Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2951) Lokids válasza butch3r (#2950) üzenetére


Lokids
addikt

Ohh nem is tudtam, hogy a lower deck mellé hoznak még egy animációs sorozatot.
Remélem nem veszik olyan érzelgős PC-re mint a Discoveryt.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#2952) butch3r válasza Lokids (#2951) üzenetére


butch3r
senior tag

éljük. ellenben még inkább gyerekeket céloznak vele aire azért nem árt felkészülni...

(#2953) Lokids válasza butch3r (#2952) üzenetére


Lokids
addikt

Ha kb annyira lövik be gyerekesnek, mint pl a clone wars volt anno, akkor még epic is lehet.
Remélem nem a DuckTV színvonalra szánják. :P

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#2954) Locutus


Locutus
veterán

Kirköt épp fellövik élőben (talán), a USS Úristen Very Big fedélzetén :)

[link] https://www.youtube.com/watch?v=uEhdlIor-do

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#2955) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

:DDD

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2956) Narxis válasza CPT.Pirk (#2949) üzenetére


Narxis
nagyúr

Pros:
-látványos

Cons:
-megint veszélyben az egész galaxis, jajj csak Burnham és csapata mentheti meg, hogy aztán kiderüljön, hogy egy ősi civilizáció elfelejtette lekapcsolni a vasalót mielőtt kihaltak
-hogy néz ki az ferengi? remélem nem ferengi volt, tényleg erőltetni kell ott is a bőrszínt?
-mi van az egyenruhákkal? miért nem maradnak egy fajta ruhánál?

Egyszerűen szégyen, sajnos minél látványosabb annál üresebb a sztori. Mi lenne ha elkezdenének felépíteni valamit, hogy aztán értelme is legyen a világméretű veszélynek? Jajj erre nincs ideje a SJW generációnak...

#2950butch3r
Ez nekem ki fog maradni, bár Lower Decks S02 nagyon jó volt.

Thanos was right.

(#2957) stopperos válasza Narxis (#2956) üzenetére


stopperos
senior tag

A Lower Decks a második évadra tényleg beért. Jót tett a sorozatnak, hogy a Mariner-Boimler kapcsolatról elvették a hangsúlyt és hagyták a többi szereplőt is kivenni a részüket.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#2958) ricsiv92


ricsiv92
tag

Sziasztok! Star Trek Prodigy elég érdekes sorozatnak ígérkezik. A végén lévő szereplő miatt visítottam egyet a székben. Nem tudom eldönteni, hogy melyik része miatt kellemetlen, amit írok, de ez Star Trekebb szerintem, mint a Discovery. Végre felüdülés volt olyan "modern" Treket látni, ahol nem volt elemi kötelező rész a sírás, mert a színész repertoárja valószínűleg korlátozott. (Bocs, ez gonosz volt) :D.

Xbox Series S - Thrustmaster TX

(#2959) stopperos válasza ricsiv92 (#2958) üzenetére


stopperos
senior tag

Nekem inkább tűnt Star Wars-nak megfűszerezve Star Trek univerzumos elemekkel, mint tiszta Star Trek-nek. (Sok robotocska, előzménytrilógia Sith tábornoka, Sith nagyúr titkos tervvel...) A USS Protostar és Holo Janeway viszont tetszett.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#2960) Lokids


Lokids
addikt

Akár még jó is lehet az új ST, bár érezhetően 7+ a célközönség.
Viszont amit nem értek, vagy elsiklott a figyelmem felette, hogy a fenébe hagy el a föderáció egy teljes hajót, amit - tekintve, hogy Janeway oktató - kadétok kiképzésére szántak. Ezzel talán még az is magyarázható, hogy a fenébe van jogosultsága egy full random valakinek a hajó összes rendszeréhez, de akkor is furcsa. De akkor is. Egy kiképző hajót nem küldenek a mély űrbe.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#2961) ricsiv92 válasza Lokids (#2960) üzenetére


ricsiv92
tag

Érdemes szerintem figyelembe venni, hogy ez még csak egy rész volt és emiatt is merül fel még pár kérdés, amihez remélem egy ügyes narratívát fogunk kapni. Az általad felsoroltakhoz az is hozzátehető, hogy NX látható a regisztrációs számában, ami kísérleti hajót jelent. Plusz melyik ügyes mérnök volt az, aki a pajzsos lötyi(?) cseréjét nem teszi lehetővé belülről?

