Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-21 15:06:57

LOGOUT.hu

Az OFF-topic használata kötelező! F.A.Q. új játékosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24901) Yllgrim válasza Drenadar (#24897) üzenetére


Yllgrim
őstag

Ne meselj nekem katonai tervezesrol... :) Rohadt Nephadseregbeli eszkozok... :) Nem ugy nagy es nem ugy kicsi-vel van a bajom.

Lehet picit nagyobb hajo kell majd egyszer, egy olyasmi, amiben el lehet kicsit veszni, nem csak 3 folyoso az egesz, na majd bejarok meg par hajot kesobb, lehet Idris-Javelin kellett volna :)

Meg van ido meghozni az ultimate dontest, funkcionalisan jo lesz, de ez is kiderul majd, a fegyvereket akkor jol tippeltem meg, marmint a mereteket. Messze van meg a megjelenes... :)

Szeretem a szukos helyeket, megkell nezni majd a Carrack-ot, bar az meg nem eleg eros nekem :)

Drenadar-PoeDameron : had legyek en is ott :) Lecci Lecci Lecci :)

Jatekban fogom en is a nagyot, nagyobbat :)

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#24902) Drenadar válasza Yllgrim (#24901) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

Az asszony arckifejezését majd fényképezd meg, mikor

megtudta, hogy élete értelme vett egy idrisst / javelint pár ezer dollárért! :)

Lécci lécci :D

[ Szerkesztve ]

(#24903) Yllgrim válasza Drenadar (#24902) üzenetére


Yllgrim
őstag

Ahhh... majd a jatekban meglassuk, penzt nem adok mar erte az tuti.

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#24904) PoeDameron válasza Yllgrim (#24901) üzenetére


PoeDameron
aktív tag

Ne türelmetlenkedj, hát a carrack méretű hajók még hátra vannak. Az lesz majd a te osztályod. Az enyém is. Amikor a carracknak lesz a hangáros bemutatója, itt fogunk zokogni a gyönyörűségtől.

Megjegyzem retaliátortól lepetéztem, bár még csak egy közepes minőségű bemutatót láttam róla, és nem is mutatták be egészen a hajót. Nagyon tetszik a cockpitja is.

[ Szerkesztve ]

(#24905) GypsFulvus2


GypsFulvus2
őstag

Olvastátok már az új weapon mounts rendszert? Nekem ez nagyon nem tettszik. Egy viszonylag áttekinthető rendszerről áttérünk egy zavaros, illogikus, áttekinthetetlen szarra. "A 3-as unmanned turretre vettem 2 db size 2-es fegyót ... uppsz az nem fog felmenni csak egy darab, vagy két darab de size 1-es, de ha még gimbalt is rakok rá akkor az sem... ha meg manned turret akkor vonjál le még egy size-t (miért is???) ... Ez úgy szar ahogy van. :((

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#24906) Drenadar válasza GypsFulvus2 (#24905) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

még nem olvastam, de így ahogy írod már nem tetszik :)

Amúgy toronyra minek a gimbal? :) (oké egy bizonyos szinten "gyorsabb" a célzás vele, de sztem egy torony direkt arra lett kitalálva hogy lekövesse a mozgásokat :) mármint hogy könnyen lehessen ezt megtenni

(#24907) GypsFulvus2 válasza Drenadar (#24906) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Most mindenre lehet ilyen "közbülső mountokat" tenni, ha akarsz. Tehát elvileg, ha jól értem, minden mount-ot fel lehet gimbalozni. Csak az csökkenti egyel a felrakható fegyver méretét. Ha meg ikerfegyvert raksz egy portra akkor a kettőnek együtt kell beleférni a port méretkategóriájába. Ha manned turret, az még egyel csökkenti a felszerelhető fegyver méretét (nem tudom miért). Még csak gyorsan átfutottam, remélem valamit félreértek...

