Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2251) Narxis válasza DS39 (#2249) üzenetére


Narxis
nagyúr

Igazából nekem tök mindegy mi, ugye a romulán nőnek volt annyi esze, hogy tegyen egyet a kanapé aljára.

Thanos was right.

(#2252) oriic válasza Narxis (#2251) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Meg a másik asztal aljára, meg az ágy aljára... :D

Btw, nem is gond amúgy, hogy Picard Urat nem látjuk harcolni, sose volt az ő stílusa. :) Amúgy Hugh visszatérésén vigyorogtam egyet, rég nem láttuk.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#2253) akaido


akaido
addikt

A First Contact részben volt, hogy Troi tanácsadó némileg spicces állapotba került. Mi volt a rockbabilly zene ami a zenegépből jött?

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#2254) Locutus válasza akaido (#2253) üzenetére


Locutus
veterán

Roy Orbison Ooby Dooby

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#2255) akaido válasza Locutus (#2254) üzenetére


akaido
addikt

:R Nagyon köszönöm! Roy Orbisontól pont nincsenek számaim.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#2256) CPT.Pirk válasza oriic (#2245) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egyre jobb lesz a sorozat. Azt hiszem lehet mondani, hogy ez lesz az a sorozat, aminek a Discoverynek lennie kellett volna. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2257) OPiiPO válasza CPT.Pirk (#2256) üzenetére


OPiiPO
addikt

Szerintem nem nagyon lehet a kettőt összehasonlítani - teljesen külön életet élnek, hiába hasonló a nevük. Részemről kedvelem mindkettőt, jó ez így hogy két ennyire különböző ST sorozatunk van. Szerintem :R

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#2258) CPT.Pirk válasza OPiiPO (#2257) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez a rövid összehasonlítás A Discovery és a TNG között jól rámutat a lényegre. [link]

Ettől függetlenül a Discovery S3-at is várom. Főleg most, hogy egy kézben vannak a jogok, így végre úgy nézhetnek ki a dolgok, ahogy kellene.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2259) OPiiPO válasza CPT.Pirk (#2258) üzenetére


OPiiPO
addikt

Én a Discovery és a Picard közti különbségről beszéltem (habár a videó jó volt még nem ismertem), TNG-t nem nézek még nosztalgiából sem és nem hiszem hogy túl sok relevanciája lenne a Picardra nézve.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#2260) CPT.Pirk válasza OPiiPO (#2259) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mi a gond a TNG-vel? Picard története (többek közt) az ottani események folytatása.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2261) oriic válasza OPiiPO (#2259) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hat vegul is csak folytatas, TNG nelkul pl a mostani reszbol sem tudod akkor hogy kicsoda Hugh. (Sajat velemeny de az I, Borg nekem az egyik legjobb TG epizod volt)

Live-Die-Respawn

(#2262) Narxis válasza OPiiPO (#2259) üzenetére


Narxis
nagyúr

lol TNG alapmű, azt még megértem ha valaki TOS-t nem tudja nézni de a TNG a Star Trek lelke. Ha nagyon nem akarod megnézni akkor még ott van youtube-on talán több is de én egyet nézek, egy fickó aki minden rész után összegyűjti az easter egg-eket magyarázattal együtt, ha azt megnézed akkor a releváns TNG vagy más utalásokat is érteni fogod, keress rá youtube-on, "star trek picard easter eggs" ha érdekel...

Thanos was right.

(#2263) OPiiPO válasza CPT.Pirk (#2260) üzenetére


OPiiPO
addikt

Semmi gondom nincs vele, pongyolán fogalmaztam, azt kellett volna írnom hogy mostanában már nem nézek.

@Narxis: azokat mindig meg szoktam nézni.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#2264) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

TNG Night Crew :DDD https://www.youtube.com/watch?v=G4ApQrbhQp8

OPiiPO áhhá! :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2265) Aljasvip válasza oriic (#2261) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Nálam az 'Inner light' tartja a top helyezést. Az olyan mint egy kis film a sorozaton belül, és a hozzá szerzett zene is pazar.

(#2266) Narxis válasza CPT.Pirk (#2264) üzenetére


Narxis
nagyúr

Haha ez jó. :D

Thanos was right.

