Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1151) skorBooT


skorBooT
tag

Hi volna egy kérdésem. X-Fi extreme music hangkarim van. A gond a házon levő audióra kötés. A kanóc amit a házhoz adtak csak az alaplapi tüskére jó. A kártyán lévő tüsikhez nem illik és kártyához kapott leírásban is csak creativos i/o drive -ra kötést említik. Ezek szerint az alaplapon keresztül lehet kivezetni?

(#1152) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Sziasztok!
Van egy X-Fi Extreme Music kártyám, Windows Vista Home Premium-om, ''legújabb'' driver-rel, stb... Másnak is recseg a hang a játékok alatt? Valaki talált már rá megoldást?

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1153) Gabás válasza skorBooT (#1151) üzenetére


Gabás
addikt

music kártyán nincs előlapi kivezetés

(#1154) Vistaboy válasza Vistaboy (#1152) üzenetére


Vistaboy
veterán

Máshonnan kaptam már választ, úgyhogy megoldódott...

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1155) vlaho válasza Voodoofx (#1149) üzenetére


vlaho
aktív tag

Hali!
Nem nincs rajta,pont olyan mint a creativ honlapján :)

Mindenki jó valamire.....ha másra nem,hát elrettentő példának

(#1156) vlaho


vlaho
aktív tag

Azt nem tudja valaki,hogyha game módba állítom a karit,akkor a mikrofont mért kapcsolja be automatikusan,mikor semmilyen progi nem használja??

Mindenki jó valamire.....ha másra nem,hát elrettentő példának

(#1157) EmThor válasza vlaho (#1156) üzenetére


EmThor
addikt

vmit be kell állítani még szerintem

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#1158) Vassili_Zait


Vassili_Zait
senior tag

Héjj emberek! ha Megadok egy FTP címet akkor valaki végre fel tudna tölteni rá egy eredeti X-fi Extreme musichoz való CD-ről készült ISO-file-t???? Mert már többször próbálkoztam letöltött netes fosokkal de az nem ment föl... PLÍZ HELP MÍ!!! Ha valaki tud az szóljon már elküldöm neki privátban az ftp címét meg ilyenek.

(#1159) [sultan] válasza Vassili_Zait (#1158) üzenetére


[sultan]
tag

ha addig nem jelentkezne más, estefelé feltöltöm neked

[Szerkesztve]

(#1160) szjoci válasza Vassili_Zait (#1158) üzenetére


szjoci
őstag

egyik sem volt jó? :(

én is fel tudom lökni, otthon le van mentve az eredeti cd

(#1161) Vassili_Zait válasza szjoci (#1160) üzenetére


Vassili_Zait
senior tag

Kiszolgáló neve:152.66.223.61
Login:xfi
Pass:xfi
Ha erre feltöltené valaki azt nagyon megköszönném.
Általában be szokott lenni kapcsolva.

Egyébként az x-fi szoftvereivel mi mindent lehet beállítani az xfi Audiókonsolhoz képest(ami a vezérlőpultban van), Mert nekem az működik, meg egy pár audigy-s szoftver is működik az xfivel(THX).
Tud ennél többet? vagy csak parasztvakítás a szép kék kezelőfelület?

(#1162) szjoci válasza Vassili_Zait (#1161) üzenetére


szjoci
őstag

elkezdtem feltölteni, 2-3 óra (valamiért elég lassan megy :( )és ott van ha minden jól megy ;)

szerk.:665MB ugye felmegy erre a tárhelyre? :B

[Szerkesztve]

(#1163) Vassili_Zait válasza szjoci (#1162) üzenetére


Vassili_Zait
senior tag

Még van hely rajta... remélem :U
Előre is köszi meg utólag is... remélem ezzel menni fog...

(#1164) rav3n1


rav3n1
csendes tag

Hi, remélem tudna nekem vki segíteni a problémámban.