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#24908) Drenadar válasza GypsFulvus2 (#24907) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

tehát egy 6-os manned toronyra... ha két fegyvert szeretnénk akkor 4-es sizet bír el, ha gimbalt is akkor már csak 3ast. ennek mi értelme van? :|

Csak azért mert van ott egy ~80-90kg-os ember ezért a több száz kilós(ha nem egy két tonnás) fegyvereknél már csak kisebbet bír el a torony szerkezete? LoL?

amúgy hol is van a leírás? :D

[ Szerkesztve ]

(#24909) GypsFulvus2 válasza Drenadar (#24908) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Itt olvasható. Számomra elég zavaros, de az angolom azért messze van a tökéletestől. Ha jól számolom, akkor a példádban egy 6-os manned turretre csak két db size 2 fegyó megy fel, vagy egy db size 4-es. Gimbal nélkül. Gimballal egyel kevesebb (mondjuk egy manned turretre tényleg nincs sok értelme gimbalt tenni).

"A Manned Turret loses one more Size point. So the smallest Manned Turret could be is Size 3 and it would have a Size 1 weapon item port). The Manned Turrets on the Retaliator are Size 4, allowing for 2 Size 1 guns on each Turret."

Egy biztos. Ez így zavaros és áttekinthetetlen.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#24910) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Akkor se FPS se SM nem volt az éjjel?

Vasárnap lesz stream?

SXSW kódja van valakinek?

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#24911) Drenadar válasza GypsFulvus2 (#24909) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

Akkor megint segget csináltak a szájukból?

A képen amit kiadtak, azon nem 4-es turretek voltak, hanem 6-osok! picsába már... :W

(#24912) Eniral válasza Drenadar (#24911) üzenetére


Eniral
tag

de e tényleg vicc , két napja ülök a gép előtt és várom ,hogy történjen valami és semmi ! :O

(#24913) GypsFulvus2 válasza Drenadar (#24911) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Nem tudom, de jó lenne, ha ezt az egészet q gyorsan elfelejtenék.
Így most az van, hogyha van egy size 3 portod, és gimbalos fegyvert akarsz rátenni, akkor a max amit rátehetsz, az egy db size 1-es fegyver.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#24914) Diopapa


Diopapa
addikt

Ti most mire vártok? Mára ígérték az 1.1-et?

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#24915) Drenadar válasza Diopapa (#24914) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

Én most éppen már semmit se várok :(((

(#24916) PoeDameron válasza GypsFulvus2 (#24913) üzenetére


PoeDameron
aktív tag

Szerintem amíg nem tudjuk hogy melyik fegyver mire lesz elég, illetve ki nem balanszírozták a hajók sérülékenységét és pajzserősségét, addig nem érdemes ilyen részleteken vergődni. Sokat fog ez még változni mire kész lesz. World of Tanks járműveit a kezdetektől balanszálják, szerintem így lesz ezekkel a járgányokkal is. Megveszed a carrackot, megy 150-el, következő patchben elveszik a jó motort, megy 120-al. És anyázol. :D

[ Szerkesztve ]

(#24917) Drenadar válasza PoeDameron (#24916) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

Lépj be a játékba, JELENLEGI állás szerint elég nagy különbség van egy S1 és S2 fegyver között...

jah tudom te még nem játszottál a mostani AC-vel sem... vegyél egy gépet és próbáld ki.

nyilván még mindig sokat változhat, balance meg krumpli és péklapát, de nah...

Más:
Egy hete még azt mondják hogy 5db S6-os manned torony, egy héttel később huuuupsz ez már csak 4-es?
Egy hét múlva kijelentik hogy elég rá egy olyan torony mint a friccire :D

így érték el azt, hogy ha jobb pozícióban van egy connie akkor simán felveszi a harcot egy retaliatorral, legalábbis neki elég nagy csúzlijai vannak a toronyban ha jól rémlik (tudom még azt is lecserélhetik olyanra mint ami a friccin van).

Ezt nagyon elcseszték így...

[ Szerkesztve ]

(#24918) GypsFulvus2 válasza PoeDameron (#24916) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Már most anyázok. Az Avengeren elvileg most S3 Tigerstreik van. Ezzel úgy-ahogy lehet le lehet szedni egy ellenfelet, de a hatékonysága így is elég gyenge. Ha e helyett mostantól S1-es megymaggköpő légpuskát kapok, akkor a továbbiakban az AC-nek részemről nincs értelme.
Ahogy nézem az RSI fórumon is megy az anyázás, vastagon.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#24919) TESCO-Zsömle válasza Diopapa (#24914) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én arra várok, hogy elfogyjon előlem a reggelim, aztán arra fogok várni, hogy este mehessek gyakorlózni.

