Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#901) Loha válasza Fatal1tyUSER (#900) üzenetére


Loha
veterán

Szerintem Game módban zenét hallgatni és filmezni élvezhetetlen. Viszont a játékokban meg sokkal sokkal jobb a hangzás ebben. Annyira mondjuk nem zavaró a kapcsolgatás, csak figyelni kell rá.
Én semmilyen különbséget nem vettem észre mp3-ak hallgatása közben a 3 mód között.
Tényleg semmit. :) Milyen különbséget vettél észre?
Az OpenAL csak Game módban megy, tehát gondolom az ezt használó játékokban ugrik a hardveres gyorsítás, ha más módban vagy.

(#902) P.Robi87 válasza Fatal1tyUSER (#898) üzenetére


P.Robi87
tag

Oksa. Köszi a segítséged!

(#903) #56474624 válasza Core2duo6600 (#895) üzenetére


#56474624
törölt tag

Istenem, legalább te ne beszélj butaságot. :(
Már 100x lerágott csont, lassan be is rakom aláírásomnak: [link].

(#904) szjoci válasza Fatal1tyUSER (#900) üzenetére


szjoci
őstag

a youp-pax moddolt driverben ([link]) meg lehet oldani az automatikus módváltást (parancsikonhoz vagy exe-hez lehet rendelni ha jól emléxem), bár addig nem jutottam el hogy ki is próbáljam

[Szerkesztve]

(#905) Lord Myn válasza #72042496 (#887) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Megnéztem: 3.1.116-ost használom (mondjuk az enyém nem bluetooth-os).

"War does not determine who is right - only who is left."

(#906) Raymond válasza Loha (#899) üzenetére


Raymond
félisten

''Driveren kívül, az egyéb szoftvereket gyorsan elfelejtettem''

Ha 5.1+ rendszered van erdemes meg a THX Console-al eljatszani es beallitani rendesen.

''Az üzemmód állítgatás sztem a vicc kategória,...''

ja, mar regen kellett volna hogy legyen egy auto detector ami atallitja definalt exe inditasakor.

''Jó dolog a kártyán az előlapi kivezetés, kár hogy ha rádugom, akkor ugrik a mikrofon bemenet a kártya hátulján,...''

Azert mert csak egy mikrofot kezel a kartya. ha az elolapit hasznalod akkor onnan megy.

''Crystalizer szintén vicc, de ez ugye nem ért meglepetésként... Gondolom a CMSS-3D sem egy nagy durranás... ''

Crystalizer zene es szemelyes preferencia kerdese. Vannak szamok ahol jo, van ahol inkabb kikapcs. Viszont a CMSS az egyik legjobb funkcio amit a kartya nyujt jatekoknal ha fulest hasznalsz. Ezen kivul 2 hangszoronal is jo terhatast biztosit.

''FlexiJack is biztos jó dolog, ....''

A Flexijack egy hulye otlet, kulon bemenetek kellettek volna. A szoftverben tudod egyebkent allitani.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#907) Bonyi válasza #56474624 (#894) üzenetére


Bonyi
csendes tag

Kössz a tippet, visszaolvastam. :( Az a két komment nem ad a kérdésemre választ. :(

Egyébként felettébb mókás, hogy egy teljesen irreleváns kommentben értekezel az én kommentem feleslegességéről. :( Remélem érezhető az ellentmondás. :(

A többieknek köszönöm a választ, igazából arra gondoltam, amit a #895-ben kaptam.

[Szerkesztve]

(#908) #56474624 válasza Bonyi (#907) üzenetére


#56474624
törölt tag

Há. még neki áll feljebb. ;]

Bocsánat hogy mondani mertem a dolgot, aki hülye, az... :C

Legközelebb azért szóljál, hogy tegyem fel a gondolatolvasó-készülékemet, vagy esetleg valami testbeszédet ellötyöghetsz. Mert azért így érzed, hogy alapból felesleges váltani.
Vista miatt kérdéses, mert Audigy SE-re ugyanúgy kijöhet (sőt ki is fog szvsz) driver.
Amúgy nem értem, sokaknak hova olyan sürgős a váltás, mikor még egyetlen egy directx10-es játék nincs a piacon, más igazi előnye meg nincs, sőőt.

