Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1701) horvathkrisz válasza Raymond (#1697) üzenetére


horvathkrisz
addikt

van mellette egy ugyan olyan(csak kevesebb kábellel) AC97 feliratú is. miben különbözik?

(#1702) Lord Myn válasza rooland (#1699) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Mint írtam, izlések és pofonok... Mindenesetre rettenetesen furcsa, főleg egy zenész-füllel. :F Nálam eddig az X-Fi viszi a pálmát az összes eddigi hangkártyával szemben, olyan tiszta a hangja (pedig volt egy pár hangkártyám az elmúlt 15 évben). Persze egyszer majdnem vettem egy EMU 1212M-t, na az még az X-Fi-t is verte, de az már félprofi/profi kategória.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#1703) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

Felsorolná valaki, hogy az X-fi gamer miket tud hardveresen?
Sztetek érdemes kiadni érte 20K-t?

(#1704) Lord Myn válasza horvathkrisz (#1703) üzenetére


Lord Myn
senior tag

DirectSound 3D
OpenAL
EAX Advanced HD 5.0
ASIO 2.0 (1ms)

ezeket a szabványokat ismeri, ezenkívül még egy rakás dolgot tud hardveresen, mire vagy pontosan kiváncsi? Az hogy megér-e 20k-t azt neked kell eldöntened...

"War does not determine who is right - only who is left."

(#1705) Vistaboy válasza Cifu (#1700) üzenetére


Vistaboy
veterán

Akkor pontosítok: ASUS A8N-E típusú alaplap volt. A hagchip-et nem tudom. De nem is az a lényeg, az X-Fi MINDEN alaplapi hangkártyánál jobb. Aki mást mond, az festi magát... :DDD

Mod: Amúgy pedig nem sértésképpen írtam. Akinek jobban tetszik az alaplapi, az használja azt. Amúgy kíváncsi lennék, hogy ha 5000 Ft. lenne az X-Fi, akkor is ezt állítanák-e?

[Szerkesztve]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1706) Loha válasza Lord Myn (#1702) üzenetére


Loha
veterán

Semmi furcsa nincs ezen, a Genius fadobozos 5.1-es hangcucca sztem álítgatás nélkül nagyon szarul szól, de ha eljátszik az ember egy fél órát EQ-val, utána már nem rossz...

(#1707) Cifu válasza Vistaboy (#1705) üzenetére


Cifu
nagyúr

Akkor hogy tudd: Realtek ALC850 az alaplapi hangkeltőd. :)

De nem is az a lényeg, az X-Fi MINDEN alaplapi hangkártyánál jobb.

Ezzel nem értek egyet. Elöször is melyik X-Fi? Másodszor melyik alaplapi hangkeltő? Harmadrészt pedig miben? A komolyabb Realtek hangkeltők csak az EAX5.0 támogatás hiányában maradnak el, és pár dologban többet is tudnak nyújtani (7.1 és egy további 2.0 független kimenet, DDL / DTSC támogatás bizonyos változatoknál), amiben nehéz helyzetben lenniük, az a zajmentesség, hiszen az alaplapra vannak integrálva.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#1708) Vistaboy válasza Cifu (#1707) üzenetére


Vistaboy
veterán

Először: X-Fi Xtreme Music. Másodszor: a mostani alaplapom egy GA-965P-DQ6, azon is van alaplapi hang, de nem érdekel milyen, mert úgysem fogom használni, nem az miatt vettem az alaplapot. Harmadszor: pont az EAX-támogatás miatt, mivel Én főleg játszok. A DDL/DTSC az jó lenne, de még sajnos nincs olyan kártya, ami mind a kettőt tudja (Majd az Auzentech X-Fi-je lesz jó). Negyedszer: nem vitaképpen írtam, mint korábban mondtam, akinek az kell, az használjon alaplapit. Csak pont egy zenész beállítottságú egyéntől furcsa volt ezt hallani, hiszen a zaj főleg ott számít.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1709) Cifu válasza Vistaboy (#1708) üzenetére


Cifu
nagyúr

Másodszor: a mostani alaplapom egy GA-965P-DQ6

Könyörgöm, neeee, kegyelmez!!!! Mond, legalább átnézted a kézikönyvét a deszkádnak. Vagy legalább a honlapját, nézd csak: [link]