Xbox Series S - Thrustmaster TX

(#2962) Lokids válasza ricsiv92 (#2961) üzenetére


Lokids
addikt

Az hagyján, hogy kívülről kell cserélni, de 1 db és nem megy az egész pajzsrács? Így könnyű dolga lenne egy ellensége hajónak kilőni a pajzsot. :P

[ Szerkesztve ]

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#2963) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

AXANAR - The Gathering Storm - Featurette Teaser

Nem tudom mikor lesz az egész látható, de igen jól néz ki és ez biza ST.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2964) butch3r


butch3r
senior tag

strange new worlds s2 berendelve. olyan jó lett az első nézettsége hogy már most megrendelték második évadot :DDD

prodigy: gyerekesebbre számítottam nickelodeon miatt. pozitív csalódás. de amíg nem jelent meg a föderációs hajó, ha nem látom a főcímet star wars-nak is elment volna (inkább annak mint ST-nek).

(#2965) Lokids


Lokids
addikt

A Prodigy 3. része után még mindig van egy kis félelmem, hogy a tech részében semmi logika nem lesz. Úgy értem, hogy nem csinálnak sok olyan hülyeséget, mint pl a pajzs volt, hogy csak kívülről javítható meg ilyen hülyeségek.
2 warp core egymás mellett valami 3-al (lehet transwarp vagy valami hasonló meghajtáshoz kell) elég furcsa design, de kis hajó. Viszont az, hogy random kiválaszt egy pontot a galaxisban, majd nem sokkal később oda is érnek...

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#2966) butch3r


butch3r
senior tag

prodigy s2 is berendelve...

(#2967) butch3r


butch3r
senior tag

én lemaradtam/elfelejtettem de 18án kezdődik a discovery s4 akit (még) érdekel.

+
A ViacomCBS egy most megkötött szerződéssel kivásárolta a Star Trek: Discovery-t a Netflixtől, így a sorozat ma éjjel lekerül a platformról, és értelemszerűen a csütörtökön kezdő 4. évad sem kerül fel hetiben, az csak jövőre jön hozzánk, amikor majd elindul a SkyShowtime. (via sorozatjunkie)

(#2968) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ehh. Discovery Season4 idén csak a Paramount+ -on lesz nézhető, ami csak Amerikában érhető el. Jövő év elején jön a Paramount+ más országokba is, akkor majd megnézhetjük rajta, de nem a Netflixen.

Sőt! A Discovery előző 3 évadját is eltávolítják Netflixről, azok is csak a P+ -on lesznek elérhetőek.

Megoldás: VPN, torrent...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2969) oriic válasza CPT.Pirk (#2968) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Egy hsz előtted :D

Live-Die-Respawn

(#2970) CPT.Pirk válasza oriic (#2969) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ohh basszus, csak az első sorát olvastam el. :DDD

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2971) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Discovery S04E01

Végre helyrerakta valaki Burnhamet. Plusz nem volt sírás az epizódban. Az 'Archer' űrdokk szép utalás volt arra, aki nélkül nem lenne Föderáció.
Egész jó rész volt Discovery szinten, bár az eleje az erdőben repkedő pillangókkal gáz volt, de az a fiatalabb generáció igényei szerint készült...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2972) Ra3


Ra3
őstag

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#2973) CPT.Pirk válasza Ra3 (#2972) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Uhhh :DDD

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2974) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Üdv!

Discovery S04E01- hez létezik magyar felirat?

#?*@&!

(#2975) oriic válasza zeon.hu (#2974) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem fordítja senki jelenleg.

Live-Die-Respawn

(#2976) zeon.hu válasza oriic (#2975) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ettől féltem... Thx!
(Az angolom max a szöveg 70%-hoz elég... :D )

#?*@&!

(#2977) oriic válasza zeon.hu (#2976) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ha nagyon kell valami, én a helyedben ránéznék a Deepl-re. [link]

Live-Die-Respawn

(#2978) zeon.hu válasza oriic (#2977) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Sajnos sokat levon az élvezeti értékéből, ha 3 percenként szótárazok valamit... :D

#?*@&!

