Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1451) k.balu82


k.balu82
csendes tag


Tehát akkor marad az analóg, vagy a stereo.

Kár érte!

Köcce :)

(#1452) Cifu válasza k.balu82 (#1451) üzenetére


Cifu
nagyúr

Itt pl. rendelhetsz 2.5mm Jack -> 2RCA átalakítókat: [link]

Veszel 4 RCA - RCA kábelt még, azok meg mennek az erősítő bemenetére (gondolom van szétbontott Front L/R, Surround L/R bemenet), beállítod az X-Fi-t 4.0-ás hangfalra, és kész. Kicsit több kábel, kicsit macerásabb, és hát csak analóg, de jobb ötletem nincs. ^^

(ha jól rémlik fejből, akkor 2.5mm-es jack megy ki a hangkártyákból, most lusta vagyok lemérni :DDD )

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#1453) k.balu82


k.balu82
csendes tag


Nem szeretnék visszaélni a türelmeddel, de csak még 1 (remélem) utolsó kérdést engedj meg: Ha csatlakoztatom úgy, ahogyan leirtad, (teljesen világos számomra) akkor maradhat az optikai kábel is csatlakoztatva, vagy az bezavarhat?

Megint a jó öreg útmutatón olvastam, hogy (szó szerint) ''A DVD-n történő hanglejátszás esetén a hang csak az analóg kimeneten jelenik meg. A digitális kimenet DVD-n történő hanglejátszás esetén ki van kapcsolva, és nem használható.''

Tehát, ha többcsatornát szeretnék DVD-hez, akkor váltok analógra, ha pedig elég a stereo, akkor meg digitálisra a zenéhez, játékokhoz? Ez igy életképes, vagy sem?

(#1454) Cifu válasza k.balu82 (#1453) üzenetére


Cifu
nagyúr

Maradni szerintem maradhat szvsz, az erősítőn úgyis te választod ki, hogy melyik bemenetről érkező hangot rakja ki, azt meg a windowsban állíthatod be, hogy melyik kimeneten adja ki a hangot.

Viszont most vagy valami irgalmatlan nagy kavarás van, vagy csak a magyar leírás fordítása pontatlan/érthetettlen. Rosszabb esetben még ennél is nagyobb a gáz.

Ha te DVD-t nézel, akkor elméletileg optikai kimenet esetén a hangkártyának semmi dolga nincs vele, tehát csak át kell engednie a Dolby Digital (EX) vagy DTS (ES) formátumú hangot. Nekem sincs Vista alatt DD Live, csak sima Sztereo PCM kiement, de ha berakok a DVD meghajtóba egy DD EX formátumú hanggal megvert DVD-t, mondjuk a Birodalom Visszavág DVD angol nyelvű hangsávja ilyen, akkor az optikain összekötött erősítőm vidáman közli, hogy ő DD EX formátumot lát, és a film elején ahogy elsuhan a Birodalmi Kutasztroid a Hoth felé, nagyszerűen hallani a térhangzást.

Az idézeted szerint viszont erre nem képes a kártyád, hanem mindenképpen analóg kimenetre küldi ki a térhangzást. Ez számomra némileg meglepő... Ugyanakkor könnyedén ki tudod próbálni, fogsz egy Dolby Digital vagy DTS hangsávval rendelkező DVD-t, berakod a gépedbe, és megnézed, hogy az erősítőd látja-e a DD vagy DTS hangsávot, avagy továbbra is PCM sztereot lát, esetleg nem kap semmi hangot (ha igaz, amit ír a könyved, akkor elvileg nem fog semmi hangot a digi kimenetre kiküldeni).

Ha igaz amit ír, és ez be is bizonyosodik, akkor gyakorlatilag teljesen felesleges optikaival összekötni a hangkártyát és az erősítőt, mert a hangkártya mindenképpen maga akarja feldolgozni a DD / DTS hangsávot, és azt csak analóg kimenetre küldi ki. :(

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#1455) k.balu82 válasza Cifu (#1454) üzenetére


k.balu82
csendes tag

Okéság! :D

Azt hiszem minden világos.
Tényleg hatalmasat segitettél! Ezeket majd már én végigpróbálgatom.

Köszönök mindent! :R

[Szerkesztve]

(#1456) mcmike


mcmike
őstag

Hi all!