Mit látsz benne: Realtek ALC888DD

Mit ír erről a Realtek oldala? Nézzük: [link]

''ALC888DD-GR features Dolby® Digital Live and DTS® CONNECT™ software (Optional)''

Ember, a te deszkád támogatja a DDL-t és a DTSC-t. :W


A DDL/DTSC az jó lenne, de még sajnos nincs olyan kártya, ami mind a kettőt tudja

A fenét nincs. A C-Media 8770 és 8788 chipes hangkártyák (Auzentech X-Plosion és X-Meridian, Razer Barracuda AC-1, stb.), valamint a Realtek ALC 888DD (ilyen van a deszkádon), ALC888H, stb... :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#1710) Vistaboy válasza Cifu (#1709) üzenetére


Vistaboy
veterán

Jól van, na! Nem kell bekapni az embert! Nem néztem, és akkor mi van? Majd kipróbálom. De akkor sem hiszem, hogy egy X-Fi mellett azt fogom használni. A fő a játék. Vita OFF.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1711) Vistaboy válasza Vistaboy (#1710) üzenetére


Vistaboy
veterán

Ja, és a DDL/DTSC-nél úgy értettem, hogy EAX5-el együtt támogatja.
Mindegy, mea-culpa! :R

[Szerkesztve]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1712) Cifu válasza Vistaboy (#1710) üzenetére


Cifu
nagyúr

Félreértések elkerülése végett: eszem ágában nincs leharapni a fejedet. ^^

Csak felhivtam a figyelmedet valamire, ami a jelek szerint elkerülte a figyelmed. Amúgy nem mondtam, hogy most aztán dobd ki az ablakon az X-Fi-t, és valássosan térj át a Realtek hívők klubjába. :)
A DDL / DTSC csak akkor hasznos, ha digitális bemenetű hangfalrendszer, házimozirendszer vagy erősítő segítségével valósítod meg a játékok hangzását. Viszont ez esetben jobb mindenképpen, mint az analóg kimenet (abszolute nem érdekes a zajszint, lévén az inkább a D/A átalakításnál játszik csak).


[Szerkesztve]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#1713) Vistaboy válasza Cifu (#1712) üzenetére


Vistaboy
veterán

Rendben, nem sértődtem meg, és köszi hogy felhívtad rá a figyelmemet... :R

Digitális hangfalam van, de 2.1-es (lásd feljebb), de jövőre veszek egy Logitech Z-5500-at, és azon már filmtől kezdve játékokat is szeretném jó minőségben élvezni.

Mindazonáltal, személy szerint mindig idegenkedtem az integrált cuccoktól, legyen az hangkártya vagy VGA. Lehet hogy ez is befolyásolt egy kicsit az elhamarkodott döntésben.

[Szerkesztve]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1714) reaper05


reaper05
csendes tag

hali!

Nemsokára befektetek egy Logitech X540-es hangrendszerbe. Milyen hangkártyát ájonlotok? X-Fi vagy Audigy? Játékra, filmnézésre használnám.

THX

(#1715) rooland


rooland
senior tag

Hát srácok higgyétek el, hogy én csodálkoztam a legjobban az alaplap vs. X-fi -os témán, mikor hallottam, de hát akkor Loha-nál a pont, aki szerint Genius 5.1 cucc beállításával kellett volna időt tölteni, hogy jól szóljon.
Csak van értelmes megoldás ezek szerint, hogy nem én vagyok a ketyós.... :))

Mindenesetre félreértés ne essék, igencsak megörülnék, ha megkaparinthatnék egy Xtreme Music-ot :P , csak hát manapság sajnos van elég minden a PCben amire költhetsz dögivel. 20K-t kiadni, hogy jobb hangod legyen, mikor azért az alaplap is megszólaltatja úgy, hogy nem halsz bele, az nekem soknak tűnik. ( persze a magyar ember pénztárcája válogatja meg... )