(#2979) oriic válasza zeon.hu (#2978) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Úgy értem, hogy angol sub-ot ezzel fordítsd le teljesen automatikusan. (Gugli translate-nél ezerszer jobb.)

File-t is lehet vele fordítani, de ahhoz kell előfizetést, viszont van trial. (Páran használjuk az oldalt) [link]

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#2980) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Discovery S04E02

Sírásmentes epizód. Discoverytől szokatlan, normális treki stílusú epizód volt, meg is vagyok lepődve.

3D renderelt képek a Voyager fedélzeteiről, tök jó részletes: https://www.youtube.com/watch?v=8bgBgVu3C0s

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2981) Pikkolo^^ válasza CPT.Pirk (#2980) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Akkor van értelme elkezdeni?

(#2982) CPT.Pirk válasza Pikkolo^^ (#2981) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szerintem a 3. évaddal kezdett "normális" irányba terelődni a Discovery. Valószínűnek tartom, hogy az írókhoz is eljutott a sok kritika és egy kicsit változtattak a dolgokon, meg a színész gárda is fejlődött...
Eddig pozitív a véleményem a 4. évadról, de ez még csak 2 epizód volt. Még bármi lehet. :C

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2983) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Discovery S04E03

Töltelék rész volt, kb. semmi fontos nem történt. A hajók biztonsága meg egyszerűen nevetséges. Ha észreveszi a számítógép, hogy illetéktelenek hatoltak be a hajóra, minimum egy erőtérrel körül kellene zárnia őket...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2984) ricsiv92 válasza CPT.Pirk (#2983) üzenetére


ricsiv92
tag

A pajzs leengedése is fura ebben az időben. Már a 001-es szektori csatában az Ent-E felhúzott pajzsokkal transzportálta a fedélzetre a Defiant túélőit. Ezeken kívül még a kapitány miért kell közvetlenül a transzportálni kívánt cucc mellé? Nem elég, ha egy nagyobb rendfokozatban lévő tiszt jelen van? Nem fontosabb a kapitány jelenléte ilyenkor a hídon?

Xbox Series S - Thrustmaster TX

(#2985) CPT.Pirk válasza ricsiv92 (#2984) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azt anno a borg ki is használta, és rögtön felsugározta magát a hajóra. Csak a borg ezt el tudta rejteni, miközben itt meg a kompjúter azonnal érzékelte a behatolókat... Aztán senki nem tett semmit. Logikus... Meg aztán a kapitány miért nem hagyta elvinni a rakományt, ha már úgy is nyomkövetős volt? Ezért kár volt meghalni...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2986) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Most kezdtem új szezont, második résznél vagyok, eddig semmi extra, de aztán elhangzott a név: Zora... :Y

Végre egy jel, hogy nem felejtették el a "Calypso"-t ?

Live-Die-Respawn

(#2987) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Discovery S04E04

Ez is kissé töltelék rész volt. Némi politika, meg Tilly ezentúl kadétokat idegesíthet. Lényegi dolog nem történt.

oriic:
Amit egyébként tök természetesnek vettek, hogy egy fejlett AI jött létre a hajó számítógépében... Ilyen minden nap megesik, nem érdemes megvizsgálni sem. :N

Egyébként a Calypso mint olyan úgy már nem történik meg, mert a hajó nem állt 1000 évet egy bolygó körül, hanem beugrott a jövőbe, vagyis az AI még ennyivel "fiatalabb".

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2988) butch3r


butch3r
senior tag

[link]
st armada 1-2 gog-on :)

(#2989) CPT.Pirk válasza butch3r (#2988) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Íjj, az Armada 2-t rongyosra játszottam. Meg moddoltam. :D

Ez a Resurgence ami jövőre jelenik meg, az viszont érdekesnek néz ki.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2990) Locutus válasza CPT.Pirk (#2989) üzenetére