Szóval a lényeg, olvasgattam már pár fórumot a PC->ERŐSÍTŐ összekötésével kapcsolatban, de eddig sajnos nem sok sikerre jutottam. Jelenleg egy Gygabyte GA-8N-SLI Pro-s alaplapon egy kemény Realtek AC97-ről megy a digitális jel az erősítőmbe koaxon keresztül. Na most PowerDVD le is adja digibe az 5.1-es jelet. Viszont semmi mással nem tudtam még rávenni az erősítőmet, hogy DIGITAL 5.1-et dobjon ki nekem PowerDVD-n kívül. A másik dolog, hogy egy PIONEER VSX-AX5-ös erősítőm van, ami sajnos nem 20 fillér volt, és arra lennék kíváncsi, hogy érdemes lenne-e vennem egy komoly hangkártyát (X-fi-t, vagy HDA X-Mystique,), ha jobb hangzást szeretnék elérni (nem mindtha így nem lenne elég gyönyörködtető), vagy ha digitálisan adom ki a jelet, akkor már csak az erősítőmön múlik a dolog? Számomra egy bizonyos THX-es logó miatt lenne szimpatikus az X-fi, mivel eddig a THX-ben nem csalódtam, de ha az én esetemben nem számít, akkor inkább hagyom. Amúgy mint lajikus, arra gondoltam, hogy a DTS, DD, és THX a komplett pl: CREATIVE-os hangrenszerek miatt kellenek egyeseknek, akik ilyesmi 5.1-el rendelkeznek, de ha nem jól gondolom, kérlek javítsatok ki :) !

Segítségeteket előre is köszönöm.

(#1165) Trak válasza vlaho (#1156) üzenetére


Trak
addikt

Nekem megmaradnak a beállítások, amit beállítok az adott módhoz. Egyszer belőttem mindent, azóta csak átnyomom másik módba és jó minden. Bár nekem game módban be van kapcsolva a mikrofon, mert kell, nem próbáltam, hogy ha kikapcsolom, akkor úgy marad-e, majd ha eszembe jut megmézem...

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#1166) Krissz80


Krissz80
senior tag

Sziasztok!

Kellene nekem egy X-FI driver cd Xtreme Musichoz?

Ha valaki tudna küldeni egy másolatot lemezen, vagy interneten keresztül az nagyon jó lenne.
A költségeket természetesen kifizetném.

budro@freemail.hu

(#1167) Calibos válasza Raymond (#1148) üzenetére


Calibos
addikt

Hasznos és jó dolog ez a összefoglalás ;)

pár ténnyel magam is tisztában voltam, jó párral pedig nem :(



(#1168) szjoci válasza Krissz80 (#1166) üzenetére


szjoci
őstag

szia

[link]: ide töltöttem fel tegnap, kérdezd meg tőle hogy használhatod-e egy letöltés erejéig ezt a címet (már ha ott van még...) ;)

[Szerkesztve]

(#1169) Vassili_Zait válasza Krissz80 (#1166) üzenetére


Vassili_Zait
senior tag

Ok! töltsd le rólam most online az ftp

Amúgy nekem nem működött de azért köszi.

(#1170) szjoci válasza Vassili_Zait (#1169) üzenetére


szjoci
őstag

akkor ott valami más gebasz lesz... próbáltad már másik PCI slotban? Vagy windows újratelepítés? De előtte lehet kipróbálnám egy másik gépben hogy fel tudod-e telepíteni a képfájlból. Ezzel az iso-val működnie kell, a dobozos xtreme musicom lemezét mentettem le

(#1171) vlaho válasza Trak (#1165) üzenetére


vlaho
aktív tag

A beállítások nekem is megmaradnak,azzal nincs gond,mivel én is használok mikrofont ezért nekem is be van kapcsolva,csakhogy mért müködik mikor semmilyen program nem használja??Ahogy átállítom game módba azonnal hallok mindent vissza.Mindegy, lehúztam 0-ra a hangerejét,úgyis TS-t használok.

Mindenki jó valamire.....ha másra nem,hát elrettentő példának

(#1172) Vassili_Zait válasza szjoci (#1170) üzenetére


Vassili_Zait
senior tag

Hát ja... e-bayon ne vegyetek x-fi-t... :O
Eladó... esetleg valaki?

(#1173) goldnarmz válasza Vassili_Zait (#1172) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Miért? Mi a gáz az ebay-en vásárolt X-Fi-ddel?