(#24917) Drenadar: Előfordulhat, hogy azon a dián a S42-es (UEE) gép adatai voltak.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#24920) Drenadar válasza GypsFulvus2 (#24918) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

de ha most S3as felfüggesztés van, ha erre akarsz gimbalt akkor az még mindig S2. vagy nem értek valamit? :D

(#24921) Yllgrim válasza Drenadar (#24920) üzenetére


Yllgrim
őstag

Eloszor is !!!

Kifejtem a kovetkezo hozzaszolasban hogy szerintem miert jo a rendszer, kis turelmet kerek, gepelek ezerrel.

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#24922) GypsFulvus2 válasza Drenadar (#24920) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Én már nem tudom, vazze. :D

"When you mount a Turret/Gimbal to an itemport, the size(s) of the weapon that the Turret/Gimbal are reduced. So if you mount a Size 2 Gimbal to the Size 2 weapon itemport, the weapon itemport on the Gimbal can only be a Size 1.
The rule on sizes for secondary itemports (these are itemports on an item plugged into another item port) is that they have to at least drop a size. So you can only plug a size 1 item into a size 2 item and so on. In the case of Turrets this is additive, so if you have a size 3 Turret it could mount two Size 1 guns or one Size 2 gun (note this doesn’t mean you have the choice on each Turret, its more that you may have the option of buying a Size 3 Turret with two Size 1 weapon itemports or a Size 3 Turret with one Size 2 weapon itemport.)"

Akkor most, ha jól veszem ki, az van, hogy egy S3 weapon itemportba bedughatsz egy S3 gimbalt, aztán erre az S3 gimbalra rátehetsz egy S2 méretű fegyvert. Viszont, ha nem teszel fel gimbalt, hanem egyenesen egy rögzített fegyvert raksz az S3 itemportba, akkor az lehet S3-as fegyó. (Jól értem?) Erre a rendszerre jön rá, az hogy a manned turretek veszítenek egy további méretpontot. Valamiért. Akármiért. Mert csak. Meg ugye, ha ikerfegyvert raksz, akkor a fegyverek méretének összege számít. A páratlan méretű itemportoknál tehát nem célszerű ikerfegyvert alkalmazni, mert veszítesz vele.

Ekkora fosch-xar túlbonyolított faxságot kitalálni, csak azért, mert a joy-os brigád nem tudta jól használni a gimbalos fegyvereket, és ezért szerintuk az egeresek előnyben voltak... Hát ez aztán a balanszolás, vazze, gratulálok CI... :C :W

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#24923) Diopapa válasza GypsFulvus2 (#24922) üzenetére


Diopapa
addikt

Nem értem mi gondod, az ED-ben pont így van. Kivéve a manned részt, mert ott nincs olyan. Felteszem az a koncepció, hogy a gimbal előny a fixedhez képest, ezért kisebb a feltehető fegyver (szerintem érthető). A manned további előny, ezért veszít még egy méretet. Ha így van, ebben semmi túlbonyolítás nincs szvsz. Csak az a kérdés, mekkora dps difi van a különböző méretek között, ott lehet balanceolni.

[ Szerkesztve ]

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#24924) Drenadar válasza GypsFulvus2 (#24922) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

"csak azért, mert a joy-os brigád nem tudta jól használni a gimbalos fegyvereket, és ezért szerintuk az egeresek előnyben voltak... "

De erre meg azt mondták, hogy ezen is dolgoznak, hogy optimálisabb legyen...
Szerintem meg aki Joyban gondolkodik az már bekalkulálta hogy sose lesz olyan pontos mint egérrel. Akármennyire is nagyobb feeling, ez tudtommal minden repülős játékban így van...

(#24923) Diopapa:
a bengál és stb további előny, úgyhogy azoknak meg már S1 sem fér rá, hanem a toronyra tixoval lesz felragasztva egy marokfegyver :) csak mert túl nagy előny... :C
Szerintem ez nagyon hülye megoldása a balancenak, hiszen mindenképp jókora előnynek kellene lennie egy manned turretnek, de ezt ők úgy oldják meg, hogy akkor nesze semmi fogd meg jól fegyvert lehet feltenni rá.

kíváncsian várom, hogy a connieval mit fognak csinálni :D
gondolom kinevezik SIZE 6-8-nak a tornyát...