[Szerkesztve]

(#909) #72042496 válasza Lord Myn (#905) üzenetére


#72042496
törölt tag

A mindenit, most nézem, hogy már egy hónapja kint van a végleges v. 3.3, éppúgy a bluetooth driverekkel, mint azok nélkül...letöltöm, s megnézem, mit szól hozzá a kártya.

A dekódert hol lehet bekapcsolni, ill. S/PDIF Passthrough-t beállítani?

Piros pont az Au2-vel szemben: eddig, mikor DVD filmet néztem, az elején mindig egy hangos pattanás volt hallható (külső dekóderem van), ez az X-Fi-vel megszűnt! :)

(#910) Bonyi válasza #56474624 (#908) üzenetére


Bonyi
csendes tag

Kölcsönadhatnád azt a so-called ''gondolatolvasó készülékedet'', vagy az is megoldás lehet, hogy leírod normálisan, mit akartál gondosan szerkesztett soraiddal.

Egyébként ha nem voltam világos: feltettem egy kérdést, amire Tőled választ nem, ellenben kukacoskodó kommentet azt kaptam. Mint előző kommentemben kifejtettem, ennek értelme megközelítőleg nullához tart, mivel: leírtad egy felesleges kommentben, hogy az én előző kérdésem felesleges volt. Másképpen: a Te kommentedre valószínűleg nem kíváncsi senki, aki betér ebbe a topikba, mert semmi köze hozzá.

A kettőnk kommentje között a különbség annyi, hogy én tájékozódni kívántam (mert az általad említett forrást nem találtam elégnek), Te meg kritizáltál, mégegyszer mondom: feleslegesen.

Különben meg kinek állna feljebb, ha nem nekem, hát én b*sztattalak Téged vagy fordítva?!

''Hülye.''

[Szerkesztve]

(#911) #56474624 válasza Bonyi (#910) üzenetére


#56474624
törölt tag

Pont te beszélsz a hülyéről, nekem? :DDD Na jó, abbahagyom. Bocsánat, hogy segíteni akartam. Amúgy igen, teljesen felesleges volt a hozzászólásod. Megkérdezted, megéri-e SB Live24-ről Xtreme Audio-ra váltani. Szerencsétlen módon azt nem közölted, hogy esetleg Vista miatt gondolkozol rajta. Vagy találjuk ki a gondolataidat, mint az oviban? :P Azt hiszem, az a hozzászólás választ ad rá, hogy alapból nem éri meg, mert ugyanaz, és még 2x annyi is, mint egy másik ugyanolyan kártya, de egyébként meg a tiéd is ugyanolyan. Tanulj meg kérdezni, kisöreg, aztán beszélhetsz ilyen hangnemben azzal szemben, aki csak segíteni akar neked, hogy ne baszd el a pénzed feleslegesen. Megáll az ész. Hiába, kiskamasz. ;]

(#912) #72042496 válasza #72042496 (#909) üzenetére


#72042496
törölt tag

Na, mégis megvan DVD-knél a pattanás, ez valószínű nem a hangkártyán múlik.

Az új SetPoint-al jelen vannak a kriksz-krakszok, bár kcisit más formájúak. Legközelebbi Xp telepítésnél megpróbálom úgy, hogy nem rakom fel a különleges betűkészletet, hátha.

Ami zavar, hogy hiába állítom a FlexiJack-et Digital I/O módba, újraindítás után nem küld jelet...egy katt a Mic-In-re, majd ismét a Digital I/O-ra, s úgy működik.
Ez én vagyok béna, az Xp lehet széjjel, vagy a driver csapnivaló?

Dekódert hol lehet bekapcsolni?

[Szerkesztve]

(#913) Bonyi válasza #56474624 (#911) üzenetére


Bonyi
csendes tag

''Pont te beszélsz a hülyéről, nekem?''
Nem én kezdtem el, hülye.