(#1174) Vistaboy válasza goldnarmz (#1173) üzenetére


Vistaboy
veterán

Szerintem az #1158-as hsz-ében említett. De szerintem ha már ennyi különböző drivert kipróbált és egyik sem jó, akkor ott tényleg nem a driver a hiba oka.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1175) [sultan]


[sultan]
tag

miert van az, hogy audio creation módban lehet hallani alapzajt?
a többinél nincs :F

(#1176) [sultan] válasza vlaho (#1171) üzenetére


[sultan]
tag

hangerőszabályzóban le kell némítani
en is azt hittem, hogy ez azt jelenti hogy nem muködik egyáltalán, de nem :DDD

(#1177) NoName?!


NoName?!
csendes tag

Hali!
X-fi extreme music aux ra van rákötve a tv tuner kártyám, semmi gond vele azon kívül hogy kb fele olyan halk a tv hangereje mint kéne. Tapasztalt ilyet valaki? Audigy 4 esemmel nem volt ilyen probléma..

Öné a híd Egyes!

(#1178) Zoli329


Zoli329
addikt

Szombaton megyek a Fatal1ty-er. :) remelem minden menni fog siman elsore, drivergondok meg kimelni fognak. Xp-vel lesz most meg.

(#1179) Peetee(tm)


Peetee(tm)
aktív tag

Üdv!

Notimhoz szeretnék vennei külső hangkarit, csak nem tudom mi lenne a jó választás...
Sajnos a notimben nincs PCMCI bővítőhely, ezért csak usb-s jöhet szóba. Nos usb-ből is csak és kizárólag SB terméket venneék. Kinek milyen 5lete lenne ezzel kapcsolatban?
Milyet és miért azt? Esetleg valakinek infója erről?: [link]
Remélem valaki tud nekem segíteni...
Előre is thx! :R

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#1180) Loha válasza Peetee(tm) (#1179) üzenetére


Loha
veterán

[link]

És miért szeretnél külső hangkarit venni? Mire használnád elsősorban, mit dugnál rá?

(#1181) Peetee(tm) válasza Loha (#1180) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

Hi! köszi a linket, már olvastam... :R
Ezt dugnám rá és szeretném hogy szépen szóljon: [link]
Illetve azt gondolom hogy a külső márkás hangkarik sokkal szebben szólaltatják meg az 5.1-es fülesem és a Home Theater-em. Meg kevésbé terheli a procit és sztem az jó.....

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#1182) Zoli329


Zoli329
addikt

Megvan a kartya. Viszem haza, delutan kitesztelem :) remelem minden siman fog menni.

(#1183) Reiko válasza rav3n1 (#1164) üzenetére


Reiko
tag

Hali!

Hasonló helyzetben vagyok rav3n1 kollégával (#1164 hsz.)..
Alaplapi realtek hangkarit használok, amiről a digit jel a koax spdif kimeneten keresztül megy a Yamaha erősítőmbe.
Na most az a baj, hogy az alaplapi kezdi megadni magát (néha megfagy, akadozik) és gondolkoztam megérné egy ilyen hangkari (valamelyik X-Fi)?
Elég lenne, hogy csak a digit jelet adja tovább, nem kell sok extra, inkább minőség - ti melyiket ajánljátok? Vagy erre elég lenne egy sima audigy is (mert egy vagyont azért nem szeretnék rá költeni)?
Illetve ezekhez a X-Fi karikhoz kell vmi átalakító jack-ről koaxra, mert a képeken csak jack dugókat láttam :F

Jah és rav3n1 kollégának egy megoldás:
Én a filmek lejátszásához Media Player Classicot használok, aminek a beállításainál meg lehet adni, hogy az olyan filmek, amik ac3-at, vagy egyéb digit-et tartalmaznak ne kodólja, hanem egyből küldje az SPDIF kimenetre! :DD

(#1184) Zoli329 válasza Zoli329 (#1182) üzenetére


Zoli329
addikt

Első reakciók:
Gyönyörűen szól, nagyon szép tiszta. :) Minden ment elsőre, nem voltak gondok. Se a beállítással se a szoftverrel. Zenével és filmekkel teszteltem eddig, játékokkal még nem.