[ Szerkesztve ]

(#24925) CSiPet2 válasza GypsFulvus2 (#24922) üzenetére


CSiPet2
tag

Akkor most, ha jól veszem ki, az van, hogy egy S3 weapon itemportba bedughatsz egy S3 gimbalt, aztán erre az S3 gimbalra rátehetsz egy S2 méretű fegyvert. Viszont, ha nem teszel fel gimbalt, hanem egyenesen egy rögzített fegyvert raksz az S3 itemportba, akkor az lehet S3-as. (Jól értem?)

Pontosan így van.

Amúgy szerintem ez egy elég jó rendszer, a bonyolultságáról meg annyit, hogy a post így kezdődik "Simple to play, difficult to master", tippre nem véletlenül. (Mondjuk ez szerintem még csak nem is összetett.) De várjuk meg Yllgrim walloftext-jét aztán utána essen neki mindenki. :DDD

Nameg a CIG már nem egyszer bizonyította, hogy ha egy tervük nem jól alakul, hajlandóak újra és újra nekifutni (lásd repülési modell), amíg el nem nyeri a játékosok (legtöbbjének) tetszését. Úgyhogy ha tényleg szar lesz, biztosan fognak módosítani a terveken.

(#24926) GypsFulvus2 válasza Diopapa (#24923) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Az, hogy ez ED-ben hogy van, az engem őszintén szólva abszolute nem érdekel.
Drenadar: A fórumot olvasgatva az van, hogy a joyosok örülnek és tapsolnak, az egeresek anyáznak. Mondták, hogy megoldják a balanszot, hát megoldották. ;]
CSiPet2 : Ok, kösz. Hát, meglássuk. Szeintem abban nincs sok logika, sem áttekinthetőség, hogy egy ha azt látod egy hajónl, hogy "manned turret S6", akkor számolgatnod kell. Hogyaszongya: "manned, akkor az minusz egy, plusz ikercsöves géppuska, no akkor rá is tudok tenni két darab S2 fegyvert". Eddig legalább tudtad, hogy ha mount S3-as, akkor abba S3 fegyver rakható max.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#24927) TESCO-Zsömle válasza GypsFulvus2 (#24926) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem kell számolgatnod. Odasétálsz a holotable-höz, kiválasztod a portot, az meg kiírja, hogy mit tehetsz fel. Ilyen k*va egyszerű lesz az egész.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#24928) Diopapa válasza GypsFulvus2 (#24926) üzenetére


Diopapa
addikt

Engem meg a hiszti nem megmondom őszintén.

Más...

PTU-ben nincs valami acélosan felrögzítve az a pufka... :D

[ Szerkesztve ]

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#24929) GypsFulvus2 válasza Diopapa (#24928) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Hiszti? Te mi az ördögről beszélsz, már ne is haragudj??? Próbáltam értemlezni az új szabályokat. Nyilván az a pár tucat tucat ember is hisztizik az RSI honlapján, akik kifejezték nemtettszésüket.
Rendkívül leköteleznél, ha a rosszindulatú beszólást és személyeskedést itt és most ezzel be is fejeznéd. De tudod mit? Ha zavarlak, akkor mostantól kezdve nem is zavarok itt tovább.

TESCO: Ott igen. De előtte, hogy mit vásárolsz meg és mit nem, ahhoz már mindezzel tisztában kell lenned.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#24930) SkyS1gn válasza Diopapa (#24928) üzenetére


SkyS1gn
félisten

PTU-ban bugos az egész landing... a holo hajó ottmarad mikor kiszállsz de floatingol össze vissza, a fegyver ahogy mutatod meg darabok lebegnek errearra.

Azt a képernyőt hogy hozod elő ami mutatja merre vagy a landing padtól?

Csak a talpak kiengedéséig jutottam el.

Az is elég fura hogy finoman nem tudod letenni a hajókat hanem odabaxa hiába próbálod aprón nyomodni a lefelé gombot.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#24931) 77.PX_Drebil


77.PX_Drebil
aktív tag

Csak hogy oldjam a feszkót.

Volt róla szó, hogy lehet fegyvert hordani a PlanetSideban. Tegyük fel én ücsörgök egy bárban és várok valakit (egy barátot) közben egy másik humán idióta oda áll a hátam mögé előveszi a stukkert és a fejemhez tartja, akár hülyeségből. Belép a haverom és ezt látja és ő engem akar megvédeni és lelövi a marhát. Ezt hogy fogja kezelni a rendszer?