Vettem egy Xtreme Music kártyát, 2 kimenetet és 1 bemenetet használnék:
1. Standard out: Sennheiser fejhallgatónak
2. Digital out (koax): az erősítőmhöz (Yamaha RX-V550)
3. Microphone in: Mikrofonnak a BF2142-höz ;]

Jól értelmezem, hogy a microfon in/digital out egy 3,5-es jack-en osztozkodik? Ezek szerint egyszerre csak egyet tudok használni és ki/be kell dugdosnom ha váltani akarok? Nem lehet mondjuk valamelyiket átirányítani másik 3,5-es jack-re? :F

UI: vagy ez egész egyszerűen nem lehetséges... :U

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#1457) Cifu válasza mcmike (#1456) üzenetére


Cifu
nagyúr

Hülye kérdés: mi van, ha a mikrofont az alaplapi hangkártyáról használod?

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#1458) vedini válasza Cifu (#1457) üzenetére


vedini
őstag

jaja, pl. a skype-hoz a mikorofont, azt én is az alaplapiról használom, mindenesetre azért szegénységi bizonyítvány a creativnak, hogy egy jack dugó luk már nem fért föl a hangkarira :(((

workworkwork...

(#1459) mcmike válasza Cifu (#1457) üzenetére


mcmike
őstag

Egyáltalán nem hülye kérdés, pont ezen gondolkodtam én is...sőt asszem ez lesz a ''nemesen egyszerű'' megoldás... :D

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#1460) Mr.Skynet


Mr.Skynet
senior tag

Sziasztok!

Van egy SB X-Fi Xtreme Audio OEM karim most vettem, és semmi infót nem találtam se a szoftver részében se a cd-n arról, hogy a Front Panle kivezetéseket hogyan kell tűzögetnem, még a gyártó oldalán sem láttam :( Gúúgli meg már nem a barátom, mert nem segített...

Szóval valaki mondja már meg nekem plíííz, vagy adjon egy képet vagy bármit ami alapján a fülest be tudom üzemelni, a mikrofon nem is érdekel... vagy most komolyan tűzdeljem végig a kb. 20féle kombinációs lehetőséget, várva hogy majd 1X pont jó lesz? :DDD

Előre is köszönöm :R

MOD.: esetleg ez jó lehet :F [link]

[Szerkesztve]

(#1461) Loha válasza mcmike (#1456) üzenetére


Loha
veterán

Ha van a házadon előlapi kivezetés, és Gamert vattél volna Music helyett, akkor a füles és miki mehetne az előlapra, és akkor a digitális kimenet mehetne hátra.

Azt tudod csinálni, hogy analóg küldöd a jelet az erősítőnek, a fülest az erősítő füles kimenetére dugod, és akkor a miki mehet a hangkarira.

(#1462) Loha válasza Mr.Skynet (#1460) üzenetére


Loha
veterán

Felirat alapján szabványos Intel HD FP kivezetés van rajta: [link]
Sztem Intel High Definition Front Panel Audio [link] kivezetés kell neked.

(#1463) ZakRob


ZakRob
senior tag

#1444: a legújabb drivert feltettem.
Akkor ezeknél már nincs külön csúszka? :F
valaki pls.

(#1464) Mr.Skynet válasza Loha (#1462) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

THX az infót :R
Megy ahogy kell, és a családi béke továbbra is fenn lesz tartva éjjelenként :DDD

(#1465) mcmike válasza Loha (#1461) üzenetére


mcmike
őstag

De mivel én leginkább játszom a gépen ezért illogikusan Xtreme Music-ot vettem... :D

Erősítőt mindenképpen digitálisan akarom kötni -> 1 szál árnyákolt kábellel
Marad a ''nemesen egyszerű'' megoldás: mivel a mikrofonnál nem olyan fontos a High-end minőség ezért átkötöm az alalapira...probléma letudva. Azért köszi. :R

Xtreme Music-on nincs előlapi kivezetés? Csak a Gamer-en? Hmmm......pedig több csati van a Music-on... :U

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#1466) Lord Myn válasza mcmike (#1465) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Biztos, hogy nincs, mivel a Music upgradelhető Platinummá (illetve kompatibilis az Elite Pro külső egységével is), így ezeken lehet dugdosni cuccokat. A Gamer-t nem lehet upgradelni, ezért azon van előlapi kivezetés. De egyszer már leírtam a különbségeket, csak vissza kéne olvasni...

"War does not determine who is right - only who is left."

(#1467) mcmike válasza Lord Myn (#1466) üzenetére


mcmike
őstag

Ok, köszönöm... :U

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#1468) Loha válasza mcmike (#1465) üzenetére


Loha
veterán

Hmmm......pedig több csati van a Music-on...
Milyen több csati? 4 jackdugó van mindkettőn...