''Bocsánat, hogy segíteni akartam.''
Valóban, az első kommentedben rengeted segítő szándék volt. :(

''Szerencsétlen módon azt nem közölted, hogy esetleg Vista miatt gondolkozol rajta.''
Legközelebb majd oldalakon át fejtem ki, hogy hogyan kell értelmezni a kérdésem, nehogy valaki félreértse.
Mellesleg nem a Vistán volt a hangsúly, hanem azon, hogy a #895-ös kommentben kaptam objektív választ, ami nem azt mondta, hogy ''Te tudod''.

''Azt hiszem, az a hozzászólás választ ad rá, hogy alapból nem éri meg, mert ugyanaz, és még 2x annyi is, mint egy másik ugyanolyan kártya, de egyébként meg a tiéd is ugyanolyan.''
Abban a bizonyos #859-es kommentben a Live! 5.1 egy szaros szóval sincs említve, én pedig sajnos vagyok olyan faragatlan tuskó, hogy az Audigyvel nem veszem egyből egy kalap alá. Sőt, képzeld, azt sem tudom, mi az a DSP.

''Tanulj meg kérdezni, kisöreg, aztán beszélhetsz ilyen hangnemben azzal szemben, aki csak segíteni akar neked, hogy ne baszd el a pénzed feleslegesen.''
Fizetek annak, aki megtalálja az önzetlen segítő szándékot abban a kommentben.

Ha én kiskamasz vagyok, akkor Te valószínűleg felnőtt ember. Ebben az esetben duplán szomorú, hogy milyen okosakat írsz. ;(
S ha jól emlékszem, egy kicsit tovább sikerült a kulturált vita keretein belül maradnom. Pedig hidd el, nehezebb helyzetben voltam.

[Szerkesztve]

(#914) Raymond válasza #56474624 (#911) üzenetére


Raymond
félisten

Szerintem csillapodj le egy kicsit, ennek semmi ertelme. Egyebkent Live! 5.1-es kartyaja van nem Live! 24bit, ezt az eredeti hsz-ben irja is...

Bonusz info a #908-hoz - Audigy SE Vista driver: [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#915) #56474624 válasza Raymond (#914) üzenetére


#56474624
törölt tag

Egyetértek. Komolyan mondom, beszarás, hogy már az is baj, ha segíteni próbálsz. :(

Ostoba kölke. :DDD (Természetesen nem te Raymond.)

[Szerkesztve]

(#916) Bonyi


Bonyi
csendes tag

Még egyszer elmondom, utoljára: az nem baj, ha segíteni próbálsz.
Reménytelen?

[Szerkesztve]

(#917) #72042496


#72042496
törölt tag

Annyi kérdésem még lenne, hogy ha jól látom, az AUX kábelt fordítva is rá lehet kötni a hangkártyára. Úgy néz ki, jól kötöttem be, mert szól...viszont ha fordítok a csatlakozón, s úgy dugom be, akkor mi történik? Éppúgy szólni fog, vagy néma marad, esetleg kárt is tehetek a kártyában? :F

Azt senki nem tudja, hogy a kártyára inegrált dekódert hol lehet bekapcsolni?

[Szerkesztve]

(#918) Loha válasza Raymond (#906) üzenetére


Loha
veterán

Azert mert csak egy mikrofot kezel a kartya. ha az elolapit hasznalod akkor onnan megy.

Akkor érzékelhetné, hogy hova dugom...
Biztosan az én igényeim a túlzóak, de SoundStormmal, vmint a mostani lapomon a Realtek szutyokkal is, ez gond nélkül működik. Szóval szerintem a hiba megint Creative-éknál van.

A Flexijack egy hulye otlet, kulon bemenetek kellettek volna. A szoftverben tudod egyebkent allitani.