"A természet míndíg a rejtett hibák pártján áll!" folyomány: Természet ősanyánk egy ócska KxxxA! (Murphy)

(#24932) Yllgrim


Yllgrim
őstag

Eloszor is olvasd vegig modul rendszer leirasat, ez a minimum.

Ha ez megvan akkor azt is sikerult megerteni, hogy egyelore a Retaliator friss adatai vannak csak fent a honlapon (ha fent vannak, nem neztem), a tobbit most csinaljak ujra.

Hogy mi volt eddig, leirjak, azt is hogy az egy elozetes rendszer volt, sok minden nem volt belekalkulalva, nem volt logikus es nem is mukodott ugy ahogy kellett volna.

Most 3 erteke lesz egy modulnak: meret, tipus es csatlakozo (pipe).

A csatlakozo az osszekottetes a modul es hajo kozott, ezen aramlik ket iranyba az informacio, ugymint ho, adat, energia, ... ha egy Sata 3-as vinyot kotsz egy Sata 1-es csatlakozora attol meg lassu lesz, mert a csatlakozo nem bir tobbet, ez vilagos.

A meretet 1-10es skalara bontottak, a legkissebb 1m-es lesz, a legnagyobb 40m-es, ez ad rugalmassagot a fejlesztoknek, illetve kesobb akar nagyobbakat is tudnak majd csinalni.

A tipus meg egyertelmu... (raketa, fix, gimbalos, torony, manned turret (emberes torony  ))

Minden 2-esnel nagyobb modul hely lehet vagy fix fegyver vagy gimbalos (hiszen az a meretmegkotese miatt alapbol egy merettel kisseb szerelheto fel (akar size 10 is!)

A lenyeg hogy a meret van szabalyozva, ha csak egy fix fegyvert teszel fel, akkor felmehet a size merete, peldaul Reti size 4-es itemportba size 4-es cannon (nem forgathato, arra lo amerre nez), ha felteszel tornyot az mar egy helyet foglal, de kell meg a hely a fegyvereknek is.

A gimbalos fegyverek a felfuggesztesi pont meretenel egyel kissebbbek kell hogy legyenek jatekegyensuly miatt (pontossag, tuzgyorsasag).

Van egy 4-es slotod, mint a Retin, erre fel tudsz tenni egy 4es fix, nem mozgathato agyut (toronyba alul lesz nalam egy tutira!) Ha egy gimbalost vagy egy tornyot akarok feltenni egybol egy merettel kisseb-et tehetek csak fel, size 3-ast (balansz, mert egerrel fogod iranyitani, amivel pontos tudsz lenni, na meg helyigenyes is van a toronynak, nem a levegoben fog logni) a tornyra meg vagy 1x size 2-es fegyvert vagy 2x size 1-est tehtesz, ugyanis itt is kell hogy legyen egy merettel kisseb legyen.

Ha Manned Turret-et szamolsz, az egy plusz merettel kisseb fegyverek fernek fel ra, tehat legkisseb manned turret size 3-as (erre megy fel egy darab size 1-es fegyver), mivel a Retin size 4-es az itemport (felfuggesztesi pont) ezert rafer 1x size 3 manned turret, amire 2x size 1-es gun.

Ha a Retaliatornal maradunk akkor az opciok:

1x size 4 cannon, nem mozgathato, fix
1x size 3 gimbalos fegyver vagy turret, amin vagy 1x size 2 gun vagy 2x size 1 gun
1x size 3 manned turret 2x size 1 gun

Raadasul ott van meg a pipe is, a csatlakozo merete, illetve a fegyvereknek van energia igenye, CPU, melegszik (kell hutes ra)... uh a a hatterrendszernek is el kell birnia hogy az osszes fegyvered egyszerre tuzel, az sem baj ha van tartalekod, mert lehet overclockolni oket, tehat ha van meg 20% plusz CPU-energia-d, es a tuzvezeto rendszer is bira akkor akar erosebbet es gyorsabban is lohetnek a fegyvereid, ezt le kell hutened majd persze :)

A gyakorlatban azt vettek eszre hogy aki eger+billentyuzettel tolta, azok pontosabban tudtak loni a gimbalos fegyverekkel, ezeket is reszesitettek elonyben, mig a joystickosoknak a fix fegyverek mentek jobban. Itt jon a kepbe az egyensulyozas.