(#1469) Mozso26 válasza Cifu (#1450) üzenetére


Mozso26
senior tag

Kedves Cifu ha jol láttam a linked alapján akkor ez a kütyü dts 610 valos idöben kodol digitális kimenetre pl a játékokat 5.1 -re. Igaz?
Na az lenne még a kérdésem hogy magyarhonba ezt hol tudnám beszerezni??????? :F
Elöre is köszönöm szakértö válaszod. :R :R

(#1470) Cifu válasza Mozso26 (#1469) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ne itt offoljunk, a válaszomat a Terratec topicban olvashatod: [link]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#1471) mcmike válasza Loha (#1468) üzenetére


mcmike
őstag

NYÁK-on elhelyezkedő csatira gondoltam, nem 3,5''-os Jack-re...

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#1472) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok.. Tudom nem johelyre irok, de a többi topik már rég ''nemlátogatott''.. SB LIVE 7.1 24-bit es hangkarim van.. nemtudom mi történt, már a wint is ujraraktam, de a köv probléma merült fel :
Feltelepitem a drivert, minden szép és jo.. majd olyan 15 perc mulva az egész elszáll a gépröl a progi, vagy a kari... a winamp pl nemtalál DirectSound-ot, ha a Creativ Speaker settingst inditom ezt irja ki -> ''The audiodevice supported by this aplication is not detected. the aplication will exit'' ... ezekszerint mintha kihuztam volna a hangkarit, pedig telepités után 1 ideig látja, majd mintha eltűnne :F nagyon nemértem mivan.. találkozott már valaki hasonlo problémával?
THX!!

(#1473) Trak válasza Hooper (#1472) üzenetére


Trak
addikt

Milyen windows? Új a kártya, vagy eddig jól működött, csak most jött elő a porbléma?
Esetleg: szedj le mindent, vagy megint egy új windows, és minden telepítése előtt rakd át a kártyát egy másik slotba.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#1474) Hooper válasza Trak (#1473) üzenetére


Hooper
őstag

Xp Sp2.. a kártyát már használom 3éve, és a wint már ujraraktam.. amugy megoldodott azóta, leszedtem mindent, és felraktam 1 uj drivert.. de ugyis megcsinálta, majd nyomtam rá 1 repairt, és azóta (kopp kopp) mükszik.. :F tulajdonképpen ötletem sincs (sokadszorra lehet megadta magát), de remélem mostmár ujra a régi lesz :).. köszönöm azért a segitséget!
(remélem nem a kari ''romladozik'')

[Szerkesztve]

(#1475) Oliverda


Oliverda
félisten

Sziasztok!

Ha minden igaz hamarosan belépek a klubba egy X-Fi XtremeMusic kártyával. Remélem nem csalódok majd benne az AU2 ZS után. :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1476) Hooper


Hooper
őstag

Hát sajnos elkiabáltam a dolgot.. ura felmerült a problem amit 3 HSZel fentebb irtam :(
a Creativ driver nem talál ''audio device''-t amit a program támogat.. a winamp ezt irja ''olyan eszközt használ, ami kivöl esik a rendszer tartományán''.. a Crystal player pedig a DirectSound hiányára panaszkodik.. nagyon nemértem :(
már 8adszorra raktam fel a Creativ drivert és és a win is ujra lett már huzva..
Valakinek valami ötlete? vagy találkozott már hasonloval?

(#1477) Oliverda válasza Hooper (#1476) üzenetére


Oliverda
félisten

Rakd át másik slot-ba.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1478) Hooper válasza Oliverda (#1477) üzenetére


Hooper
őstag

Átraktam, felraktam ujra mindent, müködött is szépen aztán megint 15perc mulva volt nincs ''audio device''...

(#1479) Oliverda válasza Hooper (#1478) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor nosza vegyél egy X-Fi -t. :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1480) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Sziasztok! A Creative ma végre kiadott új Vistás X-Fi meghajtót: [link]
Meglátjuk, milyen lesz... :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1481) Hooper válasza Oliverda (#1479) üzenetére


Hooper
őstag

sokra megyek vele, ha a creativ driver lehal a gépröl valamiért..
Amugy DirectX nek lehet köze ehez? nemlehet h az kavar bele :F

(#1482) Trak válasza Vistaboy (#1480) üzenetére


Trak
addikt

El sem hiszem... ideje volt.