Az a baj, hogy ahol állítani tudnám, ott az a rész nekem szürke, tehát nem tudom :)
Rákerestem és nem vagyok egyedül a dologgal, valszeg driver bug, csak nem tudom mitől jön elő, mert működni még nem láttam :)

(#919) Lord Myn válasza #72042496 (#917) üzenetére


Lord Myn
senior tag

A Mixer Panelen (tehát ahol az EAX\Crystalizer\CMSS\stb.) fülek vannak, ott van valahol a decoder options, ahol be lehet állítani, hogy melyik dekódert használja meg mindenféle DTS opciók is vannak és a flexiJack-et is ott lehet állítani, ha SPDIF kimenetet szeretnél. De megint nem tudom pontosan megmondani, mert a héten ritkán vagyok otthon a saját gépemnél.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#920) regent


regent
aktív tag

Nálam pl. csak game módban hajlandó megszólaltatni a mélynyomót a 2.1-es rendszeren.
Csak úgy ideírtam, nem kell rá reagálni, esetleg talán a megoldás jöhet.

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#921) Loha


Loha
veterán

Itt vannak a különbségek a 3 mód között:
[kép]
[link][link]
Ebből én azt szűrtem le, hogy semmilyen különbség nincsen hangminőségben sztereó 48kHz-es (vas kisebb mintavételezésű) zenék lejátszásánál a 3 mód között, ha ''csak'' 2 csatornán történik a lejátszás.

[Szerkesztve]

(#922) aphra2


aphra2
aktív tag

Hali.
Nekem pl game módban alul, középfele van 1 kis setting felirat és ott lehet állítani a decodert + a flexijack módot is

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#923) EmThor


EmThor
addikt

no megvettem a fatal1ty-t, az előlaposat, egyenlőre itt figyel mert csak reggel végzek, aztán beszerelem, és rácsapom előlapra a jó kis sennheiser hd-555-met :) YAY :)

kösz mindenkinek aki segített a választásban! most már jöhet a z-5500 :))

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#924) #72042496 válasza Lord Myn (#919) üzenetére


#72042496
törölt tag

Köszönöm, ezt holnap még megnézem, kipróbálom...bár az az igazság, hogy a driverei miatt nagyot kellett csalódnom a hangkártyában. Tegnap feltettem a hardware piacra, úgy néz ki, holnap el is viszik.

EmThor: Nekem is Z-5500-am van, de 98%, hogy megmaradok az Audigy 2 mellett... :B
Mindenesetre remélem, hogy Neked nagyobb szerencséd lesz a kártyával, mint nekem (volt).

[Szerkesztve]

(#925) EmThor válasza #72042496 (#924) üzenetére


EmThor
addikt

köszi, nekem is van setpointom vagy nem tom mi volt Nálad a gond, de összerakom, ahogy írják a mellékelt lapon és elvileg jó kell legyen, előlapra megy egy fejhallgató, hátra meg majd a hangfalszett, ha minden jól megy


[Szerkesztve]

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#926) EmThor


EmThor
addikt

na összeraktam előlapot, táppal, adatkábellel, hangkártyát is beraktam adatkábellel, szól szépen (hangkártyát leraktam ház aljára mielőtt beraktam volna pci slotba, egy kondi kicsit elhajlott, óvatosan visszanyomtam, remélem nem para (kicsit elmozdult ennyi))...

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#927) #72042496 válasza EmThor (#926) üzenetére


#72042496
törölt tag

A kondi miatt ne izgulj! :)
Számolj be róla, mennyire vált be, kíváncsi vagyok rá! Előtte milyen hangkártyád volt?

Nálam nemcsak a SetPoint-al volt baj: hiába állítottam kimenetre a FlexiJack-et, újraindítás után csak látszólag tartotta meg ezt a beállítást, szólni nem szólt.
A kimenet újbóli beállítása után működött persze, de akkor is csak Audio Creation módban küldött folyamatosan jelet a coax kábelen, a többi módban úgy nézett ki a dolog, hogy pl. szól a zene, vége a számnak, ''No Digital Data'' felirat a Z-5500 kijelzőjén, kis pukkanás, Stereo, s kezdődik a következő. Ez a fajta kis ''pukk'' akkor is nagyon zavaró, mikor mondjuk a böngésző kis fél másodperces hangjait kell lejátszani...
Ami még fontos lenne: nem találtam Heavy Metal Equalizer-t a beállítások között, a módok közötti folyamatos váltás is kényelmetlen. A telepítőkészletben nem találtam meg a DVD Audio lejátszót sem.