Uh nem kell beszarni, minden hajo at lesz alakitva erre a rendszerre es ki lesznek egyensulyozva szepen.

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#24933) Yllgrim


Yllgrim
őstag

(#24922) GypsFulvus2: nem jol erted a rendszert...

(#24925) CSiPet2: ugyanaz mint fentebb, nem erteni...

#24927) TESCO-Zsömle: igen, kb ilyen nehez :)

#24929) GypsFulvus2: pedig ez most szerintem is valami olyasmi, a forumon azok rinyalnak akiknek ra kellene szanni par percet hogy atgondoljak milyen ez a rendszer, nem elbol ravagni hogy szar.

Ha megertik az emberek a rendszert, akkor rajonnek hogy logikus es egyszeru. Ez pofon egyszeru nekem is sikerult megerteni masodik nekifutasra, a ket nekifutas kozott volt annyi hogy egyszer vegigolvastam aztan megegyszer. Voila.

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#24934) Volfram42 válasza 77.PX_Drebil (#24931) üzenetére


Volfram42
senior tag

Hans shot first. :DD

Say NO to Vertical Videos: https://www.youtube.com/watch?v=Bt9zSfinwFA&index=8&list=FLEm9KqcrDBe77hxufpcW_EA

(#24935) 77.PX_Drebil válasza Yllgrim (#24932) üzenetére


77.PX_Drebil
aktív tag

Nagyjából jó is lenne, de az, hogy ha két fegyvert raksz a toronyra az csak felezve mehet az BAROMSÁG!

"A természet míndíg a rejtett hibák pártján áll!" folyomány: Természet ősanyánk egy ócska KxxxA! (Murphy)

(#24936) SkyS1gn válasza 77.PX_Drebil (#24935) üzenetére


SkyS1gn
félisten

:K

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#24937) TESCO-Zsömle válasza GypsFulvus2 (#24929) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Egy szó: REC!

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#24938) Diopapa válasza GypsFulvus2 (#24929) üzenetére


Diopapa
addikt

Nem volt szándékomban megbántani, de hét postod született azzal a tartalommal ez az egész hogy értelmetlen és szar. Rávilágítottam, hogy máshol is van ilyen rendszer, erre közölted, hogy te azt leszarod. Leírtad egyszer-kétszer a véleményed, oké. De felesleges a feszkót szítani. Szerintem olvasd át az utolsó hszeidet holnap, ha akkor sem érzed hisztinek, ígérem, megkövetlek.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#24939) Drenadar válasza Yllgrim (#24932) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

érteni értem, csak az okát nem...

Attól, hogy az egeresek pontosabbak, ezért játszanak kisebb tűzerővel? Ez szerintem minden csak nem logikus. Főleg, hogy attól hogy valaki joyyal ül be a manned turretbe attól még nem lesz nagyobb fegyvere, viszont ugyanúgy nem fog eltalálni semmit.. ;]

Szóval hol itt a logika? Jó persze tudom rá lehet erőltetni mindent...

+1: szerintem nem éri meg a tornyot fix fegyverre lecserélni... (mivel többnyire úgysem előtted lesz a célpont)

Várjuk akkor, hogy dolgozzanak át minden hajót... (mert tuti nem csak átszámolgatás lesz gyorsan a mostani képlet alapján...)

(#24940) Yllgrim válasza 77.PX_Drebil (#24935) üzenetére


Yllgrim
őstag

Oke, te mernok vagy, szoval a peldam remelem menni fog.

Van 4 kobmeternyi helyed (size 4) , abba teszel egy tornyot, ami helyet foglal, mondjuk 1 kobmeter helyet, marad 3, mert az a merete, a maradek 3/4 helyre kell betenned vagy egy darab 2 kobmeteres fegyvert vagy 2 darab egy kobmetereset. Ez a lenyege a rendszernek, meret (is).

Ha igy sem megy akkor....

#24939): Drenadar: az okat is leirtak, mindegyik jatekstilusnak megvan az elonye es hatranya, ok igy latjak jonak, berakjak, mi kiprobaljuk es majd kiderul.