(#2267) CPT.Pirk válasza Narxis (#2266) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Végre valami tetszik neked! :DDD

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2268) Narxis válasza CPT.Pirk (#2267) üzenetére


Narxis
nagyúr

Elég sok minden tetszik. TOS, TNG, DS9, Voyager, Nemezis és az addig készült filmek is... :P Star Trek Continues is elég jóra sikeredett.

Thanos was right.

(#2269) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

No megjött Hetes. :C

Live-Die-Respawn

(#2270) OPiiPO válasza oriic (#2269) üzenetére


OPiiPO
addikt

:K

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#2271) Narxis válasza oriic (#2269) üzenetére


Narxis
nagyúr

Jeeeeeeee :C

Amúgy kicsit unalmas már, hogy Picard mindenkit szarban hagyott aztán kortyolgatta a teáját a birtokán. :D Egyszer előkerül még a fia is... bár nem emlékszem, hogy vele mi lett végül TNG-ben....

Thanos was right.

(#2272) oriic válasza Narxis (#2271) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Fene sem emlekszik mar ra. :D

Hetesnel arra azert kivancsi vagyok hogy hallunk e arrol mi tortent vele a Voyager hazaterese utan. (Chakotay pl.)

Amugy jol lattam Rios holo segitokkel veszi korbe magat? Az a taktikai hologram nem az amit eddig lattunk. :D

Live-Die-Respawn

(#2273) Narxis válasza oriic (#2272) üzenetére


Narxis
nagyúr

Igen, külön holo segítők vannak minden posztra külön személyiséggel de a kapitány alakjában. :D

Amúgy nem tudom, hogy mit fog érni a ninja gyerek a fézerek világában. Worf-nál se erőltették a bat'leth-et, inkább csak dísznek vagy különleges alkalmakkor vette hasznát. A hajót meg még nem is nagyon láttuk belülről, a híd engem ezekre a studió apartmanokra emlékeztet mert baromira tágasnak tűnik a háttérben. Jó látni Picard-ot, jó látni Hetest, jó látni az űrt, de minden más valahogy nem klappol. Mintha nem lenne kidolgozva, ezért fura nekem az is amikor Rafi-hoz ment Picard űrtaxival de ugye a Földön. Tényleg egyszer nem nézett rá? Ugyanígy a romulánokról se tudott volna hírt szerezni? A DS9-ból tudjuk, hogy léteznek civil szállító űrhajók, de ha nem is megy oda csak valakitől kaphatott volna hírt, hogy mi a helyzet arrafele. Nem akarok a folyton panaszkodó néző lenni, továbbra is erős közepes ez a sorozat, fényévekkel jobb mint a Discovery, talán a nosztalgia faktor miatt de nehéz elmenni olyan dolgok mellett ami megmagyarázhatatlan. Olyasmit hallottam, hogy 10-15 írója van/volt ennek a sorozatnak, nem tudom mennyire igaz de lehet ebből erednek a problémák.

Thanos was right.

(#2274) Locutus válasza Narxis (#2273) üzenetére


Locutus
veterán

Vagy abból, hogy kényszeresen keresed a hibát benne.
Félre ne érts, én megértem, hogy miért, ilyen csalódások után mint az STD, meg az Abrams féle "filmek" én is szkeptikus vagyok... de talán egy kicsit próbálhatnád a jót is látni benne. Szerintem bőven látszik az igyekezet, hogy a régi rajongóknak is kedvére tegyenek, ugyanakkor ne olyasmit rakjanak le az asztalra, ami ma már nem állná meg a helyét az új nézőtábor soraiban.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#2275) Narxis válasza Locutus (#2274) üzenetére


Narxis
nagyúr

Mondom ez még simán nézhető de keresnem se kell a problémákat, ami talán jó, hogy nem késő ezeket kiküszöbölni, tehát nem olyan dolgok ezek, hogy nézhetetlen a sorozat. Olyan ez mint a filmek között a Nemezis, nem a legjobb, nem a legrosszabb. Ennél rosszabb ne legyen és akkor maradok a következő évadra is.

Thanos was right.