De ahogy látom annyira nem eröltették meg magukat:


Current release features:

X-Fi Crystalizer™
X-Fi CMSS®-3D
MIDI Playback
EAX® Effects
PCM stereo output through Optical Out
Line-in connectivity
SPDIF passthrough is supported on both Vista 32-bit and Vista 64-bit
Recording capabilities.
Known issues:

This driver does not support the following:
Decoding of Dolby® Digital and DTS™ signals
DVD-Audio
DirectSound®-based EAX games
6.1 speaker mode
Applications from the original Sound Blaster X-Fi CD will not work with this download


De végre az ''alap'' dolgokat támogatja, talán így már használható lesz.
Ha ezzel sem fog működni a Fatality-m előlapi panelje, akkor viszont írok nekik egy mailt, hogy kössz szépen a supportot a 40-50k-s kártyátokhoz ;]

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#1483) Loha válasza mcmike (#1471) üzenetére


Loha
veterán

És a nyákon milyen csatiból van több? Olyanra gondolok aminek értelme is van, mert sztem az ''X-Fi I/O Console'' csatlakozójának semmi értelme, viszont a Gamer előlapi kivezetésének van.

(#1484) Zoli329 válasza Trak (#1482) üzenetére


Zoli329
addikt

DirectSound®-based EAX games azért ez elég ciki.

(#1485) christprhrdv válasza Trak (#1482) üzenetére


christprhrdv
tag

Én is vártam már az új drájvört! Nemrég vettem Vistát és X-Fi Fatal1ty-t, hát én nagyon kiakadtam, mikor nem ment a távirányító..... Egy sima IR távirányító mindent kezel a Vistában (USB portos), a Creative meg nem képes normális drivert kiadni, hogy legalább akik áldoznak a csúcskártyákra, azoknak legyen vmi plussz...

Azért meg nem akarok XP-t visszatenni, h a távirányító menjen! Menjen Vista alatt is!!

Arról nem is beszélve, h jó buli a CreativePlayer EAX effektjeinél a Karaokee... 1-2-4 sör és mehet is a buli... de most Vista alatt semmi ilyesmi????? SZOMORÚÚÚ :O

Na kíváncsi leszek.. ma-holnap felteszem az új driver-t!

(#1486) Oliverda


Oliverda
félisten

Tudom hogy ez nem ebbe a topikba való, de minek kell eröltetni a Vista-t? Még ha lenne már tizen sok DX10-es játék ami nem menne XP alatt akkor megértem, de összeségében szerintem több baj van vele mint amennyi hasznot hoz. :U A röpke 10 gigájáról már ne is beszéljünk. :W

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1487) christprhrdv válasza Oliverda (#1486) üzenetére


christprhrdv
tag

Azért erőltetni nem kell!! Nekem tetszik és kész... mivel megírták, megvettem, hát használni szeretném ennyi! Csak miért nem lehet elkészíteni előbb a drivert? Hogy akkor már, teljes pompájában tündököljön a kártya..... Ennyi a kívánságom... Sztem a support akkor az igazi, ha egy magára adó cég tudja vállalni, illetve teljesíteni azt, h egy új oprendszerhez (ami később azért biztos meghatározó lesz a számgépeknél) drivert adjon, ami persze még kisebb hiányosságokkal, meg hibával, de tudja használni a kártya minden tulajdonságát...

És a hibákat meg tessék javítani, nem egy hónap múlva kidobni még egy drivert, aminek ugyanúgy nem működik a fele......

Sztem.........

(#1488) Oliverda válasza christprhrdv (#1487) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem csak a Creative nem bír a Vista-val. nVidia, ATI, stb. Egyiknek sincs még 100%-os driver-re, és kétlem hogy egyik cégnél sem tudnának programozni. :) Én személy szerint majd akkor fogok szóba állni a Vista-val, ha már használni szeretnék olyan programokat amelyek megkövetelik a jelenlétét, illetve lesz hozzá minimum SP1. Addig egy fillért nem adnék érte személy szerint, mert nem teljesértékű így a termék. Persze jó márketinggel meg az újdonság erejével, illetve a nagy csilli-villivel elég jó eladási mutatókat produkál már így is a májkroszoft.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1489) Trak válasza Oliverda (#1486) üzenetére


Trak
addikt

Igazad van....
Tényleg nem ebbe a topikba való :U

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#1490) Oliverda válasza Trak (#1489) üzenetére


Oliverda
félisten

Ugye? ;)

Valójában mindenki azt használ amit akar, csak néha jót mosolygok magamban amikor valamit feleslegesen eröltetnek, és ráadásul nem megy.