Locutus
veterán

Szintén :)
Még tavaly is toltam, fleetops-szal. Kedvenc RTS-em.
Aztán beszopódtam az Armada 3 modba, ami sins of the solar empire alá készült. Rettenet mennyiségű munka van benne, csak kicsit kiábrándultam végül ebből a hálós map elrendezésből, lehet jobban feküdne valami lineáris nekem. Szeretek bázist építgetni, ebben meg túlzottan szét van osztva minden. Meg az AI valahogy fura. Van a túl könnyű, meg van a túl nehéz. Kettő közötti meg nincs.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#2991) CPT.Pirk válasza Locutus (#2990) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, az Armada III is frankó, csak a balansz miatt a Borg nem tud elég hajót gyártani a játékban, így pl. nem tud mit kezdeni az állandóan, sok kis hajóval támadó Romulánokkal. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2992) Locutus


Locutus
veterán

:DDD
Lehet, hogy egy kép erről: 2 ember és , szöveg, amely így szól: „I LOVE YOU GRAY HOW MANY TIMES MUST I TEL YOU? THE "R"IS SILENT.”

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#2993) butch3r válasza Locutus (#2992) üzenetére


butch3r
senior tag

ha valami csodafolytán ezt a kettőt véletlenül kinyírják egyszer az majdnem akkora öröm lesz mint a twd-ben Lori kinyírása.

armada 2-t én is imádtam, meg is van még valahol az eredeti cd és a kézikönyv is :)

[ Szerkesztve ]

(#2994) CPT.Pirk válasza butch3r (#2993) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jó ég, ki se töltött 1 CD-t az Armada 2 :)

Nekem a Voyager Elite Force van meg eredeti CD-n. Ha azt nem próbáltad, akkor érdemes. A 2. rész már felejthetőbb, de az 1. az fasza nagyon.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2995) butch3r válasza CPT.Pirk (#2994) üzenetére


butch3r
senior tag

tévedtem, armada1 van meg cd-n :D

igen igen emlékszem rá, jó kis játék volt. meg hát a tok hátulja is tett róla hogy tudjak róla


egyfelől sajnálom, hogy nincs már új ST játék, főleg stratégia.
másfelől a sorozatok színvonala miatt lehet jobb is :D

(meg úgy amúgy is kevés manapság a stratégiai játék)

(#2996) CPT.Pirk válasza Locutus (#2990) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ehh, megvettem a játékot GOG-on. Felrakom, megy faszán, jó kis nosztalgia. Aztán felrakom a FleetOps-ot, mutatom neki a mappát, látja h. eredeti a játék, megy települni.
Település után elindul, bezzeg kéri a CD-t... ;] No mint régen, rá kellett rakni a no-cd-t és úgy már megy... 1440P-ben 32 colon meglepően faszán nézett ki, párszor majd még tolom vele szerintem. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2997) Locutus válasza CPT.Pirk (#2996) üzenetére


Locutus
veterán

Én tavaly unalmamban már olyanokat toltam, 1vs7 hardon, és valami wormhole-os mapon bekempelek bázist építeni, meg valami akkora flottát, hogy 1-9ig minden hotkey fullos, aztán gyí :DDD
4K-ban az 55ös OLED-en faszák az ilyen sötét hátterű játékok :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#2998) madgie válasza Locutus (#2997) üzenetére


madgie
titán

Még nagyon régen unalomig toltam az Armadákat, a Defiantnál röhögve hőzöngtem magamban, hogy mi az, hogy ilyen vérgyenge, nosza, keressük meg a fájlokat, mit kell átírni, jó lesz még erre a hajóra egy romulán pajzs meg egy föderációs bázis pulse phaser-e :D

(#2999) Locutus válasza madgie (#2998) üzenetére


Locutus
veterán

Fleetops-szal nem kell már gyalog szerkeszteni semmit, elég jól benne van minden :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#3000) CPT.Pirk válasza madgie (#2998) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hehh, ezt anno én is csináltam, szintén a Defianttal. :D Régi szép idők, mikor egy szövegszerkesztővel bármit tudtál módosítani, ehh. :)

Meg be lehetett kapcsolni pl. a több célpontra tüzelést, így pont úgy lőtt az intrepid osztály, mint a sorozatban. Csak maga a célzás bugos volt és több random pontra is lőtt a hajó, valszeg sosem fejezték be ezt a funkciót.

Egyébként jah, ezt a FleetOps-t próbáld ki szerintem, ha még nem láttad.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.