A meret, meg tipus meg a csatlakozo is teljesen logikus szerintem, azon pont nem kellene lennie vitanak.

A tornynak van merete, a gimbalos azert egyel kisseb mert azt az adott felfuggesztesi ponton korbeforgatod, tehat minden iranyban kell legyen eleg hely, vagy teszel egy nagyobbat, vagy ket kissebbet, suly-teher-ellenallas...

Annyira egyertelmunek kellene lenni, csak mindenki azon porog h: jajj istenem, most megvaltozott, es jaj most mi lesz.

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#24941) mrfire válasza 77.PX_Drebil (#24931) üzenetére


mrfire
őstag

Egyszerűen sz'tem. Ha valaki előveszi a fegyverét már azzal bűnt követ el. Volt erről szó a legutóbbi 10FTC-ben. Ha a társad lelövi, a találatai alapján elengedhető neki a dolog, de ha a pincért találja el mögöttetek akkor őt is lekapják. :D

Azt mondták még azt is meg oldják, hogy ha egy hajó ütköző pályára áll rád, és te önvédelemből szétlövöd, akárhol vagytok, egy forgalmas UEE bolygó körül, a játék látja, hogy neked akart menni, és nem büntetnek meg.

Más:
Termeltetek rendesen. :) Nekem még nagyon sok gyakorlás kéne, hogy HOTAS-al is jól tudjak játszani. Fix toronnyal a vanduulokat könnyű lekövetni, de azt a cikázást, amit a játékosok rendeznek egyáltalán nem. Kíváncsi vagyok mennyiben változik egy Oculussal a helyzet, hogy annak a fejkövetésével milyen pontosan lehet majd célozni. Egyelőre fair dolognak érzem ezt a balanszot. A tornyoknál furán jön ki, bár még most sem vagyok biztos benne, hogy jól értem, mi lesz azoknál.

[ Szerkesztve ]

(#24942) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#24943) TESCO-Zsömle válasza Drenadar (#24939) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

És mit csinálsz, ha csak a fegyvereid fele gimbal-ozható, mint a 300i-n volt? Akkor a fix fegyókat nem használod, vagy a gimbalosokat fixálod és inkább célzol a hajótesttel? És ha nem egyformák a fegyverek? Eltérő lövedéktípusnál simán van, hogy az egyikkel 10m-rel, a másikkal meg 15m-rel kell elé céloznod az ellenségnek. Ilyet is láttunk. Ezt hogy oldod meg?

A 10db S1-es Bulldog meg igenis jó a Retaliator-ra. El kell fogadni, hogy ez a hajó nem egy repülő erőd, hanem egy bombázó. Ezeket a VH idején sem azért küldték fel az égbe, hogy ott szétszedjenek mindent. Nem véletlenül repültek ám szoros kötelékben, hanem hogy egymás körül tudjanak söprögetni. Te láttad mire képes egy Hornet 4db Bulldoggal. Gondold el, ha 3 Tali köteléket alkot, 30db gyorstüzelő lézerfegyver zúdít golyózáport az ellenre. Persze megértem, hogy nem tetszik, ha nerfelik a gépet, amit vettél, de te is tudtad, hogy CR minden szempontból a világháborús bombázókat vette alapul, arra a szerepre szánja.

Az új fegyverrendszer meg nem elsősorban az egyes hajók buffolását/nerfelését célozza. Messze még a megjelenés. Ha valami nem kóser, azt úgyis javítják. Itt a cél egyértelműen az volt, hogy a kapitális hajók fegyverzete és az összes speciális és nem speciális fegyvert be lehessen sorolni. Így már nem az szerepel a fegyverzet beosztásánál, hogy "S1, S2, S3, S4, S5, nagyon nagy, kurva nagy, hubasszameg..."

Szerintem nagyon is jó ez így, pedig egyelőre egér/bill párossal én igencsak magam ellen beszélek, de kell valami egyensúly.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#24944) SkyS1gn válasza oriic (#24942) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Sőt azóta van új kód ami 20.-ig jogosít fel, de azt nem találom sehol eddíg! :O

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#24945) Drenadar válasza TESCO-Zsömle (#24943) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

jó nekem mindegy, igazából már nem érdekel... jobban érdekel hogy a connival mit fognak kezdeni... vagy a cuttlassel.

de csak leírom, hogy azon a bizonyos bombázón sem a legkisebb kaliber volt a védelme, hanem legalább 12mm-es gépfegyver, de lehet volt rajta egy 20mm-es cannon is... de hát az az, ez meg ez

Én amit nem értek, hogy a célzás hatékonysága hol teszi azt kiegyensúlyozottá hogy kisebb fegyverrel lősz...?