(#1185) vedini válasza Zoli329 (#1184) üzenetére


vedini
őstag

elvileg nekem is ilyen lesz, csak még nem érkezett meg (tegnapra kellett volna, hogy megjöjjön), remélem hét elejére megjön, kiváncsi leszek mennyit dob a z-5500-on az integrálthoz képest
azt a crystal izét kipróbáltad már?

workworkwork...

(#1186) ImI87 válasza NoName?! (#1177) üzenetére


ImI87
őstag

Hello!

Nálam is ugyanez a baj. Nekem egy Leadtek PVR2000 tunerem van, és eddig jól ment a SB Live! 5.1-gyel. De most vettem egy X-Fi Elite Pro-t, és olyan halk lett a TV hangja, hogy alig lehet hallani. Nálam is aux-ra van téve, hangerő maxon, de mégis alig szól.
Sajnos én sem tudtam mit tenni, úgyhogy már ketten vagyunk. :(( :(( :((

Valaki segítsen nekünk légyszi!


Egyébként érdekes, de amit felvesz a tuner, annak viszont megvan a rendes hangereje. Úgy látszik, hogy csak élő műsornál halkul el. De ha valaki tudja a megoldást, légyszi írja meg!


Köszi

ImI

[Szerkesztve]

(#1187) Zoli329 válasza vedini (#1185) üzenetére


Zoli329
addikt

Igen, be van kapcsolva. Sokat dob a hangminőségen. :) De a nélkül is szépen szól.
Játékokban meg olyan dolgokat hallok, amiket eddig nem. Bizonyos eseményeknek úgymond hangja lett.. Érdekes.

(#1188) éN79 válasza Zoli329 (#1187) üzenetére


éN79
addikt

Örülök hogy bejött neked is. Én nem gondoltam volna, hogy az Audigy 4 után ''ennyire hallható'' lesz a különbség, de valóban van. Veszett jól szól, bár én többnyire csak zenére használom, de még így is kellemes nagyon.

(#1189) Zoli329 válasza éN79 (#1188) üzenetére


Zoli329
addikt

Hát nekem sima Audigy-ről elég nagy a különbség.. :) Zenét sokat hallgatok, ott is kapásból feltűnt.

(#1190) #56474624 válasza Zoli329 (#1189) üzenetére


#56474624
törölt tag

Zenét sztereóban hallgatod, vagy 5.1-re kikutyulva?

(#1191) Zoli329 válasza #56474624 (#1190) üzenetére


Zoli329
addikt

CMSS Stereo Surround-ra állítva, tehát sztem 5.1. Úgyis szól tényleg. Nem semmi. Nagyon szép. Kicsit más ugyan, de ha megszokom, utána a sima gyengének tűnik hozzá képest :)

(#1192) Zoli329


Zoli329
addikt

Game mode, entertainment mode. Ha ezeket nem állítom át pl játékhoz a game-et, kicsit furcsán szól a játék alatt, hiába állítom be ugyanazt. Tehát kapcsolgatni kell. Majdcsak megszokom :)

(#1193) #56474624 válasza Zoli329 (#1191) üzenetére


#56474624
törölt tag

Mhm. Én átraktam az enyémet sztereóba, és a Genius mixeli ki a többire 2 csatornás forrásból, így tisztábbnak, dinamikusabbnak találom a hangzást. Szerintem próbáld ki a sima sztereót is. ;)

(#1194) Zoli329 válasza #56474624 (#1193) üzenetére


Zoli329
addikt

Én olyat nem tudok, márminthogy a hangfalszettem ilyenre nem képest.. Azaz nem nagyon tudok mit tenni.
Viszont a stereo xpand lehet, hogy jobb zenére, mint a surround.

[Szerkesztve]

(#1195) Raymond válasza Zoli329 (#1192) üzenetére


Raymond
félisten

Mert csak Game Mode-ban mukodik az osszes EAX effekt rendesen (es hardveresen).

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1196) Zoli329 válasza Raymond (#1195) üzenetére


Zoli329
addikt

És ha game módban hagyom pl zenehallgatásra, akkor milyen hátrányom lesz az entertainment módhoz képest?