[Szerkesztve]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1491) Vistaboy válasza Oliverda (#1490) üzenetére


Vistaboy
veterán

Nem kötözködni akarok, de alapvetően nem a Vistával van a baj, hanem a driver-ekkel. Maga az oprendszer (szerintem) már most stabilabb és biztonságosabb mint az XP. De persze ez csak az Én véleményem.

Amúgy pedig kipróbáltam az új driver-t, de eddig még nem sok különbséget látok, talán annyit hogy a Crystalizer már kevésbé ''zavarja'' össze a hangot. Mondjuk Én nem vagyok egy vájtfülű zeneguru, csak hirtelen olyan volt. Más kérdés hogy még mindig nem tökéletes, úgyhogy inkább off... :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1492) Cifu


Cifu
nagyúr

Csak támogatni szeretném az alant szólókat: a Vista nagyon is jó oprendszer, minden téren jobb, mint az XP. Amivel gond van, az a drivertámogatás. Azért érdekes, hogy sok cég meg tudta csinálni rendesen a driverjeit időre, mások nem. De a Vista bétatesztje már jóideje folyt, azt senki sem mondhatja, hogy nem volt idő a driverekkel foglalkozni...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#1493) christprhrdv válasza Cifu (#1492) üzenetére


christprhrdv
tag

Cifu, igazad van sztem.. De már eleget offoltunk :R (nekem is megvan minden máshoz a teljesen működő driver.. de lehet vitatkozni biztos ezen is)

A lényeg, holnap felrakom végre az új drivert és meglátjuk.. Valaki már használt Vista-n Cubase SX 3-at X-Fi-vel? Tapasztalat/problémák/egyéb? Én nemsokára belevágnék..

(#1494) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Az X-Fi-hez kint van egy Vistás lemezképfájl a Torrent-en: [link]
Valaki próbálta már? Csak azért, hogy a keretprogramok tényleg működnek-e a kártyával Vista alatt?

Mod: Trak, próbáld ki ha tudod, ha ezzel sem működik a panel, akkor nem tudom... :D

[Szerkesztve]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1495) Raymond válasza Zoli329 (#1484) üzenetére


Raymond
félisten

Az, csak a Creative-nak vagy barmelyik masik hangartya gyartonak semmi koze hozza. Nincs DirectSound HAL a Vistaban es ezert nem is fog mukodni soha. Az egyetlen megoldas a Creative ALchemy ami egy DS->OpenAL fordito.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1496) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Részletek az Auzentech első X-Fi-lapkás hangkártyájáról: [link]

Lehet hogy jobb lesz, mint a Creative?

[Szerkesztve]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1497) Cifu válasza Vistaboy (#1496) üzenetére


Cifu
nagyúr

Jó lenne, ha tényleg támogatja a Dolby Digital Live-ot, akkor aztán keményen aláfűt a Creative-nak. Csakhát hiába, ha az Auzentech hangkártyáit itthon nem nagyon lehetet eddig sem kapni.. :(

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#1498) Vistaboy válasza Cifu (#1497) üzenetére


Vistaboy
veterán

Ha jobb lesz tényleg a Creative-nál, akkor vajon továbbra is ellátja majd őket chip-ekkel? :D

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1499) Cifu válasza Vistaboy (#1498) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az Aureal is elláta chipekkel a Diamondot nem (MX300)? A C-Media is gyárt saját hangkártyákat, és közben még tucatnyi másik gyártó gyárt hangkártyákat a C-Media chipjeivel.

Szvsz a Creative éppen azért lépett ebbe az irányba, mert látta a konkurens C-Media és Realtek térnyerését. Ha megnézed a Steam felhasználókról gyűjtött hardware felmérést, akkor a Creative alig pár százalékot tud magáénak, az X-Fi részesedése pedig 1-2% legfeljebb. A játékosok elsöprő többsége alaplapi zajkeltőt használ, és ehhez nem is kell hangkártyát gyártani, elég csak a chipet, meg hozzá a támogatást nyújtani (ahogy a Realtek csinálja). A Creative mit tud e téren felmutatni? Egy erősen avit integrált alaplapi Soundblaster Live!-ot?

Ha a Creative-nak lépnie kell, mert hiába ő a ''nagyágyú'', ha nem tud megfelelő eladásokat felmutatni...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#1500) szjoci válasza Vistaboy (#1498) üzenetére


szjoci
őstag

az a creative-nak is biznisz lenne, hisz fogyna a procija ;)

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.