Mindezek mellett a Z-5500-on totálisan ugyanazt a hangminőséget produkálta, amit az Audigy 2 esetén megszoktam, csak jóval drágábban.

Visszatettem a jól bevált hangkártyám, minden a megszokott módon visszakerült a helyére, kapásból megtalálok mindent: jobban örülök neki, mint újkorában! :)

A félreértések elkerülése végett: annak ellenére, hogy software-sen még bőven látok csiszolnivalót rajt, nem mondom, hogy rossz az X-Fi, csak azt, hogy egyszerűen nem nekem találták ki. :B Audigy 2 ZS rúlz! :D

[Szerkesztve]

(#928) #56474624


#56474624
törölt tag

Hát mit mondjak, nekem azóta szól szépen az X-Fi, mióta többszöri módosítás után végre jól belőttem az EQ-t. Alapból a Genius HT.5.1-gyel szarul szól. Persze relatíve szarul. :) Bár ha az ember megszokja a jót, akkor azt mondja, hogy abszolút is szarul. :DDD

(#929) Core2duo6600 válasza #72042496 (#927) üzenetére


Core2duo6600
veterán

nekem lapalapi van, mikor a coaxost használtam digitáűlis kimenetre pont ugyanigy viselkedett
ha nem adott hangot a gép, akkor no signál, nekem mondjuk ilyenkor a házimozi mindenféleét kiírt a pl2 től a nem tudom mi ig, gondolom végig próbálta az össze s dekoding modot mig rájott, hogy nincs signal
valószínű, ez a spdif nek a sajatossága

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#930) EmThor válasza #72042496 (#927) üzenetére


EmThor
addikt

köszi, jó lesz.

régen alaplapim volt, aztán volt egy OEM 5.1-em 2 évig, semmi extra 5 ropi volt, most 1 évig sok pont 1-es alaplapi ac97 és most EZ -> egyenlőre amint talán írtam egy sennheiser hd-555-ös fejhallgatót szólaltat meg, érezhetően tisztábban szól a cucc, játékban még nem próbáltam, de CSS 3D-re kíváncsi vagyok

z-5500 meg szokott durrogni de a ház hálózati elektromos zajai miatt, ingyen kicserélik...

szóval összességében nagy lépés volt ez a hangkártya és kb 1 óra teszt után zsíros :D

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#931) nRu3


nRu3
addikt

Valakinek van ötlete hogy vista 64 bit-hez mien driverel probálkozak, mert a cd-n ugye nincsen, amit pedig lelehet tölteni az nem jó neki, azt nem ismeri fel :F gyakorlatilag a vistat csak a hangkari miat nem tudom használni. :(( xtreme musichoz

ezen az oldalon találtam valamitt [link] de ami x-fi hez lenne driver az már a platiniumhoz lenne.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#932) #72042496 válasza Core2duo6600 (#929) üzenetére


#72042496
törölt tag

Lehetséges, mindenesetre az Audigy 2 nem csinálja, Audio Creation módban az X-Fi sem...csak most, az X-Fi-s kitérő után vettem észre, mennyire a szívemhez nőtt ez a kártya...nem is tudom, miért akartam lecserélni. :B

EmThor: Tudom, az eddig együtt töltött több, mint két év alatt volt időm kiismerni a Z-5500-at. ;)
A hálózat miatt nagyon ritkán pukkan, akkor is általában kicsit (jófajta első szériás példány :D), amiről én írtam, az az a pukkanás, amikor a coaxiális bemeneten csak egy rövid ideig kap jelet. Ekkor zavaró az a sercenés, ami a jel érkezésekor és megszűnésekor kihallható.