(#1716) Loha válasza rooland (#1715) üzenetére


Loha
veterán

Egy haveromnak van ilyen cucca, és alapból nagyon szarul szólt, pl betorzított/berezonált a mélyláda, a magasaknál meg vmit emelt, mást meg vágott, de kis EQ-zással helyre lehet hozni. Ezt vki írta már itt a topikban is ha jól emlékszem. Szóval ha egy alaplapi cuccról hajtod, jól beállított EQ-val, akkor simán szólhat jobban, mint egy alapbeállítású X-Fi-n. Ha viszont rádugsz egy jó fülest, akkor már egyből hallani fogod sztem, hogy mennyivel jobb az X-Fi. És nem csak arról van szó, hogy szép lapos a hangképe, meg semmilyen zaj nem rontja el zenéket, hanem pl. ha TVtunerről (rádió/TV), vagy esetleg mikrofonről veszel fel vmit, vagy beszélsz a haverokkal, akkor is szembetűnő a különbség, mert az X-Fi bemenetei is gyakorlatilag zajmentesek, ami nem mondható el az alaplapi cuccokról. Mondjuk alaplapi zajkeltők között is óriási különbségek vannak, azonos chippel szerelt alaplapok között is...

Annyit fűznék még hozzá, hogy sokkal szívesebben adok ki 20k-t egy jó hangkártyára, mint mondjuk egy VGA-ra vagy procira, mert a mostani hangkarimat valszeg addig fogom használni, amíg el nem romlik vagy el nem tűnnek a PCI csatik az alaplapokról, addig a többi alkatrészt elég gyakran cseréli az ember, és az már csak hab a tortán, hogy a hangkártyák használtan sokkal jobban tartják az árukat, mint a többi hardver...

[Szerkesztve]

(#1717) Mr.Skynet válasza Loha (#1716) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Tanusíthatom Genius HT 5.1 hangcuccom van igaz kissé átépítve, de ez most mellékes...
Eddig az ABIT AW8-MAX és az ABIT NI8-SLI deszkámon volt ami elviselhető HD audio és tény, hogy az EQ állítgatásával egész jól szólt.

A többi integrált cuccokról inkább nem szólnék, mert pl. valami Asus régebbi amd-s alaplap hagját kellett elviselnem 2 hétig és nem túlzok idegesítően rossz volt.

Ugyan nekem csak X-Fi Audio van de brutális a változás, a mélly az eddig nem jött, a magasakat az EQ-val is inkább csettegésekre lehetett rábírni a közép pedig az a kopogós mélly volt inkább. Minden bezavart pl. fülesen nagyon hallani lehetett, megnyitottam egy alkalmazást és hallani a cicergő gépzajt ez eltűnt...

TV tunner is nagyon sokat változott, felvételbe is és lejátszásba is :R
Ami nekem nagyon tetszik az az X-Fi Crystalizer, konkrétan nemtom mit csinál de király :))

(#1718) chadi


chadi
csendes tag

Sziasztok!

Nekem egy xfi extreme music karim van és azt szeretném megkérdezni tőletek,hogy hol tudom megnézni, hogy milyen(melyik driver van fenn a gépemen?
És ha ezt már megtudtam akkor pedig hogy hol találok hozzá frissebb drivert?
Érdekes módon ha s soundblaster oldalát nézegetem akkor amikor ki kell választanom ,hogy europa-hungary-xp-stb akkor nincs is olyan opció,hogy xfi extrem music(csak xfi extreme gamer ,xfi extreme gamer fatality meg xfi extreme audió).ez miért van?

Előre is köszi a sok és lama kérdésemre a választ :B

(#1719) ZakRob válasza chadi (#1718) üzenetére


ZakRob
senior tag

Pedig ott van az: [link]

(#1720) szjoci válasza chadi (#1718) üzenetére


szjoci
őstag

vagy pedig válaszhatod az auto update-et is: [link]
kis keresgélés után kidobja a frissebb drivert/alkalmazásokat (már ha van...)