(#2276) Locutus


Locutus
veterán

Ezen felröhögtem :D

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#2277) Narxis


Narxis
nagyúr

sg-n star trek topikban annyira nem rajonganak a Picard-ért... :)

Thanos was right.

(#2278) CPT.Pirk válasza Narxis (#2277) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kocsogok. :DDD

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2279) DS39 válasza Narxis (#2273) üzenetére


DS39
nagyúr

ha már hibák, megkérdőjelezhető dolgok...

Amikor Picard jelezte, hogy végzett a bolygón, abban a tudatban volt, hogy a srác elutasította őt, a hajóról mondták neki, hogy 7 perc a felsugárzás. Majd alakultak az események, és gyorsan kellett távoznia. Honnan tudták, hogy a srácot is fel kell sugározni? Régebbi ST sorozatokban, mindig mondták, hogyha a küldetésen lévő csapaton kívül jött valaki, hogy 4 helyett 5 fő, stb. Arról nem beszélve, hogy semmi bemérést segítő eszköz nem lehetett a srácon, csak Picardon.

Egyébként nézhető a sorozat, hűebb a tradíciókhoz, mint a Discovery, de azért figyelhetnének a részletekre is.

[ Szerkesztve ]

(#2280) Narxis válasza DS39 (#2279) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ilyenek úgy emlékszem voltak korábbi sorozatokban is, nekem sose volt tiszta, hogy a hajóról mit lát egy transzporter kezelő. Talán látja a kommunikációs jelvényt mivel az kvázi személyhez kötött de ha ketten mentek le és azt mondják felsugárzás 3 fő akkor mondjuk honnan tudja, hogy ki a harmadik mondjuk egy olyan helyen ahol mások is élnek? Ha életjeleket is lát akkor egy sivatagban vagy kihalt helyen kizárásos alapon működhet, hogy ki a harmadik de máshol nem.

Thanos was right.

(#2281) CPT.Pirk válasza Narxis (#2280) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem vesszük figyelembe, hogy heti sorozatnál 6 napot dolgoznak, emiatt be tudnak csúszni ilyen bakik, figyelmetlenségek amiket a kanapén ülve simán kiszúrunk. Kate M. beszélt anno a forgatási körülményekről, hogy az állandó feszített munka miatt nem a legjobban alakult a kapcsolata a gyerekeivel.

Amúgy jah, talán egyedül az első JJ filmben láttuk, hogy mit is lát a transzporter.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2282) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

:D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2283) OPiiPO válasza DS39 (#2279) üzenetére


OPiiPO
addikt

Ezen hozzászólás alapján úgy képzellek el, mint aki ül a Nagy Fotelben a TV előtt, egy kockás füzettel a kezében, és minden hiba után egy laza fejcsóválás közepette tol egy bejegyzést.

Majd ezek után halkan megjegyezve (csak a néma közönségnek) hogy bezzeg a régebbi ST sorozatokban minden jobb volt, pl. mindig mondták, hogyha a küldetésen lévő csapaton kívül jött valaki, hogy 4 helyett 5 fő, stb. :R

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#2284) DS39 válasza OPiiPO (#2283) üzenetére


DS39
nagyúr

Korántsem a hibákat keresem, de ha egyszer feltűnik... (Más filmekben, sorozatokban is)

És simán lehet hogy a régiben is volt sok más hasonló baki, csak az idő mindent megszépít.

(#2285) OPiiPO válasza DS39 (#2284) üzenetére


OPiiPO
addikt

Abban teljesen igazad van, hogy az idő mindent megszépít és néhány film/sorozat sajnos nem túl jól öregszik.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#2286) gzbotii válasza Narxis (#2280) üzenetére


gzbotii
veterán

Ugye legtöbbször beállnak formációba. Így ha látja, hogy 3 fő kell, ott két jelvény + egy harmadik életjel mellettük, aki ugyan úgy áll, akkor ki lehet szűrni, ki lehet az. +Faj, nem és életkort is látnak.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#2287) gzbotii válasza Narxis (#2277) üzenetére


gzbotii
veterán

SG?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#2288) gzbotii


gzbotii
veterán

Ma megnéztem az első két részt a ST: Picardból, és eddig tetszik. Sokkal inkább ST nekem mint a ST:D. Abból az első évadot elkoboztam, de egyáltalán nem jött be.