Akkor nagy váltás volt az X-Fi! A Sennheiser fejessel biztosan remek párost alkotnak, sok örömet hozzájuk! :R

(#933) EmThor válasza #72042496 (#932) üzenetére


EmThor
addikt

köszi, z-5500hoz lenne egy kérdésem. tegyük fel megveszem ;) kicsomizom, összerakom, rákötöm hangkártyára és elvileg műxik is? nem kell erősítő meg ilyesmi gondolom, máshol sem olvastam.

olyanról tud valaki még, hogy ha gépről dvd-t játszok le, képét kikötöm tv-re, a hangot is akkor egy ilyen z-5500-as hangfalszettre gond nélkül kirakja 5.1-re nem?

KÖSZI

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#934) #72042496 válasza EmThor (#933) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ezt inkább a Z-5500-as topicban kellett volna megkérdezned, mindenesetre a válasz: igen / igen. :) Kicsit bővebben:

- Beépített erősítővel és dekóderrel rendelkezik a szett.

- Coax (ha van megfelelő kimenet, akkor optikai is lehet) kábelen kell összekötnöd a hangkártyád a Z-5500-al, s a DVD filmek kódolt jele erre fog kimenni, sima ügy. :)
Közben a sima stereo jelet ráküldheted a TV-re, de a Z-5500-ra is. Sőt, biztos van olyan elosztó, amivel egyszerre mindkettő működik.

(#935) #56474624 válasza nRu3 (#931) üzenetére


#56474624
törölt tag

''Other X-Fi Series Cards'' - Ebbe beletartozik szerintem az XtremeMusic is. Platinum egyébként ugyanaz, mint XtremeMusic, csak előlapi panellal. Vagy nem tudom, mire gondolsz. :U :)

(#936) nRu3 válasza #56474624 (#935) üzenetére


nRu3
addikt

azal is probáltam de ezt sem fogadta el az a baj,hibát ir ki nem megfelelő driver :F

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#937) Loha


Loha
veterán

Halgattam most egy bakelitről digizett albumot, semmi extra 44kHz-es 192kbps-os MP3-ak, de vhogy sokkal élettelibb a hangáza mint legtöbb mai albumnak...
Azek után belehalgattam pár hasonlóan nagyon életteli felvételbe, amikről nem tudom, hogy miről származnak, de sztem azok is mind bakelitről vannak, mert ha nagyon fülelek lehet hallani a bakelit sercegését, meg pattogását néha...

Szóval meglepődtem na... :Y

(#938) #56474624 válasza Loha (#937) üzenetére


#56474624
törölt tag

Egyértelműen jobban szól a bakelit (bár valójában vinyl :) ). Én amit csak tudok, és amire futja is, azt veszem meg bakeliton, egyrészt mert tényleg jobban szól (persze nem mindegy milyen nyomás), másrészt mert értékesebbnek tartom, mint a CD-t.
Amit viszont nem tudtam, hogy a bakelitről digitalizált anyag is ennyivel jobban szól, mint mondod.

[Szerkesztve]

(#939) Loha válasza #56474624 (#938) üzenetére


Loha
veterán

Sztem nem maga az adathordozó tehet róla, hanem itt inkább sztem arról van szó, hogy a régebbi főleg még vinylen (most jobb? :) ) kiadott felvételek nincsenek agyon EQ-zva meg masterelve a stúdiókban, hanem felvették és kinyomták. A mostanában kiadott összes felvétel meg agyon van gyúrva sztem, amitől nagyon mesterkélten szól.
Sztem ez látszik a hangképeken is:
[kép]
Egy mai studió felvétel.
[kép]
Egy vinylről digizett anyag.
A lényeg a régebbin van inkább.

[Szerkesztve]

(#940) EmThor válasza #72042496 (#934) üzenetére


EmThor
addikt

köszi, hát beállíásokkal még kell játszani, de igyekszek majd kitapasztalni a cuccot, hangfalszett fele pedig nagyon hajlok :) elvégre egy dvd lejátszót meg egy hozzá járó hangfalszettet (philips lx3600d) váltana, és gépről menne minden, tv-re kikötve...