(#1721) Vistaboy válasza reaper05 (#1714) üzenetére


Vistaboy
veterán

X-Fi Xtreme Music. Ha már X-Fi-t veszel, ezt vegyed. (Esetleg Xtreme Gamer.) Ha drága, akkor inkább vegyél Audigy-t, mint Xtreme Audio-t.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1722) Móci


Móci
addikt

No kicsit késve, de megoldódott a gondom a Vista - X-Fi kombóval. Felment az Xp vissza egy pár hete, s minden jó.
Igaz az elején csúnyán berecsegett a hang egy erősebb vinyó munknál, de talán mostanság elfelejtette ezt a jó szokását.
Valakinek van valami tippje, hogy ez miért fordulhat elő? IRQ?
Sajna másik pci slotban próbálni nem igazán tudom, a vidkari hűtője alapból elfoglal egyet, ha meg a kártya alatti szabad helyre teszem, akkor nem kap elég levegőt a drágaság, s porszívó hangja lesz. LOL
K8N4-E Deluxe rulz.



"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#1723) nLali


nLali
senior tag

Sziasztok!!
Van vkinek tapasztalata X-Fi-Klipsch párossal (promedia ultra)?

(#1724) vedini válasza nLali (#1723) üzenetére


vedini
őstag

hát nem lehet rossz a biztos ;)

workworkwork...

(#1725) nLali


nLali
senior tag

Hát már megrendeltem őket látatlanba..Egyiket se hallottam még soha.. :DDD Legkésőbb kedden összeáll a ''kép'' :DD

(#1726) mcmike válasza nLali (#1725) üzenetére


mcmike
őstag

Csak így lehet ''kellemes meglepetést'' összehozni... :D

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#1727) nLali


nLali
senior tag

Remélem nem kell csalódnom...elég drága tanulópénz lenne :DD Kipróbálni nem tudtam sehol...az meg nem jó,hogy telefonálok egy boltba,hogy kapcsolják be és tegyék oda a telót... :F

(#1728) hektor24


hektor24
aktív tag

Sziasztok!
Van egy Creative T7900 7.1-es hangfalszettem és ehhez egy Creative Audigy 4 OEM hangkártya.
Úgy hallottam, hogy az Audigy 4 nem igazán műkszik jól Vistával. Melyik X-fi hangkártyát ajáljátok, hogy menjen rendesen az 5.1 és a hangkarihoz tartozó szoftverek Vista alatt?

Előre is nagyon köszi a segítséget!!!!! :R

(#1729) Lord Myn válasza hektor24 (#1728) üzenetére


Lord Myn
senior tag

A hangkarihoz tartozó szoftverek nem mennek egyelőre Vista alatt. A legolcsóbb teljes értékű X-Fi-t ajánlom, ez pedig az Xtreme Gamer, megy vele rendesen az 5.1, sőt a 7.1 is.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#1730) Vistaboy válasza hektor24 (#1728) üzenetére


Vistaboy
veterán

Én az Xtreme Music-ot vagy az Xtreme Gamert ajánlom.

Lord Myn: van már Vistához is X-Fi Telepítő CD. A lemezképfájlt fentebb linkeltem.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1732) Lord Myn válasza Vistaboy (#1730) üzenetére


Lord Myn
senior tag

De ez valami buherált, nem? Vagy ez már rendes gyári telepítő?

Egyébként egyáltalán nem torrentezem és imo nem vagyok vele egyedül... :o

"War does not determine who is right - only who is left."

(#1733) Móci válasza Lord Myn (#1732) üzenetére


Móci
addikt

Pedig jó az a cd, megéri torrentelni egy kicsit...
Nekem felment anno szépen Vistára, működött is pöpecül.
De mivel a Vista nekem egy kalap sz*r régebben leírt okokból, így maradtam az xp-nél.
A kicsivel előbb említett problémára nincs valakinek tippje?

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#1734) FishAir


FishAir
senior tag

Sziasztok!

Audigy 2 ZS-t megéri lecserélni X-Fi Xtreme Musicra?

Filmnézésre, zenehallgatásra lenne, erősítőhöz kötözve.

iDontcare

(#1735) éN79 válasza Vistaboy (#1730) üzenetére


éN79
addikt

Vak vagyok, nem látom a ''fentebb linkeltem'' linkjét. :B

(#1736) Raymond válasza FishAir (#1734) üzenetére


Raymond
félisten

Nem nagyon.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1737) vedini válasza FishAir (#1734) üzenetére


vedini
őstag

hát hallottam már olyat aki visszasírta a 2 zs-t váltáskor, viszont vista alá mindenképp jobban jársz

workworkwork...