Amúgy, közel 6 év után tegnap cseréltem le a Tuvokos arcképem, kicsit még hiányzik. :B

És mivel amúgy is betegszabadságon vagyok, tartok ma egy kis ST maratont, Pickard után jöhet az Űrlázadás és a Nemzedékek. :C

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#2289) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Star Trek Picard

1x05

Wow. Icheb felbukkanása volt talán az epizód legmeglepőbb része. Agnes meg úgy tűnik, hogy tényleg nem az akinek gondoltuk, kíváncsi vagyok mikor bukik le. Amúgy simán jó epizód volt, bár a Picard féle színészkedés azért kicsit sok volt már. :DDD

Btw, valszeg beképezelem, de Bjayzl simán Troi-ra emlékeztetett engem. :Y

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#2290) r4pt0r válasza oriic (#2289) üzenetére


r4pt0r
tag

Nem tudom, én is őt láttam bele. Folyamatosan ezen járt közben az agyam :D

(#2291) Locutus


Locutus
veterán

Na és Mr Mot fodrászata kinek tűnt fel? :) Először Quark bárját észre sem vettem mellette :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#2292) Narxis válasza oriic (#2289) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nekem nem tetszett amit Hetessel csináltak, el nem tudom képzelni, hogy kerültek ilyen helyzetbe Icheb-el.

Amúgy valaki talán Kurtzman nyilatkozta, hogy nem utópiát hanem disztópiát szeretnének bemutatni a Star Trek-ben, az viszont látszik, hogy Patrick Stewart nagyon jól érzi magát.

Thanos was right.

(#2293) DS39 válasza oriic (#2289) üzenetére


DS39
nagyúr

Elég komoly rész volt.

Bjayzl simán Troi - engem is rá emlékeztetett.

Hetes bosszúja tetszett, az viszont tényleg érdekes, hogy a Voyager után miért kerültek ilyen helyzetbe, valószínűleg nem tudtak beilleszkedni a földi társadalomba.

Agnes pedig meglepett, kis szende álarc lehullott, kíváncsi vagyok mit tud, amiért ezt tette a barátjával.

(#2294) Narxis válasza DS39 (#2293) üzenetére


Narxis
nagyúr

Icheb elég jól beilleszkedett hiszen egyenruhában volt. Hetesnek meg ott volt Chakotay, a Doktor, Janeway és a többiek akik kizárt, hogy magára hagyták volna még akkor is ha Chakotay-vel végül nem működött a társas élet. Agnes meg szerintem nem eredendően rossz hanem egy sima tudós akit a romulánok palira vettek, valamit mutattak neki ami miatt elhiszi, hogy a Maddox által készített androidok elpusztíthatják a civilizációt, ezért ölte meg. Sokkal egyszerűbb ilyeneket kitalálni, hogy a bárt ahol találkoznak hívják mondjuk Quark bárjának mint azt, hogy rendes háttértörténetet adjanak a visszatérő karaktereknek akik ráadásul 1-2 jelenet erejéig térnek csak vissza.

Thanos was right.

(#2295) Locutus


Locutus
veterán

Nekem tetszett az új rész, csak az nem, hogy a kis incifinci doktornéni ilyen könnyen megúszta... Meg mondjuk miért nem mehettek át mindannyian azon a hülye kapun?

Amúgy meg:

[ Szerkesztve ]

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#2296) gzbotii válasza Locutus (#2295) üzenetére


gzbotii
veterán

A kép nem spoiler?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#2297) Locutus válasza gzbotii (#2296) üzenetére


Locutus
veterán

lol :)
(nem)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#2298) gzbotii válasza Locutus (#2297) üzenetére


gzbotii
veterán

LoL. Aki nem látta az összes részt, az nem tudhatja, hogy nincs-e ilyen utalá, etc.
ikszdé

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#2299) Locutus válasza gzbotii (#2298) üzenetére


Locutus
veterán

Ennyi erővel az is spoiler, hogy azt mondtam "nem" :D

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#2300) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

1x06

Megvolt végre a nagy találka, Narek is lebukott végre, szóval jöhet végre a buli. :C

Live-Die-Respawn

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.