(#1197) Loha válasza Zoli329 (#1196) üzenetére


Loha
veterán

Sztereóban semmilyen. Én game módban használom mindenre.

(#1198) Peetee(tm)


Peetee(tm)
aktív tag

Hi!

Épp tegnap vettem egy: [link] ilyet és nagyon tetszik annak ellenénere is, hogy nincs hozzá szoftver és jack-es kábel, sőt egyáltalán bármilyen az usb-t kivéve amit adtak hozzá. Vettem egy jack=>RCA átalakítót és bedugtam a CD/DVD csatlakozó helyére (Genius SW-5.1 Home Theater). A hatás fenomenális, ugyanis az oldalán lévő két gomb (X-FI CMMS-3D ill. a X-FI CRYSTALIZER), még ha csak be is csapja a fülünket és csak emulálja a térbeli és bármilyen hangzást rohadt jól csinálja. Olyan hagzást biztosít, amilyet én még nem hallottam és azon 2 gomb erősségét is lehet állítani. Mondjuk játékok nem érzékelik, mert telepítve nincs, de azon hangokat is feljavítja, nem beszélve a nagyon jó minőségű DVD-filmekről, Gyűrűk ura 2 részébe néztem bele, amikor az Uruk-Hai-Ork-ok felsorakoznak a vár előtt és kezdődik a csata, ami nagyon pöpec volt...
Eddig megérte az árát... :)

Aki nem tudná, azoknak:

Mi az az X-FI?:
X-FI: Ez a Creative új szabványa, ami stúdióminőség fölé javítja a zene és mozgókép állományok által nyujtott élményt.

X-FI CMMS-3D: Ez a technológia térhangzásúvá bővíti sztereó MP3 és digitális mozgókép állományait, ahol a hangok az egyén előtt központosulnak, azaz virtuálisan generálja a hangokat. Ez kizárólag sztereó és többcsattornás rendszerekhez készült, legyen az akár 5.1-es fülhalgató is. Egyéb bla-bla-bla: ''olyan mintha egy helységben ülne az ember a kedvenc zenekarával, vagy a aszínház legjobb ülésébe került volna...'' = ELADÓ :D

X-FI CRYSTALIZER:
Analizálja a hangot, azonosítja azokat az elemeket, melyek korlátozódtak, vagy sérültek tömörítés alatt és ezt egy hangjavítással újra elvégzi azok mintavételezését. Azonnal kristálytiszta hangá alakaítva az MP3 és CD állományainkat.

[Szerkesztve]

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#1199) #56474624 válasza Peetee(tm) (#1198) üzenetére


#56474624
törölt tag

''olyan mintha egy helységben ülne az ember a kedvenc zenekarával, vagy a aszínház legjobb ülésébe került volna...''

:DDD Szép kis marketing szöveg. A Lenco lemezjátszóm mindenféle hüpp-hüpp-hüpp barba trükk nélkül jobban képes erre. :)

(#1200) Deluxe00 válasza Peetee(tm) (#1198) üzenetére


Deluxe00
senior tag

Baratom CMMS3d meg ilyen kristalyosito okorsegek pontosan ezert lettek kitalalva, hogy bedoljenek neki az emberek...analizalja a hangot :D Aha, +6dB lent is fent is, ez a te analizatorod elarulom! :) Az amugyis szar minosegu tulvezerelt mp3akat CDket megajandekozza meg tobb torzitassal! Azonositja azokat az elemeket...igen az X-Fi-ba a vilag osszes dalanak a mesterszalag verzioja be van taplalva, igy amikor lejatszod elokeresi azt az adatbazisbol es arra a szintre feljavitja!
Az X-Finek van egy egesz jo analog kimenete, azt ugy kell hasznalni ahogy van...EAX, CMMS3d okorsegek nelkul...ha a kapott hang rossz akkor szar a ful-fejhallgato, hangfal! Itt most zenerol van ugye szo ezesetben! Mondjuk az is biztos, hogy nem Genius, meg Logitech z5500 meg ilyen relative gazdasagosan osszerakott, de ocska set-eken kell az X-fit meltatni, hanem mondjuk egy jo fejhallgaton!
Remelem oszintesegem nem serto vagy akarmi!

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.