tudnak olyan jó sztorikat írni mint mondjuk a Voyager: Blink of an Eye vagy a DS9: Hard Time és ezt megszenvedik a karakterek is.

Thanos was right.

(#3040) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

És továbbra is Discovery gender és hasonló témája...Istenem, ennyi idő után igazán elengedhetnétek már. Idejövök a topikba hátha valami értelmes ST dologról megy a diskurálás, aztán látom hogy továbbra is az elmúlt hónapokban megszokott témát rágcsáljátok tovább a végtelenbe. :O :W

Live-Die-Respawn

(#3041) Lokids válasza oriic (#3040) üzenetére


Lokids
addikt

Amíg nincs értelmes ST, addig nincs értelmes diskurzus. :)

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#3042) CPT.Pirk válasza oriic (#3040) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ennyire jó lett a Discovery :C

Amúgy az S4 első 2 része érdekes lett, aztán volt pár töltelék rész, most megint alakul valamerre a téma, aztán már mindjárt vége is az évadnak... Az AI téma most érdekes volt mondjuk, de előre tudtam mi lesz a vége. Meg Book dolga is egyértelmű volt.

Régen volt már, hogy olyan témákat láttunk, mint pl. a Voyagerben a Course: Oblivion epizód.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3043) Apollyon válasza oriic (#3040) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Szerintem is van annyira alacsony minőségű az STD, hogy meg sem érdemli, hogy többet említve legyen a topikban.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#3044) oriic válasza Lokids (#3041) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Lehet értelmesen diskurálni, csak annak nincs értelme, hogy ugyanaz a pár ember mindig leírja, hogy de fosh a Discvery, meg irgumburgum LMBTQ, meg irgumburgum régenmindenjobbvolt, meg irgumburgum hasonlók... :((( Mert ez megy itt, szinte semmi más.

Live-Die-Respawn

(#3045) lezso6 válasza oriic (#3044) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Meg a meta-irgumburgum. ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#3046) Narxis válasza oriic (#3040) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ja szólhatnál már az íróknak, hogy csináljanak valamit mert nagyon szeretnénk az érdekes jelenetekről, a fordulatos sztorikról, a shakespare-i szintű párbeszédekről diskurálni. Erről az anomáliáról annyit se lehet beszélni mint a Burn-ről...

Rendes leszek és kisegítem az írókat. Vajon melyik faj állhat az anomália mögött? Hmhmhm

Legyenek ők ;]

Thanos was right.

(#3047) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez nektek is feltűnt? :D

Door Closers in the 32nd Century . Advanced Technology of Star Trek Discovery

Hiába, ami egyszer bevált, az bevált. :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3048) zeon.hu válasza CPT.Pirk (#3047) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

:DD

#?*@&!

(#3049) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Huhh jajj. :D

Energise
https://9gag.com/gag/aKmDrGb

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3050) butch3r válasza CPT.Pirk (#3049) üzenetére


butch3r
senior tag

:DD :DD :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.