(#24946) PoeDameron válasza mrfire (#24941) üzenetére


PoeDameron
aktív tag

Szerintem felejtsd el az egeret. Lehet hogy nehezebb a célzás, de olyan nincs hogy egérrel játszol egy űrszimulátort, ez egyszerűen vállalhatatlan, szégyenletes, pfuj. Ilyet még az X wing vs Tie Fighterben se csináltunk 20 éve! Na jó de, mer nem volt pénzünk joyra, de akkor is! :D

(#24947) vaakuum válasza PoeDameron (#24946) üzenetére


vaakuum
addikt

Óóóóó, dehogynem. Golyósegérrel ! :C

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#24948) PoeDameron


PoeDameron
aktív tag

retaliator kritikám elsőre:

Pozitívum hogy gyönyörű külsőre. Az első képek alapján az orr része nem tetszett, de gyönyörű az egész na.
Valamint további pozitívum hogy ez az első olyan hajó aminél érzem hogy komoly. A cockpit meg a legszebb az összes eddigi hajó közül szerintem.

Negatívum hogy sok az ajtó, és kicsit olyan labirintus feeling. Érzetre túl sok a folyosó a helységekhez képest. Remélem lesz valami központi zárhatóság mert játék közben nyitva kell tartani az összeset, különben mocskos idegesítő lesz nyitogatni egy idő után, viszont harc közben meg csukni ajánlatos. Na most ha az összes nyitva van, akkor ha az összeset manuálisan zárjuk, az szintén nem játékosbarát.

Elképzelem hogy az Idrisre mennyi ajtót rakhatnak majd. Az már akkora hajó lesz, hogy be se fogjuk járni. Eljön az a pillanat amikor akkora hajója lesz az embernek, hogy egyszer az elején körbe járja, aztán már csak a hídon és környékén mozog. És ez az életszerű, egy kapitány nem azzal foglalkozik, hogy körbe-körbe szaladgál a csatahajón. :)

Visszatérve retaliátorhoz: Alien feeling megvolt. Elképzeltem, hogy egy idegen beszabadul és lehet vele kergetőzni. :)

[ Szerkesztve ]

(#24949) PoeDameron


PoeDameron
aktív tag

SC után Mass Effecttel játszani röhejes lesz. Beszállunk a Normandyba és röhögünk hogy milyen gagyi.

vaakum: jaja, a golyósegér ősi szimulátorkellék, X-winggel azzal fordultunk rá az ellenségre, olyan mozdulatokkal mintha tolószéket pörgetnénk előre.

[ Szerkesztve ]

(#24950) Yllgrim válasza Drenadar (#24945) üzenetére


Yllgrim
őstag

Ket dolog :)

Eloszor is ha Reti-n igy beszabalyoztak a fegyvereket, akkor szerinted mi lesz azokon a nem "katonai" hajokon? :) Ott is szepen be lesznek finomhangolva, ergo mindegyik kap egy "nerf"-et, ami nem nerf, hanem szepen minden a helyere kerul, tehat amit most ugy erzekelunk h a Reti gyenge lett az kesobb ugyis erosebb mint azok. Csak gondolj a torpedokra/raketakra. Gondolj arra, hogy azoknak a hajoknak oda is kell menniuk hozzad, ha a hajo orra ala beraksz egy SIZE 4-es loveget azzal szerinted nem lovod at oket??? :)

Ebbol jon a masodik, hogy amint szepen lassan kijon a tobbi leiras meg fogod latni, hogy b@szott jo lesz ez a hajo, fegyverek, felszereles? Ki mondta h azoknak ott mind manned turretnek kell lennie? :) A 3 hatso lesz manned az ellenfel vadaszaira, alul-elol egy nagy cannon, a tobbire majd az ido megadja a valaszt, szep kis ladik ez a srac meg fel is kommandozza magat a masodik szintre :)

Nem kell elkeseredni, ez ilyen vas :)

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.