és a hangkártyához szorosan köze van, különben nem műxene :]

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#941) #72042496 válasza EmThor (#940) üzenetére


#72042496
törölt tag

''és a hangkártyához szorosan köze van, különben nem műxene :]''

Jahh, ez végülis igaz. :B :))

(#942) Loha válasza Loha (#939) üzenetére


Loha
veterán

A digit-life Crystalizer-ről szóló cikkében erről is szó van [link]. Pl én azt szűrtem le, hogy a Crystalizer a régi számoknál azért dob egyesek ;] számára a hangzáson, mert azok nincsenek gyárilag agyon EQ-zva, azért a stúdió helyett jól meg EQ-zza az X-Fi.

A mai felvételekn meg nincs mit EQ-zni már mert agyon vannak EQ-zva, tehát a Crystalizer sem tud rajtuk már mit EQ-zni.

[kép]
The Insane Increase in ''Hottest'' Pop CD Levels RED – Average Level WHITE – Headroom for peaks.

The height of the red bar reflects perceived loudness and potential loss of quality and clarity

(#943) #56474624 válasza Loha (#939) üzenetére


#56474624
törölt tag

Persze, ebben is van igazság.
De az adathordozó sem lényegtelen szempont. Még a mai felvételek is jobban, melegebben szólnak bakeliton.
És a régebbiek meg messze nem szólalnak meg úgy audio cd-n. Pl. van nekem itthon egy agyonkarcolt, kínzott Deep Purple: Machine Head LP-m. És bár már nem szól a legtisztábban, de dinamikájában még ma is köröket ver a CD-re, de elég csúnyán. A hangok is sokkal arányosabban, természetesebben szólalnak meg, mint CD-n. Hogy az USA nyomású, limitált Pink Floyd: Darkside Of The Moon lemezemről már ne is beszéljek. Az maga a csoda. Még sercenni se nagyon akaródzik, már úgy várja az ember. :D

[Szerkesztve]

(#944) EmThor


EmThor
addikt

hallgattam lossless .flac jamiroquai albumot, majd seggreültem :) ill. már ülve hallgattam, szal kicsit képzavar, de elsőre minőségi cuccon lossless anyagot hallgatni nagy élmény volt :)

viszont jó füles ( hangfal,akármi) nélkül sem ér sokat egy x-fi sem

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#945) #56474624


#56474624
törölt tag

[link]
A Rightmark-tesztet érdemes megnézni. Nem egy dologban messze lekörözi még az X-Fi-ket is,de nagyon. :Y
Létezhet, hogy valamiképp a Rightmark-ra optimalizálják, mint ahogy teszik ezt pl. a videókártyák esetében a 3DMark-nál?

(#946) EmThor válasza #56474624 (#945) üzenetére


EmThor
addikt

az az alaplapi is egy creative cucc, de gondolkozzunk:

1. a creative nem csinál házon belül konkurenciát
2. egy alaplapi hangkártya sosem lesz olyan jó, mint egy célhardver

nuff said.

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#947) gofry


gofry
senior tag

Sziasztok! NA én is visszatértem persze nem probléma nélkül...Vista.. h az a magasságos... foceware felrak megy, x-fi 2.13 felrak kék halál. Valaki szív még hasonló gonddal, kb 90% h ez a kettő akad össze csak rá kéne jönni, hogy melyik verziót használjam és melyikből h végre menjen

(#948) #56474624 válasza EmThor (#946) üzenetére


#56474624
törölt tag

De akkor hogyan érhet el egy integrált jobb eredményeket 2-3 dologban is Rightmark tesztnél? Igaz, ez egy mintegy 45 ezer forintos alaplap... Viszont ez az integrált Audigy SE ez nekem bűzlik. Hardveresen (!) támogat EAX 3-ig...

(#949) EmThor válasza #56474624 (#948) üzenetére


EmThor
addikt

teszek a tesztre, nem lehet jobb egy célhardvernél és kész (szerintem)... mi a céljuk? el akarják adni, tehát jó teszteredmény kell, vagy így vagy úgy, ezt csinálta nvidia is...

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#950) #56474624 válasza EmThor (#949) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ez igaz, de szerintem annak valójában csak nevében van köze egy Audigy SE-hez. Sőt megkockáztatom, még a Creative-hoz se sok. :U

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.