(#1738) FishAir válasza Raymond (#1736) üzenetére


FishAir
senior tag

Kösz.

iDontcare

(#1739) Vistaboy válasza éN79 (#1735) üzenetére


Vistaboy
veterán

[link]

Amúgy szerintem ez nem számít illegálisnak, mármint ez csak egy driver és utility CD. Nem hiszem, hogy jogvédett lenne.

Mod: Amúgy Nekem fent van, és működik rendesen, szóval jó... :)

[Szerkesztve]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1740) éN79 válasza Vistaboy (#1739) üzenetére


éN79
addikt

Köszönöm! :R
Leszedem majd.

(#1741) Lord Myn válasza Móci (#1733) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Minden p2p ki van zárva az életemből, felidegesít, ha 1-2kb/s jön valami, főleg, hogy a torrentnek meg még ''szabályrendszere'' is van... Inkább nem! Marad az ftp.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#1742) Lord Myn válasza Raymond (#1736) üzenetére


Lord Myn
senior tag

A legnagyobb tisztelet mellett :R, de azért ezzel vitatkoznék... Nekem megérte a váltás AU2ZS-ről X-Fi-re, sokkal tisztábbak lettek a hangok, abszolút nincs alapzaj ami az összes eddigi SB-nél volt (Live!, AU1, AU2ZS) és nincs különféle random pukkanás/recsegés ami szintén gyakran előfordult. És persze, ahogy előttem említették a Vista kompatibiltás, amivel az Audigy (egyelőre) nem büszkélkedhet.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#1743) Vistaboy válasza Lord Myn (#1741) üzenetére


Vistaboy
veterán

Akkor próbáld ki ezt: [link]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1744) Raymond válasza Lord Myn (#1742) üzenetére


Raymond
félisten

Kerdes megeri e neki a penz kiadast. En is hallom a kulonbseget es tudom hogy szebben szol az X-Fi meg minden de nem jelentenem ki olyan egyertelmuen hogy megeri valtani. Foleg hogy zene es film volt emlitve elsonek. Ha jatek lett volna akkor azt mondom igen megeri. De igy nem.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1745) Lord Myn válasza Vistaboy (#1743) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Köszi! Már szedem is, igaz nincs még Vista-m, de 1x még jól jöhet... :R

"War does not determine who is right - only who is left."

(#1746) Lord Myn válasza Raymond (#1744) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Ok, ebben van valami, mert az X-Fi ára úgy ahogy tartja magát, míg az Audigy2-é esik le rendesen, amikor én vettem az X-Fi-t (2006 eleje), akkor még jó áron el tudtam adni az AU2ZS-t, így kevesebb ráfordítással tudtam váltani.

Ami a felhasználási területet illeti, én sem elsősorban játszom, sőt szerintem (még) pont játékra nem érné meg váltani, hiszen nagyjábol egy kezemen meg tudom számolni hány játék támogatja natívban az X-Fi-t (az tény, hogy ott is szebb/tisztább a hang, az általam korábban említett Audigy-féle EAX recsegésről nem is beszélve, bár ez nem mindenkinél volt). Pont a zene és a film területén hallok nagy előrelépést (illetve a legnagyobb a zene-/audioszerkesztés területén van).

De azt hiszem abban teljes mértékben egyetérthetek veled, hogy legjobban az dönti el megéri-e, hogy van-e rá keret vagy nincs...

"War does not determine who is right - only who is left."

(#1747) Newyorker


Newyorker
addikt

Játékra melyik hangkari a legjobb?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#1748) vedini válasza Newyorker (#1747) üzenetére


vedini
őstag

x-fi gamer esetleg van zséd, akkor lehet fatality is belőle

workworkwork...

(#1749) Newyorker válasza vedini (#1748) üzenetére


Newyorker
addikt

thx

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#1750) Rocko66


Rocko66
aktív tag

Hali!
Most akarok énis beruházni egy xfi xtreme music hangkártyába!
Azt szeretném megtudni hogy kell e külön áramoforrás a hangkarinak?
http://www.kepfeltoltes.hu/view/070626/xfi2up_s_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.